Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mr_ricsi válasza Steelheart (#197) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Esetleg valamit rosszul csinálhattam? De mit?'' ''PMagiccel ... két logikaira vagy mi a szösz''

Lehet, hogy nincs köze ehhez a hibához, de nem értem, hogy egy ilyen nagyon egyszerű particionálási feladathoz miért a PQmagicet használtad, amikor az nem a kezdőknek van, hanem az experteknek.
Aki nem tudja teljesen pontosan, hogy mi miért van, és mit miért kell csinálni (...''vagy mi a szösz''), az olyan hibákat követhet el vele, aminek később fogja meginni a levét! (Pl. most neked is van esélyed a szívásra: ha nem teljesen szabványos partíciókat hoztál létre, a fájlvisszaállító progiknak beletörhet a bicskája, és minden adatodat elveszítheted.)

Ezt a 3 particiót az XP telepítő alatt egyszerűen és ''bolondbiztosan'' létre lehetett volna hozni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#202) brd válasza Steelheart (#199) üzenetére


brd
nagyúr

Az áramkimaradás/ingadozás lehet ok, sajnos.

The only real valuable thing is intuition.

(#203) Steelheart válasza mr_ricsi (#201) üzenetére


Steelheart
senior tag

Későbbiekben még akartam pár partíciót létrehozni, a 70 gigásat tovább osztani (azon még nem volt adat), a logikai partíciók azért kellettek, ugyanis sima primaryból csak korlátozott számút lehet. PMagic súgója, amit fullon elolvastam, mielőtt belekezdtem volna, elég világosan leírja, szal nagyjából tudtam, mit csinálok... Egy kiterjesztett partíción volt egyelőre 2 logikai, később akartam még minimum 2-t rajta. Elvileg ez nem lehet probléma.

Annál inkább az áramkimaradás... Nincs is rá mód - akármi -, hogy visszaállítsam a partíciókat? Nehezen hiszem el, hogy nincs olyan program, ami végigscanneli a meghajtót és visszaállítja a partíciós táblát - bár nem vagyok hardveres, lehet hogy ez technikailag nem is oldható meg... Nem bízom eléggé a fájlvisszaállító programban, lehet, hogy csak rámegy egy csomó időm, és lesz néhány fontos fájl (az 5+4 giga kisméretű fájlból könnyen megeshet), amit nem tud kellőképpen visszahozni (- mint pár hónappal ez előtt).

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#204) Steelheart válasza Steelheart (#203) üzenetére


Steelheart
senior tag

Senki? :(

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#205) Esther válasza mr_ricsi (#200) üzenetére


Esther
tag

Udv!
''Mennyi memória van a gépben, és a WD állandóra lesz a gépben, vagy mobil rack segítségével időnként eltávolítható?''

A ramom 512/400. A wd allandora lesz a gepben.

A tobbit atgondolom....
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#206) liksoft válasza Steelheart (#203) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy partíció visszaállító: [link] (fizetős) De én nem visszaállítanám, hanem lementeném róla ami fontos, és programozói nyelven: goto eleje.

Egy megjegyzés: Ha már volt adatvesztésed, akkor már ismered, éles adatok mellé rendszert telepíteni életveszélyes. Miért tetted, főleg, ha van másik winyód is? :F Legalább +1 kópiát készíthettél volna a fontos adatokról. Legközelebb célszerű 2 példányban (egyiket gépen kívül) tartani az adatokat install alatt.

Ha nem nyúltál bele a blokkméretekbe meg egyébb beállításokba, akkor standard formátumot kellett feltennie a PQM-nek. Ebben az esetben a GDB-vel is próbálkozhatsz. Az az áramszünet valóban okozhatta az adatvesztést, de lehet, hogy a virtuális memória hibázott és a lemez elejére írt vissza a rendszer. (Ritkán, de előfordul. Sokszor visszavezethető hw hibára.)

Szerk: NTFS mellett minek ennyi partíció? Hidd el, nehezíti az életet. Szerintem 2 winyó esetén 4 partíció adja a gyorsaságot és a biztonságot. 1. winyó 1. partíció rendszer, 2. partíció adatok. 2. winyó 1. partíció swap, hiber, temp, 2. partíció adatok + biztonsági mentés az első adatpartíció legfontosabbjairól.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#207) mr_ricsi válasza Esther (#205) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A wd allandora lesz a gepben.''
Akkor én is oda jutottam, amit Liksoft ír 1 hsz.-sal feljebb:
első vinyó 1. partició: XP+a felhasználók közös progijai (6-8GB) (ha használod a hibernálást, akkor az további 1 rendszermemóriányi területet foglal el.)
első vinyó 2. partició: adatok
második vinyó 1. partició: swapfile 800MB
második vinyó 2. partició: adatok

''A ramom 512/400''
Akkor nehéz elhinni a 2GB-os swapfilet. Alapban a rendszermemória 1,25-1,5x-e és még +1x, ha az van beállítva, hogy rendszerhiba esetén listázza a teljes memóriatartalmat.
Ezt érdemes letiltani, és akkor 800MB bőségesen elég. (Ha külön particiót kap, akkor 0-800MB, az XP automatikusan kezelje, és kilépéskor a swap törlése)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#208) Esther válasza mr_ricsi (#207) üzenetére


Esther
tag

Udv!

''Akkor nehéz elhinni a 2GB-os swapfilet. ''
Nekem is az volt. Pedig csak 2 filmet konvertalt, egy 2napos program futott hatterben, tomoritett 7G-t kozben meg csak a letoltesek mentek, en meg honlapoztam.

Megnezned itt a hsz.-aimat?[link] #4049 & #4072. [mindemellett nincs PQM nekem]

''Ezt érdemes letiltani, és akkor 800MB bőségesen elég. (Ha külön particiót kap, akkor 0-800MB, az XP automatikusan kezelje, és kilépéskor a swap törlése)''
Hol is allitom be?:B

Elore is Koszi!
Eszti :B

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#209) mr_ricsi válasza Esther (#208) üzenetére


mr_ricsi
veterán

#4049
A maxtoros Powermax Quick Low Level formatjával. (Ha nem megy a floppys boot, akkor kapható CD-s változatban is!)
[link]

#4072.
Milyen alaplap van a gépedben. Ha válaszul a színét és a külsejét írod le, akkor többet nem szólok hozzád! :)

''mindemellett nincs PQM nekem''
Hála Istennek!

''Hol is allitom be?''
Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális -> Indítás és helyreállítás. Itt a Hibakereső információ írásánál ''kis memóriatérkép (64kB)'' legyen kiválasztva.

Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális -> Teljesítmény beállítások Virtuális memória Módosítás
Válaszd ki a meghajtót (2. vinyó 1 partició)
Kezdeti méret 0 MB
Maximális méret 800 MB, majd beállítás gomb.

Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Helyi biztonsági rend -> Helyi házirend -> Biztonsági beállítások -> Virtuális memória lapozófájlának törlése a rendszer leállítása előtt

''Pedig csak 2 filmet konvertalt, egy 2napos program futott hatterben, tomoritett 7G-t kozben meg csak a letoltesek mentek, en meg honlapoztam.''
Ha duálprocis-, vagy HT-s P4 rendszered van, akkor sem lehetne így használhatóan netet böngészni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#210) brd válasza mr_ricsi (#209) üzenetére


brd
nagyúr

''Pedig csak 2 filmet konvertalt, egy 2napos program futott hatterben, tomoritett 7G-t kozben meg csak a letoltesek mentek, en meg honlapoztam.''
Ha duálprocis-, vagy HT-s P4 rendszered van, akkor sem lehetne így használhatóan netet böngészni.


Ha beállítja az ember a prioritásokat, mi gondot okoz a dolog szerinted?

The only real valuable thing is intuition.

(#211) mr_ricsi válasza brd (#210) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha beállítja az ember a prioritásokat, mi gondot okoz a dolog szerinted?''
Ez eszembe sem jutott. (Mint ahogy a felhasználók többségének sem jutna.) :( Ez pl. attól lehet, hogy már az elején fennakadtak a szemeim, a 2 film egyidejű kódolásánál. Régebben kipróbáltam ezt 1procis rendszerben, és ha egymás után kódoltam a filmeket, akkor jóval hamarabb végzett (t1+t2), mint amikor együtt dolgozott mindkettőn. (Azt a járulékos előnyt már nem is emelítem, hogy az első film már félidő tájékán készen volt, és lehetett DVDauthorizálni, vagy CD-re írni. Mire a második elkészült, az elsőt soxor már meg is néztem.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#212) SR8


SR8
csendes tag

Szia Mr_Ricsi!

Linksoft ajánlotta, hogy rendszer szintű problémával forduljak hozzád.

A rendszer:
AMD 3200+ Venice, Abit AN8 SLI, Kingston 512 400Mhz 2db, Gygabite 6600GT, Maxtor DiamondMax Plus9 80GB (35+40+3), CoolMaster 430W táp.

XP SP2, legfrissebb BIOS, nForce4 Chipset Driver-t 6.67, AMD Cool 'n' Quiet Software-t 1.2.2.0

A gép a MSFlightSimulator futtatására lett vásárolva.

A probléma: az FS hibátlanul fut maximális beállításokkal kiegészítőkkel órákig. Amikor az FS-t bezárom, az esetek kb. felében újraindul a rendszer a kékhalállal.Ezek után a játék általában indítható, de bizonyos időnként egy ilyen reset után nem indul többé az FS. Ezek után nem segít a rendszer és/vagy a játék reinstallja csak ha előtte formázom a winyót. Minden más program működik normálisan, persze ezek rendszerigénye töredéke az FS-ének.Cseréltem memóriákat, HDD-t (a lecserélt HDD-t a Maxtor tesztje hibátlannak találta) . A játék egy előző gépemen normálisan működött.

Esetleg lenne valami ötleted?

Köszi,
SR8





(#213) mr_ricsi válasza SR8 (#212) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Esetleg lenne valami ötleted?''
Hát, elsőre a memória tesztelését javasolnám. (Memtest86, 4-6órán át)
Ill. kipróbálhatnád úgy is, hogy mindkét kingstont ráteszed ugyanarra a memóriacsatornára. (Tehát nem duálban hajtod őket.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#214) SR8 válasza mr_ricsi (#213) üzenetére


SR8
csendes tag

Próbálom a memóriák tesztelését. A memóriák single módban hajtásához maradhatnak a modulok az 1. és 2. slotban csak 2T kell beállítani?

Köszi,
SR8

Az előző hozzászólásban rosszul írtam Liksoft nevét. Elnézését kérem! :R

[Szerkesztve]

(#215) mr_ricsi válasza SR8 (#214) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 2T biztosan nem. Ha a biosban a memória beállításoknál nem találsz valami olyat, hogy ''dual channel enable/disable'', akkor inkább rakd át a memóriát másik slotba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#216) Esther


Esther
tag

Udv!
Elokerultem :) Akkor most +probalok sorozatvalaszolni...
-> A beallitasokat koszonom szepen! :R
-> Szoktam beallitani prioritast [neha] Viszont rosszul is fogalmaztam a 2 film konvertalasaval [a program 1mas utan konvertalja ki a 2 filmet, csak az idotenyezo miatt szoktuk itthon ugy mondani,h. 1-2-3 stb filmet konvertalok, igy tudjuk meddig dolgozik meg] Bocsi... :B
-> A bongeszoben ilyenkor letiltok mindent ami nem kell[hang,kep,flash stb.], & olyankor olyan oldalakat is nezek amik inkabb olvas6oak.
-> Amikor sok feladatot kap [konvertal tomorit stb.] nem a sebessegen van a hangsuly. Ilyenkor altalaban ott hagyom hosszu idore es elkeszul amikor elkeszul. Ami a hatterben futo progit illeti annal meg telj. mind1, h. 48 ill. 53 ora alatt fut le...
->Az alaplapom teljesen egyertelmu,h. olyan mint mindenkie: nagy 4szogletes es zold... hulye kerdes... :DD Asrock p4vt8+ [nem kirohogni :((( ]

Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#217) brd válasza mr_ricsi (#211) üzenetére


brd
nagyúr

Furcsának furcsa, hogy együtt kódol valaki két filmet, leginkább azért, mert többnyire gyorsabb egymás után, és az összes ilyen kódoló programban (ami említésre méltó) van queue, job list, vagy ahogy hívják. De mindegy is, a lényeg az, hogy az összes korszerű operációs rendszerben van olyan ütemező, ami képes prioritás alapján időszeletet osztani a futó programoknak, így, ha a hardware kihasználtság miatt (háttértároló sebessége, rendelkezésre álló memória mérete, stb.) nem okoz gondot az egyik program működése a másikéban, a prioritás beállítása elég arra, hogy legalább az egyik program zavartalanul tudjon működni, lásd pl. böngésző, vagy optikai meghajtóra írás mellett filmkódolás, vagy tömörítés. Kár, hogy ezt kevesen tudják.
Egyébként windows alatt is létezik olyan program, ami a CPU idő felhasználásának függvényében tudja állítani az adott program prioritását, pl. Process Tamer. Amit sajnos windows alatt még nem láttam, az az, hogy meg lehessen mondani, a CPU teljesítményének maximum mekkora részét használhassa fel egy program, ha más program is fut mellette. Pedig sok apróbb bosszúságot meg tudna oldani...

The only real valuable thing is intuition.

(#218) SR8 válasza mr_ricsi (#215) üzenetére


SR8
csendes tag

A Memtest86 nem talált hibát sem single, sem dual módban hajtott RAMoknál. A teszt beállításait nem bántottam. A játék nem indul single módban sem... Azt nem tudom, hogy ha formatálok és újrainstallálok mindent, akkor produkálja-e a hibát single RAMokkal. Holnap nekiállok....

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

(#219) mr_ricsi válasza Esther (#216) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az alaplapom teljesen egyertelmu,h. olyan mint mindenkie: nagy 4szogletes es zold... hulye kerdes...''
Aha...
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#220) Esther válasza mr_ricsi (#219) üzenetére


Esther
tag

Ez gyonyoruen ez ki!
Atlatszo gephaz mellett jol menne a tapetamhoz... :DD
De azert leirtam milyen deszkaval docogok. A tobbi gondom vinyougyben megoldodott. Leformaztam. Particionaltam. Telepitettem. Mostmar ezt is Win-rol irom :)
Egyebkent gondoltam leirogatom az alaplapomat: ''pici fekete a bal oldalon, harom hosszu kek ...''-de nem lett volna hozza turelmem ezert maradt negyszogletes zold...

Na Szioka!
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#221) SR8 válasza mr_ricsi (#215) üzenetére


SR8
csendes tag

Szia!

Úgy néz ki, hogy az egyik kiegészítő akad a videodriverrel. A gép az nv4_disp.dll -t jelöli ''bűnösnek''.
Ezt írta még a hiba üzenetben (gondolom ez valami memória cím):
STOP: 0x00000050 (0xE575EC24, 0x00000000, 0xBFA71558, 0x00000001)
nv4_disp.dll- Adress BFA71558 base at BF9B8000, DateStamp 42b0d02c
Tehát jelenleg megint nem működik a játék, de legalább tudom, hogy melyik driverek akadnak. Az adott kiegészítő letörlése ill. a videodriver cserélése sem segít. A 6600 Gt topikban már kérdeztem, hogy láttak-e ilyet. Esetleg a hibaüzenetből kiderül valami? Jó lenne, ha nem kéne formázni a vinyót megint.

Köszi,
SR

(#222) TRob1


TRob1
veterán

Hello!

Vki ebben tud segíteni?
van 1 sata 160 GB ami 2 partícióból áll. (C,D) Pár napja olyat tapasztalok, hogy töltök le netről dolgokat C-re (pl zene), és mikor átmásolnám másik winyóra (E,F), a mappából 1-1 fájlt nem enged másolni. :Y Meghallgatni ill. törölni lehet, de másolni v. áthelyezni már nem. És ez megtörtént 3-4 szer is. Vajh mi okozhatja ezt? :F
Bocsi ha kicsit hosszú voltam

Köszi a segítségeket előre is

¤ R'n'R ¤

(#223) brd válasza TRob1 (#222) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. az, hogy megfogja a letöltőprogram (mondjuk rögtön vissza is osztja azt, amit letöltöttél).

The only real valuable thing is intuition.

(#224) TRob1 válasza brd (#223) üzenetére


TRob1
veterán

Hát sajna ez nem jó, mert 1részt nem ossza vissza, másrészt akkor valszeg törölni se lehetne.
Másik meg, hogy akartam az előbb 1 dvd-t írni, az íróprogi c-re másolja, onnan el is kezdi írni, oszt pár % után: vmelyik fájl nem olvasható. (tisztítsa meg a lemezt: ha-ha) mikor eleve 1 vinyón van 1 iso és onnan másolta c-re

¤ R'n'R ¤

(#225) mr_ricsi válasza TRob1 (#224) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mikor eleve 1 vinyón van 1 iso és onnan másolta c-re''
Nem egészen értem, hogy ezt miért teszi az íróprogid, amikor a Nero csak a CD/DVD-ről származó fájlokat helyezi átmeneti tárolóba.

Egyébként szerintem túl lehet húzva a procid, és hibázik, ettől áll egyre jobban fejre a rendszered. Vagy túl van terhelve a tápod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#226) Fefe56


Fefe56
csendes tag

Hali.
Van egy 40GB ATA/133 Maxtor vinyom, winxp telepítésnél letöröltem a particiót ( fat32).Hogyan tudnám az adatokat visszahozni?
Előre is Köszi

Segítség!

(#227) liksoft válasza mr_ricsi (#225) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nyertél, a gépe túl van húzva. A tulajdonságoknál látható, hogy a 2,6-os procit 3,2-n használja. Szerintem kéne nyitni egy ''Miért várjátok el, hogy a túlhúzott eszközök hibamentesen működjenek'' topicot. Úgy látszik, nem lett még elégszer leírva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#228) mr_ricsi válasza liksoft (#227) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerintem kéne nyitni egy ''Miért várjátok el, hogy a túlhúzott eszközök hibamentesen működjenek'' topicot''
Ahhoz én nem szólhatnék hozzá, mert a Sempronom szintén túl van húzva... (1666->2000)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#229) mr_ricsi válasza Fefe56 (#226) üzenetére


mr_ricsi
veterán

40 G-ás vinyónál nem lehet 127G-s probléma. A kérdésedet tedd fel itt:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#230) TRob1 válasza mr_ricsi (#225) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi a tippeket!

''Nem egészen értem, hogy ezt miért teszi az íróprogid, amikor a Nero csak a CD/DVD-ről származó fájlokat helyezi átmeneti tárolóba.''
CloneDVD, ezzel szedem ki a feles dolgokat, és ekkor átteszi 1 átmeneti mappába ami a C-n wolt megadwa.

1ébként 9-10 hónapja megy túlhúzwa, mindeddig hibátlanul.
1 kicsit wisszaweszem, oszt formázok 1 C-t.
Nemtom ez segít-e ezen.

ID Attribútum leírása Küszöb Érték Legrosszabb Adat Állapot
03 Spin Up Time 63 206 206 11359 Rendben: Az érték normális
04 Start/Stop Count 0 253 253 409 Rendben: Mindig rendben
05 Reallocated Sector Count 63 9 1 2472 Várható meghibásodás: Közelgő adatvesztés jósolható
06 Read Channel Margin 100 253 253 0 Rendben: Az érték normális
07 Seek Error Rate 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
08 Seek Time Performance 187 250 223 38889 Rendben: Az érték normális
09 Power-On Time Count 0 241 241 3335 Rendben: Mindig rendben
0A Spin Retry Count 157 253 252 0 Rendben: Az érték normális
0B Calibration Retry Count 223 253 252 0 Rendben: Az érték normális
0C Power Cycle Count 0 252 252 423 Rendben: Mindig rendben
C0 Power-Off Retract Count 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
C1 Load/Unload Cycle Count 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
C2 Temperature 0 253 253 50 Rendben: Mindig rendben
C3 Hardware ECC Recovered 0 253 252 1434 Rendben: Mindig rendben
C4 Reallocation Event Count 0 252 252 1 Rendben: Mindig rendben
C5 Current Pending Sector Count 0 236 236 178 Rendben: Mindig rendben
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 252 252 1 Rendben: Mindig rendben
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 199 198 1 Rendben: Mindig rendben
C8 Write Error Rate 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
C9 <gyártó-függő> 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
CA <gyártó-függő> 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
CB <gyártó-függő> 180 253 252 0 Rendben: Az érték normális
CC <gyártó-függő> 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
CD <gyártó-függő> 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
CF <gyártó-függő> 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
D0 <gyártó-függő> 0 253 252 0 Rendben: Mindig rendben
D1 <gyártó-függő> 0 144 144 0 Rendben: Mindig rendben
63 <gyártó-függő> 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
64 <gyártó-függő> 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben
65 <gyártó-függő> 0 253 253 0 Rendben: Mindig rendben

¤ R'n'R ¤

(#231) mr_ricsi válasza TRob1 (#230) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''05 Reallocated Sector Count 63 9 1 2472 Várható meghibásodás: Közelgő adatvesztés jósolható''

Erről kérdezd Liksoftot!

''1ébként 9-10 hónapja megy túlhúzwa, mindeddig hibátlanul.''
Inkább arra hivatkozz, hogy a Prime95 tesztprogi elmegy rajta 5-6 órát hibátlanul, akkor majd elhiszem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#232) brd válasza TRob1 (#230) üzenetére


brd
nagyúr

Ahány hibás blokk (2472!!) van azon a winyón, én inkább azon csodálkozom, hogy még lehet rajta tárolni valamit. Ha van rajta fontos adat, sürgősen mentsd le róla.

The only real valuable thing is intuition.

(#233) liksoft válasza TRob1 (#230) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát nem tűnik túl biztatónak az a winyó. A hibás (átallokált) szektorok keletkezhettek a magasabb órajeltől is (elméletileg nem, hisz a winyó önálló mikrogép, de mivel van kifelé adatcsatornája, annak sebessége a gyakorlat alapján időnként beleszólhat a winyó belső működésébe). Valamint a nagyobb sebesség nagyobb teljesítményfelvételt is eredményez, így tápon keresztüli ingadozás szintén okozhat hibás adatterületeket. (Túlhúzni csak ésszel!) Vagy egyszerűen elöregedett, megfőzte magát, vagy .....

Egyébként egyre inkább célszerű folyamatos monitorozást végezni a winyón SMART progival. Egy készül is, ami legfontosabb funkcióiban free, és egészen ígéretesnek tűnik: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#234) mr_ricsi válasza liksoft (#233) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egyébként egyre inkább célszerű folyamatos monitorozást végezni a winyón SMART progival.''

Itt már talán inkább a teljes adatállományt kellene biztonságba helyezni először.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#235) TRob1


TRob1
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget!

Mentem az adatokat, oszt wissza garba! (1ébként Sata Maxtor 160GB)

¤ R'n'R ¤

(#236) liksoft válasza mr_ricsi (#234) üzenetére


liksoft
nagyúr

A monitorozást általánosnak szántam, nem csak Neki. Elnézést, ha félreérthető volt. Sajna a mai winyók képesek nagyon gyorsan meghalni, így a SMART lehet, hogy még tud szólni az érzékelhető hibák előtt. Ezért célszerű minden gépbe elhelyezni, ahol fontosabb adatok is találhatóak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#237) ALI_G


ALI_G
veterán

Haver vett egy 160-as vinyót. Még formázatlan. XP telepítő csak 136-ot lát belőle.
Ha jól vettem ki az a teendőm, hogy partícionálok belőle egy kis részt XP-nek, arra felzúzom, majd a kész WIN-ben már látom az egészet?
Vagy előbb egy működő WIN-be dugjam be, és ott partícionáljam darabokra?

(#238) brd válasza ALI_G (#237) üzenetére


brd
nagyúr

Amennyiben az XP telepítő nem legalább SP1-es, akkor az első a megoldás, igen, de a telepítés után legalább egy SP1-et telepíts rá, mielőtt elkezded partícionálgatni a winyót!
Ha legalább SP1-es, akkor pedig keress egy frissebb BIOS-t az alaplaphoz, esetleg frissebb HDDvezérlő drivert (ha F6-al be kell neki adagolni a telepítés elején a winyóhoz).

The only real valuable thing is intuition.

(#239) ALI_G válasza brd (#238) üzenetére


ALI_G
veterán

SP2-es XP, és ATA-s vinyó. Alaplap kezeli a 48 bites címzést.

(#240) ALI_G


ALI_G
veterán

up

(#241) ALI_G


ALI_G
veterán

ezer bocs az UPért, tudom nem csúszott lejebb 30nál, de kéne a help.
#237 és #239

(#242) Cicero


Cicero
őstag

Hello. Én mint gyanútlan és láma felhasználó azt szeretném kérdezni, hogy Abit-IC7 kezeli-e a 127Gb feletti vinyókat (kábé ennyit tudtam kigobozni az első hsz-ből) Windows XP SP2-vel? [kép]

(#243) ALI_G válasza Cicero (#242) üzenetére


ALI_G
veterán

Tsa':
először is keresd ki az abit honlapján, aztán meg IC7 nem olyan régi lap, és ha még netán NTFS-t is akarsz használni, akkor természetes, hogy kezeli.

üdv.: ALI_G

(#244) Balage85


Balage85
tag

Hali!
Nemtom, hogy hova írjam. Ti tudtok segíteni?
[link]

(#245) bozont válasza Balage85 (#244) üzenetére


bozont
veterán

Esetleg nem lehet h egy jó kis vírust kaptál?Nekem más nem jut az eszembe,ilyet még nem láttam.

(#246) Balage85 válasza bozont (#245) üzenetére


Balage85
tag

NOD32 van fent és folyamatosan frissít... Esetleg ez nem lenne elég?

(#247) Cicero válasza Balage85 (#246) üzenetére


Cicero
őstag

Nem. Telepítsd még a Nortont is és azzal is futtasd le, na meg persze a NOD-al is. Még talán lehet próbálkozni Ad-Aware-el is bár nemhinném, hogy annak sok köze lenne a problémádhoz :)

(#248) Cicero válasza ALI_G (#243) üzenetére


Cicero
őstag

Köszi a válaszod :R Igen, mindenképpen NTFS rendszert akarok, akkor tehát nincs mitől félnem :C Egyébként azért kérdeztem, mert döglődik a Maxtor 120 gigás vinyóm és 160 gigásra váltanák esetleges halál beálta után.. bár remélem, hogy ez nem történik meg :(

(#249) ALI_G


ALI_G
veterán

?#237 és #239? :F

(#250) brd válasza ALI_G (#239) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen alaplap? Milyen BIOS van beleírva? Milyen winyó? Miért vagy biztos benne, hogy kezeli a 130GB-nál nagyobb winyókat, másik, nagy winyót meg tudtál vele partícionálni?

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.