Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#134) Beaver


Beaver
csendes tag

Üdv!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Nemrég hozzájutottam egy ütött kopott toshiba satellite 3000 (pontosan nem tudom:S) géphez, amely szinte halott volt, az aksija teljesen tropa, a hátsó tápcsatlakozó le volt törve az alaplapról. Szétszedtem a gépet, és kivezettem a tápot két vezetékkel, adapterhez hozzákötve elindult a gép, leformáztam, ujraparticionaltam, ment rá friss XP SP2.

A konkrét probléma a következő: valamiért nem ismeri fel az USB portra dugott eszközöket. Multiméterrel kimértem, a feszültség (+5V) ott van ahol ott kell lennie, meg az MP3 lejatszomat ha csatlakoztatom, kijelzi hogy 'ready' csak épp a gép nem ismeri fel, semmit se reagál rá. Az eszközkezelőben és everestben egyaránt megnéztem, az összes USB hub és csatoló (3 db van) telepítve van, és a windows szerint működőképes. Neten kerestem drivert de semmi használható :(( Van viszont egy 'Alapvető rendszereszköz' amihez a windows nem tud telepíteni drivert, fel sem ismeri, everest szerint a hardware neve: 'Toshiba AIS SM Host Controller'. Sztem ez lesz a hiba.

Ha valaki tudna hozzá drivert mondani, vagy van ötlete mi lehet a probléma, ne kíméljen.

Ja és a táp idétlen megoldása miatt ne kövezzetek meg, mondom a gépet a halálból hoztam vissza, annyira nem érdekel h lóg ki két vezeték, úgyis cak otthonra kéne a gép.. :)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.