Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) czaki


czaki
tag

Sziasztok! Nekem olyan gondom van, hogy bizonyos időközönként a fő routerem (RT-N18U) gondol egyet, és megszűnik wifi jelet sugározni. Netre elvileg kapcsolódik, csak a vezeték nélküli háló kapcsol le. Ha kikapcsolom és újraindítom kézzel, akkor minden helyreáll pár percen belül. Tomato firmware óta van meg ez a jelenség, nem tudok rendszerességet felfedezni benne sajnos, néha csinálja, néha nem. Van valami beállítás, ami ezt befolyásolná? Én nem találtam, de eddig itt mindig kaptam tőletek választ. :) Köszi előre is a segítséget!

(#9102) Intruder2k5 válasza czaki (#9101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A wifi csatorna beállítás fixre van állítva? Csak mert vannak kliensek amik a 12-13 csatornákat nem támogatják, és ha mondjuk auto módban pont ezek egyikére áll be a router, akkor olyan, mintha megszűnne a wifi jel. Próbálj meg fix beállítást 1-11 közt.

(#9103) czaki válasza Intruder2k5 (#9102) üzenetére


czaki
tag

Köszi a gyors választ! Fixen 12-esre van állítva, panelházban lakom így elég telített mindegyik csatorna, ez még hellyel-közzel a legüresebb. De ha fix, akkor ott ha egyszer működik, utána ha nem állítok rajta, ugyanúgy mennie kellene, nem?

(#9104) Intruder2k5 válasza czaki (#9103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akkor elvileg mennie kéne...

(#9105) tjsz válasza czaki (#9103) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy valamelyik szomszédod akkor kapcsolja be a router-ét, mely ugyanazon csatornára van állítva, mint a tied?

(#9106) czaki


czaki
tag

Érdemes esetleg a minap kijött 2018.05.083 beta firmware-t megpróbálni, hátha megoldja? :F

[ Szerkesztve ]

(#9107) czaki válasza tjsz (#9105) üzenetére


czaki
tag

A kérdés jó, sok a szomszéd, nem tudom melyik router kié. :DDD Pluszban a mostanában a TV-ben futó karácsonyi reklám óta tudom csak, hogy létezik olyan aki kikapcsolja a routert. :D Csináltam gyorsan egy scant, a 9-est és 10-est üresnek írja, úgyhogy átlövöm arra, hátha megoldja a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#9108) tjsz válasza czaki (#9107) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Édesanyámék is kikapcsolják (ha nem kell nekik)..... :D

Vigyázz, az egyes csatornák között vannak átfedések! Ez azt jelenti, hogy pl. egy 9-es és egy 10-es csatornán működő router zavarhatja egymást.....

(#9109) czaki válasza tjsz (#9108) üzenetére


czaki
tag

10-es csatornán van a router ami a lakás hálózatát adja, a 9-es csatornán pedig kapja a jelet egy másik router ami wireless bridge-ként szolgál. Így is lehet gond, vagy maradhat? 9-10 illetve 12-13 amik nem telítettek a survey alapján.

(#9110) tjsz válasza czaki (#9109) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Tudsz feltölti egy képernyőmentést a wifi felmérésedről? Tehát hogy melyik csatorna mennyire van tele?

(#9111) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megelőlegezve, Latest version: 2018.5 - 2018-12-21

Ilyen se volt még. :)

(#9112) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#9111) üzenetére


mobilizmo
addikt

Üres a mappa.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#9113) tjsz válasza mobilizmo (#9112) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Igen, még csak a beta van ott.

(#9114) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#9112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2018-12-21 Ma csak 17.-e van. :)

Ezért írtam, hogy ilyen még nem volt, hogy ennyire előre bejelentik.

[ Szerkesztve ]

(#9115) tjsz válasza Intruder2k5 (#9114) üzenetére


tjsz
Topikgazda

:))

(#9116) czaki válasza tjsz (#9110) üzenetére


czaki
tag

Ez így jó? Vagy valami más applikációval csináljam?

[ Szerkesztve ]

(#9117) Intruder2k5 válasza czaki (#9116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#9118) czaki válasza Intruder2k5 (#9117) üzenetére


czaki
tag

Elég zsúfolt a helyzet, a saját a Home nevű hálózat. Harmadik emelet, szintenként négy lakás, nem túl ideális. :( Az biztos, hogy amióta elkezdtem állítgatni, nagyságrendekkel rosszabb lett a válaszidő.

(#9119) tjsz válasza czaki (#9118) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hát ez elég sűrű. Gyakorlatilag nincs olyan wifi sáv, amiben ne lenne valaki.

5GHz?

(#9120) czaki válasza tjsz (#9119) üzenetére


czaki
tag

Sajnos az RT-N18U nem tudja. Igazából 12-es vagy 13-as csatornán jó minden, csak random megszűnik a wifi pár hetente. Lehet kipróbálom az új firmware verziót, hátha az javít valamit. :F

[ Szerkesztve ]

(#9121) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

1-es vagy 6-os is nagyon rossz?

És bár tudom a Tomato topikban vagyunk, de mire használod a Tomato-t, egy HGG-t nem próbálnál meg? Az WiFi-ben elég verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#9122) tjsz válasza czaki (#9120) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Bocs, figyelmetlen voltam, nem néztem vissza, hogy milyen router-ed van.

(#9123) tjsz válasza Intruder2k5 (#9121) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Meglátásom szerint "Rasta" és "gaben" egészen erős, így szerintem 1-esen és 6-oson is rossz lesz. Bár egy tesztet mindenképpen megér.

(#9124) Intruder2k5 válasza tjsz (#9123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de vannak akik szerint kisebb az interferencia zavaró hatása, ha az azonos frekvenciából adódik, szemben egy szomszédos csatorna jelének hatásával.. Bár mindent kizáróan ezt nem sikerült bizonyítani, ilyen zsúfolt körülmények közt tényleg csak a teszt dönthet egyértelműen, mert egyszer így, másszor úgy.

(#9125) czaki válasza Intruder2k5 (#9124) üzenetére


czaki
tag

Köszönöm a javaslatokat, megnézem őket a hétvégén, most már kíváncsi vagyok hoz-e javulást (ha hoz egyáltalán). :)

(#9126) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
asus rt-n15u routerem van, kb 2 éve frissítettem utoljára, azóta ezt a firm van fent:
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 Max

érdemes elindulni freshtomato irányba, vagy bevált recepten ne változtass alapon, maradjak örökre ezen? :)

it never gets easier, you just go faster

(#9127) Intruder2k5 válasza redbiro (#9126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erre nincs szigorú recept. Persze nyilván az az fw már nagyon régi, több éves, azóta sok biztonsági javítás is bekerült, és persze a FreshTomato-ban ehhez képest rengeteg az új funkció is, más kérdés, hogy azokból minek vennéd hasznát.

(#9128) redbiro válasza Intruder2k5 (#9127) üzenetére


redbiro
őstag

ha felteszem, gondolom nulláról kéne konfigolni újra.

it never gets easier, you just go faster

(#9129) Intruder2k5 válasza redbiro (#9128) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ekkora verzióváltásnál mindenképp.

(#9131) redbiro válasza Intruder2k5 (#9129) üzenetére


redbiro
őstag

ti hogyan tartjátok nyilván az ilyen beállításokat?
vagy az egyszerűség kedvéért screenshot az összes beállításról?

olyan sűrűn nem csinálok ilyesmit, hogy mindenre emlékezzek :)

it never gets easier, you just go faster

(#9132) blakey válasza redbiro (#9131) üzenetére


blakey
titán

Másold ki a fontosabb beállításokat de képernyő mentéseket is csinálhatsz. Illetve minden verzióhoz a beállitások után van egy mentésem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9133) tjsz válasza redbiro (#9131) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Screenshot minden oldalról, illetve a static DHCP lista egy külön txt file-ban.

De előfordult már nem 1x velem, hogy mivel mindig van 1 tartalék router nálam, ezért arra visszatöltöm a config file-t, majd ezek után a befrissített router-re copy-paste-ezem az összes beállítást. Ezutóbbi a leggyorsabb.

Hopp, blakey gyorsabb volt mint én. :)

Szerk. #2: egyébként ha a config lementés file kiterjesztését módosítod cfg-ről zip-re, akkor ki tudod csomagolni és egy sima text file található benne (ami tartalmazza az egyes beállításokat).

[ Szerkesztve ]

(#9134) Intruder2k5 válasza redbiro (#9131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem egy sima text file-ban van a gépen, és ilyenkor haladok végig rajta CTRL+C CTRL+V párosokkal. Sima ügy az egész, kivéve talán a Static DHCP lista amit még így is utálok másolgatni, de hát nagyságrendileg ~15 elem van benne, szóval az sem vészes. Csak ugye az 15x3 mező, szóval 45 copy & paste abban az egy menüben.

Egyébként régebben RT-N66U-n volt róla NVRAM mentésem, ott PuTTY-ból vissza tudtam tölteni, de valami okból ARM platformon kivették ezt a funkciót, ha jól rémlik a több soros mentéseket itt már nem lehet visszatölteni.

(#9135) czaki válasza Intruder2k5 (#9130) üzenetére


czaki
tag

Köszi a linkeket! Feltöltöttem mindkét routerre, kíváncsi vagyok hoz-e változást a random wifi eltűnésben. :) Egyébként így, 12-es csatornán használva teljesen rendben a válaszidő és a jel is, szóval lehet ez lesz az arany középút. :)

(#9136) tjsz válasza Intruder2k5 (#9134) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

"valami okból ARM platformon kivették ezt a funkciót, ha jól rémlik a több soros mentéseket itt már nem lehet visszatölteni"

Itt most konkrétan azokra a sorokra gondolsz, amelyek egy "nvram show" esetén több sorban jelennek meg?

Pl. adblock

(#9137) Intruder2k5 válasza tjsz (#9136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Igen az hiszem ezek voltak nekem mentve régen (mondjuk nem pont az adblock, inkább a static_dhcp, meg az init script, stb...), és ha jól rémlik én az nvram export --quote parancsokat használtam anno, de ugye ARM-en ez nem megy már.

[ Szerkesztve ]

(#9138) sztanozs


sztanozs
veterán

Hálózatbeállításnál, ha a WAN ki van kapcsolva akkor nem is csinál routingot a cucc (nem is lehet beállítani, hogy csináljon)?
Jó lenne, ha VPN-szerver esetén lenne lehettőság NAT-olni a VPN mögött levő hálózatot (postrouting + masquerade), mert a szutyok biztonságos digis routerem eldobja azokat a csomagokat, amelyek az általa kiosztott tartományon kívül vannak. Vagy ez valami fresh-tomato probléma (megint)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9139) tjsz válasza sztanozs (#9138) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Ekkor is tud route-olni: a Basic - Network oldalon a def. gateway-t be tudod állítani. Ennek itt egy olyan IP címnek kell lennie, hogy a router a belső IP címéről meg tudja szólítani azt. Tehát pl. a router IP címe 192.168.0.1 / 24, akkor a def. gateway-nek egy 192.168.0.2 - 192.168.0.254 közötti IP címet lehet beállítani.

(#9140) sztanozs válasza tjsz (#9139) üzenetére


sztanozs
veterán

A gondom az, hogy az alap routing megy, csak a VPN-en bejövő kapcsolatokat szerintem eldobja a digi-s routerem. Nagyjából így néz ki a hálózat:

Szóval:
1) a WL56AC-n nincs külön WAN, minden csatlakozó LAN módban van, a router FIX IP-n
2) minden helyi hálón lógó gép látja a netet, bármelyik hálózati eszközhöz csatlakozzon is
3) VPN-en lógó gépek (10.x.x.x) látják a WL65AC-t és az abba csatlakozó eszközöket, de nem látják a Digi Router-t, sem az arra kapcsolódó eszközöket, sem nem tudnak azon keresztül a netre csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9141) sztanozs válasza sztanozs (#9140) üzenetére


sztanozs
veterán

Meg is van - nem néztem -t nat kapcsolóval. És sikerült is összehozni (leírom, hogy legalább meglegyen):
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.6.0.0/24 -o br0 -j MASQUERADE

Mondjuk ezt hova rakjam be, hogy később is működjön?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9142) baluka3


baluka3
csendes tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki a DualWAN-t a Tomato by Shibby firmwarben? Az a bajom, hogy két internet hozzáférésem van, és ha az egyik elmegy, akkor szeretném, hogy automatán térjen át a másikra. (UPC és LTE USB).
Külön-külön megy szépen mindkettő, de DualWAN-ban egyszerűen nem tudom beállítani. Tudna valaki segíteni?

Köszönöm!

(#9143) akom válasza baluka3 (#9142) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Én ezen videó alapján indultam el.
Itt még találsz segítséget.

(#9144) tjsz válasza Intruder2k5 (#9137) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Tehát ha jól értem, akkor az "nvram set" után nem lehet több sorba férő string-et rakni? De mi alapján dől el, hogy ahogy adott string hosszú vagy sem? Hiszen a putty féle ablakot olyan szélesre húzom, amilyenre akarom és egyszer mondjuk 10 karakter fér oda be, ha pedig szélesebb az ablak, akkor akár 30 is.

Vagy valamit nagyon félreértettem?

(#9145) tjsz válasza sztanozs (#9140) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Elsőre inkább meg akarom érteni a rajzodat (a bejgli mérgezés kiütött... :))

A "digi net" és a "digi router" közötti eszköz mi lenne?

(#9146) czaki válasza czaki (#9135) üzenetére


czaki
tag

Hát nem jártam sikerrel, közel két hét után ma reggel ismét wifi nélkül ébredtem. A Transmission kliens is áll, szóval nem csak pusztán wireless probléma lesz ez. Van esetleg bármi ötletetek, hogy mit nézzek meg? Köszi előre is!

(#9147) mr.perfect


mr.perfect
tag

a freshTomato-t fel lehet rakni a régi shibby féle rom-ra csak simán magából a GUI-ból, vagy mindenképpen kell a fw restoration tool? N66U a routerem

[ Szerkesztve ]

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#9148) Intruder2k5 válasza mr.perfect (#9147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fel lehet rakni simán.

(#9149) mr.perfect válasza Intruder2k5 (#9148) üzenetére


mr.perfect
tag

köszi.. estére szerintem el is játtszok ezzel.. ráfér a frissítés a régi shibby féle firmware-re.. mondjuk alapvetően nincs vele bajom jól működik de ha másért nem a biztonsági frissítésekért érdemes váltani..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#9150) sztanozs válasza tjsz (#9145) üzenetére


sztanozs
veterán

Én voltam béna, az egy eszköz, csak nincs olyan router elem, aminek lábai is vannak (de oda lehet képzelni egy FTTH PPPoE modemet). Ez viszont bosszant, hogy az általuk adot routernek egy gigás, egy százmegás, és két tízmegás lan portja van...

Viszont sikerült megoldani szerencsére...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.