Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) esicyhun válasza ftamas0201 (#8995) üzenetére


esicyhun
tag

Szia!

Én még új vagyok. Mit jelent, hogy a transmission gyilkolja a cuccot? Én még most fogom kipróbálni.

(#9002) sztanozs válasza esicyhun (#9001) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem simán fut évek óta a built-in transmission egy USB3-on csatolt merevlemezzel.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9003) veze válasza esicyhun (#9001) üzenetére


veze
őstag

nyugodtan használjad semmit nem gyilkol, legalábbis ha 250 torrentnél többet nem futtatsz egyidejüleg seedben. mert ennyit évek óta simán visz és semmi baja a vasnak :)
Lehet persze , hogy az élettartamát a "gyilkolással" 20 évről 16 ra csökkenti, de az meg kit érdekel? :D

(#9004) tjsz válasza tjsz (#8996) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Meg van a hiba oka: log-olásnál bekapcsolásra került a monitor web usage (pedig még nincs hova mentenie az adatokat)........

És ami nagyon tetszik ebben a firmware-ben: a virtuális wlan-oknál be lehet állítani, hogy melyik wlan-nál legyen érvényben a mac filter és hol NE legyen. Shibby félében ezt manuálisan kellett beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#9005) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Lecseréltem a routert egy asus n18u-ra amire feltettem a Fresh Tomato 2018.4 AIO fw. Ami a gondom, hogy ha wifin nézek egy videót akadozik. Próbáltam ugyan úgy beállítani mint a régi routeren ( 1043ND v2 és lede ) de nem az igazi. Ha visszarakom a 1043-ast ugyan azok a videók jók.
Van ötletetek mit ellenőrizzek ? Valami iránymutatást szeretnék. Tudtok segíteni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9006) tjsz válasza rostiron (#9005) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Honnan nézed a videót? A rákötött vinyóról? Vagy net-ről?

(#9007) rostiron válasza tjsz (#9006) üzenetére


rostiron
őstag

Egy nas van beüzemelve.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9008) tjsz válasza rostiron (#9007) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Milyen környezetben laksz? Mennyi wifi ap van a környéken?

(#9009) rostiron válasza tjsz (#9008) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Úgy néz ki user error volt, elhittem az asszonnynak :D hogy a régi routerrel jó. Megnéztem és a full hd videók azzal is pufferolnak. Amúgy panel lakás. Ritkán nézek hd videót, de elképzelhető hogy annak már kevés a wifi ?
A narancssárga az enyém.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9010) blakey válasza rostiron (#9009) üzenetére


blakey
titán

5GHz-en simán működik a lejátszás 1080p-ben, a magasabb felbontás is de ott ugye a bitráta is magasabb lehet így előfordulhatnak akadozások, alaposan nézd át a beállításokat. Nálam ac-n simán mennek a videók nincs akadozás, pufferelés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9011) csordi


csordi
csendes tag

Szia Intruder2k5!

Nagyon jó és hasznos leírásaid voltak a http://asusrouterforum.besaba.com/ oldalon, ami úgy látom elérhetetlen/megszűnt???
Például:
- Tomato firmware frissítése
- Optware alapok
Elérhetőek ezek még valahol?

(#9012) Intruder2k5 válasza csordi (#9011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos megszűnt, tegnap töröltem mindent.

Egy-kettő át lett mentve ide még régebben, de sajnos ez csak töredéke az ott volt anyagoknak, kedv, motiváció és energia hiányában már nem foglalkoztam vele az utóbbi időben. Ha nagyon kell, még egy pár napig google cache-ben megtalálod a dolgokat a "tárolt változat" fülön.

[ Szerkesztve ]

(#9013) rostiron válasza blakey (#9010) üzenetére


rostiron
őstag

Szia
Az asus n18u nem tud ac-t. 2.4 GHz -ről van szó.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9014) rostiron válasza blakey (#9010) üzenetére


rostiron
őstag

Ezek a beállítások. Jók így ?


Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9015) blakey válasza rostiron (#9014) üzenetére


blakey
titán

Elvileg jó, szerintem maradhat "Europe" a régió és a TX Power feltolhatod 200-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9016) 007spider007


007spider007
csendes tag

Valakinek tapasztalat Linksys ea6300v1 (ea6400)-el?

(#9017) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Erős rábeszélésre leváltottam az Asus routerem firmware-ét a FreshTomatora, amiben az egyik motivációs tényező az volt, hogy Tomatoval sokkal jobb lesz az USB-stickről érkező internet.

A gondom az, hogy jelenleg nemhogy nem jobb, de egyáltalán nem megy. Egy D-Link DWM-222 sticket dugtam a router USB2 portjába, beállítottam az APN-t, illetve 3G módban a betárcsázó számot, de sem 3G, sem LTE módban nem jut túl a rendszer a "Connecting" fázison.

A fő gond az, hogy ráadásul nagyon gyorsan kellene összehozni a dolgot, mert ma este magára kell hagyni a rendszert jó pár hétre, és ezen az eszközön megy a távfelügyelete.

Tudnátok segíteni abban, hogy mit is kell beállítanom ahhoz, hogy menjen?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9018) akom válasza MaCS_70 (#9017) üzenetére


akom
senior tag

Aki rábeszélt annak volt tapasztalata ezzel a stick-el és a freshtomato-val ?
Csak azért kérdezem mert anno én még shibby-n próbáltam D-Link 4G stickeket, és sajnos nem nagyon mentek vele.
Jelenleg van két ismerős is aki Huawei E3372 sticket használ a freshtomato-val. Ezzel a típussal biztos megy.

Esetleg egy log segíthet hátha van benne valami amin el lehet indulni.

(#9012) Intruder2k5
Sajnálattal hallom/látom... :(

(#9019) MaCS_70 válasza akom (#9018) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy volt-e konkrét tapasztalat kifejezetten D-Link stickekkel, de hirtelen visszakeresve három ajánlást kaptam, hogy mindenképpen Tomato, mert csakis az a nyerő, mindenben veri a gyári rendszereket, és mivel az Auswrt is belőle lett, ezért mivel az AsusWRT-ben megy a DWM222, ezért Tomatoban is fog, csak vélhetően sokkal gyorsabban.

3372-es Huaweiem van, és megy is vele a Tomato, csak éppen a rendelésem ellenére HiLink változatot kaptam, amik a hajamra kenhetek a dupla NAT miatt. Úgyhogy ha van link arra, hogyan tudom Stick-verzióra konvertálni, azzal is nagyon boldog lennék.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9020) akom válasza MaCS_70 (#9019) üzenetére


akom
senior tag

Én anno találtam egy leírást, de szerencsére nem kellett használnom sikerült beszerezni régebb stickeket.
Csakis saját felelősségre csináld! Mert ahogy olvasom a hozzászólásokat páran téglásították a modemüket.

Most mennyi a sebesség aminél többet szeretnél?
Én tavaly R7000+E3372+4G antennával 120/25 Mbps tudtam kicsikarni maximum.

(#9021) MaCS_70 válasza akom (#9020) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, tanulmányozom! Sajnos én is úgy tudom, hogy a Huawei elég sűrűn variálja a stickek rendszerét, amitől az egyes altípusra eső megoldás a másik változatot szépen kicsinálja.

Jelenleg éppen 25/3 Mbps-nál járok, holott közvetlenül a PC-be dugva 100/70 kürüli értékek jönnek össze.

Egy másik problémám pedig az, hogy a Tomato teljesen ötletszerűen jelzi a LAN-portok aktívságát és a csatlakoztatott eszközöket. Egyes eszközök kétszer, két IP-címmel is szerepelnek a listán, de van, hogy egyiken sem elérhetőek, több, biztosan aktív eszköz pedig meg sem jelenik, pedig a LAN-fények szépen világítanak rajta...

Jelenleg pl. a LAN1-be dugott PC-ről írok és a LAN2-n is üzemel egy RAspberry, de per pillanat a Tomato szerint a Raspberry nem látható, ugyanakkor a LAN2 és a LAN3 pontokat látja csatlakoztatottnak. A nyilván üzemelő LAN1-et tehát "unpligged"-nek jelzi, a tök üres LAN3-at pedig "100M Full" csatlakoztatottnak...

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9022) akom válasza MaCS_70 (#9021) üzenetére


akom
senior tag

Nálad akkor PPP módban van a stick. Itt írja valaki hogy neki se ment 18Mbps fölé. Próbáld átállítani a SETPORT-okat.

Pontosan milyen eszköz, milyen firmware?
Firmware upgrade után NVRAM-ot töröltél?

(#9023) sztanozs


sztanozs
veterán

Valami gond van a fresh-tomato dns kezelésével. Ha nincs WAN (bind wan to lan) és ki van kapcsolva a dnsmasq, akkor tök üres az /etc/resolve.conf
Most beállítottam kézzel egy egy perces frissítést rá, mert miután megcsináltam ssh-n és ki-be léptem, ugyanúgy üres volt. nagyon fura...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9024) Intruder2k5 válasza sztanozs (#9023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#9025) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#9024) üzenetére


mobilizmo
addikt

Beleolvastam, de nem látom, hogy lett-e valami megoldás, mert én is ezzel küzdök.
Lehet, hogy vissza kell tenni a shibby-t:

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9026) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#9025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem nála is csak az segített.

(#9027) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#9026) üzenetére


mobilizmo
addikt

Este megpróbálom elég égető a probléma. Már próbáltam rtorrent-et is felrakni, amit még annó a te segítségeddel telepítettem wl-500gp-re, de aztán Nas-on nem volt elérhető. És most sem tudtam telepíteni Entware-Ng-ből.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9028) sztanozs válasza Intruder2k5 (#9024) üzenetére


sztanozs
veterán

Beleraktam a Custom 1 Schedule-be a következőt (1 perces frissítéssel):
rm /etc/resolv.conf
echo search mydomain > /etc/resolv.conf
echo nameserver 8.8.4.4 >> /etc/resolv.conf
echo nameserver 8.8.8.8 >> /etc/resolv.conf

Miután tegnap ezt beállítottam már ment a torrent. Este majd megint ránézek.

Pff, ezt a hsz-t kerestem órákon át, és ott volt az orrom előtt: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9029) mobilizmo válasza sztanozs (#9028) üzenetére


mobilizmo
addikt

Gondolom a nameserver utáni ip cím-be behelyettesítendő a router ip címe?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9030) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#9029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az a DNS szerver IP címe, a példában a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 címek a Google DNS szerverei.

(#9031) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#9030) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én a link alatt megtalálható script-re gondoltam. Azt hittem az is megoldja a problémát, de ha az ment akkor nem is lehetett csatlakozni a transmission-hoz.
Egyébként 1 órája csináltam meg sztanozs változatát és egyelőre jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9032) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#9031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A scriptben tippem szerint az elsődleges router ip címe van, mert azt használja névszerverként, bár nem olvastam el a thread-et, csak rápillantottam.

(#9033) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#9032) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen én is azt próbáltam, de elsőre nem tűnt jónak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9034) MaCS_70 válasza akom (#9022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy kis kanyar után ismét a Tomato a téma.

Ez alapján állítottam be az E3372-t:

"Set new SETPORT value by typing ' Set new SETPORT value by typing ' AT^SETPORT="FF;12,16" ', this is claimed to disable CD emulation and modeswitch requirement but actually it only disables unnecessary ports appearing after modeswitch. So you still need automated switch from CD emulation to WWAN with "Mobile Broadband HL Service" or "usb-modeswitch" in Linux.
If you want to keep PPP support for example for older router with USB port use ' AT^SETPORT="FF;12,10,16" ' instead. Remember that you won't get full speed with PPP.
', this is claimed to disable CD emulation and modeswitch requirement but actually it only disables unnecessary ports appearing after modeswitch. So you still need automated switch from CD emulation to WWAN with "Mobile Broadband HL Service" or "usb-modeswitch" in Linux.
If you want to keep PPP support for example for older router with USB port use ' AT^SETPORT="FF;12,10,16" ' instead. Remember that you won't get full speed with PPP."

Tehát az AT^SETPORT="FF;12,16" parancsot adtam ki.

Másik kérdés, OPENVPN:
Egy másik Asus routerrel szeretnék OpenVPN-kapcsolatot fenntartani. Az AsusWRT-alapú rendszerek egy .ovpn fájlt generálnak az OpenVPN szervernél, és ezt importálják a kliensbe. Nyilván ez tartalmazza a megfelelő kulcsokat. Ez az .ovpn fájl hogyan "szedhetőszét", azaz alkalmazható a Tomato alatt, OVPN kliens beállításakor, illetve vice versa: ha Tomato alatt állítom be az OVPN szervert, azt hogyan tudom elfogadtatni az .ovpn fájlra váró klienssel?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9035) akom válasza MaCS_70 (#9034) üzenetére


akom
senior tag

Anno csináltam teszteket, hazaérek megkeresem a legjobbat. (Úgy emlékszem feljegyeztem a SETPORT-okat is.)

(#9036) akom válasza akom (#9035) üzenetére


akom
senior tag

R7000 + Huawei E3372 (Antennával) AT^SETPORT="A1,A2;12,10,16"

4G MODEM Signal Strength: RSSI -60 dBm, RSRP -87 dBm, SINR 21.2 dB, RSRQ -6.5 dB

(#9037) MaCS_70 válasza akom (#9036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, kipróbálom!

Tartok tőle, hogy egyszerűen az USB-t nem tudja megfelelő módon kezelni általános modemdriverrel a router, de minden bitnek örülök!

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9038) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#9034) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nem akar összeállni az OpenVPN.

Az a gondom, hogy a server.crt kb. 8200 karakterre jön össze, ha az OpenVPN 2.4-gyel generálom, a Tomatoba viszont ez a hossz nem fél be -- amint menteni akarom a beillesztett tanúsítványt, Az oldal nem működik hibaüzenettel egy üres képernyőt kapok.

Mi lehet a megoldás?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9039) peat2


peat2
újonc

Sziasztok!

Van két ASUS RT-N18U Routerem azonos SSID-vel és Tomato firmware van rajtuk. Az a problémám, hogy tablet addig nem csatlakozik át az erősebb wifire, míg a jel teljesen el nem veszik. Létezik erre olyan beállítás, hogy a router adott jelszint alatt bontsa a kapcsolatot az eszközzel?

Üdv, Péter

(#9040) mobilizmo válasza peat2 (#9039) üzenetére


mobilizmo
addikt

Például Best wifi a plaxstore-ból

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9041) MaCS_70 válasza peat2 (#9039) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a funkciót magának a hálózatnak is támogatnia kellene. Ahhoz tehát, hogy szakadásmentes hálózati roamingot tudj megvalósítani, erre alkalmas hálózatot kell használni, ami csak az utóbbi időben kezd leszivárogni a megfizethető SOHO kategóriába.

Az Asus sajt firmware-e elvben tud egy Roaming Assist (vagy valami hasonló nevű) szolgáltatást, ami ezt több, de inkább kevesebb sikerrel megvalósítja ezt.
Csak kliensoldali megoldás nem lesz, legfeljebb egy jelszinthez kötött lecsatlakozás-felcsatlakozás műveletsor oldható meg -- ami lehet, hogy Neked éppen elég, de legtöbbször nem ez a kívánság.

Azonos területen több azonos SSID használata egyébként nagyon nem ajánlott, akár azonos, akár különböző hálózatok esetén sem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9042) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#9038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kiokoskodtam: a vars.bat file-ban kell rögtön az elején módosítani a kulcshosszt. 4096 helyett 2048 bites kulcs már a 8000 helyett csak kb. 5000 karakteres .crt file-t eredményez, amit már elfogad a Tomato.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9043) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Adsl vagy nem tudom lehet vdsl kapcsolatom van és adott egy vodafone-huawei HG659 router ami bridge mode-ban van és egy aus rt-n18u a fő router, a problémám, hogy random időközönként de főleg éjszaka megszakad a net, ez normális illetve szolgáltatós gond vagy nálam van a probléma!?

A másik kérdésem, hogy az asus routeren tomato by shibby van és be kell nekem konfigurálni a vlan-t ilyenkor?

Köszi

(#9044) Intruder2k5 válasza sittes79 (#9043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az xDSL kapcsolatot a legtöbb szolgáltatónál szokás 24 óránként bontani, vagyis ez annyit jelent, hogy a kapcsolódástól számolva pontosan 24 óra múlva megszakad a net. Ha nálad éjszaka történt a kapcsolódás, és egyébként stabil a kapcsolat, tehát nem szakad meg random máskor is, akkor bizony jellemzően mindig ugyanabban az időpontban éjszaka fog elbontani is. ADSL-es koromból a tapasztalatom az, hogy ha a kapcsolat magától (a túloldal okán) szakad meg, akkor a PPPoE session esetleges beragadása okán eltelhet pár perc is, mire a router újra netre tud csatlakozni. Megoldás, hogy válassz egy időpontot, és Tomato-ban az Administration -> Scheduler -> Reconnect részbe állítsd be azt minden napra. Nálam pl. 0 óra 0 perc volt, tehát minden nap pontban éjfélkor volt újrakapcsolódás. Így egyrészt sosem ért váratlanul, másrészt mivel nem spontán szakadt meg a kapcsolat, hanem a router bontotta, így a PPPoE session sem ragadt be, ezért a visszakapcsolódás is megtörtént 3-5mp alatt, vagyis alig volt kimaradás. Harmadrészt pedig ha napközben bármikor ránéztem a status oldalra, akkor azonnal láttam, hogy volt-e bármi hibából eredő szakadás, mert jó esetben a kapcsolat uptime és a napi pontos idő közel (legfeljebb pár mp eltéréssel) együtt jártak.

A VLAN-hoz alapesetben nem kell nyúlnod, az jó úgy, ahogy van. Vagy esetleg a WLAN-ra (WiFi-re) gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#9045) sittes79 válasza Intruder2k5 (#9044) üzenetére


sittes79
addikt

Szia,

Nagyon köszi a kimerítő választ rád mindig lehet számítani :), azt kell mondanom, hogy a kb 3 hetes tapasztalatom az, hogy főleg éjszaka történik azaz éjfél és reggel 6 között, szóval tényleg nagy valószínőséggel szolgáltató oldali dolog ez, esetleg a static ip igénylés megoldaná a problémát vagy az más tészta?

Sajnos az életem úgy allakult, hogy főleg éjjel vagyok aktív és ez a raandom valamikor éjjeli szakadás megkeseriti kicsit a létemet főleg ha nagyon kell a netkapcsolat.

Akkor lehet megoldás erre ha nap közben állítok be egy reconnect-et tomatoban?

Onnét számolja a 24 órát?

Nem wlan, hanem, vlan-ra gondoltam. De akkor azt hagyom úgy alapon.

(#9046) Intruder2k5 válasza sittes79 (#9045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt sajnos nem tudom, hogy xDSL esetén hogyan működik a fix IP cím, mert az még nem zárja ki a 24 órás bontást, hogy utána mindig ugyanazt az IP címet kapod vissza. Ezt meg kell érdeklődni a szolgáltatónál. De szerintem ezzel ráérsz akkor, ha a.) nem oldja meg a problémát a Tomato Reconnect beállítása, b.) illetve egy esetleges szolgáltatói hibaelhárítás sem, mert ez akár hiba is lehet, ha továbbra is tapasztalod majd. Okozhatja rossz, haldokló modem is, vagy akár rossz állapotban lévő kábelezés (telefonkábel), oxidálódott kötések akár kinti dobozban, stb.

Az éjfélre időzített bontás nincs kőbe vésve, ha Neked éjjel fontosabb a folyamatos netkapcsolat, akkor igen, állíthatod ugyanúgy déli 12 órára is, de bármikor máskorra is, amikor úgy gondolod, hogy kis eséllyel vagy gép előtt, és a legkevésbé lesz zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#9047) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most azt kezdte el játszani a router, hogy PPPoE kapcsolat reconnect (IP csere) után nem lehet elérni az admin felületet távolról. A lighttpd továbbra is elérhető marad, illetve az SSH is. Ha belépek az Administration - Admin Access oldalra, és bármilyen beavatkozás nélkül nyomok egy mentést, akkor a következő reconnect-ig megint jó. Kezd tele lenni a hócipőm a dualwan Tomato-val, valahogy ennek a bekerülése óta egyre több az ilyen apró, ámde bosszantó hiba, valamit ott nem jól raktak össze. Bár nem tudom ezt konkrétan mióta csinálja, én csak most vettem észre. Majd egy áramtalanítós reboot-ot megpróbálok azért, hátha megoldja. Ha nem, akkor meg lehet visszaállok véglegesen a 132-es buildre, úgysincs szükségem a dualwan-ra.

(#9048) sztanozs válasza Intruder2k5 (#9047) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem most restart nélkül is elég jól bírja a cucc mióta fresh tomaton vagyok (asszem 130 volt előtte), bár fura mód nem mindegyik wifiről érhető el az admin felület.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9049) Intruder2k5 válasza sztanozs (#9048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is FreshTomato-n vagyok, már évek óta mindig frissítettem a legújabb verzióra, így most 2018.4 van fent. Állítólag hamarosan jön a 2018.5, azt még megpróbálom, aztán meglátjuk. Csak tényleg annyi ilyen apró hülyeségét lehet olvasni, itt volt a minap ez a switch módos probléma is, hogy ha nincs wan port, akkor nincs névfeloldás. Ha jól rémlik ez volt a gond, de lehet az átjárót nem ismerte, most hirtelen nem ugrik be.

(#9050) tjsz válasza Intruder2k5 (#9047) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Van egy ügyfelem, ahol adsl van és ott az ütemezett reconnect-et beállítottam 3 napja (korábban ez nem volt). Mostani bejegyzésed után próbáltam elérni én is a router-t, de a web-es felület nem ment, ssh viszont igen.

Belső gépről elértem a router web felületét, kikapcsoltam az ütemezett reconnect-et, mentés, de még mindig nem volt elérhető WAN felől a web. Végül mint nálad, admin access mentés után már WAN felől is elértem újra a web oldalát.

Ja, ASUS RT-N18U router-ről van szó és freshtomato 2018.4 firmware-el.

U.I.: ez volt az a router, amelynél a log-ot bekapcsoltam és akkor is elérhetetlenné vált (akkor a log még ram-ba ment). Log kikapcs után minden ment. Azóta kapott egy USB-s mobil vinyót, arra megy a log, de nem volt vele gond.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.