Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerintetek?... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

A címben felvetett kérdés a munkára, pontosabban a munkaidőre vonatkozik.
Amikor elkezdtem dolgozni -éppen egy hete - jelenlegi munkahelyemen, mint informatikai vezető, azt hittem előreléptem a ranglistán. Akkor
még szó sem volt arról, amiről most. Rebesgették ugyan, hogy a vezérigazgató munkamániás, de ezt nem gondoltam volna. Szóval a cégnek hét
telephelye van. Természetes, hogy mivel most készülnek az SAP -t bevezetni, ezért nekem némi ismerettel kell bírnom a telephelyek speciális tulajdonságait illetően.
Magyarán szólva végig kell látogatni őket. Ez természetes. Az azonban már nem, ahogyan a vezérigazgató ezt elképzeli. Ő maga
egy Jaguárral száguldozik az országban, de nem mindenkinek van ilyen autója és nem mindenki tudja végletekig nyúzni a kocsit (az állapota miatt).

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy meddig lehet egy embert kicsavarni. Tegnap este közölték velem a jövő heti programomat. Nézzétek meg és mondjatok véleményt, hogy ez normális -e szerintetek:
hétfő: 7 -re bemegyek a céghez, utána Békéscsabára, onnan Debrecenbe kéne menni, utána esetleg haza Miskolcra.
kedd: Győrbe kell menni, (313km Miskolctól), mégpedig reggel 8 előtt kell odaérnem. Ez azt jelenti, hogy valamikor 4 óra tájékán, inkább előbb kell elindulnom otthonról. Ötig ott kell lennem, majd utána jöhetek haza, ami kábé 11 órát jelent.
szerda: a vezér Jaguárján Pestre kell menni, majd tárgyalni az Invitel, a Pantel és az Axelero embereivel (mindezt egyetlen délelőtt), utána pedig megvenni a vezér Palmtopját, majd irány Szolnok, hogy hogyan
azt nem tudom, mert autó nem lesz, lévén, hogy a főnök Pesten marad. Szolnokról esetleg haza.
Csütörtök: egész nap Győr.
péntek: Pest és Győr.
szombat: be kell menni a munkahelyre délelőtt, mert mindenki így tesz a vezetők közül.

A következő héten pedig minden kezdődik elölről. Én alapjában véve programozó vagyok, de még csak nem is én vezetem be az SAP-t, hanem egy külsős cég, akiket felkértek erre. Az én feladatom a koordinálás(?) és a majdani üzemeltetés, na meg a fejlesztés lenne. De nem tudom, hogy akkor miért nem egy későbbi időpontban vettek fel embert.

Szóval akárhogyan is számolom, ez a munkaidő minden nap 18-20 óra körül van. Előző helyeimen sosem dolgoztam 8 órát, inkább 10-12 órát, de én ezt sokallom. Azt hiszem, hogy nem kellett volna belemennem a dologba, de
csábított a vezetői poszt. Ez egyelőre inkább egy robothoz hasonló. Kérlek mondjátok el a véleményeteket.

(#2) Superman


Superman
nagyúr

Szóval: péntek: Pest és Győr.

(#3) supercow válasza Superman (#2) üzenetére


supercow
őstag

A modern, fiatal, menedzser típusú vezetők programja kb. ennyiből áll. Apám cégvezető, nagyjából ugyanezt csinálja 4 telephely között, a bátyám, bár nem vezető (de öltönyös meló) reggel 7-től este 11-ig dolgozik, majd haza és a céges notebookon befejezi, majd reggel ugyanez kezdődik, hétvégén otthoni munka, szabadság előtt 3 nap alatt 0-24 ''befejezni amit be kell fejezni'', stb.
Sajnos ez van manapság. Ha jól megfizetik és bírod, akkor csinálhatod, de én személy szerint nem vállalnék ilyen munkát.
Ha kényszerből vállaltad (kevés munkalehetőség, család, otthonteremtés stb.), akkor is szerintem közben finoman keress valami mást, ha nem akarsz néhány éven belül egészségügyi problémákat (stressz-okozta gyomorbántalmak nagyon gyakoriak a vezetőknél! pl. fekély)
Én itthon végzek munkát, saját időbeosztásom van, körülöttem a család, és szerencsére nem vagyok idegbeteg, tudok aludni stb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#4) Superman válasza supercow (#3) üzenetére


Superman
nagyúr

''Én itthon végzek munkát, saját időbeosztásom van, körülöttem a család, és szerencsére nem vagyok idegbeteg, tudok aludni stb.''

Hát jó neked. Én viszont nem vagyok menedzser, még menedzser - típus sem. Megfizetni nem fizetik meg annyira, amennyire kellene, sőt. Te milyen munkát végzel otthon?

(#5) Som@ válasza Superman (#1) üzenetére


Som@
őstag

Hm.
Ez így tényleg elég gáz.:D)
Volt olyan, hogy reggel 4 kor indulás Budapestről. Aztán Székesfehérvár -> Veszprém->Zalaegerszeg->Keszthely->Siófok->Budapest.
Olyan éjfélre én is hazaértem. Másnap pedig irány a déli határ, Pécs és környéke.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6) Superman válasza Som@ (#5) üzenetére


Superman
nagyúr

Az én autóm már nem bírja az ilyen utakat. Céges autó sem mindig van, ez igaz. A cég székhelye Miskolcon van, egy szállítmányozási Rt.

(#7) Den válasza Superman (#1) üzenetére


Den
veterán

Hát szerintem ez kibírható. Elég átmeneti dolognak tűnik, minden cégnél vannak ilyen hajtós hetek. Az is érthető hogy nem később vettek fel, mert ha később te kordinálod a területet jó ha ott vagy már a kiépítésnél.
Szóval szerintem bírd ki, ha netán a helyzet állandósul még ráérsz váltani.

www.simson4t.hu

(#8) Som@ válasza Superman (#6) üzenetére


Som@
őstag

''Az én autóm már nem bírja az ilyen utakat.''
Ezért mondom, hogy a minimum egy céges autó. Vagy pedig ha nincs, akkor béreljenek neked egyet!

Főnökkel leültél már erről beszélni?
Gondolom nem. :(

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#9) Tommmy válasza Superman (#1) üzenetére


Tommmy
tag

Hááát, ... mérlegelj! :D
Mindenkinek meg kell találnia azt a határt amit még elbír. Ha ez a meló számodra több, akkor köszönj le onnan!
Én pl. egy orvosi lézertechnikai cégnél dolgozom fejlesztési vezetőként. Mondanom sem kell milyen szintű odafigyelést jelent ez naponta. Reggel 6-ra megyek és kb. este 20 körül jövök el onnan. Szinte minden álmom sőt az egész életem a lézerekről szól. Tömény stressz az életem. Majdnem 2 év letöltött munkaidő után az ember átértékel egy csomó dolgot. Lassan befejezem ezen munkát, mert a pénz nem minden!

(#10) Som@ válasza Den (#7) üzenetére


Som@
őstag

Való igaz, kibírható. De akkor is teremtsék már meg legalább azokat a feltételeket, amikkel kibírtható.
Pl. cégautó!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#11) Superman válasza Som@ (#8) üzenetére


Superman
nagyúr

Még nem ültünk le a vezérigazgatóval erről beszélni, de 3 cégautó van. Kettőt használnak, egy pedig egy 10 tonnás kisteherautó. na ezt vezessem le Győrig. :(

(#12) Som@ válasza Superman (#11) üzenetére


Som@
őstag

''egy pedig egy 10 tonnás kisteherautó. na ezt vezessem le Győrig'',
:DDD
Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. Vizuális típus vagyok. (Azért a teherautóval indulj el időben!)

De amúgy: :(
Szerintem minél előbb mond el a fájdalmadat a vezérnek.
Vagy pofátlanul kérj egy autót, amivel rendesen el tudod látni a feladatod. Aztán csináld végig ezt a hajtást, reménykedve, hogy csak átmeneti időszak.
Való igaz, későb

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#13) Som@ válasza Som@ (#12) üzenetére


Som@
őstag

Vazz, előbb küldte! Bocsi! :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#14) Superman válasza Som@ (#13) üzenetére


Superman
nagyúr

Ezt fogom tenni, sosem volt szokásom meghátrálni semmi elől. Csak az zavar, hogy a vcezérigazgató szerint - ebből úgy látszik - az a jó munkaerő, aki értelmetlen utakat csinál és ezzel tölti ki ideje 80% - át.

(#15) Som@ válasza Superman (#14) üzenetére


Som@
őstag

''Ezt fogom tenni, sosem volt szokásom meghátrálni semmi elől.''

Egyetértek. :DDD

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#16) biker


biker
nagyúr

abszolut megértelek, nem kis utak, ha nem szoktad meg...

nekem a mult héten volt egy jó köröm, pest>zalaegerszeg>siófoknál jártam, mikor felhívtak, sürgős melő győrben, tehát győr>pest :)

sajnos néha van amit le kell nyelni, ha akarod a melót.

mikor a cégcsoport angliai egyik szerelője itt volt, akkor 2.5 nap alatt kellett vele körbejárni: pest 2telep, miskolc, debrecen, nyíregyháza, veszprém, siófok, szolnok.
és reggel értemenni szállodába, este odavinni.

ez van. ilyen cégeknél sajna.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) supercow válasza Superman (#4) üzenetére


supercow
őstag

Programozok én itthon (általában PHP+SQL) Ezt meg azt csinálom nagyon.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18) Superman válasza supercow (#17) üzenetére


Superman
nagyúr

Tudsz távmunkát találni?

(#19) Superman


Superman
nagyúr

Gondoltam referálok a munkahelyemről, legalábbis az első valódi napomról. Ma a főnöknek elmondtam az utazgatásról a véleményemet, aztán azt mondta én tudom, mikor kell lemenni a telephelyekre. Már ez meglepett, hát még az, amikor céges telefonként a sajátját adta ide. Egy Nokia csúcstelefont. Persze csak azért, mert ő még csúcsabbat vesz. Aztán a kezembe nyomta a laptopját, mondván, ő nem tudja annyira kezelni, nézzem meg, vigyem haza, stb. Szóval most ithon van és kemény GPRS kapcsolaton keresztül egy Nokia telefonhoz kapcsolva írom ezt a referátumot. A laptop paraméterei: Acer Travelmate 533LCi, 15 colos XGA TFT LCD, Mobil Intel Pentium 4 2.0GHZ-M, 512MB DDR ram, 30GB HDD, DVD/CD-RW combo, stb. :)
Na de majd még meglátjuk, hogy mi lesz...Ez csak a kezdet.

(#20) Som@ válasza Superman (#19) üzenetére


Som@
őstag

:P

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#21) Superman válasza Som@ (#20) üzenetére


Superman
nagyúr

Kösz. :)

(#22) neduddki válasza Superman (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vezetoi allas ide/oda en sikaitva menekulnek, en Pest hatarain belul csinaltam a rohangalast kismillio ceg kozott, de ramszoltak odafontrol hgogy talan lasitani kene, azota szepen nyugodtan, oregesen raerosen rontom 5-6 hejejn az idomet, akkor megyek mikor akarok ha nincs kedvem akkor majd holnap, es mindenki tugya hogy 10 elott engen baszogat5ni folosleges ugyik ki vagyok kapcsolva.... ja es ami alegfontosabb legyszives vagyok, es nem mint a szep es okos managergyarekek kozot hogy mier nemmukodikcsinadmeg...
Termeszetesen a piz is kevesebb, de csereb jarok... /ami nem egy elhanyagolhato dolog:-)))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) divot válasza Superman (#19) üzenetére


divot
veterán

Akkor lassan visszamondhatot a chellot. :D

(#24) Superman válasza divot (#23) üzenetére


Superman
nagyúr

Gondolkodom rajta. :)

(#25) divot válasza Superman (#24) üzenetére


divot
veterán

Megértelek.

(#26) karib


karib
addikt

Hajtós időszak adódhat a minden helyen, főleg a versenyszférában. Állandósult hajtás viszont értelmetlen, szerintem nem ér annyit az egész. Ha normális a cég, a vezető, akkor lehet vele beszélni. Nem feltétlen vannak a feletteseid, vagy a munkát rád osztók képben, hogy valójában mit is kell csinálnod, ez mennyi időt vesz igénybe, hogy lehet jól megcsinálni. Ideális esetben nyugodtan próbálj meg kommunikálni, hogy itt valami nincs rendjén, ha meg tudod mutatni, hogy miért jobb a cégnek úgy, ahogy te képzeled, akkor elvileg nyert ügyed van (személyes dolgokat most zárjuk ki). Ha normális helyen vagy, megértik, kidolgoztok működőképes munkatempót, feladatokat, mert a cégnek szerintem sokkal nagyobb veszteség, ha instabilak a munkatársak (fáradt, beteg stb.). Persze ezt kevés cégvezető látja be, sok középvezető pedig inkább erőfitogtatásból hajt, illetve hajtja a beosztottjait. Ha meg nem lehet értelmesen kommunikálni a feletteseiddel, akkor komolyan el kell gondolkodni, hogy jó helyen vagy-e, megéri-e ottmaradni. Az érme másik oldala, hogy a beosztott se éljen vissza azzal, hogy a vezető nem lát mindent. A pofátlan alkalmazottak (is) adják az okot az esztelen szabályalkotásokra, azok vaskalapos betartására, értelmetlen munkatempóra. Tehát ideális esetben a megfelelő ellenőrzések mellett alapvetően fontos a bizalom vezető és beosztott között, a vezető hozzáértő beosztottjának delegálja a feladatot, aki cserében nem lazsál, nem él vissza a tudásával (de nem is hagyja magát kizsákmányolni).

Konkrétan a te esetedben: te tudod, hogy milyen feladatokat kell elvégezni, azok időszükségletét, célszerű sorrendjét. Ha a főnököd nem ért a számítástechnikához, az SAP-hoz sem ért valszeg, tehát könnyen elképzelhető, hogy hallgat a te véleményedre, vagy legalábbis figyelembe veszi - valszeg nem azért vettek téged fel, hogy autózgass, azt minimálbérért sokan örömmel megcsinálnák, sejtésem szerint olyan tudásod van, ami érték a cég számára, ezt ne feledd. Továbbá, ha ilyen elfoglalt a főnök, valszeg nincs arra ideje, hogy neked is a legideálisabb időbeosztást állítsa össze. Legyél konstruktív, ne csak azt mondd, hogy ez így embertelen (egyébként tényleg az), hanem lehetőség szerint tegyél javaslatot arra, hogyan lehetne jobban megoldani. Ha láthatóan jobb a megoldás, neki csak rá kell bólintania, de nem kellett agyalnia rajta, hogy neked hogy is lenne a legjobb. Lehet, hogy senkinek sem fájna, ha 2 nappal tovább tart bejárni mindent - de az is lehet, hogy valamiért most tényleg rohanni kell, akkor viszont neked kell alkalmazkodni.

Próbálj élhető munkakörülményeket kialakítani (nem kialkudni és nem kiverekedni) magadnak, ha nem megy, akkor döntsd el, hogy megéri-e maradni.

Department of Redundancy Department

(#27) supercow válasza Superman (#18) üzenetére


supercow
őstag

írj egy mailt hogy mikhez értesz, épp keresek programozót magam mellé, mert nem bírom szusszal. A többi nem publikus :P

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28) Superman válasza supercow (#27) üzenetére


Superman
nagyúr

Holnap este írok mailt, mert ma még nagyon sok a dologom. Egyébként kösz az ajánlatot. :)

(#29) Superman válasza karib (#26) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát karib...mit tehetnék ehhez hozzá? Teljesen igazad van, csak egyetérteni tudok veled. Kimerítő elemzés volt. :)

(#30) Superman


Superman
nagyúr

Teljesen érzelemmentesen írom le a mai napomat, kíváncsi vagyok mit döntenétek a helyemben, vagy mit szóltok ehhez, Szóval túl korán örültem, vagy nyigodtam meg.

Ma reggel öt órakor felutaztam Pestre, hogy tárgyaljak a Pannon GSM és a Pantel képviselőivel, a csoportos telefonkedvezmény (flottakedvezmény) és az IP alapú VPN ügyében. A vezérigazgató bekérette a Westel és a Vodafone hasonló ajánlatait is. A Westel nem küldött semmit, a Vodafone küldeményét meg nem adta ide nekem a vezérigazgató titkárnője, pedig állítólag elküldték. Tegnap este én mentem el utolsónak, késő estig vártam a vodafone ajánlatát, de nem jött. Akkor még nem tudtam, hogy a titkárnő kiszúrt velem. Mindegy, gondoltam a vezérigazgató úgyis a Pannonnal akart megállapodni és rám csak a panteles VPN szakértő miatt van szüksége. Jeleztem mindezt felé, aztán ennyiben maradt a dolog.

Ma reggel aztán elmondott minden idiótának, hogy én őt mennyire megaláztam és mennyire nevetséges helyzetbe hoztam a tárgyaláson, mert ezt meg azt a havarját kellett volna felhívni és akkor a Westeles szerződés is el lett volna intézve (megjegyzem, ha hozzá fordultam, ordítva azt válaszolta, hogy oldjam meg, ezért vett fel), le lett volna kérve és hol van a panteles ember (nem én szerveztem, ő beszélt vele, de ezt is én vittel el). Hogy ne szaporítsam a szót. Fél óráig üvöltözött velem, közben minden második szava, ill mondata ez volt, hogy ''elmész te a jó kurva anyádba'', meg ''a faszom a füledbe te seggfej''.

Megfenyegetett, hogy kirúg, de én ezt nem várom meg, hanem holnap szépen kilépek. Azt hiszem, hogy - még ha hibáztam volna is - ez nem kultúremberhez méltó tárgyalási mód, mintha legalábbis megkárosítottam volna 100 millióval.
Két diplomám van, könyveket fordítottam és akkor ez történik velem. Részemről lezárva, de a véleményetekre még kíváncsi vagyok.

(#31) detri válasza Superman (#30) üzenetére


detri
aktív tag

Jézusom... Részvétem. :(
Ejjde rühellem az ilyen rohadt embereket...

(#32) Tompo válasza Superman (#30) üzenetére


Tompo
aktív tag

Felálltam volna és ugy orrba@sztam volna hogy belegebed! Mindennek van határa, de egy főnök soha nem beszélhet a beosztottal ilyen hangnemben. Simán told el a biciklit onnan...

(#33) detri válasza Superman (#30) üzenetére


detri
aktív tag

Nekem ez semmi pénzt nem érne meg, egyértelmő, h otthagynám.
És ezután törném a fejem, h hogy tudnám én is megalázni ezt az embert. (és ennyiben maradna a dolog, nem csinálnék semmit sajna)

(#34) divot válasza Superman (#30) üzenetére


divot
veterán

Ne mondj fel, könyörgök! Ne add meg neki ezt az elégtételt! Egyszerűen csak a következő időszakban a lehető legszarabbul végzed a dolgod, kurávra ne tartsd be a határidőket, állandóan késs el, viszont te menj el leghamarabb. A végeredmény ugyanaz lesz, mint amit a felmondással elérnél, viszont legalább kiszórakozod magad.

(#35) Ye_Nő válasza Superman (#30) üzenetére


Ye_Nő
tag

Szia Superman!

Szerintem teljesen igazad van, hagyd ott ezt a céget! A főnököd úgy viselkedett, mint egy áll@t! Ha már az első napokban ilyen eset történik, akkor el lehet képzelni, hogyan hová fejlődhet ez például egy-két hónap múlva... :)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#36) Som@ válasza Superman (#30) üzenetére


Som@
őstag

Uhh.
Ez így elég kemény, hát még átélni milyen lehetett. :(
Szerintem is jól döntesz, ha otthagyod őket.
Az ilyen emberektől megyek a falnak. Kár lenne szaporítani a szót. Ideje továbbállni.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#37) divot válasza divot (#34) üzenetére


divot
veterán

Ja, és mindenképpen várd meg a decemberi fizetésedet, mert ez a köcsög tutira nem fizet ki, ha most kilépsz. Ismerem a mocskos fajtáját.

(#38) Superman válasza divot (#37) üzenetére


Superman
nagyúr

Tudod engem már lassan az sem érdekel. :(
Ahol eddig voltam mindenütt jól végeztem a dolgomat és nem azért léptem ki, mert elküldtek, hanem azért mert megszűnt a cég, vagy átcsábítottak máshová.
Most alaposan melléfogtam.

(#39) divot válasza Superman (#38) üzenetére


divot
veterán

Én egyszer már elkövettem ezt a hibát. Persze tök jó volt abban a pillanatban fölállni, amikor elborult az agyam, de megbántam. Ha még egyszer ilyen helyzetbe kerülnék, már azt tenném, amit alant írtam. Megkeseríteném az életét a görénynek, hátha infarktust kap, és közben fapofával hallgatnám, ahogy üvöltözik velem. Ja, és közben minden energiámmal új munkahelyet keresnék. Édes istenem! Ha ismét ott lehetnék abban a korábbi szituációban! ;]

(#40) Superman


Superman
nagyúr

Ebben az egészben az a szomorú, hogy nem is a szakmámba vágó kérdésről volt szó, magyarán szólva nem baltáztam el semmit, nem tettem semmi helyrehozhatatlant, mégis ez lett belőle.

Ez az emberforma valami megpróbálta megmutatni, hogy micsoda hatalmas ember is ő és milyen fontos az ideje.

(#41) divot válasza Superman (#40) üzenetére


divot
veterán

Épp ezért kell megmutatnod neki, hogy micsoda apró kis féreg. Ha most kilépsz, azt fogja mondani magának, hogy micsoda balfék volt, jobb is ha elment - és elhiteti magával, hogy már megint neki volt igaza. De ha pokollá teszed az életét, akkor te már nem kerülhetsz ki vesztesen ebből a helyzetből. Különben életed végéig eszedbe fog jutni, hogy mennyire megalázott ez az ostoba véglény. Ne hagyd!

(#42) nilrem válasza Superman (#40) üzenetére


nilrem
tag

Volt egy hasonlo szitum, de nem fonokommel hanem egy saleses kocsog managerrel ez a legrosszabb fajta! En elkuldtem a budos faszba kulturaltan utanna szakmailag alaztam a fiut. Azota kussol! Ha beszolna en mar utnek, egy kurva nagy pofont megerdemelne!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#43) karib válasza Superman (#30) üzenetére


karib
addikt

Keresd meg a legjobb időpontot a lelépésre, ha megteheted. Szerintem nem érdemes bosszúálláson agyalni, a te időd értékesebb, mint hogy ilyen baromságokkal töltsd. Ha mégis oda akarsz nekik csapni egyet, valahogy úgy-olyankor lépj ki, amikor nagyon fáj nekik - nem hinném, hogy egyik pillanatról a másikra pótolni tudnának.

Azt sem árt mérlegelni, hogy ha rossz viszonyban váltok el bármi miatt, az később még érinthet kellemetlenül. Nehezebb, de biztonságosabb ellenségeskedés nélkül lelépni. Ki tudja, pár év múlva nem érdeklődik-e náluk rólad egy leendő alkalmazód, akinek nem azt kellene hallania, hogy ''jaaa, az az impertinens seggfej, emlékszem rá!'' Persze, ha a többi referenciád jó, ez nem sokat számít, de egyszerűbb, ha nem kell később összeveszéseket magyarázni (személyeskedés), hanem pl. annyival el lehet intézni, hogy nem vált be a munkakapcsolat, ezért gyorsan megváltatok egymástól.

Nézd a jó oldalát, ebből is tanultál, valszeg nem keveset. Amúgy meg veled semmi gond, tudod, hogy rendesen helytálltál, a Főnök meg kapja be :)

Department of Redundancy Department

(#44) Turmoil


Turmoil
senior tag

Hosszú túlórákra kötelezés esetén elég durva beszólás lehet:
''Az, hogy Te (mármint a főnök) utálod a családod és nem szívesen jársz haza, az nem jelenti azt, hogy az embereidnek is így kell élnie. Egyenes út a teljes egyedüllét felé''

A bejelentett utazgatásokhoz teljesen egyértelmű, hogy kocsit kell adjanak, de bérelhetnek helikoptert is:))

A taplóságra szintén érdemes udvariasan válaszolni és elküldeni az illetőt. A feladatok megoldásában kell kreatívnak lenni, a főnök gondolatainak kitalálásában nem. Arra ott van édes anyanyelvünk, melyet jó eséllyel mindenki elsajátít egy bizonyos kor eléréséig. Főnököd ezt kiegészítette még céges környezetben nem túlzottan megfelelő stílussal. Esetleg érdemes lenne rákérdezni, hogy ez a cég profiljának megfelelő stílus és esetleg a partnerekkel történő tárgyalások során is kötelezően alkalmazandó:)

Persze ha jól adod elő, akkor utána leadhatod a módosított fizetési igényedet, a kívánt autó és telefon típusával, az asszinsztenseid és beosztottaid számával. Mint vezető neked irányítani kell, azaz az üzemeltetést végezzék üzemeltetők, a fejlesztést fejlesztők, a vezetőjük meg irányítsa őket szakmailag korrektül...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#45) Superman válasza karib (#43) üzenetére


Superman
nagyúr

Igazad van. Olyannyira, hogy ma reggel meg is szabadultama cégtől. A gazdasági igazgatóval (egy hölgy az) beszéltem, aki teljesen megdöbbent a hangnemen és nagyon sajnálta, hogy elmegyek. Bár láttam rajta, hogy ismeri annyira az igazgatót, hogy tudja róla: annyira úriember, mint az az olasz maffiózó, aki babusgatja a családját a házban, utána meg kimegy hátra a kertbe és fejbe lövi engedetlen alkalmazottját.

(#46) Superman válasza Turmoil (#44) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez jó. :)

(#47) divot válasza Superman (#46) üzenetére


divot
veterán

Legalább a kedved jó lett. :) Ezért inkább ma ne is mérd meg a chello sebességét. :D

(#48) Agyasima


Agyasima
senior tag

Áhh lemaradtam, de azért adok utólag jótanácsokat: (idézet)

''egy kicsit se zavarjon, ha kirúgnak, ellenben készülj fel erre az
eshetőségre (ha már ilyen pletykák a te füledbe is eljutottak, akkor biztos
lehetsz benne, hogy hamarosan tényleg ki fognak rúgni). A felkészülés alatt
a következőket értem:
- lopj minnél több mindent haza :-) úgyse tudnak semmit rád bizonyítani,
maximum kirúgnak, ne és?
- most már nyugodt lelkiismerettel szarj bele a munkádba
- vágj alá a többieknek :-) csessz ki a sok alkoholistával
- dugd meg a munkatársnőket, ''már úgyse rúghatnak ki érte'' alapon''

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerintetek?... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.