Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Hosszas küzdelem árán a segítségetekkel sikerült beállítani, hogy legyen egy "rendes" és egy "vendég" hálózat otthon:
https://prohardver.hu/tema/tomato_firmware/hsz_9700-9751.html

Azóta is tökéletesen működik (azóta freshtomatoval), ezúton is köszönöm!

A héten jön digi bekötni a gigabites netet. Ennek eredményeként szeretném a vendéghálózatot bővíteni:
A routerből egy CAT5E-n csatlakozik egy switch, amibe lesz bedugva több belső "megbízható" egység és egy vendég router (ezen adom a szomszédnak (ikerház, rokon) a netet). Tomaton úgy látom, hogy lehet VLANba sorolni a LAN1-LAN2-LAN3-LAN4-et külön-külön, de nekem az a switch miatt nem elég. Lehet olyat, hogy MAC cím alapján egy vagy akár több eszközt egy külön (harmadik) alhálóba soroljak be?

Az alábbi már részben off, de hátha tudtok segíteni:
ASUS RTN18U freshtomatoval el fog bírni egy ilyen konfigurációval:
- 1 db vendég alhálózat: wifin 4-5 eszköz (tabletek, robotporszívó, gyerektelefon, okosotthon)
- 1 db saját hálózat: wifin 2 telefon és 2 laptop, kábelen egy NAS (DS118, torrent is, de kb havi 15 film a forgalom), DVR, médialejátszó, laptop
- 1 rokon hálózat, akinek lesz saját routere (APként legyen beállítva, gondolom), ami wifin kiszolgál 4 laptopot, 4 telefont, DVR-t, okosotthon eszközök, meg internetes tv lejátszás. Szinte csak wifin használják (kivéve a DVR), kb. 20 ip cím van kiosztva csak náluk.

(#9902) tjsz válasza Joelmail95 (#9900) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Akkor próbáld meg 2019.4-essel. Én ezt használom jelenleg, az uptime 71 nap, de nem volt szakadásom eddig.

(#9903) Joelmail95 válasza tjsz (#9902) üzenetére


Joelmail95
csendes tag

Már próbáltam,azzal is reset lett...
Egyenlöre most a 2020.01 és még kitart...
3 és fél óra eddig,még tesztelem ezt is...
Neked is e3200 van esetleg?

(#9904) tjsz válasza Joelmail95 (#9903) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nem, nekem Asus RT-N18U-m van.

(#9905) Joelmail95


Joelmail95
csendes tag

Esetleg lehet tápegység gond is az ujraindulás?

(#9906) tjsz válasza Joelmail95 (#9905) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Igen, az lehet!!!!

(#9907) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

tudja valaki mi az a GRO a freshtomato samba beállításai között ?

Disable GRO Default: GRO off (checked)

(#9908) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy elvileg a Merlin fw-ből átvett funkció, ami a Samba sebességet hivatott optimalizálni.

(#9909) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9908) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Na ezt inkább nem piszkálom, mert kivettem a pipát belőle, és tönkrevágta a hálózati felismerést , ugye a master browser és wins server funkciók be vannak pipálva nálam, ami azt jelenti hogy a totalcommander hálózat ablakában szépen látom a windowsos gépeimet. na ezt tette tönkre...

[ Szerkesztve ]

(#9910) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#9909) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az előző állításomat visszavonom, megy a hálózati felismerés, de a funkció önnmaga hatástalannak tűnik, semmilyen sebességnövekedést nem látok :F

FreshTomato Version 2020.3 on Asus RT-AC66U B1
jól működik

[ Szerkesztve ]

(#9911) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

9901-re : úgy találtam külföldi fórumokon, hogy a tomato ilyet nem tud, marad az új kábel behúzás :(. Na mindegy, megoldom, csak 2-3 óra minusz...

Csináltam egy új alhálózatot, ami LAN1-es porton lévő eszközöket (jelenleg egy szgép, egyébként egy router lesz AP módban) egy külön alhálózatba sorolja be. Korábbi segítségetek alapján:
https://prohardver.hu/tema/tomato_firmware/hsz_9700-9751.html

Úgy tűnik, hogy sikerült is mindent beállítanom, egy dolgot nem értek csak:
Advanced / LAN access-en nem állítottam be semmit, pedig azt hittem itt is be kell állítani az új alhálózatot.

Itt mit lehet állítani? Esetleg ez arra való, hogy az egyes alhálózatok láthassák egymást (pl. 192.168.3.xxx- láthassa az eszközöket a 192.168.4.xxx-en)?

(#9912) tjsz válasza Lasersailing (#9901) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Ha az a kérdésed, hogy 1 port-hoz több VLAN-t is rendelj, akkor a válaszom: igen. Nekem van is több ilyen ügyfelem, akiknél ezt alkalmazom (és tökéletesen működik).

Az egyik helyszínen 1 port-hoz 2 tagged vlan van rendelve, ezen port másik végén szintén egy tomato-s router van, ami gyakorlatilag szétbontja ott a vlan-okat.

A másik helyszínen pedig 1 port-hoz 1 tagged és 1 sima vlan van rendelve. A tagged-es lenne a távolabbi helyszínre (is) elvitt vendég wifi.

[ Szerkesztve ]

(#9913) tjsz válasza Lasersailing (#9911) üzenetére


tjsz
Topikgazda

LAN Access: igen, itt tudod beállítani, hogy vlan-ból ki és mit lásson.

(#9914) Lasersailing válasza tjsz (#9913) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm szépen! A januári segítségeteknek most ismét hasznát vettem, tanultam is belőle! :R
#9912: Időközben feladtam és behúzok új kábelt a harmadik hálózatnak. A másik végére nem akarok + routert, így is elég bonyolult lesz a topológia (legalábbis a tudásomhoz képest...)
Viszont akkor már CAT6A kábelt teszünk be mindenhova, bízom benne pár évtizedig elég lesz...

(#9915) tjsz válasza Lasersailing (#9914) üzenetére


tjsz
Topikgazda

#9912: ok, te tudod, csak ugye azt írtad, hogy a "rokon" hálózat végén is lesz egy router.

(#9916) Lasersailing válasza tjsz (#9915) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Hogy ezt érthetően el tudjam magyarázni, ahhoz kb. kéne egy alaprajz is, de megpróbálom: Ha nem húzunk kábelt, akkor az +1 modemet igényelne, gyakorlatilag a padláson lévő switch-et kellene routerre cserélnem (gigabites elfekvő routerünk nincsen, csak 100-as).
Így hogy UTP kábelt húzunk azt már addig húzzuk, ahol az ő routerje lesz. Ha nem vacakolnék kábellel, akkor az csak az út feléig (padlás) lenne megoldva. És maradna nála a jelenleg is használt powerline az út második felére.
Magyarán kábel húzása után lesz egy fő router meg egy alrouter (AP-ként) + 1-1 switch.
Kábel nélkül 3 router + powerline + 1-1 switch.
Most hogy írom esik le, hogy a powerline-ját is ki tudjuk váltani. köszönöm a gondolatébresztést!

(#9917) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Elnézést ha ilyen ostobán teszem fel a kérdést, de a váltások nekem sosem mentek, és ha így kérdezek, szerintem előrébb leszünk fél óra múlva, mintha fél óra múlva még csak ott tartanánk, hogy fogalmam sincs a mértékegységekről.
Adott az új internet előfizetésem. 300/20
Meg az Asus RT-N15U Routerem Tomatoval, illetve egy TP-Link TL-SG1005D Switchem. A mérések nem hozzák csak a ~130/20-as sebességet.
Kérdésem az volna, hogy jól sejtem, mindkét láncszem gyenge ehhez a nethez, ugye?
A második pedig az, hogy milyen Tomato-sítható routert ajánlotok, illetve switchet ehhez a sebességhez?
Előre is köszönöm. :R

(#9918) Intruder2k5 válasza z123456789 (#9917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Valamelyest talán lehet növelni a sebességet, de sajnos annyit biztosan nem, amennyi neked hiányzik. Próbáld meg az Administration -> Scripts -> Init részbe beírni ezt...

modprobe bcm_nat

...aztán indítsd újra a routert, és mérj úgy.

Új router:
Ragaszkodsz a Tomato-hoz? Ha igen, akkor talán RT-AC68U, vagy RT-AC66U B1, illetve szóba jöhet még az RT-N18U. De ezekre a két magos BroadCom modellekre (az első kettő) még elég gyerekcipőben jár a Tomato, talán valamikor év elején jelent meg ha jól rémlik, de voltak is vele gondok, többek közt pont a CTF-el, ami a NAT gyorsításért felel. Én a magam részéről inkább ajánlanék egy ASUS RT-AC1200GU-t (amíg lehet kapni), az Euronics-ban most 18k-ból megvan, szóval olcsóbb mint a BroadCom, és még gyorsabb is, arra viszont Padavan firmware van. Illetve ajánlott még az RT-AC65P, de arra csak OpenWrt van.

[ Szerkesztve ]

(#9919) z123456789 válasza Intruder2k5 (#9918) üzenetére


z123456789
addikt

Elképesztő. :)
Kb. 50Mbit/s-mal nőtt a sebesség ettől. :D De valóban nem a tuti.

Azért is ragaszkodnék a Tomato-hoz, mert évek óta hibátlanul működik, és szeretem. Bár csak kis részét használom ki, de azok pont olyan funkciók, amik kellenek, és sima gyári fw-ben nincsenek benne.Persze gondolom az általad ajánlottakban is lesz ilyen funkció, de én emlékszem rá, hogy mennyire hosszú folyamat volt, mire mindent beállítottam. Nem lenne ez máshogy egy új FW-vel sem. Konkrétan Te segítettél a legtöbbet, és el sem tudom hinni, hogy nem mentem az agyadra. :D Nem mondom, hogy mindenre emlékszem, mert nem de talán itt visszakeresve kevesebb kérdésem lesz, mint akkor volt.

Szóval lássuk az ajánlatod.
Az RT-AC68U, vagy RT-AC66U B1 gondokkal küszködik. Belátható időn belül szerinted lesz javulás, érdemes kockáztatni? Csak mert pont ezek a drágábbak.
Illetve az RT-N18U-val akkor nincs ilyen gond? Mert akkor ez lenne a legkézenfekvőbb talán, nem?
Leírnám a fontosabb elérhető beállításokat. Ha mindenképp más FW-t kell választanom, akkor abban segítenél, hogy ezek a funkciók elérhetőek-e mindegyikben?
Jó, ok, gyorsan átfutottam, valószínű mindkét másik FW-ben is vannak azok a funkciók amiket én akarok. :R
Egy utolsó kérdés. Ha a Padavan-t választom, lesz segítségem a topicban? Én azóta mióta beállítottam a Tomatot (2014 talán), abszolút nem foglalkoztam ezzel, sem linux-szal. Szóval nem vagyok egy agytröszt a témában. :(

(#9920) Intruder2k5 válasza z123456789 (#9919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Belátható időn belül szerinted lesz javulás, érdemes kockáztatni?"
Erre nem tudok mit mondani, nem látok bele a Tomato fejlesztésébe. De talán majd válaszolnak itt akik használják, vagy nézz át a topikjukba és kérdezz rá.

"az RT-N18U-val akkor nincs ilyen gond?"
Nincs, azt magam is használtam néhány évig, viszont az csak egy magos, és a WiFi-je is csak n szabványos, 2.4GHz-es. Megmondom őszintén, én ma már nem vennék olyat, de persze Te tudod.

"Ha a Padavan-t választom, lesz segítségem a topicban?"
Egész biztosan lesz. A fentebb linkelt blogom topikjában is vagyunk elvétve, én mindig figyelem, de van külön topikja is a Padavan fw-nek.

Na befejeztem itt az offolást. :)

(#9921) z123456789 válasza Intruder2k5 (#9920) üzenetére


z123456789
addikt

:R

(#9922) tjsz válasza z123456789 (#9919) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Nekem a 300/75-ös sebességű net előfizetésem végén egy N18U van, 3. éve, FreshTomato van rajta és abszolút elégedett vagyok vele (ki lehet vele hajtani ezt a net sebességet). Kizárólag router (+ ap) funkciókat lát el, tehát vinyó megosztásra ill. torrent töltésre egyáltalán nem használom, emiatt annyira nem zavar az egy magossága.

(#9923) z123456789 válasza tjsz (#9922) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!
Köszönöm a választ, már megrendeltem az ASUS RT-AC1200GU-t. Kipróbálom Intruder által ajánlott Padavant.
Amennyiben nem jön be a dolog, N18U lesz. :K
Ahogy nézem ez a Fresh Tomato is egy kicsiben más mint amit én használok, szóval mindenképp váltás(szenvedés) lenne. :DDD
Köszönöm még egyszer. :R

(#9924) Lasersailing válasza z123456789 (#9923) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én Shibby tomatoról váltottam Fresh tomato-ra, alig láttam különbséget.
(N18U, gigás netet is ki tudom mérni utána. Torrentre persze (már) nem használom)

(#9925) Intruder2k5 válasza z123456789 (#9923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véletlenül nem advanced tomato van fent neked most? Csak mert annak más a felülete.

(#9926) z123456789 válasza Lasersailing (#9924) üzenetére


z123456789
addikt

Nálam szerverről megy a torrent. Úgy értetted korábban, hogy torrentre akkor nem elég a router, ha a routert használod egy rákötött HDD-vel? Egyébként NAS-sal meg elég lenne?

(#9925) Intruder2k5
Shibby-m van. :R

(#9927) Lasersailing válasza z123456789 (#9926) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Igen NAS-sal elég, úgy használom. Mondjuk én keveset torrentezek: kb. heti átlag 2 film, egyszerre mondjuk 5-6 fut max.: erről azt látom, hogy vidáman elbír vele.

(#9928) tjsz válasza z123456789 (#9926) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ha külön van egy NAS-od (ami a torrent-et is csinálja), akkor az N18U vidáman el lesz. Az N18U-mra csak azért van egy régi kicsi notebook hdd rákötve, hogy tudja hova rögzíteni a log-okat ill. a bandwidth/iptraffic statisztikákat (pendrive-ot a sok rögzítés hamar kinyírta).
Nekem egy külön eszközön van a NAS + DLNA + torrent funkció.

(#9929) z123456789


z123456789
addikt

Rendben, köszönöm a válaszokat. Átgondolom a dolgokat. :R

(#9930) Intruder2k5 válasza tjsz (#9922) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, ki lehet vele hajtani. Nekem 1000-es DIGI-m van, azt is kihajtotta, igaz a végsebesség közelében már 80-90% körül volt a SoC terheltsége, lévén ez még PPPoE is ráadásul. Ezzel szemben az RT-AC1200GU valódi HW NAT-os, tehát gyors le/fel töltésnél is mindig 10% alatt marad a SoC terheltsége. Másik dolog a WiFi, utóbbi már dual band-es ac szabványos, tehát ha van 5GHz-es kliensed, akkor a 300-as netet akár WiFi-n is ki tudod használni, illetve a 2.4 és 5GHz-es sávok közt elosztva a klienseket ugyancsak növelhető az elérhető sebesség. Arról nem is beszélve, hogy az RT-AC1200GU mindemellett még olcsóbb is. Tényleg nem volt nekem sem soha gondom az RT-N18U-val, de lassan eljár felette az idő, az ára pedig nem tükrözi ezt. Még ha hozzá lehetne jutni 12-13 ezerért, akkor talán érdemes lenne számításba venni. Szerintem... Aztán persze mindenki azt vesz amit akar. :)

(#9931) Joelmail95


Joelmail95
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Tjsz,köszi a tippet a táp is kevesebb volt,de most még olyat csinál hogy random módon elmegy a net,a teló azt írja hogy nincs elérhető wifi néztél,csak net nélkül sugároz,de az admin felületen azt írja hogy csatlakoztatva van a mobil modem.
Illetve a minap arra keltem hogy nem volt wifi a telefonon,és nem is találtam a hálózatot.ez mitöl lehet?

(#9932) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9918) üzenetére


zsolt_64
senior tag

RT-AC66U B1 -n tökéletesen fut a Freshtomato 2020.3. kinőtte a gyerekcipőt :DDD
Ezt személyes tapasztalat. CTF is működik...

[ Szerkesztve ]

(#9933) tjsz válasza Joelmail95 (#9931) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nincs véletlenül beállítva, hogy adott időpontok között kapcsoljon ki a wifi? (access restriction-ben lehet beállítani)

Milyen firmware-t használsz most? Esetleg upgrade után is csinálja?

Milyen wifi beállításaid vannak? (screenshot-ot tölthetsz fel)

(#9934) tjsz válasza Intruder2k5 (#9930) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hűséges típus vagyok, korábban hosszú éveken keresztül Linksys WRT volt a kedvencem, most az N18U. Igaz - maximálisan egyetértve veled - hiányzik belőle az 5GHz wifi. Kb. még 2-3 év és váltani fogok, csak nem igazán tudom, hogy mire, mert a tomato-hoz ragaszkodom.

Használtan viszont már 10e HUF körül lehet venni.

(#9935) Intruder2k5 válasza tjsz (#9934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a fő bajom nekem az volt, hogy mindenképp szerettem volna 5GHz-es WiFi-t, és gyorsabb NAT-olásra képes eszközt. Na de Tomato képes routerből milyet? A Linksys-ben nem nagyon bízom mióta a CISCO helyett a Belkin áll mögöttük, Netgear sosem volt a szívem csücske, szóval miután végiggondoltam a sort, megint csak maradt az ASUS. Az RT-AC68U nekem irreálisan drága, de tavaly az év első felében amikor cserélni akartam, az RT-AC66U B1 is súrolta a 40k-t, nekem az sem ért annyit. Ráadásul akkor ezekre még Tomato sem volt. A Xiaomi Mi R3G-vel meg már régen kacérkodtam, és még sikerült szerezni eBay-ről az utolsó darabok közül egyet, így az RT-N18U-t eladva kb. ~4k-ból lecseréltem a routert egy dual band-es ac-s, 880MHz-es 2 mag / 2 szál MediaTek SoC-os, 256MB RAM-os vasra. Ha RT-AC66U B1-re cseréltem volna, az 25-28k-ba fájt volna. Nekem van rajta USB HDD is, szóval az USB sebesség sem volt mindegy, de a MediaTek NAT témában is sokkal jobban teljesít, így 10+ év Tomato után szakítottam a hagyománnyal. Sosem volt bajom egyik Tomato-s eszközömmel se, de úgy éreztem számomra most zsákutca lett az a vonal, és nem tudtam volna úgy tovább lépni, ahogy szerettem volna. A Padavan pedig elég sok dologban hasonlít a Tomato-ra, így nem volt nehéz az átállás sem.

szerk.:
Ja, és tavaly ősszel még a kupon őrültben sikerült venni az Alza-ban egy ASUS RT-AC57U-t is 11k-ért, szóval most van még egy Padavan-os routerem, amin csak tesztelgetem az fw-ket, de így a kettő sem került annyiba, mint egy nagyobb BroadCom-os ASUS-ra váltás került volna.

[ Szerkesztve ]

(#9936) Joelmail95


Joelmail95
csendes tag

9931 re: minden alap beállitáson van,nincs beállítva ütemezett wifi kikapcsolás sem. Freshtomato 2020.01

(#9937) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9935) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"Nekem van rajta USB HDD is, szóval az USB sebesség sem volt mindegy"
Mennyi most nálad az elérhető szimpla másolási sebesség nas-on ?
"de a MediaTek NAT témában is sokkal jobban teljesít2
Tudom hogy a CTF az nem valódi hardweres nat, de mégis miben nyilvánul meg a különbség a valódi hwnat és CTF között ?

[ Szerkesztve ]

(#9938) akom válasza tjsz (#9934) üzenetére


akom
senior tag

R7000. Használtan már lehet 20-25k körül is találni. USB-n nekem 40-50 MB/s-et tud. Transmission letöltés 10MB/s-el még tökéletesen akadásmentes, fölötte azért már elfogy az erő.

(#9939) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router USB <-> laptop sebesség 35MB/sec körül van FTP-n és Samba-n, a HW NAT meg akkor jó, ha épp gyorsabb letöltés van, akár torrent, akár ha steamről tölt valaki nagyobb játékokat. RT-N18U-n 5-600Mbps felett nem volt ritka a 70-80% vagy a-feletti SoC terhelés, ez most <5%.

(#9940) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9939) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ez a 35MB/s nekem sehogysem akar összejönni, jó ha 12-13
pedig usb3 on van a meghajtó és ext4 a partíció.
Van valami ötleted ? (ac66u/b1 freshtomato 2020.3)

[ Szerkesztve ]

(#9941) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az tényleg elég kevés, azért az RT-N18U is tudott 20MB/sec körül. Próbáld meg ezt lefuttatni a megfelelő eszközre, ha ugye csak egy HDD és egy partíciód van, akkor...

tune2fs -O has_journal -o journal_data_writeback /dev/sda1

Használsz fstab-ot, vagy csak az fw mountol automatikusan?

(#9942) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9941) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Na kellett :(( ezt is piszkálni. kivettem a router alól mert io hiba van rajta. a windowsos gép fel sem ismeri. aszzem a külső meghajtónak annyi.(ezeréves használt vacak)
szerencsére van másik(vadonatúj). majd jelentkezem a sebesség teszttel..
fw mountol ...

[ Szerkesztve ]

(#9943) tjsz válasza akom (#9938) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Köszi!

(#9944) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nem tudom az fw alapból milyen mount opciókkal csatolja fel a partíciót, és azt se, hogy ezt bárhol tudod-e változtatni, én Tomato alatt anno fstab-ot szoktam használni, ezekkel az opciókkal:

#Device     Mountpoint FStype    Options       Dump Pass#
/dev/sda1 /nas         ext4    rw,noatime 1       1

(#9945) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9944) üzenetére


zsolt_64
senior tag

még nem egészen értm mi történik, de működött ez hónapokig, úgy hogy nem használtam fstab -ot .
most meg azt modja hogy nem hajlandó felmountolni, mert nincs connektálva.
emellett az fdisk látja... :W

[ Szerkesztve ]

(#9946) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9944) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nos végülis rendeződött a nas, kb 20MB sebességet tud, valami baj volt az ext4 filerendszerrel, de mivel üres volt, hát gondoltam leformázom mkfs.ext4 el.
Rendben le is futott a formázás és legnagyobb megrökönyödésemre nem tudtam semmilyen módon felmountolni a saját maga által formázottat :Y
végül aztán eluntam és windows alatt leformáztam partition managerrel ext4-re és láss csodát :U

[ Szerkesztve ]

(#9947) Joelmail95


Joelmail95
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Kérdésem az lenne hogy freshtomato alatt hogyan lehet az usb modemet állítani,hogy ne változtassa a hálózatot hspa és wcdma között?
tjsz : az urjaindulás már megoldódott,de most a netet bontja,a telefon azt írja hogy nincs elérhető wifi internettel,csak nélküle,illetve még azt hogy nem lúd csatlakozni másik hálózathoz.
A modem indikátora szerint viszont a neten van és kapcsolódik.
Ilyenkor csak a reboot segít.
Esetleg valami megoldás van erre?

(#9948) tjsz válasza Joelmail95 (#9947) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Újraindulás: tápegység volt a ludas? Azt cserélted?

Net bontás: Basic - Network - MultiWAN - Check connections every "1 minute"-el próbálkozz. Target 1-hez pedig írd be a google.com-t. Ez talán segít.

(#9949) Joelmail95 válasza tjsz (#9948) üzenetére


Joelmail95
csendes tag

A táp kisebb volt mint a gyári. Kipróbálom amit írtál,és meglátjuk az eredményt.
Esetleg a modem hálozatválasztására valami tipp van?

(#9950) tjsz válasza Joelmail95 (#9949) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sajnos abban nincs tapasztalatom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.