Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) mr_ricsi válasza paternoszter (#350) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''re 343: a 2-nél nem vagyok biztos, hogy az automatikius frissítések beállítással felkerül-e''

Az SP2 letölthető innen:
[link]

''egyszer egy ''guru'' azt tanácsolta, hogy az XP partíció elé tegyek egy kb 500 Mb particíót, ahova az XP pakol a bootolásoknál. Vagy ez hülyeség?''
Igen, ez hülyeség.

''''CPU is unworkable...'' hibát jelez, de F1-re elindul. ''
A legvalószínűbb ok, hogy kifogyott az alaplapi gombelem. (CR2032 a típusa.)
Ez akár önmagában is okozhatta a vinyód ''megbolondulását''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#352) mr_ricsi válasza shev7 (#349) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha adatvesztessel jar amit csinalna, arra MINIMUIM egyszer figyelmezteti barmelyik program.''
Ha menet közben lefagy a win, vagy a gép, vagy csak jön egy áramszünet, arra mi figyelmeztet előre?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#353) ten-geri


ten-geri
csendes tag

Üdv!

Átolvastam a fórumot - nem értek annyira a hardverekhez - de lenne egy kérdésem, amire a láttotakból még nem kaptam választ:

Egyik haveromtól kaptam egy 200 GB-os Maxtort (ATA133, DiamonMax Plus 9). A problémám az, hogy a gépem felismeri, látja a bioszban (mind a 200 GB-ot:)), de mikor bejön a rendszer (XP & SP2) akkor már nem látszik az új meghajtó!
Tehát a Sajátgépben nem jelenik meg az új vinyó, mintha be sem kötöttem volna. Érdekes, hogy ha betöltöm a Partition Magic 8-at, az látja a vinyót, de ismeretlennek jelöli, és elméletileg lehetne létrehozni vele partíciókat. (A gépembe már többször is volt bekötve egy 160 GB-os Samsung, azzal nem volt semmi gond!)

Jó lenne, ha tudnátok segíteni. Előre is köszi!

X Y

(#354) LordX válasza ten-geri (#353) üzenetére


LordX
veterán

Sajátgép - kezelés - lemezkezelő - partícionálod/formázod a vinyót - örül.

(#355) ten-geri válasza LordX (#354) üzenetére


ten-geri
csendes tag

A cél főleg az adatvesztés elkerülése lenne. Már rég csináltam particionálást, ahhoz ugye le kell formázni az újonnan létrehozott partíciókat?

X Y

(#356) brd válasza ten-geri (#355) üzenetére


brd
nagyúr

Van rajta adat, amit látnod kellene, vagy nincs?
Ha nincs, akkor nyugodtan formázd le az elkészített partíciókat, mert fileok tárolására csak úgy fogod tudni használni.
Ha van rajta adat, és nem látszik, az másfajta probléma, abban is segítünk. :)

Ha a lemezkezelőben a teljes méretét látja, akkor a te gépedben nem lehet problémád az XP alatt a kezelésével. Viszont, ha esetleg a haverhoz vinnél rajta át adatot, akkor oda kell figyelni, hogy neki is támogassa a BIOS-a, ill. a win-e (SP2 jó, ha van) támogassa a 48bit-es LBA kezelést. Ha az övé nem kezeli, akkor előfordulhat, hogy a nálad ráírt adatokat, partíciókat ott nem fogod látni, ill. ilyenkor nem szabad ott ráírni semmit a winyóra!

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#357) LordX válasza ten-geri (#355) üzenetére


LordX
veterán

Ha már meg lett formázva, akkor látnia kell. Tuti jó a vinyó?

(#358) ten-geri válasza LordX (#357) üzenetére


ten-geri
csendes tag

Kedves brd, LordX!

Szóval, a vinyó tuti hogy jó, a havernál tökéletesen ment, alig volt használva.

Nálam az alaplap felismeri, a bioszban el tudom olvasni az összes tulajdonságát, stb. Bootoláskor, közvetlenül a memória-számlálás után kiírja gép, hogy csatlakoztatva van, de mikor bejön a winfos, nem látok új meghajtó-betűjelet, mintha be se kötöttem volna.

Ja, 7végén néztem egy P4 Celeronos gépben, ott is uez volt.

A PM8 látja, érzékeli a méretét, de browse-olni nem tudok vele rajta, nem engedi.
A vinyón lévő adatok érdekelnének, ha minden rendeződik, átmásolnék róla 1-2 dolgot...


X Y

(#359) brd válasza ten-geri (#358) üzenetére


brd
nagyúr

A lemezkezelőben mekkorának látszik?

The only real valuable thing is intuition.

(#360) mr_ricsi válasza ten-geri (#358) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Lefogadom, hogy a haverod ''dinamikus kötet''-nek formázta meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#361) ten-geri válasza brd (#359) üzenetére


ten-geri
csendes tag

Még nem néztem, mit lát a lemezkezelő. Nem szoktam használni, eszembe se jutott.
A munkahelyen vagyok, csak du. tudom megnézni. Otthon nincs netem, így csak holnap de. tudom megírni az eredményt.

Csak az eszközkezelőt néztem, az 1általán nem látja a vinyót.

Mi az a dinamikus kötet?

X Y

(#362) mr_ricsi válasza ten-geri (#361) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mi az a dinamikus kötet?''
Az egy redmondi csoda!
A M$ szerint mind hülye, aki nem használja, a tapasztalatok szerint pedig mind hülye, aki használja.
Ebből döntsd el, kinek hiszel.

Bővebben itt, és az ''újraaktiválást'' ajánlom különösen a figyelmedbe:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#363) brd válasza mr_ricsi (#362) üzenetére


brd
nagyúr

Hehe, a ms minden ilyen módosított/ellopott techikájával így van (pl. java). :D
Ellenben sajnos pl. win alatt software-s tükröt nem lehet nélküle megoldani, úgyhogy nem csak a hülyék kénytelenek használni. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#364) mr_ricsi válasza brd (#363) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem csak a hülyék kénytelenek használni''
Tudom. A mappaként becsatolt kötet nekem is felkeltette az érdeklődésemet, de aztán mérlegeltem az esetleges hátrányokat, és inkább meg vagyok nélküle.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#365) brd válasza mr_ricsi (#364) üzenetére


brd
nagyúr

Ahhoz speciel nem szükséges dinamikus kötet (ha jól értelek :) ) : ugyanott, ahol betűjelet tudsz neki adni, van egy beállítás alul, valami olyasmi néven, hogy csatlakoztatás ebbe az NTFS mappába.

The only real valuable thing is intuition.

(#366) ten-geri válasza mr_ricsi (#362) üzenetére


ten-geri
csendes tag

Na, tegnap már nem volt időm írni.

SIKERÜLT MEGCSINÁLNI, hála a segítségeteknek. Dinamikus kötet volt.

A lemezkezelőt megnéztem, látta a vinyót, de csak annyit írt ki, hogy ''dinamikus'' és ''ismeretlen'' meg egy felkiáltójelet.
(A vinyó tulajdonságait ez nem érzékelte, de előtte megnéztem a Rendszerinformációt, az kiírta.)

A lemezkezelőben az ''idegen lemez importálásával'' adtam hozzá a vinyót a meghajtókhoz. Tökéletesen működik, írtam rá, olvastam, stb.

Szóval, köszi még egyszer! Magamtól nem jöttem volna rá, hogy itt kell keresni a megoldást! Le a kalappal előttetek!

X Y

(#367) paternoszter válasza mr_ricsi (#351) üzenetére


paternoszter
csendes tag

thx
''most már mindent tudok és a betüket is ismerem...'' :)

Utolsó kér(d)és: tudnál vmilyen linket ajánlani, ahol kicsit laikusoknak össz van foglalva, amit a helyes particionálásról tudni illik: pl. mi a logical és extended partició között a különbség, melyik mikor kell, mi az előnye (hátránya) az NTSC-nek a Fat32-höz képest stb.??

az ajánlott Abit linken (Bios upgrade) kb. 20 uprade van 2003 márc és 2004 dec között. Ezt mind fell kéne telepíteni egy perfekt upgrade-hoz? vagy elég az uccsó?

[Szerkesztve]

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

(#368) liksoft válasza paternoszter (#367) üzenetére


liksoft
nagyúr

NTFS. Az NTSC az a televíziótechnikában az egyik átviteli szabvány.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#369) LordX válasza paternoszter (#367) üzenetére


LordX
veterán

Az NTSC előnye a fat32-höz képet, hogy át lehet vele vinni televíziós adást. Hátránya, hogy fájt nem lehet vele tárolni :)

Az NTFS-nek ellenben csakis és kizárólag előnye van a FAT32-höz. Balga, ki FAT32-t használ Windows alatt.

Extended partícióból 1 lehet a vinyón, és arra való, hogy logikai partíciókat alakíts ki rajta (logikai csak extendeden lehet). Tehát egy több partíciós vinyó úgy néz ki, hogy van rajta (általában) egy elsődleges partíció, erről tud bootolni az OS. E mellett van egy extended partíció, és azon belül van egy vagy több logikai kialakítva. Az extendedet nem látod partícióként.

BIOS frissítésből elég az utolsó. De ha nincs olyan javítása, ami neked nem kell, hagyd a francba.

(#370) mr_ricsi válasza paternoszter (#367) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ezt mind fell kéne telepíteni egy perfekt upgrade-hoz? vagy elég az uccsó?''
Csak az utolsót.

''Utolsó kér(d)és:''
Hehe! (Kis optimista...) :))


''tudnál vmilyen linket ajánlani, ahol kicsit laikusoknak össz van foglalva,''
A kezdőknek szólókat én nem nagyon olvasgatom, és annak idején pedig papír alapról tanultam.

''amit a helyes particionálásról tudni illik:''
Ha csak M$-os oprendszert akarsz használni, akkor csak és kizárólag az XP megfelelő eszközeit használd! (XP telepítő vagy a Lemezkezelő)

''mi a logical és extended partició között a különbség''
A 2K/XP/Vista 1-nél több elsődleges particiót is tud kezelni. Ha ezeken kívül más (régebbi)oprendszert nem akarsz használni, vagy nem akarsz 1 vinyót 4-nél több részre darabolni, akkor csak elsődleges particiókat csinálj. (Vagyis nem szükséges tudnod, hogy mi fán terem az extended és a logical. A dinamikus köteteket is csak akkor kell ismerned, ha mástól szoktál vinyókat kapni.)

Partíciótípusok egy PC-n
Minden merevlemez tartalmaz egy partíciós táblát, ami összesen négy bejegyzésnek
biztosít helyet. Egy bejegyzés lehet els˝odleges (primary) vagy
kiterjesztett (extended) partíció. Viszont csak egy kiterjesztett partíciót lehet
kijelölni.
Az els˝odleges partíciók a cilinderek egybefügg˝o
területei, amiket (általában)
egy operációs rendszernek jelölünk ki. Kizárólag els˝odleges partíciók használatával
összesen csak négy partíciót tudunk létrehozni. Több nem fér bele
a partíciós táblába.
Egy kiterjesztett partíció maga is cilinderek egybefügg˝o
területe, de egy kiterjesztett
partíciót feloszthatunk több logikai partícióra, amiknek viszont
nem kell külön bejegyzés a partíciós táblában. A kiterjesztett partíció (többékevésbé)
tároló a logikai partíciókhoz.
Ha több, mint négy partícióra van szükségünk, készítenünk kell egy kiterjesztett
partíciót, amiben logikai partíciókat jelölhetünk ki. Ezek maximális
száma SCSI rendszer esetén 15, (E)IDE rendszer esetén pedig 63.

Forrás: SuSe Linux 7.1 felhasználói kézikönyv


''melyik mikor kell, mi az előnye (hátránya) az NTSC-nek a Fat32-höz képest stb.??''
A FAT32 előnye, hogy azt a win 9x és a UNIX/Linux is kezeli, ezért adathordozásra univerzális(abb). De ha ilyen igényeid nincsenek, akkor az XP-d alatt az NTFS-t célszerű használni.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#371) LordX válasza mr_ricsi (#370) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem már a *nix is kezel NTFS-t.

(#372) mr_ricsi válasza LordX (#371) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Eddig csak egy disztribbel találkoztam, ami írta is, a többi csak olvasni tudja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#373) liksoft válasza LordX (#369) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak félig van igazad. A FAT32 bizonyos szinten redundáns, míg az NTFS nem. Így sok olyan sérülés létezik amikor FAT32 még szolgál adattal, az NTFS már nem. Ugyanakkor rengeteg hátránya is van az NTFS-hez képest. Filenév, fileméret, stb...

Vagyis nem jobb, hanem MÁS. Mindig a feladat határozza meg melyiket célszerűbb használni.

''Extended partícióból 1 lehet a vinyón, és arra való, hogy logikai partíciókat alakíts ki rajta (logikai csak extendeden lehet). Tehát egy több partíciós vinyó úgy néz ki, hogy van rajta (általában) egy elsődleges partíció, erről tud bootolni az OS. E mellett van egy extended partíció, és azon belül van egy vagy több logikai kialakítva.''

Tévedés! Ha a látható extended partíciót nem egy hanem több részre osztod, akkor a bontás a következő:

fő partíció + látható extended
. . . . . . . . . .I
. . . . . . . . 2. partíció + extended (nem látszik)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . I
. . . . . . . . . . . . . . . . . 3. partíció + extended (nem látszik)
stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#374) LordX válasza liksoft (#373) üzenetére


LordX
veterán

Jéééééééééééézusom. Ha felcseréled az NTFS és FAT32 karaktersorozatokat, máris értelmes a 2. mondatod. Ugye ezt nem gondoltad komolyan. Hogy egy mezei allokációs táblát használó FS redundánsabb, mint egy naplót, bittérképeket, indexfát használó FS. Ez még viccnek is rossz.

Más kérdés, mit tudnak a (beépített?) hibajavító programok.

Nem tudsz olyan (Windowsos, hogy a *nixeket ne keverjük bele) alkalmazást mondani, ahol a FAT32 jobb lenne. Illetve tudsz, max nem igaz, mert egy jól beállított NTFS ott is leveri a FAT32-t.

Partíciókról: Ok, lehet. De nem fogod a D: E: F: G: meghajtókat tartalmazó extendedet látni egy darab meghajtóbetű alatt. Ilyen szempontból mondtam, hogy nem látható az extended.

[Szerkesztve]

(#375) paternoszter


paternoszter
csendes tag

Na itt vesztettem el a fonalat.
viszont thx mindenkinek, ennyiből csak sikerül kihámoznom, hogy hogyan particizzak :C

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

(#376) liksoft válasza LordX (#374) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad lenne, ha az NTFS duplikálná az információkat. Sajnos van olyan ''redundáns'' adat amit ugyan rögzít a file-struktúrában, de nem a teljes 8 byteos értékábrázolásában, hanem csak az alsó 2 byteot. Így hibaellenőrzésre használható, de összeomlás esetén a ''redundáns'' adatok HIÁNYOSAK !!! Na erről érdekes módon nem olvasni sok helyen.

Vagyis ha a kernel teljesen és korrekten kitöltene minden mezőt ami a rendszerben benne van, akkor 1000%-ban igazad lenne. A mai megvalósításban viszont nem. Adatmentéses gyakorlati tapasztalat, hogy sérült (megfőtt) fej az MFT mindkét kópiáját tönkre teszi. Így az MFT rekordjai nem szedhetőek össze eredeti sorrendben, ugyanis pont a sorszám mező nincs teljesen kitöltve. Viszont folytató record használatakor a sorszámra történik hivatkozás! :Y Ami nincs meg. Így a mentés során leginkább fontos levelezést nem lehet menteni. És hiába az index, az csak az első bejegyzéshez ad segítséget. Más. Ha a winyó gyári hibatáblája megsérül, akkor a felületi adattartalomból kell megközelítőleg a helyére ''tologatni'' az aktív területet. A FAT fizikai-logikai ''azonossága'' miatt jó eséllyel megoldható. Viszont az NTFS triplán egymásra indexelt rendszerében ''vért pi...ve'' dolgozunk több-kevesebb sikerrel.

Zárjuk le itt.

Abban 100%-ig igazad van, hogy a Mill utáni illetve NT kernel-lel rendelkező Win verziók sokkal könnyebben, kiegyensúlyozottabban használják az NTFS-t. Így ha az előző verziók felé nem kell kompatibilitást tartani, akkor a FAT rossz választás. Hiszen a fent említett esetek az adatok folyamatos archiválása esetén nem jelentkezik élesben. Nincs adatvesztés, nem kell menteni. Az élet viszont más. Naponta találkozom a fenti esetekkel! :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#377) LordX válasza liksoft (#376) üzenetére


LordX
veterán

Ilyen szintű katasztrófák után ok, könyebb az egyszerűbb fájlrendszer viszaállítása, de kisebb hibák ellen jóval hibatűrőbb az NTFS. Pl. áramszünet írás közben: jó ég tudja, mi lesz a FAT esetében, NTFS esetében meg mintha meg se történt volna (mert a naplóból automatikusan csinál a következő indításkor a rendszer egy rollbacket).

A hibatűrés kis méretekben is fontos, nem csak atomtámadás esetén :)

(#378) liksoft válasza LordX (#377) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én inkább szünetmentest használok. Aki meg nem, annak értékei sincsenek a gépen. ;] Ugye? :U

Az M$ a biztonságra törekszik ugye? Azért lehet XP Prof-fal soft RAID0-át létrehozni és RAID1-et nem. :F :F :F


[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#379) LordX válasza liksoft (#378) üzenetére


LordX
veterán

Egy mezei otthoni felhasználót vegyél példaként. Nem mindenkinek van szünetmentese. Nekem is van, de nem használom, mert kb. 3 éve volt áramszünettel problémám..

(#380) liksoft válasza LordX (#379) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olyan drága egy szünetmentes ami a zavaroktól is véd? Ja igazad van, hiszen a tápegységen is lehet spórolni. Lehet 3000-ért is kapni. OK. :R

Csak nem tudom elfogadni és megérteni, főleg ha videokártyában meg méregdrága erőmű dohog nála.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#381) LordX válasza liksoft (#380) üzenetére


LordX
veterán

Figy, nekem 25e-s tápom van. És a túlfeszvédőbe van dugva. Mert a szünetmentes egy qrvanagy kocka, és amúgysem bírja el a gép mellett már a monitort. De ennek mi köze a FAT/NTFS-hez? :)

(#382) liksoft válasza LordX (#381) üzenetére


liksoft
nagyúr

LordX: ''de kisebb hibák ellen jóval hibatűrőbb az NTFS. Pl. áramszünet írás közben: jó ég tudja, mi lesz a FAT esetében, NTFS esetében meg mintha meg se történt volna (mert a naplóból automatikusan csinál a következő indításkor a rendszer egy rollbacket).''

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#383) mr_ricsi válasza LordX (#377) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Pl. áramszünet írás közben: jó ég tudja, mi lesz a FAT esetében''
Otthon 2005 első negyedévéig w98se-t használtam, számtalanszor volt áramszünetem, és nem lesz semmi.
''Jó ég tudja'' egyszer volt, amikor áramszünet után indítottam a gépet, engedélyeztem az automatikusan felkínált scandisket, és miközben a vinyón dolgozott, jött a következő áramszünet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#384) brd válasza liksoft (#378) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi, rosszul emlékeztem...

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#385) LordX válasza mr_ricsi (#383) üzenetére


LordX
veterán

Szerencséd volt. Ha pl. a registryt írta volna a rendszer (mert valami progi odamenti a beállításait), akkor abból reinstall nélkül nem másztál volna ki..

(#386) brd válasza LordX (#385) üzenetére


brd
nagyúr

A registry is egy egyszerű file. Az NTFS csak akkor sérül(het) meg, ha valami hardware hiba van (memória, HDD, HDD vezérlő, adatkábel, stb. hibázik).

The only real valuable thing is intuition.

(#387) Tosee


Tosee
őstag

Egy 200 Gb-os Samsung winchastert mekkorának kéne, hogy felismerje a gép? Nekem a Biosban 136-nak ismeri fel, de a winben meg 186-nak. Szerintem a winben is többnek kéne, hogy lássa. Ez csak az én véleményem. Szerintetek? Windows XP + SP2 -őt használok.

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#388) lazydog válasza Tosee (#387) üzenetére


lazydog
addikt

A 186 GB teljesen reális.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#389) Jester01 válasza Tosee (#387) üzenetére


Jester01
veterán

Csak a szokásos 1000 és 1024 váltószám probléma. A 186 az GiB (kettes alapú), a 200 az GB (tízes alapú). Tehát a méret jó a winben is.

Jester

(#390) Tosee válasza lazydog (#388) üzenetére


Tosee
őstag

És esetleg a Biosban nem lehet valamit áttálítani, vagy valami mást csinálni, hogy az is felismerje a teljes méretét? Vagy nem gond hogy csak 136-nak ismeri fel?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#391) Krono


Krono
csendes tag

Lehet, hogy nem ide illik de szeretném tudni, hogy az XP Prof (SP2) alá-mellé-valahogyan fel lehet-e tenni a DOS-t. Szükségem lenne rá! Vagy vegyek egy új gépet, esetleg ujrainstalláljak és kezdjem a DOS -al?

(#392) lazydog válasza Tosee (#390) üzenetére


lazydog
addikt

Lehet, nem ártana egy BIOS frissítés sem, hogy megnyugodj.
Mikori, illetve, milyen alaplapról van szó?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#393) lazydog válasza Krono (#391) üzenetére


lazydog
addikt

Csinálhatsz, egy külön partícióra DOS-t.
Egyszerűbb és talán praktikusabb, ha Win 98-at, esetleg 95-öt telepítesz. Telepítsd először a C: partícióra, és ez után telepítsd a következőre az XP-t. Az XP felismeri a telepített 98-at, és csinál egy boot-menüt, ahonnan majd kiválaszthatod, melyik op.-rendszer induljon.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#394) Tosee válasza lazydog (#392) üzenetére


Tosee
őstag

Hát nem mostani darab már úgy három éves. Pentium 4-es alaplap, márkája: Shuttle AV41.
Ezt a Bios frissítést hogyan lehetne megoldani?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#395) lazydog válasza Tosee (#394) üzenetére


lazydog
addikt

Google, a te barátod is: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#396) Krono válasza lazydog (#393) üzenetére


Krono
csendes tag

Ez azt jelentené, hogy le kellene törölni, ill formázni a jelenlegi partíciót?!

(#397) Tosee válasza lazydog (#395) üzenetére


Tosee
őstag

Megnéztem a linket köszi. Letöltöttem a frissítést.
De az én alaplapom Shuttle AV41, de amit ott találtam Shuttle AV41P, sima AV41 nem volt nem lehet ebből gond? Jó ez az én alaplapomhoz?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#398) lazydog válasza Krono (#396) üzenetére


lazydog
addikt

Bizony azt.
Annyit azért megtehetsz, hogy elótte elmented a mostani C: meghajtód tartalmát megfelelő programmal (Ghost, Acronis True Image) egy DVD-re, vagy másik vinyóra. A particionálás után pedig visszatolhatod. Gond lehet, hogy ekkor nem lesz boot-menü.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#399) lazydog válasza Tosee (#397) üzenetére


lazydog
addikt

Nem tudom, esetleg keress tovább.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#400) Krono válasza lazydog (#398) üzenetére


Krono
csendes tag

Köszi, hát ez sokáig fog tartani amig mindent újra pakolok (előzőleg kb. 10 óra volt)!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.