Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6901) #82903040 válasza VANESSZA1 (#6897) üzenetére


#82903040
törölt tag

Ívvel együtt hány cm?

(#6902) VANESSZA1 válasza #82903040 (#6901) üzenetére


VANESSZA1
őstag

11,4cm

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6903) Pierre75 válasza spyduck (#6900) üzenetére


Pierre75
senior tag

Value Added Package felelős az FN működéséért.

(#6904) VANESSZA1 válasza mfranky (#6898) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akciós itt Logitech Vx Nano
Vagy itt elég sok közül választhatsz
Tudom hogy nem egy olcsó, de hidd el megéri. Soha jobb egerem nem volt, és nemhiába a cégbe is ezt vetettem.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6905) mfranky válasza VANESSZA1 (#6904) üzenetére


mfranky
őstag

Win7 64bit mennyire szereti? Vista driverrel elmegy?
:R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#6906) VANESSZA1 válasza mfranky (#6905) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Alapból összekapcsolja, semmi driver nem kell hozzá.
Természetesen van CD hozzá, és azon van driver, meg egy plusz program amivel a gombokat állítgathatod ahogy neked tetszik, de ha nem telepíted fel az se gond.
Így is és úgy is megy.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6907) spyduck válasza Pierre75 (#6903) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm szépen, sikerült :R

(#6908) #82903040 válasza VANESSZA1 (#6902) üzenetére


#82903040
törölt tag

Köszönöm!

(#6909) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Ki milyen notebooktáskát használ? Vásárlás előtt vagyok de a nagy kínálat miatt nem tudok dönteni... :)
Elsősorban Toshiba ill. Targus érdekel, de gyakorlatilag mindegy csak a célnak maximálisan megfeleljen.

(#6910) vagabor válasza kavarc (#6909) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szia!
Nekem szerencsére sikerült jó helyről rendelnem az l505-111emet, és ajándékba még kaptam egy toshi táskát is. És mindez 205K-ba fájt nekem a postát nem számítva. Szerintem jól jártam. Engem annyira nem érdekel a táska, csak legyen valami amiben lehet hordozni. Nekem ez a gyári tökéletesen megfelel, nem biztos hogy érdemes kifizetni azt a rengeteg pénzt amit képesek a "minőségi" táskákért elkérni.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6911) nRu3


nRu3
addikt

segitenétek satelite L100-173 hoz (ATI Radeon Xpress 200M) vga driver szeretnék valami újabbat , ami vanaz 5,13 az ati oldalán egyáltalán nem találok neki, illetve a toshibánál sem találtam, vagy meiket rakhatom nyugodtan fell mert megegyezik?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6912) nRu3 válasza nRu3 (#6911) üzenetére


nRu3
addikt

találtam ATI Radeon Xpress néven :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#6913) akaido válasza kavarc (#6909) üzenetére


akaido
addikt

[Toshiba Tecrához Toshiba hátizsákot használok] :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6914) firewolf


firewolf
tag

Szervusztok!

Ma egy sajnálatos tényt fedeztem fel az A300-asomon. Kicsit teszteltem a hűtését és hát... Azt eddig is tudtam, hogy játék közben 83 fokig is felmegy a proci... Ma kivittem a -1,5 fogkba kiváncsiságból, hogy így meddig megy föl. Az Everesttel elkezdtem tesztelni a procit és bár lassabban, de így is 83 fokig fölment, pedig több, mint 20 fokkal hidegebb levegő szívott be, mint a szobában (közben a kezemben tartottam, tehát nem volt korlátozva, hogy mennyi levegőt tud beszívni). Ezek szerint teljesen fölösleges hűtőpadot vennem hozzá, mert az sem fog semmit se segíteni rajta... :(

(#6915) perro


perro
csendes tag

hello mindenki

nagyon furcsa dolog történt. a toshiba honlapról leszedtem a satellite L300 pro-hoz tartozó biosfrissítést, és a vírusírtóm vírust jelzett, a gépre amire pedig felraktam nem indul el, hanem újraindul mindig. segítség!

ja a 2.10-es verzió

[ Szerkesztve ]

(#6916) alfa147 válasza perro (#6915) üzenetére


alfa147
tag

Milyen vírusírtót használsz? Valami nagyon bekavart. Nekem A300 van frissítettem már 2x bios-t gond nélkül, a verziószáma: 2.10 09/04/2009

(#6917) alfa147 válasza firewolf (#6914) üzenetére


alfa147
tag

Az érdekes nekem hűtőpaddal játék közben 65 Cfok-os.Általában 30-35 Cfok 56 futó folyamattal.A -1.5 Cfok-ba meg nem viszem ki, mert nem akarom hogy páralecsapódás miatt tönkremenjen. Mikori a géped? Lehet tele van porral és nem képes lehűteni.
Nekem A300 1NO-van ami 85 Cfok-nál kikapcsol a papírforma szerint.

[ Szerkesztve ]

(#6918) #82903040 válasza alfa147 (#6916) üzenetére


#82903040
törölt tag

Szia!
Ez a BIOS frissítés hogy megy? Milyen érdemi változáso várhatók tőle?
Kicsit fázok a dologtól, állítólag ki is lehet a gépet vele nyekkenteni...
L500-am van amúgy.

(#6919) vagabor válasza #82903040 (#6918) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szia!
A biossal tényleg ki lehet nyekkenteni a gépeket, hiszen az a gép lelke, az mondja meg a hardvernek hogy mit csináljon bekapcsolás után. Szerintem nálad az van, hogy a vírusirtó módosított a fájlon, vagy egyiket talán törölte is, és te ezt a hiányos biost égetted be a gépedbe.
A jó bios alkalmazásával talán visszaállhat a rend.

Alfa, mielőtt leszeded a biost, nézz utána milyen újítások vannak. Ha nem eget rengető dolgokról van szó akkro inkább hagyd. Nekem a legújabb van, de nekem is nyomós indok kell hogy biost frissítsek.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6920) alfa147 válasza #82903040 (#6918) üzenetére


alfa147
tag

Szia!
Igen hallottam már, hogy behal a gép tőle. Én is hezitáltam, de azóta már kétszer frissítettem bios-t. Amit a toshiba oldaláról töltöttem le windows-ból frissítette magát, újraindult a gép és kész. Nem igazán vettem észre változást igaz nem is kerestem. Viszont volt egy hiba ami megszűnt, a dvd tálcát nem mindig lehetett kinyitni. Annak örülök, hogy legalább foglalkoztak a típusommal. Én úgy vagyok vele, hogy a toshibánál biztos tudják miért kellett újabb verziót kiadni.(A300 1NO win7 32bit)

(#6921) #82903040 válasza vagabor (#6919) üzenetére


#82903040
törölt tag

Én nem csináltam még BIOS frissítést. Csak tájékozódni próbálok hogy hogyan kell csinálni.

(#6922) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Én most csináltam meg a Bios frissítést Alfa147 segítségével mert még én sem csináltam, de sikerült, kb. 2 percig tartott.

Lenovo Ideapad G510

(#6923) vagabor válasza #82903040 (#6921) üzenetére


vagabor
aktív tag

Ha úgy véled hogy régi a biosod, vagy ha a frissítéssel támogatni fog valami plussz cuccot, akkor éri meg szenvedni vele.
Bár a laptopomon még én sem frissítettem, csak asztalin, szerintem ugyanúgy nézhet ki. Egy boot eszközre kell másolni a frissítő programot, valamint az égetni kívánt program fájljait, és be kell vele bootolni. Elindul a progi, és némi ellenőrzés után már égetheted is a szoftvert. Arra figyelni kell hogy ne kapcsold ki a gépet miközben csinálod mert akkor nagy valószínűséggel kuka a gép. Remélem tudtam segíteni.

Ezek szerint akkor megy boot nélkül is :) Köszönjük Alfie!

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6924) perro válasza alfa147 (#6916) üzenetére


perro
csendes tag

hát a comodo tűzfalhoz lévő vírusirtó jelzett be, az avast nem

és ami még furcsa volt, a gép amire fel tettem (L300 pro 20L) a win újrarakása után feléledt.

nézze meg valaki lécci a toshiba honlapján az l300 20L xp biosupdatehez tartozó zip vírusos-e.

már arra is gyanakszom, hogy két vírusirto harcol egymással a gépemen.

köszi

(#6925) firewolf válasza alfa147 (#6917) üzenetére


firewolf
tag

Nekem is 1NO van, a múlt héten volt egy éves. Úgy vittem ki, hogy közben ment és a meleg felületen nem csapódik le a pára.(de ne kövezzetek meg, ha mégis :D) Lehet, hogy tényleg poros... Kompresszorral szabad fújatni, vagy az túl sok neki? :D

(#6926) alfa147 válasza firewolf (#6925) üzenetére


alfa147
tag

Én úgy tudom, hogy a hirtelen hőmérséklet különbség páralecsapódást eredményezhet a készülékben és zárlatot okozhat. De nem akarok ezen lovagolni :)) Én kompresszorral fúvattam ki a port megfelelő távolságból, nem 8bar-ral közelről :D (az enyém 8 hónapos)

[ Szerkesztve ]

(#6927) Pierre75 válasza Pierre75 (#6859) üzenetére


Pierre75
senior tag

A hang 1-2 s-nyi torzulása valószínűleg az audio driver sara. Így várhatóan egy frissítés fogja megoldani.
A Reel Time leállításával a rendszer 45-47s alatt munkakész.

A Toshiba Dvd player halkítására van vmilyen szoftver. Ezt próbálta már vki: DVD acoustic silencer? Ha igen, érdemes vele foglalkozni? (Csendesebbé teszi a dvd-t?)

(#6928) Pierre75 válasza Pierre75 (#6927) üzenetére


Pierre75
senior tag

Közben ki is próbáltam, hangtalanná tette az olvasót csendes módban. Még a hangmizériát javítsák és tökéletes kis gép lesz az L500.

(#6929) vagabor válasza Pierre75 (#6928) üzenetére


vagabor
aktív tag

szia!
tehát a dvd olvasó felől jövő hanghatás az tényleg az olvasóé?
Csak mert én eddig azt hittem hogy a vincseszter, bár az laptop alá még nem is néztem.
Ez a progi tényleg használható? Mert ha igen akkor én is kipróbálom. Viszont amiatt aggódom hogy nem e okoz hosszútávon károsodást az olvasónak..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6930) vagabor


vagabor
aktív tag

Kicsit utána olvastam. Ez a akkor gondolom nem az üresjárati zajátszünteti meg, hanem a terheléses zajt, mikor lemez van az optikában. Ezt is csak úgy éri el hogy limitálja az olvasási/írási sebességet. Kipróbálom én is.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6931) Pierre75 válasza vagabor (#6930) üzenetére


Pierre75
senior tag

Igen, lassabban olvassa be, de immár hangtalanul kezeli a lemezt. Egy kattintással visszaállítható az eredeti sebesség sw.telepítéshez, ha kell.
Üresjáratban szomorú lenne, ha hallanám.

(#6932) bacsgeri válasza vagabor (#6910) üzenetére


bacsgeri
csendes tag

Szia Vagabor! Én is most állok noti vásárlás előtt és nagyon szemezgetek ezzel az l505-111-gyel!Írnál róla pár sort: szerkezetileg milyen, mennyire zavaró a fényes felület, képminőség milyen, stb. Nagyon megköszönném. Egy ismerősöm-aki nálam jobban ért a gépekhez (ami nem nehéz), le akar beszélni a Toshiba-ról. Pedig ár-érték és paraméterek alapján nem találtam nála megfelelőbbet. Ja és ami a legfontosabb kérdésem: Hol vetted? Személyes átvét volt, vagy posta? Köszönet előre is!

(#6933) vagabor válasza bacsgeri (#6932) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szia!
Én egyik márkát sem favorizálom, én is a tulajdonságai valamint az ár/érték, és a róla írodott kommentek alapján döntöttem. Én magamról tudom hogy nagyon bosszant az, mikor valaki egy-két eseti élmény alapján akar egy márkát ajánlani másoknak vagy éppen lebeszélni róla.
Nem tudom miért van így de ha belegondolsz hogy a haverod tuti nem a toshiba fejlesztő mérnöke, akkor rájössz hogy nem sok alapja van annak mikor azt mondja hogy az összes Toshiba rossz. Mindegy is.
A gépről alkotott véleményem lényege az hogy ennyi pénzt megért.
Hardver felszereltsége bőven kielégíti még a mai teljesítmény igényű progik igényét is. Bár tény hogy nem gémer pc-ről van szó, ennek ellenére én vígan futtatom a komolyabb hardverigényű játékokat is.
Szerkezetileg kellően masszív, a zsanérok nem a legstrapabíróbbak, de talán nem fognak fél év alatt kikopni. Viszont amiben kellemesen csalódtam az a billentyűzet. Hihetetlenül kézre áll, és értem ez alatt a gombok formáját a lenyomás műszaki kivitelezését, egyszóval ilyen téren nem fogsz csalódni. Ami negativ az az hogy nem kapott bill világítást, viszont ha megnézed az árát ez is érthető.
Az újlenyomatokat erősen gyűjti a gép, bár tisztítása könnyű. Ha már a pulcsid ujjával is törölsz egyet már akkor is jóval tisztább lesz. A kijelző kép minősége nem a legjobb. Nekem itthon egy 19es tn+filmes lcd-re van kötve a gép,és bár a két kijelző minőség különbségét észre lehet venni, ez is megszokható. A kijelző sem lesz arra ok hogy ne ilyet vegyél. A gép elég halk, nálam a venti úgy 5 percenként kapcsol eggyel feljebb hogy hűtse a vga-t, viszont még így csak csendes helységben lehet észrevenni hogy megy a gép.
A win hihetetlenül gyorsan bootol, ahogy néztem kevesebb mint egy perc alatt feláll a rendszer.Az egész win elég gyors alatta, nálam a win7x64 teljesítményteszt 5.7,5.7 a ram, proci, 6.7,6.7 mindkét vga, és 5.9 a hdd. A winyó halk, hőmérséklete mindíg 40 alatt van, átlag sebessége 65M körül mozog. A touchpad kezelése nekem kicsit nehézkesnek tűnik, nem mindig akarja követni az ujjam mozgását, bár lehet hogy ez egyén függő.
Az akksi idővel viszont kompromisszumot kell kötnöd, például egyetemistáknak nem a legjobb, mivel nekik nem a teljesítmény, annál inkább az aksi idő a lényeges.
Nekem tökéletesen megfelel a gép, mivel én kicsit előtérbe helyeztem a teljesítményt, kevésbé számít az aksi idő, valamint az ára és az olvasott vélemények alapján is megfelelőnek tűnt, és az eddigi tapasztalatok alapján az is.
Aki utazik mint én, szeret játszadozni, és nem kell neki hosszú aksi idő annak megfelelő.
A vételt én egy netes boltnál intéztem, 205 plusz posta volt összesen, amiben kaptam egy ajándék válltáskát. Ha kellenek a részletek privátban elküldöm, tudod a reklám miatt :)
Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan.
Remélem tudtam segíteni, a többiektől meg elnézést a regény miatt.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6934) bacsgeri válasza vagabor (#6933) üzenetére


bacsgeri
csendes tag

Vagabor!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a kielégítő, és igencsak részletes válaszodat! Sokat segít nekem a döntéshozatalban! :)) :)) :))
Azért természetesen még mindig egy kicsit hezitálok, mert hosszú távre venném a szerkezetet, és azért 200e Ft nem kevés pénz. De mivel valóban nagyon szimpatikus a gép, és engem sem érdekel, milyen a márkája - pontosabban nem is ismerem őket, hisz tapasztalatom nincs noti ügyben -, és régóta szemezek vele, valószínű, hogy mellette döntök. Egyébként meg az is igaz, hogy egy másik - informatikusabb - ismerősöm meg azt mondta, hogy szerinte a Dell után a másik legjobb notigyártó a Toshiba...de hát ugye ízlések és pofonok...
A lényeg a lényeg, hogy köszönöm még egyszer a kimerítő válaszodat!!! :R
Priviben elküdöd, ha megkérlek, akkor a bolt nevét? Aztán priviben kérdezek még valamit...

(#6935) vagabor válasza bacsgeri (#6934) üzenetére


vagabor
aktív tag

hupsz, privátot akartam. :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6936) SirKero


SirKero
őstag

Az L500-14Z tulajokat kérdezem. Nálatok is kattog a merev lemez vagy csak az enyém ilyen?
Új kora óta csinálja,hogy időnként hangosan kattan egyet.
Szerintetek érdemes vele foglalkozni míg garanciális a gép? Működik rendesen csak elég idegesítő.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6937) #82903040 válasza SirKero (#6936) üzenetére


#82903040
törölt tag

Nekem csak leállításkor kattan egyet, de azt is csak ritkán. Nem tudom mitől függ, de elég random csinálja.

(#6938) kokyt


kokyt
senior tag

Üdv mindenkinek!

Néhány kérdésem lenne garanciával kapcsolatban. Egy Tecra A10 12L tulaja vagyok, és a probléma az, hogy a vásárlás után nem lett beregisztrálva a laptop a toshiba honlapján, már régen kifutottam az 1 hónapos időkeretből. Úgy hittem, hogy ebben az esetben nem él a 3 évre kiterjesztett garancia. Viszont a fórumban találtam egy linket ahol szériaszám alapján lehet ellenőrizni a garanciát. Itt ez a kép fogad ellenőrzésnél:

Details
Standard Warranty
Coverage
INTERNATIONAL
Days
365
Expiration Date
2010-03-24

Extended Warranty
Service Coverage
International
Days
1095
Expiration Date
2012-03-23

Service
1. Service [SE5003I-BDB]: Intl Warranty Extension from 1 to 3 years for NB with 1y warranty (bundl)
Service Name
Intl Warranty Extension from 1 to 3 years for NB with 1y warranty (bundl)
....
Service Start Date
2009-03-24
Service End Date
2012-03-23
Warranty Coverage Days
1095
On-site Coverage Days
0
Service Coverage
International
Special Handling
Intl Warranty Extension

General Information
Stolen
NO
Registered
NO
Green PC
YES
Project
EUROPIAN DISTRIBUTOR
Production Date
2008-11-26
Country Manufactured
China
Shipping Date
2009-03-24
Shipping Country
HU
Purchase Date
2009-03-24
Purchase Country
Hungary

A kérdésem az lenne, hogy akkor tulajdonképpen él a 3 év garancia regisztrálás nélkül is, vagyis 2012-ig garanciális? Vagy attól nem függ?
A válaszokat előre is köszi!

(#6939) SirKero válasza #82903040 (#6937) üzenetére


SirKero
őstag

Nálam menet közben is csinálja de azt még nem tudtam megfigyelni,hogy mikor. Bár szerintem nem alkalmazás függő attól többször jön elő.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6940) Kbali válasza kokyt (#6938) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pontosan nem tudom, de amit kiolvasok, van kiterjesztett garanciája, csak nincs beregisztrálva. Egyébként azóta próbáltad regelni?
Esetleg kérdezz meg egy szervizt, hogy ők mit látnak a gépről. pl.

(#6941) kokyt válasza Kbali (#6940) üzenetére


kokyt
senior tag

Próbáltam regisztrálni, de visszadobta. Az 1 hónapos lejárati idő miatt reklamált. A gépem a HPR Hungary-hoz tartozik, oda szól a jótállási jegy, így írtam oda egy emailt. Hátha ők többet tudnak mondani. Ha lesz infóm, megosztom :)
Mindenesetre köszi a segítséget :R

(#6942) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

rendelt mostanában valaki windows 7 upgrade kuponnal új windows 7-et? mert mostmár nem tudom eldönteni, hogy ingyenes-e, mivel valaki azt mondja felszámoltak neki valamennyi költséget, nekem pedig adtak tracking id-t anélkül, hogy bármilyen bankkártyaszámot vagy bármit is kértek volna, lehet, hogy utólag fognak felszámolni valamilyen költséget? (A gép típusa s10-110a ha számít)

[ Szerkesztve ]

(#6943) kokyt


kokyt
senior tag

Na sikerült infót szerezni. Amennyiben valaki nem regisztrálja be a gépet, a gyártási időtől ketyeg a garancia (esetemben a 3 év). Amennyiben nem regisztrál valaki az 1 hónapon belül, lehet még regisztrálni, de annyi kényelmetlenség van, hogy a vásárlást igazolni kell (gondolom garancia jeggyel vagy számlával) emailben vagy faxon.

(#6944) ede006


ede006
csendes tag

Én pénteken vettem a gépet egy s10-11at, és nekem erre a garanciával kapcsolatos linkre ugyanezt írja ki szószerint. és hova kell elfaxolni vagy emailezni a garancialevelet, ezt meg tudnád mondani?

(#6945) SirKero válasza #82903040 (#6937) üzenetére


SirKero
őstag

Lefuttattam a HDD Sentinel programot és ezt dobta a kattanásos probémára:

A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység)
Ezen a ponton a merev lemez garanciális cseréje még nem lehetséges,csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merev lemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Felhívtam a Toshiba szervizét és az mondták hogy vigyem be a laptopot megnézik és ha valóban ezt a hibaüzenetet dobja ki akkor garanciában cserélik. Három-négy nap míg Németországból behozzák az újat.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6946) kokyt válasza ede006 (#6944) üzenetére


kokyt
senior tag

Ha 1 hónapon belül vagy, akkor elvileg nem kell küldened semmit. Regisztrálni, ha volt windows eleve a gépen, akkor az asztalon lévő Toshiba jótállásregisztrálás nevű ikonra kattintva lehet. Először ezt kell kipróbálni, mert ezzel vásárlástól számított egy hónapon belül mennie kell.
Ha nem volt oprendszer, akkor a www.toshiba.hu oldalon kell regisztrálni (notebookok, szolgáltatások, normál jótállás, regisztráció, normál termékjótállás regisztrációja). Itt majd a végén írja, hogy vissza kell-e igazolni. Egy emailt kell küldeni csatolmánnyal egy címre, vagy egy faxot egy számra. A fax számot azt nem tudom, de az email címet igen: pop.vpo@toshiba-tro.de

(#6947) #82903040 válasza SirKero (#6945) üzenetére


#82903040
törölt tag

Rövid vagy részletes ön-tesztet futattad le?

(#6948) kavarc válasza kokyt (#6946) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!

Valószínüleg én ott rontottam(?) el a regisztrációt, hogy nem az asztalon lévő ikont használtam, hanem rögtög webes felületen reggeltem a laptopot még a vásárlás napján. :( Ennek az lett a következménye, hogy nem látszik a regisztrációm a korábban említett oldalon, sőt a Tempro-ban sem. Két hete írtam egy levelet ezzel kapcsolatban a garancia@toshiba-teg.com -ra, amire azóta sem érkezett válasz... consumer support :(((

Azt hiszem megpróbálom az általad írt címet is... erre magyarul vagy angolul kellene írni? Pontosan mit kell küldeni nekik?

[ Szerkesztve ]

(#6949) #82903040 válasza SirKero (#6945) üzenetére


#82903040
törölt tag

A Toshiba PC állapotfigyeló progi mit ír ha a merevlemez státuszra klikk?

(#6950) SirKero válasza #82903040 (#6949) üzenetére


SirKero
őstag

Szerintem a rövidet amit az indításkor egyből lefuttat. Ilyen állapotfigyelő progit nem tettem fel.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.