Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#23151) ρσгτσ válasza DaVE-1 (#23141) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt próbáltad?

PS -en (elvileg...) valamiért variálni kell vele. Nem úgy, mint Xbox -on.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23152) flash-


flash-
veterán

google tv-n melyik appal lehet jpg-ket nezni,lapozni smb2 által?vimu nekem nem lapozza a képeket,egyik gombnyomásra sem ez ilyen bonyolult feladat?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23153) ρσгτσ válasza st6969 (#23134) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nyáron jön az EB, így ha annyira nem sürgős nekik, akkor érdemes kivárni milyen akciók lesznek az év első felében. Amíg bent van a kínálatban a c805, szerintem extra jó vétel, ha valaki olcsóbban szeretne jobb minőséget venni. Elképzelhető, hogy lesz még arra is akció.

Illetve a Hisense megint az egyik fő támogatója az EB -nek. Biztos ők is készülnek további akciókkal.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23154) ttrap


ttrap
tag

Sziasztok! 55C805 képén a bal szélen kb. 5cm széles sötétebb sáv van kép, kép. Egységes hátterű képeknél (pl. menüben) és világosabb jeleneteknél elég feltűnő jelenség. Gariztatáshoz ez elég, vagy ennyivel elhajtanak szerintetek?

(#23155) rainman72 válasza ttrap (#23154) üzenetére


rainman72
nagyúr

Erre a hibára már illene reagálnuk gariba is.
Nem egy szimpla sávosodás vagy DSE szerintem. :F

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23156) Celtis válasza ttrap (#23154) üzenetére


Celtis
veterán

Ez egyértelmű hiba. Nagyon homogén a C805 egyébként.
Jelentsf be. Legalább kiderül milyen a TCL szerviz hozzáállása.
Elállni nem tudsz egyébként a vásárlástól, vagy nem akarsz az azóta emelt ár miatt,
?

(#23157) ttrap válasza Celtis (#23156) üzenetére


ttrap
tag

Az elállásra még van lehetőségem, de mire visszautalódik a pénzem, amin vehetnék másikat, az a rendelés már bőven jövő év, így lemaradna a dec 31-ig érvényes gari hosszabbításról.

(#23158) ρσгτσ válasza ttrap (#23157) üzenetére


ρσгτσ
őstag

3 napos cseregaranciába már nem férsz bele? Nem tudom honnan és mikor vetted, de még az is egy működő út lehet.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23159) ttrap válasza ρσгτσ (#23158) üzenetére


ttrap
tag

A 3 napon már túl vagyok (egyébként Emag vásárlás)

(#23160) rainman72 válasza ttrap (#23159) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem a Philips 14nap elállási idő alatt nem foglalkozott garis problemával,azt mondták küldjem vissza.
Nem tudom itt mit fognak mondani.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23161) Celtis válasza ttrap (#23157) üzenetére


Celtis
veterán

Hülye helyzet. Vedd fel a kapcsolatot a szervizzel. Ha pozitívak, akkor lesz egy javított tv-d. Ha elutasítóak, még mindig élhetsz az elállás lehetőségével.

(#23162) H-Mano válasza ttrap (#23157) üzenetére


H-Mano
tag

" így lemaradna a dec 31-ig érvényes gari hosszabbításról. "
Én inkább "MOST" szeretnék egy hibamentes(van ilyen?) TV-t....

[ Szerkesztve ]

(#23163) Skarpea válasza boborján2 (#23115) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Barbie DV MP4 UFO971 verziót próbáltam a C645 és ez jó, sehol nem zölddel a Media Playerel. Köszönöm a tanácsokat.

(#23164) DaVE-1 válasza ρσгτσ (#23151) üzenetére


DaVE-1
tag

Ja hogy én túlgondoltam ezt. Azt hittem a játékban is a szürke 120 fps-es mezőnek aktivnak kell lenni. Hát nem.
Már csak ezt a game bar-t kéne előcsalni de azt se találom. Elég kretén a tv menüje kb semmit se találok

Azt esetleg nem tudod merre van?

(#23165) st6969 válasza flash- (#23152) üzenetére


st6969
őstag

Én azt hittem, Google TV lévén, bejelentkezett fiókkal lesz Fotók alkalmazás is, és így a felhőbe feltöltött képeket is lehetne nézegetni. Screen mirroring működik, de az elképzelhető, hogy ilyenkor visszavesz a felbontásból? Elég mosottnak látszanak a képeken a távolabbi elemek, főleg, ha ránagyítok, egyértelmű). Biztos, hogy a tv csinál vele valamit, mert telefonon vagy monitoron nézve semmi ilyet nem látok. Ezt a mosottságot forrástól függően egyébként észreveszem több helyen is (akár tv adásokban is). Minden képjavító kikapcsolva.

(#23166) st6969 válasza TheSuperben (#23028) üzenetére


st6969
őstag

C805-ön próbáltam. Lehet csatlakoztatni 2 fejhallgatót, viszont csak az egyik szól sajnos. Kell hozzá egy transmitter optikai kimenetre, ami ezt tudja (feltéve, hogy nem foglalt az optikai kimeneted).

(#23167) ttrap válasza H-Mano (#23162) üzenetére


ttrap
tag

Karácsony után intézem az elállast és megrendelem újra. Így még dec 31 előtti lesz a rendelés és még érvényes lesz arra a garancia hosszabbítás. Így ugyan az elálllásos tv ára később kerül vissza, így ideiglenesen 2 tv ára lesz az emagnál, de megoldható lesz részemről úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#23168) boborján2 válasza st6969 (#23165) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ez ilyen. Illetve nekem nincs minőségi problémám ,még helytakarékos módban sem , de ott már észrevenni.

Nas mellett már a synology photos-t használom ,ott is van chromecast funkció és natív app is a tv-re.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23169) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok,

euronicsban vásárolt tévére is kaptam öt év garit. Én alzát választottam a vásárlás helyének. Most jött meg a levél az öt éves garanciáról.

PSN: sirarcheer

(#23170) Vhiktor válasza sirarcheer (#23169) üzenetére


Vhiktor
veterán

De fel kell tölteni a számláról képet azon meg rajta van a vásárlás helye. Szóval ha Garibaldi kerül a sorr lehet visszadobják.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23171) TheSuperben válasza st6969 (#23166) üzenetére


TheSuperben
csendes tag

Köszönöm szépen!

Sajnálom, majd kitalálom. Optikai nem foglalt, de lehet, jack elosztó lesz. Persze,ha valamikor megjön a TV az Emagtól.. :)

(#23172) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tegnap rámijesztett a C645 tévém. Van ez a picike hangcuccom (itt még a Samsung tévémmel kombinálva) amit szerettem volna hadrendbe állítani vele. Nos miután összeraktam a cucc össze-vissza szólt és a tévé is kvázi megbolondult. fele opcióra nem reagált a távirányítón random újraindult és a készenléti üzemmód is leállt. Végül kiiktattam az egészet a tévét is levettem az elektromos hálózatról és így végül helyreállt.

Mi lehetett a gond? A dekóderen keresztül optikai kábellel tudom összekötnii a tévét és a dekódert tudom összepárosítani a Logitech rendszerrel. A TLC-n a Hdmi-n keresztüli áteresztést kellene választani nem?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23173) st6969 válasza TheSuperben (#23171) üzenetére


st6969
őstag

Szívesen.
Jack elosztót nem igazán ajánlom :N 805-tel nem próbáltam, de általában a tv-k olyankor némítják a hangszórót. Ha újra a hangszórón akarod hallgatni, akkor ki kell húzni. Szóval ki-be kell dugdosgatni a jack dugót. Ha a falon van a tv, akkor ezt még nehezebb.
Helyette inkább egy ilyen: [link]

(#23174) sirarcheer válasza Vhiktor (#23170) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én töltöttem fel számlát és utána jött a hosszabbítás.

PSN: sirarcheer

(#23175) Vhiktor válasza sirarcheer (#23174) üzenetére


Vhiktor
veterán

Reméljuk működni fog ha szükség van rá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23176) TheSuperben válasza st6969 (#23173) üzenetére


TheSuperben
csendes tag

Ha nem füles, akkor úgyis a soundbar szól, ami a hdmivel van csatlakoztatva. De, hogy ne legyen plusz kábel, szerintem kipróbálom a tramsmitteres megoldást. A látencia aggaszt csak kicsit.

(#23177) st6969 válasza TheSuperben (#23176) üzenetére


st6969
őstag

Amit linkeltem, az tudja az aptx LL-t. Ha a fejhallgatód is tudja, akkor az rendben lesz. Ha nem tudja, talán akkor is használható. Persze nem hardcore gaminghez :N

(#23178) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy mitől lehet, hogy az 5GHz-s wifit nem látja a TV?

2,4GHz-es wifit látja, csak éppenséggel az kevés.. C83-mas a TV. Új firmware van rajta. Minden más eszköz látja és működik 5GHz-en.

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#23179) mrmft válasza DroneZ^ (#23178) üzenetére


mrmft
senior tag

Fix csatornan probald, 36-48 kozott.

(#23180) DroneZ^ válasza mrmft (#23179) üzenetére


DroneZ^
őstag

44-es fix csatornára állítva már látta a TV a routert, csatlakozott, működött.

Viszont a PC-nél felment a ping 100 felé és konkrétan használhatatlanná vált az internet. Vissza kellett állítanom.

Esetleg más tipp? :R

(#23181) DaVE-1


DaVE-1
tag

Valaki c805 game bar (game mod) előcsalása?

(#23182) Bogyi007 válasza DaVE-1 (#23181) üzenetére


Bogyi007
veterán

Esetleg nem ugyanott van ahol a C645-nél is?

Beállítások - Rendszer - Majstor igre

Valamint a távirányítón nálam a 0 melletti Gyors menu gombot lenyomva szintén a Majstor igre BE választása...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23183) mrmft válasza DroneZ^ (#23180) üzenetére


mrmft
senior tag

Van meg abban az intervallumban mas csatorna is. Routered topicjaban is kerdezz ra, ott van valamilyen beallitasi problemad. Itt hibatlanul mennek az alacsonyabb 5GHz csatornak is, nem no a ping rajtuk ennyire meg. Ha Asusod van a sajat beallitasaim at tudom kuldeni, probald meg azokkal..

[ Szerkesztve ]

(#23184) boborján2 válasza DroneZ^ (#23178) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nekem sem volt jó 65C835 -el. Néha tudta a 300megabitet ,néha meg puffereltek a 4k filmek , ezért vettem usb3-gigabit lan cuccot hozzá.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23185) Vhiktor válasza DaVE-1 (#23181) üzenetére


Vhiktor
veterán

Megnyomod és az első menupont

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23186) DroneZ^ válasza mrmft (#23183) üzenetére


DroneZ^
őstag

Ez valami gagyi gyári Telekomos router... Ismersz esetleg olyan routert, amivel biztosan működne megfelelően a TV? :U :R

(#23187) snyper990


snyper990
őstag

Akit zavarnak a letiltott mikrofon miatti sárga LED-ek, állítólag ha a Google alkalmazástól elveszed a mikrofon-hozzáférés engedélyt, nem világítanak tovább.
Én magát a Google alkalmazást tiltottam le egy az egyben, az tuti megoldja. Legalábbis az 55c745-ösünkön megoldotta, és ebből eredő hátrányt eddig még nem tapasztaltam, bár még csak reggel óta van így. Csak elegánsabb megoldás, mint a szigszalag :)

(#23188) Urguru válasza DroneZ^ (#23186) üzenetére


Urguru
tag

Nekem is gagyi zte 5+ éves tcom router van és semmi hasonló probléma nincs 5g fixre rakva és minden működik ( plex , vcl , stb hálóba )

55c635

[ Szerkesztve ]

(#23189) mrmft válasza DroneZ^ (#23186) üzenetére


mrmft
senior tag

Itt Asusok vannak a kornyezetemben: RT-AX58U, RT-AX86S, ROG Rapture GT6, ROG Rapture GT-AX6000. TV-k: C725, C635, C805 szeriasak, itt nincs problema, hogy nalad mukodni fog-e azt passzolom. PC-ken Intel AX201, AX210 kliensek vannak. Vezetekeles teljesen megszuntetve, minden is WiFi-n csatlakozik.
Telekomos routered beallitasival lehet erdemes lenne babralni, valamilyen WiFi-radar appot tolts le, es nezd meg mit ajanl mint szabad csatorna, lehet belenyultal egy olyanba amit rajtad kivul meg 4 szoszedod szinten hasznal, ezert nem megy PC-n a net. A magasbb csatornakon altalaban kevesebb az interfrencia, gyorsabbak. Viszont a TV nem kezeli le oket.

[ Szerkesztve ]

(#23190) DaVE-1 válasza Vhiktor (#23185) üzenetére


DaVE-1
tag

Semmi se történik ha BE-re nyomok. FPS-t se jelzi ki sehol

(#23191) Imi1981 válasza snyper990 (#23187) üzenetére


Imi1981
veterán

Milyen sárga ledek? Én még nem láttam pedig nem tiltottam és kapcsoltam le semmit. Bekapcsolva a tévét nem világít semmi, kikapcsolva meg halvány fehér led világít.

(#23192) rumkola válasza Imi1981 (#23191) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem sem volt vagy fél évig... az első resettel viszont megjött. :)

(#23193) Imi1981 válasza rumkola (#23192) üzenetére


Imi1981
veterán

Na pedig én is gondolkodtam reseten mielőtt vissza küldöm garanciális javításra. Sőt resetelem is mert nem akarom bejelentkezett fiókkal visszaküldeni. Na mindegy a lényeg hogy van megoldás.

(#23194) Celtis válasza Imi1981 (#23191) üzenetére


Celtis
veterán

Ha a fizikai kapcsolóval tiltod a mikrofont, akkor mindjárt 4 sárga LED is elkezd világítani.

(#23195) Urguru válasza Imi1981 (#23193) üzenetére


Urguru
tag

A 4 db sárga led csak akkor világít ha a tv alsó részén lévő fizikális mikrofon kapcsolót kinyomod. Resetnek szerintem nincs köze hozzá .

(#23196) MixY


MixY
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő: van 2 TCL tv a házban (így persze egy wifin is, egymástól 1 méterre a fal 2 oldalán), létezik olyan megoldás, hogy a PS5 képét átvigyem a másik tv-re, anélkül hogy átvinném fizikailag? :B

(#23197) Imi1981 válasza Urguru (#23195) üzenetére


Imi1981
veterán

Jólvan majd januárban küldöm vissza úgyis. Majd kiderül.

Más téma!
Egy jó tanács! A telegrammon lévő V062 firmware-ra ne frissítsen senki c745-ön mert dugig van hibákkal! A gyári V028 se volt hibátlan de még mindig sokkal de sokkal jobb volt mint ez a V062. Sajnos nincs vissza út a V028 -ra úgyhogy nekem szívás.

[ Szerkesztve ]

(#23198) vonSux válasza Imi1981 (#23197) üzenetére


vonSux
őstag

Gondolom én vagyok szkeptikus és óvatos, de nem tudom elképzelni, hogy ne hivatalos frissítést rakjak fel bármilyen eszközömre. Telegram :D ..agyrém.

(#23199) Vhiktor válasza DaVE-1 (#23190) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gondolom nincs játék módban a tv.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23200) Imi1981 válasza vonSux (#23198) üzenetére


Imi1981
veterán

Mert gyári V028 -on se működik jópár funkció ami idegesített és gondoltam az majd megoldja. Meg is oldott párat viszont idegesítőbb hibák vannak helyette. Nem tudok mit tenni mint várni a soha nem érkező gyári frissítésre vagy majd egy újabb firmware telegrammról hátha javítja. Amúgy nem a Google tv-vel van probléma hanem képbeállítás bugok vannak (nem tudom mennyire van köze a Google tv-hez) meg nem jegyzi meg hol állt utoljára. Meg pár hülyeség még. Maga a Google tv tök jól működik most is. Bánom, hogy frissítettem de ez van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.