Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) tjsz


tjsz
Topikgazda

SSH-n keresztül parancssorból hogy lehet felébreszteni egy gépet?

(#9052) sztanozs válasza Intruder2k5 (#9049) üzenetére


sztanozs
veterán

jaja üres a resolv.conf, de legalább az egy szkripttel megoldható. A v130-at viszont naponta újra kellett indítanom, mert random eldobálta a wifi-t és úgy belehalt, hogy csak hardresettel volt újraéleszthető. Nem tudom, hogy az SMB, vagy az NFS volt benne bugos (vagy a transmission), de folyamatosan szívtam vele, csak (évekig) nem volt kedvem hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9053) sztanozs válasza tjsz (#9051) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, ha
1) vezetéken kapcsolódik a gép +
2) a hálókártya támogatja a WOL-t +
3) ennek megfelelően lett leállítva.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9054) tjsz válasza sztanozs (#9053) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ok, ezt tudom, de hogyan?

(#9055) Intruder2k5 válasza tjsz (#9050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi a tesztet, ezen szerint a hiba reprodukálható.

WOL parancs:
ether-wake 00:00:00:00:00:00

Értelemszerűen a sok nulla helyére a MAC cím írandó. :)

[ Szerkesztve ]

(#9056) tjsz válasza Intruder2k5 (#9055) üzenetére


tjsz
Topikgazda

:R

(#9057) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Használ valaki FreshTomato-t Asus AC56U router-en?
Én ma kipróbáltam a 2018.4-es és a 2018.03-as verziót és olyan furcsaságot tapasztaltam, hogy a router IP címét, DHCP tartományát megváltoztatva, eltűnt egy csomó menüpont. Többek között a basic network is, úgyhogy már vissza sem tudtam állítani az IP-t a default-ra. A device list és a VLAN is üres volt, az USB lemezeket sem látta utána.

2db N18U-ra is tettem mostanában Freshtomato-t, azokkal nem volt bajom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#9058) sztanozs válasza Laca0 (#9057) üzenetére


sztanozs
veterán

Én ilyet nem tapasztaltam, pedig fix ip-t állítottam be és előtte a dhcp-t is mókoltam.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9059) Laca0 válasza sztanozs (#9058) üzenetére


Laca0
addikt

Nem a wan ip cím megadásától szállt el nálam, hanem a saját lan címének megadásakor. 192.168.2.1

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#9060) tjsz válasza Laca0 (#9059) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Böngésző cache törlés volt?

(#9061) sztanozs válasza Laca0 (#9059) üzenetére


sztanozs
veterán

nálam nincs wan, bridge wan to lan van

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9062) Intruder2k5 válasza tjsz (#9050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, most csináltam két perces áramtalanítást a routeren és az ONT-on is, kap még egy esélyt a FreshTomato. Az az érdekes, hogy bár nem napi szinten, de néha rá szoktam nézni melóból a routerre, és eddig nem volt probléma ezzel az eléréssel, csak most tűnt fel 1-2 napja. Ugyanakkor az meg, hogy nálad is reprodukálható volt a hiba, ellentmond annak, hogy esetleg csak megbolondult valami a rendszeremben, és a mostani áramtalanítás ezt majd megoldaná.

Mindegy, meglátjuk, ha holnap sem fogom elérni az admin felületet, akkor valamit ki kell találni. Vagy visszalépek 1-2 verziót a FreshTomato-ból, vagy egyenest ugrok a Shibby 132-re, ami az utolsó nem MultiWAN Tomato volt.

(#9063) tjsz válasza Intruder2k5 (#9062) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ütemezett reconnect nélkül szuperul megy a freshtomato 2018.4.

Illetve több helyen is a 140-es Shibby féle tomato-t használom (itthon is), nekem ezzel sincs gondom.

(#9064) Intruder2k5 válasza tjsz (#9063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nekem kell az ütemezett reconnect, régen nem is volt azzal semmi probléma. Ellenben a MultiWAN-ra sosem volt szükségem, sokáig húztam is a cserét, talán a 140 volt az első, amit abból feltettem, akkoriban viszont DHCP-s UPC netem volt, csak tavaly óta vagyok megint PPPoE-s.

[ Szerkesztve ]

(#9065) Laca0 válasza Intruder2k5 (#9064) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem a 140-es multiwan verzióval csak annyi bajom volt az elmúlt -elég hosszú- időszakban, hogy a Linksys VOIP modem(ek) pár óra után elveszítették a kapcsolatot a külvilággal. De ott inkább az volt a baj, hogy túl sok szabály volt már benne és azt nem szerethette. A multiwan routing tábla kitöltötte az egész képernyőt fullhd felbontáson. Újraraktam az egészet tisztán és megszűrtem a szabályokat, most tényleg csak a fontosak vannak benne. 1,5 nap uptime és még megy a telefon (csak nehogy elszóljam magam...).
Ill. még annyi, hogy nem ment a VPN (PPTP). De annak az is lehet az oka, hogy az egyik wan ágon, ahonnan egyébként működne a VPN, több router-en belül vagyok. Bizonyos porttartomány van átdobva hozzám a fix IP-ről. Ezt a portot nem tudom, hogy hogyan kell megadni Android-on és Windows10-ben sem. Úgyhogy lehet, hogy jó a router, csak nem jól állítok be valamit.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#9066) Intruder2k5 válasza Laca0 (#9065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az biztos, ha visszafelé lépek Shibby buildre, akkor az a 132 lesz és nem MultiWAN fw.

(#9067) Intruder2k5 válasza tjsz (#9063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Éjfélkor volt egy ütemezett reconnect, de most még elérhető az admin felület WAN oldalról.

(#9068) Repiv


Repiv
tag

Üdv mindenkinek!

Asus RT-AC56U routerem van. Elég régóta shibby tomato-val használom. Még az 1.28-as van rajta, amivel elég biztosan teszi a dolgát (leszámítva hogy a bedugott pendrive-ot valahogy elfelejti kezelni egy idő után és nem menti a logokat.)

Érdemes-e frissítenem valamelyik újabb verzióra?
Mennyire kell mindent újra beállítanom ha mondjuk sok verziószámot átlépve "nagyot" frissítek? Működni fog az elmentett konfigfájl?

Nagyon köszönöm a válaszokat!

(#9069) Intruder2k5 válasza Repiv (#9068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

"Még az 1.28-as van rajta"
Mindegyik 1.28-as, ezen belül van másik verziószám is.

"leszámítva hogy a bedugott pendrive-ot valahogy elfelejti kezelni egy idő után"
Szerintem ezen nem fog segíteni az új fw sem, ott más probléma lesz.

"Mennyire kell mindent újra beállítanom"
Teljesen. Lehet működne a konfig mentés is, de nagy ugrás esetén mindenképp manuális újra beállítás javasolt.

(#9070) tjsz válasza Repiv (#9068) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy tönkre ment a pendrive-od és azért nem látja? Én már többször is jártam így.....

Nem tudom, hogy milyen log-okat akarsz menteni (Bandwidth vagy IPtraffic vagy Syslog vagy webmonitor), de javaslom, hogy "szabványos" hdd-re menjen ezeknek a mentése. Pl. egy külső NAS-ra vagy mondjuk egy pár ezer forintos hdd tokba rakott pár gigás 2.5"-s hdd-re .

(#9071) Repiv válasza tjsz (#9070) üzenetére


Repiv
tag

Igen, bocsánat 1.28 - 128 a verzió.

Hosszú uptime esetén van az, hogy elromlik a pendrive kezelés. Hálózatról látom a pendriveot, de sem írni sem olvasni nem tudom.
Ha restartolom a routert akkor utána elkezdi létrehozni a logfájlokat. Szintén restart után már a hálózatról is tudok rá másolni (csak a teszt kedvéért, amúgy nem használom ilyesmire).
Igen, pontosan ezeket a logokat.

(#9072) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

[Fork] FreshTomato-ARM - 2018.5.083-beta - 2018-11-25

(#9073) sztanozs válasza Intruder2k5 (#9072) üzenetére


sztanozs
veterán

Thx - ez már olyan rég hiányzott:
- OpenVPN: add TLS keys generator in GUI for VPN Server. Add ability to generate VPN client configuration for TLS
no meg ez:
- router: rc: services.c: fix: Static DNS settings broken with WAN disabled (i.e. operating as AP)

Aszzem este rá is próbálok.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9074) Intruder2k5 válasza sztanozs (#9073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem sajnos látszólagos gondjaim voltak a routerrel, így egy ideje visszatettem a 132-es Shibby-t, mert arról tudtam 1000%-ra, hogy beton stabil. Egy ideje - igazából a 2018.4 verzió felrakása óta - random csonttá fagyott a router, de úgy, hogy akkor kábelen sem lehetett elérni, net megszakadt, szóval mindennek vége volt, csak az áramtalanítás segített. Volt, hogy két hét után, de volt amikor 1 nap után is. Kicseréltem a tápját egy 12V 5A-es cuccra, mert arra gyanakodtam, hogy a lassan két éves HW kezdi megadni magát, kevés az áram, ezért jönnek a fagyások, de nem oldotta meg a gondot. Így aztán felment a Shibby féle 132, és több reset és nvram törlés után manuális újra beállítással úgy néz ki, hogy újra stabil. Viszont mivel én is csak akkor szoktam reset-elni és újrakonfigurálni mindent fw csere után, ha valami problémát tapasztalok, így vélhetően most én is abba futottam bele, hogy régen volt már újrakonfigolva az SW. Nem tudom ezt a bétát feltegyem-e, de szerintem most nem variálok vele, megvárom amíg kijön a stabil verzió, úgysincs benne semmi olyan, amit ne tudnék nélkülözni pár hétig még.

(#9075) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ma bekötötték a Telekom 300-as netjét. Router nélkül megvan a max sebesség, de routerrel ~70 csak.
DMZ-ben megadtam a statikus router IP-t.

Router egy Linksys E3200, 138-as Tomato-val.

(#9076) Intruder2k5 válasza szuszinho (#9075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én RT-N16-ot teszteltem anno 140-es Tomato-val, az hasonló hardver, az ~260Mbps-t tudott BCM_NAT-al. Ez a Linksys azt hiszem 20MHz-el nagyobb órajelen ketyeg, tehát valahol ~300Mbps körül illene tudnia DHCP kapcsolattal, de ez a 70Mbps BCM_NAT nélkül is nagyon kevés, szerintem 150-170Mbps lenne a reális.

Reset-elni próbáltad már? Másik Tomato fw verzió?

(#9077) szuszinho válasza Intruder2k5 (#9076) üzenetére


szuszinho
őstag

Reset segített, ~120 a vége.
Erről a bcm_nat-ról nem hallottam eddig, de ezzel már ~240-50.

Az első mérés után már a router cserén kezdtem agyalni.

Köszi szépen! :)

(#9078) Intruder2k5 válasza szuszinho (#9077) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Okés, akkor tedd be az init scriptbe, hogy a következő router újraindítás után is aktiválódjon automatikusan.

És szívesen!

(#9079) szuszinho válasza Intruder2k5 (#9078) üzenetére


szuszinho
őstag

És ezt pontosan hogyan kell?

(#9080) Intruder2k5 válasza szuszinho (#9079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az administration - scripts - init oldalra is írd be és mentsd el ezt a modprobe parancsot, amivel aktiválódik a bcm NAT.

(#9081) szuszinho válasza Intruder2k5 (#9080) üzenetére


szuszinho
őstag

Azt gondoltam, ez így túl egyszerű lenne :D

(#9082) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Segítségre volna szükségem.
Volna egy Asus RT-N18U routerem 1.28-as Tomato by shibby firmware-rel és a gondom, hogy költözés után az új internet kapcsolatot próbálom beállítani, de vmiért a régi adsl vonali sávszélességre korlátoz a router.
Jelenleg 35/4 Mbites netem van, az előző 16/0,5-ös volt és akármit csinálok ez a vacak 16/0,5-re korlátozza a netem. A net tuti jó, lemértem a router előtt és úgy minden rendben. De mögötte bármit csinálok lassú marad.
QoS-t kikapcsoltam, bandwidth limiter-t kikapcsoltam, próbáltam "restore to default config"-ot, bekapcsoltam az Advanced/Misc alatt a CTF-et is, majd próba gyanánt visszakapcsoltam a QoS-t és bekonfiguráltam az új vonali sebességekre, de egyik próbálkozás sem volt eredményes.
Mi az fene van ezzel a router-rel?! :W

[ Szerkesztve ]

(#9083) tjsz válasza Teasüti (#9082) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

"Erase all data in NVRAM memory" volt?

Hányas verziójú Shibby?

[ Szerkesztve ]

(#9084) Teasüti válasza tjsz (#9083) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, arról nem tudom micsoda. Ez melyik menüpontban van? Hirtelen nem is találom.

(#9085) Teasüti válasza tjsz (#9083) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áh, ugyanott a legördülő listában! Kipróbálom...

(#9086) tjsz válasza Teasüti (#9085) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Gyors voltál! :))

Az "Erase" eleve jobb, mint a "default"-ra állás. Az eddigi tapasztalatok szerint.

(#9087) Teasüti válasza tjsz (#9086) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem nyert. Még mindig lassú... :(
Megpróbálok FW-t frissíteni.

Mi az a NOSMP változatú FW a shibby fork-nál?

(#9088) tjsz
1.28

[ Szerkesztve ]

(#9088) tjsz válasza Teasüti (#9087) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hányas verzió?

(#9089) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Őőő, nem tudom frissíteni. :F
A GUI-s upgrade nem működik. Látszólat szépen lefut, de reboot után nem változik semmi, maradt a régi FW. Három különböző verzióval próbáltam és nem tud frissíteni. Ilyenkor mi van? :W

[ Szerkesztve ]

(#9090) Teasüti válasza Teasüti (#9089) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Várjunk csak! Mégis csak felmegy a FW. Két helyen látok verziószámot. Van egy ún. base verzió a Tomato-ból, meg úgy látszik van egy mod verzió. Ez elég zavaró. :U

szerk: megvan a hiba. Mint kiderült nem is a router volt a hibás. A cfos viccelt meg, újra kellett kalibrálni a kapcsolatot. :W

[ Szerkesztve ]

(#9091) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit Te nézel "Tomato Firmware 1.28.0000" verziószámot, az ~9 éve ugyanaz.

(#9092) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9091) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hál' Isten! :U

(#9093) tjsz válasza Teasüti (#9090) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Mi az a cfos?

Az "About"-nál lehet látni a teljes verzió számot, pl. "Tomato Firmware 1.28.0000 -140 K26ARM USB AIO-64K"

Egyébként végül most akkor maradtál az eredeti firmware-nél? Vagy esetleg áttértél a FreshTomato-ra?

[ Szerkesztve ]

(#9094) Intruder2k5 válasza tjsz (#9093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A cFos és a cFosSpeed forgalomszabályozó szoftverek.

(#9095) tjsz válasza Intruder2k5 (#9094) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Köszi!

:R

(#9096) Teasüti válasza tjsz (#9093) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Frissítettem 1.40-es shibby félére. Nem ismerem a többi fork-ot.
Ebben van minden ami kell, még ami nem kell az is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9097) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm, a FreshTomato-nak micsoda weboldala lett...

http://freshtomato.org/

(#9098) dozó


dozó
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Frissen telepitett Windows10-röl nem érem el a routeren lévő merevlemezt eddig hibátlan volt, média lejátszóról el lehet érni.

Köszönöm

(#9099) tjsz válasza dozó (#9098) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

SMBv1-et kapcsold be W10-ben: vezérlőpult - programok és szolgáltatások - Windows szolgáltatások be és kikapcsolása - SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél.

[ Szerkesztve ]

(#9100) dozó válasza tjsz (#9099) üzenetére


dozó
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, .már működik is. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.