Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#101) mr_ricsi válasza tomcsi23 (#99) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Vagy az, amit Bogel írt a #100-ban, vagy az, hogy használod a gépedet, gyűlik a vinyón a sok adat, aztán valamelyik nap bekapcsolod, és egyik partició hiányzik. (Ha ez a C: akkor nem is indul a Win.)

És az adataidnak lőttek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#102) tomcsi23

tomcsi23
(veterán)

Oké, köszi Nektek!

Egybe van, adattároló vincsiként, de már először kipróbáltam, hogy telenyomtam mindenféle anyaggal, és úgy tűnt, bármelyiket vissza is tudta olvasni. Akkor megnyugodhatok? Hurcibálni nem fogom. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#103) mr_ricsi

mr_ricsi
(veterán)

Up!

(#104) vcarter

vcarter
(csendes tag)

Hi All,

kineztem egy Samsung SP2014N-es hdd-t, kerdezem van-e rola vm tapasztalat?

A masik pedig, hogy ilyen ''127-137GB'' feletti dolgok ugyen, ha XP (SP2)-n, az elejen PM-el szetrakom mondjuk 2db 100gb-ra, akkor utolag nem lesznek ilyen irasi, elcseszesi problemak (amirol itt irtak)?:F

Erdemes NTFS-re a fajlrendszert? mert nekem edddig fat32 volt, de pl digitalizalasnal jo lenne >4gb. nincs hatranya az NTFS-nek?

thx:R

No One Lives 4ever...

(#105) liksoft válasza vcarter (#104) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Ez a 128/137G fizikai korlát, nem logikai. A partícionálás meg ugye logikailag oszta fel a winyót. Így tehát lehet gondod belőle. Az SP2 jó döntés, de ellenőrizd le a 48bites elérési módot nála a beállítások között. A PM szintén jó döntés, de csak abban az esetben, ha a kuncsaftom szeretnél lenni (adatmentés). Különben kerüld. Használd az oprendszert, hisz az fogja később is kezelni és nem a PM. Ez is egy kontroll pont a winyó kezelésénél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#106) mr_ricsi válasza vcarter (#104) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''nincs hatranya az NTFS-nek?''
Csak 2-t tudok:
- ha elszáll, akkor nehezebb az adatokat visszamenteni
- más oprendszerek nemigen tudják kezelni (A Linux csak olvassa, a 9x/NT pedig nem is látja)

(#107) vcarter válasza liksoft (#105) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

-a 48 bites dol7got hol tudom megnezni?
-ha minden ok lesz, es latja a 200gb-ot, akkor maradhat egyben az egesz (max egy 5gb-os systemet valasztok le), fog rendesen menni minden?
-arra gondoltal, hogy pm-el ne particionaljak mert elcseszheti? inkabb xp-vel? jaj, azt meg sok-sok eve /10/ csinaltam... fdiskkel kell? :SS
-es irtad az adatmentest... azert is akarok ujat venni, mert anno vettem 2db 120-as maxtort, amibol a gari lejarta utan 1 hettel az egyik sz**ra ment, es telej volt anyaggal, amihez azota sem fertem hozza... es a masik megmaradt maxtorban sem bizok... f*ck maxtor... a rosszrol jo lenne visszahozni a dolgokat... amikor az elejen felporog, utana elkezd kattogni, es nem megy tovabb se az xp, semmi... a fejet rangatja vissza az elejere?? milye mehetett tonkre? elektronika?? mennyi az adat lementese rola, mert csinaltatni nincs ertelme.. marmint anyagilag?

Udv!

No One Lives 4ever...

(#108) liksoft válasza vcarter (#107) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

A rendszerrel kapcsolatos kérdéseidre Mr_Ricsi tudja a választ (én 98 és dos alatt mentem az adatokat, de a hibák infói több op alól gyülnek). A mentés nettó 50-150 között várható, ha lehet. Nem láttam a winyót, így árajánlatot nem tudok adni rá. Lehet szektorhibás és fejhibás is. Kérlek, ha továbbra is számítasz a válaszaimra, akkor telefonálj, vagy ide írj: Bővebben: link

(#109) Borisz76

Borisz76
(veterán)

Hali mindenkinek !

Nekem 2 gépem is van.
1, Asus A7N8X alaplap 3200+ (2200 MHz) AMD Athlon cpu-val
2, AsRock P4V88+ alaplap 2500 MHz Cerkával

1-eskében 120 Gb Seaget ( 10Gb rendszer - Maradék 1-ben )
2-eskében 120 Gb Maxtor ( 10Gb rendszer - Maradék 1-ben )

+ mindkettőben 2-2 db 160 Gb-os Samsung 8MB 7200rpm A133 1-be particiózva.
+ 1-1 DVD író ( NEC 2510A , NEC 3540A )
Op.rendzer WinXP Sp2 + Update-ok
A HDD-k hálózatban is meg vannak osztva.

Nos ezt mind azért írom mert : nem kell félni az ekkora HDD-től.

Bár velem is előfordult már partició-vesztés másnál használat után......

Érdemes megtudakolni mástól,hogy pontosan milyen rendszere is van.
Esetleg volt e már a masinájában NAGY winyó!

Minden jót kívánok,Sziasztok !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#110) mr_ricsi válasza vcarter (#107) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''a 48 bites dol7got hol tudom megnezni?''
Meggyőződsz róla, hogy fenn van-e az SP2 (Start-> Beállítások-> Vezérlőpult-> Rendszer, és az Általános fülön a Rendszer alatt a 3. sor).
Ha ''csak'' SP1, akkor megnézed a registryben az alábbit:

KEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters

itt ha van EnableBigLBA kulcs, és az értéke ''1'', akkor rendesen kezeli.
(És javasolt elolvasni itt a #1 hozzászólásomat)

''maradhat egyben az egesz (max egy 5gb-os systemet valasztok le), fog rendesen menni minden?''
Ha NTFS-re formázod, akkor akár egyben is maradhatna, de inkább válassz le egy kisebb bootparticiót.(Egy vírus- vagy kémprogi keresés jóval gyorsabban lefut, mint 200G-án)
Maszek véleményem: 5GB idővel kevés lesz, az átméretezéshez majd PM-et használsz, aztán esetleg elvesznek az adataid.

'' fdiskkel kell?''
Nem. Az XP telepítőCD-vel. De csak kicsi particiót hozd létre vele, a nagyot majd az SP2 telepítése után az XP lemezkezelőjével.

''120-as maxtort, amibol a gari lejarta utan 1 hettel az egyik sz**ra ment, es telej volt anyaggal, amihez azota sem fertem hozza... ''
Nem akarom Liksoft üzletét rontani, de a vinyódon valószínűleg 3 év gyári gari van, vagyis ha a megbontása nélkül sikerülne valahogy lementeni, akkor egy belföldi postaköltség árán kapnál helyette egy vadi újat.

''es a masik megmaradt maxtorban sem bizok...''
Ne is. Ahol egy Maxtor megpusztult, ott nagy sansszal a többi is meg fog.

''az elejen felporog, utana elkezd kattogni,''
Bios felismeri? (Kiírja a típusát és a méretét?)

(#111) mr_ricsi válasza Borisz76 (#109) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''nem kell félni az ekkora HDD-től.
Bár velem is előfordult már partició-vesztés...''

Hehe, ez jó!

(#112) Gabesz84

Gabesz84
(őstag)

itt szeretnem megjegyezni h az en gepemben abit BH6 van, ami nem mai gyerek, es siman kezeli a 160-as samsungomat. (xpsp1, illetve win2003-al is, meg linuxxal is)

szal nem kell parazni. :)

(#113) mr_ricsi válasza Gabesz84 (#112) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''szal nem kell parazni.''

Liksoft! Milyen sok potenciális ügyfeled van!?! (Azt hiszem, szakmát váltok...) :)

(#114) vcarter válasza mr_ricsi (#110) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

Szia,

Bios felismeri, a meretet is... 1 ev gari volt ra, es pont utana romlott el...

a registrybe nem talaltam LBA-s dolgot... nem szerepel ott olyan. amugy a rendszernel 2-es szervizcsomag /2002/ szerepel..

ha megveszem a 200-ast, akkor azt csinalhatom innen xp alol, marmint a particionalast, aztan copy arra minden a mostanirol, es a mostanit meg utana ujraparticionalom az xp-vel. az jo? meg en szivem szerint ghostolnam az egeszet, nincs kedvem minden ujrarakni, beallitgatni... mert most minden megy jol...;)

maxtorhoz meg: amikor tonkrement, akkor haverral probaltuk linux install cd-rol bebootoltatni a gepet, mert azt mondta, hogy az nem ugraltatja vagy mi a fejet, es volt ugy, hogy elindult, es lattuk is a konyvtarstrukturat, meg nehany fajlt sikerult is atmasolni, de utana mar nem nagyon ment ez... ezt azert irtam, hatha szamit valamit, marmint megallapitani, mi a baja..:S

koszi a hozzaszolasokat (mr_ricsi, liksoft)

No One Lives 4ever...

(#115) liksoft válasza vcarter (#114) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Látatlanban 90% eséllyel megfőtt 1 fej. Bizonytalanul dolgozik. Nincs olyan OP mely alatt le lehetne menteni struktúra alapján. (A mentők máshogy csinálják.)

(#116) liksoft válasza mr_ricsi (#113) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Gyere. Úgyis jó lenne egyszer már végre összefutni. A többit mail-ben.

(#117) vcarter válasza liksoft (#115) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

Mondtak nekem olyat, hogy a jo maxtoromrol (ket ugyanolyan van:S) at lehet tenni az elektronikat, mert lehet azzal van baj. Rosszul adja az utasitasokat, es akkor le lehet rola menteni a dolgokat.. Ennek mennyi eselye van, hogy ez mukodni fog?

thx:R

No One Lives 4ever...

(#118) vcarter válasza vcarter (#117) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

Meg egy dolog, ami most jutott eszembe.,.. Akkor ment tonkre iras kozben, amikor majdnem telemasoltam... ugy 115g volt rajta a 120bol.. Nem lehet ennek koze particionalasi dologhoz? Sorry, ha hulyeseget kerdeztem.

No One Lives 4ever...

(#119) Fori23

Fori23
(őstag)

Szia mr_ricsi! Átzavartak hozzád a kérdésemmel:
Van két HDD a gépemben:
-ST3200822AS (3LJ2EQVL) rendszer
-Maxtor 6B200M0 (B41D49BH)
a kérdésem: új telepítésnél bekapcsolhatom-e az AHCI natív módot a biosban?Mert ugye a Seagate nem támogatja az NCQ-t. A Maxtorra szeretném átrakni a rendszert. Valamint ha ezt lehet, akkor az adataim vesznek, vagy megmaradnak a többi partíción?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#120) mr_ricsi válasza vcarter (#114) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''1 ev gari volt ra''
A cimkéjéről írd ide az ''SN: számot''. (A középső vonalkód feletti karaktersor, valami Y-nal kezdődik.)

''a registrybe nem talaltam LBA-s dolgot...''
És miért kerested egyáltalán? Azt írtam, hogy SP1-nél kell keresni.

''en szivem szerint ghostolnam az egeszet, nincs kedvem minden ujrarakni, beallitgatni... ''
Az indítóparticiót ghostold, aztán cseréld fel a vinyókat, bootolj az új vinyóról, csináld meg a második particiót, aztán másold át az adatokat.
(Ha mindent ghostolsz, a 200-ason marad 80G particionálatlan hely, és a PM-et kellene használnod, hogy a 2. particióval egyesítsd.)

''megveszem a 200-ast, akkor azt csinalhatom innen xp alol, marmint a particionalast''
Inkább ne: az XP az NTFS-en a ''System Volume Information'' mappában eltárolja a meghajtó betűjelét, aztán ha cserélgeted a vinyókat érdekes útvonalakon akar bootolni.

''meg nehany fajlt sikerult is atmasolni, de utana mar nem nagyon ment ez...''
Atomtápos (Enermax, Chieftec, az 5V-ja 4,9-5,05V között) gépben megpróbálnám mégegyszer a vinyó aljára irányzott ventillátorral hűtve.

(#121) mr_ricsi válasza Fori23 (#119) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''bekapcsolhatom-e az AHCI natív módot a biosban?''
Az meg micsoda? :F

Az NCQ-hoz az kell, hogy alaplap és a HDD is támogassa, valamint telepítve legyen az Intel Application Accelerator 4. Az XP telepítés során ez utóbbi még nincs, ezért az NCQ sem működik.

(#122) vlaci79 válasza mr_ricsi (#97) üzenetére

vlaci79
(senior tag)

-

[Szerkesztve]

(#123) Fori23 válasza mr_ricsi (#121) üzenetére

Fori23
(őstag)

Hm, lehet hogy benéztem valamit. Rákerestem, és a következőket hoztam össze:
NCQ-hoz az AHCI modot kell kiválasztanom a biosban: Bővebben: link . Ha ezt kijelölöm, nem indul el a win, újra kell rakni.
Akkor kell hozzá az IAA5 Bővebben: link mert ugye ICH7R
És ez csak akkor megy fel ha AHCI modra van állítva az IDE Bővebben: link mert keresi az AHCI Controllert
A kérdés az, hogy ilyenkor minden HDD-nek támogatnia kell az NCQ-t ami a gépben van? Mert a másiknak ha jól sejtem nem natív a csatolója.
És ha így újra felrakom a wint, vajon megmaradnak-e az adatok a többi partíción?
Vagy nagy zűr van a fejemben

(#124) mr_ricsi válasza Fori23 (#123) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Tudni nem tudom, de valami itt nem kerek:
Ha jól értem a következőképpen kellene eljárni:
- Biosban AHCI bekapcs
- XP telepítés
- Újraindítás
- Viszont az XP nem indul, mert nincs telepítve az IAA, amit viszont csak újraindítás után lehetne telepíteni??? :F

''És ha így újra felrakom a wint, vajon megmaradnak-e az adatok a többi partíción?''
Ha telepítéskor nem particionálod újra a vinyókat, akkor megmaradnak.

(#125) Fori23 válasza mr_ricsi (#124) üzenetére

Fori23
(őstag)

Majdnem. Most ami van: nem néztem utánna, és standard IDE beállítással telepítettem, em állítottam át AHCI-re. Ha most megteszem, akkor ugye nem indul az OS. Az IAA- sem lehet telepíteni emiatt. Szóval elcsesztem, de ez már világos.
Az egyik dologra amit nem tudok már válaszoltál, hogy az adataim megmaradnak, ha újra telepítek.
A másik: ha az egyik HDD támogatja csak az NCQ-t /Maxtor/, a másik nem /Seagate/, működhet a dolog, vagy mindegyik HDD-nek tudnia kell ami a gépben van?

(#126) mr_ricsi válasza Fori23 (#123) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Úgy nem megy, hogy:
- Az XP Eszközkezelőjében törlöd az IDE-vezérlőket
- Újraindítod a gépet, és a biosban bekapcsolod az AHCI-t
- Win indul, felismeri az új IDEvezérlőt, és telepíti a driverét
- minden müx (?)

(#127) Fori23 válasza mr_ricsi (#126) üzenetére

Fori23
(őstag)

Kimentem lemezre a fontosabb dolgokat, és utánna próbálgatom. Ha nem megy akkor új wint dobok azt kiderül , hogy mit lép egy NCQ-t támogató és egy sima HDD-re. Ha érdekel utánna ideírom. Köszi az eddigieket.

(#128) mr_ricsi válasza Fori23 (#127) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Ha érdekel utánna ideírom''
Persze, hogy érdekel!

''mit lép egy NCQ-t támogató és egy sima HDD-re.''
Elvileg végiggondolva: ez az IAA-n múlik. Átfutottam az Intelnél az IAA doksijait, de semmi nincs erről. (Se' pro, se' kontra.)
Csak annyit írt, hogy a ''single'' NCQ-s vinyót, és a 2 NCQ-s vinyót RAID-ben támogatja.

És ha a leírásokból jól vettem ki, a chipsetedben az AHCI együtt engedélyezi a RAID-et, az NCQ-t, és még valamit.
Tehát valószínűleg a jelenlegi ''Standard Intel SATA-vezérlő'' drivert kellene RAID-vezérlősre átcserélni valamilyen bűvésztrükkel, és akkor nem kellene újrarakni a Wint.
Szerintem egy XP buzerátor meg is tudná neked mondani, hogy ezt miként lehet.

(#129) Fori23 válasza mr_ricsi (#128) üzenetére

Fori23
(őstag)

Annyiban más, hogy natív módban külön van AHCI, és RAID beállítás a biosban. Azt hiszem megtaláltam, csak annyira nem értem, hogy újra kell installálni a wint, vagy most is megeszi az F6 módot Bővebben: link , ha átállítom AHCI-ra?

(#130) mr_ricsi válasza Fori23 (#129) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Ez az ''F6-módszer'' pont úgy néz ki, mint egy sima (újra)telepítés floppys külső driverrel.

Előtte kipróbálhatnád azt is, hogy amikor az XP indul, nyomsz neki egy ''F8''-at, aztán kiválasztod a ''Csökkentett mód parancssorral''-t.
Itt indítod az IAA telepítőt a következő kapcsolókkal:
-B -noGUI -S -L000E

(Mindenhol azt írják, hogy grafikus felületen nem indítható a Matrix telepítő. Hát így nincs grafikus felület, és a telepítő is ''silent''-módban fut le. Evileg működik, ha mégsem, akkor legfeljebb kapsz egy hibaüzenetet.)
Az -L000E kapcsoló a magyar XP-hez kell, ha angolod van, akkor -L0009.

Ui: Én csak azért szeretném elkerülni az újratelepítést, mert nagyon utálom. (Főként a 40-50 patch, codek és progi újratelepítését.) De ha neked ez nem nagy gond, akkor töltsd le innen a driver floppys változatát, és hajtsd végre az F6-os módszert:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#131) Fori23 válasza mr_ricsi (#130) üzenetére

Fori23
(őstag)

Már kipróbáltam. Betettem az xp cd-t, és felment az F6. Nem jó. Azt hiszem az lesz a gond, hogy a SEA nem támogatja. Már beírtam a lapom topicjába, hátha lesz valakinek ilyen tapasztalata. Én sem szívesen telepítgetek, pláne feleslegesen.

(#132) vcarter válasza mr_ricsi (#120) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

SN: Y32TXQHE
ez miert kell neked?
ebbol mit latsz?

No One Lives 4ever...

(#133) mr_ricsi válasza vcarter (#132) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Azt, hogy 2004.10.29-én tényleg lejárt a gyári garija. (Sajna.)

(#134) vcarter válasza mr_ricsi (#133) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

Nagyon allat. Ezt hogy lehet megallapitani???

Me egy dolog. Vadi uj, 3ev garival tudok venni egy samsung hdd-t, de szamlat nem adnak hozza.. Ha van vmi gond, eleg az a garis papir vagy kerhetik a szamlat is, marmint nagykerben, vagy vm szervizben... (mert ahol veszem nem egy allando hely...) Erthetobben: ha en bemegyek barmelyik nagykerbe vagy valahova, es ott a garis papir elfogadjak, vagy kell szamla is..?

No One Lives 4ever...

(#135) vcarter válasza mr_ricsi (#133) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

Vettem egy 200gb-os ata-s samsung hdd-t... mar orak ota szarakodok vele es nem tudom sem particionalni sem formazni.. pedig probaltam pm-el es xp-vel is... azert csinaltam mar par ilyet, ugyhogy van fogalmam dolgokrol... pl a PM azt irja ha uj particiot akarok letrehozni, hogy mar van rajta egy vagy tobb ill nem tudja mozgatnia arajta levo dolgokat.. pedig zsir uj... mivel pl splittelni nem tudok, ezert logikus hogy nincs rajta semmi, ergo ures.. de akkor miert nem tudok letrehozni... bios is a program is minden latja a 200gb-ot de akkor sem...
Mi a baj?

No One Lives 4ever...

(#136) mr_ricsi válasza vcarter (#134) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Ezt hogy lehet megallapitani???''
Bővebben: link

''Vadi uj, 3ev garival tudok venni egy samsung hdd-t, de szamlat nem adnak hozza.. ''
Samsungnál garancia papír kell legyen a vinyóhoz (is). Ha ez nincs, akkor gari sincs.
Ha garipapírt kapsz, akkor a számlától függetlenül a Samsung magyar szervize intézi a garis ügyedet.

(#137) mr_ricsi válasza vcarter (#135) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Az XP-vel a telepítőcdről bootoltál, majd F6, beadtad neki a Sata driver floppyt, és aztán?

(#138) vcarter válasza mr_ricsi (#137) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

koszi, egesz ejjel ezen voltam.. vegulis megcsinaltam.. szetszedtem darabokra, csak az uj hdd-t hagytam es egy xp telepito cd-t... azzal partiztam, formaztam, felraktam az xp-t... aztan vissza az erdeti rendszer, es onnan mar latta az uj hdd-t az uj xp-vel... onnan toroltem az elotte letrehozott uj particiot es megcsinaltam rendesen. utana meg a meghajtobetukkel pocsoltem, mivel ghostal 2 ugyanolyan hdd lettt es nem arrol bootolt amirol kellett volna, pedig bios-tol elkezdve mindenhol jo volt bealltiva... amit meg mindig nem ertek, mi volt az a dinamus disc elnevezese, amivel sem a pm, se az xp kezeloje nem tudott mit kezdeni.???

amugy nem satas, csak ata-s...

es ha mar ide irtam, lenne egy kerdesem... most mat ntfs-em lett igy, >4gb, ami digizesnel fontos.. viszont a tv tuner progi /fly2000/, amivel szoktam csinalgatni, ott 4g a max meret... ezt hol lehet atallitani??/ reg?? hol?

kosz

No One Lives 4ever...

(#139) liksoft válasza vcarter (#138) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Lehet, hogy a progi nem tudja. Nézd meg, lehet-e folytató file-ba felvenni. Akkor mindegy egy-egy file mekkora. Ezt egyébként sok progi alapból tudja. Amit én használok, az a Virtualdub. Nekem jól működik, de nem kezel minden kártyát, illetve drivert.

(#140) vcarter válasza liksoft (#139) üzenetére

vcarter
(csendes tag)

tudd tobb fajlban felvenni, de akkor kb 1 masodperc kimarad... es ez engem idegesit... ha mar ntfs, akkor legyen normalis... vd-t regen neztem, de azzal nem tudom ilyen felbontasban, 720*576, max quality, 7-8e kbps mpeg... stb

szerintem te irtal vmkor olyat, hogy valamit at kell irni registryben vagy ini-ben, es akkor jo.. nezegettem, de nem nagyon talaltam....:S

No One Lives 4ever...

(#141) Neck

Neck
(addikt)

Na csá, havernak van egy 160as vinyója, és 120at lát belőle az oprendszer.

Ilyenkor mi van?

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#142) Neck válasza Neck (#141) üzenetére

Neck
(addikt)

Egyébként elvileg XP Pro SP2 integrated, tehát gyárilag SP2, már amikor felteszi

Mi2S / Redmi Note 3 Pro / Redmi Note 4 + Redmi 5 / Mi9T 128GB /MiBand / Piston 2 / Piston HD / 10000mAh + 20000 mAh Power Bank = Xiaomi Power User

(#143) Neck

Neck
(addikt)

Nagy az aktivitás :D

(#144) mr_ricsi válasza Neck (#141) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

A bios mekkorának látja?
Már korábban meglett-e formázva a vinyó, vagy teljesen új?
A SATA drivert telepítette-e?

(#145) liksoft válasza mr_ricsi (#144) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Te látnok vagy. Honnan tudod, hogy sata?

A gyártás oldalamra linkeltelek. Nézd meg, és ha inkább ne, akkor szólj. Köszi.

(#146) groyy

groyy
(csendes tag)

Sziasztok!
Két napja került egy 160 GB Samsung a gépembe, ami a következőképpen néz ki: ABIT BX 133 RAID, AWARD Modular 6.00PG (01/04/01), frissítve még nem volt, PIIIE 850, 256 SDRAM, Quantum Fireball 40GB, NTFS, XP SP2. Elolvastam a topicot, és kissé ideges lettem egy esetleges későbbi adatvesztés lehetőségétől. Sajnos nem vagyok nagyon hozzáértő, pl. nem tudom, hogy az alaplap BIOS tudja-e a 48 bites LBA címzést, ami ezek szerint fontos lehet. Tény, hogy bekapcsoláskor a BIOS csak 137 GB-t lát. A W látja az egészet (két 74,5 GB-s partíciót). Segíthet egy BIOS frissítés, vagy inkább cseréljem ki 120 GB-ra, esetleg maradhat így, csak állítsak át valamit?
Nagyon köszönném tanácsaitokat.

(#147) mr_ricsi válasza groyy (#146) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Tény, hogy bekapcsoláskor a BIOS csak 137 GB-t lát.''
Igen, frissíts biost.
Ha frissítés után látja az alaplap a teljes méretet, akkor már nyugodtan használhatod tovább. (Persze vagy XP SP2-vel vagy SP1+maxtor_bigdrive_enabler-rel használva)

(#148) groyy

groyy
(csendes tag)

BIOS frissítésbe nemigen merek belevágni, még sosem csináltam ilyet, említettem, hogy nem vagyok nagy guru... (A gyerekek gépe, ha véletlenül likvidálom a zenéiket, nekem végem.)
Valaki azt ajánlotta, hogy vegyek egy új ATA-133 vezérlőkártyát, ez megoldja a gondot. Igaz lehet ez?

(#149) mr_ricsi válasza groyy (#148) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Igaz lehet ez?''
Igaz, de gazdaságtalan.

''A gyerekek gépe, ha véletlenül likvidálom a zenéiket, nekem végem''
A gépedben valószínűleg van floppy meghajtó, a biosfrissítés arról megy. Ezen idő alatt a vinyóknak nem kell csatlakoztatva lenniük.

''nem vagyok nagy guru...''
Ki szerelte be az új vinyót a gépedbe?

(#150) groyy válasza mr_ricsi (#149) üzenetére

groyy
(csendes tag)

Liksoft topic-jában válaszoltam, mert ott folytatódott a téma.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.