Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6751) VANESSZA1 válasza polonic (#6750) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Intel® Turbo Boost Technology No
Intel® Hyper-Threading Technology No
Intel® Virtualization Technology (VT-x) No
Intel® Trusted Execution Technology No
AES New Instructions No
Status Launched
Launch Date Q3'09
Processor Number SU4100
# of Cores 2
# of Threads 2
Processor Base Frequency 1.3 GHz
L2 Cache 2 MB
FSB Speed 800 MHz
Instruction Set 64-bit
Embedded No
Supplemental SKU Yes
Processing Die Lithography 45 nm
Max TDP 10 W

Itt van amit belinkeltél. Ebből kiderül, hogy amit tud az nem más mint az alacsony fogyasztás.
a 800-as FSB , és a 2MB másodszintű gyorsítótár nem a jéghegy csúcsa.
Sajnos ez a még elmegy kategória.!!!
Win7 esetén virtualizáció sem támogatott.
Semmi másra mint egy gyenge irodai munkára elég. :R :R :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6752) polonic válasza VANESSZA1 (#6751) üzenetére


polonic
félisten

A 800 mhz-es fsb-vel és a 2 mb-os másodszintű gyorsítótárral semmi gond nincs. Az a200-1iw laptopomban t7250 proci van, itt is 800 mhz és 2 mega a gyorsítótár. Semmi hátrányát nem látom. A virtualizáció érthető, hogy nem támogatott.
Ezt nem csúcsteljesítményre találták ki, irodai munkára tökéletes, videókat is lehet vele nézni, a hozzá való chipsetben van a videókártya, ami hardveresen gyorsítja a lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#6753) icezozo válasza VANESSZA1 (#6746) üzenetére


icezozo
addikt

mielőtt ilyeneket írsz azért nem árt ezt átfutni!
[link]
Boldog Karácsonyt :P

http://qwankido.hu/

(#6754) VANESSZA1 válasza icezozo (#6753) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen 114.-ik helyezés !!!
Gratula! Vedd meg!

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6755) icezozo válasza VANESSZA1 (#6754) üzenetére


icezozo
addikt

nem azt mondtam.hogy megveszem hanem kérdeztem,akinek esetleg lenne ilyen készüléke adna némi infót.
amúgy netbookot helyettesítene ,oda mint köztudott nem kell erőgép :D

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#6756) VANESSZA1 válasza icezozo (#6755) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Most ne értsd félre, de az én elvem az hogy ha veszek akkor a mostani felhozatalból egy nagyon erős közép, belépő felsőszintű hardverekből összeállított gépért érdemes pénzt adni.

Ha csak "éppen jó, arra jó" gépet veszel akkor kidobott pénz, mert rövid időn belül rájössz hogy csere érett.

Én csak jót akarok. :R :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6757) icezozo válasza VANESSZA1 (#6756) üzenetére


icezozo
addikt

nem értem félre!
természetesen nem ezt választanám főgépre, ezért is csak másodlagos ez a kérdés számomra!

( ha meg komolyabb munkára kellene egy hordozható gép akkor biztos az R500-ast választanám)

http://qwankido.hu/

(#6758) gergobaby válasza VANESSZA1 (#6756) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ne okoskodj már annyit... Azoknak a processzoroknak nem az ereje a fontos, hanem a kis hőtermelése, és a fogyasztása... Nem kell a netezéshez Quad processzor... Igen is jók azok a procik.. CSak nem játszani és Videótvágni kell rajtuk...

(#6759) VANESSZA1 válasza gergobaby (#6758) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hiányoltalak...., már vártalak ! :C :C :C

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6760) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kedves Fórumozók!

Lassan 1,5 év telt el, hogy megvettem a Toshiba A200-1IW-met Vista Home-mal.
Látva, hogy a Windows 7 előnyeit, úgy döntöttem, hogy én is váltok.

Mivel többféle idegesítő problémáról is olvastam (pl. Touchpad, SD-kártyaolvasó, stb.), kérdésem, milyen tapasztalatok vannak egy ilyen "átállással" kapcsolatban?

Ha már volt róla részletesebben szó elnézést, de sajnos nemigen van időm végignézni az összes, ezzel foglalkozó bejegyzést a Fórumon.

A segítséget előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#6761) VANESSZA1 válasza AttyVin (#6760) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nagyon jól működik rajta, nekem is az van fent.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6762) bokrosolajos válasza pschio (#6734) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Köszi szépen, meg is vettem a kábelt! :R

(#6763) AttyVin válasza VANESSZA1 (#6761) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Köszönöm a bíztatást.

Látom, hogy a Toshibád ugyanaz a típus.

Végül hogyan csináltad? "Upgrade"-olva vagy teljesen törölted a Vista-t és utána tetted fel? Megőrízte-e a korábbi programokat, illetve, ami nagyon érdekel még, a levelezést (Windows Mail)? Milyen változatú W7 ment fel?

Volt-e valamilyen komplikáció, illetve kellett-e valamilyen drivert még utólag installálni (Toshiba-honlapról)?

Nekem a Vista megfelelt volna továbbra is, de szerintem ezzel a hardverrel túl lassú. Ennél kisebb teljesítmény esetén is gyorsabb XP-ket és utóbbi időben W7-eseket láttam.

Remélem gond nélkül sikerül majd a telepítés.

Még egyszer előre is köszönöm az információkat.

Üdv, Vino

(#6764) VANESSZA1 válasza AttyVin (#6763) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Készítettem a True Image-val egy mentést a Vistaról, majd...
Teljesen letöröltem a Vista-t megformáztam a C-t , és oda került fel a Win7 .Az az igazság, hogy a Flash Card Utility a macerás a driver-ok közül ,de azonkívül semmi gond nincs. Ati Drivert meg leszeded az Ati honlapról az utolsót,és az Ati Mobility Modder-rel módosítod, és azt teszed fel.

Windows Mailt, Outlook-ot itthon még sose használtam, nem is fogok, mert nálam sokkal jobban bevált a TheBat! :)) :))

Outlook-ból épp elég ha bent a cégnél azzal kell dolgozni..( ... pfffujj ! ) :W :W

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6765) AttyVin válasza VANESSZA1 (#6764) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy nem is megy az FCU?

Az utóbbi időben már teljesen hozzászoktam és nem szívesen mondanék le róla.

Nem mondom, amikor korábban frissíteni akartam, a Vista alatt sem volt teljesen 100-as, de végül találtam egy jól működő, stabil változatot.

Kár lenne elveszíteni.

Üdv, Vino

(#6766) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

hello. az lenne a kérdésem, hogy win7-re toshiba a300-144 notebook kamerához tudna valaki működő drivert üldeni mert ami az xp-hez jó volt az most nem jó. toshiba oldalán nem találtam működőt.

Előre is köszi.

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#6767) VANESSZA1 válasza AttyVin (#6765) üzenetére


VANESSZA1
őstag

De működik.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6768) wrc.killa


wrc.killa
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam, de nem találtam a kérdésemre a választ. Toshiba Satellite L300-144-es gépem van. Vista járt hozzá előretelepítve (szériakód az alján, ahogy tudjátok...). Sajna egy vírus miatt összeomlott a rendszer, és minden formázva lett. Újra szeretnék Vistát rárakni, mivel most Xp van rajta. Külön Toshiba oprendszer kell hozzá, vagy jó úgyis, ha letöltök egy Vista telepítőt és rárakom utána a szükséges drivereket a gépre? Illetve az a rejtett partíció hogy működik? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

(#6769) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Toshiba L300 -m van!

Szeretném kitenni a tv-re, megoldható e a dolog?

Egyetlen egy kék kis csatlakozó van az oldalán.

(#6770) nRu3


nRu3
addikt

Abban tudna segiteni valaki L100-173 -ba jelenleg egy mobile intel celeron M390 1,7 ketyeg, lehet ebbe valamivel jobb procit tenni? ha lehet miet vagy egyáltalán nem tanácsos cserélgetni ebben? pontosan erről van-e szó [link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6771) opi064


opi064
tag

Sziasztok és Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Lett egy Satellite L300 1T2-m, a gyári vistát lecseréltem Win7/64 bit-re. A gondom: hiába állítok be képernyővédőt, ill. energiakezelést( a monitor halványodjon el bizonyos perc után), nem nűködik. Még a képernyővédő nem is lenne fontos, de az utóbbi igen. Van valami ötletetek? Asszem a képernyő elhalványulás még eleinte műkődőtt...esetleg valamiféle utólagos program segítene?

(#6772) opi064


opi064
tag

Bocsi, elírtam, nem L300, hanem A300. A többi stimmel... :((

(#6773) gergobaby válasza Ferenc1989 (#6766) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ferenc1989: Nézz szét a Toshiba oldalán a saját géped illesztőprogramjai között, szerintem lesz fenn Windows 7-es driver, ha nincs, akkor nyugodtan telepítheted a Vista-sat is, működni fog.

wrc.killa: Egy rendes Vista telepítővel is működni fog, csak figyelj, hogy ne legyen hackelt, hanem teljesen érintetlen telepítő legyen. A rejtett partíciót oprendszer telepítés előtt el lehet távolítani, hogy mire jó, én nemtudom, mindenesetre meghagytam, az az 1 GB nem oszt, nem szoroz.

dzsozefo: Amennyiben van olyan csatlakozó a TV-n is, akkor értelemszerűen igen, ha nincs akkor átalakítót kell hozzá venni. Jó lenne tudni, milyen csatlakozók vannak a TV-n.

nRu3: Valószínűleg lehet, a link nem működik, ezért nem tudom milyen maga a gép, de ha nem életfontosságú, akkor szerintem nem igazán éri meg a mobil procik cseréje. Ez alól kivételt képez, ha nagyon olcsón hozzájuk tudsz jutni.

Remélem sikerült kielégítő válaszokat adnom!

(#6774) nRu3 válasza gergobaby (#6773) üzenetére


nRu3
addikt

fua időtulépés miatt nem jön be a linkem :F nem égető nekem a proci cseréje persze , de ez 1,7 én mint réggi tuning őrültnek ez a számocska kevés :D mert azért valami értelmesebb procit belerakatnék szivesen akkár 2magosat ha a lapja ezt elviselné :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6775) spyke5 válasza opi064 (#6771) üzenetére


spyke5
csendes tag

Nekem is van ilyen problémám. A megoldását nemtudom, de a hiba oka az USB-s egerem. Ha ki van húzva simán kikapcsol a kijelző, egyébként nem... Nemtudom Te használsz e USB-s ezközt. De ha esetleg tud erre valaki bármilyen megoldást, szívesen veszem :)

(#6776) nRu3 válasza spyke5 (#6775) üzenetére


nRu3
addikt

legujabb bios ,driverek megvoltak?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6777) spyke5 válasza nRu3 (#6776) üzenetére


spyke5
csendes tag

Igen meg. Valami más ötlet? :F

(#6778) opi064 válasza spyke5 (#6775) üzenetére


opi064
tag

Zseni vagy! Tényleg az USB egér csinálja! ...bios frissítés? Azt hogy kell? "vindóz" marad? Segítsetek, amatőr vagyok!

(#6779) opi064 válasza spyke5 (#6777) üzenetére


opi064
tag

végülis van megoldás: megkeresni a szekrény mélyéről a zsinóros egeret ;)

(#6780) spyke5 válasza opi064 (#6778) üzenetére


spyke5
csendes tag

Keresd meg a toshiba oldalán a géped típusához tartozó letöltéseket és ott megtalálod a bios frissítést. Letöltödm, kicsomagolod, és megcsinál magától mindent. Csak dugd be a töltőt :) De nekem sajnos nem segített :(

(#6781) spyke5 válasza opi064 (#6779) üzenetére


spyke5
csendes tag

Azis USB-s nem? :)

(#6782) opi064 válasza spyke5 (#6780) üzenetére


opi064
tag

Köszi! valóban usb-s, bár én arra gondoltam, hogy a zsinórnélküliség a baj (nekem az van).

(#6783) spyke5 válasza opi064 (#6782) üzenetére


spyke5
csendes tag

Nekem is, de gyanítom az USB a gond, nem a vezeték nélküliség.

(#6784) opi064 válasza spyke5 (#6783) üzenetére


opi064
tag

Nos kipróbáltam a Fiam egerével: az optikai-zsinóros-USB-s egérrel megoldódik a probléma! ;)

(#6785) spyke5 válasza opi064 (#6784) üzenetére


spyke5
csendes tag

Hát ez érdekes. Kösz, h szóltál :) De a gyári telepítéssel működött, szóval valhogy biztosan meg lehet csinálni :)

(#6786) opi064 válasza spyke5 (#6785) üzenetére


opi064
tag

Majd csak előkerül egy "expert" és megírja a megoldást. Figyelgetni kell a topikot!

(#6787) wrc.killa válasza gergobaby (#6773) üzenetére


wrc.killa
csendes tag

köszönöm válaszod!
abban még tudnál segíteni, hogy honnan tudok letölteni olyan vistát, ami nem hackelt?

(#6788) gergobaby válasza wrc.killa (#6787) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ment PÜ!

(#6789) T_bee


T_bee
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme az a200-23w notebookomban a memóriabővítésnek?ű

Most 2 GB van most benne, arra gondoltam, hogy teszek bele a 2x1 GB helyett 2x2 GB-t. A gyári 667mhz-s memóriánál van értelme gyorsabbat (800mhz, 1066mhz) tenni bele? Fel fogja egyáltalán ismerni?

Üdv

T_bee

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#6790) spyke5 válasza T_bee (#6789) üzenetére


spyke5
csendes tag

http://www.intel.com/products/notebook/chipsets/pm965/pm965-overview.htm

dual-channel DDR2 memory, 800/533 MHz system bus

Itt ezt írja a chipsetre :)

(#6791) G@ß!


G@ß!
őstag

Lassan vicc kategória a Win7 update.
Január 25-re írják... :( :o

(#6792) mouse1 válasza G@ß! (#6791) üzenetére


mouse1
csendes tag

Toshiba Support üzenete a kérdésemre, miért is késik ennyit a szállítás:

"Unfortunately there is a delay on the delivery and your order estimated
delivery date is 25.01.2010.
The reason is that the shipment of an order will start depending on the
availability of a language version.
And unfortunately at the moment there is no Hungarian language version
available in our stocks, therefor your Windows 7 upgrade will be
delivered in January. We apologize for the delay."

(#6793) G@ß! válasza mouse1 (#6792) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi az infót!

Írni kéne nekik, hogy torrent oldalakon rég fent van a magyar win7! :DDD

(#6794) nRu3 válasza G@ß! (#6793) üzenetére


nRu3
addikt

mien tudatlanok :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6795) spyke5


spyke5
csendes tag

Végre sikerült megcsinálnom, hogy működjenek a FN gombok :). Annyi kérdésem lenne még, hogy hogyan tudom a vezeték nélküli hálózatok közé, a flash cardokon megjeleníteni a bluetooth-ot?

(#6796) mecsek20


mecsek20
tag

sziasztok

nincs valakinek véletlenül toshiba nb200 10z (PLL20E) típusú netbookhoz recovery cd-je? Egy barátomnak kellene magyarítani a laptopját. Van ugyan oem windows cd-m de valamiért nem megy fel.

köszi

(#6797) opi064 válasza G@ß! (#6791) üzenetére


opi064
tag

Úgy tűnik a Microsoftnak nem érdeke, hogy fizess a termékéért. Szerencsére van ingyenes megoldás is...

(#6798) bigblase


bigblase
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba Satellite L500-1EN notebookom, most vettem nem rég, és néha-néha alul egy sávban remeg a kép. Egyszer egy pillanatra el is ment a kép. Van rá garancia, szóval visszafogom vinni, csak gondoltam még előtte rákérdezek, hogy nem lehet-e esetleg valami szoftveres hibája, mondjuk a Windows. De ez hardwares lesz, ugye?
Előre is köszönöm a segítséget

(#6799) VANESSZA1 válasza bigblase (#6798) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Próbáltad új VGA driver-el? Ha az sem segít akkor egy új Windows? ( lehet valami összeakad )

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6800) SirKero


SirKero
őstag

A HD4570 VGA kártyához melyik a legújabb driver XP alá?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.