Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) tjsz válasza zsolt_64 (#10700) üzenetére


tjsz
Topikgazda

JFFS-t használsz?

(#10702) zsolt_64 válasza tjsz (#10701) üzenetére


zsolt_64
senior tag

nem, mert van 29GBos régi ssd rajta "csak úgy" alapon... azon tárolok pár vackot...

[ Szerkesztve ]

(#10703) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Frehtomato új verzió : Stable: 2022.3
Ac66u_b1 en probléma mentes.
A 2022.2 ről történő verzióváltás során a konfiguráció kimentése majd a 2022.3 verzióba visszatöltése is működik.

(#10704) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok,

RT-AC68U-n frissitettem a 2021.5-ot a legfrisebbre. (2022.3). Brother HL-2135W-t hasznaltam usb-n radugva egy usb extenderre, az meg ment a routerbe. Csereltem nyomtatot, es most nem latja a router (hl-1222w).


Mit tehetnek az ugy erdekeben? Probaltam USB2-ben/3-ban is.

Koszi!

Udv.

(#10705) tjsz válasza Neil Watts (#10704) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Ha jól látom, akkor ez egy wifi-s nyomtató?! Ha egy pc-re USB-vel rákötöd a nyomtatód, az látja? Mert ha jól emlékszem, akkor egyes nyomtatókon a wifi-t tiltani kell ahhoz, hogy az USB-n keresztül kommunikáljon. Egyébként miért nem wifi-n keresztül használod?

(#10706) sztanozs válasza tjsz (#10705) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom hogy iOS-ről is lehessen rá rendesen nyomtatni, nem csak a Brother ostoba alkalmazásán keresztül...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10707) tjsz válasza sztanozs (#10706) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Hát éppen ezért javasoltam, hogy wifi-n keresztül használja

(#10708) sztanozs válasza tjsz (#10707) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, csak Wifi-n keresztül nem látszik iOS-en 'airprint' nyomtatónak. Kell hozzá egy köztes réteg: vagy az iOS Brother app (amit nem támogat az összes iOS más app, pl Notes), vagy egy nyomtatószerver, ami tud 'airprint' kiszolgálóként működni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10709) tjsz válasza sztanozs (#10708) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Aha, ezt nem tudtam, bocsánat! Köszi az infót!

(#10710) Neil Watts válasza sztanozs (#10708) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Pontosan ez volt a mozgatorugo az egesz mogott, igen. Az ios/android-on elerheto iprint and scan elegge hulladek, hogy mas jelzot ne hasznaljak. Androidon legalabb van sima plugin ami beepul es teszi a dolgat (vagy printbot :P ), de ios-re csak a gagyi appjuk van, ha nem airprint-ready a nyomtato.

Vettem volna anno inkabb OpenWRT kompatibilis cuccot, ott 5 perc osszerakni egy nyomtatoszervert... :((

Ha CUPS-szal szeretnek kiserletezni, akkor Tomato ala mi a most ajanlott csomagkezelo? Optware / Entware / Entware-ng? Kisse el vagyok veszve.

Koszi!

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#10711) mobilizmo válasza Neil Watts (#10710) üzenetére


mobilizmo
addikt

A csomagkezelők közül már csak az Entware-t fejlesztik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10712) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Megjelent a 2022.4 verzió.

Letöltési link

(#10713) tjsz válasza tjsz (#10712) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

2022.5 verzió is itt van. Letöltési link ugyanaz.

(#10714) Lasersailing válasza tjsz (#9885) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

(Majdnem erre lenne szükségem, ezért erre válaszként írok)

Van egy Ip kamerám, ami most megkapta a 192.168.2.78-as IP címet. azt szeretném, hogy a címe fixen 192.168.3.152 legyen. Ezt hogyan lehet tomatoból megoldani?

(tomato osztja ki a 3-as és a 2-es tartományt is)

köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10715) tjsz válasza Lasersailing (#10714) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

"(tomato osztja ki a 3-as és a 2-es tartományt is)"

Ez azt jelenti nálad, hogy létrehoztál 3x bridge-t? (Basic - Network - LAN-nál van ez beállítva)

(#10716) Lasersailing válasza tjsz (#10715) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Igen, bár inkább Te meg Intruder volt az aki létrehozta, ezen a fórumon keresztül :)

Közben sikerült a kamerát "átcsalogatni" a 3-as tartományba (reset, telefon wifi váltás, majd újrainstallálni mindent). A kamera programja pedig engedte, hogy az ip címet tartományon belül változtassam, így már 2-t is sikerült beállítanom. Szóval a probléma (nem Tomatoban, de) megoldva.

(#10717) tjsz válasza Lasersailing (#10716) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ok, szuper!

Saját meglátásom szerint belső hálózatban érdemes az eszközöket (laptopok, asztali gépek, kamerák, TV, egyéb IoT cuccok, stb.) mindig DHCP-re rakni: egyrészt a DHCP szerveren (jelen esetben a Tomato-s router-n) mindig látni fogod, hogy mikor kért utoljára IP címet, tehát lehet látni, hogy az adott eszköz mikor volt még elérhető.

Másrészről ha máshova (más helyszínre) telepíted, akkor ott nem kell bajmolódni a fix IP cím átállításával, hiszen a helyi DHCP szervertől fog kérni IP címet és csak azt kell ellenőrizni, hogy mi lett az új címe.

[ Szerkesztve ]

(#10718) Lasersailing válasza tjsz (#10717) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ez esetben a kameráknak fontos a fix belső IP cím, mert a kamerák nem tudnak rögzíteni egy NVR rögzít, ami viszont IP cím alapján találja meg a kamerákat.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10719) tjsz válasza Lasersailing (#10718) üzenetére


tjsz
Topikgazda

De a static dhcp alkalmazásával "fix" lesz a kamerák IP címe.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#10720) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani, hogy a Bandwidth Limiter időzítve legyen.
Pl.: egy IP cím sebességét akarom korlátozni egy bizonyos idő tartományban.

Köszönöm!

Üdv:ZZ

(#10721) tjsz válasza zambozoli (#10720) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

A bandwidth limiter-ben külön ilyen opció nincs (web-es felület menüjében). De meglátásom szerint egy időzített script futtatással (és benne a megfelelő nvram parancsokkal) megoldható lenne.

Én egyetlen helyszínen használok bandwidth limiter-t, a többi router-rel összehasonlítva az alábbi plusz NVRAM változók léteznek itt:

new_qoslimit_obw=
new_qoslimit_rules=192.168.1.11<2048<2048<2048<2048<2<0<0
new_qoslimit_enable=1
new_qoslimit_ibw=

Szerintem, ha bandwidth limiter engedélyezve van, akkor nvram-ban létezik "new_qoslimit_enable", illetve new_qoslimit_rules-ban pedig az adott IP címre vonatkozó szabály látható.

Ezért ütemezetten akár a bandwidth limiter-t ki-be lehetne kapcsolni (nvram set new_qoslimit_enable=0 VAGY nvram set new_qoslimit_enable=1) VAGY new_qoslimit_rules-ból ki lehetne szedni azt az IP címet, amire az adott időszakban nem vonatkozna a korlátozás.

(#10722) Intruder2k5 válasza tjsz (#10721) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De valószínűleg az van, hogy ezen NVRAM változók alapján csak egy script generálódik amikor a webes admin felületen módosítod ezeket, és az szabályozza a forgalmat, amihez lehet még valamilyen szolgáltatást (pl. tűzfal, vagy hálózat) is újra kell indítani. Szóval első lépésnek jó, én is valahogy így indulnék neki, de kétlem, hogy önmagában ez elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10723) zambozoli válasza tjsz (#10721) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm, megnézem!

Üdv:ZZ

(#10724) wody21


wody21
tag

Kedves Tomato Guruk!

Kovetkező lenne a helyzet:
- Telekom SIM
- E3372h-320 Huawei 4G modem (Hilink)
- Freshtomato Version 2021.8 on D-Link DIR868L

Hogyan kell beállítani, hogy egyáltalán hajlandó legyen csatlakozni, és lehessen használni a Telekom hálózatát? Win10 PC-n nyilván műkodik a kütyü, de a router USB portjára dugva eddig semmilyen módon nem voltam képes internetet csiholni.

Mit rontok el? Pls help!
Koszonom előre is!
w21.

[ Szerkesztve ]

(#10725) Intruder2k5 válasza wody21 (#10724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom az a felismert "3G modem" valójában mennyit számít a tényleges működésbe, de ha valóban csak 3G-n menne, akkor nincs mit csodálkozni, hogy nincs net, mert ugye azt lekapcsolták.

(#10726) sztanozs válasza wody21 (#10724) üzenetére


sztanozs
veterán

Az eszkoz valoban 4G (kepes) modem, nem hiszem, hogy az inicializacioban sokat szamitana a 3G/4G mod - btw mukodott ez a setup valamikor?

A DDWRT tamogatott eszkozok listajan ez a modell nem szerepel, csak a E3372h-153, nem tudom van-e erre normalis usb-modeswitch es firmware tamogatas.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10727) wody21


wody21
tag

@Intruder2k5 Ez már csak az ~órás ad-hoc tesztelés legutóbbi eredménye, nyilván 4G/LTE Type beállítással kezdtem.

@sztanozs Ma kerítettem ezt a modemet, semmilyen setup nem műkodott ezidáig. Android device USB kábelen, Wireless client-ként, és egyebek mind műkodtek, de ez a Hilink modem csak Win10 alatt hajlandó csatlakozni, Freshtomato csak Connecting-et jelez végtelenségig.

[ Szerkesztve ]

(#10728) sztanozs válasza wody21 (#10727) üzenetére


sztanozs
veterán

Kell egy olyan firmware ra, ami nem hilink.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10729) wody21 válasza sztanozs (#10728) üzenetére


wody21
tag

ok, sejtettem, hogy ez lesz. Akkor szoritsatok, hogy ne teglazzam a kutyut!

(#10730) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Új friss verzió jött ki a FreshTomatohoz
2022.6 2022.11.06
ARM Changelog [link]

(#10731) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, hosszú idő után akartam resetleni az AsusN18U routeremet mert gondok voltak vele. Lehet rossz firmwaret raktam rá, mert a loginpage egy nagyon gagyi, az eredeti guira nem hasonlítható szövegből és linkekből áll. A lényeg, ott nem tudok új firmwaret feltenni, nem indul el. Ha kikapcsolom, benyomom a reset gombot majd bekapcsolom, egyszerűen nem megy recovery módba a router. Megakadtam, van ötletetek? :F
Ami elvileg most van rajta: tomato-RT-N18U-AT-ARM-3.5-140-AIO-64K

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10732) Dzsekó válasza lehella (#10731) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia!

Putty-al próbálj meg rámenni. Ha beenged a felhasználónév és jelszó megadása után, akkor két parancsot adj ki:
1. nvram erase majd enter
2. reboot
Ezután próbáld meg elérni webes felületen.

(#10733) lehella válasza Dzsekó (#10732) üzenetére


lehella
senior tag

Szia, valamilyen csoda folytán bejön a routeres webserver firmware feltöltésre. Miután végez az uploaddal, utána nem képes elindulni a router, csak újraindulgat. Frissítés előtt csináltam nvram resetet. Most váltogatom a firmwareket, bár olyanokat töltenék fel, amik régen működtek :F

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10734) Santino válasza lehella (#10733) üzenetére


Santino
aktív tag

Én ezt használom, stabil amióta fent van:
FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP
[link]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#10735) tjsz válasza lehella (#10731) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Firmware upgrade:
1. kapcsold ki a router-t (kikapcsoló gomb hátul)
2. nyomd folyamatosan a reset gombot, miközben bekapcsolod. addig NE engedd el, amíg a bekapcsolás led nem kezd el villogni
3. a gépeden állítsd be egy 192.168.1.0 / 24 tartományba tartozó IP címet (192.168.1.1-et nem szabad)
4. indítsd el az "Asus Firmware Restoration Tool" programot, válaszd ki a megfelelő Tomato firmware-t, majd "upload" gomb
5. várd meg amíg végez ez a tool a feltöltéssel, utána a router automatikusan újraindul (kb. 3-4 perc)
6. nyomd a reset gombot 30 másodpercig, ezzel törölsz minden rossz beállítást
7. indítsd újra a router-t, web gui-n keresztül konfigurálható (192.168.1.1)

(#10736) tjsz válasza lehella (#10733) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nvram reset-et hogy csináltál?

"Erase all data in NVRAM memory (thorough)" ?

(#10737) tjsz válasza Santino (#10734) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Használod a JFFS memóriát is? Neked nem felejti el a tartalmát?

(#10738) lehella válasza Santino (#10734) üzenetére


lehella
senior tag

Felraktam és valóban stabil, pingelni folyamatosan tudom de a böngészőben nem jön be semmi :F 192.168.1.1 szokásos címen.
tjsz: persze ezt így csinálom, most megy megint a recovery mód, de szerintem döglődik ez a router már :( nvram reset a firmware feltöltés előtt volt.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10739) tjsz válasza lehella (#10738) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Van már 2022-es friss verzió is. 2022.6

(#10740) tjsz válasza lehella (#10738) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nincs valami beragadva a böngésződben? Mindegyik böngészőben ezt csinálja?

(#10741) lehella


lehella
senior tag

Két böngészőben és inkognitóban is néztem, nem jön be a gui. Pingre van válasz és ssh-n is tudok loginolni.
Lehet hogy a gui meg az ssh is mind a 22-es porton lenne? :U
Most raktam fel a legújabbat, de azzal újraindulgat. Lehet kuka?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10742) tjsz válasza lehella (#10741) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Próbáld meg másik tápegységgel

(#10743) tjsz válasza lehella (#10741) üzenetére


tjsz
Topikgazda

ssh: 22 port
web: 80 ill. 443

(#10744) Santino válasza tjsz (#10737) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen, használom, entware van még felrakva a HDD-n, ahhoz kell a jffs.
Nem felejti el restart után sem.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#10745) lehella válasza tjsz (#10742) üzenetére


lehella
senior tag

Bakker, úgy néz ki a táp volt a gond :W Másikkal egyelőre jól működik. nem volt semmi reset eddig :) Köszi a tippet :)
Ahogyan ide jutottam: random belassulások voltak a routerrel, amik megoldódtak ha a routert, vagy a telekomos modemet újraindítottam. Ezt megunva akartam új firmwaret felrakni és ment el vele fél napom :DDD

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10746) tjsz válasza Santino (#10744) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Tehát van egy USB-re dugott hdd-d? Ha azon van az entware, akkor ahhoz nem kell jffs.

(#10747) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, stabil még mindig a cucc :R
Viszont bridge módba került a Telekomos modemem és szeretném a 8888-as portot kivülről elérni. Ez régebben működött, most viszont nem. Ilyenkor hogyan kell beállítani a port forwardot a Tomatos routerben? :F Elvileg ugye nem a modem IP címéhez kapcsolódik a WAN beállításoknál, hanem a szolgáltató által megadott publikus IP címemhez. A torrent klienst és a tracker portját tudom kívülről használni (9091 és 50000), ezeket a Tomato konfigban adtam meg.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10748) tjsz válasza lehella (#10747) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

1. Nézd meg, hogy a "bridge módba kerülés" után most milyen IP címmel rendelkezel! (publikus vagy privát). Ugyanis a Telekom (is) hajlamos privátba rakni és akkor nem fogod kívülről elérni. Ha a WAN oldali IP címed 100.-val kezdődik, akkor privátod van. A https://whatismyipaddress.com/ mit mond?

2. "Port fowarding" menüben lehet állítani. Be kell állítani, hogy milyen protokolllal (érdemes both-t választani), milyen IP címről (src address - hagyd üresen ha mindenhonnan akarod), milyen portot (ext ports - ide írd be a 8888-t), milyen belső portra (int port - ez is legyen 8888), milyen belső címre (int address - itt add meg annak az eszköznek a belső címét, amit a 8888-n keresztül akarsz elérni). A Description mezőbe jegyzetet írhatsz (későbbi azonosítás könnyítése érdekében), ide írd be, hogy pl. "thermosztat" (ha pl. a termosztátot akarod elérni).

(#10749) Santino válasza tjsz (#10746) üzenetére


Santino
aktív tag

A JFFS-ben van az fstab, amely tárolja a HDD partícióinak a mountoláshoz szükséges adatait, amelyre router reboot után van szükség.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#10750) lehella válasza tjsz (#10748) üzenetére


lehella
senior tag

Szia, köszi a segítséget igen így összejött. Plusz kiderült hogy publikus a címem, csa az int addresst írtam rosszul, destination címként a modem IP-jét írtam, de a szolgáltatás lett jó igen. Bridge módba egyébként nem is én rakom be, csak a szolgáltató tudja valahogyan. :R

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.