Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Gubek-Einste válasza a347 (#700) üzenetére

Másik böngésző?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#702) a347 válasza Gubek-Einste (#701) üzenetére


a347
aktív tag

Próbáltam, ugyanaz.
Android, IOS szintén.

(#703) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nincs rá valami "titkos" beállítás, hogy minden újraindítás után (ami elég gyakori ennél a Routernél, cserélve is volt már mind ilyen) ne állítsa alapra a beállításokat? Kikészít. Sokszor észre sem venném, hogy napközben pár naponta újraindul az eszköz, de a Wifinél visszaállítja 20Mhz-re és a csatornát is, ezáltal lefelezi a net sebességét. A 120-as net csak 50-el megy. Folyamatosan ezt kell figyelgetnem és visszatenni 40Mhz-re. :(((
Szolgáltató nem tud rá semmit, csak hogy ez ilyen, ha nem tetszik....

(#704) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#703) üzenetére

Melyik szolgáltató?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#705) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#704) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pr-telecom

(#706) a347 válasza Krystal_s (#703) üzenetére


a347
aktív tag

Nálam is ugyanez van. Ha bármi okból újraindul, visszaáll az eredeti beállításokra. A wifi-t nem használom és le szoktam tiltani, de mindig visszakapcsol.
Szintén Pr-Telekom

(#707) tvamos válasza Krystal_s (#703) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Szolgáltató nem tud rá semmit, csak hogy ez ilyen, ha nem tetszik...."
Neked mit mondtak? Nekem sem tetszik... szertnem lecserelni.

En nem talaltam beallitast, szerintem ok irjak vissza,es letagadjak.

(#706) a347
"A wifi-t nem használom és le szoktam tiltani, de mindig visszakapcsol."

Detto...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#708) Krystal_s válasza tvamos (#707) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azt mondták azért van így beállítva, mert vannak olyan felhasználók, akik nem értenek hozzá, de állítgatják, elrontják, majd hívják a szerelőket. Nálunk csak a Wifit állítja vissza (20 Mhz, Auto ch.)
Bekötéskor a jelszót sem akarták megadni. Azt hittem viccelnek, de tényleg győzködni kellett őket. o.O
A 120, 140, 240-es net már alap náluk és 20 Mhz-en nem tud annyit a Router.
Első beszerelésnél 40-50 Mbit/s volt a max sebesség. Az volt a válasz, hogy Wifin ez a Router csak annyit tud. Kértem másik eszközt. Az sem volt jobb, majd átnéztem a beállításokat és nekem kellett rájönnöm mi a gond.
Az újraindulások okát nem tudják, nem is hallottak ilyenről. Az Event log sem írja. Fórumokon sokan panaszkodtak erre. Nálunk 2-3 naponta restartol, de néha akár 1 hétig is elmegy. A net naponta megszakad kb 1 percre. Minden eszközön más időszakban.
PS4 online játékból (GTA 5) 5-10 percenként kidobált, ezért PS-hez saját Routert kell használnom.
A saját Routert (D-Link) korábban másik szolgáltatónál használtam egy ideig és gond nélkül működött Router módban függetlenül, egymásra téve a 2 eszközt. Ezzel a TC-vel gyakran összevesznek (AP módban is, más csatornán, más SSID) és a TC-n olyankor szinte 0 a sebesség.....

Lecserélni csak Wifi nélküli Cisco EPC3208-ra lehet.
500-as nethez Arris-t adnak, de egyik szerelő szerint (ő teszteli őket) az sem stabil.

[ Szerkesztve ]

(#709) a347 válasza Krystal_s (#708) üzenetére


a347
aktív tag

Nekem az ügyfélszolgálat adta meg telefonon a bejelentkezési adatokat

(#710) Trailblazer válasza Krystal_s (#708) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont most váltottunk vissza a PR-nél az említett Cisco kábelmodemre, ami a Technicolor előtt is volt. Ők cserélték le pár éve kérés nélkül, pedig én elégedett voltam a Ciscoval. Wifis modemre nincs igazán szükségem, mert van saját AC-s TP-LINK-em, ami jóval nagyobb tudású. Úgyhogy most innentől így lesz. (200-as a net amúgy.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#711) tvamos válasza Krystal_s (#708) üzenetére


tvamos
nagyúr

"A net naponta megszakad kb 1 percre."
Oke, csak nalunk ez 1-2 orankent van... es azt hazudjak, hogy mas ilyet nem jelzett.

"Lecserélni csak Wifi nélküli Cisco EPC3208-ra lehet."
Ez az? [link]
Mert ennyit siman megerne, ha ez tutteros. Elegem van!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#712) Trailblazer válasza tvamos (#711) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bár nem engem kérdeztél, de igen, ez az. Szerintem megéri lecserélni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#713) tvamos válasza Trailblazer (#712) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz! Akkor balhezok meg kicsit, csak, hogy legyen akcio, aztan elkullogok, es veszek egy ilyet. Aztan meglatom, sikerul-e beuzemelni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#714) Trailblazer válasza tvamos (#713) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mi nem vettünk, simán lecseréltettük. Visszament a Technicolor, és jött egy ilyen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#715) tvamos válasza Trailblazer (#714) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az szuper!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#716) tutis válasza Jedster (#29) üzenetére


tutis
őstag

nekem 100-as netem van, de az életben nem vitt még a wifi még közelében sem..20-30 mb amit ki lehet sajtolni belőle, laptop 1 méterre tőle. kábelen okés. valami routert kellene szerinterm betenni mellé hogy az szórja a jelet, mert ennek a wifije szar.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#717) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, lehetséges, hogy ennek a Routernek gyengébb a Wifije 5 Ghz-en, mint 2,4-en?
Eddig 2,4-en használtuk és megfelelő volt a jelerősség és a sebesség is minden eszközön még a másik szinten is. Van most egy új mobil, aminek viszont nem tetszik a 2,4 Ghz. Router mellett is alig tud 45 Mbit/s sebességet, de 5 Ghz-en tudja a 120-as sebességet (annyi a net). Viszont minden más eszköz Wifi jelerőssége és sebessége kb a felére, negyedére csökken (notebookok, tablet...) rövid távolságban is. Ez mitől lehet? Elvileg nincsenek zavaró tényezők a környéken, zöld övezet.

(#718) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#717) üzenetére

5 GHz érzékenyebb a távolságra, minden eszköznél így van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#719) PZoli76


PZoli76
csendes tag

Sziasztok!
Ide is beteszem a kérdést,nem csak a PR Telekom topikba,remélem nem lesz belőle gond..
Szóval:
Elegem lett a Technicolor TC7200.20 internet (Wifi/Kábel) szakadozásából,ki szeretném cseréltetni sima modemre,vagy bármire,amivel nem lesz így tele a tököm... PR-Net 250-em van...Tudtok valami konkrét típust jó szívvel ajánlani? Nem kell feltétlen Wifi-s,mivel most is a saját TP-Link-emet használom,a szolgáltatóin le van kapcsolva a Wifi,ennek ellenére xar, ezért bármire nyitott vagyok,csak ne kelljen kínlódni vele.. Jó lenne,ha legalább 2 LAN port azért lenne rajta...
Előre is köszönöm,ha írtok,ajánlotok !! :R

(#720) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Más Routerben, amikor átállítok valamit általában kiírja, hogy restartol, vagy nekem kell egy Restart gombra nyomni a menüből és úgy érvényesíti a beállításokat. Ennél a Routernél csak egy Apply (alkalmaz) lehetőség van. Vajon ez elég pl egy tűzfal állítás, vagy port nyitás után? Nem kellene neki egy Restart? A menüben sehol nem találok ilyet. Ki-bekapcsoló gomb azért nem jó, mert az alapra állítja a Wifi beállításokat.
Egy Reboot MTU van, de az látszólag nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#721) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Egyik PS4 online játékhoz szerettem volna portokat nyitni ebben az ócska eszközben, de a port tesztelő oldalak szerint ugyanúgy zárva vannak az adott portok. UPnP-t is engedélyeztem. Mi lehet a gond? Még hogy lehetne leellenőrizni? :U

(#722) tvamos válasza Krystal_s (#721) üzenetére


tvamos
nagyúr

Érdekes módon, nekem az összes privát beállításom visszált mindig éjjel. Szerintem próbáld kicseréltetni egy modemre velük, amit itt visszább ajánlanak, meg egy saját routerre.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#723) ttaamm74


ttaamm74
újonc

Valaki találkozott ilyennel?Nincs Wireless opció!Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#724) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, úgy tudom ebben a Routerben 4 antenna van. A beállításokban itt azt írja, hogy használt antennák száma 3. Nem 4-et kellene használnia? :F

(#725) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Nagyon elrugaszkodott lenne egy ilyenből AP-t csinálni, esetleg feltenni rá valamilyen alternatív firmware-t, pl dd-wrt? Modemként sajnos nem tud működni, valamiért ledobja az ékszíjat, ha rádugom a koaxot. Az Ubee-vel meg a wifi nem működik jól, úgyhogy gondoltam a kettőből valahogy esetleg ki lehetne hozni egy működőképes megoldást, esetleg beteszek még a kettő közé valami gépet csak vezetékes routernek.

Buliban hasznos! =]

(#726) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Egyelőre kikapcsoltam benne a DHCP-t, és működik úgy, hogy az egyik lan portot rádugom az Ubee-re, a másikat meg a gépre. Viszont sem az Ubee, sem a TC weblapját nem tudom így elérni. Igazából az Ubee nem akkora gond, mert a gép vezetékkel arra lesz kötve, nem a TC-re, a TC-nél viszont még állítgatnék a wifi-n. Majd mindjárt utánaolvasok, hogy hogyan oldható ez meg. Van még egy CB is elfekvőben, annál a modem része sokkal instabilabb, mint az Ubee, de másik AP-nek az is használható lenne.

Buliban hasznos! =]

(#727) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No sikerült megoldani. Átraktam a helyi IP címét 192.168.2.1-re, aztán a hálókártyán beállítottam arra a hálózatra fix IP-t. Így már bejön az admin oldala, ha éppen arra van szükségem, és remekül megy a wifi és a vezetékes net is róla. Még a CB-vel megcsinálom majd ugyanezt, csak előbb vezetéket kell húznom, aztán akkor mindenhol lesz wifi.

Buliban hasznos! =]

(#728) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Összehasonlítottam a CB-vel, azzal 40 Mbps a letöltés a TC-vel csak 2. A feltöltés mindkettővel 20 körüli. Fura, de ezeket mértem Ookla-val egy laptopon néhány falon keresztül. Bár egy mérés nem mérés, meg nem mozgattam el őket különböző pozíciókba, úgyhogy nem tudom az antenna hogy állt belül, de úgy tűnik, hogy a CB erősebb jelet ad. Az marad az AP egyelőre, a TC meg megy a dobozba. Esetleg később fúrok lyukat a TC-nek is, hogy a földszinten is legyen erős wifi, de elfogadható most a CB-vel azon az íróasztalon, ahol leginkább használni szoktuk. Hosszú távon meg úgyis lesz valami mesh-es rendszer, vagy tudomisén. Egyelőre most az új router és a vezetékes 10g fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#729) bacizone


bacizone
csendes tag

Üdv,

Tudja esetleg valaki, hogy a UPC Vodafone Technicolor CH7465VF modem router-én ki lehet kapcsolni a ledeket a router kikapcsolása nélkül ?
Éjszaka zavar...

(#730) Gubek-Einste válasza bacizone (#729) üzenetére

Nem lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#731) lukitheone


lukitheone
csendes tag

Üdv,

Nemrég váltottam a szolgáltatónál gyorsabb csomagra, és akkor a régi modemet lecserélték erre a típusra. Ez már ugye modem+router egyben. Eddig routerkéne egy Asus rt ac66u használtam. Tesztelgettem a sebességeket: pl. ha közvetlen a technicolorra kötve megvan az 500 Mbit letöltési sebesség, viszont az asuson keresztül ennek a sebességnek már a fele sincs meg. Esetleg érdemes lenne kivenni a rendszerből az asus routert és csak a TC-t használni?

(#732) Gubek-Einste válasza lukitheone (#731) üzenetére

A saját router jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#733) lukitheone válasza Gubek-Einste (#732) üzenetére


lukitheone
csendes tag

csak azt nem értem, modemre dugva közvetlen megvolt az 500 Mbit, de ha már az asus routeren nézem a sebességet (kábelről) ott sincs meg, még a 250 Mbit sem. Miért veszik el több mint a fele sebesség attól, mert úgymond a TC-t csak modemként szeretném használni, és mellette egy saját routert?

(#734) tutis válasza lukitheone (#733) üzenetére


tutis
őstag

nézd át a router beállításait, mert nem szabadna feleződnie, esetleg reseteld le

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.