Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Intruder2k5 válasza z123456789 (#9249) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

SSH tunnel-en keresztül tudod használni az otthoni neted, amennyiben tudsz bent PuTTY-ot futtatni, és a böngészőben tudsz proxy-t beállítani.

De egyébként valahogyan biztos lehet webproxyt is csinálni a routerből, akár lighttpd telepítéssel, akár a firmware-ben lévő NGINX-et használva, de én sosem próbáltam.

(#9252) z123456789 válasza Intruder2k5 (#9251) üzenetére


z123456789
addikt

Gondolom ne álljak neki, ha nem tudom mi az az SSH tunnel, ugye? :D

(#9253) tjsz válasza Intruder2k5 (#9250) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nemcsak Linksys-en, hanem Asus-on is volt/van wl_txpwr.

Megnéztem, egy, még 140-es Shibby firmware-el "felszerelt" Asus N18U router-t aminek 40mW van beállítva:
- wl_txpwr=0
- wl0_txpwr=40

[ Szerkesztve ]

(#9254) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Az elmúlt napokban 9 helyen is cseréltem a firmware-t FreshTomato 2019.1-re (8x Tomato Shibby 140 lett cserélve, 1x FresTomato 2018.4). 1x Linksys WRT54G és 8x Asus RT-N18U.
Eddig teljesen okésak, szerintem gyorsabb is, mint Shibby féle. Egyedül a transmit power beállítás hiányzik (a web gui-ból), de ez megoldható SSH-n keresztül (köszönöm Intruder2k5 !!!)

Eddig nem is igazán figyeltem fel rá, de Asus esetén a lementett config file fejlécében "HDR2" szerepel, tehát nem egy zip-elt file-ról van szó, mint Linksys esetén (ha egy lementett Linksys - tomato config file-t átnevezel zip kiterjesztésűre, akkor ki lehet csomagolni a benne lévő file-t). Ezt a HDR2-es file - ember által is olvasható - tartalmába valahogy bele lehet nézni?

További érdekes tapasztalatom (bár senkit nem biztatok rá!!!), hogy ha a firmware upgrade-lni kívánt router LAN oldalán van egy pc, amit mondjuk Teamviewer-el el tudsz érni ÉS az ottani WAN kapcsolat sima DHCP-s, akkor alapjába véve távolról is megoldható az upgrade (ütemezett pc újraindításokkal).

[ Szerkesztve ]

(#9255) nyikszi válasza tjsz (#9254) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez a firmware csere hogy zajlik? Hol találok erről valami leírást?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9256) Intruder2k5 válasza nyikszi (#9255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miről szeretnél cserélni? Gyáriról, vagy régebbi Tomato-ról? Illetve milyen routeren?

(#9257) nyikszi válasza Intruder2k5 (#9256) üzenetére


nyikszi
őstag

Ja, igen régen írtam már, csak figyelem a topikokat. Asus RT-AC56U routeren van a régi Shibby féle. Tomato Firmware 1.28.0000 -132 K26ARM USB AIO-64K, szóval erről.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9258) Intruder2k5 válasza nyikszi (#9257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tekintettel arra, hogy itt egy elég nagy verzióugrásról lenne szó, elengedhetetlennek tartom az nvram törlést, és manuális újra beállítást. Így aztán az fw csere menete...

1. Ha aktív a JFFS, akkor először mentsd annak tartalmát, majd ezután kapcsold ki.
2. Az Administration -> Upgrade menüben betallózod az fw-t, alatta pipáld be az "After flashing, erase all data in NVRAM memory" opciót, aztán nyomj az Upgrade gombra.
3. Újraindulás után JFFS formázás, majd visszamásolhatod annak mentett tartalmát.
4. Beállítás...

(#9259) nyikszi válasza Intruder2k5 (#9258) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, valamelyik nap neki ugrok.

Ugye ez kell nekem?! https://exotic.se/freshtomato-arm/v2019/2019.1/freshtomato-RT-AC56U-ARM-2019.1-AIO-64K.zip

A másik ami NOSMP-s, az mi?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9260) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok,

Régebben próbáltam a FreshTomatot Asus RT-N66U-n, de sajnos bugos volt a DNS beállítása. Valaki esetleg nem tudja, hogy ez a bug azóta megoldódott?

Előre is köszönöm az infót

(#9261) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#9260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#9263) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#7972) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Erre visszatérve, ez így az összes hálózatra kötött gépre vonatkozik gondolom és az egész domainre? Aldomainre is? :R

(#9264) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

Sziasztok!

Szereztem egy ASUS RT-N18U routert. az itt talált leírás alapján a shibby féle buildel felraktam az optware rendszert. Szeretnék rutorrentet rárakni, de elakadtam. Az ipkg install rtorrent parancsot kiadva a szükséges telepítések végigmentek, de ezzel még nem érem el a torrentezős felületet. Viszont én nem csatoltam fel opt-nek a jffs-et, hanem a rádugott winchesteren van ilyen partíció. Nem szükségszerű az Optware, lehet Entware is, de ahhoz kevesebb leírást találtam. Ha tudtok legyetek szívesek segíteni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9265) Intruder2k5 válasza Aeroglobus (#9264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem töröld az /opt mappa tartalmát, és fuss neki újra az entware-ng telepítéssel. Törlés után tiszta lappal tehát így...

cd /opt
wget http://pkg.entware.net/binaries/armv7/installer/entware_install.sh
chmod +x /opt/entware_install.sh
/opt/entware_install.sh
opkg update
opkg install rtorrent-easy-install

Ez fel fog tenni pár kérdést, fejből már nem tudom pontosan miket, de nem bonyolult. Azt hiszem a webszerver portját kell megadnod, ahol el szeretnéd érni a rutorrent-et, meg talán az rtorrent portot, letöltési mappát, ilyeneket. Ha alapszinten megy az angol, akkor nem lesz gond.

Aztán ha készen van, akkor az USB and NAS -> USB Support oldalon a Run after mounting részbe még be kell tenni az init script indítását.

/opt/etc/init.d/rc.unslung start

(#9266) Aeroglobus válasza Intruder2k5 (#9265) üzenetére


Aeroglobus
tag

Koszi szépen Intruder. :))
Ez így már működik, jó lesz.

(#9267) Intruder2k5 válasza Aeroglobus (#9266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Amúgy Shibby már jó ideje nem fejleszti a Tomato-t, de van újabb ha érdekel. Ennek az alapja is a Shibby féle verzió.

http://freshtomato.org/

(#9268) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

Még egy kérdésem lenne. Az rtorrent plugineket bemásolva azt írja, hogy php kiterjesztést telepíteni kell. (json). Ahhoz melyik csomagot rakjam fel?

Köszi!

Szerk: Igen, már fel is raktam, az Entware-t már azzal csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#9269) Intruder2k5 válasza Aeroglobus (#9268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ne másold, hanem telepítsd azokat, és ha minden igaz akkor felkerülnek a függőségek is automatikusan. Itt van a repo, ebben megtalálod a plugineket.

rutorrent-plugin-autotools
rutorrent-plugin-check_port
rutorrent-plugin-chunks
stb...

Telepítés...

opkg update
opkg install rutorrent-plugin-check_port

És így tovább, amelyiket fel szeretnéd tenni.

(#9270) Aeroglobus válasza Intruder2k5 (#9269) üzenetére


Aeroglobus
tag

Megvannak, sajnos ugyanaz az üzenet továbbra is.

Szerk: Egy régi hozzászólásban megtaláltam:

opkg update
opkg install php5-mod-json
/opt/etc/init.d/S80lighttpd restart

kellett neki.

[ Szerkesztve ]

(#9271) Intruder2k5 válasza Aeroglobus (#9270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK.

(#9272) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

Szia!

Intruder, arra véletlenül nem emlékszel, hogy a webftp programnak miket kellet még feltelepíteni hogy fusso, mert most ez fogad:

(#9273) Intruder2k5 válasza Aeroglobus (#9272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem. Azt sem tudom már mi volt ez a webftp.

(#9274) Aeroglobus válasza Intruder2k5 (#9273) üzenetére


Aeroglobus
tag

Még régen az Optware-s scripted telepítésekor került fel a routerre. Az én AC66U-s routeremen Entware alatt fut, és már és sem emlékszem rá hogy lett összehozva akkor. A feltelepített csomagokat is listáztam az enyémen, de nem jutottam vele előrébb. Na mindegy, legfeljebb nem rakom fel.

Szerk: Autoindex volt a neve.

Egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#9275) Intruder2k5 válasza Aeroglobus (#9274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg helyette ezt: http://encode-explorer.siineiolekala.net/

(#9276) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Asus RTN18U - tomaton szeretném az NFS szervert beállítani. (routerre dugott HDD-ről szeretném kábelen keresztül lejátszani a médialejátszóval a filmeket)
Sajnos nem találtam semmi számomra értelmezhetőt az NFS beállításáról, ebben kérném segítségeteket:
Routerre belépve az administration / NFS serverben:
enable NFS server: pipa
Directory: ide azt kell megadnom, amit meg szeretnék osztani? (/tmp/mnt/My_Passport/Filmek --> ebből az első fele az USB csatolási pont /FIlmek a mappa amit szeretnék megosztani
IP address / Subnet: ide mit kell megadni? A médialejátszó (fix) IP címét? vagy mást?
acces: rw - írás / olvasás
Sync: mire állítsam? mit csinál ez?
Subtree check: ha jól sejtem, ha igenre van állítva, akkor a Filmek alatt található mappák is láthatóak lesznek a médialjeátszó számára?
Other options: ? kell ezt "bántanom"?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9277) Aeroglobus válasza Intruder2k5 (#9275) üzenetére


Aeroglobus
tag

Köszi szépen. Ez is jó.

(#9279) akom válasza Lasersailing (#9276) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Miért nem DLNA-t használsz?

(#9280) Lasersailing válasza akom (#9279) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Közben sikerült az NFS-t beállítanom.

Nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között, miben melyik jobb? Röviden le tudod esetleg írni?

Amúgy Mede8er a médialejátszó, ott az NFS-t írták, de elvileg DLNA klienst is ismeri.

(#9281) tjsz válasza Lasersailing (#9280) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Nfs beállítási tapasztalataidat szívesen olvassuk.... :))

(#9282) mr.perfect válasza Lasersailing (#9280) üzenetére


mr.perfect
tag

Az NFS általános célú file megosztásra való.. ha kimondottan filmeket szeretnél lejátszani a routerre dugott HDD-ről akkor a DLNA ajánlott ami kimondottan erre való..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#9283) Lasersailing válasza mr.perfect (#9282) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Esetleg abban van különbség, hogy melyik mennyire terheli a routert?
Routernek már van elég baja (néhány torrent, internet megosztása etherneten + wifi, USB-ről olvasás)

[ Szerkesztve ]

(#9284) golya87 válasza Lasersailing (#9283) üzenetére


golya87
őstag

Én az NFS-t választottam. Azt alapból tudja a Linux és ha be van állítva beton biztos. Természetesen a kliensnek is tudnia kell kezelni.

(#9285) Lasersailing válasza tjsz (#9281) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Megpróbálom összefoglalni, de sokat nem fogok tudni írni, mert elsőre működött minden, nem szenvedtem semmit (eddig).

router: ASUS RTN18U, Tomato by shibby. 3.0-s USB-n van csatlakoztatva egy 4TB-os HDD
etherneten csatlakoztattam hozzá a Mede8er médialejátszót.

Tomato beállítása:
Administration / NFS server:
directory: átmásoltam az USB and NAS mappából a HDD csatolási címét (/tmp/mnt/My_Passport) - majd kiegészítettem a megosztani kívánt mappával --> /tmp/mnt/My_Passport/Filmek
IP Address / subnet: megadtam a mede8er ip címét (fix IP címe van a médialejátszónak)
Access: rw - írás olvasásra is adok jogot - valószínűleg elég lenne az olvasási jog is. Elvileg a médialejátszó egy XML file-ba beír bizonyos adatokat (pl. hol lett leállítva a film), ezért adtam neki írásra is jogot.
Sync: yes-en hagytam, nem tudom, hogy mit csinál
Subtree check: subtree_check --> szerintem ezért látom az almappákat is
Other options: nem bántottam

A mede8er-en beállítottam amit a fórumában ajánlottak: UDP és 32768

Minden működött elsőre további kísérleteket egyelőre nem folytattam, mivel az UTP kábel (CAT6a) még nincsen a falban, csak áthúztam a nappalin keresztve

(#9286) tjsz válasza Lasersailing (#9285) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Köszi! Én nem használom ezt (még), de hátha segít valaki másnak!

(#9287) sztanozs válasza tjsz (#9286) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem játszani kellett a GroupID-vel meg UID-vel, de sajna már nincs meg a beállítás. Ha otthon megtralálom a config mentést megpróbálom kihámozni belőle.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9288) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem.

Adott egy ASUS N18U router, amire feltettem a legutóbbi FreshTomato-t (eddig gyári fw volt rajta)
freshtomato-RT-N18U-ARM-2019.1-AIO-64K-NOSMP.zip

A router USB3 portjára van kötve egy Sharkoon Swift Case PRO, benne egy WD 1TB EZEX HDD Ext4-re formázva.

Az a gondom, hogy FTP-n keresztül (TC és FileZilla is) max. 10MB/s-al tudok másolni a HDD-re (LAN-on). A lefelé irány 35-38MB/s, szóval ott nincs gond. Az upload mitől lehet ilyen lassú? Még SMB-n is 15-18BMB/s sebességgel tudok másolni rá. Mit érdemes megnéznem?

[ Szerkesztve ]

(#9289) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok,

Törölni szeretném a jffs-t a webes felületen, de nem akarja teljesen letörölni tartalmát. Manuálisan próbáltam de így is csak:

Total / Free Size 9,088.00 KB / 6,088.00 KB

Hogyan tudom az egészet letörölni? Hogyha a webes felületen fiába nyomkodom a gombot?

Előre is köszönöm.

(Felraktam egy külső TM-et a jffsbe és egy Entware-ng -t, és ilyen olyan lib függőségeket a TM-hez, sajnos az mc már nem fért bele :( RT-N66U )

Üdv,

Zoli

(#9290) czaki


czaki
tag

Sziasztok!

Szerettem volna a 2019.01 verziót a másodlagos routeremre (RT-N12) feltölteni, de először úgy tűnik egy rossz MIPS verzióval próbálkoztam (K26_RT-N5x helyett sima K26_RT). Sikerel természetesen nem jártam, ellenben azóta recovery módban sem tudok életet lehelni az eszközbe: elkezdi ugyan a jó verziót feltölteni, de egy idő után a böngésző egy "kapcsolat megszakadt" üzenettel fogad és látszólag nem történik semmi, hiába várok 10-15 percet hogy újrainduljon.

Brickeltem a routert? Vagy mit csinálhatok rosszul? Ezek után már a fő routert nem is merem frissíteni...

Előre is köszi a segítséget!

(#9291) tjsz válasza czaki (#9290) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Tippek:

1. Ha a recovery mode-os képernyődnél van NVRAM törlési lehetőség, akkor válaszd ki, utána restat, utána firmware feltöltés

2. ASUS Firmware restoration tool.exe

(#9292) tjsz válasza Atlantisz48 (#9289) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Putty-al SSH-z be a router-edre. Utána lépj bele a jffs mappába (cd /jffs). "ls -ali" milyen file-okat mutat még ott?

(#9293) czaki válasza tjsz (#9291) üzenetére


czaki
tag

Köszi! Van ilyen parancs, ha megnyomom egy darabig tölt, aztán "a webhely nem érhető el" üzenetet kapom. Ha ki- és bekapcsolom a routert, akkor újból a recovery mód fogad, mintha beragadt volna (persze csak ha a 192.168.1.10 címet állítom be).

Marad akkor az Asus tool? :(

(#9294) tjsz válasza czaki (#9293) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ha egy ilyen NVRAM törlés - restart - firmware upgrade után továbbra sem jó, akkor az ASUS tool-al próbálkozz.

(#9295) czaki válasza tjsz (#9291) üzenetére


czaki
tag

Végigment a recovery tool, 99% után azt írja, hogy sikertelen. :(

(#9296) Atlantisz48 válasza tjsz (#9292) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Üdv,

Egy restart megoldotta a problémát, jelenleg
9,088.00 KB / 8,536.00 KB

Jelenleg ez van ott:

Inkább a HDD re telepítettem a dolgokat

(#9297) czaki válasza tjsz (#9294) üzenetére


czaki
tag

Harmadik próbálkozásra sikerült a recovery tool segítségével az eszközbe életet lehelni. Nem tudom mi lelte, főleg azt nem, miért nem sikerült elsőre a javítás. :( Mindenesetre köszönöm a segítségedet! :R

Ezek után nem tudom neki merjek-e ugrani a fő routernek (az osztja a netet a másodlagos felé). RT-N18U-ra ugye a freshtomato-RT-N18U-ARM-2019.1-AIO-64K-NOSMP a jó verzió? :F

(#9298) tjsz válasza czaki (#9297) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Örülök, hogy sikerült!

Igen, N18U-hoz ez a verzió a jó.

(#9299) czaki válasza tjsz (#9298) üzenetére


czaki
tag

Valami nagyon nem gömbölyű nálam. Mióta feltöltöttem az RT-N12-re a 2019.01-et elgyengült a jel és a sebesség is drasztikusan visszaesett. Az asztali gép vezeték nélkül van az RT-N18U felé kapcsolódva, lassan 9 (!) perce tölteném fel a firmware fájlt, de még mindig 0%-on áll.

Panelban lakom, rengeteg a vezeték nélküli hálózat, de 2 nappal ezelőtt még prímán ment minden. Szinte nincs olyan csatorna, ahol ne lenne valami, így a választási lehetőségem is erősen limitált.

Nyilván az én tudásom is hiányos hálózatkezelés terén, de már kezdem bánni hogy nekiálltam egy működő rendszert frissíteni, ami most nem működik rendesen. :DDD

(#9300) czaki válasza czaki (#9299) üzenetére


czaki
tag

Így néz ki a wifi térkép a környéken... :( Home néven fut a saját hálózat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.