Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad T, X, A és W notebookok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10751) fokukac


fokukac
nagyúr

Szépjóreggelt!

valamikor régen már beszéltünk róla, csak nem találom...
Azt nyomoztam éppen, hogy hogy tudnék HD-videót nézni a t60-amról rákötve egy full hd lcd-re, merthogy csak vga port van rajta, és valaki belinkelt egy külső videókártyát, hogy az jó lenne erre a célra, de nem találom...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10752) _ak_


_ak_
addikt

Pont egy hét elteltével kaptam egy automatikus üzenetet, h a leadott laptop javításával elkészültek. Nagyon kíváncsi vagyok, h vajon tényleg javították-e vagy nem sikerült behatárolnia problémát. Sajnos a szervizes aki átvette, inkább driver/codec hibát ecsetelt nekem, de "szerencsémre" pont előtte is szétesett a kép, tehát meg van az esély, h tényleg hozzá nyúltak. Holnap megyek be érte, majd nyomom az updatet.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10753) Magnat válasza fokukac (#10751) üzenetére


Magnat
veterán

Én linkeltem a #10263-ban.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10754) Magnat válasza Magnat (#10749) üzenetére


Magnat
veterán

Pcmcia usb

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10755) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na visszakaptam ezt a gyönyötűséget (t42) :W
A rendszergaszda sem tudott rá képet varázsolni.Fogtam az egészet, és újrahúztam, viszont egyáltalán nem találok olyan drivert, ami felmenne rá:)A Lenovo honlapján található driverek közül egyik sem akar települni.
Tudtok segiteni hogy honnan érdemes drivert szedni hozzá, persze olyan kéne, ami müködik is. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10756) marcitp válasza Magnat (#10749) üzenetére


marcitp
őstag

Egyébként mi az a nagyfogyasztású USB eszköz? Melyikek vesznek fel több áramot?
Síma pendrive csak nem teszi tönkre, vagy igen? Mem. kártyaolvasó?

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10757) Magnat válasza marcitp (#10756) üzenetére


Magnat
veterán

Mobil vinyó pl ... persze az elvi 5 wattnak bőven alatta van ez is amennyire tudom, még az usb illesztővel együtt is, de mindenképpen többet fogyaszt egy pendrivenél vagy egérnél. Jah és gondolom, a passzív usb elosztókon keresztül csatlakoztatott 3-4 eszköz sem tesz jót, mert értelemszerűen összeadódnak a fogyik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10758) BobMaster


BobMaster
senior tag

Mostantól rendelhető a Lenovo ThinkPad T400s

Modellek és opciók: http://www.takforsys.hu/notebookok/lenovo/thinkpad_t400s

A kisebbik ára kb. 440 + ÁFA, a nagyobbé kereken 500 + ÁFA. Szóval sima HDD-st ne rendeljen senki, mert nem éri meg :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10759) _ak_ válasza Ace Ventura (#10755) üzenetére


_ak_
addikt

Katt ide. Legalábbis ezek a hivatalos vga driverek T42-höz.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10760) TOZ válasza TOZ (#10750) üzenetére


TOZ
addikt

Ujabb jo pont a laptopinfonak. Hibat megnezte a srac, biztos ami biztos nyomott egy bios updatet. Nem javult meg. Kaptam helyette egy ugyanilyen masikat - hddt, akkut, odd-t atpakolta egy masikba. (Szerencsere meg volt par darab ebbol az eresztesbol neki.)

(#10761) Dr. Akula válasza Magnat (#10749) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van is egy eladó PCMCIA - USB kártyám (2 USB csati). Az új notimon csak ExpressCard slot van, így nemigazán tudom mire használni. Akit érdekel >> pm. Azért azt nem árt tudni hogy a PCMCIA kártya se tud leadni annyi áramot hogy egy mobilvinyót megpörgessen. Ahhoz rendes, beépített USB csati kell. Viszont a többi eszköz (rádiós egér/bill, stb) amihez nem kell nagy áram, az mehet erről, az alaplapi USB-re meg mehet a vinyó. Viszont ha jól emlékszem van rajta DC tápcsatlakozó, azzal meghajtható a vinyó is PCMCIA-ról.

[ Szerkesztve ]

(#10762) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok Guruk!
Sikeresen szétszedtem 1 thinkpadot az IBM-től.
Most össze kellene raknom, de sok a megválaszolatlan alkatrész.
Légyszíves segítsetek ki vmilyen összeállítási instrukcióval ill. link-kel.
Még 1 kérdés. Ha vízzel öntözik a toppot akkor az kihűl? :DDD :D :DD :D :DDD

Előre is köszönöm!!
Üdv és sikeres miegymást! :C

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#10763) Tim82 válasza TOZ (#10745) üzenetére


Tim82
nagyúr

T40-en volt hasonló problémám, de szerencsére nem az alaplap hibája volt (tehát nem a típushiba, csak attól lehetett félni, hogy az). Egy Intel chipset driver-feltelepítés anno megoldotta.

Ja igen, szvsz a legjobb megoldás nem az aktív USB-hub (vagy a PCMCIA-s USB kártya), hanem a dokkoló. Arra érdemes rákötni a nagyobb fogyasztású USB-s cuccosokat.

Dooby: esetleg legalább a modellt megírhatnád. Segíts, hogy segíthessünk! :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10764) Tim82 válasza N.GÁBOR (#10744) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még valami, 14,1"-ben nincsen IPS-panellel szerelt T4x-masina, csak 15"-ben!

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10765) N.GÁBOR válasza Tim82 (#10764) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszönöm a figyelmeztetést Tim82, de én sajnos annyira nem vagyok jártas ezen a területen mint többségetek, így nem tudom, mit jelent az IPS panel.:)

Jobbára három gépre szűkült a lehetséges gépek halmaza, ezért szeretném megkérdezni, hogy ti melyiket választanátok az alábbi gépek közül.

1, T43
-IBM által felújított, így külsőleg elvileg mint egy új
-1,86 proci
-x300 ati
-1400*1050.es kijelző
- 2 giga DDR2
-40es hdd
-3 órás aksi
80 ezer

2, T43
-1,86 proci
-x300 ati
-1400*1050-es kijelző
-2 giga DDR"
-DVD RW
-120as hdd
-Bluetooth
-ujjlenyomat-olvasó
-2 órás aksi
100ezer

3, T60
-1,8as Core 2 Duo
-x1300-as ati
-1024*768-as kijelző
-2 giga DDR2
-60-as hdd
-Bluetooth
-ujjlenyomat-olvasó
-3 órás aksi
-gar
100ezer

A középső T43 rendkívül jól felszerelt nagyon ritka a dvd író ezekben a gépekben, azonban azért talán sok érte ez az összeg. Van egy másik T60-is, ugyanezekkel a paraméterekkel és árral, csak nincsen benne ujjlenyomat-olvasó és Bluetooth ill csak 1 giga rammal van, így nyilván ez a jobb alternatíva.

A t60-as eladójával nem beszéltem, de a többiek rendkívül segítőkészek. Nem szeretnék azonban rossz döntést hozni, bár hiszem, hogy egyik géppel sem lehet rosszul járni. Ha időtök és erőtök engedi kérlek írjátok meg, hogy ti melyik gépet választanátok. Előre is köszönöm a segítségeteket

Üdv Gábor

May the force be with you!

(#10766) Dooby válasza Tim82 (#10763) üzenetére


Dooby
tag

Szia! Jogos!
TYPE 1834-S4G
S/N L3-BFWGP
Ennyi van az aljára írva! :B

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#10767) Shadowfax válasza Dooby (#10766) üzenetére


Shadowfax
addikt

Az egy R50e, gyárilag ezzel szerelték: Celeron M 360(1.4GHz), 256MB RAM, 40GB 5400rpm HDD, 15in 1024x768 LCD, Intel Extreme, 24x24x24x/8x CD-RW/DVD, Modem(CDC), 10/100 Ethernet(LOM), 6 cell Li-Ion battery, WinXP Pro

Innen letölthető a kézikönyv, amiben van robbantott ábra is.

(#10768) Dooby válasza Shadowfax (#10767) üzenetére


Dooby
tag

A király szó mától új értelmet nyert számomra!!!!!
Nagyon Thank YOU! :C :C :R :R :C :C

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#10769) Tim82 válasza N.GÁBOR (#10765) üzenetére


Tim82
nagyúr

TFT panel alapfogalmak. Régi cikk, de máig jó.

Egyébként mennyire fontos a DVD-író? Mert az én T41p-mben is van, amióta van asztali gépem (laptop előbb volt), azóta nem is használom. (Menni is fog helyére SATA-adapterrel - thx to Otisz :R - egy nagyobb SATA vinyó, csak ez a jövő zenéje.) Azért olyan 15k körül már kapsz Ultrabay Slim DVD-írót Thinkpad-be.

Szvsz mindennapi használatban (Office, net, zenehallgatás, filmnézés stb.) nem érződik a kétmagos procik előnye. Programozásnál, játéknál, esetleg HD-filmek nézésénél igen (bár szerintem a 720p-hez mindegyik felsorolt gép bőven elég, az 1080p-hez pedig mindegyik kevés).

Dooby: elég lett volna a type number. :DDD Szerintem ez kell neked. [link] Esetleg még ez. [videók]

Vazze, Shadowfax lecsap, amíg én itt tökölök. :))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10770) fordfairlane válasza Tim82 (#10769) üzenetére


fordfairlane
veterán

az 1080p-hez pedig mindegyik kevés

Igaz, nekem T61 van, GM965 + 1,8-as Core2, de az MPC HC hibátlanul lejátsza a 1080p-s videókat DXVA-val, sőt, a VLC is lejátsza DXVA nélkül, persze 100%ra terhelt CPU-val.

x gon' give it to ya

(#10771) Tim82 válasza fordfairlane (#10770) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen formátum?

És az integrált Intelnek van DXVA-támogatása? Tudtommal nincsen, ill. X4500HD-tól van valami...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10772) i400 válasza Tim82 (#10769) üzenetére


i400
senior tag

kipróbáltam és a 720as hd filmet minden gond nélkül vitte a firegl t2 :))

(#10773) fordfairlane válasza Tim82 (#10771) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha jól emlékszem h264 formátumú mkv konténerben.

És az integrált Intelnek van DXVA-támogatása?

Előtte megnéztem a DXVACheckerrel, és irkált ki mindenféle támogatást. Nincs nálam a gép, egyébként is Ubuntu van rajta jelenleg, szóval per pillanat nem tudom leellenőrizni.

x gon' give it to ya

(#10774) Tim82 válasza i400 (#10772) üzenetére


Tim82
nagyúr

Idézek a hozzászólásomból, amire válaszoltál:

"(...) bár szerintem a 720p-hez mindegyik felsorolt gép bőven elég (...)"

Tudom, a 720p-vel nekem sincsen gondom. 1080p viszont 1-2 fps-sel megy...

Fordfairlane: köszi. :R Én ebből indultam ki. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10775) fordfairlane válasza Tim82 (#10774) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valamikor mostanában fogom visszatenni a Vistát, akkor mégegyszer leellenőrzök minden paramétert. Régebben próbáltam, és lehet, hogy nem mindenre emlékszem jól.

x gon' give it to ya

(#10776) Tim82 válasza fordfairlane (#10775) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :)

Egyszer érdekes volna egy összehasonlító teszt Thinkpad-modellekről, filmlejátszásra kihegyezve.

Jut eszembe, mivel az A modellek tulajai is ide szoktak írni (és az A anno a mobile workstation kategória volt), ki kellene egészíttetni a topik címét "Thinkpad T, X, A és W notebookok"-ra. Asszem, fel is dobom az ötletet a modkerben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10777) i400 válasza Tim82 (#10774) üzenetére


i400
senior tag

igen tudom asszem kicsit benéztem :DDD

(#10778) fordfairlane válasza Tim82 (#10776) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jut eszembe, mivel az A modellek tulajai is ide szoktak írni (és az A anno a mobile workstation kategória volt), ki kellene egészíttetni a topik címét "Thinkpad T, X, A és W notebookok"-ra. Asszem, fel is dobom az ötletet a modkerben.

Épp tegnap este nézegettem az R - SL topikot, ahogy elnézem, ott kisebb a forgalom. Szerintem egy egyesített naagy "Thinkpad" topik sem lenne rossz, és akkor el lehet hagyni a betűket a topiknévből.

x gon' give it to ya

(#10779) Napfénysüti válasza fordfairlane (#10778) üzenetére

Na ez jó ötlet, hajrá. ;)

Més que un club!

(#10780) Shadowfax válasza fordfairlane (#10778) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem egy egyesített naagy "Thinkpad" topik sem lenne rossz, és akkor el lehet hagyni a betűket a topiknévből.
Egyetértek. :K

(#10781) Tim82 válasza Shadowfax (#10780) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó ötlet, de a két topik egyesítése tudtommal csak úgy oldható meg, ha a meglévő kettő megy az Archívumba és nyitnak neki egy újat. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10782) TOZ válasza Tim82 (#10769) üzenetére


TOZ
addikt

Tim82: "Menni is fog helyére SATA-adapterrel - thx to Otisz :R - egy nagyobb SATA vinyó, csak ez a jövő zenéje.)"

És kezeli is a SATA Ultrabay adaptert a T41? Vagy hackeled/ted egy picit? Ld. thinkwiki

(#10783) Tim82 válasza TOZ (#10782) üzenetére


Tim82
nagyúr

Otisznak ment egy T40-ben probléma és hekkelés nélkül. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10784) Tim82


Tim82
nagyúr

A modkerben felvetettem a gyűjtőtopik ötletét. [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10785) ngabor2 válasza Tim82 (#10784) üzenetére


ngabor2
nagyúr

íme. várom az első hsz-t.

ezt zárom, de csak azért, mert van folytatása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad T, X, A és W notebookok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.