Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Samsung T7 1TB külső SSD
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- potyautas: Másik küldetés
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
TCL LCD és LED TV topic téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
mikrofon
veterán
válasz
OsOnO87
#8364
üzenetére
Akár kevés is lehetne , de cserébe egy stabil 5gHz-es Wi-Fi-vel többszöröse is elérhető, stabilan.
Én bevezetékeztem rendesen a tv-hez a lan-t mire rájöttem, hogy a tv-nek jobb a Wi-Fi és a shield is elboldogul Wi-Fi-n.
Persze NAS-ként nem elég azért, de akkor már úgy is céleszköz kellene. -
mikrofon
veterán
Lehet hogy ez olyan ízlések és ficamok... De én kb az android tv rendszert utálom egyedül a shield-en meg a tv-n is. Nekem nagyon szimpatikus volt a stock android az ugoos saját "launcher"-jével. Egyszerűen szerettem. Jó konfigurálható volt, és jól használható is. Ráadásul minden programot, játékot fel lehetett rakni, nem volt korlátozva. Az android tv meg egy őskori izének tűnik.....
-
mikrofon
veterán
én azért jobban örülnék ha a Shield-re rakhatnám az Ugoos stock android rendszerét.

Amúgy légegér az ali-n kb 10 USD-ért kapható. Csak bedugod a TCL tv egyik usb portjába és már megy is. Én kipróbáltam és működött, de szinte csak böngésző esetén láttam értelmét.
Stock android-os tvbox-on szerintem nem olyan rossz a légegér, csak meg kell szokni. Ugoos Am6Plus-szal én szerettem. -
mikrofon
veterán
Mindenképpen tegyél egy próbát, hogy teljesen üres pendrive-ot FAT32-re formázol és csak a firmware-t teszed fel.
A helyzeted érdekessége, hogy teljesen egyedi eset. Egyelőre sehol nem találok én sem ilyen esetről tapasztalatot. Se arról, hogy nem lehetne vissza frissíteni, sem arról hogy baj lenne a 4K120Hz-cel. vagy villogna a kép.Nagyon úgy tűnik, hogy valami hiba nálad van "Csak"
Mivel vinyóról frissítettél img módszerrel, nem vagyok benne biztos, hogy nem-e a frissítés közben történt valami, mert ugye a img-s frissítés, az a teljes tartalmat, akár több részt is, pl bootloader és egy tárhelyeket is felül írhat. Így elképzelhető hogy eközben nem sikerült a rendes kommunikáció a HDD-vel.....Ami viszont szinte biztos, hogy csak img módszerrel fogsz tudni downgrade-lni. Vagy ugye még lehetne a számítógépről Flash-selös módszer, de nem tudom, hogy az TV-re van-e.... (androidos tv box-ok esetén működik)
Ugye az img-s módszer képes, ujra osztani a particiókat. nah ha ez megváltozott az új béta szoftver miatt, akkor valójában nem az a baja, hogy régebbi, amit most akarsz feltenni, hanem hogy más az adatkiosztás és ezt ismeri fel.Azt amúgy továbbra sem értem, hogy ha csak egy hdmi1.4 kábeled volt, akkor miért nem a kábelt cserélted először és csak az után próbálkoztál a béta firmware-rel. Arról már itt is többet értekeztünk, hogy a hdmi 2.1 nagyon kényes dolog, még a dedikált hdmi2.1-es kábellel és eszközökkel sem mindig megy probléma nélkül a 120Hz. Akkor miért menne hdmi1.4-es kábelle....
-
mikrofon
veterán
hdmi vibrálás az tipikusan kábel, vagy kontaktprobléma. Na most azt nehezen hiszem hogy mindegyik hdmi port egyszerre lett kontakthibás. Ahonnan a béta verziójú szoftvert letöltötted ott nézd meg a hsz-eket, hogy írnak-e ilyen tapasztalatot.
Az új normális hdmi2.1 kábellel próbáltad a 4K120Hz-et a régi szoftverrel is, vagy akkor már az új béta szoftver volt fent.
amúgy még lehet kimeneti probléma is a lejátszó eszközön, vagy ha átmegy pl egy AVR/sondbar egységen akkor azé is.
-
mikrofon
veterán
Nekem sajnos nem sikerült normális használatra bírni. Mert ráadásul a fülesnek is van egy kis hibája, vagyis negatív specifikációs tulajdonsága hogy csak akkor lesz aktív a HDMi bemenete, ha működik a CEC (HDMi vezérlő). Különben tök süket. Emiatt egyébként két fülest is visszaküldtem 14 napon belül. Majd a harmadiknál elfogadtam, hogy úgy tűnik ez ilyen.
Ezek miatt kellett az e-ARC. Mert az előbbi hsz-emben említett kütyü mar nagyon jól megoldotta volna hogy egyik hdmi-n megy a videó és a másikon az audió. Csak a CEC-et nem kezelte. Emiatt hiába volt audió jel a HDMi-n, mivel a CEC nem aktiválta így nem szólt. Mióta e-arc-os a tv minden működik tökéletesen. -
mikrofon
veterán
Nem tudom pontosan mi a cél, de nekem van egy olyan kütyüm ami képes hdmi kimenetet kettévalasztani, külön audió es külön videó jelre. Igazából hdmi2.0b kompatibilis. Van rajta többek között optikai kimenet is.
Ezt még azért vettem hogy ne kelljen e-arc-osra cserélnem a tv-t. Azonban cseréltem, így a fiókomban "hever". Ha érdekel írj rám privátban. -
mikrofon
veterán
válasz
mikrofon
#7948
üzenetére
Így reggel elolvasva némi hiba csúszott a gépelésembe
: tehát helyesen az utolsó bekezdés:
A fentiekből az is látszik hogy csak akkor van e-arc-ra szükségem, ha a család már alszik is és így nincs bekapcsolva az avr mert így passthrough-t módon eljut a hang a fülesig. Különben csak az avr-ig jut a hang tovább nincs is szükség rá. -
mikrofon
veterán
Igen van előrelépés mert így le tudom játszani a dolby atmos és dtsx hangsávokat tartalmazó filmeket is akkor amikor fülesen hallgatom, nem erősítőn. Mert e-arc-on kimegy a füleshez is. Míg nem volt e-arc a tv-n addig amikor fülessel halgattam filmet, újra le kellett töltenem a filmet, más formátumban mert a tv-n nem ment át egyszerűen nem volt hang a fülesben.
Amúgy nálam ez a kapcsolati sorrend:
Medialejatszó => avr => tv (hdmi2 port) => tv (hdmi e-arc port) => fejhallgatóTehát az én esetemben az e-arc nem minőségbeli javulást hozott hanem hogy működik.
Én nem a netflix-es atmos-ról beszélek mert az egy kicsit más az tényleg átmegy arc-on is, hanem a rendes hangsávról BD tartalom (50-100Gb) esetén. Ugye a netflix az egy egyszerűsített trükköt használ az ilyen audiótartalmakhoz.
A fentiekből az is látszik hogy vak akkor van e-arc-ra szükségem, ha a család már alszik is és így nem bízva bekapcsolva az avr mert így passthrough-t módon eljut a hang a fülesig. Különben csak az avr-ig zuhan nincs is szükség rá. -
mikrofon
veterán
Én is egyet értek ezzel. 3-3,5m-ről nézem a 65c728-at. Nekem semmi bajom nincs a távolsággal. Nem érzem kicsinek és látom a 4k es 1080p tartalom közötti különbséget is.
És szerintem is a c728 megéri a felárat.Hdmi2.1 hiányánál nagyobb kérdés hogy jó lesz-e e-ARC nélkül. Nekem emiatt kellett kb két hónapon belül a 55c715-öt cserélnem.
-
mikrofon
veterán
Kicsit más kérdés vagyis inkább kérés.
Kérem nézze meg valaki hogy az új Dune fent van-e Netflix-en vagy az amazon prim-on! -
mikrofon
veterán
Igazából, mivel laptopot kötsz rá, így az egyik igazi előnye az android rendszer számodra nem ad többet.
A másik előnye a hdmi2.1 és e-arc. Mivel nem a saját androidján játszod le a tartalmakat és e-arcon küldöd az erősítődre igy ez se releváns neked. Mert Gondolom a laptopról külön megy a hang az erősítőre, feltéve, ha egyáltalán van erősítőd/soundbar-od. Így ennek a csatoló felületnek az egyik előnye elveszik.
Így marad egy objektív előny a hdmi 2.1 miatti 4K 120Hz vagy 100Hz képi jel fogadása...
Ezzel szemben áll a u8qf sokkal magasabb csúcs fénye.Ezen kívül még szubjektív okok vannak, hogy itt a fórumban a tulajdonosak elégedettek a tévével. Szeretik a képét. Nem tudom ez hogyan van a másik tv esetén.
Mondjuk mint ahogy az is szubjektív, hogy én pont hálóba vennék androidos tv-t, mert akkor semmilyen más kütyü nem kell hozzá és lehet nézni amit szeretnél.Még egy dolog jutott eszembe. Esetleg az internet sebességeket vedd figyelembe a két TV-nél. Melyiken milyen gyorsan száguldozik az adat lan és Wifi felületen a valóságban, nem pedig a specifikációban..
Én személy szerint nagyon örülnék, ha megrendelnéd mindkettőt, kipróbálnád mindkettőt, majd a neked kevésbé tetszőt visszaküldenéd 14 napon belül. Ebben számomra (és talán az egész közösség számára) az lenne jó, ha ide megírnád a te szubjektív valódi tapasztalatodat. Most úgy tűnik ez igazán hasznos lenne, mert úgy látszik te nem kötődsz egyik márkához sem, ráadásul mindegyiket egyszerre vennéd és egyidejűleg tudnád kipróbálni.
Akkor is írd meg ha nem a c728 jön ki győztesnek.Esetleg @Vhiktor bemutatóját megvárhatod, hátha abban lesz számodra pro és kontra érv.
legalábbis reménykedem nem fogja nagyon lehúzni
-
mikrofon
veterán
Ez fordítva is igaz. Attól hogy valaki ide jön és egymaga azt bizonygatja hogy
"Ez az igazi, jellemző kínai igénytelenség."
"Így viszont egy rossz vicc, amelyért még a jelenlegi ár fele is sok volna..."
"Az angol és amcsi felhasználók semmire nem tartják a TCL termékeket""Az általános összeszerelési minősége is jobb, mint bármelyik TCL készüléknek"
Ennek egy része szubjektív véleménye. Ezzel semmi baj sincs.
Egy része objektív fordítés, mellébeszélés.
De amiként sem az egyetemes igazság.
Ez csak egy savanyú megmondás, így hogy sosem probálta a valóságban ezt a tv-t.
Ezzel van a baj.....
Ha valódi felhasználói vélemény lenne teljesen más lenne, de itt a sokéves szakmai tapasztalataira hivatkozva mások véleménye és képe alapján bizonygatja az ellenkezőjét a valódi tapasztalatoknak és megy szembe mások valódi tapasztalataival és kérdőjelezi meg a szubjektív érzéseit.....
Nah ez a baj....
Természetesen te magad is elődöntheted, hogy hogyan vélekedsz nincs ezzel semmi ba, az is elfogadható ha neked ez a szimpatikus. -
mikrofon
veterán
válasz
Brandynew
#7683
üzenetére
Teljesen igaz amit írsz. Valószínűleg neked a laptop a legjobb. Én ha haza érek már csak akkor veszem elő a táskámból a laptopot ha nagyon muszáj. Pont nem egy esti filmezéshez fogom elővenni és birizgálni. A médiabox meg ott van mindig egyszer kellett beállítani rajta a dolgokat. Azóta csak egy távirányítót kell nyomkodnom fotelből és már indul is amit szeretnék. Ráadásul a médiboxal, a gyerekek is jobban bírnak és könnyebben, meg a feleségemnek is egyszerűbb. Mondhatnám, hogy ez így egy kényelmesebb céleszköz filmezésre mesére.
-
mikrofon
veterán
"Az Ugoos lejátszóm tudja mind2-t. Az LLDV-t van amikor használom de csak HDR10-es filmeknél."
Azt tudod esetleg, hogy ilyet az nvidia shield tv pro 19 is tud? Ha igen hogy lehet ezt elvarázsolni?Azt már írtad, hogy DV-ből az nvidia csak a mel-t tudja a fel-t nem idáig számomra nem is volt ismert a két fajta DV......
-
-
mikrofon
veterán
válasz
sellerBP
#7599
üzenetére
"+ garanciát (Biztosítást is)": ezt emailban külön kapod komplett szerződéssel. Ez alapján fog élni és nem a garancialevél alapján. Mert ez egy külön szerződés egy biztosítóval. Emailben benne van a rendelésszám és számlaszám is csatolmányként meg a biztosítási szerződés. A mellékelt tájékoztatóban benne van minden infó
Amikor átadják a futárnak akkor küldik ezt is! -
mikrofon
veterán
válasz
Vhiktor
#7479
üzenetére
A bemutatkozó videód alapján, szerintem hasznos lenne még egy beállitási segédlet és ajánlott beállítás a c728-hoz.
Illetve én személy szerint nagyon örülnék egy érthető leírásnak is, hogy hogyan tudom saját magam otthon kalibrálni, a legtöbbet kihozni a c728-amból, úgy hogy rendelkezem egy ColorMunki Display kalibrációs eszközzel. Ezt a monitorjaim kalibrálásához használom is, de nem jöttem még rá hogyan tudnám az androidos C728-as TV-men.....
De ugyan ilyen leírás, bemutató hasznos lehet azok számára is, akiknek nincs ilyen készülékük sem.Amúgy meg sok sikert a csatornádhoz. Érdekesnek ígérkezik.
-
mikrofon
veterán
válasz
himpike
#7459
üzenetére
Hát ez egy nehéz kérdés, mert én nem nagyon találtam, igazi házimozis térhangzást reprodukáló fülest. A mit találtam az is olyan, hogy HDMi kábel köti össze az adóegységgel és az vezeték nélkül kommunikál a fülessel. Ebből is igazából két alternatívát találtam összesen:
Sony WH-L600 - 70eHUF környéki áron - Nekem most ez van, elmegy filmezéshez este mikor a család alszik, de ennek nincs igazi térhangzása, (mintha valami azért lenne de szerintem ez inkább placebo...) de az már jó, hogy az eARC miatt minden formátumot befogad, így nem kell külön más hangsávval szórakozni ha fülest használok és nem AVR-t. Ha lehet akkor inkább az AVR 5.1.2 rendszeremet használom, csak ugye ennek halkan nincs értelme.....
JVC XP-EXT1 - 350eHUF környékén.... - Olvasgattam róla, de elég kétesélyes amiket írnak, ahhoz meg brutál drága, az ár több mint a TV-é....Sokat kerestem de általában csak gamer füleseket találtam térhangzással, amik android alatt nem gazán működnek.
Pedig én is beruháznék egyre....Viszont ha te vagy valaki talál ilyet, ne tartsa magában.
-
mikrofon
veterán
Valami ilyesmire gondoltam én is.
"ezek a box-ok mind a lejátszásra vannak kihegyezve"
Nah pont ez zavar engem hogy vajon egy TV-n lévő rendszernek is nem erre kéne kihegyezve lenni? Mi másért vesz valaki androidos tv-t ha nem ezért.... igazán összeállhatna a tcl és az ugoos. -
mikrofon
veterán
Le lehet tiltani a TV saját androidját? Tehát ha valaki csak kijelzőként használja hdmi portokon keresztül és véletlenül megnyom egy dedikált gombot, mondjuk Netflix vagy Home, akkor se váltson át a saját androidra? Valahogy úgy gondolom mint ahogy a bemeneteket is le lehet tiltani, úgy lelehet a saját rendszert?
-
mikrofon
veterán
válasz
Botika89
#7394
üzenetére
Üdv az TCL Android11-ben

Ugye a C728- alapból ezzel jött. Annak idején írtam arról, hogy milyen a C715 után a c728. Akkor pont ezeket is megírtam, hogy más a DV logo és hogy eltűntek a Dolby Audio logo-k, annak ellenére hogy átmegy a rendszeren rendesen a hang.Ezek szerint azokat az apróságokat, amiket hiányoltam a c728-ban a c715 után nem tették bele.
Beállításokban érdemes szétnézni talán még azok változtak, bővültek.
-
mikrofon
veterán
Természetesen az érzéssel nem lehet vitatkozni.
Szerintem akkor ehhez neked minimum az nvidia shield tv pro 2019-es médiaboxra van szükséged az AI felméretézése miatt. Kevés olyan TV -van ami ezt jobban csinálja. Vannak természetesen, de azok a "nagyobb" márkák jóval drágább magasabb kategóriájú TV- i.Egyébként ha tényleg elállsz és másikat veszel akkor oszd meg kérlek itt is a tapasztalataidat, hogy tudjuk hogy ebben hol áll ez a TV.
Amúgy én is a shielden keresztül nézem a 1080p mert jobb a felméretezése. De én nem mondanám azt hogy a c728-am-é rossz lenne. A különbség igazán a rosszabb minőségű 1080p-k esetén jelentős.
A felméretezés meg szoftveres. Így h a 4K képekkel elégedett voltál, akkor ez nem a kijelző hibája, hanem egyszerűen ez ilyen. Kizárt hogy a tiédbe más szoftver kerüljön. Egy frissítéssel lehetne még próbálkozni.
Én el tudom fogadni, hogy neked ez nem elég. -
mikrofon
veterán
válasz
laci1892
#7252
üzenetére
TROYPOINT pont COM oldalon nézz szét ott vannak alkalmazások és közvetlen linkek a downloader alkalmazással való letöltéshez is.
Mozi képmód tényleg fakóbnak tűnhet ha a szabványos módhoz vagy szokva. Viszont sokkal élethűbbek a színek. Az emberek fején nagyon látszik ez szerintem.
-
mikrofon
veterán
válasz
himpike
#7244
üzenetére
Szia,
bluetooth kommunikációt hangzáshoz szerintem kerüld el, mert ha csak nem valami különlegesen jó a rendszer, akkor folyamatos problémád lesz a hang késésével.
Soundbarban meg az a kérdés, hogy mennyi összeget szánsz rá, mert azért már vannak elég jók, amik vezeték nélküli satelitet is tartalmaznak. De ezek drágábbak mint a TV, vagy legalább annyi.... -
mikrofon
veterán
"1080p-ben működik-e a HDR, illetve a VRR, gyengébb kábelen?"
Ilyen tartalommal még nem találkoztam. HDR-t én még csak 4K-ban láttam. De persze ettöl még lehet de ezek szerint ritka az ilyen film...."Persze sok online bolt úgy kínálja, hogy nem kerül a termék neve mellé a "b"."
Ne´zz szét az amazon.de-n. Én ezért szavazok az olcsóbb 2.1 kábelre, mert lehet hogy a 48Gb/s-t nem tudja de szerintem többet tud mint 18Gb/s. Én speciel az Ali-ról rendeltem Ugreen markát és tökéletesen működik. Amúgy érdemes az aliexpress-en szétnézni, mert ott sokféle kábelt sokféle hosszban árulnak. Aztán ha azt látod, hogy a sokat eladott kábelekből bizonyos hossz felett, már csak a hdmi2.0 választható és a hdmi 2.1 nem, akkor valószínűleg abban a hosszban már nem tudja ezt a minőséget. (Ami az ali-n nincs az nem is létezik a világon
) A jobb kereskedők jobb termékén amúgy le is van írva, hogy hány méterig mit tud garantáltan. Én ugyan nem mélyedtem bele nagyon a kábel témába, mert nekem 0,5 és 1m-es kábeleim vannak. jah meg egy 2m-es. De emlékeim szerint az Ugreen max. 5m hosszban árulja a 4K120Hz képes hdmi 2.1 kábeleit az ali-n. Viszont van EU raktára és 7 napos garantált szállítással küldi és 15-20USD körül van az 1-2m-es kábel. Kínai kábelek közül én még a baseus-ról tudom, hogy jó minőségű kábeleket gyárt."De ugye nem egy bughalmaz azért?"
Nem, természetesen jól használható. Én elégedett vagyok vele. Csak közvetlenül a c715 után volt az az érzés, hogy pár finomítást abba már beleraktak, ami a c728-ból még hiányzik. De most nem is jut eszembe már konkrétan ilyen."Van valami legfontosabb okosság első indítás után?"
SZERINTEM
Szerintem először a képet kell szépen, neked tetszően beállítani. Az elmúlt hetekben, hónapokban volt itt szó róla mit mire érdemes állítani.
Aztán a menü minden elemen érdemes végig menni és logikusan beállítani.
Végül mehetnek fel a szükséges programok:
- médialejátszó: pl.: VLC, Vimu Media Player
- Kodi
- Aptoide TV, a különböző programok alternatív áruháza
- fájlböngésző: pl X-Plore
- Internetböngésző: pl Firefox TV
- Spootify
- My TV Telenor
- Cinema HD v2
- TorrServer
- Flud (Ad free) Delphi SoftwaresMost így hirtelen ennyi jut eszembe.
Jah meg érdemes keresgetni ilyen Demo vagy bemutató videókat, teszt videókat, hogy az ember had gyönyörködjön abban, hogy milyen szép megjelenítésre képes TV-t vett. Vannak köztük igen látványosak is. -
mikrofon
veterán
HDMI 2.0 4K60Hz-hez éppen elég! DE! szerintem ma már a HDMi2.0b a minimum. Mert enélkül semmilyen HDR vagy DV tartalom nem fog menni. Kérdésesek a kép (videó) mellett futó audiosávok is meg az alkalmazott színmélység is. Hiszen ezek tovább növelik a pillanatnyi adatsűrűségi igényt.
Inkább vennék egy gyengébb HDMi 2.1 kábelt mint egy jó HDMi 2.0 kábelt mert a 18Gb/s nem minden-re elég.Ráadásul valójában nem is a számot kell figyelni, hanem a szöveges sebesség megjelenést, mert a HDMi kábel adatáteresztő sebességet az határozza meg és arra van licenc: [link]
A kábel sebesség kiválasztásánál általában a videó savszelességéről van legtöbb infó. Azonban azt is figyelembe kell venni, hogy a képi tartalom mellet a hangsávok is jelentős sávszélességet igényelhetnek.Amúgy érdemes még a német amazon-on szétnézni. ott időnként lehet jó áron rendes kábelt kifogni akár hosszabbat is.
Pár hasznos Infó:




-
mikrofon
veterán
Én a munkahelyemre kértem. Hívott a futár, hogy most hozná, de hogy hozhatja-e mert nagy a csomag, tehát milyen autóval vagyok haza fogom-e tudni vinni. Nagyképűen azt mondtam, persze nagy autóm van nem probléma. Aztán meglepődtem mikor beraktuk a Dacia Lodgy-ba, hogy azért nem sokon múlt, hogy rendesen be tudjam rakni....
-
mikrofon
veterán
válasz
rob9004
#7131
üzenetére
Szia,
nem biztos, hogy neked is segíteni fog de ez a téma (vagy nagyon hasonló) rendszeresen előjön az Nvidia Shield külföldi fórumán. Ott az szokott a megoldás lenni, hogy a Google nevű alkalmazást ki kell keresni az alkalmazások közül és az adatait illetve alapértelmezéseit törölni kell. Ezek után ha megnyomod a mikrofon gombot és ha megkérdezi melyik alkalmazást használja akkor a google katniss-t (com.google.android.katniss) kell beállítani alapértelmezettnek.Szerk.: az is lehet még amit @N_A_S fórum társ ír.
-
mikrofon
veterán
Esetleg ezt próbáld meg: How to Install the Best Browser for Android TV
Ez sok olyan dolgot is lekezel amit a többi android tv-s böngésző nem. -
mikrofon
veterán
Igen kirakja.. a Play áruházban nem találod?
Firefox (Android TV) 4.8Egyébként én az Aptoide TV alkalmazást használom és abból töltöm le az alkalmazásokat. Abban biztos benne van.
How to Use FireFox On Your Android TV -
mikrofon
veterán
Én csak erre tudom a választ:
"lletve: minőségi HDMI 2.0 kábellel 7 méteren működhet 4k 120 fps, vagy ezt pl. felejtsem el?"
Felejtsd el. Ez csak a hdmi 2.1 kábellel megy....Abból is csak az igazán jóval, az meg nem olcsó, de csak egyszer kell megvenni a jót."Más: A 8bit+frc sokkal gázabb, mint a real 10 bit?"
Lehet de szerintem már ez is nagyon szép. -
mikrofon
veterán
Én firefox TV-t használom az sokkal jobban használható a TV-n a távirányítóval.
-
mikrofon
veterán
válasz
Kiskutya
#7027
üzenetére
Ezt a hülyeséget....
Legalább egy figyelmeztetőt kaphatnak az ilyen fék infót terjesztő, hiszen csak itt hányan vettünk az elmúlt hónapokban új TCL TV-t...... aztán a Telekomos készlet is időnként kifogy és újratöltődik....én féléven belül kettőt is vettem egy c715-öt és és egy c728-at. Mindkettőt újonnan.
-
mikrofon
veterán
Vagy szálitsd házhoz és ott mutasd meg.
Amúgy mivel garis, így hiba esetén a garit tudják intézni a szervizzel.
Tényleg bele lehet futni problémás esetekbe. De szinte csak ez az egy lehetőség van, mert ha garis problémád lenne is, először, javítják, ha az nem működik, alaplapot vagy kijelzőt cserélnek, majd cserélik. Pénzt vissza ritkán adnak és nagyobba/újabba se gyakori a beszámítás, mert a garanciális ügyeket a szerviz intézi, az új másik modellt meg a kereskedő árulja.
Az is lehet, hogy valaki ezt most olvasgatja és megkeres privátban, úgy meg már könnyebben is alkudik, hiszen te nem akarsz problémát ö meg nem fog okozni, így te hajlandó lehetsz olcsóbban adni.
Alkudni mindig fognak ez ilyen. Amúgy azért nem egy nagy ördöngösség ez a használt adok veszek dolog. A saját lakcímes bemutatást én sem szoktam támogatni már csak a feleségem és a gyerekek miatt sem. ... bár TV-vel pont nincs tapasztalatom
-
mikrofon
veterán
válasz
Winzsolt
#6970
üzenetére
Ez amit írsz úgy hangzik, mintha az erősítő-táv "hangerő lefele" gombjának az IR kódja megegyezne a TV-d távirányító bekapcsoló gombjának az IR kódjával. Erre pedig nem nagyon van megoldás. Ez ritkán, régi készülékek esetén előfordulhat. Manapság már nem nagyon hallottam ilyet. Ezek szerint mégis van.
-
mikrofon
veterán
válasz
domjántibor
#6967
üzenetére
"saját felelősségre"
Ez tényleg így van mert bármi közbejöhet, pl a gyermeked odarohan frissítés közben a TV-hez kihúzza az áramellátását, azt meg is lehet a baj
Amúgy maga a folyamat nem olyan bonyolult mert
1. letöltesz egy fájlt
2. Kicsomagolod, ha ki kell
3. Felmásolod egy FAT32-es Pendrive gyökerébe
4. Pendrive-ot beilleszted a TV USB csatlakozójában,
5.: TV menüjében rákattintasz a frissítésre, majd kiválasztod, hogy adattárolóról majd indul is.
az 5. pont a kockázatos, hogy ne szakadjon meg, illetve hogy ne legyen sérült a fájl, meg jó típushoz való legyen. De ezt az utóbbi kettőt elvileg ellenőrzi a rendszer frissítés előtt.Eddig egy automatikus frissítés jött, az előbb említett fórumtársnak ez oldotta meg a hibáját. Így akár erre is lehet várni csak nem tudni mennyi idő múlva jön a következő
-
mikrofon
veterán
válasz
Winzsolt
#6966
üzenetére
A TV-n a Rendszer beállításokban van egy olyan hogy CEC. [link] Ha ezt kikapcsolod, akkor teljesen meg kell szűnnie ennek a jelenségnek. Azonban így más előnyöket is elveszíthetsz. így érdemes ez a menüpont alatt különböző beállításokkal próbálkozni. Illetve ugyan ilyen menüpontnak kellene lenni-e az erősítődön is. Valamint ha valamilyen médialejátszód van még rákötve az erősítőre akkor azon is. Ezeket érdemes megkeresni végignézni, és úgy beállítani ahogy szeretnéd. Pl, hogy az egyik készülék ne kapcsolja be a másikat, ... még más lehetőségek is vannak
-
mikrofon
veterán
válasz
domjántibor
#6964
üzenetére
Nah úgy tűnik itt a második problémás eset a TV-vel.
Az első az nagy valószínűséggel az említett két alkalmazás hibája lehet, vagy még az internet sebessége, jelminősége miatt lehetséges. Az lenne rosszabb ha a hardver melegedne fel és az szemetelne, de akkor más szoftverben is elő kéne jönnie, ha komolyabb videótartalmat nézel.
A második esetnél, pl.: kérdés, hogy milyen formátumú a fájlrendszer a külső adathordozón és hogy milyen csatolófelületen (USB2 vagy USB3) kapcsolódsz hozzá. Ez igazából adódhat kábelhibából, vagy nem elégséges savszelességből, vagy kommunikációs zavarból is. Illetve kérdés, hogy milyen médiatartalmat szeretnél lejátszani és milyen médialejátszóval. Azért ez sem mindegy. Ebből is lehetnek problémák. Szerintem az egyik legjobb fájlböngésző ATV-re az X-plore. Média lejátszásra, meg érdemes első körben a VLC-vel vagy a Vimu Media Player szoftverrel próbálkozni. Vagy ha van kedved és időd jobban belemélyedni, akkor az egyik legjobb médialejátszó a Kodi.
Az első problémára megoldás lehet egy szoftver frissítés a TV-n. Nem olyan régen volt egy fórumtárs, akinek elég furcsa problémái voltak (a szerviz már alaplapot akart cserélni) és neki is a rendszerfrissítés meg is oldotta.
Emiatt a második problémádon is lehet hogy segít. -
mikrofon
veterán
válasz
himpike
#6952
üzenetére
Nem nagyon értem mire gondolsz? Én megvettem beüzemeltem rákötöttem a lejátszót erősítőt hdmi fülest, végig mentem a menüben beállítottam logikusan a lehetőségeket és azóta használom elégedetten és már hónapok óta....
Pontosan te mire gondolsz, hol látod itt a megoldhatatlan illetve problémás dolgokat?
Rádásul hány felhasználónál olvastál ilyet?Nagyon nem értem mikor valaki így ráront egy topokira. Főleg, mikor a rendszeres olvasók tudják, hogy talán egy problémás felhasználó volt. Akinek egy firmware frissítés megoldotta az egészet, ráadásul ezt ajánlották neki a legelején is. Csak hát idő és sok HSz kellett mire ez megtörtént....
-
mikrofon
veterán
Szia,
külön beállítás van a HDR videó tartalom lejátszására és az SDR azaz normál nemHDR tartalomra és külön beállítás a Dolby Vision tartalomra is. Amikor éppen az adott típusú tartalmat nézed, akkor a hozzá tartozó beállítást tudod beállítani és csak azok az állítási lehetőségek jelennek meg, amik az adott tartalom esetén relevánsak.
A "hdr javított" elvileg olyan esetre való, amikor rossz minőségű HDR anyagot nézel.
PS5 és egyéb játék konzol esetén javasolt a játék beállítást használni, mert itt arra van optimalizálva, hogy minél kevesebb legyen a késés és hogy a gyors mozgások is gyorsak legyenek.
-
mikrofon
veterán
Szia,
nekem olyan fólia volt rajta, ami nem a kijelzöt védte hanem a keretet körbe. Természetesen rálógott a kijelzőre is. Valóban elég jól rá volt rakva, nehezen volt észrevehető. Annyira, hogy nekem fel sem tűnt, hanem a kilenc éves gyermekem odament, aztán megkérdezte, hogy apa ezt miért nem szeded le és már húzta is le. Válaszolni sem volt időm

Emlékeim szerint alul középen a márkafeliratnál látszott a legjobban, hogy az csak védőfólia -
mikrofon
veterán
"Neked az bonyolítja a dolgot, hogy most jelezted a szervíznek a hibát, és egy esetlegesen félrecsúszott frissítést nehéz lenne megmagyarázni."
vagy éppen pont kapóra jöhet, mert ha frissítés előtt dokumentálja, hogy nem működik rendesen a menü, nem lehet állítani semmit, akkor szerintem ha csinál egy ilyen frissítést és valami balul sül el akkor szerintem nem fogja tudni megmondani a szerviz hogy ő okozta a hibát. Úgy veszem észre a hsz-ekből hogy szoftveresen nincsenek a megfelelő tudás birtokában.
Persze ez csak egy feltételezés.
Így tényleg fintos hangsúlyozni, hogy akár balul is elsülhet, tehát csak saját felelősségre végezze el. -
mikrofon
veterán
-
mikrofon
veterán
Nah ez már jó, mert elnémítottad a tv hangszóróját. a TV-nek meg lehet mondani, hogy ne e-ARC hanem csak sima ARC legyen. Ezt próbáltad? [link]
Itt a CEC menüponton belül kapcsold be a CEC-t, és ha megjelenik a listában a soundbar-od akkor kattints rá és kapcsold be hogy erősítő: [link]
Itt ugye az ARC-ot kell kiválasztani: [link]
Itt a digital output menüpont alatt próbáld végig az összes lehetőséget. Hátha automatikusan olyan formátumban küldi a TV a hangot amit soundbar-od nem ért: [link]Így mennie kell, mert visszafelé kompatibilis az ARC illetve hdmi port is. Csak ezt tudatni kell aTV-vel. Ha így sem megy, mégsem, akkor vagy a kábellel van valami probléma, vagy a soundbarod nincs jól beállítva. Esetleg hibás, rossz a készüléked.
-
mikrofon
veterán
Ott van a beállításokban, hogy melyik kimenet szóljon. Magadnak tudod beállítani. Így lehet az is hogy csak az egyik kimenet menjen vagy a tv hangszórója is szóljon.
Szerintem egy kicsit meg kéne ismerkedned a tv-ddel és a menüjével. Vagy vissza cserélni az előző tv-d márkájára. Mert így sosem leszel elégedett.
Szerintem.... -
mikrofon
veterán
Az arc egy egyirányú képi (bemenet) és kitirányú hangi (bemenet és kimenet) kommunikációt tesz lehetővé. Az hogy a Panasonic tv-vel működött csak akkor releváns ha az is hdmi2.1 képes volt. A CEC-et mindenképpen be kell kapcsolnod hogy legyen ARC ezen a tv-n legalábbis.
Úgyan nem 4k/120Hz-en használom de nekem működik arc gond nélkül , azon hallgatom esténként a filmeket mert egy hdmi-s füles csatlakozik oda. Sajnos ha nincs CEC engedélyezve és nincs beallitva a cec eszköznél hogy erősítő, akkor nem megy nekem sem a hang a fülesen. Ez elég szívás mert így a cec összeakad az AVR-emmel... így az avr-emen ki kellett kapcsolni a cec-t. (Az avr -em pedig a medialejatszó és a tv között van és a tv hdmi2 csatlakozójára van kötve.)
Az hogy nincs hang akár a soundbar "hibája" is lehet, mert lehet a tv a 4k/120Hz mellett olyan hangsávot küld amit nem tud értelmezni.
Az audio és rendszer beállításokat kell végig nézni mind két eszközön. Kifejezetten a hangmódokat a HDMi típusokat, módokat és a cec-t kell jól beállítani, egymáshoz hangolni. -
mikrofon
veterán
válasz
laci1892
#6856
üzenetére
SmartTubeNext – Ad Free YouTube App on Firestick/Android - How to install on android tv
Én ezt használom. Mert ez sokkal tv távirányító barátabb felülettel rendeljezik mint a vanced. Az inkább telefonon jobb számomra.
Kodi YouTube add pedig számomra túl lassú volt, nagyon sokat kellett várni egy egy keresés eredményére pl. Illetve sisak kevésbé tűnt felhasználóbarátnak ez az add-on. Pedig amúgy szeretem a Kodit. -
mikrofon
veterán
válasz
beverly
#6844
üzenetére
Számomra ez az egész hdmi 2.1 sztori érthetetlen. Mármint nem a létjogosultsága, hanem az ami történt világ szinten. Több neves gyártó is úgy hirdette termékeit már tavaly év végén, hogy az elsők akik képesek a hdmi 2.1-re és hogy ezek lesznek az első készülékek, amivel az akkor megjelenő játékkonzolokat maximális minőségben lehet élvezni.... Ehhez képest nem tudják Pl.: az én Yamaha erősítőmet szervízbe kell vinni és ott cserélnek benne alkatrészt hogy tudja, de ez az ugyan ingyenes szervizprogram majd csak idén ősszel, tehát egy évvel később indul ....
Ugye nem csak Yamaha járt így hanem másik neves AVR gyártó és emlékeim szerint a TV-k között is van/volt ilyen.....
Mondjuk engem nem érint, mert erre a szintre már nincs szükségem, de hogy történhet meg ilyen????? Számomra ez egy legális világszintű átverésnek hangzik... -
mikrofon
veterán
válasz
beverly
#6838
üzenetére
Azt azért tudni kell hogy jelenleg a 4k 120fps használhatósága elég rosszul áll a teljes elektronikai szegmensben. Nagyon érzékeny a kábelre és rengeteg AVR-van ami csak papíron tudja a hdmi2.1 szabványt. Így nem biztos hogy csak a TV problémája ez, mert ez a képminőség egy normális hanggal már az a sávszélesség ami lehet hogy egy egy eszközön csatlakozón vagy kábelen nem megy át teljesen vagy zavarmentesen.
Sajnos.
Természetesen nem kizárt hogy ez a TV is beleesik abba a kategóriába, hogy csak papíron tudja. Jó esetben megoldják majd szoftveresen rossz esetben hardveres módosítás kell mint sok HDMI2.1-et "tudó" AVR esetén. -
mikrofon
veterán
válasz
laci1892
#6812
üzenetére
A TLC esetében nem tudom a pontos infókat. Viszont az nvidia shield tv pro 2019 média box esetében igen. Ez ugye az egyik legjobb androidos tv média box. Igen jó hardverrel ráadásul már ugye két éves. Android tv 9 fiút rajta. Itt a gyártó kijelentette hogy mivel tökéletesen működik így nem terveznek olyan nagy verzió lépést hogy jöjjön az android 11 rá mert nem hozzna semmi jelentős újítást így pedig túl nagy munka és túl nagy kockázat lenne hogy elsőre olyan android tv 11 jöjjön ki ami ugyan olyan jól megy majd mind a mostani 9-es.
Ráadásul olyat is kommunikálnak hogy csak akkor adnak ki 11-et ha sikerülne az av1 video codec-et beizzitani mert csak akkor lenne értelme az a11-nek. Viszont ugye ez alapvetően hardveres kérdés. Mégis azért próbálkoznak vele mert elvileg a shield hardvere elég erős hogy szoftveresen megoldják. Aztán van még egy kicsit homályos rész is. Mert az nvidia szerint egy Google feltétel hogy csak az av1 codec-et kezelni tudó készülékre kerülhet android tv 11.Tehát nekem igazából úgy tűnik hogy teljesen mindegy hogy android tv 11 vagy csak android tv 9 fut a hardveren. Legalábbis én ezt szűrtem le a fentiekből.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- LEGO klub
- Vezetékes FEJhallgatók
- Fele annyit ér az iPhone Air, mint amennyibe pár hete került
- PlayStation 5
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Nem lesz olcsó a Realme GT 8 Pro Európában
- További aktív témák...
- Samsung UE40M5002 LED Tv eladó (40"/101cm)
- LG 50UM7450 4K WEBOS Magic Remote + ajándék!
- LG 55QNED86T3A / QNED / 55" - 139 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- Lenovo ThinkVision LFD E65 65" LFD kijelző új
- LG 55SM9010PLA 4k Nanocell TV! 55"/Nano IPS/Dolby Vision/Atmos/4k-120hz/Freesync/HDR10/"Gaming TV"
- iKing - Xiaomi 14T Pro Titan Gray Vékony, prémium kivitel, nagy kijelző 12/512
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3678, 100% Akkumulátor
- Samsung Galaxy A36 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / BONTATLAN
- Lenovo Thinkbook 16 G6 WUXGA IPS Ryzen7 7730U 16GB 512GB SSD Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- PocketBook Touch Lux 5 (PB628) /hibás/
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest



) A jobb kereskedők jobb termékén amúgy le is van írva, hogy hány méterig mit tud garantáltan. Én ugyan nem mélyedtem bele nagyon a kábel témába, mert nekem 0,5 és 1m-es kábeleim vannak. jah meg egy 2m-es. De emlékeim szerint az Ugreen max. 5m hosszban árulja a 4K120Hz képes hdmi 2.1 kábeleit az ali-n. Viszont van EU raktára és 7 napos garantált szállítással küldi és 15-20USD körül van az 1-2m-es kábel. Kínai kábelek közül én még a baseus-ról tudom, hogy jó minőségű kábeleket gyárt.![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

