Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) Dzsekó válasza Lasersailing (#10350) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valószínű, hogy a gond a rezes diginél van csak, ha a diginél van a gond egyáltalán.

(#10352) tjsz válasza Dzsekó (#10351) üzenetére


tjsz
Topikgazda

zsolt_64 azt írta, hogy ftth-ja van. Nem réz.

(#10353) Dzsekó válasza tjsz (#10352) üzenetére


Dzsekó
addikt

petir írta a rezet, bocs, kevertem. Akkor elvileg nem a Digi okozza. Most már csak zsolt_64-re várunk, hogy megtalálta-e a megoldást, és ha igen, akkor mi lenne az.

(#10354) nyikszi válasza tjsz (#10352) üzenetére


nyikszi
őstag

Két napja nem írt ide.
1. Földhöz vágta a routert ;]
2. Annyira örül, hogy végre jó, tölt vagy játszik ezerrel :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#10355) tjsz válasza Dzsekó (#10353) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Semmi gond :)

Ráírtam egy privát üzenetet, mert kíváncsi vagyok, hogy mi volt a megoldás.

(#10356) zsolt_64 válasza tjsz (#10355) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Akkor közkívánatra !
Router : ac66u_b1 freshtomato: 2020.8 _ ISP: Digi 1000/300 (FTTH).
És a megoldás: nvram törlés után ppoe kapcsolatokban Redial interval = 70 :DDD

A probléma gyökere a "PPPoE: timeout waiting for PADO packet" probléma.
Észevettem hogy a boot után mindig konnektál. a probléma akkor jön amikor valami olyasmit módosítasz ami reconnetet vált ki. ekkor egy végtelen connect próbálkozásba fut.
A probléma gyökere az hogy nem adja ki a pppoe PADT parancsot. a Digi serverésnek meg valószínúleg 60 s tineoutja val a sessionre.
Érdekesség ha megnyomod a disconnect gombot akkor kiadja és azonnal lehet vissza konnektálni. Hangsúlyozom hogy ez a megoldás csak a Digi-mnen lett kitesztelve, de ott alaposan, próbálkoztam még olyannal is hogy csal az ONT-t áramtalítottam, és visszajött.
Persze 1 kicsit többet kell várni , de működik.
Minden más funkció ezek után hibátlanul megy, pedig jó alapsan felkonfiguráltam a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#10357) tjsz válasza zsolt_64 (#10356) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Köszi! ;)

Amúgy ez az érték ez honnan jött? Esetleg megnézted a másik firmware-ekben ezt a beállítást?

[ Szerkesztve ]

(#10359) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#10356) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Itt folytatom, de az elírásokat már nem tudtam javítani.
Az hogy merlinen miért fut hibátlanul , az azért lehet, mert a merlin valószínűleg kiadja a PADT-t, ahogy a tomato nyomógombja is. Valahol találtam erre utalást. De hogy a gugli pado timeout" keresésre kidobott találatokban mennyi marhaságot írnak össze...
A 70 sec pedig tapasztalati úton jött ki : kezdtem 300- al aztán feleztem jó sok türelem kell hozzá. :K
Most jól meg van konfigurálva , a wifi másik ipcím tartományban, nas , logolás, static dhcp és Dynamic DNS, egyéb nyalánkságok... minden működik

Ja és nem játszom , és a router sincs földhözvágva, csak egyszerűen tartóst teszt kell. pl lássak 18 órányi ppoe konnekt időt...

[ Szerkesztve ]

(#10360) Dzsekó válasza zsolt_64 (#10359) üzenetére


Dzsekó
addikt

És ha a Connect mode-ot Keep alive-ról Connect on demand-ra teszed, az nem segít?
Nekem volt olyan szolgáltatóm, ami a keep alive-ot nem bírta. Még 13 évvel ezelőtt, Interware volt a neve. Azóta persze sok minden változott.
Akkor már csak az a kérdés, hogy petir-nek és Lasersailing-nek mire van beállítva a connect mode és azon belül a redial interval. Írhatnátok ti is srácok!
Minél több infó van, annál jobban ki lehet kerülni a szívásokat. Illetve petir Te is megpróbálhatnád a Connect on demand-ot, ha azzal nem jó, akkor Keep alive és azon belül a redial interval 70-re.
Én sajnos nem tudok segíteni a tesztelésben, mert DHCP-n vagyok PPPoE helyett.

[ Szerkesztve ]

(#10361) zsolt_64 válasza Dzsekó (#10360) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Connect on demand úgy bedöntötte a cuccot hogy csak 1 reboot segített. :((
De többet most már nem kisérletezgetek, mert ez a karácsony nem a covidról hanem routerről lesz emlékezetes továbbá szeretnék jó nagy connect és up timet összehozni...

[ Szerkesztve ]

(#10362) Dzsekó válasza zsolt_64 (#10361) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor várjuk a hosszútávú fejleményeket a redial interval 70-es beállítással.
petir, ha van rá módod, akkor Te is kipróbálhatnád, a redial interval 70-et, ha nálad is jó, akkor
az zsolt_64-nek is megerősítés lenne.

(#10363) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Telekom 1000/1000-es csomagjához kaptam gey SagemCom 5670-es router-t. Szépen DMZ-be raktam az egyik LAN portján csücsülő N18U-mat (FreshTomato firmware).

CTF nélkül 300/300-as sebességet mutatott a speedtest.net, CTF bekapcsolása után 600/600-t. Meglátásom szerint itt a vége az N18U-mnak. Van esetleg valaki, akinek ennél gyorsabban megy 1000-es net N18U-n Tomato-val?

Ami pozitív tapasztalat: CTF bekapcsolása után továbbra is működik a port forward, szóval ez csak a korábbi firmware-re volt igaz, hogy CTF bekapcs után nem megy.

(#10364) tjsz válasza tjsz (#10363) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ami negatív: SagemCom 5670-es nem akar dyndns-t frissíteni.

(#10365) Gubek-Einste válasza tjsz (#10363) üzenetére

Miért nem teszed PPPoE Passthrough módba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10366) mobilizmo válasza tjsz (#10363) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem a gyengébbik 1000-es előfizetésem van (azt hiszem 1000/50), valami Kaena nevű HGW-vel, ugyanúgy DMZ-ben egy N18U, most mértem 944/27.03-at. Szóval szerintem nem fizikai határ. Mondjuk azt nem tudom a speedtest.net mennyire mérvadó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#10367) Intruder2k5 válasza tjsz (#10363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nálam is simán vitte az 1000/200, majd később az 1000/300Mbps DIGI netet is, PPPoE módban.

[ Szerkesztve ]

(#10368) tjsz válasza Intruder2k5 (#10367) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Próbáltam PPPoE passthrough-ba rakni az 5670-est, de N18U-t nem engedte pppoe-n keresztül bejelentkezni. Nem értem miért.

Mi lehet 5670-esben a "global wan mode" ill. 2.5G port mode-ban a WAN?

(#10369) deflex válasza tjsz (#10368) üzenetére


deflex
tag

Kell egy teljes újraindítás is.
Már az 5670-nél.

[ Szerkesztve ]

(#10370) tjsz válasza deflex (#10369) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Az is volt már (mármint 5670-es restart).

Már szinte minden kombinációt kipróbáltam, de az pppoe passthrough nem akar menni: vagy nem tud csatlakozni VAGY rendszeresen szakadozik.
Marad a DMZ.

(#10371) deflex válasza tjsz (#10370) üzenetére


deflex
tag

Érdekes. Nekem is nehezen áll össze. A tkom telefonon jelezte, hogy minden rendben van náluk, mennie kell (de nem kapcsolódott fel az Asus routerem, hiába volt bekapcsolva az 5670-esen a PPPoePassthrough). Utolsó lehetőségként kapott az 5670-es egy resetet, majd PPPoePassthrough bekapcs. Azóta műxik.

[ Szerkesztve ]

(#10372) tjsz válasza deflex (#10371) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Te vagy a 2. ember, aki a reset-et javasolja. Köszi a tippet!

A reset-et a menüből csináltad? Illetve reset után a beállításokat visszatöltötted egy mentésből vagy egyesével beállítottad?

(#10373) deflex válasza tjsz (#10372) üzenetére


deflex
tag

Nem menüből, hanem hátul reset gomb nyomvatartva. (Fogvájó kellhet...).
Ha megvolt, csak PPPoePassthrough átkapcsolása szükséges (mást nem kell beállítani).
Ha még nem működne, 5670-es kikapcs, majd visszakapcs.

(#10374) tjsz válasza deflex (#10373) üzenetére


tjsz
Topikgazda

(#10375) Mr Dini válasza tjsz (#10363) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem az elődje volt, az 5655v2 és teljesen kimaxolta az N18U teljesítménye CTF-fel. Port forwarding is ment.

Soha nem volt 960 Mbit/s alatt se a feltöltés, se a letöltés.

Eleinte angol billentyűzetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#10376) tjsz válasza Mr Dini (#10375) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nekem is 5655v2 volt előtte, de a korábbi 300-as csomagról bővítettem 1000-esre (+240 Ft-ért) és küldték az 5670-est. Égre-földre esküdöztek, hogy az 5670-es jobb. De nem az.

(#10377) zsolt_64 válasza tjsz (#10374) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hogyan is tudod tomato-ból elérni az ont-T ?
Ezt a lehetőséget én míg inviteles voltam a Route Modem IP 192.168.100.1 beállítással elértem. Most hogy Digi-s lettem ez nem működik. (DMZ ?)

(#10378) tjsz válasza zsolt_64 (#10377) üzenetére


tjsz
Topikgazda

ONT elérése (tegyük fel, hogy 192.168.1.1 az IP címe):

1. Ha DMZ és 1 WAN-od van, akkor "simán" (az IP címével).

2. HA DMZ és 2 WAN-od van, akkor Tomato - Advanced - MultiWAN routing-ban beállítod, hogy 192.168.1.1 eléréséhez csak a WAN1-et használja (ha WAN1-en van az ONT)

3. Ha pppoe passthrough és 1 WAN, akkor "route modem IP"-hez írd be az ONT ip címét

4. Ha pppoe passthrough és 2 WAN, akkor - nekem - nem akart működni.

[ Szerkesztve ]

(#10379) Lasersailing válasza Dzsekó (#10360) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Connect Mode: Keep Alive
Redial interval: 10 sec.

#10363 TJSZ:
Szintén RTN18-U tomatoval: jelenleg 725/322-t mérek, de mértem már lefelé 960-as sebességet is. CTF-et annó a Te hozzászólásod alapján bekapcsoltam, azóta nem is bántottam.

(#10380) tjsz válasza Lasersailing (#10379) üzenetére


tjsz
Topikgazda

A CTF nekem is be van kapcsolva, mert enélkül alig 300-al ment (próbáltam). CTF-vel ment 600/600-al. A DMZ vagy "PPPoE passthrough" tesztelésbe azért mentem bele, mert kíváncsi voltam, hogy van-e sebesség különbség közöttük. De úgy tapasztaltam, hogy nincs.

Amikor a Telekom-nak említettem, hogy bocsesz, de "csak" 600/600 van, akkor azt mondták erre, hogy ez több, mint a garantált (nagyon jó pofák). Mindegy, ezen a 240 Ft-on nem múlik, illetve az eddig 300/75-höz képest mindenesetre jobb.

(#10381) zsolt_64 válasza tjsz (#10378) üzenetére


zsolt_64
senior tag

ööö 1 kicsit elbizonytalanodtam 192.168.1.1 a router címe
1.pont: ezt még mindig nem értem...
3.pont: mégegyszer nem írhatom be a 192.168.1.1 -et ?

[ Szerkesztve ]

(#10382) tjsz válasza zsolt_64 (#10381) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Akkor ezért nem működik. Gondold végig logikusan: az ONT-t lan oldali IP címe 192.168.1.1. Ez azt jelenti, hogy a router-ed WAN oldala egy másik 192.168.1.x-es IP címet kap (most hagyjuk figyelmen kívül, hogy nemcsak 255.255.255.0 maszk létezik). A router-ed belső IP címe 192.168.1.1 és az ottani gépek is 192.168.1.x-es címet kapnak. Vagyis amikor beírod a böngészőbe, hogy 192.168.1.1 akkor ez elmegy a tomato-s routerig, ő rájön, hogy ez az ő címe és megjeleníti a tomato web felületét (tehát a kérésed nem megy el az ont-ig).

Megoldás #1: a routered belső IP címét átírod - mondjuk 192.168.2.1-re, módosítod a DHCP beállításait (192.168.2.2 - 2.254). Innentől kezdve a számítógéped kap egy 192.168.2.x-es IP címet, amikor böngészőbe beírod, hogy 192.168.1.1, akkor ez a kérés elmegy a router-ig, ő rájön, hogy ez az IP címzett csomag nem az övé, és tovább passzolja az ONT-nek. Az ONT pedig válaszol.

Megoldás #2: az ONT IP címét írod át 192.168.2.1-re, módosítod annak a DHCP beállításait, a routered kap egy 192.168.2.x-es IP címet. Innentől kezdve, ha a számítógépeden beütöd, hogy 192.168.2.1, akkor az elmegy a tomato routerig, az passzolja az ONT-nek, az pedig válaszol.

Egyébként: csak jelzem, hogy elvileg nem igazán jó dolog az, hogy ha a router-ed WAN oldalán és LAN oldalán is ugyanaz az IP tartomány van. A te példádnál maradva 192.168.1.1 - 254 között. Ugyanis ebbe a legtöbb router beleőrül, a tomato viszont normálisan tudja lekezelni.

[ Szerkesztve ]

(#10383) zsolt_64 válasza tjsz (#10382) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az a bajom hogy most nem tudom megnézni hogy mi az ont ip címe. Invitelnél ez 192.168.100.1 volt, de ez most nem működik. közvetlenül kellene gépet rákötni, de most nem verhetem szét a cuccot.
A wan-lan oldali cím egyezést meg nem tudom hogy beleőrül-e, a merlin és most a tomato kezeli, de a gyári sem zavarodott bele.
Van valami amivel ki lehet deríteni az ont ip címét kábelezés nélkül ?

[ Szerkesztve ]

(#10384) tjsz válasza zsolt_64 (#10383) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ha tudod a típusát, akkor az alapján általában meg lehet mondani.

(#10385) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#10383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha router módban van, akkor egy sima tracert parancs is megmutatja.

Pl.: tracert google.hu

Illetve a router WAN Status-nál az alapértelmezett átjáró IP címe is az ONT IP címe.

[ Szerkesztve ]

(#10386) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#10385) üzenetére


zsolt_64
senior tag

szerintem az ont nem router módban van, mert a ppoe felhasználónév/jelszót a routerben adom meg
Tracing route to google.hu [172.217.18.67]
over a maximum of 30 hops:
1 <1 ms <1 ms <1 ms RT-AC66U-B1 [192.168.1.1]
2 2 ms 1 ms 1 ms 10.0.0.1
3 * * * Request timed out.
4 * * * Request timed out.
.........stb

[ Szerkesztve ]

(#10387) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#10386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben ez egy DIGI-s ONT (csak a 10.0.0.1-es Gateway-ből gondolom) úgy annak meg bridge módban nincs IP címe, semmilyen módon nem érhető el.

(#10388) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#10387) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ok kösz akkor hogy Digi-s lettem ez átalakult.
Érdekesség hogy amíg Inviteles voltam , addig a 192.168.100.1-en el lehetett érni, és átálláskor csak az üvegszál "túloldalán" variáltak

[ Szerkesztve ]

(#10389) tjsz válasza zsolt_64 (#10388) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Amit én kipróbálnék a helyedben: a pppoe beállítást átváltanám DHCP-re, megnézném, hogy kap-e bármilyen (WAN oldali) IP címet a router-ed ill. milyen átjáróval, majd visszaváltanék pppoe-re.

(#10390) zsolt_64 válasza tjsz (#10389) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Kipróbáltam :semmi. úgyhogy ezt a témát el is engedtem...
Ja és azóta semmi hiba a tomato-val :K
dhcp teszt, és visszaállítás után szépen bekonnektált.

[ Szerkesztve ]

(#10391) Dzsekó válasza Lasersailing (#10379) üzenetére


Dzsekó
addikt

És ha átállítod a Redial interval-t 70-re, akkor nem javul meg a freshtomato?

(#10392) Dzsekó válasza tjsz (#10378) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egy sima modemnek elvileg nincs IP címe (mint egy switch-nek, annak sincs), ha modem üzemmódba kapcsolod a szolgáltató routert, akkor utána azért nem lehet elérni. Neked ezzel a route modem IP-vel sikerült elérned PPPoE passtrough-os modem-routert? Azért kérdezem, mert ha igen, akkor ezeknek a hibrid eszközöknek elvileg akkor megmarad az IP címe valahogy.
Azt viszont nem értem, hogy miért kell másik hálózatban lennie a modemnek, miért nem jó, ha marad az 1.1-en, routert meg beállítod 1.100-ra pl. Mert főroutert és alroutert így kell beállítani és ezután összekötni a LAN portjukat. Így látható mindkét router webfelülete is.
Én anno rákötöttem a szolgáltató által adott eszközt közvetlenül PC-re. Másik router nincs, fix 1.100 beállítva PC-n, 1.1-en elértem a szolgáltató eszközt, átkapcsoltam PPPoE passtrough-ba, ezután már nem értem el a szolgáltató eszközt 1.1-en PC-ről. Innen tudtam, hogy modem üzemmódba kapcsolt a szolgáltató eszköz. Ezután szoktam rákötni a routert. Az összes szolgáltatónál így kapcsoltam át, és mindnél működött eddig szerencsére.
Ezt a route modem IP-t eddig nem ismertem, ezért kérdezem, hogy működik-e. Én most kipróbáltam, mert emlékszem az eszköz IP címére, és nem működik, pedig másik hálózatban van/volt.

[ Szerkesztve ]

(#10393) tjsz válasza Dzsekó (#10392) üzenetére


tjsz
Topikgazda

"Neked ezzel a route modem IP-vel sikerült elérned PPPoE passtrough-os modem-routert?"

Igen.

(#10394) Lasersailing válasza Dzsekó (#10391) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nekem ezekkel a beállításokkal működik, nincsen semmi baja. (Uptime 84 nap volt #10350-ben). A Te kérésedre adtam meg, hogy nálam hogyan van beállítva.

Zsolt_64--nek volt gondja a tomatoval, de elvileg már máködik neki is: #10390

[ Szerkesztve ]

(#10395) tjsz válasza Dzsekó (#10392) üzenetére


tjsz
Topikgazda

"Azt viszont nem értem, hogy miért kell másik hálózatban lennie a modemnek, miért nem jó, ha marad az 1.1-en, routert meg beállítod 1.100-ra "

Szolgáltatói eszközök "tudása" eléggé korlátolt (távelérés, biztonság, stb.) + belelátnak a szolgáltató emberei. Tehát én mindig a saját router-em mögé dugom el a teljes belső hálózatomat.

Másrészről ha a szolgáltatótól kapott eszközöd LAN oldalán és a saját router-ed LAN oldalán ugyanaz az IP tartomány van, akkor abból "összeveszés" lehet. (párszor már tapasztaltam)

[ Szerkesztve ]

(#10396) Dzsekó válasza Lasersailing (#10394) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ja igen, Te írtad régebben, hogy nálad megy. Érdekes, hogy normál beállítással Neked meg jó. Akkor ez valami Digi körzetes gond lehet. petir-nek nem jó. Kíváncsi lennék, hogy neki redial interval 70-el megjavul-e.

(#10397) Dzsekó válasza tjsz (#10395) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha két routert kötsz össze a LAN-jukon, akkor egy hálózatban kell lenniük, különben nem látják egymást rendesen és akadozva működnek dolgok. Általában mindenki azt csinálja, hogy hagyják eltérő hálózaton a szolgáltató routerét, és kilóra rákötik a saját routert a WAN porton keresztül. És akkor hol mennek hol nem mennek a hálózati szolgáltatások. Más kérdés, hogy ha egy hálózatban van a két router, akkor a szolgáltató mit lát. Ezért szoktam modem üzemmódba kapcsolni a szolgáltató routert, és akkor nem nagyon tudnak rácsatlakozni szerintem.

(#10398) petir válasza Dzsekó (#10396) üzenetére


petir
senior tag

Sajnos nem sok időm volt foglalkozni vele :(

Feltettem a legfrissebb ! Net kapcsolatot nem piszkáltam szóval betárcsázás nem volt viszont WIFI-n rácsatlakoztam az 1200GU-ra kapott IP-t kapcsolat felépült és kábelen lógtam rajta nem indult újra. Változtattam SSID-t telefonról 5 Ghzes ágra csatlakoztam nem indult újra.

Most azt nem tudom , hogy valamit belenyúltak ennyire és javítva lett az új fw vagy mi van :F

Ha lesz időm és nem lógunk a neten ennyien akkor kipróbálom mindenképp úgy is , hogy közvetlen közvetlen N66u építse fel a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#10399) tjsz válasza Dzsekó (#10397) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Nem teljesen értelek: miért kötöd össze a 2 router-t a LAN portokon?

Én mindig a saját router-em WAN portját kötöm össze a szolgáltatói router (egyik) LAN portjával és mindig működött.

(#10400) Dzsekó válasza tjsz (#10399) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mert úgy AP/Repeater-ként lehet működtetni. A fő routeren lévő hálózatot kiterjesztem egy másik helyiségben vagy másik emeleten. Ha a kábelezés nem megoldható, akkor WDS, az kb. ua. csak vezeték nélkül. Mindkét esetben ugyanaz a hálózat. Tomato és DD-WRT tud olyat, hogy a WAN port LAN portként működjön, ezt beállítva al router WAN-jába is köthető a fő router LAN-jából jövő kábel. Itt az is jó megoldás, ha fő router LAN-ját fali aljzatba kötsz és egy másik emeleten lévő fali aljzat csatlakozást rápatchelsz a szekrényben, és oda kötsz egy wifi routert, ami a földszintről kapja a netet, és tovább osztja vezetéken és wifin. Emeletes családi házban is csináltam így jelerősítést. Igaz, ott kábel híján maradt a WDS, de működött.
Saját router WAN portjába van csatlakoztatva nálam is a szolgáltatói router LAN portja, de a szolgáltatói router modem üzemmódban van, és a saját router "tárcsáz be", ebben az esetben csak a WAN port a jó. De ha már a szolgáltatói eszköz router üzemmódban van, akkor ott a saját routert LAN-ra kell kötni és egy hálózatba kell állítani a két routert. Így PC-vel lehívható mindkét router webfelülete. Saját routernél DHCP-t le kell tiltani, vagy mindkét routerbe sávosítani kell a DHCP-t, hogy ne legyen ütközés. Viszont mivel egymás mellett van a kettő, ennek sok értelme nincs, és DDNS sem megy saját routerről, mert a szolgáltatói vezérli a netet. Ha routerként üzemelő szolgáltatói eszközre rákötsz egy saját routert úgy, hogy a WAN-ba kötöd és még egy hálózatban sincsenek (mindenki ezt csinálja), akkor hol működik, hol nem, valamelyik PC-nek a szolgáltatói oszt IP-t, valamelyiknek a saját router oszt. Nyomtatás és SMB megosztás néha megy néha nem, és általában csak az egyik routert éred el webfelületen, attól függően, hogy melyiktől kapsz IP-t. Általában annak a webfelületét éred el, amelyikre rá van kötve/csatlakozva az adott PC/laptop. Szóval úgy kész káosz. Nekem ez a tapasztalatom. Ha szolgáltatói routert modem üzemmódba kapcsolsz, akkor tök mindegy, hogy mi volt az IP-je, mert modemként elvileg nem hívható be (nekem nem is sikerült soha). Visszakapcsolni router üzemmódba csak úgy lehet, hogy a reset gombját hosszan nyomod, és akkor visszatér gyári állapotba, aminél routerként üzemel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.