Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22463) D-LAN|FuRioN válasza cinemazealot (#22460) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Innen puskáztam, itt így kötötték azért gondolkoztam még rajta, hogy esetleg 2P MCB-t akkor berakok elé, csak nincs helyem, így maradna a kombi fi. Viszont ha nincs értelme nem szórakázok vele. :DDD

Igen akkor valószínű tényleg ez volt a hiba abban az esetben. Levettem ECO módra, mert annyira nem gáz itt a hálózat azért és ahhoz meg sokat pörkölgetett el feleslegesen a villanyórán, hogy csak úgy menjen. kb 100-120W -ot evett 24/7-ben. Mást egyelőre nem tervezek rátenni, külön rajta van a kazán az egyik biztin, 2db szoba + nappali mindegyik egy-egy biztin, most tettem rá a shelly fővezetékre kötött karos mérőjét plusz komplett világítás kört, két világítás köröm volt eredetileg, de összefogtam őket egy körre, mert annyira minimál a ház világítás fogyasztása (kb 260-300W ha kint is meg bent is megy minden maxon), plusz minden izzóm ikeás okosizzó és philips hue izzó kint is bent is, nem szeretném ha bajuk lenne. Van a rackben egy szerverem ez vezérel mindent. UPS-be vettem snmp modult és írkáltam scripteket ami vizsgáljla a szünetmentes állapotát (minden ups konnektor vagy fogyasztó mögött van szintén shelly plugs wifis relé) és áramszünet esetén ahogy merül az akksi úgy szépen fokozatonként kapcsolja le a fogyasztókat, hogy növelje az áthidalási időt. Ha meg visszajött az áram és x százalék felé töltötte már magát az UPS akkor pedig elkezdi a fokozatokat visszakapcsolni. Így jelenleg 1,5 órás az áthidalásom max 2. Viszont hálózat fejlesztések vannak itt éppen egész napos áramszünetekkel ezért úgy döntöttem, hogy kialakítok egy aggregátorozási pontot is a szünetmentesnek. Csak ez még kialakítás alatt van. Tervem szerint ha a gépházból kifúrok akkor hátra felszerelek egy ip védett 230-as aljzatot, csinálok egy kábelt a dugalj meg az aggregátor közé ilyen esetre, fal túloldalán egy fogadó megszakító szekrény Fi+1db biztosíték, abból kiállok egy 230-as aljzatba és akkor egymás mellett lesz a normál hálózati aljzata az upsnek meg az aggregátoros. aztán ha nincs villany és kell az aggregátor töltés, mert merül az ups akkor csak kihúzom az egyik konnektorból és átdugom a másikba. Tervem szerint... :D DIN sines forgó 1-0-2 váltókapcsolóval akartam megoldani, de veszett drágák és mivel így is úgy is manuális közbeavatkozást igényel, így inkább elengedtem. :D

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.