Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) #79335424 válasza fabias82 (#1998) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linksys E3000. Az usb -je még szűz, sose volt rádugva semmi, mert NAS -t használok.

[ Szerkesztve ]

(#2002) Intruder2k5 válasza Figur10 (#2000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor midnight commanderrel, tetszőleges helyen, akár a jffs-ben, akár a hdd-n, létrehozol egy file-t, a SHIFT+F4 gombokkal, majd oda bemásolod SHIFT+JOBB KLIKK-el az előzetesen vágólapra másolt scriptet, kitöltöd benne a bejelentkezési adatokat, majd nyomsz egy F2-t, megadod a nevét, és ENTER! Ezután még adsz neki futtatási jogot, chmod +x /fileneve és végül időzíted, mondjuk heti egy alkalomra!

(#2003) Figur10 válasza Intruder2k5 (#2002) üzenetére


Figur10
tag

Szia.
Köszönöm az önzetlen segítségedet. Sikerült még kettő kérdésem lenne most.
az első az ütemezést az adminisztráció-Scripts-init résznél kell meg oldani "10 5 * * 2 /opt/wrendszer/dyndns.sh" valahogy így?
A második a Dlna scriptes ellenérzésében nem tudsz segíteni olvastam, hogy nem használod de esetleg az elérési útban segíteni. Kerestem laikusként /etc/init.d gondoltam ott kell lennie de itt nincs ilyen könyvtár.

(#2004) fabias82 válasza #79335424 (#2001) üzenetére


fabias82
tag

Értem akkor van neked is pár hálózati eszköz felhalmozódva :) nekem is akad...

(#2005) #79335424 válasza fabias82 (#2004) üzenetére


#79335424
törölt tag

:K

(#2006) Intruder2k5 válasza Figur10 (#2003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem ott, hanem az Admin -> Scheduler menüben, valamelyik Custom részben, és csak a parancs kell, tehát /opt/wrendszer/dyndns.sh, az időpontot pedig nem csillagokkal, hanem a webes felületen menüben állítod be! Ha jól csináltad, akkor a /tmp mappában kell logolnia a megadott időnként! Nálam ez 5 perc!

Az minek kellene? Talán le szokott állni a dlna? Erről még nem hallottam!

(#2007) Figur10 válasza Intruder2k5 (#2006) üzenetére


Figur10
tag

Azt nem tudom,hogy leáll-e de kétszer előfordult a múlt héten, hogy nem voltak meg benne a mappák.
természetesen az adat bázist beállítottam a hdd-re. De végül is még most tanulom lehet én voltam a hiba okozója mert még most barátkozunk a TOMÁTOVAL. Ma már le is frissítettem.
Edéig OPENWRT-és voltam hozáteszem nekem nem voltak vele gondjaim.

Ez a válasz
root@Router:/tmp/home/root# type minidlna
minidlna is /usr/sbin/minidlna
root@Router:/tmp/home/root#

[ Szerkesztve ]

(#2008) Intruder2k5 válasza Figur10 (#2007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt írd be PuTTY-ba!

type minidlna

(#2009) Intruder2k5 válasza fabias82 (#2004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 116-os Tomato-val próbáltad már, amiben az újabb DLNA van?

Gyári fw-vel is ext3 filerendszerrel próbálod?

(#2010) fabias82 válasza Intruder2k5 (#2009) üzenetére


fabias82
tag

Szia igen a 116 -is megpróbáltam! Vezetéket is hoztam hosszút megnéztem gép és tv között a router az átjáró de a filmek ugyan úgy akadoztak! Majd felvittem a routert és hdd rácsatlakoztattam ami nem ext3 -as és nem megy a hdd-ről a HD anyagok.. Nah majd még neki ugrok ext3 is kipróbálni hogy ugy indulnak e a filmek. De megpróbáltam más tv-vel is a régi routeremet ami az usbre csatlakoztatott hdd-ről a hd filmek úgy sem indulnak,egy LG -tv próbálva.Még lesz egy tesztalany a hetekben Asus RT-AC56U azzal is megpróbálom majd ezt a felállást.

(#2011) z123456789 válasza Intruder2k5 (#1992) üzenetére


z123456789
addikt

Király!
Azt majd csak estefele tudom már megnézni. :((

(#2012) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg a 116-os fw megjelenésével újra megpróbálkoztam az AC verziót feltenni, de mivel 1 nap elteltével egyértelműen úgy láttam, hogy az RT-N buildhez képest közelítőleg azonos terhelés mellett lényegesen nagyobb load értékek mutatkoznak, így tegnap éjjel visszatettem az RT-N-t, és helyre is állt minden! Így aztán aki engem kérdez, RT-N66U-ra továbbra sem ajánlom az AC verziót!

(minden flasheléskor volt NVRAM törlés, és manuális újrakonfigurálás)

(#2013) zambozoli válasza Intruder2k5 (#2009) üzenetére


zambozoli
senior tag

Úgy tudom neki nem is volt a router DLNA funkciója használva. Csak simán swichként VLAN-VLAN kapcsolaton nem megy keresztül a film rendesen ha nem a gyári FW van rajt.
Marha érdekes mert a LAN-LAN kapcsolatba elvileg nagyon bele se kéne kutykurutty az FW-nek.

Üdv:ZZ

(#2014) Intruder2k5 válasza zambozoli (#2013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van ahogy mondod, csak emlékeztem, hogy valaki küzdött a DLNA-val, rákerestem, és ezt (is) találtam!

http://itcafe.hu/tema/tomato_firmware/hsz_1865-1865.html

Ezért címeztem neki a hsz-t! :)

(#2015) zambozoli válasza Intruder2k5 (#2014) üzenetére


zambozoli
senior tag

Tényleg, bakker aludnom kéne :R

De ez még akkor is érdekes:
"Csak simán swichként VLAN-VLAN kapcsolaton nem megy keresztül a film rendesen ha nem a gyári FW van rajt.
Marha érdekes mert a LAN-LAN kapcsolatba elvileg nagyon bele se kéne kutykurutty az FW-nek."

Ebben meg lehet, hogy a TENDA lesz a hunyó nem az FW? Nálam megy a film NAS-ról rendesen és a két router meg ugyan az... passzolom.

Üdv:ZZ

(#2016) fabias82 válasza zambozoli (#2015) üzenetére


fabias82
tag

Igazad van csak a Tenda tehet róla valamit... valami valamivel nem kompatibilis ha nem a gyári fw van :) Igaz NAS nekem nincs a közelben hogy úgy mit produkálna és akkor is nem a gyári fw vel !

(#2017) zambozoli válasza fabias82 (#2016) üzenetére


zambozoli
senior tag

PC és NAS között ebben a szituban szerintem nincs különbség, mivel mindkettőn DLNA kliens fut. Ha nem futna DLNA, akkor a TV-n keresztül nem tudnál a PC-n lévő filmek közül válogatni és lejátszás sem menne. Ilyenkor a PC úgy viselkedik mint egy NAS.
Kérdés, hogy nálad mi történik a sebességgel amikor Tomato van fenn, hisz ez miatt akadnak a filmek. De sanszos hogy egyedi, mert nálam a NAS-ról simán, akadás nélkül mennek a 3D full HD filmek is, ja és Tomato van fent.

Kipróbálom a WIN8 alól ez, hogy néz ki nálam. Lehet hogy a WIN kavar be?

Üdv:ZZ

(#2018) dozó válasza zambozoli (#2017) üzenetére


dozó
tag

NAS-ról simán, akadás nélkül mennek a 3D full HD filmek is
És ezeket a filmeket mi olvassa, mivel játszod le NAS-rol?

(#2019) z123456789 válasza Intruder2k5 (#1992) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt dobta a gép. Nekem sokat nem mond. :)
(Hogyan tudod azzal a betűtípussal ideírni a PUTTY-ban látottakat ahogyan ott van?)

(#2020) zambozoli válasza dozó (#2018) üzenetére


zambozoli
senior tag

TV

Üdv:ZZ

(#2021) Intruder2k5 válasza z123456789 (#2019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hú, hát itt még valami mindig nem kerek, mert a második partíciót swap-nek írja az fdisk, ugyanakkor fel van mountolva a /tmp/mnt/sda2 mappába!

A hozzászólás szerkesztő alatt van egy "Programkód" gomb, azt kell használni, kód tag-ek közé kell tenni a szöveget!

Mint ez is van!

PuTTY-ban kijelölöd egérrel, itt pedig CTRL+V!

[ Szerkesztve ]

(#2022) z123456789 válasza Intruder2k5 (#2021) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor ezt hogyan lehet kikerekíteni? :F

Áh! Kösz! :)

[ Szerkesztve ]

(#2023) dozó válasza zambozoli (#2020) üzenetére


dozó
tag

A TV beépített média lejátszója nem támogatja a 3D full HD formátumot szerintem még a DVD formátumot sem az a 3D MKV lehet, ami szerintem nem azonos egy 35-45GB-s full HD filmmel.

(#2024) Intruder2k5 válasza z123456789 (#2022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem formázni kellene a partíciókat!

Most megyek barátok köztöt nézni, aztán ha nem sikerül akkor visszatérünk rá! :)

(#2025) fabias82 válasza zambozoli (#2017) üzenetére


fabias82
tag

Nem tudom...Win 7 64Bit van fent de megfogom nézni hogy tesóm gépére teszem fel a twonkit pluszba nem baj ha kettő vna a hálón nem zavarja be már néztem régen,abba más a hálókártya de az nem tudom befolyásolna e mert a tvbe nem változik semmi,de viszont tegnap a gyári fw-vel is előprodukáltam az avatárnál tesztelés szempotjábol kis beakadást de közbe megindítottam 80gb anyagot letölteni igaz a net 30/3 -as de lehet közbe a twonki akadt meg kicsit a vinyó miatt...de utána pár percé megszűnt az akadás.

(#2026) z123456789 válasza Intruder2k5 (#2024) üzenetére


z123456789
addikt

:Y BK? :D
Nézd csak nyugodtan, holnap visszatérünk rá, mert a formázási parancsot sem tudom hogyan van, én meg korán megyek dolgozni.
Van erről egy kigyűjtött lista mint a dos-os parancsokról valahol?

(#2027) zambozoli válasza dozó (#2023) üzenetére


zambozoli
senior tag

A TV-m támogattja a DVD, MKV, AVI WMV, 3gp, mpg, 3mpg stb. formátumokat és mindezt fullHD felbontásban, persze már amelyik formátumban lehetséges. Tegnap néztem meg az AVATAR-t 3D SBS ben Full HD ban... Kérdés? Ja ez egy Toshiba LED LCD TV

Üdv:ZZ

(#2028) zambozoli válasza fabias82 (#2025) üzenetére


zambozoli
senior tag

Igaz csak 10percet hagytam de tök mindegy milyen FW van a routeren mindkettővel megy a FullHD NAS-ról és Windows 8.1 64bit alól is akadás nélkül (Twonki nincs nem eszi meg a TV-m).
Tehát most fent van újra 116-osTomato és marad is a következő frissítésig.

Nálad egyedi eset lesz szerintem!

Üdv:ZZ

(#2029) Intruder2k5 válasza z123456789 (#2026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lista? Ez van...
http://www.busybox.net/downloads/BusyBox.html

mkswap /dev/sda2
swapon /dev/sda2
mkfs.ext3 -j /dev/sda1
mkfs.ext3 -j /dev/sda3

De formázás előtt umountolni kell!

Ha meguntad akkor szólj, megcsinálom szívesen remote ssh-n, hátha akkor készen lesz még húsvét előtt! :)

[ Szerkesztve ]

(#2030) z123456789 válasza Intruder2k5 (#2029) üzenetére


z123456789
addikt

Ez a lista is valami!

Inkább te szólj ha már unod, mert én szivesen babrálok ilyennel, söt, szeretem magam csinálni. Ráadásul ez a Linux dolog új fejezetet nyitott az életemben (meg a tiédben is :D )

Húsvétig meglesz. :) ...remélem. :D

(#2031) Intruder2k5 válasza z123456789 (#2030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, én nem unom, csak sokan úgy szoktak lenni vele, hogy hamar megunják ha nem sikerül, de ahogy mondod is, sokkal jobb lenne ha neked sikerülne!

Úgyhogy hajrá! Figyelünk, és drukkolunk! :)

umount /tmp/mnt/*
mkswap /dev/sda2
swapon /dev/sda2
mkfs.ext3 -j /dev/sda1
mkfs.ext3 -j /dev/sda3

(#2032) z123456789 válasza Intruder2k5 (#2031) üzenetére


z123456789
addikt

Rendes töletek. :)
Viszont megint azt kell mondanom, hogy majd este meló után. :(

(#2033) gukker1


gukker1
tag

[link]
Itt most akkor melyiket kellene letölteni? Mi a különbség a 2 között, rt n 66 ra kellene.
A másik, hogy a telepítésnél a win7nél is be kell állítani a fix ip-t?

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#2034) Intruder2k5 válasza gukker1 (#2033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AIO-t töltsd le, abban minden benne van!

Igen be kell, mivel recovery módban nem megy a dhcp szerver a routerben!

(#2035) gukker1 válasza Intruder2k5 (#2034) üzenetére


gukker1
tag

Köszi! Akkor délután nekiugrok, remélem nem cseszek el semmit a minimális tudásommal! :B

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#2036) #79335424 válasza gukker1 (#2035) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem nem fogsz. Elég nehéz elhibázni #1964. Én az első Tomato flashelése előtt csináltam screenshotokat a beállításokról, aztán ezek alapján állítottam be a netelérést a Tomaton. Ha csak frissítesz, akkor az előzőről mentett beállítások is használhatók, ahogy a linkben is írtam.

(#2037) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Van egy Tp-link WDR3500 v1 00000000 routerem és a sebessége nem az igazi....
Ha egy mobil winchestert csatlakoztatok hozzá ( vagy pendrivét teljesen mindegy) akkor a hálózati sebesség (tehát, ha a pendrive-ről másolok a számítógépre) 2.5 MB/s (20Mbit/sec videó másolásánál) ha a hálózatba kötött (otthoni csoport) számítógépek (egyik gépről a másik gépre másolásnál) között mérem akkor 5.5 MB/s (44Mbit/sec ua. a videónak a másolása)

Lehet ezt gyorsítani ezzel: 3rd party firmware? (bármit is jelentsen) Abszolút kezdő vagyok hálózatépítésben beállításban. :(

A hálózatban lévő Tv (hálózati kábellel összekötve nem wifi ) látja a Tp-linket a mappát is ahol a videónak kellene lennie (ott is van) de a videófájlt már nem látja. :(
Előre is köszönöm! :R

(#2038) Intruder2k5 válasza Keraa (#2037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet, hogy lehet, de egész biztosan nem a topik címében szereplő firmware-el, mivel az egy tp-link routert sem támogat! Láttam tegnap ugyanezt már beírtad a WDR3600 topikba is, célszerű lenne ott folytatni erről a beszélgetést, és ott kérni tanácsokat, mert az a típus lényegesen közelebb áll a Te routeredhez!

[ Szerkesztve ]

(#2039) Keraa válasza Intruder2k5 (#2038) üzenetére


Keraa
aktív tag

Ok! Köszönöm! :R Akkor várok türelemmel! :U

(#2040) Immy válasza Intruder2k5 (#2038) üzenetére


Immy
őstag

Csak érdeklődés szintjén kérdezem, hogy miért nem támogatott egyetlen egy tp-link eszköz sem? (mert egyikben sincs broadcom chip?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2041) Intruder2k5 válasza Immy (#2040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato licenceléséből kifolyólag csak BroadCom platformra fordítható le! Amennyiben valaki más eszközön akarná használni, úgy nem használhatná a Tomato nevet, és ami még fájóbb, a benne lévő AJAX-os webes felületet sem!

(#2042) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni!
Szeretném megoldani, hogy egy eszköz hálózaton történő megjelenése (azonosítás MAC) esetén a router küldjön egy WOL csomagot egy meghatározott MAC címre.

Ezt miként lehet megoldani?

Köszönöm!

Üdv:ZZ

(#2043) #79335424 válasza zambozoli (#2042) üzenetére


#79335424
törölt tag

PC bekapcsol - NAS indít? :)

(#2044) zambozoli válasza #79335424 (#2043) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ja... ezt ok! :R :DD Hogy ez nem jutott eszembe :W

Na komolyan! NAS-t kellene indítanom, ha bekapcsolják a TV-t. (Ekkor előfordulhat, hogy nem vagyok otthon, és nincs olyan tudású ember otthon aki PC-ről, vagy távolból elindítsa a NAS-t)
Úgy gondoltam, hogy néha leállítom a kis NAS-t pihenni, de ha a gyerekek mesét akarnak nézni, ne kelljen már a valami külső eszköz után kapkodnom.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#2045) Intruder2k5 válasza zambozoli (#2044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg egy shell scripttel azt meg lehetne oldani, hogy megpingelné 1x-2x a TV IP címét, és ha van válasz, akkor megy a WOL! Ezt a scriptet meg időzíted percenkénti futtatásra!

(#2046) zambozoli válasza Intruder2k5 (#2045) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ez jónak tűnik, köszönöm!

Ha fut nem fogja gondolom nagyon enni a processzort.

Esetleg a tudsz segíteni a scriptben is? A Shell programozási tudásom erősen konvergál a 0-hoz. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#2047) Intruder2k5 válasza zambozoli (#2046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szerintem nem is mérhető, olyan kis terhelést fog okozni! Az egy-két ping lefut egy szempillantás alatt, és ennyi! Jelentéktelen az egész, szerintem egy hétzenélős kvarcóra is lefuttatná! :)

Ebből nem tudsz kiindulni?
http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=120.0

(#2048) zambozoli válasza Intruder2k5 (#2047) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi!

Nekiugrok, ha nem megy, majd kérdezek!

Üdv:ZZ

(#2049) Intruder2k5 válasza zambozoli (#2048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, itt vagyok, figyelek, max bk-t nézek közben! :)

(#2050) zambozoli válasza Intruder2k5 (#2049) üzenetére


zambozoli
senior tag

Na ez nem most lesz! Először tanulok, megértem, megpróbálom (tehát hetek múlva lesz értékelhető eredmény) mint mondtam, tudásom a témában jelenleg "0"!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.