Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#23901) Cartmenn válasza Snoop27 (#23893) üzenetére


Cartmenn
tag

Nekem ugye a 75ös van (c805 --előtte az LG is akkora volt--hasonló súllyal) én a nagyobbat raknám persze--árban se nagyobb a különbség (nekem most 27ezer lenne ha azt venném ami a képemen van)

(#23902) Stealth válasza DaVE-1 (#23887) üzenetére


Stealth
aktív tag

Az is vicces, hogy te meg a számlát nem találod meg a saját fiókodban.
Írták a megoldást a kérdésedre. Gondolom egyszerűbb kérdezgetni, mint foglalkozni a dolgokkal.
Nem kell neked ez a TV, küldd vissza! Vegyél egy Samsungot, azt kész.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#23903) 7Heads Drago válasza Snoop27 (#23893) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha a vesa méret jó, az ajánlott mérettel ne foglalkozz. A tv súlyát nézd. Pl a az itt ajánlgatott TCL c805 nagyon könnyű kis tv a hasonló méretű normál ledes tv-khez képest.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23904) 7Heads Drago válasza (ex)Cat (#23896) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nincs baj az MDF-el se, csak kérdés hogy van a falra erősítve az MDF. Az MDF panel mögé rakott lemez darab nagy felületre szét tudja dobni a terhelést. Inkább arra kell figyelni, hogy nehogy az egész dekorfalat leszedje.
ROBOTER: Marha sok fajta dűbel van. A legtöbbször nincs szükség ragasztóra ami nagyon drága cucc. A megfelelő dűbel kiválasztásával sok helyre van megoldás. 4 db jó dűbel olcsóbb mint a ragasztó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23905) Celtis válasza DaVE-1 (#23887) üzenetére


Celtis
veterán

Van egy olyan beállítás, hogy bekapcsoláskor az utoljára használt bemenet legyen aktív.
Csak a monitorokon van olyan funkció, hogy automatikusan az aktív bemenetre váltanak.

(#23906) Celtis válasza Snoop27 (#23888) üzenetére


Celtis
veterán

Mindenképpen lékeld meg a dekorfalat.
Úgy is a rendes falnak kell tartania. Azt kell megfúrni. Ha ráfekszik a dekorfal, akkor a tartás szempontjából nem gond, de ha párnafán van, akkor nem szerencsés ha levegőben lóg a felfogatás.
Másfelől kevésbé fog elállni a tv a faltól, mert a tartónak van pár centi vastagsága, ami így besüllyed. Sokkal szebb lesz lékkel. Megjegyzem nálam is van egy dekorfal és meg van lékelve. Nálam 15mm-es falapok 25-ös párnafán, tehát 4 centi mélyre van süllyesztve a konzol.

[ Szerkesztve ]

(#23907) ROBOTER válasza 7Heads Drago (#23904) üzenetére


ROBOTER
addikt

Elég jól ismerem a dűbeleket, de ha egy 150 éves házban belefúrsz két kisméretű tégla közé ahol esetleg 3 centi szélességben csak kb. homok van, akkor a hajadra kenheted a legjobb dűbelt is. Találkoztam ilyennel is bőven.

Ragasztó? Bocs, de nálam mindig van valamilyen gipsz. Azért írtam a stukatúrgipszet, mert a legolcsóbb és mert 10 perc múlva a fúró lepattan róla.

[ Szerkesztve ]

(#23908) Celtis válasza Snoop27 (#23893) üzenetére


Celtis
veterán

Az ajánlott mérettel nem kell foglalkozni, csak a súly és VESA méret számít.
Arra figyelj, hogy a 75C805-nél 40 centire van az alsó és felső furatok között, ami azt jelenti, hogy a tartó vas csak egy pozícióban rakható fel. Ha nem megfelelő magasságra fúrod fel a tartót, nem tudsz rajta igazítani.

(#23909) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
A kodi repo-kat pendrive-ról hogy lehet feltelepíteni? ZIP kiterjesztésben van a pendrive-on, és a file kezelő nem látja

(#23910) rainman72 válasza Celtis (#23908) üzenetére


rainman72
nagyúr

Kivéve ha vesz egy ilyet [alzaergo]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23911) Tibor77i válasza ROBOTER (#23898) üzenetére


Tibor77i
kezdő

Milyen magasra érdemes tenni a földtől számítva a tévé alját? Szemmagasságban legyen a középvonal?

(#23912) ρσгτσ válasza Tibor77i (#23911) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Attól függ milyen testtartásban nézitek a TV -t. Mert ha kanapéról hátradőlve kissé felfelé néztek, akkor baromi kényelmetlen lesz, ha a szemed magasságában van a középvonal.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#23913) ROBOTER válasza Tibor77i (#23911) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez az alapvető szabály, ami szerintem egész jól működik. Csak nagyon jól be kell lőni, mennyire süppedős a kanapé, mennyire dőlsz hátra. És mekkorák a családtagok...

(#23914) Vhiktor válasza Tibor77i (#23911) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, maximum. Alatta is jó.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#23915) rumkola válasza Tibor77i (#23911) üzenetére


rumkola
veterán

A szemednek ne kelljen fölfelé nézni, az erőlteti meg. Szembe középen jó, illetve ha lejjeb van kicsit, én úgy vettem észre hogy a fáradt szemnek az még jobb.

(#23916) 7Heads Drago válasza ROBOTER (#23907) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És a stukatúr gipszet hogy juttatod a falba? Van injektáló pisztolyod hozzá? Na mert ugye nem a fal szélén felkent gipszbe kellene kapaszkodnia hanem a mondjuk 6-7 cm mélyen. Arról nem is beszélve hogy a stukatúr gipsz merev anyag, ha sokat dagad a dűbel jó eséllyel repeszteni fogja. Érdekes hogy a dűbel ragasztók nem tartalmaznak gipszet: [link] Viszont nagyon drágák.
[link] Normális tiplivel nem gond a vályogfal se. A téglafalnál meg nem a 3 cm fuga a normál, hanem az 1 cm-es. Én pl a kék tiplit használom sok helyen gond nélkül. Na meg ha véletlenül fugát fúrunk sincs semmi, nekem a konzolon jó pár felfogatási lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23917) Swami válasza 7Heads Drago (#23886) üzenetére


Swami
senior tag

Túl nagy a kijelző és a tv nem tudja úgy felskálázni az ótvar, gagyi jelet, hogy éles legyen. Főleg ezek a régi tv műsorok. Nézhetőek, de igazából elmosódott kontúrokat, néha festményszerű pacákat látsz. Van egy 40 inches 13 éves Samu LCD-nk. Azon jó. 🙂

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#23918) 7Heads Drago válasza Swami (#23917) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig én nézek ilyen csatornákat is. :))
A legtöbb már mondjuk HD.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23919) Tibor77i válasza rumkola (#23915) üzenetére


Tibor77i
kezdő

@ρσгτσ, @Vhiktor @ROBOTER @rumkola
köszönöm, akkor így mérek majd.

(#23920) LÁZ válasza Master87 (#23894) üzenetére


LÁZ
addikt

esetleg egy gyári visszaállítás, vagy a gyorsindítás kikapcs segíthet.

ps.milyen verzió van fent? felajánlott a tv updatet?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23921) st6969 válasza Swami (#23917) üzenetére


st6969
őstag

"néha festményszerű pacákat látsz"

Én ezt elég gyakran látom. Először a mobiltelefon kivetített képén tűnt fel (egy osztály előadása), de tv műsorokban is látszódik. Leginkább a háttérben, kisebb méretű, távolabbi emberi arcokon látni.
Érdekes, mert Samsungon F6400-on ilyen nem volt. Azért is fura, mert amúgy gyönyörű a 65"C805 képe, sokkal szebb, mint a Samué. Kivétel ezek a festményszerű pacák, ezt nem tudom hova tenni. :F

(#23922) balu1977


balu1977
senior tag

Itt nincs moderátor? Tele van itt minden offtopikkal.

(#23923) Imi1981 válasza st6969 (#23921) üzenetére


Imi1981
veterán

A Samsung mekkora volt? Minél kisebb a tévé annál szebbnek látszik az sd adások ( meg a gyengébb hd adások is).

(#23924) mikitot válasza rainman72 (#23883) üzenetére


mikitot
csendes tag

köszi :R

(#23925) H-Mano válasza balu1977 (#23922) üzenetére


H-Mano
tag

Csak a politikára harap(nak).... :)

(#23926) nicu71 válasza Peter.70 (#23909) üzenetére


nicu71
addikt

Ezzel én is szívtam,de csak akkor fog menni ha a tv-n az összes engedèlyt megadod,én is itt kérdeztem rá.Addig meg se nyikkan,viszont érdemes megcsinálni, sok jó filmes addon van.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23927) zsoltip


zsoltip
őstag

Külső APK-ból telepített appok nem jelennek meg az alkalmazások listájában. Csak a beállításokba belépve, ott az alkalmazások almenüben tudom elérni és megnyitni ezeket. Hogyan tudom "láthatóvá tenni" őket vajon?

(#23928) zsoltip válasza zsoltip (#23927) üzenetére


zsoltip
őstag

Vagy milyen engedélyt adjak meg ehhez?
(Külső forrásból telepített Spotify és YT)

(#23929) nicu71 válasza zsoltip (#23928) üzenetére


nicu71
addikt

Szerintem sehogy,de ezért van egy gyorsgomb,ami szerkeszthető is,pillanatok alatt megnyílik az alsó sávban a kívánt alkalmazások sora.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23930) boborján2 válasza zsoltip (#23927) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ha jól tudom az android elrejti a nem kompatibilis appokat. Gondolom valami mókolt verziókat raktál fel.

Telekom topikban úgy emlékszem írtak ilyenre megoldást,hogy kell ikont kirakni. Ott is ez a gond. A box elrejti a netflix appot,mert apk-ból kell telepíteni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#23931) Stealth válasza balu1977 (#23922) üzenetére


Stealth
aktív tag

+1
:C

-= Stealth =-

(#23932) Snoop27 válasza ROBOTER (#23898) üzenetére


Snoop27
őstag

Nagyon köszönöm a választ :R Van kézügyességem, azzal nem lesz gond, csak nem kis munka, s kicsit para van amig bele kezdek, de menni fog. :K

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#23933) Snoop27 válasza 7Heads Drago (#23903) üzenetére


Snoop27
őstag

Remek, köszönöm. Az 5630 közel dupla áron lenne, s ha megfelel a kisebb is akkor nem költenék feleslegesen. Épp C805 lenne nekem is, a 75ös, mint irtam is.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#23934) Peter.70 válasza nicu71 (#23926) üzenetére


Peter.70
őstag

Végül nem pendrive-ról telepítettem, hanem beírtam az url címet

(#23935) Snoop27 válasza Celtis (#23908) üzenetére


Snoop27
őstag

Köszönöm, ebben az esetben marad az 5310es, jobb ha mozgatható, de remélem stabilan fogja tartani.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#23936) Celtis válasza nicu71 (#23926) üzenetére


Celtis
veterán

A filekezelőnek kell az engedélyeket megadni?
Én is küzdöttem, hogy pendrive-ról másoljak fel a Kodiba xml fájlt a távirányító gombok átdefiniálására.
Végül kínomban a kiterjesztést módosítottam .jpg-re. Így már látta a fájlkezelő, tudtam másolni és aztán a Kodiban átneveztem.

(#23937) nicu71 válasza Celtis (#23936) üzenetére


nicu71
addikt

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23938) Peter.70 válasza nicu71 (#23937) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez melyik topic?

(#23939) g@bo


g@bo
nagyúr

urak, mivel a korábbi kérdésem is süket fülekre talált, azért óvatosan, de mást, újra, aztán sohatöbbet. :(

tcl 635 vagy 645? (43") fura infókat hallani, a 635 még itt ott kapható.

(#23940) Celtis válasza nicu71 (#23937) üzenetére


Celtis
veterán

Az a fura, hogy csak az USB pendrive-on nem látja a .xml fájlt. A belső tárhelyen (már amit lát belőle) ott igen.

(#23941) Stealth válasza g@bo (#23939) üzenetére


Stealth
aktív tag

Mindkettő alap TV, én az újabbat venném. C645.
A C645 és a C643 ugyan az a TV.

-= Stealth =-

(#23942) g@bo válasza Stealth (#23941) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszi.

635. (643 at nem is néztem) elvileg abban még onkyo hang van, a 645-be nem. és kevésbé jó az összeszerelési minőség.

mint alap vehető, vagy annyira alap, hogy egy 10 éves (fhd) lg kiváltására se jó? :B

[ Szerkesztve ]

(#23943) Cartmenn válasza ROBOTER (#23907) üzenetére


Cartmenn
tag

A sógorom tanította : kis vékony hosszú szöget kell beverni a falba (kistéglás,amúgy szerintem is van ott 10mmnél vastagabb fúga :) ) ,megkeresni hol van a vízszintes fúga--meg utána ahová fúrni akarsz persze,így nem kell szétfúrni mindent. Alul a tv álványnál az egyik fúgába sikerült (ott ugye adott hová mehet a furat) ,abba meg kicsit túlméretes fa tiplit kell faragni/beverni--jobb lesz mint a műanyag--és a lényeget úgy is a felsők tartják.

(#23944) Oraculus


Oraculus
tag

Aki élőben és működés közben is szeretné megtekinteni (egy esetleges rendelés előtt) a TCL C805 széria 55", 65" és 75" méretben, akkor a soroksári Euronics-ban megteheti. Nemrég voltam ott és mind a három méretben kint van.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#23945) rainman72 válasza Oraculus (#23944) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nálam is megtekinthető egy 65s :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#23946) Stealth válasza g@bo (#23942) üzenetére


Stealth
aktív tag

A full hd-t nyilván kiváltja, de a HDR filmek nem lesznek nagyon látványosak a kis fényerő miatt. C745 nem fér bele? Illetve ettől is eggyel jobb a miniledes C805.

Remélem valaki megcáfol, ha baromságot írok.

-= Stealth =-

(#23947) Redlight2 válasza g@bo (#23942) üzenetére


Redlight2
tag

Konyhàba ment egy 43" c645 ,nem rég szereltem fel a falra. Szerintem àràhoz képest baromi jò kis tv. Telekomnàl sikerült 70ezer körül elcsípni, de simàn megéri a 130ezres rendes àrat is. Hangja a 15nm-es konyhànkban bőven elég..sztem még 25ös hangerőnél magasabbra nem toltam fel ;] Alap TV, de azok közül a legjobb. Hasonlòt samsungban vagy 50ezrerrel dràgàbban kapni.
Nekünk megfelel, sőt..még túl is teljesíti az elvàràsainkat. Viktor féle c735-ös beàllítàsokkal hasznàlom plex+netflix+iptv-re. Eddig hibát nem nagyon talàltam. Talán csak annyit, h szeret tükrőzdni :D konyhaszekrény összes nyomorult làmpàja visszaverődik... De ha nagyon zavar, azokat a làmpàkat amik pont szemben vannak lekapcsolom, mert az oldalròl érkező fények nem zavaròak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23948) mihaly13 válasza g@bo (#23942) üzenetére


mihaly13
tag

Nekem van egy 50C635-m és a legújabb firmwareval V576-l elég jól muzsikál az eredetivel ami rajta volt nem vitte a kábelről a 4K műsorokat most júl működik ! Nem tudom hogy melyik jóbb a 635 vagy a 645 de mindenhol a 635-s drágább a 645-l és a 635-n 2 darab USB van a 645-n csak egy .

(#23949) mrmft válasza Stealth (#23946) üzenetére


mrmft
senior tag

43"ban biztosan nem, mert nincs egyik sem akkora meretben...

@#23948 mihaly13
Evvel egyet ertek, en is nagyon meg vagyok elegedve az 50C635-on evvel az FW-vel. Nagyon jo vele, sokat dobott rajta ez az FW.

[ Szerkesztve ]

(#23950) g@bo válasza mihaly13 (#23948) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszönöm nektek, ha jól láttam a 635 onkyo hangszórós még, valaki emlegette hogy jobb összeszerelés mint a 645, és még találtam egy helyen jó áron (43c635) akkor rárendelek, csodát nem várok ennyiért, de azért remélem tévézni (meccs és forma 1 nélkül) lehet vele, hdr teljesítmény gondolom halovány lesz. .)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.