Hirdetés

2019. december 14., szombat

Gyorskeresés

(#501) cyanide

cyanide
(tag)

Van egy régi, 200 as pentium, szeretnék benne működésre bírni egy 120GB os Maxtor vinyót, de a IDE csatornák ellenőrzésénél elakad, a ''jobb kézzel, bal váll fölött'' módszer mellett még mi lehet célravezető vagy mi lehet a baj? (Win XP van a gépen sp2vel)

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#502) mr_ricsi válasza cyanide (#501) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''mi lehet a baj?''
Pl. hogy ez a Maxtor más gépben sem működne (vagyis rossz), aztán lehet, hogy az az IDE-kábel hibás, amelyikre rádugtad, és ha az sem, akkor csatlakoztatás előtt tiltsd le, hogy a 120GB-os vinyót ne detektálja az alaplap, aztán az XP elindulása után mégis ott lesz. (Ha mégsem, akkor új hardver keresés után meg lesz)

Viszont bootolni és rendszert telepíteni ne nagyon akarj a 120-as vinyóra. (Bár trükközéssel minden megoldható...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#503) Oliii

Oliii
(tag)

Hello,
azt szeretném kérdezni ,hogy mi van akkor ha van egy 320 gigás vinyóm akkor a windows telepítője csak 305,574 megát ír ki és csak ezt a területet partícionálhatom?
Ez hogy működik a többi terület hová leszen?

Köszönöm
Üdv Oliii

Üdv, Oli

(#504) lazydog válasza Oliii (#503) üzenetére

lazydog
(addikt)

Ennyi a valós terület mérete. A többi a vinyó gyártók marketing fogása.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#505) moonguru válasza Doktor (#494) üzenetére

moonguru
(őstag)

Nagyon köszönöm hogy leirtad igy ismét foglalkozhatom HDD javítással és adatmentéssel!

Nekem megér annyit!

Monitor Guru!

(#506) Oliii válasza lazydog (#504) üzenetére

Oliii
(tag)

Köszönöm a választ, vagyis akkor fizikailag nincs több hely rajta ha jól értem.
A 320 giga meg csak vevőcsalogatás.
A másik amit szeretnék kérdezni ,hogy miként jobb egy vinyót partícionálni, sok kicsire vagy egy két nagyobbra. Vagy ez csak attól függ , hogy én hogy szeretném.
Mert valamennyi terület elveszik partícionáláskor nem?

Köszi

Üdv, Oli

(#507) lazydog válasza Oliii (#506) üzenetére

lazydog
(addikt)

Ha ez az egy vinyód van, akkor azon legalább két partíciót érdemes csinálni.
Egyet a lemez legelején, amelyik mérete 5-10 GB közötti, és erre telepíted az XP-t. a maradék maradhat akár egyben. Ez azért jó, mert bármikor üjratelepítheted a rendszert, a másik partíción lévő adatok mentése nélkül. Másrészt sokkal rövidebb idő alatt lehet karbantartani, töredezettségmentesíteni e gy viszonylag kisméretű (10 GB) területet.
Túl sok partícióra elaprózni nem érdemes a lemezt.

(#508) mr_ricsi válasza Oliii (#503) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Ez hogy működik a többi terület hová leszen?''
A vinyógyártók 10-es alapon adják meg a vinyóik méretét, vagyis 1 MB náluk 1 000 000 byte. A progik pedig 2^20-ont, azaz 1 048 576 byt-ot tekintenek 1 MB-nak.

(#509) cyanide válasza mr_ricsi (#502) üzenetére

cyanide
(tag)

Több IDE csatornán próbáltam, holnap megtudom nézni hogy a kábel rossz-e és a vinyót is letudom ellenőrizni. Elvileg működhet ilyen régi gép ekkora vinyóval? Köszi a segítséget.

(#510) mr_ricsi válasza cyanide (#509) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Elvileg működhet ilyen régi gép ekkora vinyóval?''
Egy biosfrissítést meg tudsz önállóan oldani az alaplapodon, és Award vagy AMI bios van-e benne?

(#511) Oliii

Oliii
(tag)

Normális ennél a 320 as 16mb chace -s Maxtornál SATA 150 VIA s controllerrel a 125 brust speed és a 58 as read speed , és a 14ms es elérés a HD tach ban??

Köszönöm
Üdv Oliii

Üdv, Oli

(#512) cyanide válasza mr_ricsi (#510) üzenetére

cyanide
(tag)

Az a helyzet fogalmam sincs milyen alaplap és BIOS, ATs lap, 200as proci, 2 gigás vinyón egy xp. 98 körüli talán a BIOS. Hétvégén nincs nálam ez a gép, hétközben meg nincs netem. Holnap alaposabban felmérem. Megpróbálom a letiltást és a kábeleket. BIOS frissités nem hiszem, hogy gond lenne, csak szeretném elkerülni.
Megpróbálok majd még jelentkezni.

(#513) mr_ricsi válasza Oliii (#511) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Normális.

(#514) Oliii válasza mr_ricsi (#513) üzenetére

Oliii
(tag)

köszönöm válaszod
üdv
Oliii

Üdv, Oli

(#515) becksim

becksim
(aktív tag)

Szijjasztok!

A szex ma már megvolt, a vért inkább kihagynám. Marad a winyó téma. ;)

Végre meggyütt a várva-várt 36os raptorom, és holnap tán időm is lesz rendszert telepíteni. Kérdésem tehát a következő a nagymesterekhez:

Adott 3 winyó, a fent említett kis raptor, egy 200as samsung, meg egy ős, 40es pata maxtor. Mi lenne az ideális megoldás, amit összetehetek ebből? Rendszernek nyilván a raptor, de azon morfondírozok, hogy ne szedjem-e két (vagy több) partícióra az is? Rendszer-lapozó vagy rendszer-lapozó-temp?
Vagy jobb ezeket fizikailag külön tenni, akár a lassabb samsungra?
A samsung persze akkor is elsősorban tárvinyó lesz, a maxtort meg backupnak gondoltam.

Ti mit javasoltok?

Nindzsák?? Hol?

(#516) lazydog válasza becksim (#515) üzenetére

lazydog
(addikt)

A Raptor-t felosztanám két partícióra. Egy 5-10 GB közötti az XP-nek, a másik partíció a maradék.
Nem vagyok biztos abban, hogy érdemes-e a lapozófált külön rakni, a lassú vinyóra.

(#517) mr_ricsi válasza becksim (#515) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Rendszernek nyilván a raptor, de azon morfondírozok, hogy ne szedjem-e két (vagy több) partícióra az is?''
Raptor felosztva 10GB és maradékra, 200-as adatnak, 40-es rackbe. (hogy lehet 200GB-ot 40-re archiválni :F )

''Rendszer-lapozó vagy rendszer-lapozó-temp? ''
A tempet nem érdemes átirányítani.
A lapozót meg nem értem, hogy miért kell megvitatásra feldobni. Kb. fél perc az átállítása, kipróbálod pár napig mindkét vinyón, aztán az marad, amit gyorsabbnak érzel.

A kérdésed pedig ezen a topicon totál OFF. (De mindegy...)

(#518) sh4d0w válasza mr_ricsi (#517) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Én átírányítanám a tempet - mint ahogyan mindig is teszem - ne a rendszerpartíciót szemetelje tele, mert nem minden program hajlandó a szemetét eltávolítani telepítés után... de ez persze egyéni igény kérdése...

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#519) mr_ricsi válasza sh4d0w (#518) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''nem minden program hajlandó a szemetét eltávolítani telepítés után... ''
Én minden tempet egy közös c: \temp mappába íránítok át (wintemp, böngésző temp, stb), mert így egyszerű üríteni öket. De eszembe nem jutna másik vinyóra irányítani, mert szerintem nincs akkora adatforgalom feléje, hogy érdemes lenne.

(#520) becksim válasza mr_ricsi (#517) üzenetére

becksim
(aktív tag)

Köszönöm a válaszokat.
Tisztában vagyok vele, hogy totál off, de tegnap végignéztem az első 15-20 topikot a HDD témából, és egyik se passzolt igazán... tovább böngészni meg lusta voltam :B

A 200ast úgy fogom a 40esre arhiválni, hogy a ''szemét'' (pl pikáns filmek és hasonlók :) ) nem kerül majd archíválásra, csak ami a ''lényeg''.

Nindzsák?? Hol?

(#521) mr_ricsi válasza becksim (#520) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''tegnap végignéztem az első 15-20 topikot a HDD témából, és egyik se passzolt igazán...''
A Kereső, jobbra fent.

(#522) cyanide

cyanide
(tag)

Köszönöm a segítséget a 200MHz es gép vs 120as vinyó ügyben, letiltott vinyóellenőrzéssel sikeresen bootol és a win is látja. A helyzetet nehezítette hogy a vinyón volt egy félig telepített rendszer. Mégegyszer köszi

(#523) mr_ricsi válasza cyanide (#522) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Szívesen, örülök, hogy sikerült.

(#524) caferacer

caferacer
(csendes tag)

csa!
van egy 160gb samsung vinyom(SP1614N)és az a bajom, hogy kb egy honapig nem volt hasznalva, de most beraktam a gepbe és a bios-ban latja rendesen az everestben is latja rendesen cska a sajatgepnel intezoben nem lat semmit. az eszkozkezelobenis latja de ha ramegyek h kotetek beolvasasa akkor az irja ki hogy 'olvashatatlan , 0Mb ' . probaltam mar masnal is megnezni de ott is ugyanez a helyzet.
mit lehetne ezzel csinalni???valaki segitsen amr lecci mert nagyon fontos cuccok voltak rajta sad.gif

(#525) caferacer

caferacer
(csendes tag)

csinaltam az everestben riportot, meg megneztem mar egy csomo mindennel azota, es a mindent jonak lat 'az ertek renden' stb , csak a kotetek nem olvashatoak be :F

(#526) mr_ricsi válasza caferacer (#524) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Az egy hónap alatt telepítetted újra az XP-t? (Mert úgy tippelem, hogy ''dinamikus kötetnek'' formáztad annó, és most vissza kellene csatolni.)

(#527) caferacer válasza mr_ricsi (#526) üzenetére

caferacer
(csendes tag)

igen nem reg telepitettem a windows-t
.kosz a tippet, majd megprobalom hatha jo lesz

(#528) Ronyman

Ronyman
(aktív tag)

Van egy olyan problémám! Abit kv8 pro alaplap+ samsung 300gb-os pata vinyó.
Megvettem a vinyót a boltban, hazacipeltem beraktam a gépbe. Xp telepítő be. Felosztottam, megformáztam és miután a win xp telepítője felmásolta a rendszerfájlokat, azután rebootolt és vinyóról indúlt volna, de nem tudott! Hibaüzenettel megállt.
Mi lehet a hiba?

(#529) Looserke válasza Ronyman (#528) üzenetére

Looserke
(őstag)

csak nem :

NTLDR is missing?

mert ha igen, akkor:

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=116199

(#530) mr_ricsi válasza Ronyman (#528) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Mi lehet a hiba?''
Mi lehet a hibaüzenet?

(#531) Eagleee

Eagleee
(csendes tag)

hello

Azt szeretnem kerdezni hogy milyen progival lehet letesztelni a vinyot mert winn instalnal az ujj gepnel vagy lefagy vagy kekhalal vagy alapbol ujraindul :W :W
Szoval valami teszt progi kellene
Kosz elore is :DD

(#532) displacer

displacer
(csendes tag)

Az win98 meddig kezeli a HDD-ket? Tudná kezelni a 320-as HDD-t? Lene vmi probléma vele?

(#533) lazydog válasza Eagleee (#531) üzenetére

lazydog
(addikt)

Használd egészséggel. [link] [link]

(#534) liksoft válasza displacer (#532) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Az standard IDE csatornát kezelve 128GB. Bővítőkártyán keresztül 128GB felett is (ha a driver tudja a 48 bites LBA-t), de 64GB feletti partíciót nem tud létrehozni. A korrekt módon kezelt legnagyobb partíció a 256GB, amit viszont más programmal kell létrehozni.

Mind 2 hatványa, figyelembe kell venni, hogy túlcsordulás a kerekítések miatt ne legyen.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#535) mr_ricsi válasza liksoft (#534) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''de 64GB feletti partíciót nem tud létrehozni.''
Van javított fdisk, a M$-tól letölthető, azzal 128GB-ig tud particiót létrehozni.

(#536) Sonny C. válasza mr_ricsi (#535) üzenetére

Sonny C.
(tag)

Szia!
Kérhetném a segítséged újra? A ''haldokló'' WD-s vinyómat a WD DataLifeGuard-jával formázzam újra vagy inkább windows alól a lemezkezelővel? Előre is köszönöm a választ!

(#537) mr_ricsi válasza Sonny C. (#536) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Mit jelent pontosan az, hogy ''haldokló''?

(#538) Sonny C. válasza mr_ricsi (#537) üzenetére

Sonny C.
(tag)

Szia!
Azt jelenti, hogy 3 hónapos és már 226 átallokált szektor van rajta. Lehet, hogy még az előző táptól, tudod az ominózus ''mercury'' kapott még valami ajándékot a csere előtt, mert az állapota pár nap alatt esett ilyen szintre, a HD Sentinel progi szerint 6%-os volt az állapota a hétvégéig. Akkor mentettem róla az adatokat és mivel szintén a HD Sentinel azt írta, hogy a 221 szektor mellett 305 hibás szektort talált az önteszt során, csináltam egy full zero fill-es írást, ezután a 305 szektor helyett már csak 1 hibás szektor volt illetve 2 gyenge. Liksoft tanácsára többször is megcsináltam ezt a zero fill-t közte HD tune és HD tach írásteszttel. Ennek hatására, igaz, hogy most 226 átallokált szektor van, de nincs gyenge és önteszt során talált sem.
Itt tartok most és nem tudom, hogy windows alól formázzam meg a vinyót a lemezkezelővel vagy pedig a WD progijával?
A megbízható működés lenne az elsődleges szempont!
Köszönöm!

(#539) éN79

éN79
(addikt)

Van 2 darab 200Gb-ost Samsung Sata II vinyóm. Amióta új házba raktam a rendszerem, a 12-es lecsavart ventiknek köszönhetően nagyon lehalkult az egész gép, így hallhatóvá vált számomra, hogy idle állapotban is 3-4 másodpercenként valamelyik hdd valamilyen általam nem meghatározott műveletet végez és ezzel együtt kiadja a nem túl hangos maga kis zörejeit, mint amikor olvas/pozicionál/ír. Mivel eddig nem nagyon tapasztaltam ilyet a rendszeremben, vagy csak egyszerűen nem tűnt föl, így az lenne a kérdésem , hogy ez teljesen normális-e. :U

[Szerkesztve]

(#540) fv82

fv82
(tag)

Nem tudom hogy ez idetartozik-e, de egy 250-es samsung, pata, 8mb vinyóm van 3 felé partícionálva 20,80,150 és lecseréltem az alaplapom ga-k8ns-ultraról, chaintech vnf4-re és az első kettővel minden rendben, de a 3.on baj van.
alapból 3 mappa van rajta és mindegyik jó sok cuccal és ebből 2re ''acces is denided'' a win válasza. Scandisk sem fut le rajta, a vezérlőpultban egészségesnek írja, formázni csak legvégső esetben szeretném mert kellhetnek még a cuccok róla.
Valami tipp? :F

(#541) CWorm

CWorm
(aktív tag)

Hali!
Úgy láttam, mr_ricsi ért a vinyókhoz, úgyhogy feltenném ide az ő topikjába is a kérdésemet, amire sajnos még nem sikerült választ kapnom:
Van egy 160GB satás Samsung vinyó és egy Asus K8V alaplap. A gond az, hogy amikor bekapcsoljuk a gépet, akkor először nem látja a vinyót a bios, de ha resettel újraindítjuk, akkor gond nélkül megy. És mindig ezt csinálja, már néztem a bios beállításokat, ott semmit nem találtam, szóval nem tudom mi lehet a gond... A jumper rá van téve a vinyóra 1,5GBps-es működésre, szal ez se lehet gond, csak ''hideg indításkor'' nem akarja látni a vinyót... Előre is kösz minden választ!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#542) brd válasza CWorm (#541) üzenetére

brd
(nagyúr)

Ugyan nem vagyok mr_ricsi, de valami olyasmi beállítást keress a BIOS-ban, hogy IDE (v. SATA) initial setting (v. time) és ezt állítsd feljebb (ennyi másodpercet fog várni a HDD-re). Ugyanis valószínűleg az a probléma, hogy nem végez az önteszttel a HDD addig, amíg az alaplap megszólítja, ezért nem ismeri fel. Esetleg még az is segíthet, hogy a POST tesztet nem QUICK-ra állítod, szintén a BIOS-ban. Ha ezek nem segítenek, akkor még azt is meg lehet próbálni, hogy EPA logót bekapcsolod (ha nem lenne), ennek az animációja is 1-2 mp is lehet, ami már elég a HDD-nek.

The only real valuable thing is intuition.

(#543) xlaci

xlaci
(senior tag)

Berakom ide is hatha kapok segitseget:
Pls help!
Osszeraktam a gepet, minden a helyen van csak par dolgot meg nem tudok. Az egyik az hogy ugyebar a kartyan van egy 8 pines aram csatlakozo. Namost a tapnak van is ilyenje (ketto is), es tudom hogy tutira ezt kell csatlakoztatni, de: azt nemertem hogy a csomagolason van egy levono amin kepekkel is illusztralva ez van:Stop! you must connect this graphics board to the computers power supply... A kepeken pedig az van hogy a videokartyara ra kell kotni egy negypines csatlakozot, ebbol mennek a drotok egy negypines tap csatlakozoba, es ebbol megint tovabb egy ugyanolyan negypines kis csa tlakozoba ami a videokartyaba megy, ezt pedig a hdd-re kene kotni. Namost hogy van ez? (ilyen osszekotot adtak a taphoz, de pl a hdd-n nem is latok ilyen helyet, es igazan a videokarin sem tudom hova kene szurni)

Ezenkivul egy hulye kerdes: a vinyora kotni mast nem kell csak a sata csatlakozot, es a tapbol a csatlakozot- es ez ugye lapos hosszukas es nem a negypines?
thx

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#544) éN79 válasza xlaci (#543) üzenetére

éN79
(addikt)

Az Ati topikjában a videókártyára, itt akkor a HDD-re a válasz: igen, csak a sata csatlakozót és a tápból jövő lapos tápcsatit kell rákötni. A 4 pines ''molex'' az ODD-knek, Pata HDD-knek (meg még egy-két dolognak kell).

(#545) xlaci válasza éN79 (#544) üzenetére

xlaci
(senior tag)

Koszi erre is!
Amugy akkor az a negyes molex hely miert van a sata vinyon? (nembiztos hogy jol irtam, a negy vastagabb valamire gondolok, amire a tap negyjuku cuccat lehet kotni)

[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#546) éN79 válasza xlaci (#545) üzenetére

éN79
(addikt)

Sata HDD-n nincs ''molex'' csatlakozó, azért vannak tápátalakítók a sata hdd-k részére, mert sok tápon még sata csatlakozó sincs. Szerintem te a 2x4 soros tűkre gondolsz, ami a jumpereléshez kell. Azokkal nem nagyon kell foglalkoznod.

[Szerkesztve]

(#547) brd válasza xlaci (#545) üzenetére

brd
(nagyúr)

Mert kezdenek rájönni a gyártók, hogy a S-ATA tápcsatlakozó még a molex-nél is szarabb...

(#548) xlaci válasza éN79 (#546) üzenetére

xlaci
(senior tag)

Nem, en tenyleg arra a negy vastag tus dologra gondok, ami pl a ventilatoron van

De ugye ha ott van a sata aram csatlakozo akkor ezzel nem kell foglalkoznom :F

[Szerkesztve]

(#549) brd válasza xlaci (#548) üzenetére

brd
(nagyúr)

Vagy ezt használod, vagy azt, de egyszerre nehogy eszedbe jusson a kettőt rányomni! ;)

(#550) xlaci válasza brd (#549) üzenetére

xlaci
(senior tag)

Hat igen, gondolom az nem lenne egeszseges. Lehet hogy dupla arammennyiseget kapna egyket pillanatig :DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.