Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

(#451) szállitó válasza mr_ricsi (#450) üzenetére

szállitó
(senior tag)

most 16 head cabel select beállitás van rajta egy szimpla kábel megy rá tehát master lesz és ezekszerint a 16fej jo? azthiszem a kábel két dugos egy szürke egy fekete,,,, :O

köszi :R

[Szerkesztve]

(#452) mr_ricsi válasza szállitó (#451) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Minek ezt ennyire túlbonyolítani?
Miért raknák gyárilag 16 fejre, ha nem lenne jó?
A 2 csatlakozós kábelek brand gépekben szoktak lenni. Ha a kábel 80 eres, akkor CSelect állásban Masternak rakja a vinyót. Ez brand kabelnél még a 40ereseknél is működni szokott.

A kábelnek fekete-kéknek kell lenni, a kék megy az alaplapba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#453) szállitó válasza mr_ricsi (#452) üzenetére

szállitó
(senior tag)

köszönöm :R holnap beteszem

alaplaphoz nem nyulok ha felismeri a kábel is marad ugyan az egy 120as samsungot cserél majd ami megy egy ''gyengébb gépbe'' meg az utobbi idöben hangoskodott...

(#454) szállitó válasza mr_ricsi (#452) üzenetére

szállitó
(senior tag)

maradt ugy ahogy mondtad ... minden ok volt 238at látoot a xp telepités elött a total commander meg 244 nek számolja , jo sok idö volt még megformázta gép a vinyot 83perc...

még egyszer kösz

(#455) knajf

knajf
(senior tag)

höhö :D barátosnőm p3as régi paradicsomlapjába a 250es vinyó 137giga volt ugyanúgy... biosfrissítés és sp2es win install után (de már biosfless után a biosscreen 250gigát írt ki) minden oké volt! igazából senkinek semmi baja nem lehet ha ''frissen tartja a gépét''

:Y :))

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#456) lamadou

lamadou
(senior tag)

Nah, megpróbálom előadni a problémát. Minap vettem egy 320GB-os Seagate 7200.10est. (ATA) Eddig egy 80GB-os Maxtor és egy 160GB-os Samsung volt a gépben.(mind ATA) Van egy-egy WinXP SP1 a Samsungon(ezt szoktam használi) és a Maxtoron is. Plussz a Samsungon van egy használton kívüli Linux(Suse 9). Boot managernek a -grubot használtam. A gép akkor indult normálisan ha a Maxtorról bootoltam. Mikor beraktam az új Seagate-et, és bootoltam volna, akkor nem ment, csak annyit írt ki, hogy 'GRUB'. Tehát nem tudom úgy elindítani a rendszert, hogy látszódna a Winben a Seagate. Gondoltam megpróbálok telepíteni egy Wint a Seagatere, ám a partíció kiválasztásánál mutatta normálisan a Maxtor partícióit, egy 127GBos partícionáltat, meg egy 127GBos formázatlant. Aztán kihúztam a Maxtort, így csak a két 127es maradt, majd a Samsungot is kihúztam és feltelepítettem a ''127GB-os'' Seagatere(erre a rendszerre nem volna szkségem a későbbiekben, csak kipróbáltam jó-e a winyó). A kérdés az, hogyan lehetne elindítani a rendszert úgy, hogy látszódjon a Seagate is, a másik kettővel együtt. Előre is kösz!

(#457) norbeey

norbeey
(tag)

csoki all

nagy kérdésem lenne, vettem egy hitachi 250gb-s sata2 winyót (HDT722525DLA380)
és elvileg kéne ez a 48bites lba driver vagy mi ;) elvileg ez benne van az sp2-be
namost nekem sp2 van és van másik 2 127gb felett winyóm amik működnek normálisan de ezt csak 127nek látja.Le van formázva,próbáltam másik helyre dugni minden megvolt...
ötletek? hogy tudnám megcsinálni?

köszi

(#458) norbeey

norbeey
(tag)

na megvan a megoldás,csak vista telepítő látja 250gb-nek és azzal meg is csináltam az xp-sp2 nem látott csak 127et belőle ami azért érdekes mert van mellette egy 200as meg egy 160as és azok mentek eddig is...

(#459) biti2000

biti2000
(csendes tag)

Sziasztok!
Egy honapja vettem Samsung sp2514n (250gb-os) winyót. Az alaplapom (asus p3b-f) ebből kb 82 gigát lát. Ujabb bisosfrissítés nincs, ami van az csak beta, és arra sem írják hogy ezt javították esetleg. Előzőleg a Seagate 120gb-osat teljesen látta.
A win telepítésekor (sp1) létrehoztam egy 13 gb-os rendszerpartíciót és arra telepítettm. Telepítés közben a teljes méretet mutatta a win. Rendszer alól hozam létre két egyforma 115gb-os logikai partíciót. Az egyiken már van 105gb adat a másikon meg 45gb.

A kérdésem az, hogy eddig még nem tapasztaltam adatvesztést, de ahogy végigolvastam a topikot, számíthatok rá, vagy nem? A felírt adatok alapján mér rég túlléptem a 127gb-os határt. Ha eddig nem volt akkor eztán sem lesz adatvesztésem?

Előre is köszönöm az infót.

(#460) biti2000

biti2000
(csendes tag)

A előzőleg elfelejtettm még megkérdezni.
Vagy csak akkor számít ez a 127gb-os határ ha egyben van akkor a partíció?
Kösz.

(#461) mr_ricsi válasza lamadou (#456) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''csak annyit írt ki, hogy 'GRUB'. Tehát nem tudom úgy elindítani a rendszert,''
Ezt Linuxos fórumon kérdezd meg, mert valami olyan történhetett, hogy az új vinyó behelyezésekor megváltozott a vinyók sorrendje. (hda, hdb, ...)
Egy linux guru tudná megmondani, hogy miként lehet ezt megoldani.

''mutatta normálisan a Maxtor partícióit, egy 127GBos partícionáltat, meg egy 127GBos formázatlant.''
Egy 80G-ás vinyónál szerinted normális, ha összesen 250GB-nyi partició látszik rajta? :Y

(#462) mr_ricsi válasza norbeey (#457) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''de ezt csak 127nek látja''
Az alaplap biosa mekkorának látja? (És a másik 2-t?)

(#463) mr_ricsi válasza biti2000 (#459) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''számíthatok rá, vagy nem?''
A Microsoft szerint számíthatsz.

''csak akkor számít ez a 127gb-os határ ha egyben van akkor a partíció?''
Nem. Ha a vinyónak az első 127GB-jánál kívüli területe használva van, akkor gond lehet.

(#464) VectorworksH

VectorworksH
(tag)

Tisztelt Nagytudasu Uraim!

mer vegigolvastam tobbezer topicot, de igazabol a problemamra nem talaltam valaszt. bocsassatok meg nekem, de hardver tekinteteben nem vok naon a toppon.

Tehat a problem a következo :

adott egy 160 Gb-os Samsung SV1604N , amit beraktam a gepembe.
BIOS, autodetect utan 160 gb-nak latja.
Win2000 ( SP4 ) viszont csak 127 gb-ot.

kerdes : ebbol sosem lesz 160 gb ezen a gepen?
illetve mennyire biztonsagosan pakolaszhatok ra dolgokat?

u.i.: szeretnem ket 80 gb-os particiora osztani. ez jo 5let? illetve mivel particionaljam?

Segítségeteket elôre is köszi !

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato!

(#465) norbeey

norbeey
(tag)

csináld azt amit én:
rakj be egy minnél újjab windows telepítőt (xp sp2 vagy vista rc1)
és azzal formázd le mert az fogja látni az összes gigádat

szerintem... de rosszat nem tehet szóval

(#466) mr_ricsi válasza VectorworksH (#464) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''mer vegigolvastam tobbezer topicot''
Tudom, hogy ez még költői túlzásnak is túlzás, hiszen mindössze ennek a topicnak az első hsz-át kellett volna elolvasnod:
''A 2Ksp4-re a M$ nem ír semmit, a Maxtor szerint viszont be kell kapcsolni a 48bitet.''
(A progihoz a linket lásd ott.)

''illetve mennyire biztonsagosan pakolaszhatok ra dolgokat?''
Így nem biztonságos, de ha bekapcsoltad a 48bites lemezkezelést a Maxtor BigDriveEnabler (vagy a többi vinyógyártó hasonló) progijával, akkor teljesen biztonságos lesz.

''szeretnem ket 80 gb-os particiora osztani. ez jo 5let?''
Nincs semmi, ami ellenezné.

''illetve mivel particionaljam?''
Cipőt a cipőboltból. (A 2k Lemezkezelőjével, és mindkét particiót elsődleges NTFS-nek formázd, ha más oprendszerrel nem akarod használni.)

(#467) mr_ricsi válasza norbeey (#465) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''de rosszat nem tehet szóval''
De, ezzel totál rosszat tanácsoltál neki. :Y Ha megteszi, borítékolható az adatvesztés. (Lásd: szintén az #1 hozzászólásom.)

(#468) VectorworksH válasza norbeey (#465) üzenetére

VectorworksH
(tag)

es az adatvesztéssel és a particionalassal hogy legyen ? :)

(#469) VectorworksH válasza mr_ricsi (#466) üzenetére

VectorworksH
(tag)

A Samsung-nál egy ilyen versenyzot talaltam, amit tegnap fel is raktam, es ACTIVE-nek minositette : SV1604N EnableBigLba (ver.1.0)

Más oprendszerrel nem lesz használva, sot, boot-disk sem lesz belole.

Akkor ha jol ertelmezem akkor :

- Win2000 Install CD - Format

- ugyanigy particionalas

így jó ?

(#470) mr_ricsi válasza VectorworksH (#469) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''A Samsung-nál egy ilyen versenyzot talaltam''
A Maxtor progija minden márkájú vinyóhoz jó (lett volna), mivel a 2K registryjét módosítja.

''Akkor ha jol ertelmezem akkor :
- Win2000 Install CD - Format
- ugyanigy particionalas
így jó ?
''
Én eddig úgy értettem, hogy meglévő lemez mellé akarod berakni.

(#471) VectorworksH válasza mr_ricsi (#470) üzenetére

VectorworksH
(tag)

Igen egy meglévô 40 gb-os Maxtor vinyó mellé kerülne

(#472) mr_ricsi válasza VectorworksH (#471) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Akkor miért kellene az install CD?
Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógépkezelő -> Lemezkezelés

(#473) norbeey

norbeey
(tag)

azt nem vettem észre h adat is van rajta :W
nekem mindenesetre bejött (üres volt akkor még)

(#474) Bici

Bici
(nagyúr)

Sziasztok!

Mit javasoltok a következő esetben:
Van egy s478-as albatron lapom, benne egy 250-es PATA Hitachi winyó.
2db partíció, egy 30GB-os, és egy másik sok GB-os. :)
WinXP van fent, ami alapból SP1-es, de rajta van az SP2.

A lényeg az, hogy át szeretném tenni egy régebbi s478-as lapba, ami a legelső P4-es lapok egyike (VIA chipset), és sejtelmem sincs, hogy támogatja-e a 48bites LBA-t... :(
Az biztos, hogy a BIOS felismer egy másik 250-es winyót 250-nek. Ez jelent valamit?
Még nem mertem betenni a másik gépbe, mert nem tudom az adataimat lementeni, és nem akarom, hogy elszálljon. eredetileg - amíg nem olvastam erről a problémáról - azt akartam csinálni, hogy bebútolok az XP CD-ről, és install->repair-rel felrakom az XP-t, ami alapból SP1. Ez fog működni??
Adatmentésre esélyem sincs, mert DVD írom jelenleg nincs, és másik vinyóm sincs.
A boot partíció felőlem elszállhat, csak a második adattárolósnak ne legyen baja!!!

5let? Köszi!

[Szerkesztve]

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#475) mr_ricsi válasza Bici (#474) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Az biztos, hogy a BIOS felismer egy másik 250-es winyót 250-nek. Ez jelent valamit?''
Igen, azt jelenti, hogy az alaplap biosa támogatja a 48bitet.

''install->repair-rel felrakom az XP-t, ami alapból SP1. Ez fog működni??''
Ha a 30G-ás particio a C:, és azon van az XP, akkor működni fog. (Csak éppen az SP2 fájlt előre helyezd el a 30G-ás partición, és az XP telepítés után elsőnek ezt telepítsd, és amíg nincs fenn, addig semmit ne csinálj a D: particióddal.
(Másik lehetőség, hogy csinálsz egy olyan XP telepítőcd-t, amelybe integrálod az SP2-t.)

(#476) Bici válasza mr_ricsi (#475) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Okés, köszi!

Azt hiszem rögtön SP2-t fogok installálni.

Elméletben azért érdekelne, hogy hogy kell integrálni az SP2-t a WinXP install CD-be...

Dánke! :R

(#477) Fauszt válasza Bici (#476) üzenetére

Fauszt
(senior tag)

[link], köszönd moonman-nek...

(#478) Bici válasza Fauszt (#477) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Dánke sőn! :R

(#479) VectorworksH

VectorworksH
(tag)

Nos asszem sikerult megcsinalnom, ket 80 GB-os particiot.

Az Everest erre a 160 GB-os vinyora azt irja hogy > 48bit mode OK!

Ezek utan akkor batran pakolaszhatok ra cuccot?

Segitsegeteket ezuton is koszonom!

(#480) Sonny C.

Sonny C.
(tag)

Sziasztok!
A topic olvasása közben felmerült bennem néhány kérdés:

1, Nemrég meghalt a 3 hónapos 200 GB-os Samsung vinyóm, amin a windows volt. A gépben még ezen kívül van 2 80 GB-s Maxtor DM Plus 9-es. Az egyiken volt annyi hely, hogy felment a win xp . Na a win az elszállt vinyómat RAW lemeznek illetve nem particionált területnek látta ( két partíció volt rajta 39+147 Gb elosztásban) ?! Erről menthetőek még az adatok?

2, Vettem egy másik vinyót a Samsung helyett egy WD 3200 YS-t. Ezt szeretném használni rendszervinyónak, több particíóra osztva. Telepítéskor a másik két vinyót lehúzzam az alaplapról, nem zavar be, hogy egy 137 gigánál nagyobb + 2 kisebb vinyó van a gépben? És utána működhetnek együtt?

3, Pár hónapon belül tervezek alaplap+proci cserét. Ugye ilyenkor újra kell telepíteni a windows-t, ez megoldható úgy, hogy a WD vinyón csak a windows-os partíciót formázom meg és a többi maradhat?

A válaszokat előre is köszönöm és bocs, ha nagyon láma kérdéseket tettem fel!

(#481) mr_ricsi válasza Sonny C. (#480) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

1, ''Erről menthetőek még az adatok?''
Cipőt a cipőboltból:
[link]

2, ''Telepítéskor a másik két vinyót lehúzzam az alaplapról, nem zavar be, hogy egy 137 gigánál nagyobb + 2 kisebb vinyó van a gépben? És utána működhetnek együtt?''
Ne húzd le, nem zavar be, működnek. (Ha lehúzod őket, akkor visszadugva nem biztos.)

3, ''ez megoldható úgy, hogy a WD vinyón csak a windows-os partíciót formázom meg és a többi maradhat?''
Igen, megoldható.

(#482) mr_ricsi válasza VectorworksH (#479) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Az Everest erre a 160 GB-os vinyora azt irja hogy > 48bit mode OK!''
Ha az ATA eszköz jellemzőinél nézed a 48 bit LBA támogatást, akkor az csak annyit jelent, hogy a vinyódat gyárilag felkészítették a 48bitre.

(#483) Sonny C. válasza mr_ricsi (#481) üzenetére

Sonny C.
(tag)

Köszönöm a válaszokat! :R

(#484) wsteve

wsteve
(csendes tag)

van egy 80 gb os winchesterem diamond 9 butolaskor CALYPSO ir ki es nem 6Y080L0 ot itt megall es kesz ha masik gepbe rakom ugyan ez törtenik biosbol sem lehet felismertetni...........talalkozott mar valaki ilyen hibaval? kerlek segitsetek ha tudtok
menteni szeretnek rola egy ket dogot koszi

[Szerkesztve]

(#485) lazydog válasza wsteve (#484) üzenetére

lazydog
(addikt)

Attól tartok, elkéstél a mentéssel. A CALYPSO szöveg jelentése ez esetben, szabad fordításban kb. ennyit jelent: Ön nem nyert!
Esetleg próbálkozhatsz a HddRegenerátor programmal, vagy Liksoft kollégával.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#486) wsteve válasza lazydog (#485) üzenetére

wsteve
(csendes tag)

köszi a gyors reagalast..........letudom tölteni ezeket a progikat?

(#487) lazydog válasza wsteve (#486) üzenetére

lazydog
(addikt)

A HddRegenerator-t igen, Liksoft kollégát nem hiszem. :)
Használd jóbarátod a Google-t, nem akarok szabálysértő lenni. Előtte azért döntsd el mennyire vannak értékes, esetleg pótolhatatlan adatok a lemezen. Ha van különösebb veszteni valód, először fordulj az említett kollégához.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#488) Doktor válasza wsteve (#484) üzenetére

Doktor
(csendes tag)

Semmi értelme a HDD-regenerátorral próbálkozni, mivel a BIOS nem ismeri fel a winyót, így ez a program sem fog tudni dolgozni.
A megoldás - keresni kell valakit akinek van PC-3000 kártyája - ez ugyanis Firmware sérülés ami amatőr eszközökkel nem javítható. Ezeknél a winyóknál a Firmware a -1 és a -5 cilinderek között tárolódik, alaphelyzetben az említett speciális hardwer nélkül erre a területre nem lehet írni! Persze ennek vastagon meg lesz az ára, pedig maga a művelet kb. 3 perc.

Doktor

(#489) wsteve válasza Doktor (#488) üzenetére

wsteve
(csendes tag)

nagyra értékelem a valaszaitokat ........hat meglátom mit tehetek...........a bios nemlatja a winyot ahogyan irtad is

(#490) wsteve

wsteve
(csendes tag)

pontosabban csak CALYPSO ir ki a winchester helyen

(#491) wsteve válasza wsteve (#490) üzenetére

wsteve
(csendes tag)

a pc 3000 kartya beszerezhetö?

(#492) wsteve válasza lazydog (#487) üzenetére

wsteve
(csendes tag)

köszönöm.....a megertest......hogy foglalkoztal a problemaval

(#493) wsteve válasza wsteve (#492) üzenetére

wsteve
(csendes tag)

http://www.pc3000pci.com/pc3000.htm#009 itt talaltam leirast.... de arat nem

(#494) Doktor válasza wsteve (#493) üzenetére

Doktor
(csendes tag)

Nincs értelme megvenned, az újabb PCI-s kártya ára 590 Dollár - ilyet csak profi adatmentő cég vásárol. Ezért kérnek el 10-15 ezer forintot egy Firmware visszaírásért. Nekem még a régebbi ISA kártyám volt ami sajnos a 120 G feletti winyókat nem kezelte, ezért eladtam (a hirdetés felrakása után 1 órával megvették 60.000 Ft.-ért!) újat pedig még nem vettem helyette. De Pesten sok céget találsz akinek van ilyen.

[Szerkesztve]

Doktor

(#495) wsteve válasza Doktor (#494) üzenetére

wsteve
(csendes tag)

köszi az infot............... en pécsett vagyok megprobalok itt keresni valakit

(#496) Sonny C. válasza mr_ricsi (#481) üzenetére

Sonny C.
(tag)

Köszönöm a segítséget! Még egy valamit szeretnék kérdezni, addig nem akarom feltenni a windows-t az új vinyóra. Betettem a vinyót a gépbe a bios fel is ismerte, hogy WD 3200 YS.
A BIOS-ban ahal a vinyó tulajdonságait lehet állítgatni van egy Acces mode kapcsoló. Ezt hagyjam AUTO-n vagy állítsam át LARGE-ra? A két esetben különböző értékek jelennek meg a Cylinder és a Head után. Én a Large-ra tippelnék....

(#497) mr_ricsi válasza Sonny C. (#496) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Én a Large-ra tippelnék....''
Large-re semmiképp, mert az a Unix-alapú régebbi oprendszerekhez van a biosban.
Ha LBA állás nem találsz, akkor hagyd ''Auto''-n. (És a bios ott a méretét is írja azonnal, vagyis le tudod ellenőrizni, hogy a teljes mérete látszik-e)

(#498) Sonny C. válasza mr_ricsi (#497) üzenetére

Sonny C.
(tag)

Mégegyszer köszönöm! :R

(#499) mizu_

mizu_
(tag)

Sziasztok!

250 GB-os vinyóm rendesen műkszik így egyben. Származik valami hátrányom ha partícionálatlanul használom?

(#500) mr_ricsi válasza mizu_ (#499) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Származik valami hátrányom ha partícionálatlanul használom?''
Particionálás nélkül nem lehet adattárolásra használni a vinyókat. :) Ha a te célod csak az, hogy vinyóteszt-progikat futtass rajta, akkor semmi károd nem lesz belőle.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.