Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) tjsz válasza Lasersailing (#10450) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

A kamera hogy csatlakozik a router-edhez? Wifi-n? Ha igen, akkor jó eséllyel be van kapcsolva az "AP isolation" (ilyenkor a wifi kliensek nem látják egymást).

Advanced - Wireless - Wireless Settings-nél keresd.

NAT loopback nálam "All"-ra van állítva, kívülről/belülről elérek mindent mindig.

[ Szerkesztve ]

(#10452) Lasersailing válasza tjsz (#10451) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nem wifin, hanem LAN-on van csatlakoztatva a kamerarendszer központi egysége, ami rögzíti a kamerák képeit.

(#10453) tjsz válasza Lasersailing (#10452) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ok. Amikor otthonról akarod elérni az otthoni kamerát, akkor privát IP címmel próbálod vagy valami publikus IP címmel vagy valami dyndns-es névvel?
Hogyan van megoldva a net elérésed? A router-ed közvetlenül kap publikus IP címet, esetleg dhcp-dmz-vel egy szolgáltatói eszköz mögött van?

(#10454) Lasersailing válasza tjsz (#10453) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Androidon a Superlive plus programmal szeretném elérni a kamerarendszert. Távolról két cím is működik:
xxxx.synolgy.me, ill. xxxx.provision-isr-dns.com
Digi előfizetésem van, az ONT bridge módban van, és a router kap (változó) publikus IP címet.
A routeren van 3 alhálózat (Te segítettél annó beállítani: ismét köszi érte :) ):
192.168.x.0-254: sógoré
192.168.y.0-254: kínai (kiváncsi) okoseszközöké + vendég wifi
192.168.z.0-254: belső hálózat: itt van a DVR is + saját wifi

A kamerát sem a saját sem a vendég wifiről nem látom, de ha wifit kikapcsolom azonnal működik.
(Tegnap nem próbáltam, de korábban próbáltam otthoni saját wifi + LAN címet (192.168.z....) így sem jött be)

(#10455) tjsz válasza Lasersailing (#10454) üzenetére


tjsz
Topikgazda

nslookup mit mond vendég ill. saját wifi-n ezekre: xxxx.synolgy.me, ill. xxxx.provision-isr-dns.com ?

Azt a címet adja vissza, ami a tényleges publikus IP címed? (tehát amit a tomatos routered kap)

"ha a wifit kikapcsolom" : ez azt jelenti, hogy a router-en letiltod a wifi-t és ekkor egy "madzagos" kliensről azonnal működik? :Y

[ Szerkesztve ]

(#10456) SztiviVander válasza Lasersailing (#10454) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az advanced/lan access alatt fel van véve hogy a te vlan-odból bele láss a vendég/kinai vlan-ba? Nekem úgy hangzik hogy nincs.
A nat loopback-et meg tedd vissza all-ra.
Nekem is külön vlan-ban (vendég wifi + egy router port) vannak a kinai ip kamerák.

[ Szerkesztve ]

(#10457) Lasersailing válasza tjsz (#10455) üzenetére


Lasersailing
senior tag

"ha a wifit kikapcsolom" --> A telefonon kikapcsolom a wifit. A routert nem bántom.

az nslookup-ot csak otthonról tudom este megnézni (munkahelyről nem érem el egyelőre a router admin felületét)

#10456 SztiviVander: elvileg be van állítva. De nem az a gond, mert akkor sem működik, ha
azonos alhálózaton vagyok wifin keresztül. (saját wifi + 192.168.z...-on van a DVR)

Este a nat loopback-et visszaállítom, köszönöm!

(#10458) SztiviVander válasza Lasersailing (#10457) üzenetére


SztiviVander
őstag

Könnyen kiprobalhatod ha atrakod a kamerakat a Z hálózatba ahol a dvr meg normal esetben a telefonod is van, ha ott működnek akkor pedig a vlanok kozti atjarassal van a gond. Nem tudom hogy az appod mikor hova kapcsolodik (kamerakra vagy a dvt-re) de en pl hasznalom a kamerak direkt rtsp stream-jet is, az siman megy net nelkul a masik vlanba. Az app viszont csak akkor kapcsolodik hozzajuk ha van internet. Ha atrakom oket egy vlanba a telefonnal akkor az app is megtalalja (gondolom szor egy broadcastet) oket net nelkul is. A regi, mas tipusu kinai kameram is igy mukodott.

(#10459) tjsz válasza Lasersailing (#10457) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hát ez egyre misztikusabb nekem.

Ahogy SztiviVander is írta, a nat loopback-et rakd vissza "All"-ra.

Abban viszont igazad van, hogy ha 1 hálózatban van a kamera és tetszőleges kliens, akkor el kellene, hogy érd. Ilyen esetben a mobilról közvetlen IP címmel sem éred el a kamerát?

(#10460) Lasersailing válasza SztiviVander (#10458) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ezek még nem IP kamerák, koaxon csatlakoznak a DVR-be. (Nincs saját IP címük, csak a DVR-nek van IP címe)

(#10461) tjsz válasza Lasersailing (#10460) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ok, tehát a DVR-t eléred közvetlen IP címmel ha 1 hálózatban van a mobiloddal?

(#10462) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Keresem a legjobb wifi roaming hálózatot.
Anno volt szerencsém az asus mesh-éhez (aimesh), hallottam az synology mesh-éről is, de az sem volt az elmesélések alapján meggyőző.
Aztán javasolták az ubiquiti unifi termékeket, ott elvileg nagyon jó a roaming (talán mert központosított).
De most eszembe jutott, hogy esetleg a WDS lenne a legjobb, openwrt-nél és ha jól emlékszem tomato-nál is már lehet wpa2-vel a wds, így lehet az lenne a legjobb megoldás (ethernet backhaul lenne minden ap-nál).

Van valakinek ezzel (wds) tapasztalata?

Illetve a gigabites net és a tomato továbbra sincsenek jóba (van-e hw nat az asus routereknél)?
Openwrt-nél van valami "software flow offloading" ami segíti a gigabit kihajtását.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10463) SztiviVander válasza Lasersailing (#10460) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja bocs akkor félreértettem. Akkor viszont én is elvesztettem a fonalat hogy ki kivel van :D Majd este gépről elolvasom mert telon ph appbol nehéz sok hszt egyben átlátni. De az is kehet ez a dvr valami hujesege lesz és nem a routere.

(#10464) tjsz válasza ArthurShelby (#10462) üzenetére


tjsz
Topikgazda

WDS: nagyon régen, még a Zarate féle tomato-val használtam, igaz, az csak wpa-val ment, de működött szépen.

Gigabites net + Tomato: szeretik egymást, be kell kapcsolni a CTF-t (Cut-Through-Forward).

Én egy Asus N18U-val használok gigabites net-et, ha a Telekom is úgy akarja, akkor 870Mbit/s sebességet is el lehet vele érni.

(#10465) Lasersailing válasza tjsz (#10461) üzenetére


Lasersailing
senior tag

És SztiviVandernek is válasz:

Ha a DVR-t a belső wifin (192.168.y.valami) lévő mobilról a belső IP címén (192.168.z.123) próbálom elérni, akkor működik.
(rosszul írtam a 10457-ben, bocsánat!) :W

Ha a DVR-t a belső wifin (192.168.y.valami) lévő mobilról a DDNS címén (xxx.synology.me:portszám) próbálom elérni nem működik

Ha a DVR-t a mobilneten lévő mobilról a DDNS címén (xxx.synology.me:portszám) próbálom elérni működik

Az lenne a cél, hogy a második is működjön. Megoldható?

(#10466) tjsz válasza Lasersailing (#10465) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Én már régen teszteltem ezt (belső IP címről elérni a DDNS néven keresztül a router-t), ezért most kipróbáltam és bizony nálam sem működött.... Sem wifi-ről, sem kábeles kliensről nem értem el a tomato-s routerem webes felületét.

Nekem 2 net előfizetésem van, ezért letiltottam az elsődlegest (Telekom), és megpróbáltam ugyanezt a másodlagoson (Hír-Sat 2000 - FaluNet). Ott meg működött. Tehát szerintem ez a "hiba" net szolgáltató függő ez.

Egyébként tapasztaltam már ilyet, egyik ügyfélnél R-Lan a szolgáltató, egy SXT eszköz van felrakva, az néz a tornyukra, mögötte DMZ-ben van az én router-em. Ott sem működött a DDNS-es elérés, de én akkor a DMZ-s megoldásra fogtam ezt (ráadásul én itthon is DMZ-s megoldást használok).

(#10467) tjsz válasza tjsz (#10466) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Kipróbáltam egy másik Telekom-os ügyfélnél (igaz ott is DMZ-s megoldást használok), és ott sem érem el belső gépről a DDNS névvel a router-t.

Megint egy másik ügyfélnél (Pick-Up a szolgáltató) pedig működik a DDNS-es elérés.

Tehát szerintem ez net szolgáltató függő és nem firmware hiba.

(#10468) Lasersailing válasza tjsz (#10467) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm szépen!

Akkor maradok így, mert a Digivel amúgy elégedett vagyok, így akkor nem keresem tovább a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#10469) sztanozs válasza Lasersailing (#10465) üzenetére


sztanozs
veterán

A routerben, vagy ami a dhcp-t szolgáltatja be kell fixálni a xxx.synology.me címet a belső IP-re

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10470) Dzsekó válasza sztanozs (#10469) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt bővebben le tudnád írni?

(#10471) Lasersailing válasza sztanozs (#10469) üzenetére


Lasersailing
senior tag

A router adja a DHCP-t, a belső hálózaton fix IP je van a DVR-nek, meg a NAS-nak is.

Ha ez nem válasz a javaslatodra, akkor kérlek írd le bővebben, mert akkor nem értem, hogy mire gondolsz.

(#10472) tjsz válasza sztanozs (#10469) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Jó ötlet!

Dzsekó: Advanced - DHCP/DNS - Dnsmasq custom configuration részbe be kell írni, hogy

address=/xx.synology.me/10.1.1.1

(10.1.1.1 lenne a belső IP címe a DVR-nek)

[ Szerkesztve ]

(#10473) Lasersailing válasza tjsz (#10472) üzenetére


Lasersailing
senior tag

És Sztanozs #10469: :R

Köszönöm szépen, úgy látom, hogy ez működik. Enterrel elválasztva felvittem mindkét DDNS címet és öröm és boldogság!
Ha jól sejtem ez kb annyit jelent, hogy a "xxx.synology.me"-s címet "átirányítja" a megadott LAN IP címre?

Halkan megjegyzem, hogy több topic-ban is kaptam már segítséget a PH-n, de a legnagyobb segítőkészséggel mindig a Tomato topicban találkozom! Köszönöm szépen!!!

(#10474) Dzsekó válasza tjsz (#10472) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi szépen! Hasznos infó! :R

(#10475) tjsz válasza Lasersailing (#10473) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Igen, amikor a telefonod szeretné (név) feloldani xx.synology.me címet, akkor az "address" után beírt (lokális) IP címet adja neki vissza a dnsmasq (DNS és dhcp funkciók), nem pedig a publikus IP-t.

Alapértelmezetten ha egy belső kliensed a dnsmasq-hoz fordul (név feloldás ügyben), akkor a dnsmasq a Basic - Network - WAN settings - DNS Server-nél beállított név szerverekhez fordul, ennél a példánál viszont nem.

(#10476) Lasersailing válasza tjsz (#10475) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm szépen!

Kicsit megint jobban értem, hogy mi történik a routerben :)

(#10477) valakky


valakky
aktív tag

tomatoról gyárira megy egyből, weben, vagy csak az asusos tool-al?

(#10478) tjsz válasza valakky (#10477) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Milyen router? Illetve miért állsz vissza gyárira?

[ Szerkesztve ]

(#10479) valakky válasza tjsz (#10478) üzenetére


valakky
aktív tag

rt n16. mert a tomato wan sebessége a béka alatti (nincs CTF), abban mindenhol azt olvasom, a gyári a leggyorsabb. majdnem bírja a 400 megabitet.

[ Szerkesztve ]

(#10480) tjsz válasza valakky (#10479) üzenetére


tjsz
Topikgazda

CTF-et bekapcsolva is lassú a WAN?

(#10481) valakky válasza tjsz (#10480) üzenetére


valakky
aktív tag

nincs CTF.

(#10482) tjsz válasza valakky (#10481) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Mekkora a WAN sebessége Tomato-val ill. gyárival?

(#10483) valakky válasza tjsz (#10482) üzenetére


valakky
aktív tag

tomato-val olyan 120-ig ugrik fel. gyárira 400-at olvastam valahol.
hagyjuk, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor felrakom a tool-al, előtte nyomok egy webeset, hátha.
nincs kedvem-időm kérdezz felelek játszani feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#10484) tjsz válasza valakky (#10483) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Mind2-vel kellene mennie.

(#10485) tjsz


tjsz
Topikgazda

Friss paradicsomot tessék (2021.1 - 2021.02.20) !!!!!

- ARM changelog
- MIPS changelog

(#10486) tjsz válasza tjsz (#10485) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Egy érdekes tapasztalat, igaz, eddig ezt csak N18U-n teszteltem: ha 2021.1-es FreshTomato-t rakjátok fel, akkor a JFFS méretének az eddigi 64MB helyett 96MB-ot mutat.

(#10487) 007spider007


007spider007
csendes tag

Ket eszkozt frissitettem 2019.2-rol (AC68u, linksys ea6400) 2021.1-re. Eddig gond nelkul teszik dolgukat. ;)

(#10488) tjsz válasza tjsz (#10485) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Kijött a 2021.2. Changelog: lásd előző hsz.

(#10489) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok tudnátok segíteni megoldani a problémát? Telekom-os netem van Androidos TV-vel, és ahogy elindítom a műsort megy 3-4mp-t, majd befagy a kép, átváltok máshová ciklikusan ugyan ezt csinálja. Már az adblock szűrőket is kiszedtem, hátha az zavar be, de nem. És ha bedugom/wifire átcsatlakoztatom a telekom által adott routerre, ott nincs baj.

FreshTomato Version 2020.5 on Asus RT-AC68R/U

:R

(#10490) tjsz válasza KaiotEch (#10489) üzenetére


tjsz
Topikgazda

1. lépésben cseréld le a firmware-t. Ez már több mint 1 éves, és ha jól emlékszem, akkor a 2020-as "sorozat"-ban az egyiknek wifi-s problémái voltak.

A router-ed mennyi idős? Tápegysége okés? A TV wifi-n keresztül csatlakozik a tomato-s router-edre? Más eszközök is el dobják ilyenkor a wifi-t? Vagy csak a tv-d?

(#10491) KaiotEch válasza tjsz (#10490) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fw cserét tervezem, de az hosszabb folyamat, most sajnos nincs nagyon rá kapacitásom.

3 éves kb, de nem hinném, hogy ez lenne a hiba oka én szoftveres gondra gyanítok. Semmivel wifi nem száll el, csak a TV Android box "fagy le". A másik topicba valaki azt írta, hogy lehet dupla NAT van. Na ezt hogy kell megszüntetni? Telekom routert átraktam bridge módba, és a tomato DHCP-vel csatlakozik rá.

#10492 tjsz : WAN-ba és WAN IP-re 192.168.0-sat kap, érdekes, mert ahogy átraktam a Telekomos routert bridged mode-ba, ő megkapta a 192.168.100.1-et. Lehet itt rontottam el és LAN portba kéne?

[ Szerkesztve ]

(#10492) tjsz válasza KaiotEch (#10491) üzenetére


tjsz
Topikgazda

A telekom router-ből jövő utp kábelt melyik portjába dugtad be?

Ilyenkor milyen IP címet kap a te router-ed?

(#10493) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#10489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez eddig jó volt és most lett ilyen, vagy most lett IPTV-d, vagy mi történt? Az IPTV-s funkciók be vannak kapcsolva Tomato-ban? Pontosan már nem emlékszem mit és hol kell, de valahol a Firewall környékén IGMP proxy, és/vagy UDPxy féleségeket kéne keresni.

[ Szerkesztve ]

(#10494) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#10493) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Eddig DIGI-m volt - amivel tökéletesen meg voltam elégedve -, csak új helyre költöztem és itt csak T van sajnos. Most jött a szolgáltatás pár napja, ezt az eleje óta csinálja, csak most van időm kicsit leülni foglalkozni vele.

(#10495) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#10494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor keresd meg az említett IPTV-s funkciókat, és kapcsold be. Vélhetően bedugul a switch a multicast forgalom miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10496) tjsz válasza KaiotEch (#10494) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Azt esetleg nem tudod megcsinálni, hogy a tv-d a telekom router-re csatlakoztatod, a többi eszközöd pedig a tomato-s router-re?

(#10497) Intruder2k5 válasza tjsz (#10496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is egy megoldás, ha a kábelek kijönnek úgyis.

(#10498) SztiviVander válasza KaiotEch (#10491) üzenetére


SztiviVander
őstag

Akkor az vagy nem bridge modban van, vagy a telekomos cucc csak egy adott portjara bridgel es nem abba van dugva az asus. De csak tippelek, nem ismerem a telekom dobozat.

[ Szerkesztve ]

(#10499) mobilizmo


mobilizmo
addikt

RT-N18U-n van fent 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP. Elég az IGMP snooping-ot bekapcsolni, vagy kell még más is, hogy működjön a Telekom féle IPTV?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10500) KaiotEch válasza tjsz (#10496) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bocsánat, nem volt időm azóta foglalkozni vele, most van kicsi. Most pontosan így van és így jó, bár úgy emlékszem így is írtam :) Itt találtam egy IPTV-s beállítást, de ezt csak LAN/LAN2-re tudom belőni. Sajnos az egyik szobában nincs LAN még csak wifi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.