Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) zambozoli válasza tjsz (#10000) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ütközés nem lehetett, minden arp listában van tematikusan. 4-es volt az első próbákkal. Nem volt elég maga biztos!?

Üdv:ZZ

(#10002) tjsz válasza zambozoli (#10001) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Meglátásom szerint ha most visszatennéd az eredeti IP címre a 254-ről, akkor is menne az időszinkron.

(#10003) zambozoli válasza tjsz (#10002) üzenetére


zambozoli
senior tag

Pontosan... most megy az eredeti IP-vel is!
A bitek útjai nem mindig kifürkészhetők!

Üdv:ZZ

(#10004) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy ilyen szinten lehet-e konfigolni a FreshTomato-ban a DLNA szervert?

Le szeretnék játszani a házimozi erősítőn DLNA-ról SACD formátumról készült DSD felvételeket (.dsf kiterjesztésű fájlok).
Minden más járatosabb hangfájlt lejátszik, de a .dsf fájlok nem is látszanak a listában, pedig elvileg az erősítő tudná kezelni.
Annyit már kigugliztam, hogy az lehet a hiba, hogy a DLNA szerver mime type listájához nincs hozzáadva defaultból a "dsf=audio/dsd" ezért az nem látszik zenefáljnak.

Ha a FreshTomatoban meg lehet ezt csinálni, akkor átváltok a gyáriról (Asus RT-AC68U).

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#10005) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Megjelent a legújabb FreshTomato 2020.4

Letöltés innen

Changelog

(#10006) SztiviVander válasza Victorio (#10004) üzenetére


SztiviVander
őstag

Routereken minidlna-t használnak (ha jól emlékszem a gyári fw-ben is az van), de annak a konfigjában én még sose láttam még olyat hogy meg lehetett volna neki mondani milyen fájl formátumokat ismerjen fel. Ettől persze létezhet a dolog, de mivel sehol semmi man nem említi így arra fogadnék hogy ez a lehetőség nincs kivezetve konfigolhatóra.

(#10007) mobilizmo válasza Victorio (#10004) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem is jó lenne NAS-ra, mert van egy R-N402D-m. Ezt találtam, de nem linuxban nagyon nem vagyok képben, nem tudom ez mire telepíthető.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10008) SztiviVander válasza mobilizmo (#10007) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mondjuk ez már ott bukik hogy nincs apt... Lehet hogy van valami más csomagkezelő bennük vagy entware-el felrakható, bár nem tudok róla hogy akár a (fresh)tomato akár a merlin csomagjai frissíthetők lennének. De majd Intruder hátha megmondja a tutit :)

(#10009) SztiviVander válasza tjsz (#10005) üzenetére


SztiviVander
őstag

Sajnos AC68u-n ebben is még mindig ugyanolyan tré az új wlan driver mint a 2020.3-ban :( Random leszakadnak az eszközök az 5Ghz-ről és nem bírnak force-olva se visszacsatlakozni. Vagy hálózat elfelejtetés és eszköz újracsatlakoztatása, vagy várás 10-20-30 percig mire magához tér. Megvártam még ezt a 4-est hogy hátha (és igen, csináltam nvram törlést a 3-as és a 4-es felrakásakor is és kézzel konfigoltam mindig újra) ez jobb lesz de nem. Nálam ment vissza a 2020.2 az legalább stabil. Majd talán a következő verzió jó lesz. Vagy az az utáni, vagy......

(#10010) tjsz válasza SztiviVander (#10009) üzenetére


tjsz
Topikgazda

2.4GHz-es eszközöket is ledobálta a 2020.4-es verzió?

(#10011) SztiviVander válasza tjsz (#10010) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem, vagy legalábbis annál nem vettem észre. De tabletek azon vannak és a gyerekek rögtön hisztiztek volna ha leáll a jutyub szóval szerintem az jó ;)

(#10012) tjsz válasza tjsz (#7361) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Hosszas keresés után megtaláltam az "ignore dhcp request from unknown devices" megoldását (belső hálózaton csak ismert - DHCP táblába bejegyzett - eszközöknek osszon IP címet, vendég hálózaton bárkinek):

1. Static DHCP - "Ignore DHCP requests from unk. device" - ezt kapcsold ki (+ save gomb)

2. Advanced - DHCP/DNS - Dnsmasq custom conf. - "dhcp-ignore=tag:br0,tag:!known" - ezt írd be (+save gomb)

(#10013) akom válasza tjsz (#10012) üzenetére


akom
senior tag

Köszi tjsz! :R
Nagyon hasznos!

(#10014) SztiviVander válasza tjsz (#10005) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ahogy látom másnak is feltűnt hogy milyen tré a wifi, mert máris kijött a 2020.5 amiben újabb wifi driver van :)

(#10015) tjsz válasza SztiviVander (#10014) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hát ez eléggé gyors volt. Neked a 2020.5-el már jó az 5Ghz-es wifi-d?

A changelog:

2020.5 2020.07.17
--------------------------

Note: mainly bugfixes (see *)

- kernel: r2q change message from priority WARNING to priority DEBUG
- WL: update wireless driver for SDK7 to GPL 382.52287 (Kr00k)
- (*) firewall: fix commit 31a8eb0 (brute force mitigation rule on port defined for GUI remote access) - increase hitcount / lower period of time (hardcoded)
- libevent: update to 2.1.12-stable
- tor: update to 0.4.3.6
- libcurl: update to 7.71.1
- (*) GUI: advanced-wireless.asp: when changing country for WL driver, also change its short version - 'ccode'
- httpd: add to log failed GUI login attempts
- www: tomato.js: add SameSite=Lax when creating cookies
- (*) www: clearcookies.asp: remove the comment left when debugging
- (*) Netgear Router (all supported): Raise revision level (again)
- (*) Asus RT-AC56R: improve/fix support with new wifi driver (*.126)
- (*) Asus RT-AC56U/R: do not unload wifi driver

(#10016) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Arra van bármilyen ötlet, hogy a static dhcp táblában szerepelő elemeket kinyerjük egy sima text file-ba? Főleg az IP címekre és a nevekre lenne szükségem, MAC címre annyira nem.

(#10017) Intruder2k5 válasza tjsz (#10016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben az nvram paranccsal próbálkoznék, de mivel jelenleg nincs hozzáférésem semmilyen Tomato-s routerhez, azt nem tudom megmondani milyen kulcs alatt van ez tárolva. Ha megvan a kulcs neve, akkor...

nvram show | grep kulcs_neve >> /tmp/dhcp_table.txt

Vagy ha az Administration menüben elmented a teljes NVRAM tartalmat, akkor abból már kimásolhatod magadnak egy külön file-ba ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#10018) tjsz válasza Intruder2k5 (#10017) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Köszi a tippet, a "kulcs neve" a dhcd_static, ebben szerepel az összes MAC és IP + a név.

Nekem valójában ez egy "idegen IP monitorozó" script fejlesztéséhez kellene. A script terv:
1. lekérdezi az aktuális static DHCP táblát
2. lekérdezi az aktuális, IP címet kapott eszközök listáját, ebből kiszedi a static DHCP táblában szereplőket, a maradékot belerakja egy file-ba
3. lekérdezi az aktuális ARP listát, ebből kiszedi a static DHCP táblában szereplőket, a maradékot hozzáragasztja a 2. pontbeli file-hoz
4. elküldi a file-t e-mail-ben

Tegnap éjjel addig már eljutottam, hogy a /etc/dnsmasq.conf file-ban szerepelnek a static DHCP táblabeli host-ok, tehát onnan ki lehet szedni grep-elve. Persze kell némi trükk, mert ez a tábla nem mindig a legfrissebb (mert a memóriába cache-el), tehát kell "service dnsmasq restart" és utána már ok.

Tehát az 1. pontra ez a megoldás:

service dnsmasq restart
cat /etc/dnsmasq.conf|grep dhcp-host|grep -E -o "([0-9]{1,3}[\.]){3}[0-9]{1,3}" > /tmp/ismert_ip.txt

Most éppen a folytatással küzdök, mert a /var/lib/misc/dnsmasq.leases file-ban szerepelnek az IP címet kért/kapott cuccok (belső ÉS vendég hálózatbeli eszközök is!), csakhogy egyelőre nem jöttem rá, hogyan tudom kiszűrni a vendég hálózatban IP-t kért eszközöket (a vendég wifi-be bejelentkező cuccokat nem kell monitorozni, csak a belső hálózatban IP-t kérő idegen IP-ket).

A 2. pontra ez a rész megoldás:

cat /var/lib/misc/dnsmasq.leases|grep -w -v -f /tmp/ismert_ip.txt

Elnézést, ha esetleg valamit érhetetlenül fogalmaztam meg!

(#10019) SztiviVander válasza tjsz (#10015) üzenetére


SztiviVander
őstag

Eddig még nem láttam hogy leszakadt volna róla, de csak tegnap este raktam fel és nem nézem olyan gyakran a telefont hogy ilyen gyorsan kibukjon. Remélem azért most már jó lesz, majd meglátjuk.

(#10020) tjsz válasza SztiviVander (#10019) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ha leszakad, akkor újra kér IP-t is. Tehát a Device list-ben a "lease" oszlop milyen időket mutat? Ha a Basic - network - Lease time-hoz közeli időpontokat, akkor volt szakadás. Ha az már több órával kevesebb, akkor nincs szakadás.

(#10021) SztiviVander válasza tjsz (#10020) üzenetére


SztiviVander
őstag

static ip-k vannak infinite lease time-al. de csak a telefonok meg noti vannak 5g-n azok meg jönnek mennek szóval nem lenne az olyan triviális kibogarászni hogy leszakadt vagy csak épp akkor leugrottam kocsihoz boltba stb. de eddig is észrevettem, ha továbbra is instabil akkor előbb utóbb produkálni fogja akkor is miközben épp nyomkodom.

(#10022) tjsz válasza SztiviVander (#10021) üzenetére


tjsz
Topikgazda

"infinite lease time" Ezt hol lehet beállítani?

(#10023) SztiviVander válasza tjsz (#10022) üzenetére


SztiviVander
őstag

Advanced - dhcp/dns, static lease time

(#10024) tjsz válasza SztiviVander (#10023) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Köszi!

Én ezt mindig "Same as normal lease time"-on hagytam, sose nézegettem, hogy milyen opciók vannak még........ :))

(#10025) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Freshtomato 2020.5 (2020-07-17)

Én már átálltam : Version 2020.5 on Asus RT-AC66U B1

[ Szerkesztve ]

(#10026) tjsz válasza zsolt_64 (#10025) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Igen, SztiviVander már jelezte

(#10027) zsolt_64 válasza tjsz (#10026) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ejnye ! megint nem tudtam elsőzni :N

SztiviVander: ez az infinity az nagyon jó, de nekem a wifi egy másik ip cím tartományban van
(192.168.2.*)
a basic lapon ahol a lan tábla van ott is lehet beállítani lease time-t . ott nem lehet valami infinite ? az kellene hogy a vezetékes infinite, a wifi meg mondjuk 60 perc

[ Szerkesztve ]

(#10028) SztiviVander válasza zsolt_64 (#10027) üzenetére


SztiviVander
őstag

Szerintem a 10080 perc csak a webes felület korlátja. Az /etc/dnsmasq.conf -ban próbáltad már átírni az adott scope-nál a 10080-at infinite -re?

(#10029) tjsz válasza zsolt_64 (#10027) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ha a vezetékesnél minden eszközödet beleraksz a static DHCP táblába, akkor végül is az lehet infinity.

Közben megnéztem, hogy infinity esetén a dnsmasq.leases file-ban milyen értékek szerepelnek. Papi pc-nél még "normális" hátralévő időt mutat (589551), a S***ung tv-nél viszont már 0-t (a S***ung tv az infinity beállítás után kért IP címet).

root@Router:/tmp/home/root# cat /var/lib/misc/dnsmasq.leases|awk '{print $3, $2, $4, $1}'|sort -t . -k 1,1n -k 2,2n -k 3,3n -k 4,4n
192.168.1.11 00:14:85:82:7e:c3 Papi_pc 589551
192.168.1.211 ab:cd:85:7a:44:88 Samsung_UE40H6500SLXXH 0

(#10030) zsolt_64 válasza tjsz (#10029) üzenetére


zsolt_64
senior tag

SztiviVander tjsz :
megpróbáltam a confot átírni, de egyrészt hatástalan, másrészt a reboot átírja. továbbá van egy dnsmasq.conf a tmp/etc alatt is. úgyhogy ezt elengedtem.
Úghyhogy az lett a vége hogy azt a 3 mobilt kivettem a static dhcp alól, mivel semmi jelentőségük..
Van még egy opció az infinity helyett, ott megadni custom-ot az viszont 43200 perc lehet ami 1 hónap :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10031) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

Sziasztok!

Azt kérdezném tőletek, hogy freshtomato alatt a ddns szolgáltatás időnként leáll. Ilyen a shibby féle tomato alatt eddig nem volt. Most pár napig megy, azután nem érem el távolról a routert. általában ilyen hibát dob be:

Lehet ezzel valamit kezdeni?

Köszi!

(#10032) tjsz válasza Aeroglobus (#10031) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Hányas firmware? MIlyen router?

Én 2019.4-est használok egyelőre és néha-néha "Error obtaining IP address"-el "szórakoztat". Reboot után jó szokott lenni, de most csak ezért nem indítom újra.

(#10033) Aeroglobus válasza tjsz (#10032) üzenetére


Aeroglobus
tag

A 2019.4-es ez is. Próbáltam az újabbakat is, de azokban ez szintén előfordul. Azért használom ezt a verziót, mert az újabbaknál az általam generált OpenVPN kulcs sem használható, amit meg a routerben generálok, ott a kapcsolat létrejön ugyan, írja is a router, hogy a kliens csatlakozik, azonban ténylegesen a hálózaton nem tudok böngészni, ebben a verzióban viszont működik. Szóval még ezzel van a legkevesebb problémám. (bár a PPTP sem igazán megy....)
Az az érdekes, hogy a router be van állítva automatikus újraindulásra, de ez nem szokta megjavítani, csak ha a helyszínen csinálom meg. Ott meg az a baj, hogy ez egy távolról kezelt eszköz, így ha nem érem el, az újraindítás is körülményes...

(#10034) SztiviVander válasza Aeroglobus (#10031) üzenetére


SztiviVander
őstag

Freshtomato, ac68u, no-ip (2db cím ráadásul) de soha nem láttam még ilyen hibát, mindig el tudtam érni a vpn-t a ddns címmel a 2019-es verziókban is meg a legújabban is. Nálam a "use wan ip" -re van állítva legfelül a kliens, az external ip checker szerintem kevésbé megbízható. Nyilván előbbi csak akkor használható ha a wan ip az tényleg a publikus ip.

(#10035) tjsz válasza SztiviVander (#10034) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ahogy említettem, nálam most éppen "Error obtaining IP address" hiba van és a legtetején "Use external IP address checker" van beállítva. Abban a pillanatban, hogy "Use WAN IP address"-t állítok be, már megy is a DDNS frissítés (DynDNS irányába). Visszaállva a "Use external"-ra újra hibás. Ugyanakkor én a szolgáltatói router mögött vagyok és ezért használok "Use external"-t.

(#10036) SztiviVander válasza tjsz (#10035) üzenetére


SztiviVander
őstag

Sanszos hogy nála is ez lesz a gond, hogy nem túl jó a rendelkezésre állása vagy az elérhetősége annak az ip ellenőrzésre használt oldalnak ami tomatoba bele van drótozva. És a szolgáltatói routeren nem lehet ddns-t beállítani hogy akkor az kezelje? Vagy átállítani bridge módba hogy a te router-ed kapja a publikus ip-t? Na ezért sem szeretnék sose szolgáltatós cuccot, csak a baj van vele :)

[ Szerkesztve ]

(#10037) Aeroglobus válasza tjsz (#10035) üzenetére


Aeroglobus
tag

Én is szolgáltatói eszköz mögött vagyok, ezért kell az "Use externalt" használnom. Viszont ilyen problémám a shibby félével nem volt, illetve most sincs olyan eszközön amin még az van fennt.

(#10038) SztiviVander válasza Aeroglobus (#10037) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mert gyanithatóan nem ugyanazt az oldalt használja a fresh mint a shibby.

(#10039) tjsz válasza SztiviVander (#10036) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Látod, erre nem is gondoltam, hogy a szolgáltatói eszközben állítom be a ddns-t..... :W
Köszi, működik!

Bár így is van egy script, ami Public IP vagy WAN1 vagy WAN2 cím változáskor küld egy e-mail-t.

(#10040) mobilizmo válasza tjsz (#10039) üzenetére


mobilizmo
addikt

"erre nem is gondoltam, hogy a szolgáltatói eszközben állítom be a ddns-t"
Lehet azért van ez így, mert régebben nem kápráztattak el minket a választás lehetőségével. Emlékeim szerint a telekomnál már docsys rendszer volt, de egyedül a DynDNS akkoriban már fizetős (és nem is túl olcsó) szolgáltatását lehetett csak "választani". Bridge mód ugye meg IP TV esetén nincs, így maradt az External IP checker. Mostanában nem néztem miket lehet választani.

Update: megnéztem és van benne No-Ip és DNSExit is :)) de csak egyet lehet beállítani
Bár én még 2020.2 verzión vagyok és itt nincs frissítési probléma, lehet kipróbálom a HGW-n.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10041) SztiviVander válasza tjsz (#10015) üzenetére


SztiviVander
őstag

Neked a 2020.5-el már jó az 5Ghz-es wifi-d?
Mivel már 7 napja megy, most már szerintem mondhatom rá azt hogy az újabb wifi driverrel jó lett végre. Nem vettem észre egyszer sem olyan leszakadásokat mint a korábbi két elcseszett driveres verzióval. Remélem ilyen is marad és nem kell többször visszamennem a 2020.2-re :)

(#10042) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Az újabb Asus routerekre nincs ilyen tomato firmware? Egyik verziónál sem látok AC68-nál újabbat. Pl. AC67U, AC86-87-88U, AX szériák, 4G szériák, stb. Mintha leállt volna 2016-2017-ben a fejlesztés, csak az akkor létező routerekre csiszolják a fw-t. Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv!

(#10043) Intruder2k5 válasza Dzsekó (#10042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A fejlesztés nem állt le, a jelenlegi utolsó verzió a 2020.5 (2020-07-17), tehát nincs még egy hónapos. Az eszköztámogatás már más kérdés, lehet az mostanában tényleg kicsit lassabban bővül mint régen.

(#10044) Dzsekó válasza Intruder2k5 (#10043) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen, én is ezt látom, hogy az új eszközökre nincs támogatás. Shibby 2017-ben leállt a fejlesztéssel (ő beleírta az új routerek mikrokódját), azóta csak az akkor futó routerekre van frissítés fresh tomatonál. Ezek közül sok routert már nem is lehet kapni (szerintem arra már nem is kéne fejleszteni). Asusokat ismerem, RT-N16 őskövület, már nem is biztos, hogy van működő belőle, de már nem lehet kapni az RT-N18U-t RT-N66U-t sem, Viszont amiket fent írtam Asus routereket azoknak nyoma sincs még az eszköztámogatásban, pedig jó pár Asus router több éve kint van a piacon. Ha ez így halad tovább, akkor pár éven belül meghal a Tomato sajnos (ha addig valaki fel nem karolja). RT-N66U lecserélésén gondolkodom, tökéletesen működik, de baromi lassú hálózati másolásban. 3-4MB/s, ami nagyobb adat másolásánál halál kivárni. De most, hogy látom nincs újabb router mikrokód felvéve, picit elbizonytalanodtam. RT-AC68U-n gondolkodom még, az talán picit előrelépés lenne sebességben, szerintem kb. az volt az utolsó mikrokód, amit még Shibby beleírt a tomato-ba.
AC86-87-88U-val szemezgettem, de akkor ezek szerint ezekre nincs Tomato, és kérdéses, hogy lesz-e.

(#10045) akom válasza Dzsekó (#10044) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Merlin adott erre választ.

Én vettem egy AC86U-t, és áttértem az Asuswrt-Merlin firmware-re.
A Tomato felülete nagyon hiányzik, Asus nem érhet fel vele.
Cserébe kaptam egy olyan eszközt amivel SMBv2 70-90MB/s, Transmission 20MB/s, Stabilabb Wi-Fi.

(#10046) mobilizmo válasza Dzsekó (#10044) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem még működik RT-N16, mondjuk csak AP-ként, de akkor is. N18U meg természetesen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10047) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok csak a beta verzióba van ez az új modern design? :R

(#10049) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Asus RT-AC66U_B1 -n 2020.5 Freshtomato-val van valakinek baja ?
Mer nekem lefagyogat,rebootlogat, pillanatnyilag visszatettem a 2020.3-at. Remélem nem a vas haldoklik, mert 1 éves sincsen... :F

[ Szerkesztve ]

(#10050) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Arra van valami parancssoros tippetek, hogy MultiWAN esetén hogyan lehet megtudni a WAN2 publikus IP címét?

Ezt használom WAN1 publikus IP címének lekérdezésére: wget -qO- http://ipecho.net/plain
És most valami hasonlót akarok WAN2-re is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.