Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9448) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez a screen ez mit csinál? Vmi virtuális parancssor, ami nem záródik be ssh logout után? Nem igazán tudom hogy kereshetnék rá, idétlenül egyszerű neve van és nem kapok releváns találatokat.

Ahh, én buta. Majd megnézem mit ír róla a man.

[ Szerkesztve ]

(#9452) Teasüti válasza Mr Dini (#9449) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Parancssor is megteszi, nem ragaszkodok a gui-hoz.
Egy ftps szerverre kell bejelentkeznem felhasználó névvel és jelszóval, majd ott a fiókomban lévő egyik mappába kell videófájlokat másolnom (Blackbox-ról van szó amúgy). Egyszerre többet, szóval batch feltöltés kellene.
Ez utóbbi gondot okozhat parancssorból, batch fájlkezeléshez egy fájlkezelő lenne a legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9453) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez egy olyan session, egy virtuális terminál, amin belül futtathatsz olyan alkalmazásokat, amik nem tudnak démonként működni, vagyis az ssh bezárásával, a kapcsolat megszakadásával a program futása is leállna.

[ Szerkesztve ]

(#9454) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#9449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több helyen írják, hogy a curl is támogatja az ftps-t, de van valami lftp nevű app is, és az is fent van a repo-ban. Bár azt még mindig nem tudom, hogy ezekkel miként oldható meg több file - esetleg mappa - feltöltése.

(#9455) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#9454) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

lftp-t javasoltam én is. :) Annak idején a NAS-os repómat ezzel frissítettem.

Először érdemes cd-zni lokálisan abba a könyvtárba, ahonnan/ahova akarsz feltölteni/letölteni, majd:

lftp user@ftpsszerverem.hu

Kér egy jelszót, ha a szerver megköveteli.

Aztán kapsz egy parancssort, alap műveletek, mint a cd működik, sőt a tab-os kiegészítés is. :) a távoli FTP tárhelyen lehet ugrálni. Cdzés után a megfelelő könyvtárba:

put ./helyi_fajl ./remote_fajl

mget, mput parancsok pedig hasonlóan működnek, de támogatja a több fájl feltöltését is, a *-gal. Hasonlóan a shellhez. Tehát ha minden fájl a mappában kiskutya_ kezdetű, akkor az mput ./kiskutya_* ./remove_path/ szépen fel kell, hogy rakja.

A mirror -R parancs pedig mappákat is tud "tükrözni". Nagyon komoly tool, érdemes elolvasni a man-t hozzá. Rengeteg mindent tud.

curl-t inkább programokba szokták ágyazni, mint hálózati protokolokhoz már megírt segédkönyvtár. Önmagában terminálosan inkább lftp-t használnék. Többet tud.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9456) Mr Dini válasza Teasüti (#9452) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha mindenképp mc-t akarsz használni, mondom, rclone a barátod: [link]

Fel tudsz vele csatolni (többek közt) FTPS elérést is, mintha csak egy helyi mount lenne. Onnantól azzal nyitod meg, amivel csak szeretnéd. Entware alól telepíthető az is. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9457) Teasüti válasza Mr Dini (#9456) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rclone épp nincs benne ebben a repo-ban.
De Lftp-t tudtam telepíteni opkg-vel, azzal teszek egy próbát. :R
Ez amúgy a terminálban fut vagy a háttérben daemon-ként? Kell hozzá Screen?

(#9458) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mennyi helyet foglalt el egyébként ez a rendszer a jffs-ben?

(#9459) Mr Dini válasza Teasüti (#9457) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pedig ott van (rclone), legalábbis ARMv7-re: [link]

Direkt megnéztem.

Lftp interaktív, vagy futtat egy parancsot, aztán kilép, tehát kell a screen, ha azt akarod, hogy a háttérben fusson (vagy nohup/disown, de akkor nem tudsz visszalépni).

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9460) Teasüti válasza Intruder2k5 (#9458) üzenetére


Teasüti
nagyúr

32,3 MB-ot mérek hálózaton keresztül (fel van csatolva a jffs a Sambára), most hogy fent van még az lftp is.

(#9459) Mr Dini
Ha nem tévedek nagyot, akkor az a repo van beállítva ami a wget linken volt az entware telepítésekor, amit én is linkeltem. Ott nincs rclone.

Akkor ha jól sejtem így kell csinálnom:
screen -S akármi
lftp [paraméterek]

Majd visszalépéskor meg előhívom az akármi session-t a screen -r akármi-vel.

[ Szerkesztve ]

(#9461) Intruder2k5 válasza Teasüti (#9460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi! :R

Parancssorban egyébként: df -h /opt vagy df -h /jffs

[ Szerkesztve ]

(#9462) Teasüti


Teasüti
nagyúr

De megszívtam...
Nem tudok még csatlakozni a szerverhez és most végtelen ciklusban delay-ezik az lftp és újra csatlakozni próbál.
Nem tudok beírni neki semmilyen parancsot és screen-ben fut...
Ki volt az az állat, aki végtelen ciklusba rakta ezt?!?
Ha jól emlékszem kell legyen vmi billentyűkombináció, amivel be lehet zárni a futó folyamatot.
Mi volna az? :F

(#9463) Teasüti válasza Teasüti (#9462) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Másrészt meg az egész jffs partíción nincs config fájlja az lftp-nek. :Y
Asszem megint felültem a linuxos szopórollerre és kezdhetek doksikat bogarászni...
Ez már lassan a hagyjuk kategória.

[ Szerkesztve ]

(#9464) Teasüti válasza Teasüti (#9462) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jólvan, ez már legalább nem aktuális. Screen-ben ki tudtam nyírni az egész futó szálat.

(#9465) Mr Dini válasza Teasüti (#9463) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha kell konfig, hozd létre. Alapból nincs neki talán, kódba vannak égetve a default értékek. Hozd létre kézzel, ha kell a ~/.lftprc, vagy /opt/etc/lftp.conf fájlt. De minek? :F

Amúgy legközelebb killall lftp.

Rclone kapcsán meg bocs, nem olvastam vissza. Ez ami most van a routereden, már elméletileg nem nagyon lesz karbantartva. Ha legközelebb telepítesz, járj el eszerint: [link]

Most annyit tudsz tenni, hogy leszeded, kézzel telepíted:

wget https://pkg.entware.net/binaries/armv7/rclone_1.37-1_armv7soft.ipk /tmp/rclone_1.37-1_armv7soft.ipk

opkg install /tmp/rclone_1.37-1_armv7soft.ipk

rm /tmp/rclone_1.37-1_armv7soft.ipk

Vagy leszeded kézzel csak a binárist:

cd /tmp

wget https://downloads.rclone.org/v1.48.0/rclone-v1.48.0-linux-arm.zip

opkg install unzip

unzip rclone-v1.48.0-linux-arm.zip

mv /tmp/rclone-v1.48.0-linux-arm/rclone /opt/bin/rclone

chmod 755 /opt/bin/rclone

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9466) Teasüti válasza Mr Dini (#9465) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Be kellene állítanom a kapcsolatot. SSL, passzív mód, stb.
Egyelőre még sehogy se tudok kapcsolódni. Total Commanderben csak ennyi kellett a boldogsághoz, hogy SSL és passzív mód. Ezt szeretném kipróbálni.

Kapcsolódási kísérlet közben semmit nem lehet beírni a terminálba. Be kell zárnom úgy, ahogy van. :W

(#9467) Teasüti válasza Teasüti (#9466) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na, sikerült csatlakoznom. Jöhet egy próbafeltöltés... :K

(#9468) Mr Dini válasza Teasüti (#9467) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocs, kicsit elvesztem... Rcloneról van szó?

Egyszerű, mint a faék. Beírod rclone config, végigvezet az interaktív konfigon. Kell Neked egy új remote. Típus: FTP, címet, felh. nevet, jelszavat megadod neki. Ha kérdezi, hogy TLS legyen-e, mondj igent (FTPS miatt). Passzív módot amikor kérdezi, az advanced settings turkálását tudod állítani talán.

Aztán ha 'kiskutya' lett a megosztás neve, rclone mount kiskutya: /valami/létező/üres/mappa/a/csatolási/pontnak & disown

Háttérben fut az & disown miatt. Ha panaszkodik a fuse-ra, tedd fel. Nem tudom, hogy lerántja-e az entware csomagkezelő, de a csatoláshoz kell.

Lecsatolni pedig umount /valami/létező/üres/mappa/a/csatolási/pontnak-tal tudod root user alól, vagy ha telepítve van a libfuse, fusermount -u /valami/létező/üres/mappa/a/csatolási/pontnak dettó jó. A lecsatolással együtt az rclone is lelövődik. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9469) Teasüti válasza Mr Dini (#9468) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Lftp-vel birkózok.
Előbb-utóbb sikerülni fog.

(#9470) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Screen-ben egyes gombok nem működnek. Nem tudok begépelni egy útvonalat, mert a "/" gomb egy Windows hangeffekt (érvénytelen művelet hangja talán?) kíséretében nem csinál semmit. Miért ilyen bonyolult ez? :W
F@szé nem tud csak simán működni... Ezen legyek túl, többet Linux felé sem nézek megint egy pár évig.

(#9471) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sikerült megoldanom végül a feladatot lftp-vel, még egyszer köszönöm a sok segítséget! :R
Nem tudom a screen-nek mi a baja a billentyűzettel, de nem is érdekel, copy+paste és jóvanazúgy...
Később lehet még nekifutok annak az rclone-nak, ha lesz kedvem. Egy Norton Commander felületen mégis csak egyszerűbb lenne az egész.

(#9472) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok ha Access Restriction-be kikapcsolom a wifi-t az adott időszakra, akkor csak a broadcasting-ot kapcsolom ki vagy valósan teljesen kikapcsolja a wlan-t, tehát nem sugároz? :R

(#9473) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#9472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Kikapcsolja a rádiót.

(#9474) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#9473) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nagyon köszi! :R

(#9475) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok!

Linksys wrt 54GL v1.1 router lenne és ez a cfw: freshtomato-K26_RT-MIPSR1-2019.3.118-beta-MiniIPv6.zip.
Ez megfelelő hozzá?
Valaki esetleg nézte már ezzel a cfw-vel a sebességét?

(#9476) tjsz válasza helgi (#9475) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

4MB alatti, MIPSR1-esnek kell lennie, tehát jó lesz. De ez még csak beta verzió!

CFW: én nem teszteltem, de azért ez nem egy mai konstrukció.....

(#9477) stafff71


stafff71
tag

Sziasztok,
Úgy döntöttem új routert veszek, a régi megadta magát, erős wifi és megbízhatóság a fő szempont.
Az ASUS RT-AC87U AC2400 vagy ASUS RT-AC85P AC2400 routerekre is lehet tomao-t tenni?

(#9478) akom válasza stafff71 (#9477) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Sajnos egyikre sincs tomato.

RT-AC87U-ra Asuswrt van esetleg alternatívaként.

(#9479) stafff71 válasza akom (#9478) üzenetére


stafff71
tag

Kösz az infót,
Akkor melyik a legerősebb wifi-vel rendelkező asus router amire tudok tomato-t tenni.
Esetleg hol tudnék utána nézni. :F

(#9480) akom válasza stafff71 (#9479) üzenetére


akom
senior tag

A Freshtomato fórumon meg vannak említve a típusok.

Illetve a Wikidevin van egy szép lista.

(#9481) tjsz válasza Mr Dini (#9384) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Ezt a multicast rate-t hiába állítom át a maximumra, mindig visszaáll "Auto"-ra.

(#9482) akom válasza tjsz (#9481) üzenetére


akom
senior tag

Country-t Singapore-ra állítva is?

(#9483) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

ha már wifi a téma, hogyan lehet segíteni azon a jelenségen, hogy a sok eszköz miatti alacsony jelsebességet (wifi rate) feltornázzam? Sajnos kb 10 eszköz van egy routeren, és emiatt... Van valamilyen elsődlegesen szoftveres beállítás, hogy ezen változtatni lehessen?
Pl, a rate jobb eloszlása, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9484) tjsz válasza akom (#9482) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Azzal még nem próbáltam.

(#9485) tjsz válasza tjsz (#9484) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Azzal is visszaáll "auto"-ra.

(#9486) tjsz válasza tjsz (#7808) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám ezzel a "failover" megoldással.

WAN1 = load balance weight 1
WAN2 = load balance weight 0 (failover)

Tehát elvileg minden kifele menő forgalom a WAN1-en megy, eddig ok. Ha ezen a madzagon elmenne a net, akkor automatikusan menne minden WAN2 irányába. Csakhogy ha kihúzom a WAN1-es kábelt (szimulálva a net megszakadást), akkor sem áll át a WAN2-es kapcsolatra. Miért? Hol lehet a hiba?

Üdv: Szabi

[ Szerkesztve ]

(#9487) tjsz válasza tjsz (#9486) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Hosszas tesztelés után az alábbi a helyes sorrend MultiWAN config esetén (ez egy olyan config, hogy ha elmenne az egyik szolgáltatónál a net, akkor kapcsoljon át a másikra).

1. Advanced - VLAN - VLAN - állítsd be, hogy pl. VID 3-hoz tartozzon a WAN, VID 4-hez pedig a WAN2 + router reboot

2. Advanced - Routing - Misc. - DHCP Router: legyen kikapcsolva

3. Basic - Network
- Number of WAN ports: 2 WAN
- Check connections every: 1 min.
- Target 1: google.com (ezt fogja ellen. 1 percenként)

4. Basic - WAN settings:
- Load Balance Weight: 1
- Watchdog Mode: traceroute
- a többi a netszolgáltatód által meghatározott

5. Basic - WAN2 settings:
- Load Balance Weight: 0
- Watchdog Mode: traceroute
- a többi a netszolgáltatód által meghatározott

6. Basic - DDNS (ha használsz ilyet)
- IP address: use external IP address checker (így ha változik, akkor elvileg a DDNS is frissülni fog)

Üdv: Szabi

[ Szerkesztve ]

(#9488) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Valaki esetleg ismer olyan megoldást, amivel a router napi e-mail-t küldene pl. az aktuális WAN IP címéről, a rádugott vinyó állapotáról, stb.?

Tehát egyfajta napi riportra lenne szükség.

Üdv: Szabi

(#9489) Intruder2k5 válasza tjsz (#9488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Persze, de erről beszéltünk is már korábban. Kisebb átalakításokkal most is használom Padavan fw alatt a Xiaomi routeren.

(#9490) tjsz válasza Intruder2k5 (#9489) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Szia!

Én erről teljesen elfeledkeztem.....

Köszi! szépen!

(#9491) tjsz


tjsz
Topikgazda

Sziasztok!

Ahogy korábban is írtam, itthon egy Asus RT-N18U-t használok FreshTomato 2019.1-es firmware-el, az Asus egyik antennacsatlakozójára egy kültéri yagi antenna van kötve, amivel egy másik házhoz lövöm át a net-et. Ott egészen idáig egy Linksys WRT54GL működött Wireless Ethernet bridge üzemmódban, szépen tette a dolgát, de kezdett öregecske lenni, lecseréltük szintén egy Asus RT-N18U-ra, FreshTomato 2019.1-es firmware-rel.

Nem tudom miért, de az "új" Asus-t nem tudtam wireless ethernet birdge módban csatlakoztatni a fő router-hez (kevés időm volt tesztelni), ezért végül AP+WDS móddal próbálkoztam (mind2 router-en), így már összejött a kapcsolat.

A kapcsolat minősége: RSSI = -39 és -41 dBm között mozog, Quality stabilan 100, TX/RX rate pedig 52 és 65 között mozog (mind2 router-en).

Az gondoltam, hogy ilyen minőségű kapcsolat esetén hasítani fog a 2 ház között a hálózat, de sajnos nem: Windows gépek közötti másolás ill. a router "Tools - IPerf" menüje is azt mutatja, hogy a sebesség 15 és 18 Mbps között mozog. Azért ennél többet vártam volna (a Linksys-el is kb. ennyi volt).

Mi lehet ennek az oka? Rossz tomato config? Vagy az N18U ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

(#9492) sztanozs válasza tjsz (#9491) üzenetére


sztanozs
veterán

Ennyit tud a levegő, meg a hálózati protokoll. Gondolom ugyanazon a sávon megy most is a hálózat, nem váltottál N-re.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9493) Intruder2k5 válasza tjsz (#9491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Meg aztán azzal, hogy csak az egyik antenna csatlakozót használod, elbukod a mimo-t is. Lehet érdemes lenne megpróbálni másik csatlakozóra kötni a külső antennát.

[ Szerkesztve ]

(#9494) tjsz válasza Intruder2k5 (#9493) üzenetére


tjsz
Topikgazda

Ki fogom próbálni. A mimo megy tomato alatt is?

(#9495) Intruder2k5 válasza tjsz (#9494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen megy. Mivel a Broadcom driverei zártak, így a működésbe nem nagyon lehet beleszólása egy cfw fejlesztőnek se.

(#9496) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

[link]
Sziasztok, a Freshtomatoban merre találom - ha van - IGMP beállítás, és azt Telekom IP TV esetében hogyan kellene azt beállítani?
Köszönöm szépen előre is!

(#9497) esicyhun


esicyhun
tag

Sziasztok!

Xiaomi R1D routerem van, Freshtomatoval. Eléggé melegszik, a proci hőmérséklet mindig 90 fok felett van. A beépített venti működik, de a Tomato mindig alapjáraton hajtja. A gyári firmware szépen szabályozta. Hogyan lehetne a tomatot erre rávenni?

Köszönöm a segítséget.

(#9498) esicyhun válasza esicyhun (#9497) üzenetére


esicyhun
tag

Ennyit találtam orosz oldalon, de sajnos ezt nem igazán értem:

A ventilátor mindig működik. Az egyetlen kérdés az, milyen sebességgel. 136-hoz viszonyítva megváltoztak a kapcsolási küszöbértékek, de hozzáadásra került a sajátértékek nvram-ban történő beállításának képessége. A példák a témában találhatók.
- # definiálja TEMP_MAX 94.000
- # definiálja TEMP_3 88.000
- # definiálja TEMP_2 822.000
- # definiálja TEMP_1 76.000
- # definiálja TEMP_MIN 70.000
+ # definiálja TEMP_MAX 84.000 / * megjegyzés: ez nem fok * /
+ # határozza meg a TEMP_3 78.000 / * tényleges matematikai fokot * /
+ # definiálja TEMP_2 72.000 / * Celsius: val / 2 + 20, * /
+ # definiálja TEMP_1 66.000 / * 66.000 = 53 C * /
+ # definiálja TEMP_MIN 60.000 / * 60.000 = 50 C * /

a korábbiakhoz hasonlóan írjon be nvram
formátumban : fanctrl_t1 = 55
fanctrl_t2 = 58
fanctrl_t3 = 61
fanctrl_t4 = 64
fanctrl_t5 = 67

(#9499) Intruder2k5 válasza esicyhun (#9498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Mit kapsz válaszul parancssorban erre?

nvram show | grep fanctrl

(#9500) esicyhun válasza Intruder2k5 (#9499) üzenetére


esicyhun
tag

Szia!

Ha otthon vagyok megírom. Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.