Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fori23 válasza Fori23 (#131) üzenetére


Fori23
őstag

Szia!
Rászántam magam, hogy végre megnézzem mi is az az AHCI-NCQ. Inkább a kiváncsiság miatt. Lekaszáltam a Seagate-röl a rendszert, megcseréltem a két HDD-t, biosban belövöm, hogy AHCI, indítom, kijelölöm a partíciót, erre meg a telepítő kiírja nekem, hogy a lemez nem tartalmaz a winxp-nek használható partíciót. Hogy az a....
Lekötöm a Sea-t, de ugyanaz.
Vissza stadard IDE-re, és megint.
Törlöm az xp-nek szánt 20GB NTFS-t, és beütöm, 19500MB, hogy akkor hozza létre magának amilyen kell, deugyanazt írja ki.
Megpróbáltam mindent, bios-reset, egy HDD, két HDD.
Nos: erre a maxtor-ra nem lehet telepíteni sehogy!
Képzeld el a lila fejem.
Gyorsan visszadobtam a Sea-ra, -amit elsőre zokszó nélkül feltett-, hogy tudjak kérdezni.
A maxtor:
használtan cseréltem, de jó kezekben volt, teljesen hibátlan most is.
Egyben volt a 200GB, rajta némi rendszer-maradvánnyal. Ami érdekes lehet, talán az elsö, vagy második újraindítás után egyszerre csak eltünt, a win nem látta. Feldobtam a Partition Magic-et, azzal ''bekapcsoltam'', és ha már ott volt, kijelöltem a partíciókat.
Lövésem sincs mi lehet. Lehet, hogy a PM-el létrehozott partíciókat nem szereti a win telepítője? Ötlet?

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#152) mr_ricsi válasza Fori23 (#151) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Lehet, hogy a PM-el létrehozott partíciókat nem szereti a win telepítője? Ötlet?''
Ha nem XP SP2-es telepítőcdről telepítesz, akkor a rendszer nem tudja kezelni a 128GB feletti lemez területet.
De az is lehet, hogy a PM-mel olyan particiót csináltál, ami nem tetszik az XP-nek. (És ezzel általában neki van igaza.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#153) Fori23 válasza mr_ricsi (#152) üzenetére


Fori23
őstag

A teljes lemezt látja, az xp-be az Nlite-al integráltam az sp2-t, még az AHCI drivert is beletettem, hogy ne kelljen eFhatozni. Még nem találkoztam ilyen problémával. Mit lehet tenni?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#154) kgabesz17


kgabesz17
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem:
mit kell akkor tenni,hogya a 200 gigás maxtor vinyombol csak 127 gigát lát az xp ?
hallottam,hogy valamilyen program kell hozzá,de nem találtam semmi ilyet!
Valaki segítsem lécci!
Előre is köszi!!

(#155) kiskegyed válasza kgabesz17 (#154) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Talán ha elolvasod a topiknyitó hozzászólást, kiderül ;)

(#156) mr_ricsi válasza Fori23 (#153) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Maxtor Sata vinyód van és intel chipsetes alaplapod -> működik a Powermax. Töltsd le a Maxtortól, és a LowLevelFormatjával töröld le a vinyót. (Esetedben a quick is elég lesz, az nem tart olyan hosszú ideig.)
Ezután az XP telepítőjével próbálkozz, de azzal csak a 20G-ás rendszerparticiót hozd létre, a többit a már működő XP lemezkezelőjével.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#157) Fori23 válasza mr_ricsi (#156) üzenetére


Fori23
őstag

Igen,sejtettem. Már letöltöttem, csak vártam hátha találok valami okosságot.
Köszönöm.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#158) Fori23 válasza mr_ricsi (#156) üzenetére


Fori23
őstag

A quick format megvolt, a telepítést AHCI-nél is elkezdte volna, ez biztató. Megcsináltam a partíciókat, most formázom, azután tolom át a Sea-ról az adatokat, mert még mindig nem tudom, hogy utánna látni fogja-e a win. Mit össze bénázok?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#159) mr_ricsi válasza Fori23 (#158) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''megcsináltam a partíciókat, most formázom''
Ha jól veszem ki, a Sea-n lévő XP alatt particionálod? Azzal beszophatod, mert az XP a ''System Volume Information'' mappában eltárolja a partició betűjelét. Ha később megfordítod a 2 vinyót, és a Maxtorról bootolsz, előfordulhat, hogy megkeveredik az XP, és a bootot elkezdi az egyikről, de a másikról fejezi be.
Ha ''dinamikus lemezt'' csinálsz, az meg még nagyobb szopás, mert nem lehet róla bootolni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#160) JaniS


JaniS
senior tag

Nem volt ez a topic haszontalan, épp most botlottam bele, hogy utána kellene nézni ennek a témának. És itt nagyon jól össze lett szedve. Thanks!

JaniS

(#161) mr_ricsi válasza JaniS (#160) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Örülök, hogy hasznosnak talátad.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#162) brd válasza mr_ricsi (#159) üzenetére


brd
nagyúr

Szia, nem akarok vitázni, ám már másodszor írod le helytelenül, így a pontosság kedvéért elmondom: nem a winyón tárolja az XP a partíció betűjeleket, hanem a registryben, a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices alatt.

The only real valuable thing is intuition.

(#163) csibra


csibra
tag

A topic eredeti témájához kapcsolódva: Win2k SP3 telepítője 127 MB-osnak ismeri fel a 160-as (és nagyobb) vinyókat. Szóval gyaníthatóan abba is be kell állítani a z EnableBigLba regkulcsot, és még az SP4 is kinyírta nekem egy 200-as vinyó elején lévő cuccokat. Azóta átraktam külső USB-s házba és jól működik (az usb-s ugyen nem atapi hanem scsi vinyónak látszik).

(#164) csibra válasza csibra (#163) üzenetére


csibra
tag

Jaja, most megnéztem. Win2k SP4-ben sincs benne ez a kulcs.

(#165) mr_ricsi válasza csibra (#163) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a legelső hozzászólást elolvasod, akkor kiderül, hogy az SP3-SP4-ben a kulcsot vagy neked kell létrehozni kézzel, vagy töltsd le a Maxtor progiját, és az megcsinálja helyetted.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#166) Fasten


Fasten
tag

Üdv !

Végigböngésztem a fél fórumot, de nem találtam az én problémámra utaló hozzászólást.

Szóval röviden : Samsung 200 G vinyó, asus a7a alaplap, bios frissitve. Bios lát 200G-t, remek. Windows lát 200g.t remek. Particiok 6 G ntfs, 61 G, 61 G 61 G , mind NTFS. Remek. Minden ok-nak tűnik. Windows felmegy. Sőt, be is bootol. Minden ok-nak tűnik.

Egyedüli gond : másolás baromi lassú, egy 700M körüli file több perc, néha 5-6 perc is. 1000-2000-3000KBps. Szerintem ez elég kevés :)

Kérdem tőletek : lehet köze a topicnak a problémámhoz? Vagy ez más jellegű gond ?
Nekem úgy tűnik,. mintha a gépem afféle ''pulzáló'' teljesítményt nyújtana. Hol megy faszán, hol nem.

És 1 honapja szívok ezzel :) hja, a windows sp2 integrált.

Valakinek valami ötlete ?


köszi előre is

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#167) brd


brd
nagyúr

Hát, ez sok minden lehet, először is, nézd meg, hogy nem PIO módban működik-e, aztán pedig jó lenne tudni, hogy mennyi memóriád van, mert a winnek van egy olyan hibája, hogy bizonyos feltételek mellett becachehi az egész file-t, még azon az áron is, hogy az éppen futó programokat a swapfile-ba kell helyeznie, ahonnan ugye vissza is kell olvasgatnia a másolás közben, és ha ugyanezen a winyón van a swapfile is, akkor ez okozhatja a lassulást. Aztán meg lehet még nézni a winyó SMART-ját is, hátha van mondjuk Reallocated Sector Count, ha van, akkor ezek folyamatos kimappelési próbálkozásai miatt is lehet lassú. Úgy hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#168) Fasten válasza brd (#167) üzenetére


Fasten
tag

Bocsi, közben kiderült, hogy a Bios szerint a vinyó tudja az udma 5-öt, win szerint mégis csak PIO módban megy... (Csak nem akartam duplázott hozzászólást...)

Memóriám 512 ( 2*256 333-400Mhz)

Valami miatt nem aktív a DMA. Kb úgy semmi ötletem nincs, tudsz/tudtok segíteni?

[Szerkesztve]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#169) mr_ricsi válasza Fasten (#168) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Valami miatt nem aktív a DMA''

Vagy az alaplapi chipsetdriver hiányzik (ha jól látom, ALI-s alaplapod van), vagy az IDE-kábeledet tetted tönkre a vinyó beszerelésekor.
De legelőször azt próbáld meg, hogy az Eszközkezelőben az IDEvezérlőt törlöd, majd a gépet újraindítva ismét felismerteted. Ha így megjavul, akkor pár nap múlva ismét nézd meg, és ha visszaállt PIO-ra, akkor a hsz-om elején leírt 2 dolog játszik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#170) Fasten válasza mr_ricsi (#169) üzenetére


Fasten
tag

A chipsetdriver hiányzott, így már teljesen jol működik a dolog.

egyedüli furcsaság számomra csak az, hogy az eszközkezelőben SCSI eszközökként szerepelnek a vinyók. Vagy ez normális?

De igazán nem akarok a kákán is... :) Mindenki segítségét köszönöm, persze csak aki segített :)

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#171) ajuhasz


ajuhasz
tag

Hi mindenki

Nemtudom hogy aktuális ide amit kérdezek....
olyan problémám van hogy van egy Maxtor Sata1 es 160gb os vinyóm.
ha teljesen üres és másolok rá haveromnál akkor is vannak olyan idők hogy belassul úgy hogy 1000 kb al másol de van hogy gondol egyet és 52000 kb -t al dúrja :F
Meg amikor bootolásnál vagyok és írja hoogy sata1 160gb os vinyóm van mindig az volt előtte eddig hogy LBA most LRG aszem de bisztos nem LBA miért lehet ez a PQmagic 8 at használtam de az közrejátszhat ebben? Ha igen tudja valaki hogy változtathatom meg esetleg? Ja meg Fdisk-el is foglalkoztam rajta..

de leginkább a belassulás idegel mert van hogy elront egy dvd-t ha 6x osan írom meg.
ha meg másolok haverom hoz akkor egy IE ablakot se nyitatok meg hogy megnézem a leveleimet mert kb 4 perc mire megnyitya az IE-t.

Ha találkozott valaki ilyen hibával az jelezzen vissza hogy mi a megoldás.

thx bye all :R

(#172) mr_ricsi válasza ajuhasz (#171) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''PQmagic 8 at használtam de az közrejátszhat ebben?''
Igen.

''Ha igen tudja valaki hogy változtathatom meg esetleg?''
A vinyót belerakod egy Intel chipsetes alaplapba, majd elindítod a Powermax floppyt vagy CD-t, és a LowLevelFormat Quick verziójával törölsz róla mindent.
Ezután visszateszed a gépedbe, és az XP-d lemezkezelőjével megparticionálod és formázod.

Válaszd a gyorsformázást, mert utána a scandisket is rá kell küldened, (ugyanis a lassulás lehet felülethiba miatt is). Viszont a scandisk nem ír ki semmit a hibákról, ezért végül a HDtune progi Error Scan-jét is futtasd le, ez piros négyzetekkel jelölni fogja, ha hibás szektorod van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#173) ajuhasz válasza mr_ricsi (#172) üzenetére


ajuhasz
tag

És AMD Nforce 4 -el nemmegy ?

(#174) mr_ricsi válasza ajuhasz (#173) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Próbáld ki, de amikor legutóbb néztem a Powermaxot, a leírása szerint csak intelest tudott. Ha azóta van újabb verzió... (Ráadásul nekem VIÁs lapom van)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#175) Fasten


Fasten
tag

Üdv !

Egy érdekes problémával szembesültem. Van egy 200G-s Samsung vinyóm. Az a gondom, hogy 4 particióra osztottam, az utolsó 125G-nál kezdődik. És mihelyt 2G-nél több adatot másolok rá, tehát ''beleér'' a partició a 127 G-ba, baromira lelassul, mialatt a többi partició remekül dolgozik, tehát egyedül ez az egy partició bénul meg. Chipset Driver installálva, Bios updatelve. oprendsz : xp sp2, asus a7a266 alaplap.
Lehet a 48 bites lba-val van gond, a registry-be nem nyúltam bele

Tehát mihelyt ''eléri'' a 127 G-t, gond van. Valakinek van valami ötlete?

elore is koszi

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#176) Fasten


Fasten
tag

Bocsi a dupláért, de az jutott eszembe, hogy a 200-as vinyót xp-vel formáztam, olyan Xp-vel, amin integrált sp2-es OS volt, de nem volt enablebiglba, meg semmi ilyen.

szóval lehet az a gond, h az az Xp, amivel megformáztam, nem volt bigLBA-s ?

és a chipsetdriver sem volt azon az OS-en, csak később raktam fel....

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#177) mr_ricsi válasza Fasten (#176) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''integrált sp2-es OS volt, de nem volt enablebiglba''
SP2-höz nem kell enablebiglba, és a chipsetdriver sem fontos, főleg ilyen régi alaplapnál.

A vinyó Sata vagy Pata?
Ha pata, akkor az alaplap biosa felismeri-e a teljes méretét?
Felületi hibakeresést futtattál-e a ''lassú'' partición? (Pl. HDtune)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#178) Fasten válasza mr_ricsi (#177) üzenetére


Fasten
tag

A vinyó PATA, és az alaplap bios-a bios-frissítés nélkül látta a 200g-t.

Ráengedtem a HDTune-t, a quick scan nem talált semmit, a deep search most fut.

a health status OK volt, 48 bit address supported

nem lehet, hogy az alaplapom kevés ehhez a vinyóhoz?

ugyanebben a topicban volt jópár hónappal ezelőtt egy ugyanilyen probléma ( asusa7a deszka nem szereti a ''nagyobb'' vinyókat)

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#179) Fasten


Fasten
tag

Elindítottam a HDTune deep search-öt.

131G-ig 48-52MB/s - kel ment, de mihelyt elérte a 131G-t ( a kritikus határt ), visszaesett a sebesség 3MB/s-re. Hibát továbbra sem talált, de nem vártam meg, míg végigér.
(jah, és habár közben olvastam, de úgy láttam ,mintha újraindult volna a scan a ''határnál'')


Szóval mihelyt eléri a 131G-t, lelassul...


Érdekesség, hogy még a quick scan is látványosan gyorsabb volt a 131GB előtti részeknél

[Szerkesztve]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#180) mr_ricsi válasza Fasten (#179) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A particiókat az XP telepítőben hoztad létre, vagy csak a boot particiót, aztán a többit meg a Lemezkezelőben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#181) Fasten válasza mr_ricsi (#180) üzenetére


Fasten
tag

A partíciókat mindet XP lemezkezelőben hoztam létre, a 80as vinyóm volt master, arról bootoltam, majd létrehoztam a particiokat a 200-ason lemezkezelővel, majd átkötöttem a 200-ast Masterra, xp cd berak, és telepít.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#182) mr_ricsi válasza Fasten (#181) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha ki tudod üríteni a ''lassú'' particiót, akkor töröld, és hozd létre újra, így, hogy a vinyó a ''rendes'' helyén van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#183) Fasten válasza mr_ricsi (#182) üzenetére


Fasten
tag

A 200-as vinyó most Primary Masteren van, és már próbáltam törölni a lassú particiót, majd lemezkezelővel újra létrehozni. Eredmény ugyanaz : kb 3G adat megy fel rá, ott megtorpan, akár másolás közben is, és teljesen belassul...

Kezdem feladni :)

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#184) Esther


Esther
tag

Udv!
Olvastam mar itt eleg sok okossagot, annyira,h. mar a tul sok info miatt kerjek tanacsot.
Helyzet a kovetkezo:
Jelenleg minden egy samsung 80G p-ata hdd-n van. Weszek melle egy WD 320G s-ata winyot. Rendszert is szeretnek ujratelepiteni[szeretne a fene! - muszaly :O ]
Ezt szeretnem vegeredmenynek:
Sams.80g -> 4,5g -> swap;
10g -> rendszer;
20g -> telepitett programok
40g -> egyeb
WD 320g-> 2x 107g[ekkora a lemez]
2x 53,5g [harmadik lemez elfelezve]
Hogyan vigyem veghez?:F
Most XP sp1 van fent. felteszem a sata drivert, majd a megtartani szandekozott adatokat atteszem a wd-re.
Utana format C -> XP sp1 feltesz, es telepites kozben particionalom a 80 as hdd-m ->ezutan rogton sp2 fel ->majd sata driver fel es a wd rol visszamasolom az adatot. -> ezutan particionalom a wd-t
Igy lehet gondom a big lba val? Ennel van jobb megoldas? Ha igen mi az? :F
Igen fontos lenne,:B mert valoszinu ma vagy kedden erkezik a WD es a rendszer mar nagyon megerett egy ujrarakasra!

Elore is koszi!
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#185) brd válasza Esther (#184) üzenetére


brd
nagyúr

Mivel SP1-ed van, nem érint a probléma.
A muszáj pontos 'j'.;)

The only real valuable thing is intuition.

(#186) Esther válasza brd (#185) üzenetére


Esther
tag

Szia!
''Mivel SP1-ed van, nem érint a probléma.''
De sp2 lesz fent csak az xp-be sp1 van beepitve igy sem erint?

''A muszáj pontos 'j'.''
Teljesen igazad van csak az egyik forum ... topikjaban ezt egyszer szova tettem, + a hujet es tsait. aztan onnantol kezdve mindig kaptam valami szekalast, amig at nem tertem a muszalyra, es most itt is veletlenul igy irtam...


Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#187) Nimda válasza Esther (#184) üzenetére


Nimda
addikt

Jesszasz ennyi particiót...:Y..hát nem irigyellek...:R..;)

(#188) brd válasza Esther (#186) üzenetére


brd
nagyúr

Ami az SP1-ben van, az benne van az SP2-ben is.
Ha az SP1-nél nem gond az LBA kezelése, akkor az SP2-nél sem. Ill. SP1-nél ha hibernálni szoktál, szükség van még egy frissítésre, de ez most téged nem érint, mert az SP2-ben az is benne van.

The only real valuable thing is intuition.

(#189) mr_ricsi válasza Esther (#184) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Igy lehet gondom a big lba val?''
Lehet: az SP1-hez érdemes a biglba patch-et telepíteni.

''Ennel van jobb megoldas? Ha igen mi az?''
Az SP1-es XP-dre telepíted a patchet, aztán a WD-t megparticionálod a végleges állapot szerint (2x100+2x50). Ezután mented a menthetőt, aztán XP telepítés közben a 80G-áson minden particiót törölsz, majd újra létrehozod őket, XPsp1 telepítés, SP2 telepítés, sata driver telepítés, aztán már csak vissza kell másolni mindent az eredeti helyére.

(És ezt a partició-rengeteget tényleg gondold át mégegyszer!

Sams.80g -> 4,5g -> swap; 10g -> rendszer; <-már ez önmagában pazarló butaságnak tűnik.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#190) brd válasza mr_ricsi (#189) üzenetére


brd
nagyúr

'Igy lehet gondom a big lba val?''
Lehet: az SP1-hez érdemes a biglba patch-et telepíteni.


Lehet, de felesleges. A Microsoft szerint -de a tapasztalat is ezt mutatja- ha az SP1 telepiitve van, nem veszi figyelembe a win azt a registry bejegyzést.

The only real valuable thing is intuition.

(#191) liksoft válasza brd (#190) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor meg minek van? Megint egy újabb felesleges sallang?

Ha beletették, legyen korrekt, a beállítása is. Lehet, hogy nem kezeli a kernel lemezkezelője, de ha a rendszer része, akkor BE KELL ÁLLÍTANI. Leginkább azért, hogy egyéb programok (amik ez alapján dolgoznak), tudják, mit, hogyan kell tenniük.

Amit írtál, számomra egy régi viccet juttatott eszembe. Fickó megy a dokihoz, mutatja az ujját, hogy fekete, meg büdös. Megkérdezi, hogy le kell-e vágni. Doki válasza: Nem, úgyis lerohad.

Bocsi, tudom, hogy kicsit erős, de ha nem korrektül kezeljük a dolgokat, ide jutunk: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#192) mr_ricsi válasza brd (#190) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A legelső hsz.-ban írtam:

''Az alap XP-nél a regkapcsolóval be lehet kapcsolni a 48bitet, de nem garantált a helyes működése. Az SP1-et kell inkább telepíteni.

Az XP sp1-nél a M$ szerint alapban be van kapcsolva a 48bit, a Maxtor szerint viszont nincs, azaz külön be kell kapcsolni. (A Maxtor javaslatát érdemes megfogadni, mert ha nincs igaza, akkor sem árthat, ugyanis az M$ írja, hogy hiába van regkapcsoló, az XP nem veszi figyelembe.)

Az XPsp2-re nem ír senki semmit.''

Az a véleményem, hogy ha az adataink biztonságáról van szó, akkor inkább tegyünk 10 felesleges lépést, mint hogy 1 szükségeset ne tegyünk meg. (aztán aki akar, egyetért velem, aki nem, az meg majd Liksoft ügyfele lesz idővel :)) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#193) brd válasza liksoft (#191) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt ne tőlem kérdezd, nem én készítettem a windows-t. :) Az biztos, hogy az említett bejegyzés SP1 (ill. még egy atapi.sys frissítés a hibernálás miatt) esetén nem oszt, nem szoroz az a bejegyzés, jónéhány gépet összeállítottam már ilyen software-vel, ''nagy'' winyóval és emiatt nem volt vele probléma.

The only real valuable thing is intuition.

(#194) mr_ricsi válasza brd (#193) üzenetére


mr_ricsi
veterán

XP és SP1-ből összemüxölt telepítőkészletnél tapasztaltam, hogy telepítés alatt még nem kezeli a big vinyókat. Ezért jobbnak látom óvatosnak lenni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#195) mr_ricsi válasza Fasten (#183) üzenetére


mr_ricsi
veterán

... esetleg egy új IDEdriver az alaplapi chipset gyártójától?

... illetve: másik IDEkábellel nem próbáltad?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#196) Esther válasza mr_ricsi (#189) üzenetére


Esther
tag

Köszi!

A WD megerkezett. Hamarosan nekiallhatok a nagy munkanak.
''Sams.80g -> 4,5g -> swap; 10g -> rendszer; <-már ez önmagában pazarló butaságnak tűnik''

A swapot valoszinuleg +hagyom 3G re [2,2-t mar hasznalt] Viszont ha a rendszerbe szeretnem rakni az alaplapi+vga+ hang + egyeb drivereket, illetve XP prof+sp2-t +frissiteseket, akkor mennyi legyen neki ami biztosan gond nelkul eleg lesz?
A wd-t hogy osztanad fel, ha 2 felhasznaloe lesz? 2x 1 lemez + 2x 0,5lemez??

Elore is koszi!
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#197) Steelheart


Steelheart
senior tag

Most ez kicsit off lesz a témához, mert ez csak 120 GB-os Winchester, de ide reményeim szerint elég sok HDD-hez értő ember kukkantgat be...

Vettem egy új MAXTOR U-ATA133 120 GB-os vinyót, beraktam, PMagiccel particionáltam egy primary-ra meg két logikaira vagy mi a szösz, a Primary aktívra raktam a WinXP rendszert, telepítőből újrapartícionáltam. Aztán már az egész Wint jól beállítottam (még szerencse, hogy a dokumentumokat már a SATÁsra állítottam vissza, de még így is jelentős adatvesztésem van...) és ekkor egy újraindítás után kijelzi, ogy hiányzó NTLDR. Restart, WinXP bootCD be, javítókonzolból javítani akartam a bootfájlokat. Csakhogy ekkor ért a villámcsapás: Az egész 120 gigás lemez egy nagy partícionálatlan terület! Eltűntek a partícióim, és rajta egy csomó fontos dolgom. Elvileg még rajtavannak, csak hát nincsenek partíciók... Azóta még nem nyúltam hozzá ahhoz a winchesterhez, most máshova telepített rendszerről írok.

1: Mi okozhatta ezt? Én egyszerűen nem tudom elképzelni, hiszen semmi különöset nem csináltam a rendszerrel, az egész előtt már legalább 20szor újraindítottam a rendszert és csak alapdolgokat telepítettem, mint böngésző, vírusirtó, office stb. Esetleg valamit rosszul csinálhattam? De mit?
2: Megmenthetőek-e még az adataim a HDD-n, esetleg vissza lehetne-e állítani az egész lemezt az eredeti állapotra? Az egyik partíciómon 5 giga installom volt, amit nem szeretnék újra letöltögetni... Meg egy tiszta Win telepítés, már tényleg csak a Windows-témákat kellett volna beállítani, és nem szeretném újratelepíteni, rengeteg dolgom van még a szünetben... A fél életem Windows reinstallal megy el! :(((

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#198) brd válasza Steelheart (#197) üzenetére


brd
nagyúr

Az utolsó helyes működés és a hiba jelentkezése között nem vettél ki/tettél be winyót a gépbe, vagy raktál át másik vezérlőre, csatornára?

The only real valuable thing is intuition.

(#199) Steelheart válasza brd (#198) üzenetére


Steelheart
senior tag

Szimplán Restart, szal nem. Bár nem tudom, ha jól visszaemléxem - na meg így utólag vettem észre -, lehet hogy volt egy kis áramkimaradás, pont mikor már csak sötétség volt a képernyőn, de a winchester már ment, mert a HiFin elment az óra.

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#200) mr_ricsi válasza Esther (#196) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2,2-t mar hasznalt''
Mennyi memória van a gépben, és a WD állandóra lesz a gépben, vagy mobil rack segítségével időnként eltávolítható?

''A wd-t hogy osztanad fel, ha 2 felhasznaloe lesz? 2x 1 lemez + 2x 0,5lemez??''
Ha XPProf az oprendszer, akkor egybe az egészet NTFSre. Ha a 2 felhasználó közül az egyik nem rendszergazda, akkor jogosultságkiosztással lehet szabályozni, hogy melyik mappákhoz férhet hozzá, ill. még lemezméret limitet* is be lehet neki állítani.
(Ha igazságosan -50-50%- osztod a lemezt, előfordulhat, hogy míg az egyik területe kong az ürességtől, a másik meg éppen helyszűkével küzd, mert kapott pl. 30 dvd filmet. :) )

*mennyi az a max hely, amit elfoglalhat a lemezből.

Ui: ez csak a véleményem ill. javaslatom, automatikusan nem fogadd ell, hanem gondold végig, hogy nem jobb-e, mint a te terved.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.