Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Midas 22 válasza liksoft (#49) üzenetére


Midas 22
csendes tag

oksa, kösz a segítséget. Akkor felteszek egy service packot majd és azzal a Big Drive Enablerrel, elintézem a dolgot. Remélem, ezzel megoldódik a probléma, mert nagyon mérges leszek, ha az a 25gb foglalt lesz utána is. Ezt a service pack dolgot meg a szervizesek nekem egy szóval sem említették... Na mindegy. Még mindig nincs kizárva egy jókora balhé lehetősége.

''Valamint minden újonc eljátsza, hogy a kereső és elolvasás nélkül kérdez, vagy új topikot nyit feleslegesen.''
Én, mielőtt hozzászóltam volna a topichoz, elolvastam az egészet, csak nem volt teljesen tiszta, hogy akkor ez most biztosan vonatkozik-e rám, mert most már ''csak'' bad sectoros a hdd, de nem száll el, amióta felosztottam. Amúgy mit gondolsz, miért van ilyen kevés hozzászólásom? Pont azért, mert nem nyitottam topicocat és nem kérdeztem olyat, ami már le volt írva, és a keresőt is használtam már:)

(#52) liksoft válasza Midas 22 (#51) üzenetére


liksoft
nagyúr

A szervizesek sokszor a fogyasztói társadalom által kitermelt gépek. (Nem bántani akarom őket, hanem a túlhajszoltság miatt sokuknak levegőre sincs idejük. Egy idő után belefásulnak.) Nincs idő vacakolni, vegyél újat, telepítenek rá újat, az tuti.

Egy ötlet. Legközelebb ha úgy kezded, hogy ''végig olvastam, és az én problémámra is igaz-e'', tuti, hogy sokkal több, részletesebb választ kapsz elsőre is. Tehát: célszerű a kérdést alaposan végiggondolni, és lehetőleg minden infoval ellátni.

A bad viszont olyan szinten érdekes, hogy nekem gyanús, az alaplapod tudja-e a nagy winyók kezelését.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53) Midas 22 válasza liksoft (#52) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Vegyek újat? Mármint új vinyót? Pont azért balhéztam/balhézok ezekkel a ''remek'' emberekkel, hogy ne kelljen újat vennem. SP-t meg nemtom még hogy, de megpróbálok telepíteni (természetesen nekem se eredeti a winfosom).
Igazad van, a kérdést tényleg nem gondoltam végig, ez kemény 10 hozzászólásom közül talán az első ilyen eset:) Szerintem az alaplapom tudja kezelni a nagyvinyókat, az ő korában már asszem voltak 128GB-nál nagyobb hdd-k. És a benne levő bios sem az eredeti, igaz, azt egy másik funkció előhívása miatt kellett feltennem. Mondjuk amelyik alaplapon van sata, azt már fel kellett, hogy készítsék nagyobb méretű winchesterek fogadására, nem?

(#54) mr_ricsi válasza Midas 22 (#51) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ezt a service pack dolgot meg a szervizesek nekem egy szóval sem említették... ''

Nem is kellett nekik. Ez a Te windowsod, a Te dolgod ismerni a ''háklijait''.


Egy másik fórumon éppen ezen vitatkozom 2 M$ Certified Rendszerbuzerátorral, akik szerint a M$ teljesen megfelelő módon nyilvánosságra hozta, hogy nagy vinyók esetén mit kell csinálni, és aki ennek ellenére sem ért hozzá, az vegye igénybe szakember (gondolom: fizetős) segítségét...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#55) mr_ricsi válasza Midas 22 (#53) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''SP-t meg nemtom még hogy, de megpróbálok telepíteni''
Innen tudod letölteni az SP2-t (ehhez nem kell BigDriveEnabler):
Bővebben: link

(Valami 266MB a mérete)

''Szerintem az alaplapom tudja kezelni a nagyvinyókat, az ő korában már asszem voltak 128GB-nál nagyobb hdd-k.''
Ez egyszerűen eldönthető: a gép indulásakor mekkora méretűnek írja a vinyódat?

''Mondjuk amelyik alaplapon van sata, azt már fel kellett, hogy készítsék nagyobb méretű winchesterek fogadására, nem?''
Nem feltétlenül. Az első sorozatú SATA vinyókból nem volt még 120GB-osnál nagyobb.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#56) liksoft válasza Midas 22 (#53) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg rosszul fogalmaztam. Nem, ne vegyél újat. A szervíz szokása általában, hogy csupa új cuccal nincs baj, ezért inkább azt ajánlják.

A Te cuccaidat Neked kell ismerned, így a hákliait és jó tulajdonságait is. A bios-t nézd meg a gyártó honlapján, melyik változat kezeli a nagy winyót. Ha tényleg nem jön össze, akkor vegyél segítséget igénybe. Vagy ismerőst, vagy fizetőst, de hamarabb jutsz a végére.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#57) Midas 22 válasza mr_ricsi (#55) üzenetére


Midas 22
csendes tag

A gép indulásakor nem írja ki, hogy mekkora a vinyó, csak a típusát (6Y160M0). Dos alatt, a powermaxban kijelzi a 160gigát. Szerintem itt nem azzal van a gond, hogy az alaplapom túl régi lenne. Asszem nem ez volt az első olyan chipkészlet (875P Canterwood), ami támogatta a satát. Bár ebben nem vagyok biztos.

(#58) Midas 22 válasza liksoft (#56) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Szakember segítségének igénybevétele már tavaly megtörtént. És most is folyamatban van:) A baj csak az, hogy E-mailen keresztül, németül tudunk csak kommunikálni, és ez már nekem ugye magyarul sem volt teljesen tiszta, hát még németül...:) BIOS-okat megnéztem, de egyiknek a leírásában sem találtam ilyesmire utaló dolgot, hogy kezelné-e a nagy vinyókat. Ezekszerint az összes kezeli, mert ez azért nem egy olyan nagy extra fícsör egy ilyen alaplapnál.

(#59) mr_ricsi válasza Midas 22 (#57) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A gép indulásakor nem írja ki, hogy mekkora a vinyó, csak a típusát (6Y160M0).''
Bocs, elfeletkeztem, hogy SATA vinyóról van szó.
Majd otthon megnézem, hogy mintha az Everest ezt meg tudja mondani.

''Dos alatt, a powermaxban kijelzi a 160gigát.''
A Powermax nem számít, mert az a biost megkerülve detektálja a vinyókat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#60) Midas 22 válasza mr_ricsi (#59) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Az Everest a Háttértár - ATA, vagy Windows háttértár menüben a formázott kapacitásnál 160GB-t ír ki, ha arra gondolsz. Egyébként a másik vinyóm méretét se írja ki az indításnál a gépem (pedig az nem satás). A meghajtó tulajdonságnál a sajátgépben is kijelzi a lemez teljes méretét, csak úgy, hogy ebből 25giga foglalt.

(#61) BobChemistry


BobChemistry
őstag

ezek szerint akkor XP-SP1 esetén ha visszatér a gép a készenléti állapotból, akkor adatvasztés lehet a vége 120GB-nál (137GB) nagyobb hdd esetén?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#62) mr_ricsi válasza BobChemistry (#61) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hát, ha a Microsoftnak hinni lehet... :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#63) BobChemistry válasza mr_ricsi (#62) üzenetére


BobChemistry
őstag

akkor veszek még egy 120-ast...:(

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#64) kraftxld válasza BobChemistry (#63) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne parázz ennyire. Jó ideje vannak 120+ GB os vinyóim, és nem volt még semmi gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#65) erdoke


erdoke
titán

Ezzel a kis állítgató progival találkoztatok már? Működik?
Nem nekem kell, csak a témában esetleg hasznos lehet, ha működik is.
Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#66) BobChemistry válasza kraftxld (#64) üzenetére


BobChemistry
őstag

már régóta érzem hogy kevés a 120GB, és azon tanakodok, hogy elpasszolom, kicsit kipótolom, és veszek egy 200GB kapacitásút

apropó, a 4 portos sata vezérlőd + van még?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#67) kraftxld válasza BobChemistry (#66) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát igen... a tárhely mindig kevés :DDD
Igen, megvan még.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#68) mr_ricsi válasza BobChemistry (#63) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''akkor veszek még egy 120-ast...''

Nem lenne egyszerűbb az 1. hozzászólásomban linkelt javítópatch-et feltenni az SP1-hez, vagy egyszerűen egy SP2-t az XP-dre, és akkor a 160-200-250-320-400-450-... GB-os vinyókkal sem lesz adatvesztésed? :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#69) mr_ricsi válasza Midas 22 (#60) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az Everest a Háttértár - ATA, vagy Windows háttértár menüben a formázott kapacitásnál 160GB-t ír ki''
Az Everesten lendüljünk túl (a 200GB-os vinyómra azt írja, hogy nem támogatja a 48bites LBA-t :Y ), és vegyük úgy, hogy az alaplapi BIOS-od is OK.

Telepítsd az SP2-t, és lássuk, mi lesz!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#70) BobChemistry válasza mr_ricsi (#68) üzenetére


BobChemistry
őstag

ok

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#71) LordX válasza BobChemistry (#63) üzenetére


LordX
veterán

He? Inkább tedd fel az SP2-t..

(#72) Midas 22 válasza mr_ricsi (#69) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Felviszem unokatesómhoz a vinyót, ahol két winfos van: az egyiken van sp2, a másikon nincs. Ott kipróbálom majd, hogy a scandisc eltakarítja-e a 25 gigát, vagy sem, és hogy ott is csinálja a bad sectorokat. Egyébként kb olyan rendszere van mint nekem, alaplapja nem 875ös, hanem 865ös, de a biosa valószínűleg ugyanazt tudja.

(#73) liksoft válasza Midas 22 (#72) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alaplapnak elméletileg tudnia kell a 48 bites LBA-t. Vagy rossz a bios beállításod, vagy valami hibás, ha SP2 mellett nem látod egybe a winyót.

Vigyázat! A winyót célszerű ujra partícionálni és formattálni. (A bios update az ASUS oldalon tényleg nem említi a 48 bites LBA-t, ugyanakkor említést tesz a 400G-s Hitachi winyóról.) :F Miért nem lehet kiírni, hogy tudja?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#74) mr_ricsi válasza liksoft (#73) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha SP2 mellett nem látod egybe a winyót.''
Ha a vinyó SP nélküli gépben lett megparticionálva, akkor nem kell, hogy automatikusan használni tudja a 127G feletti területet.

Szerintem is még kell hozzá amit írtál: újra particionálás és formázás.

Ez már Midas 22-nek szól:
De -szvsz- elég csak a 2. particiót és a ''foglalt területet'' törölni, majd nagyobb mérettel létrehozni. Ha a foglalt terület nem törölhető, akkor viszont a vinyó teljes törlését a Powermax ''quick'' formatjával csinálnám.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#75) Midas 22 válasza mr_ricsi (#74) üzenetére


Midas 22
csendes tag

a gyorsformázással el fogom tudni tüntetni azt a foglalt területet. Ezt most is meg tudom tenni. A kérdés az, hogy utána a scandisc egy ellenőrzés után előhozza-e megint ezeket a rejtélyes bad sectorokat, vagy sem. Jelen pillanatban ugyanis pont ezt csinálja. Amúgy a powermax quick formatja, nem tudom miért, de ua. hosszú, mint a teljes format, azaz kb 16 óra...:(

(#76) mr_ricsi válasza Midas 22 (#75) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''foglalt területet'' ''a rejtélyes bad sectorokat,''
Most akkor melyik? Hol helyezkedik el egyáltalán ez a ''foglalt terület'' a vinyódon?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#77) Midas 22 válasza mr_ricsi (#76) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Na. Akkor. Van nékem 3 partícióm: 1. 6 giga - winfos 2. 85GB. 3. 65GB - na ezen van 25 giga foglalt terület, úgy, hogy üres elvileg az egész. Ez a HDD utolsó része, tehát a meghajtó végéről ette meg azt a 25 gigát, valószínűleg azt, ami 128GB után van. De ettől még a windows látja az egészet, csak egy részét felhasznált területként jelzi ki, holott azon nincs semmi. Tehát a 65 gigából 25 foglalt, és kb 39 szabad. Régebben csak két rész volt, egy 6-os és egy ~150-es. Ilyenkor csinált olyat, hogy egy-egy másolás után elszállt a windowsos partíció, aztán később a többi is. Egyévként olyan volt, hogy index-elenőrzést csinált a másik win a másin vinyóról az indításkor, és akkor a nagy partíciót helyreállította (értsd: látta, mi van rajta és nem olvashatatlan helyi lemeznek írta ki).

[Szerkesztve]

(#78) liksoft válasza Midas 22 (#77) üzenetére


liksoft
nagyúr

SP2 fent van? Úgy már nézted? Mi az eredmény?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#79) Midas 22 válasza liksoft (#78) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Remélhetőleg holnap ki fogom tudni próbálni.

(#80) mr_ricsi válasza Midas 22 (#77) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Így már világosabb. (Mint a söröm itt a pohárban...)

A 25G nem badszektor, ezért a továbbiakban ne is nevezd így.

Minden bizonnyal a 127GB feletti címezhetetlen terület.

A vinyódat nem kell a powermaxszel törölni, elég, ha az SP2 telepítése után a 65GB-os particiót törlöd, majd hozod létre újból.
Mindezt a Start->Beállítások->Vezérlőpult->Felügyeleti eszközök->Számítógépkezelés->Lemezkezelő-ben tedd meg, és a törlés után (az újra létrehozás előtt) -a biztonság kedvéért- indítsd újra a gépet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#81) szabí


szabí
csendes tag

Hali minenkinek!

Az az egy kérdésem volna, hogy a samsung 160g vinyómra,
ha felraknám winxp+sp1 akkor az probléma nélkül felismeri a 160-at.
Még egy, h hány partíciót praktikus.

Köszi

(#82) gézu válasza szabí (#81) üzenetére


gézu
őstag

Inkább sp2-re frissítsd az xp-t,csinálj egy 5-6Gb-os rendszerpartíciót,a többit meg oszd legalább kétfelé.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#83) Korcsii válasza szabí (#81) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem tudom hogy felismeri-e probléma nélkül, de illene neki.
Nekem 120-as samsungom van azt felismerte.
Hogy hány partíciót praktikus az attól függ hogy mire használod, én digitalizáláshoz használom ahoz jobb ha csak egy.

[Szerkesztve]

(#84) szabí válasza gézu (#82) üzenetére


szabí
csendes tag

Tehát ha jól értem.
Fogom felteszem egy 5-10gb-ra a rendszert(winxp+sp1+sp2).
Majd ezek után biztosan semmi gond sem lesz.
Remélem jól értettem!?

[Szerkesztve]

(#85) gézu válasza szabí (#84) üzenetére


gézu
őstag

Jól értetted,a további particionálás tényleg attól függ mire akarod használni
a vinyót.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#86) szabí válasza gézu (#85) üzenetére


szabí
csendes tag

Akkor ha áll a rendszer sp1 és az sp2 vel, akkor
ezután felismeri a 160-at és ezekután bátran
szabdalhatom annyi partícióra amennyire akarom.

(#87) Midas 22 válasza mr_ricsi (#80) üzenetére


Midas 22
csendes tag

újfent a műszakizseni szervizesekre tudok csak hivatkozni, ők nevezték logikai bad sectornak ezt a nemtommit. Na holnap majd remélhetőleg elválik, hogy tényleg az SP2 e a megoldás a problémámra, vagy sem. Remélem azért, hogy igen. Ha nem, akkor a továbbiakban sem fog nagyon eltűnni a topik a lista elejéről ;]

(#88) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Na. Tegnap sikeresen leteszteltem a vinyót unokatesómnál. Az első az volt, hogy SP nélküli windowsban formázgattuk, meg minden. Az eredmény ua., mint nálam. Aztán jött az SP2-es win, ahol töröltem a kérdéses partíciót, majd újra létrehoztam. A scandiscelés, formázgatások után se jött elő az a 25giga foglalt terület, tehát, ha minden igaz, tényleg az SP2 a megoldás!:C Remélem, ezzel most már tényleg rendbejött a winchesterem hosszú időre, mert már csak 120mega szabad helyem maradt a másik vinyómon:D. Köszönöm a segítséget Liksoftnak és Mr Ricsinek!:R

(#89) kovsol


kovsol
titán

szinte minden gyártó csinál hozzá egy progit amivel aktiválni tudod ha olyan az op rendszered ami nem bírja kihasználni ...

May the Force be with you!

(#90) liksoft válasza kovsol (#89) üzenetére


liksoft
nagyúr

Légyszi küldj egyet mail-ben DOS-hoz. Lehetőleg DMA-sat. Köszi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#91) Kaoru válasza neduddki (#16) üzenetére


Kaoru
aktív tag

és tévedett. Velem még nem történt meg, de beleolvastam, és az sp1 ellenére az atapi.sys fájlom nem volt friss. Még jó h csak 24gb-nál járt az új 160-as vinyóm.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#92) liksoft válasza Kaoru (#91) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy tévedek, de az atapi.sys a CD-t kezeli, és nincs köze a winyóhoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#93) Kaoru válasza liksoft (#92) üzenetére


Kaoru
aktív tag

M$:
''A Windows XP SP1 rendszer tartalmazza az ATAPI merevlemezek 48 bites LBA-támogatását, így lehetővé teszi a jelenlegi maximális 137 GB-nál nagyobb kapacitású merevlemezek használatát is. A támogatás alapértelmezés szerint be van kapcsolva az SP1 szervizcsomagban. Annak megállapításához, hogy rendszere tartalmazza-e az SP1 szervizcsomagot, kattintson jobb gombbal az asztalon levő Sajátgép ikonra, majd válassza a Tulajdonságok parancsot. Amennyiben a szervizcsomag telepítve van, az Általános lapon látható „Rendszer” rész alatt a „Szervizcsomag 1” kifejezés szerepel.

Hogy megállapítsa, a legfrissebb ATAPI illesztőprogrammal rendelkezik-e, ellenőrizze a %systemroot%\system32\drivers mappában található Atapi.sys fájlt (5.1.2600.1135 vagy újabb, illetve Windows XP 64-Bit Edition esetén 5.1.2600.1152 verziójú illesztőprogrammal kell rendelkeznie).''

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#94) liksoft válasza Kaoru (#93) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi. Ennyire nem mentem bele a W....-ba. Tehát az elnevezés nem takarja a funkcióját. Hát..... erre csak azt tudom mondani a fejlesztőknek, hogy bravo. Köszönöm az infot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#95) Kaoru válasza liksoft (#94) üzenetére


Kaoru
aktív tag

1es hszben volt benne, totyik nyitónak köszönd.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#96) jamez


jamez
senior tag

Hali!

Honnan lehet megtudni, hogy az Asus A7N8X-E lapom tudja-e egyben kezelni a 137 GB feletti SATA vinyókat?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#97) mr_ricsi válasza jamez (#96) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Honnan lehet megtudni, hogy az Asus A7N8X-E lapom tudja-e egyben kezelni a 137 GB feletti SATA vinyókat?''

Tőlem! (Tudja)

:))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#98) jamez válasza mr_ricsi (#97) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi :)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#99) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali,
azt honnan lehet megtudni, ha nem kezeli a nagy vinyót rendesen? Mi a jelenség?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#100) bogel válasza tomcsi23 (#99) üzenetére


bogel
tag

Arról tudni, hogy 500 gigásat veszel és csak 137438953472 bájtot lát a oprendszer és/vagy a bios

Ni! Ni! Ni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.