Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-07 21:30:55

LOGOUT.hu

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1007) plekk


plekk
tag

Sziasztok!
Van egy FSP Hexa 500 asom.

Nem régi (még nincs 1 éves sem) de tuti hogy szétment a tápegységben a ventillátor csapágyazása, mert már jóideje alig hallható kerregése volt de ma reggel gépindításkor nagyon durva hanggal indult mint valami trakor, még az alsó szinten is hallotta faterom a hangját.___Gyorsan amint bejött a win7 ki is kapcsoltam a gépet.

Oldalára fordítottam a házat és úgy bekapcsoltam na akkor nem volt olyan durva hangja csak az a "szokásos" kerregés. Gondolom akkor itt tényleg a ventivel lesz a baj.
Utánanéztem hogy melyik venti van benne, ez van beletéve: VENTI: Yate Loon D12SM-12

Az adatokat meg megnéztem innen: YATE LOON HONLAPJA

Ilyenek az adatai:
FSP HEXA 500W

YATE LOON - D12SM-12/ 120x120x25 mm / 12V / 1650 RPM / 70.5 CFM / 33 dB ventillátor

Még van rajta garancia de nemigazán szeretnék 4-5 hetet várni amíg garanciáztatnám inkább kicserélném itthon a ventijét.
Kérdésem az lenne hogy milyen venti lenne bele jó?
Nekem csak az lenne a lényeg hogy halk legyen és strapabíró.
A Thermal Control és a PWM es ventiket gondolom nem ajánlanátok bele hanem valami egyszerűbbet.

Másik dolog: Láttam hogy az eredeti ventinek csak 2 pines a csatlakozója-----ha ez így van akkor nekem is 2 pines csatlakozóval szerelt ventit kell bele választanom?
Vagy jó bele a 3 pines is?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.