Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Doky1988 válasza Intruder2k5 (#9375) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ezt a sebességet hogyan hozod elő? :D
Nekem Windows 10 van, megy egy Avast nem jön ekkora sebesség.
Viszont ha tolok egy Ubuntu Live CD-t, és ott mérek akkor igen :D

DokY | www.zsolti.hu

(#9402) tjsz válasza Doky1988 (#9400) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Hány bridge-t használsz?

(#9403) Mr Dini válasza Doky1988 (#9401) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, az Avast meg a hasonló tűzfalak mind jelentősen megfogják a sebességet. Az eredmény erősen CPU függő lesz. Tiltsd le 10 percre a mérés erejéig az egész védelmet, úgy próbáld. CTF legyen engedélyezve a routeren.

Bár nekem Avasttal és anélkül is szép eredményt produkál. Ha nem aktív:

Ha meg be van kapcsolva:

Az upload meg azért "csak" ennyi, mert az utcában elég sokan töltenek, több nem jut ide sajnos.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9404) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok hogy tudom beállítani Access Restriction-be azt, hogy egy adott gép csak az adott oldalakat érheti el? :R

(#9405) tjsz válasza KaiotEch (#9404) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Saját meglátásom szerint sehogy. Ugyanis, ott vagy a wifi-t tudod letiltani, vagy a teljes net hozzáférést ill. adott site-ok elérését tudod tiltani (nem pedig engedélyezni).

(#9406) KaiotEch válasza tjsz (#9405) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen ez jött le nekem is. Van olyan opció, ahol be lehet állítani ezeket?

(#9407) tjsz válasza KaiotEch (#9406) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nem vagyok benne 100% biztos, hogy értem mire célzol a kérdéseddel ("Van olyan opció, ahol be lehet állítani ezeket?").

(#9408) KaiotEch válasza tjsz (#9407) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A cél az lenne, hogy van egy NAS-om, ami max a megadott porton kommunikálhat ki, illetve elérheti az update mirror-t, azon kívül semmit sehova.

(#9409) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Routert és platformot váltottam, így elköszönni jöttem... Pénteken érkezett meg a Xiaomi Mi Router 3G, és mára végeztem a Padavan telepítés nagy részével, már csak apróbb finomhangolások vannak hátra. Cirka ~10 év után nem lesz előttem napi szinten Tomato, ami biztos furcsa lesz még egy darabig. Persze azért továbbra is figyelgetem majd a topikot, de gyakorlati tapasztalat híján az új dolgokhoz sokat már nem fogok tudni hozzászólni.

(#9410) zambozoli válasza Intruder2k5 (#9409) üzenetére


zambozoli
senior tag

Mindenképp köszöntjük a segítséget, amit kaptunk!

Üdv:ZZ

(#9411) tjsz válasza Intruder2k5 (#9409) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Visszavárunk! :DD

(#9412) Intruder2k5 válasza tjsz (#9411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a licencelése eléggé megköti ezt a firmware-t, pedig nagyon jó lenne, ha más vasakra is elérhető lenne, akár MediaTek-re, akár Qualcomm-ra, akár másra. Kár érte, mert nálam toronymagasan a legbarátságosabb szoftver minden CFW közül amivel eddig dolgom akadt, de így sajnos mindig kevés új vasat is támogat, ráadásul a BroadCom nem is az olcsóbbak közé tartozik, így ha korszerűbbet akarsz venni, a bukszát is jól ki kell nyitni.

zambozoli, részemről a megtiszteltetés! :R

(#9413) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus N18U routerem. eddig meg voltam vele elégedve, de ezen a héten kétszer is gondolt egyet, és offolta magát. konnekorból kihúztam, majd vissza, és jó lett. Elgondolkodtam a Tomato cfw-n. Lenne értelme ezt használni teljesen átlagos felhasználás mellett? Van esetleg vaahol egy olyan oldal ahol össze vannak szedve a plusz funkciók, esetleg összehasonlítva a gyári fw-vel?

Wifi hatótávot lehet növelni?

Köszönöm előre is! :R

(#9414) Intruder2k5 válasza Slyer (#9413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem tudom pontosan mi az az "offolta magát", de hardver hibát sajnos a Tomato sem fog javítani. Nem lehet, hogy haldoklik a router hálózati adaptere? Esetleg ha van kéznél másik 12V és legalább 1,5-2A-es adapter, érdemes megpróbálni a cserét.

(#9415) golya87 válasza Intruder2k5 (#9412) üzenetére


golya87
őstag

Sőt, ahogy nézem újabb vasakra sem készül Tomato, egy "új Shibby" feltűnéséig lehet, hogy ennyi volt a Tomato-nak.

(#9416) tjsz válasza golya87 (#9415) üzenetére


tjsz
Topikgazda

FreshTomato frissül.

(#9417) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#9409) üzenetére


mobilizmo
addikt

:R

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9418) golya87 válasza tjsz (#9416) üzenetére


golya87
őstag

Az ok, hogy frissebb csomagok jönnek rá, esetleg pici fejlesztés, de újabb routerekre portolják? Tudtommal az újabb BCM SDK már tartalmazza a Trend Micro-s vackokat, amiket nehéz kigyomlálni, így Shibby félbehagyta, más pedig nem folytatta.

(#9419) tjsz válasza golya87 (#9418) üzenetére


tjsz
Topikgazda

A FreshTomato a Shibby féle tomato egy fork-ja. Viszonylag rendszeresen frissül.

(#9420) golya87 válasza tjsz (#9419) üzenetére


golya87
őstag

Én ezt értem, valamilyen szinten ismerem is. Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Elkezdett támogatni a FreshTomato újonnan megjelent routert?

(#9421) madrac válasza tjsz (#9416) üzenetére


madrac
őstag

Amivel én nem vagyok megelégedve. Asus N18U-on legalábbis folyamatosan szakadozik a wifi jel a legújabb verzióval, ha kicsit távolabb rakom. Mind mobiltelefonon, mind az okos eszközökön amik rá csatlakoznak. Akkor múlt el, mikor visszakerült a helyére, 1-2 méter távolságra az eszközöktől... Mondjuk az ezelőtti Shibby féle Advanced Tiomato alatt nem próbáltuk, hogy szakad-e, ha távolabb rakjuk.
Próbálgattam a beállításokat, de nem sokra jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#9422) tjsz válasza madrac (#9421) üzenetére


tjsz
Topikgazda

2019.2-es verzió? Próbáltad esetleg a 2019.1-est?

(#9423) Lazlow


Lazlow
csendes tag

Sziasztok asus rt-n15U-höz melyik freshtomato build való?
Egyaltalan innen kéne letöltenem egyet?
köszi!

(#9424) tjsz válasza Lazlow (#9423) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Ezen lista alapján egy MIPSR2-es kell rá, aminek max. 8MB a mérete és K26RT-N-es. Ezek alapján 5x firmware is jó hozzá.

(#9425) tjsz válasza tjsz (#9424) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hm, a TomatoAnon féle lista alapján jó hozzá a sima K26-os és a K26USB is. Ezek alapján nem 5x, hanem 8x jó hozzá.

De mivel én nem ilyen routert használok, ezért jobb lenne, ha várnál egy olyan hozzászólásra aki ilyet használ. Vagy esetleg nézz utána/kérdezz rá ezen router fórumában.

(#9426) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok, erre visszatérve: Ha ezt nem tudom megcsinálni, akkor az AdBlock rész viszont hogy tudja tiltani, hogy a W10-es telemetria(elvileg) nem kommunikál kifelé? :F

(#9427) Intruder2k5: Azt tudom, beszéltük be is van kapcsolva, de akkor az, miként működik másképp?

[ Szerkesztve ]

(#9427) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#9426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van benne "gyárilag" a win10 telemetriát blokkoló filter, csak aktiválni kell. Mondjuk én sosem használtam, így azt nem tudom mennyire megbízható, minden domain benne van-e, stb.

(#9428) Lazlow válasza tjsz (#9425) üzenetére


Lazlow
csendes tag

Köszi!
Végül ezt töltöttem le, mert 32k NVRAM-os es MIPSR2 az RT-N15U (a Mega-vpn nem fért rá igy maradt a Max build):
https://exotic.se/freshtomato-mips/v2019/2019.2/K26RT-N/Asus%20RT-Nxx%20%26%20CO/freshtomato-K26USB-NVRAM32K_RT-N5x-MIPSR2-2019.2-Max.zip
Eddig úgy néz ki működik.

(#9429) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok újra helpet kérnék. Szeretném használni egyik ismerősnél a WiFree nevű szolgáltatást. Hogy tudom beállítani a routert, hogy WLAN-on csatlakozzon rá és azt lője tovább? Gondolom nem PPPOE hanem DHCP lenne a WAN csatlakozás, csak hol kell megadnom, hogy melyikre csatlakozzon? :R

(#9430) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#9429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehogyan sem tudod, a Tomato nem támogatja a PEAP MS CHAP v2 hitelesítést.

OpenWrt-vel megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#9431) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#9430) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megpróbálom. Esetleg ha már felszenvedtem múltkor a tomato-t, úgy, hogy ugye elé ddwrt kellett, vajon "downgrade" megy?

(#9432) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#9431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom közvetlen rátehető-e Tomato-ra, sosem próbáltam, de túl nagy kockázata nincs, az ASUS-okban a recovery mód úgyis működik utána is. Mondjuk a válaszom csupán elvi szintű volt, hogy OpenWrt alatt megoldható a WiFree megosztása, de annak nézz utána az OpenWrt WiKi-ben vagy az OpenWrt topikban, hogy milyen a routered OpenWrt támogatása - én most hirtelen azt sem tudom milyen routered van -, mert a zárt BroadCom driver miatt vannak olyan típusok is, ahol pl. a WiFi nem is megy OpenWrt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9433) Doky1988 válasza tjsz (#9402) üzenetére


Doky1988
senior tag

Bocsi közben elfelejtkeztem :D
1 bridgem van csak..
Amúgy nekem 2019.2 -es van fenn, azt mondom elégé nagyon stabil.
Előző verziókban történtek olyanok, hogy WIFI volt de net nem.. valamiért elszállt a net.. mióta ez van fenn, elég betonstabil.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#9434) lehella válasza Intruder2k5 (#9409) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a sok segítséget :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#9435) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Van egy routerem rajta egy usb vinyóval, Tomato Shibby fw-vel.
Lehetséges ezzel az fw-vel ftp kliensként kapcsolódni egy távoli szerverre és fájlokat feltölteni az usb vinyóról?
Több órás műveletet spórolnék így meg, ha nem kellene egész éjjel mennie a számítógépnek emiatt.
Viszonylag rendszeres művelet.
Köszönöm!

(#9436) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha van telepített optware / entware rendszer, akkor biztosan. Anno Midnight Commanderrel próbáltam én is ezt, ha screen-ben indítod, akkor a PuTTY-ot is bezárhatod és a PC-t is leállíthatod, nem szakad meg a futása, és későbbi SSH csatlakozáskor vissza tudsz hozzá térni.

[ Szerkesztve ]

(#9437) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9436) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Közben keresgéltem kicsit és ez az entware jött fel. Nézegetem a howto-t - nem vagyok linux értő -, de azzal kezdi hogy végy egy pendrive-ot és partícionáld újra... Nos, nekem már van egy 1 terás vinyó a routeren, ami tele van adatokkal. Nem tudok erre formázás nélkül felrakni egy entware-t? NTFS-re van formázva a kompatibilitás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9438) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NTFS-re sajnos nem. Milyen routerről van szó? Ha elég nagy benne a flash, akkor talán felférhet a JFFS-re is egy alap rendszer.

(#9439) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9438) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Asus N18U. :R
128 MB rom.
Nem látom mennyi hely van a jffs-en.

[ Szerkesztve ]

(#9440) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megformázod, akkor elvileg 64MB. Elégnek kell lennie...

(#9441) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9440) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézem a legtöbb leírás és fórum bejegyzés előismereteket feltételez, és így nem tudom értelmezni őket.
Sok-sok találatból csak információ morzsákat tudtam összeszedegetni, de fogalmam sincs hogy álljak neki.
Egyáltalán nem mozgok linux környezetben. :(

(#9442) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9441) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell hozzá specifikus Linux tudás, a formázás a webes felületen történik, aztán néhány parancs másolás, beillesztés.

Formázáshoz a webes admin felületen kövesd az alábbi lépéseket:

Administration -> JFFS -> Enable -> Save -> Format / Erase -> Save

Formázás után nagy valószínűséggel hibát fog jelezni, ez kezdettől fogva jelen van RT-N18U-nál, de nem kell vele foglalkozni, ettől még működik. Ha sikerült, akkor mentés - esetleg egy újraindítás - után a "Loaded" állapot lesz látható.

Ha eddig OK, akkor jelentkezz be SSH-n a routerre.

Tomato-s router elérése SSH-n

Ezután futtasd le az alábbi parancsot:

mkdir -p /jffs/opt

Aztán ahogy a képen is van, a webes admin felületen az Administration -> JFFS -> Execute When Mounted részbe illeszd be az alábbi sort:

mount -o bind /jffs/opt /opt

Majd ugyanezt a parancsot futtasd le PuTTY-ban is a routeren.

mount -o bind /jffs/opt /opt

Aztán mehet az entware telepítés:

cd /opt
wget http://qnapware.zyxmon.org/binaries-armv7/installer/entware_install_arm.sh
sh ./entware_install_arm.sh
opkg update
opkg install screen
opkg install mc

Ezután használható is a Midnight Commander, ezt majd később még leírom, ha eddig eljutottál.

[ Szerkesztve ]

(#9443) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9442) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nagy vagy!! :R
Ezer köszönet!!

De régen volt már az a Norton Commander.
Kicsit bugos az mc megjelenése.

Ugyanakkor nem tudok beírni mc parancsba a magyar billentyűzeten ftp címet és abban ezt a jelet: "/". Erre billentyűre felugrik a user menü. Putty beállításaiban se találok semmi gyanús billentyűzet dolgot, vagy nyelvet, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9444) Teasüti válasza Teasüti (#9443) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Illetve még annyi, hogy ftps címem van, és van némi kétségem, hogy ez az MC tudna kezelni titkosított kapcsolatot.

(#9445) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor Midnight Commanderben nyisd meg szerkesztésre (F4 bill.) az /opt/etc/profile file-t, és a tartalmát cseréld ki erre. SHIFT+jobb klikk a vágólap tartalmának beillesztése.

#!/bin/sh
# Please note it's not a system-wide settings, it's only for a current
# terminal session. Point your f\w (if necessery) to execute /opt/etc/profile
# at console logon.
export PATH=/bin:/usr/bin:/sbin:/usr/sbin:/home/root:/opt/sbin:/opt/bin:/opt/usr/sbin:/opt/usr/bin:/opt/etc/init.d:
export COLORTERM=1
export TERM=xterm
export TEMP=/tmp
export TMP=/tmp
export TERMINFO=/opt/share/terminfo
export EXINIT="set noai"
export LANG="en_US.UTF-8"
export LC_ALL="en_US.UTF-8"
alias mc="mc -c / /"

Ezután újra belépve PuTTY-ba az MC-nek már jól kell kinéznie:

FTP szerverhez csatlakozás:

MC-ben nyisd meg a Left vagy a Right menüt, majd azon belül FTP Link...

A megjelenő címsorba pedig másold be mondjuk vágólapról (SHIFT+jobb klikk) az előre, editorban megírt címet. De be is pötyögheted, ha ez megy.

felhasznalonev:jelszo@ftpserver.hu

Ja igen, és ha úgy szeretnéd használni, hogy közben kilépsz PuTTY-ból és kikapcsolod a gépet, akkor így indítsd:

screen -S mc

Ezzel elindítasz egy screen sessiont, majd indíthatod az mc-t.

mc

Itt a fentebbiek szerint belépsz FTP-re, elindítod a kívánt másolást, és kiléphetsz a screen-ből.

CTRL+A majd ezt felengeded, és D

Bezárhatod a PuTTY-ot, leállíthatod a gépet, a másolás megy tovább.

Visszalépéshez újra belépsz PuTTY-ba, és...

screen -r mc

[ Szerkesztve ]

(#9446) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy látom mc-ben két menüvel lentebb van sFTP Link..., de én azt sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#9447) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9446) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Napokig tartó kutatást spóroltál meg nekem! :R
Délután kipróbálom fasza-e.
Hogy tudom meghálálni a segítséget?

(#9448) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy köszönömmel, ha működik. :)

(#9449) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#9446) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos az SFTP és FTPS közt van némi különbség, így nem kompatibilisek egymással. Az SFTP az, amit az SSH szerverek tartalmaznak, míg az FTPS a titkosított FTP. Utóbbi nem támogatott: [link]

Ha nagyon kell a "grafikus" fájlkezelő, rclone alatt fel lehet csatolni FTP(S) címet is, s látszódni fog, mint egy helyi mappa. De ha csak fájlok mozgatására kell, tudom ajánlani az lftp-t. Entware csomag is biztosan van hozzá. Remek tool, támogat minden FTP műveletet.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9450) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#9449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na bakker, ezt tényleg benéztem, nem sftp hanem hanem ftps.

Teasüti akkor sorry, de lehet ez nem fog menni így. Mentségemre szolgáljon, hogy tegnap erről még szó sem volt, akkor csak ftp-t említettél.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.