Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#26801) Stealth


Stealth
aktív tag

Na, 43C645-ön is jött service update. Most fut a frissítés.

-= Stealth =-

(#26802) Celtis válasza classic B (#26785) üzenetére


Celtis
veterán

Rányomtam erre az update-re de ahogy írja is ez csak magát az update eljárást javítja. A hibákra semmi hatása sincs.

(#26803) Stealth válasza Celtis (#26800) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem ne töltsd fel sehová, ahogy írtam korábban, letöltött 1080i-nél nincs ez a jelenség nálam, - de ugye én spec szoftvert kapok. ;]

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#26804) Celtis válasza Stealth (#26803) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor ebben megállapodtunk. Amúgy sem érdekel ez a probléma.
Úgy néz ki a local dimming medium állásban nem lüktet a fényerő, és a fekete részek sem tűnnek világosabbnak, szóval ez még szódával elmegy.

Viszont holnap elküldöm a bicsaklós videót a TCL-nek.

(#26805) mrmft válasza Stealth (#26801) üzenetére


mrmft
senior tag

Ezt fejtsd ki! Mi ez, es mit csinalt? Te mit csinaltal, hogy lett?

(#26806) Vhiktor válasza Celtis (#26767) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mert nem értenek hozzá.

Gyorsan atfutottam a hszket, nem lehet hogy foci esetében maga a felvétel a ludas?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#26807) Cartmenn válasza Celtis (#26779) üzenetére


Cartmenn
tag

Na megnéztem 2 TVn is azt a jelenetet ( c805 még a gyári szoftver és a hisense u8qf ) mindkettőnél tök folyamatos a mozgás ---a tcl-t átállítottam IQ-fényes-sötét mindegyik ugyan az,igaz nálam már bekapcsoltam valami mozgásjavítást pár napja (mert pont valami 3test probléma jelenetnél nem volt sima,szaggatós volt, egy téglás épület,meg épület szélek háttérben való mozgása) :) Mint írtam is én igazán csak letöltött filmekre használom,valószínű ezért nem látok annyi hibát mint aki mindenre is használja a c805-t . Ma épp bekapcsolás után (hogy megnézzem ezt az esetleges hibát,amiről elősször írtam is) ,felajánlotta a frissítést,vagy majd később ,az utóbbit nyomtam --eddig ezt nem csinálta :) Direkt ránéztem ,még ott volt a kis piros pont hogy van frissítés ,meg a V28 van még rajta. Na mondom kikapcsolom,és megnézem megint fel ajánlja e a frissítést ---hát nem mert frissített :W tehát én se úsztam meg (ugye nálam is kikpacsolva az aut ) Mivel így láttam ezt a jelenetet még pár perce,tudtam hasonlítani ---bizony nekem is ott beszaggat,vagy inkább nem folyamatos ,bárhová is raktam a beállítást fényes-IQ-sötét .A világosnál és az IQ nál van valami dolby vision-al kapcsolatos bekapcsolási lehetőség - szerintem idáig nem volt,bár a bekapcsolására szerintem semmi nem változott ---sötétnél nem lehet bekapcsolni . A gyári médialejátszó kicsit máshogy néz ki. Már késő van de ráfigyelek mostmár a képhibákra ha előjönnek :) van egy jó YT tesztvideó amit tök szép,annál semmi nem változott így elsőre,talán kicsit feketébbek a feketék,meg mintha erősebb lenne a fényerő ,de csak talán :)

[ Szerkesztve ]

(#26808) Celtis válasza Vhiktor (#26806) üzenetére


Celtis
veterán

Nem. Ez sima mozgásjavító artifact.

(#26809) Stealth válasza mrmft (#26805) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nem tudom mi ez, állítólag/valószínűleg csak a frissítési folyamatra van hatással.
Írtam korábban, nincs log, semmit sem vettem észre. Manuálisan kerestem itt: #26780.
Vicc ez így egyébként.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#26810) Celtis válasza Cartmenn (#26807) üzenetére


Celtis
veterán

Köszönöm, hogy megerősítetted a megfigyelésemet, miszerint a mozgás hibát a V098 hozta be.

(#26811) vonSux válasza Celtis (#26810) üzenetére


vonSux
őstag

C805, új gyári fw, 4k hdr (fallout) tartalom néha bizony mikrolaggol. Ez a korábbi fw alatt nem volt. Más hibát nem tapasztalok (tv adást nem nézek), és észrevehető javulást se.

(#26812) BlueSteel válasza Celtis (#26810) üzenetére


BlueSteel
tag

Ezt én is, az első posztom óta is, sokszorosan csak megerősíteni tudom. (Korábbi posztom kikereshető, ahol részletesen leírtam mindent. A TV 65c805.) Semmilyen beállítás nem segített. A filmek alapból is akadnak mozgásmegjelenítés nélkül, azzal együtt meg szappanoperává változnak már a minimum értékeken is. Azóta feltettem a v062-t (ott is jobb volt a mozgás és a képminőség is a v098-hoz viszonyítva, viszont voltak hibák (pl. időnkénti villódzás minden film alatt), ezt követően felment a V999 v1. Itt a feketék olyanok, mint a v028-nál, igazán mélyek, a 720p tartalmak is korrektek, DV jól működik, és a mozgás bár nem tökéletes, de sokkal jobb, mint a v098-nál, és skálázható, akárcsak az élesítés (nálam de-judder 2, de-blur 1-es értéken vált be leginkább, itt már simít, de nem szappanopera). A gyári videolejátszó már ugyanúgy működik, mint a v098-nál (pl. automatikusan behúzza a feliratot).

2k 144Hz és 4K 120 Hz gaminget is próbáltam, G-Synccel, HDR-rel, PC Desktopként is használom a TV-t, egyelőre ott sem tapasztaltam problémát.

Hozzáteszem, TV-adásként csak Tarr mobiltv-t nézek böngészőből, durva képhibába eddig nem futottam bele, kábeltv-m nincs.

SDR tartalmaknál, a Local dimming közepes beállítás sokkal jobb képet ad, mint a high. Ott túlszaturálja a fényes jeleneteket (gyertyafényeknél észrevehető halo veszi körbe a fényes területet), és sötétíti a képet.) Ez már igaz volt a v098-ra is.

A v098-nál volt egy másik probléma is, amit akkor nem említettem, az appok sorrendjét nem lehetett elrendezni, visszagombra nyomásnál kilépett az elrendező ablakból és minden maradt úgy mint régen.

Egy-két bug azért itt is van, nem tudom, hogy a V999v3-at érdemes-e még bepróbálni, a fórumokon (pl. Telegramon) azt tartják a legjobbnak.

(#26813) Swami


Swami
senior tag

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#26814) cd930 válasza cd930 (#26618) üzenetére


cd930
aktív tag

Sziasztok!

A TCL supportnak megírtam a problémát (65C835-n nem jelenik meg az EPG a Guide gombra), nagyon gyorsan válaszoltak (csak én nem vettem észre napokig, mert spam-be ment..).
6425-ös full reset folyamatot ajánlott, megcsinálom majd, hátha megjavul.
Kérdés az, hogy a készüléken lévő elég régi v503-as FW-t hagyjam rajta?
Általános nézet, hogy inkább maradjon a régi, mert sok esetben inkább ront a helyzeten az új..
Másik kérdés, hogy a mostani beállításokat le lehet menteni? Egy fórumtárs írta, hogy erre elvileg a 9735-ös szervizkód szolgálhat. (Elég sokáig tartott, míg mindent úgy ki és bekapcsolgattam illetve átállítottam a mindenféle beállításokat Vhiktor 2022-es videója alapján.)

Köszönöm! :R

20+ éve a Prohardveren

(#26815) mrmft válasza Stealth (#26809) üzenetére


mrmft
senior tag

Nekem ott egy piros 2-es volt a gombon, feltette amit akart (V604 - C635).

(#26816) Imi1981 válasza BlueSteel (#26812) üzenetére


Imi1981
veterán

Használtam v3-at is v1 után még amikor kijött ( c745-ön) . Emlékeim szerint a v1 képe szebb volt kicsit de minimális az eltérés. Lehet csak éppen úgy láttam. Jelenleg is v1-et használok.V3 sem hibátlan az én használati szokásommal olyan volt mint a v1. Ugyan azok a hibák voltak ha jól emlékszem. Amúgy tapasztalat, érdemes minden új rom telepítés után csinálni egy gyári alapra állítást! Kicsit macera de jóval kevesebb hiba lesz. Amúgy kevesebb és nem olyan bosszantó hibák vannak v1-en mint v098 -on.

[ Szerkesztve ]

(#26817) klaya86


klaya86
senior tag

Nos jó fél nap használat után azt kell mondjam, nagyon elégedett vagyok a 65c645 - el. Sehol bevilágítási probléma, beállítás után pedig nagyon oké a képe, az előző samsungom után mindenképpen jobb. Tv adások is bőven jók. Próbáltam pár 720p anyaggal, hibamentesen játsza őket. Hangja szerintem átlag felhasználásra, tv nézésre bőven oké, talán a mély hangok, amik lehetnének jobbak. De filmre, zenére úgyis egy Edifier r1700bt-t használok. A frissítést kikapcsoltam 😃 remélem így is marad. A saját és az Euronicsban próbált két samsung után ez a tévé kepminőségben, rendszersebességben, funkcióban bőven egy szinttel feljebb van.

(#26818) Stealth válasza mrmft (#26815) üzenetére


Stealth
aktív tag

Aha, nekem is 2 frissítés volt, de nekem nem egyszerre. (C805).
A c645 esetében eddig egy frissítés volt.

-= Stealth =-

(#26819) tigribigri válasza klaya86 (#26817) üzenetére


tigribigri
lelkes újonc

Szuper! Köszi a jelzést, jó tévézést. :R

(#26820) classic B


classic B
aktív tag

Ma kellett volna felvenni nálam a tévét a postafutárnak, de nem történt meg. Még jó, hogy tegnap becsomagoltam... Remélem holnap elviszik és nem is látom soha többet. Amen.

(#26821) pictigjis válasza classic B (#26820) üzenetére


pictigjis
senior tag

te most éppen hova küldöd?

(#26822) Imi1981 válasza classic B (#26820) üzenetére


Imi1981
veterán

Pedig a C805 azért nagyon jó tévé. Persze vannak szoftver hibák de én azért biztos nem adnám el. Oda adom érte a c745 -öt! Egye fene a postát én állom 🙂.

[ Szerkesztve ]

(#26823) Celtis válasza classic B (#26820) üzenetére


Celtis
veterán

Megegyeztél velük a visszavásárlásról?

(#26824) Celtis


Celtis
veterán

Szeretném kérni, hogy aki hasonló akadozó lejátszás problémákat tapasztal C805-ön a V098 szoftverrel, az dobjon egy rövid hibabejelentést a husupport@tcl.com címre.

(#26825) Swami válasza Imi1981 (#26822) üzenetére


Swami
senior tag

Persze, hogy továbbra is nagyon jó tv a 805, csak érthetetlen, hogy a TCL-nél miért hülyék dolgoznak? Kiadok egy frissítést úgy, hogy nem tesztelem? Senki nincs ott, aki azt mondta volna, hogy ez így nem lesz jó srácok!? Én lennék ott a főnök, repülne mindenki. Még az éjszakai takarító is.
Amúgy se sürgette senki a frissítést. Minek? Bárkinek bármi baja volt a tv-vel előtte? Na ugye! Ráértek volna karácsonyra kiadni valami újabb változatot, mondjuk amiben be lehetett volna állítani háttérnek a Reszkessetek betörőkből jeleneteket és csatornaváltâsnál meg csilingelt volna...
(Amúgy, ha érdekel, az enyém eladó. 😀)

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#26826) pictigjis


pictigjis
senior tag

közben megjelent a v6, szóval lehet, ők is tudják, kell menni tovább...

New TCL T653T01 platform Google TV Update available in test M999.
TV models ....85C655Pro/98C655
98P745/ P755
C745X2/ C755
C805/ C845X2/ C855
C955/ X955
Full models list
V8-T653T01-LF1VM999.000953

M999 OTA (Test version # 6)
- For first install rename to V999 and remove "_Test_Version_6" in file name!
- For users with M999...just remove "_Test_Version_6 in file name!

https://shorturl.at/hjJS8

build date= Apr 16, 2024
build= 1713246618
security_patch= 2024-02-05
gmsversion= Android_12_GTV_S
product.build.fingerprint= TCL/G08_4K_GB/G08:12/STT2.221228.001/AS14:user/release-keys
revision= 000953
OTA size= 1.936 GB

[ Szerkesztve ]

(#26827) classic B válasza Celtis (#26823) üzenetére


classic B
aktív tag

Nem erről van szó egyelőre, de ha nem javítható, akkor az lesz a vége gyanítom. Márpedig szar szoftvert nem lehet fizikailag javítani tudtommal.

(#26828) klaya86


klaya86
senior tag

Mivel még új vagyok ilyen androidos tv témában, így bennem is elmerült, hogy egy tv-n mi értelme ennek a nagyon gyakori szoftverfrissítésnek? (szerintem semmi..) Egy telefonra oké, jönnek a havi biztonsági frissítések, új android verzió, új UI, új funkciók. Na de tévére mi szükség van a frissítésre? Főleg, ahogy olvasom , egyet előre, kettőt hátra effekt. Ha faszán működik a cucc, tudja amit kell, akkor...?

(#26829) Imi1981 válasza pictigjis (#26826) üzenetére


Imi1981
veterán

Linket tudtsz dobni? Tekegrammon nincs fent.

(#26830) classic B válasza Imi1981 (#26829) üzenetére


classic B
aktív tag

Ott van a hozzászólásában, csak nincs linkesítve. :)

(#26831) LLKobe válasza Imi1981 (#26829) üzenetére


LLKobe
veterán

Ott van a link a közepén. Write onlyba vagy? :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26832) pictigjis válasza Imi1981 (#26829) üzenetére


pictigjis
senior tag

már tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#26833) Imi1981 válasza classic B (#26830) üzenetére


Imi1981
veterán

Tényleg :D. Jólvan fáradt vagyok kicsit nem látok.

pictigjis

Át kell nevezni a zip fájlt? V3-at át kellett ha v1-ről akartam frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#26834) Celtis válasza classic B (#26827) üzenetére


Celtis
veterán

Én már megírtam a tcl supportnak, hogy szervizbe szállításon ne is gondolkodjanak.
Most valami kiszálló szerelő fog keresni.
Ezt még megvárom, de tartok tőle, hogy valami bohóckodás lesz csak.

Közben láttam, hogy az avforumson is egy ember ugyanezt panaszolja, ő is próbál a fejlesztőkig eljutni.

(#26835) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Van egy tcl 50c805 típusú Tv. Rádió hallgatás közben mindig kiírja hogy nincs nyomkodva a tv ezért kikapcsol , lehet ezzel valamit kezdeni? Alvás idő ilyesmi már beállítottam de akkor is csinálja. Másik.tv nézés közben van olyan hogy egyszer csak kiírja baloldalon a csatornát amit éppen nézek ezt miért csinálja? Úgy adja be mint amikor csatornát váltok az ok gomb körüli nyilakkal. De nincs megnyomva semmi.

(#26836) classic B válasza Celtis (#26834) üzenetére


classic B
aktív tag

Fura egy cég ez. Hozzám nem akartak kijönni szerelők, pedig a TCL azt mondta, hogy ekkora tévét először helyszínen próbálnak javítani. Aztán mostani esetben sem jönnek ki, de a szerviz küldött volna munkatársat, hogy elhozza a tévét futár helyett. Mint valami rossz startup cég.

(#26837) gycs02


gycs02
tag

Sziasztok!
Ránéztem még néhány dologra. New fw, plexen keresztül DV film lejátszása. Induláskor sötét módra vált, ha leállítom a filmet mozira áll vissza. Ránéztem erre a hálózati frissítésre, nekem is felajánlja, de egyelőre nem frissítettem.
[kép] [kép]
Ami még felvetődött bennem, hogy a termékinformációnál több adat is szerepel, vajon mindenkinek egyformák ezek?
Nálam ezek vannak:
Oprendszer: TVM6.0.1_868ec6172_240224
Termékverzió: V8T653T01-LF1V098.000861
Projektazonosító: 38
Ügyféltípus: TCL-EU-MT9653-S1

(#26838) pictigjis válasza Imi1981 (#26833) üzenetére


pictigjis
senior tag

te a v1-et használod, így rád ez vonatkozik

- For users with M999...just remove "_Test_Version_6 in file name!

(#26839) Celtis válasza classic B (#26836) üzenetére


Celtis
veterán

"Az Otthoni Javítási Szolgáltatás csapatunk veszi majd fel Önnel a kapcsolatot, az időpont egyeztetéshez."
Mellékeltek egy hibajegyet is, ami egész bíztatóan korrekt leírást tartalmaz "software update issue V028 to V098. In streaming application the playback of movies is not ..." a vége nem látszik.

Viszont maga a support igencsak tört magyarsággal kommunikál: "A javítás után szüksége lesz egy nyugtára - kérjük, őrizze meg azt."

(#26840) Imi1981 válasza pictigjis (#26838) üzenetére


Imi1981
veterán

A nagy angol tudásommal nem vettem észre. Kösz! :R

(#26841) classic B válasza Celtis (#26839) üzenetére


classic B
aktív tag

"Az Otthoni Javítási Szolgáltatás csapatunk veszi majd fel Önnel a kapcsolatot, az időpont egyeztetéshez."
Most néztem vissza, hogy ez csak egy automata üzenet sablon szöveggel, ami nem jelenti azt, hogy kimegy valaki a házhoz. De hátha hozzád tényleg kimegy valaki. :)

(#26842) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ma kalibráltam egy 65 colos c935-t. Tegnap frissült rajta a szoftver.
Brutális lett a képe. Kalibráltan 2450 nit a fényereje 10% ablakban mérve, igaz ezt csak 5-6 másodpercig tudja tartani, utána hírtelen lecsökken a fényerő 1250 nit köré.

A színek nagy fényerejének hála nagyon látványos rajta a hdr, és a fekete is ütős.
Ha valaki ki tud belőle fogni még 1 darabot, akkor bátran ajánlom 845 ellenében is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#26843) Stealth válasza Vhiktor (#26842) üzenetére


Stealth
aktív tag

Mi értelme van ekkora fényerőnek?
Az igazi kérdés, hogy mekkora az a fényerő minimálisan, ahol már nem lehet belekötni a HDR/DV képminőségbe? Nem hinném, hogy 2500 nit...

-= Stealth =-

(#26844) klaya86


klaya86
senior tag

Pasztázó mozgás esetén a judderrel lehet valamit kezdeni
? Talán ezt az egy hibát észleltem a c645-el. Netflixen annyira nem vészes, tv adásoknál viszont sokkal csúnyább a darabos mozgás. A szappanopera😃 skálán ha 8 körüli értékre húzom, már jobb, de az nem megoldás, mert nagyon zavaró természetellenes az egész. A c735ös beállításokat használom. Erre csak a 120 Hz a megoldás?

(#26845) ρσгτσ válasza Stealth (#26843) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Tartalomtól függ. Mi fut rajta és mire van masterelve, mert HDR -nél az általános képminőséghez kapcsolódik a nit. De én inkább OLED -en várok előrelépést, ahol jár mellé rendes fekete, és nagyobb kontraszt is.

Egyébként annak a 2-4 -szerese.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#26846) Vhiktor válasza Stealth (#26843) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem jelenleg a nagyon minimum 700 nit körül van. De 4000nek kellene lennie a minimumnak szerintem.

Egyébként az a minimum amire masterelik a filmet :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#26847) Stealth válasza Vhiktor (#26846) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igaz, én is hallottam már ezt a 4000 nitet, lehet pont a te videóidban.

Nem tudom egyébként ez a 4000 nit mennyire lenne egészséges...

@ρσгτσ
Ja, oled fejlődhetnem ár, meg csökkenhetne az ára is...

-= Stealth =-

(#26848) Celtis válasza klaya86 (#26844) üzenetére


Celtis
veterán

A judder csak filmeknél jelentkezik, tv adásnál valami mást látsz.A judder csúszka is csak filmnél hatásos, a blur vonatkozik tv-re.
A 120hz-nek meg nagyjából semmi köze ehhez.

(#26849) klaya86 válasza Celtis (#26848) üzenetére


klaya86
senior tag

Akkor ezt az oldalirányú darabos mozgást mivel lehet orvosolni? Ha lehet egyáltalán.

(#26850) HF77 válasza Imi1981 (#26822) üzenetére


HF77
őstag

detto....biztos vannak szoftveres hibái de még így is bőven megérte az árát :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.