Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) mr_ricsi válasza Henryk (#294) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azt mondja az sp2 telepítője hogy a windows termékkulcs érvénytelen akkor mi legyen?''
Vagy veszel egy jogtiszta XP-t, vagy lemondasz a 137GB feletti részről.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#302) mr_ricsi válasza brd (#295) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez ugyanaz, mintha a patch-et futtatnád le''
Nem éppen. Amit írtál, az a M$ hivatalos verziója, míg a Maxtor patch-e 2 helyen is módosít a registryben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#303) mr_ricsi válasza Henryk (#291) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a linkelt oldalról nem tudtam letolteni a patchet''
Mert a Seagate-házasság miatt folyton módosítgatják az eléréseket. Próbáld meg ezt:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#304) mr_ricsi válasza Deregancs (#296) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szóval az új Windows telepítésekor, vagy még a telepítés előtt kéne csinálnom valamit, hogy visszajöjjön az a 30 giga?''
SP2-es telepítőCDről kell telepítened. A telepítés közben törölni a jelenlegi particiót (ezzel minden rajta lévő adat elveszik!!!), és létrehozni egy újat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#305) brd válasza mr_ricsi (#302) üzenetére


brd
nagyúr

Szerinted ki tudja jobban, hogy egy operációs rendszer mikor kezel helyesen egy nagy méretű háttértárolót? Az operációs rendszer készítője, vagy egy háttértároló-készítő cég?

The only real valuable thing is intuition.

(#306) mr_ricsi válasza brd (#305) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az operációs rendszer készítője, vagy egy háttértároló-készítő cég?''

Én. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#307) brd válasza mr_ricsi (#306) üzenetére


brd
nagyúr

Feladom. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#308) Henryk


Henryk
aktív tag

hmm... akkor ha felerőlködök a gépemre egy sp2-t akkor fel tudom rakni a pach-et és utána látni fogja a lemezkezelő a kb 150 Gb-ot, vagy kell még valami utána?

[Szerkesztve]

(#309) lazydog válasza Henryk (#308) üzenetére


lazydog
addikt

Maga az SP2 a patch, más nem kell hozzá!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#310) Henryk válasza Henryk (#308) üzenetére


Henryk
aktív tag

:DDD nah miután az aranykereszttel jól oldalbavagdostam a gépem megbánta bűneit és ''megtisztult'', így most már nekem is ''eredeti másolt'' ;] xp-sp1 em van :DDD . nah aztán fel akartam rakni a pach-et de megint nem engedte ugyanazzal a felirattal :((( , de megnéztem a lemezkezelőt és 149Gb, szal törlés újra izélés és most már jó :)
köszönöm a kitartó embereknek a segítséget. :R :R :R
(végülis lemondtam az sp2-ről a régi emlékeim miatt és amiket olvasgattam útközben, szerintem az inkább egy kis +biztonság a netezőknek, de játékra nem igazán való)

(#311) Henryk válasza mr_ricsi (#301) üzenetére


Henryk
aktív tag

azért ilyenekkel ne ijesztgess engem :U ;] mindenre van megoldás :DDD

(#312) mr_ricsi válasza Henryk (#311) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mindenre van megoldás''
Csak éppen itt a PH!-n senki nem tudhat semmit az ''egyéb'' megoldásokról. (Lásd az Alapelvekben)
De ha valaki tudna is, akkor sem mondhatná, de nem is lenne kinek, mert kérdezni sem szabad.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#313) mr_ricsi válasza Henryk (#310) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''xp-sp1 em van''
A Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Rendszer ''Általános'' fülén ''Szervizcsomag 1''-et ír ki?

És próbáld meg azért ezt: [link]

''szerintem az inkább egy kis +biztonság a netezőknek, de játékra nem igazán való''
Azért tán ott a végén az a wlan és bluetooth másnak is jól jöhet. Lásd: [link]
És még tartalmazza az SP1 és az SP2 közötti kb. 70 db hibajavítást is.


[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#314) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

A 127giga feletti vinyókra megoldás ez a progi Enablebiglba.exe.
Az Xp-ben csinál egy regmódosítást és kész, persze csak ha az alaplap tudja kezelni, mert ez az XP-t állítja be.
ezen az oldalon van: http://www.48bitlba.com/enablebiglbatool.htm

(#315) mr_ricsi válasza brd (#307) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Feladom.''
Ne add fel, én meggyőzni szeretnélek!

A két fél közül ha rosszra hallgatunk, egyértelműen mi (a felhasználók) szívjuk meg.

Tegyük fel, hogy egy zár-gyártó azt mondja neked, hogy elég csak az ő zárját felszerelned, az már tuti biztonságot jelent. A rendőrség szakértője viszont azt mondja, hogy egy zár nem zár, tegyél fel még legalább egy Tutó lakatot is.
Ha tényleg fontos a lakásod biztonsága, akkor kire fogsz hallgatni?
Szerintem életbe lép a paranoia-faktor, és megveszed a lakatot is.

Én a 2K sp4-nél próbáltam a Maxtoros patch-et, és a registryben leellenőriztem, hogy a M$-os kulcsot módosította, és még ezen kívül valami mást is. (Már nem emlékszem, hogy mit.)
De egy éven át hiba mentesen működött.

Ha most abba a helyzetbe kerülnék, akkor én nem a registryt írnám át, hanem a patch-et használnám erre a célra.
Viszont ha én ezt használnám, akkor szemét dolog lenne, ha másnak nem ugyanezt javasolnám.

Remélem, ez elfogadható számodra is!

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#316) brd válasza mr_ricsi (#315) üzenetére


brd
nagyúr

Valójában nem kell meggyőzni, csak mivel érvet nem írtál, úgy gondoltam, itt a vége. :)
A példa egyébként (szerintem) sántít, mert a zár készítője nem biztonsági szakember, csak egy zárat készít (nem feltétlen tudja, vagy inkább nem kell neki tudnia, hogy elég-e a lakás védelmére az a zár). Az operációs rendszer készítője ellenben szakember kell legyen a háttértárolók kezelése terén is, hiszen az adattárolás az operációs rendszer egyik alapeleme. Hogy a konkrét példánál maradjunk, bármilyen registry érték csak akkor ér valamit, ha az operációs rendszer ismeri azt és valamit másképpen csinál, ha ott van.
Lehet, hogy a rendőrség szakértőjét pedig a Tutó pénzeli, a vele összefüggésbe hozható lakateladások alapján. :D
Hol módosít még az a patch? Le van ez írva a microsoft-nál is valahol?

The only real valuable thing is intuition.

(#317) Henryk válasza mr_ricsi (#313) üzenetére


Henryk
aktív tag

igen szervízcsomag 1, azt az izét nem engedi felrakni amit akartál hogy próbáljak, nem tom mi lenne az :U
én nem használok semmi blootooth eszközt és ilyesmit, a játékban pedig már ma is észrevettem hogy nem nagyon komálja az újítást( elég sűrűn jöttek a kritikal errorok) :U
szerintem nem bírnék ki egy sp2-t a gépemen mégegyszer. nem vagyok híve az ilyen javítgatós dolgoknak, mert mindig belepiszkálnak mindenbe aztán borulnak soora a dolgaim a gépen

(#318) Gabesz84 válasza Henryk (#317) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nem borul semmi. Csinalj egy sp2-es telepitolemezt, sok helyen le van irva hogy hogyan kell, es telepitsed arrol a windozt. Igy tuti nem lesz semmi ''borulas'', mert alapbol azt hasznalod.
Az meg h nem vagy hive a javitgatos dolgoknak, az egy erdekes velemeny :) Mindenki szidja a vindozt, mer tele van hibakkal, te meg azzal jossz hogy jooo neked a hibas termek is... Erdekes felfogas :C

(#319) Henryk válasza Gabesz84 (#318) üzenetére


Henryk
aktív tag

nem, csak mivel nekem nincs ilyen sp2es telepítő izém (de lehet csinálok :DDD , ha ennyire jó és stabil)én frissítgettem régen sokat, és arról volt egy szép emlékem:
ugye van az a programok eltávolítása meg telepítése winfosos hulyeség, na ott nekem már több volt a frissítés, mint maga a program. összevissza szedte lefele a sok hulyeséget, volt egy nagyon stabil windowsom azelőtt (sima alap xp jól beállítva és minden simán ment) nah egyszer azt vettem észre, hogy egyre kevesebb játék indul el a gépen, a végefele már minden 2. progi nyavalygott hogy nem jó neki valami, meg tele voltam hibaüzikkel :( aztán rászántam egy fél napot(mert nem akartam újratelepíteni) és szépen egyesével elkezdtem leszedni a telepített hülyeségeket. amint végeztem az utolsóval is egy resi (ugye közben kellett vagy 100x resizni mert valameik azt mondta csak ugy lehet leszedni) és láss csodát újra szépen futott minden és semmi hátrányát nem éreztem annak hogy nincs rajta az a sok frissités. semmi külső ezközt nem használok, vírussal nem voltak gondjaim és minden szépen futott. (inkább legyen lyukas a gép oldala, minthogy kartonlappal foltozgassam)

mod: ezekszerint nekem eddig ugye hibás volt a windowsom, ha jól értem. hmm... mégse volt vele semmi bajom, pedig már több éve ezt pakolom a gépre :P de most ez a vinyós dolog kicsit bekavart a dologba, ezért keresni kéne egy végleges megoldást. pl. egy ilyen sp1 es vagy sp2es telepítő izét összehozni

[Szerkesztve]

(#320) Henryk válasza Gabesz84 (#318) üzenetére


Henryk
aktív tag

nah nekiláttam egy ilyen sp2es cd elkészítésének, igaz egy ideig biztos nem fogom felrakni a gépre, max ha nagyon rossz lenne már a mostani, mert nyár elején állítgattam be mindent nagyon kafán. aztán gondoltam egy olyan megoldásra, hogy az egyik nagy vinyóra is felrakok valamit. pl egy 98 at vagy hasonlót,(tartalék windows) és arról tudom átdobálni majd a rendszerlemezt ha valami nem lenne jó, mert ez a sok ghostos progi meg ilyesmi engem bezavar, ha nem windowsban látom.

(#321) mr_ricsi válasza Henryk (#317) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azt az izét nem engedi felrakni amit akartál hogy próbáljak, nem tom mi lenne az''
Ha nem megy, akkor nincs mit tenni, de legalább a brd által leírt registry kulcs meglétét, és bekapcsolt állapotát ellenőrizd le a registry-dben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#322) Henryk válasza mr_ricsi (#321) üzenetére


Henryk
aktív tag

most nem értem mit akarsz pontosan :F
a vinyók már működnem meg minden jó, mi kell még?

(#323) mr_ricsi válasza Henryk (#322) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''most nem értem mit akarsz pontosan''
Amennyire lehet, kizárni, hogy egy hónapon belül minden eltűnjön a vinyódról.
De hát a te adataid, te tudod, hogy mi a fontos számodra...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#324) Henryk válasza mr_ricsi (#323) üzenetére


Henryk
aktív tag

jo ezt én se szeretném, de mi az amit lesni kell és hol? :F hogy biztos jo-e
ez a registri zié nekem kínai nagyon, nem naon értek hozzá

[Szerkesztve]

(#325) benzol


benzol
aktív tag

Üdv emberek!

Már átolvasgattam ezt a topicot de már iszonyatosan összekeveredtek bennem a dolgok..
Hozzá olvastam még más helyekről is de valahogy nem igazán tisztult le a kép...

ha valaki megszánna segítene nekem? :O

Adott egy ATA-s 160Gb-os Maxtor winyó egy ASUS K7-E-re csatolva. Az ezem lévő NTFS particiókat még az előző gépemben hoztam létre SP2-re upgradelt windows alatt, Particion Magic-el. 25+1+54+80 valami ilyesmi megosztásban. A winyót áttettem az ASUS-ba tettem rá rendszert(25-ösre) és tökéletesen muzsikált tegnapig. Amikor is gondoltam egyet a C-ről minden fontosat leszedtem áttettem a másik particiókra és újra akartam telepíteni az XP-t. SP1-es lemez be.... és lám csodát egy db 156Gb-os nem particionált területet lát.

Miért van ez ha az előző telepítésnél meg rendesen látta a particiókat?
GDB segíthet e az adatok vissza nyerésében?

Illetve a későbbi ilyen esetek elkerülésére van valami gyógyír?
SP1 telepítőjéből particionáljak vagy inkább már az SP2.?


Türelmeteket köszönöm: Laller. :R

///\oo/\\\

(#326) brd válasza benzol (#325) üzenetére


brd
nagyúr

Mikori a BIOS az ASUS-on, és mennyire volt tele a 80-as partíció?

The only real valuable thing is intuition.

(#327) benzol


benzol
aktív tag

Üdv!

Adatmentés megoldva, a GDB tökéletesen visszahozott mindent.

Az alaplap ASUS K7N (AMIBIOS ( 2003 ?) v 2.54 asszem)

Igazából szerintem az alaplappal nincs gond, mert az felismeri. Az SP1-es telepítő is 156Gb-nak ismeri fel ami korrekt. Mostmár kezdem azt gyanítani hogy a particionálás nem volt tökéletes a PM-el.

Ma megpróbálom a következőket.

SP2 CD be, particionálás, telepítés.. majd ''szimulálom'' az újra telepítést ha ekkor is lesz ilyen probléma(particionálás elvesztése) akkor lesz az hogy nem tudom mi van... :) ha rendem akkor probléma lezárva.

Szerintetek jó ez így? egyáltalán az integrált SP2-t érdemes használni.

thx Laller

///\oo/\\\

(#328) benzol


benzol
aktív tag

ÜDV!

Az a K7 az K8 ASUS K8N....

még a régi gépem él bennem....

///\oo/\\\

(#329) mr_ricsi válasza Henryk (#324) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mi az amit lesni kell és hol?''

Amit brd írt a #297-ben.
Csak most nézni akarsz, ezért a futtatáshoz beírod, hogy regedit [Enter], aztán megkeresed a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Services\atapi\Parameters ágat, és megnézed hogy van-e ott '''EnableBigLba'' kulcs, aminek az értéke ''1''.

(Majd X-szel bezárod a regeditet, és így csak néztél, de nem módosítottál.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#330) Henryk válasza mr_ricsi (#329) üzenetére


Henryk
aktív tag

most már értem köszi :)
asszem jó lett akkor:[link]
köszi a segítségeket. :R
ja és mégvalami: ha újratelepítek vagy iesmi akkor ezek a beállítások megmaradnak vagy újra babrálni kell? igaz lehet hülye kérdés mert ha az sp2-es izét teszem fel akkor alapból jó lesz minden nem?

(#331) brd válasza Henryk (#330) üzenetére


brd
nagyúr

Babrálni kell.
Igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#332) brd válasza benzol (#327) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet az is, hogy egy régi PQM-et használtál. Az alaplap a teljes méretét kiirja (eltekintve az idióta decimális-bináris prefix mizériától)? Ha igen, akkor jól kezeli.

The only real valuable thing is intuition.

(#333) paternoszter válasza mr_ricsi (#1) üzenetére


paternoszter
csendes tag

Kedves Ricsi!
Három napos vért izzadás után végre megtaláltam az első értelmes cikket ebben a témában.
Elszállt 20GB vinyó helyett vettem agy 200-as Seagate 7200/8MB-t és már visszakartam vinni az üzletbe, hogy hibás, mert csak 137GB van rajta, :) , amikor apám ötletére elkezdtem kutatni a neten.
Abit IC7 alaplap, XP/SP2, Award bios 6.00PG

Be tudom állítani ebben a felállásban a 48bites címzést, vagy upgradelni kellene a biost?
Tudsz a bios upgradere valami gazdaságosabb megoldást, mint az awardnál letölthető 30 $-os upgrade :U
Kösz a választ
Dani

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

(#334) cirmero


cirmero
csendes tag

Egy dolgot nem értek...
Tehát van egy szűz 200-as vinyóm, xp telepítővel akarom partícionálni, ami ugye csak 137-et lát. Tehát akkor létrehozok mondjuk egy 40gs partíciót a bootnak a maradék 97 meg a másik partició. Xp sp2-est fölteszem, és utána a 97 helyett elérhető lesz a maradék 160? Gondolom én persze, de lehet h nem így van :) Szóval mondjatok valamit, ha lehet minél előbb, mert nincs kedvem gyakorloni :D. Köszi

(#335) paternoszter válasza liksoft (#19) üzenetére


paternoszter
csendes tag

Hogy lehet az indításhoz szükséges modulokat XP újratelepítésénél a boot particíóra rakni? Mindig szoktam új vinyóknál egy kb. 500 MB-s boot particíót csinálni, de telepítés alatt hogy tudom befolyásolni, hogy mit hova rak?

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

(#336) paternoszter válasza paternoszter (#333) üzenetére


paternoszter
csendes tag

Egyébként a 20G (Maxtor :O ) sem szállt el igazán:
hírtelen állandóan resetelt a gép, kikapcs-bekapcs után pedig a chkdsk-et futtatta magától, majd megint reset, chkdsk.
Virusírtás, adware, spybot futtatás, nem segít.
Hibás szektorok ellenőrzése HDtune-val, 100 % hibátlan szektor.
Formatálás, XP újra telepítése, ugyanazt csinálja: boot - chkdsk - reset.
Ha másik vinyórol indítok, akkor hibátlanul műxik, második lemeznek tudom használni, csak bootolni nem tudok róla.
Tud vki segíteni?

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

(#337) cirmero válasza paternoszter (#335) üzenetére


cirmero
csendes tag

Hát én ezt nem nagyon tudom.
Azt viszont igen hogy a telepítőnél kiválaszthatod azt a meghajtót ahova rakni akarod.

Nekem a 40-es maxtorom adta be a kulcsát, mégpedig úgy, hogy mikor töltődött az xp mindig leállt, hogy ''a fájlok meg a gép védelmében.....stb.'' Aztán átvittem a vinyót egy másik gépbe, a boot partició teljesen elszállt, getdataback progival sikerült egy két dolgot leszednem, de tele volt badsectorral. A vinyón lévő másik partició viszon ép volt. Aztán megformázni sem tudtam, így kuka lett a vége.

[Szerkesztve]

(#338) paternoszter válasza mr_ricsi (#1) üzenetére


paternoszter
csendes tag

Újabb kérdés:
A maxtor.com-on találtam egy Maxtor Big Drive Enabler downloadot. Ez szerinted használható Seagate-ra is?

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

(#339) cirmero válasza paternoszter (#338) üzenetére


cirmero
csendes tag

Szerintem igen, mert ez csak bekapcsolja a 48bites lemezkezelést ha sp1 van a gépen.

http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=38888

(#340) cirmero


cirmero
csendes tag

''Egy dolgot nem értek...
Tehát van egy szűz 200-as vinyóm, xp telepítővel akarom partícionálni, ami ugye csak 137-et lát. Tehát akkor létrehozok mondjuk egy 40gs partíciót a bootnak a maradék 97 meg a másik partició. Xp sp2-est fölteszem, és utána a 97 helyett elérhető lesz a maradék 160? Gondolom én persze, de lehet h nem így van Szóval mondjatok valamit, ha lehet minél előbb, mert nincs kedvem gyakorloni . ''

Ezzel kapcsolatban tud valaki segíteni?

(#341) shev7 válasza cirmero (#340) üzenetére


shev7
veterán

ha egyszer 97re particionaltad, akkor annyi lesz. Aztan a maradek helyre is letrehozhatsz particiot, vagy ''hozzafuzheted'' az eddigihez. Szerintem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#342) cirmero válasza shev7 (#341) üzenetére


cirmero
csendes tag

Ajállom is ennek a genyó vinyónak, hogy így legyen,mert különben széjjelvágom! :D

(#343) mr_ricsi válasza paternoszter (#333) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tudsz a bios upgradere valami gazdaságosabb megoldást, mint az awardnál letölthető 30 $-os upgrade ''
Pl. az Abittól egy ingyenes. Csak az IC7-nek 3 verziója is van, először el kell döntened, neked melyik van:
[link]

''Be tudom állítani ebben a felállásban a 48bites címzést, vagy upgradelni kellene a biost?''
Attól függ, hogy melyik biosverzió van most az alaplapodban, ill. hogy az XP telepítőlemezed SP2-es, vagy utólag kell rá felrakni az SP2-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#344) mr_ricsi válasza paternoszter (#335) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hogy lehet az indításhoz szükséges modulokat XP újratelepítésénél a boot particíóra rakni?''
Az XP telepítő megcsinálja.

''Mindig szoktam új vinyóknál egy kb. 500 MB-s boot particíót csinálni''
Az XP-hez 500MB elég kevésnek tűnik. Még a 10x-e is. 8-10GB az alap.

'' de telepítés alatt hogy tudom befolyásolni, hogy mit hova rak?''
Telepítés alatt te hozod létre a particiókat, és kijelölheted, hogy melyikre akarod az XP-t telepíteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#345) mr_ricsi válasza paternoszter (#336) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hírtelen állandóan resetelt a gép, kikapcs-bekapcs után pedig a chkdsk-et futtatta magától, majd megint reset, chkdsk. ''
- Túlmelegedett a vinyó a rossz hűtése miatt
- Rossz a tápod
- Hibásak a memóriák a gépedben
- Az alaplapodon meghibásodtak a kondenzátorok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#346) mr_ricsi válasza paternoszter (#338) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A maxtor.com-on találtam egy Maxtor Big Drive Enabler downloadot. Ez szerinted használható Seagate-ra is?''
SP2-t írtál: ahhoz nem kell, és nem is működik. (Egyébként a progi az XP-t piszkálja, mindegy, hogy milyen a vinyó.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#347) mr_ricsi válasza cirmero (#334) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tehát akkor létrehozok mondjuk egy 40gs partíciót a bootnak a maradék 97 meg a másik partició. Xp sp2-est fölteszem''

Ez így butaság.
Csak a 40 G-ás partíciót csinálod meg, arra telepíted az XP-t, majd az SP2-t. Ezután a Lemezkezelőben megparticionálod a maradékot (a 160GB-ot).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#348) mr_ricsi válasza shev7 (#341) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''''hozzafuzheted'' az eddigihez''
Ilyet totálkezdőnek ne írj, mert még nekilát, és tönkreteszi a meglévőket, vagy csinál egy düledező particiót, amiről aztán később elszállnak az adatok.
Szerintem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#349) shev7 válasza mr_ricsi (#348) üzenetére


shev7
veterán

hat azert tonkretenni eleg nehez... Ha adatvesztessel jar amit csinalna, arra MINIMUIM egyszer figyelmezteti barmelyik program.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#350) paternoszter válasza liksoft (#19) üzenetére


paternoszter
csendes tag

Nme tudom miért a 19-re írja ezt válasznak,
ez mr-ricsi 343-346 üzenetre válasz.

Kösz a választ,
re 343: Sajnos még a géppel kapott (SP nélküli) telepítőlemezem van, szenvedek is mindig az újra telepítéseknél, az SP1-et még gyorsan felrakom, a 2-nél nem vagyok biztos, hogy az automatikius frissítések beállítással felkerül-e.

re 344: azt hiszem itt rosszul értelmezek vmit: Az XP-t min. 10, de inkább 20GB-re rakom, de egyszer egy ''guru'' azt tanácsolta, hogy az XP partíció elé tegyek egy kb 500 Mb particíót, ahova az XP pakol a bootolásoknál. Vagy ez hülyeség?

re345: formáztam a régi (Maxtor 20GB) vinyót és újratelepítettem az XP-t, most meg azt csinálja, hogy boot után ''CPU is unworkable...'' hibát jelez, de F1-re elindul.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ne szóld meg azt aki nem ért a hardverhez, én flash-hez tudok tanácsot adni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.