Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Peterhappy válasza tjsz (#10150) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia tjsz!

Ha lehetséges, akkor mindenképpen Wifin. Kb. öt méterre lenne a két eszköz egymástól, de még egy légtérben.

(#10152) tjsz válasza Peterhappy (#10151) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Én nem látom értelmét annak, hogy 5 méteren belül legyen egy repeater. Gondold végig: a repeater bridge módban csatlakozik egy adott sebességel a fő router-re, majd ismétli az onnan jövő adatokat. Ez kapásból sebesség felezést jelent. Mivel a WRT54GL wifi sebessége ténylegesen (és jó esetben) kb. 20Mbps, vagyis ezt még tovább felezni......

Kábelt nem tudsz elvinni arra az 5 méterre?

(#10153) Peterhappy válasza tjsz (#10152) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kábellel sajnos nem megoldható.
A gond, hogy hülye helyen jön fel a lentil lakásból az internet. És onnan nem messze, a lakás egyik végében van az asztali számítógép (wifi sajnos nincs), abba madzaggal megy be a net és még nem is lenne gond, de a hülye lakás hülye elrendezése miatt a home office szó szerint a lakás másik végében kapott helyet, ami egy helyiséggel, kb. tizenöt méterrel van odébb légvonalban, ami épp annyira elég, hogy ott már nincs jelerősség.

A megoldás egy új router lenne, de ha már veszek, akkor komolyabb AC-st vennék, arra viszont hónapokat kellene várnom, dolgoznom pedig most kellene - ezért jött az ötlet, hogy a régi antennás routert átmenetileg beállítom repeaterként. Így pont félúton lenne a két gép között, viszont az antennákkal rámutatna épp a céges notira és általában a szobára, ahol már a mobilok is megszenvednek a wifi jellel.

(hiába ugyanis a szomszédos helyiség, légvonalban belelóg a fürdőszoba, ami két vastag falat + kémények jelent. Így mindezt megkerülném).

Az a baj, az E1200 jóval gyorsabb, jelerősségben viszont szerintem a WRT54GL sokkal jobb volt. A sebességfelezés meg nem okozna gondot, mert a céges gépen alapvetően pár dolog fut csak (Office 365 asztali és online appok, plusz egy-két vastagkliensű rendszer), plusz a mobilokon megint csak nincs szükség sok Mbps-re.

Szerk: a sebesség kvázi egyetlen esetben érdekes, az asztali gépnél, de az a gyorsabb routerről kapja kábelen a netet. Szóval itt a lehetséges legjobb variációról beszélhetünk, itt azonban mind a gép és így sajnos a router helye egyaránt fix.
Még arra gondoltam, esetleg egy ötméteres UTP kábellel el tudnám messzebb vinni a routert, majd egy másik ötméteressel vissza, de elég abszurd megoldásnak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#10154) tjsz válasza Peterhappy (#10153) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Asztali géphez van USB-s wifi adapter, tehát ha 5 méterrel arrébb raknád az E1200 router-ed, akkor onnan nem kellene visszafele kábelezned. De azt hiszem ezzel a témával már egy hálózatos fórumba lenne érdemes átmenni (mondjuk ha oda egy alaprajzot is feltöltesz, akkor az jó segítség lenne).

(#10155) Peterhappy válasza tjsz (#10154) üzenetére


Peterhappy
őstag

Úgy lesz, még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#10156) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ill. esetleg használja valaki a Bandwidth limiter-t?

(#10157) Intruder2k5 válasza tjsz (#10156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Valamikor régen használtam, talán úgy 5-7 évvel ezelőtt, amikor még lassú netem volt.

(#10158) tjsz válasza Intruder2k5 (#10157) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Csak 1 net szolgáltató mellett használtad? (nekem dupla net előfizetés mellett nem igazán akar működni). Nincs véletlenül képernyőmentésed az akkori beállításaidról?

(#10159) Intruder2k5 válasza tjsz (#10158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, csak egy, és sajnos nincs.

(#10160) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Szerintetek lehet olyat csinálni a tomato dnsmasq-al, hogy egy adott MAC address-re a hálózati mask ne az alapértelmezett adott hálózatbeli legyen, hanem más?

Tehát pl. van egy 192.168.1.0 hálózat 255.255.255.0 mask-al, de az aa:bb:cc:dd:ee:ff mac címhez a mask 255.255.255.240 legyen?

(#10161) sztanozs válasza tjsz (#10160) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy elnézem (a dcsmasq konfigurációs lehetőségei alapján) ezt ezzel nem lehet megcsinálni. Csak egy ip tartományt támogat.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10162) zsolt_64 válasza tjsz (#10160) üzenetére


zsolt_64
senior tag

lehet másik ip tartományt csinálni és azt lehet pl 255.255.255.240 re venni.
aztán a static dhcp-vel mac adress alapján hozzárendelni ? talán..
én csak wifi -vel csináltam ilyent, a vendéghálózat volt a 192.168.2.xxx és annak 255.255.255.248 maskja volt, így nem sokan fértek el benne... ;] ha jól emléxem max 6

[ Szerkesztve ]

(#10163) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Megjelent a freshtomato 2020.6 kipróbáltam , katasztófális eredménnyel. Kb. be sem tudtam fejezni a felkonfigurálást és összeomlott. Nem tudom hogy az én routerem "spciális"-e , de mindenki figyelmébe ajánlom történetem: [link]
Villámgyorsan visszaálltam merlin-re. A merlin 29 napos hibamentes uptime-ét szakítottam meg ezzel a balul sikerült kisérlettel...
Ha valakinek hibamentesen és stabilan működik a 2020.6 az ejelezze kérem.

[ Szerkesztve ]

(#10164) sztanozs válasza zsolt_64 (#10162) üzenetére


sztanozs
veterán

meg is tudod hosztani, hogyan csináltad? ha működik engem is érdekelne (ugyan nem tomato, de szintén linux).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10165) zsolt_64 válasza sztanozs (#10164) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Olvasd el az előző posztomat, nincs most tomato-m és nem is tudom mikor lesz, ha lesz egyáltalán... de emlékeim szerint további vlan(okat) vettem fel és a virtual wireless interface-ban adtam meg melyik interface kapcsolódjon így értem el hogy a wifi-re kapcsolódó kliensek a 192.168.2.** tartományból kapjanak ip címet

[ Szerkesztve ]

(#10166) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Tomato alatt tűzfal beállításában kérhetnék segítséget. Esetleg van valakinek valami leírás, hogy hol mit mikor érdemes beállítani?

Köszönöm,
Üdv.

(#10167) SztiviVander válasza zsolt_64 (#10163) üzenetére


SztiviVander
őstag

ac68u-n a 2020.2 atomstabil volt, a 2020.3-al az új wl driverek miatt állandóan szakadoztak le az 5G-t használó cuccok, arról vissza is mentem a2-re. aztán a 2020.4 megint egy határ szar lett, de egy héten belül jött a javított 2020.5, na azóta azzal nekem nincs bajom. olyan stabil mint előtte a kettes volt, 78 nap után most hétvégén kapcsoltam ki hogy kivigyem kifujni belőle a port. a 2020.6-ot már inkább fel se tettem amikor megjelent, egy hét múlva elolvastam a linksysinfo-s hsz-eket róla és azok alapján úgy döntöttem inkább maradok a stabil 5-ösön :) arra nincs ötletem hogy neked a 66-oson mitől lehetnek ezek az anomáliák.

(#10168) zsolt_64 válasza SztiviVander (#10167) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Abban nem vagyok biztos hogy minden ac66u_b1 en fordul elő anomália. lehet hogy csak az én példányom ilyen. Addig amíg valaki meg nem erősíti, vagy cáfolja addig ????

(#10169) Dzsekó válasza zsolt_64 (#10168) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem AC68U van, de az újabb C1-es, erre az újabb freshtomato kell. Nem jelzik a router hátlapján sehol a verziót az AC68U-nál, ezért rátoltam Asus Restoration Utility-vel a B1-eset, amitől folyamatosan újraindult. Azt hittem gyártottam téglát, de az Asus Restoration Utility-vel még ilyenkor is lehet firmware-elni. Miután rátoltam vele a 2020.1 C1-et, azóta stabil a router több mint 1 havi uptime-al. Bekonfigolás után még nem indítottam újra soha. Lényeg, hogy AC66U és AC68U között nincs túl sok különbség, és 2020.1 stabil rajta. Netgear R7000-en is stabil a 2020.1. Arra számíts, hogy ennek még a régi felülete van, de nekem ez jobban tetszik.

(#10170) Intruder2k5 válasza Dzsekó (#10169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nem jelzik a router hátlapján sehol a verziót az AC68U-nál"
Ez biztos? ITT nézted?

Melyik a Tomato régi felülete? És milyen az új felület? Én már lassan két éve nem használok Tomato-t, így nekem új, hogy változott a felület.

(#10171) Dzsekó válasza Intruder2k5 (#10170) üzenetére


Dzsekó
addikt

Bakker de vak vagyok, a tetején az Asus felirat és a típus körül néztem végig tüzetesen. De mivel megsaccoltam, hogy újabb verzió, ezért rátoltam és bejött. Fene gondolta, hogy az alján van. No meg a régi 6 éves Asus-nál fent volt a típus mellett. Legalább már ezt is tudom.
Az új felület ilyen: Dark és Light
A régi meg ilyen és ilyen

[ Szerkesztve ]

(#10172) Intruder2k5 válasza Dzsekó (#10171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! :R

Mondjuk gondolom ez is "csak egy színtéma", ami megváltoztatható.

(#10173) Dzsekó válasza Intruder2k5 (#10172) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lehet, nem tudom, mert nem tettem fel. A 2020.1-es tökéletesen működik, az újakra meg elég sok a panasz (wifi driver, stabilitás, stb.). Nekem amire kell, arra tökéletesen megfelel. Lehet, hogy soha nem fogom már frissíteni, csak ha valami durva hiba kijönne, de szerintem nem fog.

(#10174) SztiviVander válasza Dzsekó (#10169) üzenetére


SztiviVander
őstag

Egy hónapja hogy esett a választás a januárban kijött 2020.1 -re? :Y
A 2020.2 is stabil, a gondok az új WL driverekkel kezdődtek a 3-astól. Illetve a 2-től már nincs is külön-külön build a b/c/e hw verziókra. És amúgy az 5-ös is stabil. Az "új" téma pedig régóta benne van a freshtomato-ban csak annyi változott hogy pár build óta az lett az alapértelmezett a régi helyett ;)

[ Szerkesztve ]

(#10175) Dzsekó válasza SztiviVander (#10174) üzenetére


Dzsekó
addikt

Amikor feltettem, akkor még pont nem volt kint a 2020.5. Elolvastam a fórumot, és mindenki panaszkodott a wifi driver hibára a .3 és .4-nél. Elolvastam a freshtomato log-ot, és írta a .2-nél, hogy New GUI, azaz új felületet kapott, ezért ezt nem szerettem volna feltenni a fenti screenshot megtekintése után. Mivel nem tettem fel, ezért nem tudom/tudtam, hogy ki lehet választani benne a régi felületet, de ezt jó tudni. Illetve barátom Netgear R7000-én régóta fent van a 2020.1, és azt mondta, hogy atom stabil. Így esett a választás a 2020.1-re. :K
2020.6-ra megint hallottam panaszokat, ezért egy darabig nem tervezek frissítést, nem generálnám magamnak a gondokat.

Ha már írtad, hogy ki lehet választani a régi felületet az új GUI helyett, akkor megkérdezném, hogy az összes régi szín benne van? Én a kéket használom. Esetleg egy kinyitott legördülő menüs screenshot-ot beillesztenél ide? Köszi!
Ha nem lehet kiválasztani, akkor .css színsémát be lehet neki tallózni? A mostaniban van custom (ext/custom.css). Előző routernél ezt használtam, mert ott ki lett szedve a kék, én meg még a nagyon régi Shibby firmware-ből kiszedtem az összes css-t anno. Köszi ha megnézed.

(#10176) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Használ valaki MultiWAN-t? Mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#10177) tjsz válasza tjsz (#10176) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Esetleg 3 WAN-t?
Hogy lehet azt beállítani, hogy az egyik WAN-t csak bizonyos IP címek elérésére haszálja, de másra ne?
A load balance-nál a kisebb értékű vagy a nagyobb értékű WAN lesz az alapértelmezett? (ezzel kapcsoltban furcsa tapasztalataim vannak eddig)

(#10178) StevieWonder


StevieWonder
tag

Freshtomato 2020.6 fut a routeremen. Felhasználó vagyok.
Valaki le tudná esetleg írni, hogy tudnám lecserélni a Transmissionben futtatott torrentek trackerjét egy scripttel?
Linuxra ezt a scriptet ajánlották nekem, de fogalmam sics, hogy ezt hol kellene beadni:

find . -type f -name "*.torrent" -exec sed -i 's/régi tracker címe/új tracker címe/g' {} \;

Előre is köszi, ha valaki segít a megoldásban

(#10179) tjsz válasza StevieWonder (#10178) üzenetére


tjsz
Topikgazda

2 féle lehetőséged van:

1. Tools - System commands - és begépeled a fenti parancssort (vagy beilleszted)

2. letöltöd a "putty"-ot, host name-he beírod a routered IP címét (pl. 192.168.1.1), kiválasztod, hogy Telnet vagy SSH utána pedig "Open". A felugró ablakban beírod, hogy "root", a jelszóhoz pedig a jelszavad, ezek után kapsz egy prompt-ot és ott gépeled be a parancsot (vagy beilleszted CTRL gombot nyomva a billentyűzeten nyomsz egy jobb click-et az egereden).

Bocs, ha túlságosan szájbarágós volt, de nem tudom, hogy mennyire vagy ezekben jártas.

(#10180) StevieWonder válasza tjsz (#10179) üzenetére


StevieWonder
tag

Köszi, pont ennyire kell a számba rágni :)
Szóval ezt dobta a "system commands":

find: unrecognized: -type BusyBox v1.25.1 (2020-09-23 00:26:31 CEST) multi-call binary. Usage: find [-HL] [PATH]... [OPTIONS] [ACTIONS] Search for files and perform actions on them. First failed action stops processing of current file. Defaults: PATH is current directory, action is '-print' -L,-follow Follow symlinks -H ...on command line only Actions: ! ACT Invert ACT's success/failure ACT1 [-a] ACT2 If ACT1 fails, stop, else do ACT2 ACT1 -o ACT2 If ACT1 succeeds, stop, else do ACT2 Note: -a has higher priority than -o -name PATTERN Match file name (w/o directory name) to PATTERN -iname PATTERN Case insensitive -name If none of the following actions is specified, -print is assumed -print Print file name -print0 Print file name, NUL terminated -exec CMD ARG ; Run CMD with all instances of {} replaced by

Gondolom akkor nem futott le, nem?

(#10181) sztanozs válasza StevieWonder (#10178) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem próbáld meg WSL-ből, ha windows-on vagy, ne a routeren.
A router linuxa eléggé lebutított.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10182) StevieWonder


StevieWonder
tag

OK, köszi a helpet mindenkinek. Végülis mivel nem futott le, keresgéltem a Windowsos Transmission kliensben és megtaláltam hogy tudom manuálisan átírni. Volt időm, átírtam egyesével :)

(#10183) w.miki


w.miki
veterán

ASUS RT-N12D1 Routeren szeretnék wifi-t erősíteni.
Tudtok ehhez a routerhez való letöltési linket, és telepítési leírást is adni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10184) tjsz válasza w.miki (#10183) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ha visszakeresel ebben a fórumban, akkor találni fogsz erre vonatkozó [hozzászólásokat] .

Most [itt] találod a FreshTomato-s firmware-eket.

(#10185) w.miki válasza tjsz (#10184) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, lehet még egy kicsit részletesebben? :B
Innen kell valamelyiket letöltenem? Melyiket?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10186) tjsz válasza w.miki (#10185) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Olvasd el a hozzászólásokat, újra. Ott le van írva.

(#10187) Dzsekó válasza w.miki (#10185) üzenetére


Dzsekó
addikt

Talán ez a jó, Asus Restoration Utility-vel csináld, ha elrontod, és nem éled fel a Router, akkor azzal bármennyiszer rá tudsz másik fw-t tolni a routerre. Ez az Asus routerek legnagyobb előnye, gyakorlatilag nem lehet hazavágni őket firmware-eléssel.

(#10188) tjsz válasza w.miki (#10185) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Azért nézd meg, hogy mennyi NVRAM van a router-edben!! Az említett hozzászólásban már írták hogy 64K, de hardver eltérések lehetnek! A routered alján van írva, hogy melyik verzióról van szó, az alapján ki tudod google-zni, hogy mennyi van benne. És az alapján már ki tudod találni, hogy melyik lesz jó.

(#10189) tjsz válasza tjsz (#10188) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Némi google-zás után: itt van az [Asus router lista] Ezek alapján 32K van benne, tehát elvileg [ez] kell neked.

(#10190) Dzsekó válasza tjsz (#10188) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen, ez egy hasznos lépés. Bár én is 5db fw-t rátoltam a 68U-ra, az meg csak újraindulgatott. Már majdnem belevágtam a kalapácsot, mire rájöttem, hogy E1 verzióm van. Rátéve az E1-et rögtön elindult, azóta az van rajta hiba nélkül. Szóval a lényeg, hogy elrontani nem tudja azért, de tény, hogy egyszerűbb, ha megnézi, mert még 60k-t is látni a fw-ek között.

Nem inkább ez kell? A linkelt router hátoldalán nem igazán láttam USB portot.

[ Szerkesztve ]

(#10191) tjsz válasza Dzsekó (#10190) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Igazad van, jogos.

(#10192) w.miki


w.miki
veterán

Köszönöm srácok!
freshtomato-K26-NVRAM32K_RT-N5x-MIPSR2-2020.6-Max.zip file-t próbáljam meg akkor feltenni?
RT-N12 D1 MSQ-RTN12D Broadcom 32 8 SoC b/g/n - - - 4 LAN / 1 WAN 12/0.5

Bonyolítja az ügyet, hogy nincs nálam a router, vidéki ismerősnél kellene wifi-t erősíteni.
A telepítésről, és a wifi jel erősítéséről van egy kis leírás?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10193) tjsz válasza w.miki (#10192) üzenetére


tjsz
Topikgazda

A zip file-t ki kell csomagolni, az abban lévő trx file-t kell feltölteni a router-re. 2 lehetőség van:

1. belépsz a gyári Asus menübe (web-es felület), majd ott megkeresed a firmware cserét, ahol kitallózod ezt a trx file-t.

2. ahogy korábban említették, van egy Asus restoration tool, azzal töltöd fel ezt a trx file-t.

Ha jól érzékelem, akkor az ismerősödnek nem sok IT tapasztalata van, ezért akarod te csinálni távolról. A gond az, hogy távolról majd nem tudod, hogy éppen hol tart a folyamat, mit kell(ene) tenni éppen stb., ebből gond lehet. Az ország melyik részében van az ismerősöd? Nem lenne jobb, valami helyi IT-ssal ezt megoldani?

(#10194) w.miki


w.miki
veterán

át fogok menni hozzá majd valamikor, csak szeretnék előre felkészülni a feladatra.
Kell valami gombkombinációt nyomni a feltöltéskor, vagy csak LAN-on rádugom a routert, és mehet a restoration?
Ha felment, melyik a wifi erősítő opció?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#10195) Dzsekó válasza w.miki (#10194) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem amit tjsz írt 1. pontban, az nem fog menni. Legalábbis nálam router kiírta a tomato trx-re ellenőrzés után, hogy nem jó fájl vagy nem firmware fájl.
Szóval csak a restoration utility-vel fog menni szerintem. A leírást meg Te magad linkelted, szó szerint úgy kell csinálni. Hosszan kell nyomni a resetet, hogy mentési módba lépjen a router. Ne felejts el fix ip-t állítani mielőtt elkezded, de minden szépen le van írva a linken.
Ez a wifi erősítés nem tudom mennyire megy 1 routerrel. Van egy afterburner funkció, de sosem próbáltam. Advanced->Wireless->Afterburner->Enabled. De ha van még egy router, akkor ki lehetne próbálni a WDS-t, azzal többre mennétek. (annyit lehet itt módosítani, hogy mind a két routeren mehet az Access Point + WDS ugyanazzal az SSID-vel és jelszóval, de eltérő csatornán, és akkor amelyik routerhez közelebb van a wifis eszköz, arra hangol rá).

[ Szerkesztve ]

(#10196) tjsz válasza Dzsekó (#10195) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Az 1. pontbeli megoldás a régebbi (használtan vásárolt) Asus-okon megy (saját tapasztalat). Kb. 2015 körül volt a váltás, amikor maga az Asus firmware nem engedte meg, hogy ilyen trx file-okat feltölts.

(#10197) tjsz válasza w.miki (#10194) üzenetére


tjsz
Topikgazda

A "frame burst"-ot érdemes bekapcsolni, nekem (is) segített. Ezenkívül a channel width legyen 40Mhz, a channel pedig egy olyan csatorna legyen, amit a lakás/ház környékén senki nem használ (ennek meghatározási módjáról a [wifi] topic-ban lehet olvasni). A "transmit power"-el a wifi teljesítményét lehet felhúzni, de nem minden esetben jó a max. érték. Szóval: ez egy csomó tesztet igényel.

(#10198) Joelmail95


Joelmail95
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Kérdésem lenne hátha valaki tud segíteni, hogy e3200 on freshtomaton kellene valahogyan wifi hidat beállítási, hogy 2.4 én átvegyen netet, és 5 ghz en lássam telefonnal, mint hálózati tárolo(nas), esetlegesen bittorent kliensként müködne Pl.
Valakinek van ezzel tapasztalata hogy tudnám beállitani?
Előre is köszönöm a segítséget

(#10199) tjsz válasza Joelmail95 (#10198) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hello!

Eddig mivel próbálkoztál ami nem működött? (feltételezem, hogy nem működött, mert akkor nem kérdeznéd).

Volt egy hasonló, de sajnos nem igazán működő "megoldás":
1. router: Wireless mode - Access Point (erre csatlakozott a 2. router)
2. router: Wireless mode - Wireless Ethernet Bridge

Nekem az 1. router is és a 2. router is FreshTomato-s Asus RT-N18U volt. A gond az volt, hogy az 1. router-re nem csak a 2. router csatlakozott wifin keresztül, hanem egyéb wifi kliensek is (laptop, okos telefon). A wifi kapcsolat rendszeresen szakadozott, ledobálta a klienseket stb.

Nálam az lett a megoldás, hogy dedikált eszközöket használok: tehát az 1. routerre KIZÁRÓLAG a 2. router csatlakozik ill. mivel a nemzetközi Tomato-s fórumon is sokan panaszkodtak az bridge üzemmódra, ezért nem Tomato-val csináltam meg.

(#10200) Joelmail95 válasza tjsz (#10199) üzenetére


Joelmail95
csendes tag

Elsőre én is így próbáltam egy mobil hotspotját hidalni, de sikertelenül, azt tudom hogy dd hogy müködik, de ez a rom szimpatikus, és a torrent kliens is jól megy és az lenne a cél

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.