Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) lazydog válasza Krono (#400) üzenetére


lazydog
addikt

Próbálkozhatsz külön boot-manager programmal is (szintén Acronis), akkor nem gond, hogy nem csinál boot-menüt a visszatolt XP.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#402) mr_ricsi válasza Tosee (#390) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''És esetleg a Biosban nem lehet valamit áttálítani, vagy valami mást csinálni, hogy az is felismerje a teljes méretét?''
Ha a biosban LBA-ra van állítva, akkor egy biosfrissítés jelenthet csak megoldást.

''Vagy nem gond hogy csak 136-nak ismeri fel?''
A M$ hivatalos álláspontja szerint lehet belőle gond.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#403) mr_ricsi válasza Krono (#396) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez azt jelentené, hogy le kellene törölni, ill formázni a jelenlegi partíciót?!''
Vagy beraksz a gépbe még egy vinyót (akármilyen régi-kicsit), és ha a Dost akarod indítani, akkor a BIOSban a második vinyót állítod előre a bootsorrendben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#404) Tosee válasza mr_ricsi (#402) üzenetére


Tosee
őstag

A Bios frissítést hogyan kell elképzelni? Leszedem a frissítést a netről, ami tömörítve jön le. Csinállok egy rendszerindító lemezt, és felmásolom rá a kitömörített file-okat. Bootolok, és elindítom a frissítést. Ez jó így? Vagy nem így működik?

Egyébként a Biosban Auto-ra van állítva, de ha átrakom LBA-ra akkor is csak 136Gb.

Még azt megkérdezném tőled is, mert kíváncsi lennék a véleményedre, hogy az alaplapom márkája Shuttle AV41. Találtam hozzá frissítést, de az 2002-ben készült valamikor. Találtam még Shuttle AV41P-hez 2003-ban készült frissítést. Melyikkel frissítsem a biost? Nem lenne belőle gond ha az AV41P-vel frissíteném?

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#405) Loretto válasza Tosee (#404) üzenetére


Loretto
veterán

Biost leszeded, illetve egy flashelő programot, ezt boot lemezre rakod. Ám ezelőtt tanulmanyozd az alaplapod user manualjat, azon belül a bios update részt.

Soirée...

(#406) mr_ricsi válasza LordX (#385) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha pl. a registryt írta volna a rendszer (mert valami progi odamenti a beállításait), akkor abból reinstall nélkül nem másztál volna ki..''
A registry mindössze 2 fájl a lemezen. Ha ezek sérülése után nem indul a win, az nem a FAT32 ''gyengesége'', hanem a win-é.
Egyébként pedig a win9x registry-jét könnyedén fájlba lehet archiválni, és abból DOS módban visszaállítani. (De -természetesen- nekem sem volt akkoriban mentett registrym. :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#407) lazydog válasza Tosee (#404) üzenetére


lazydog
addikt

Ahogy írtad, annyi kiegészítéssel, hogy a DOS parancssorba beírod a flash program nevét, utána egy szóközt követően a fájl nevét, kiterjesztéssel, majd Enter. Ha végzett reboot.
Ha szerencséd van, nem lesz közben áramszünet. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#408) Tosee válasza Loretto (#405) üzenetére


Tosee
őstag

Mit értesz Flashelő program alatt? tudnál mondani egyet?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#409) Loretto válasza Tosee (#408) üzenetére


Loretto
veterán

Aminek segítségével elvégzed a frissítést. Alaplapod cd-jén egészen biztos van, ill. a gyártó supportján nézz körbe.

Más: indexen elolvastam liksoft cikkjét. Mivel nem igazán vagyok a témában járatos, valaki elmondaná mit jelent a hdd-k esetében a párnahatás? :B

Soirée...

(#410) Tosee válasza Loretto (#409) üzenetére


Tosee
őstag

Kitömörítettem abban már bent volt egy flash progi, meg még egy file /av4s007/ ez egy BIN file ez lehet a frissítés?

A Bios frissítésével nem okozhatok kárt a windowsban? Vagy esetleg az alalplapban?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#411) Tosee válasza lazydog (#407) üzenetére


Tosee
őstag

De gondolom nem a windows-os parancssorba, vagy lehet winből is? nem vagyok jártas ebben

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#412) lazydog válasza Tosee (#410) üzenetére


lazydog
addikt

Igen a.bin file a frissítés, az .exe pedig a flash-elő progi.
Ha az alaplapodhoz való a .bin, és nincs közben áramszünet, akkor nem okozhat kárt.
Általában DOS-os programok ezek, de létezik egyes lapokhoz Windows-os is. Ha elindítod meglátod.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#413) Tosee válasza lazydog (#412) üzenetére


Tosee
őstag

Köszi.mindenkinek

És ha ez a Bios frissítés nem oldja meg a problémát vagyis a nagy winchasterek felismerését /200-Gb-ot 136-nak ismer fel/, akkor van még valami megoldás?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#414) Loretto válasza Tosee (#410) üzenetére


Loretto
veterán

Windowsban nem, max a lapodban.Lazydog leírta a menetét. Reset gomb elől mindent elpakolni :)

Soirée...

(#415) Tosee


Tosee
őstag

Megpróbáltam a Bios frissítését, de ezt az üzenetet kapom:
Megkérdi hogy akarom- e menteni a biost, és ha Y/N akár melyiket nyomom akkor is ezt kapom.

The program file's part number does not match with your System!

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#416) lazydog válasza Tosee (#415) üzenetére


lazydog
addikt

Floppy-ról boot-olva csinálod?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#417) Jester01 válasza Tosee (#415) üzenetére


Jester01
veterán

Ez azért van mert nem hozzávaló a bios, úgy látszik számít az a kis különbség, hogy AV41 vagy AV41P.

MOD: innen tölthetsz biost (gyártó oldala, te vajon hol kerested?): [link]
Figyelj arra, hogy még azt is azonosítanod kell, hogy v1.x vagy 2.x. Lásd a képeket az oldalon.

[Szerkesztve]

Jester

(#418) Tosee


Tosee
őstag

Megcsináltam a Bios frissítést, nem nagy sikerrel.
Frissítettem, de most meg nincs kép, sőt még a zöld led sem világít a gépházon, csak a piros de az egyfolytába. Nem tudom mit tegyek. Nem lehet ezt valahogy visszaállítani?
''Szóval se kép se hang!''

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#419) Krono válasza mr_ricsi (#403) üzenetére


Krono
csendes tag

Ugy tettem ahogy mondtad de nem működik!

(#420) Tyberius válasza mr_ricsi (#406) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Üdvözletem! Jó ez a topik. Sose gondoltam volna, hogy a nagyvinyókkal ennyi szívás lehet... ezért örülök, hogy nem váltottam XP-re az SP2 megjelenése előtt.

Vicces, hogy egyes P4-es alaplapok BIOS-a nem látja / nem jelzi ki a 160 gigás vinyók teljes kapacitását, miközben nekem a P1-es alaplapom (ASUS P5A-B) gond nélkül látta a 160G-s maxtort... sokan el se akarják hinni :)

''A registry mindössze 2 fájl a lemezen. Ha ezek sérülése után nem indul a win, az nem a FAT32 ''gyengesége'', hanem a win-é.''

Sztem a legtöbb oprendszer esetén lehet találni két olyan fájlt, amelyek nélkül nem indul a rendszer...

Egyébként meg a Win98SE minden indításkor (de legfeljebb naponta) készít egy biztonsági másolatot a registryről, ezekből a legutolsókat megtartja, és ha indításkor sérültnek találja a registryt, automatikusan felajánlja a visszaállítását.

(#421) LordX válasza mr_ricsi (#406) üzenetére


LordX
veterán

Az, hogy nem indul a Win, ha sérült ezmegaz a fájl, az valóban a Windows hibája, de a fájlok sérülése, az a fájlrendszeré.

(#422) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nedda mijen jo kis hosszu szoaradat lett belole:- ))) de nem ez alenyeg... mondok egy jo ki stprit:
vna egy szep 160-as sata samu, felevente 1* kompletten elhagya a rajta levo cuccokat, ugy hogy particionak sincs nyoma es getdatabek kell a visszaszedesehes, majd formazas utna semmi baja, kozben kiderutl hoy egyik ismerosmnek is hasonona dgozika joszaga, nem rossz egy joszagok az ma bisztos:- ))) az a hgassag, hogy ma csak rohogni tudok rajta:- ))) szerencsere a hiacsijaiim eddig ijet emg nem jaccotak:- ))) /kop-kop-kop/

udv

neduddki

p.s. bezzeg az asztali dvd-bel levo samu-kon nemtok rohogni:- ((((((((((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#423) mr_ricsi válasza Krono (#419) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ugy tettem ahogy mondtad de nem működik!''
Kicsit részletesebben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#424) Tosee


Tosee
őstag

Megcsináltam a Bios frissítést, /nem nagy sikerrel/ annak érdekében, hogy a Bios felismerje a winchasterem: 200Gb- ból 136-os ismert fel.
Frissítettem, de most meg nincs kép, sőt még a zöld led sem világít a gépházon, csak a piros de az egyfolytába. Nem tudom mit tegyek. Nem lehet ezt valahogy visszaállítani?
''Szóval se kép se hang!''

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#425) neduddki válasza Tosee (#424) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha ez igy gazm nagy gaz... ken egy hasonlo lap amibol ki acsip, hogy elinfuljon, lementeni a a bios-t mikodeskozben be a rossz csip es oda vsszatenni a elmtettett...

udv

neduddki

p.s. vagy keresni vkit aki ir csippet, sch kornyek szokott akadni...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#426) Krono válasza mr_ricsi (#423) üzenetére


Krono
csendes tag

Nos, van a gépben egy 10 GB-os HDD (FAT 32 -re formázott, üres) amit beállítottam a biosban elsődlegesnek de nem hajlandó a DOS (3 db) installáló lemeze közül csak az elsőt elfogadni.

(#427) lazydog válasza Krono (#426) üzenetére


lazydog
addikt

Valószínűleg hibásak floppy-k. Teszteld le, mondjuk a scandisk-el.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#428) mr_ricsi válasza LordX (#421) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a fájlok sérülése, az a fájlrendszeré.''
A fájlok nemigen sérülnek a fájlrendszer hibájából. Mintahogy az 50%-ig átmásolt fájl sem lesz ép egy áramszünet után, még ha NTFS naplózta is a ''természeti katasztrófát''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#429) mr_ricsi válasza Krono (#426) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem is a floppyval lehet gond.
(És -ettől függetlenül- célszerű a másik meghajtót kihúzni (vagy legalább a biosban letiltani) a telepítés idejére.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#430) LordX válasza mr_ricsi (#428) üzenetére


LordX
veterán

A fájl nem lesz ép, de azt - a FAT32-vel ellentétben - az NTFS nagyon jól tudja. Esetleg ha fájlt módosítottál, nem a fél módosítás lesz benne áramszünet esetén, hanem a módosítás előtti, konzisztens. Ennek egy könyvelési / leltári / mittudomain fájl esetében igencsak örülni tudnak..

De mondjátok már el nekem, mi olyan nehéz azon felfogni, hogy az NTFS jóval több hiba ellen védett, mint a FAT? (Persze miután elekromágnessel felemeled a vinyót, az se fog megnyikkanni..)

(#431) liksoft válasza LordX (#430) üzenetére


liksoft
nagyúr

A file-rendszer és a naplózás két külön dolog, amit összekötnek bizonyos rendszerek. Ha valamit elkezdtél felülírni és nem fejezted be, nincs az a mennybéli aki visszahozná az eredetit. Lehet bármilyen naplózás. Írtál már file-kezelőt vagy akár csak egy redirektort? Akár csak egy nyúlfarknyi kiegészítőt is?

Visszatérve az alaphoz: az NTFS sokkal RUGALMASABB mint a FAT. Ezért ez az előre mutató, de nem atombiztosabb. Ezt hidd el nekem, a gyakorlatban sportolok velük nap mint nap.

Szerk: [link]


[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#432) LordX válasza liksoft (#431) üzenetére


LordX
veterán

Írtam.

MOD: Fogd már fel, sosem beszéltem atombiztonságról. Kisebb hibák ellen ellenállóbb. Saját tapasztalat. Az hogy fejleszakadás ellen nem véd, hát istenem, ez van, Nobel-díjat neki, aki csinál olyat.

[Szerkesztve]

(#433) Maksifül


Maksifül
senior tag

A probléma a következő.

Adott egy 160 GB-os Maxtor winchester, ami 2 részre van osztva: egy 140-es, és egy 20-as partícióra.
Egyik pillanatban azt vettem észre, hogy a 140GB-os rész, ami jóformán tele volt pótolhatatlan saját készítésű képekkel, egyebekkel, egyszercsak szinte üresnek mutatkozik... Egyetlen könyvtár maradt érintetlen, minden tartalmával együtt, a többi könyvtár pedig szőrén-szálán eltűnt!!!! De hova, és hogyan, és legfőképpen MITŐL???
Kiváltképp különös, hogy a hely ugyanúgy foglalva vagyon a meghajtón, tehát elméletileg, és remélem gyakorlatilag is rajta vannak a cuccok... akkor miért nem találom meg őket?!

HELP!!!

A mai napi jócseéekedetem annyi volt, hogy feltettem egy Avast-ot, és boot-olás közben lefuttattam, talált 3-4 írtani való dolgot, azt le is kapta, és ennyi...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#434) lazydog válasza Maksifül (#433) üzenetére


lazydog
addikt

Minden valószínűség szerint, nincs telepítve az SP2 az XP-hez. Ha így van adataid egy része, vagy az összes ment a levesbe. :(((

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#435) Maksifül válasza lazydog (#434) üzenetére


Maksifül
senior tag

Ez nem lehet a gond, ugyanis SP2-s WinXP van a gépen

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#436) lazydog válasza Maksifül (#435) üzenetére


lazydog
addikt

Eleve integrálva van az SP2, vagy utólag, a particionálás után tetted fel? Az XP-vel partícionáltál, vagy valami segédprogrammal?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#437) liksoft válasza Maksifül (#435) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 20-as a rendszer elöl a 140 a második hátul? A képeken kívül milyen file-ok és mekkora méretűek kellenek? Van másik nagy winyó amire tudsz másolatot (mentést) készíteni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#438) Maksifül válasza liksoft (#437) üzenetére


Maksifül
senior tag

Leírtam a fontosabb tudnivalókat az Adatmentéses topicba Neked...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#439) heliosphere


heliosphere
csendes tag

Hali! bocsi h nem olvastam végig mindent, lehet már válaszoltak erre aproblémára, de egy idő után már az agyvérzés kerülgetett...;) szal nézzétek el nekem.
nos a helyzet a következő: van egy 20gigás quantum winyóm azon volt a rendszer..vettem hozzá egy 250-es samsung sata2es wincsit, gond nélkül felismerte a win (sp2) és csináltam rá 3 partíciót (33,150,50)..namost 2 napig semmi gond nem volt...aztán felraktam a winxp sp2t a samsungra is és egyúttal minden cuccot átpakoltam rá a 20asról, majd a 20asról leszedtem a windowst... innentől már nem volt hajlandó felállni az addig tökéletesen futó rendszer, sőt mikor vissza akartam rakni a 20asra a windowst a telepítőben a 250eset már csak 160nak látta és mikor rányomtam h formázza a 20gigásat a telepítés előtt elkezdte szépen a másikat formázni... innentől csak nyűglődés van. most visszatettem a 20asra nagynehezen 4x-re a sp2t, de a winyót csak 160nak látja így is és csak egyben... kipróbáltam már mindent (enablebiglba, kislemezről etetés...), egyszerűen semmi nem használ. minden ami a 250esen volt iszonyatosan fontos lenne számomra.. mit lehet sztetek csinálni? van esély visszanyerni az adatokat a 250esről?(még nem írtam rá semmilyen adatot..) elsősorban az adatmentés fontos, csak azután jön h 250esnek lássa a win..

a biosban 250nek ismeri fel amúgy, de volt pár alkalom amikor meg 160nak és olyan is h felse ismerte... egyszerűen nemtok már kitalálni semmit. muszáj lenne vhogy megmenteni az adatokat. azok amúgy a második(150gb) és a harmadik(50gigás) partíción voltak. vmi ötlet esetleg??? előre is kösz!

Motorola Defy+ MB526 w/ Android 2.3.5

(#440) liksoft válasza heliosphere (#439) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs tuningolva az alaplap? Ugyanis PATA esetén kábelre gyanakodnék, de SATA winyónál inkább szinkron probléma.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#441) heliosphere válasza liksoft (#440) üzenetére


heliosphere
csendes tag

nincs tuning minden alap... most sikerült találnom egy használható GDB-t bár nem alegújabb de azzal talán sikerül... csak a kis winyóm ugye 20as amiből szabad kb15-16 és így elég nehéz lesz..:) de remélem jutok valamire.. láttam tanácsoltad a file recoveryt is..azt is leszedtem ha egyik nem talán a másik de bízim gdb-ben mindenki azt ajánlotta...
majd kiderül mi van..
ha sikerül lementeni utána mit tegyek h végre rendesen lássa 250nek ahogy az első 2 napban és ne legyen többé ilyen probléma??


közben eszembe jutott még vmi, Te talán tudsz ebben is segíteni. van egy 60as maxtorom és úgy kb fél éve egyszer csak leállások jelentkeztek aztán belassult a wincsi, majd meghalt a rendszer, utána újra kellett tennem vagy 2x..de kb pár napa alatt totál széthullott. namost az van hogy amikor rádugtam és felállt a rendszer még láttam az adatokat a winyón...rá is tudtam menni stb..de kb 10-20mp után eltűnt a winyó mintha nem is lenne ott...ha újraindítottam akkormegint 10mpig látható volt minden.. azóta pihentetem, ha esetleg vmi menthető v javítható nehogy totál tönkre vágjam addig is;) te mit gondolsz lehet még vele vmit kezdeni, javítható a hiba? mi lehet a gond? hardware probléma vagy egyszerűen vége van:D:D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Motorola Defy+ MB526 w/ Android 2.3.5

(#442) szállitó


szállitó
senior tag

üdv szeretnék egy 250gigás vinyot van egy a7n8x es alaplapom és franko xp home ot használok SP2 est amit természetesen frissit a microsoft...

a kérdésem a következö egyben akarom használni a vinyot mivel 5gb os egységeket tárolnék rajta (filmek) egy két játék böngészö letöltö...(NTFS) fálj rendszerrel.

kell e valamilyen problémára felkészülnöm ebben az esetben ??? kell e particiokat csinálnom ,esetleg valami extrát állitanom stb? köszi a válaszokat.

(#443) liksoft válasza heliosphere (#441) üzenetére


liksoft
nagyúr

HW hiba, ami nem javítható. Nagy valószínűséggel a fejszerelvény halott. Menteni talán még lehet róla, de nem protected OS alatt, hanem speciális körülmények között. Ha az adatok fontosak, keress meg. A winyó felejtős.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#444) mr_ricsi válasza szállitó (#442) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''kell e valamilyen problémára felkészülnöm ebben az esetben ???''
Igen. Ha a frissen beszerelt vinyót az alaplapi bios 137GB körülinek mutatja, akkor egy bios frissítést el kell majd követned az alaplapodon.

''kell e particiokat csinálnom ,esetleg valami extrát állitanom stb?''''
Az új vinyón nincs semmi, így természetes, hogy először particionálnod és formáznod kell. (1db NTFS elsődleges particiót csinálj. Dinamikus kötetet semmiképp!!!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#445) szállitó válasza mr_ricsi (#444) üzenetére


szállitó
senior tag

köszi

(#446) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Lefuttatom a DOS parancssor alatt a CHKDSK vagy /f parancsot a 3. lépés után elkezdi ellenőrizni az USN Journalt. /A winchaster amin futtatom SAMSUNG SP2014N 200 Gb./

A kérdésem az lenne, hogy ezzel USN Journallal mit ellenőriz, és hogy kell-e fokozott figyelmet fordítani rá, vagy miért ellenőrzi, mert eddíg nem tette?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#447) Asdd2


Asdd2
csendes tag

Elindul az XP sp2-vel a telepítés 160gb-os sansung vinyóval
A vinyó 2 részre van szedve 30 és maradék.(NTFS-re formázra)
és kiírja, hogy nem lehet telepíteni erre a particióra.
Kérem segítsetek. Pata vincseszter.

[Szerkesztve]

(#448) mr_ricsi válasza Asdd2 (#447) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem lehet telepíteni erre a particióra.''
Melyikre?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#449) szállitó


szállitó
senior tag

meg van a vinyo :DD de uj kérdések merültek fel .... :F

a hátulján van (IDE) 9érintkezö ahova a jumper megy 5felül 4 alul és itt vannak külömbözö beállitások amiböl nem sokat értek az értem hogy master meg slave de a következök vannak 16head :F 15 head :F 32GB clip :F auto spin :F
és aztán maste/ slave/ cabel select/ forcing dev present

igazábol egyben 1particio 1 op rendszer (250GB) és egyedüli vinyoként akarom használni

a segitséget elöre is köszi

(#450) mr_ricsi válasza szállitó (#449) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''egyedüli vinyoként akarom használni''
Akkor ne nyúlj a gyári beállításhoz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.