Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105908) squir válasza Cheesy (#105903) üzenetére


squir
aktív tag

Újabb tecnika, megoldások mindig lesznek.
Ez a Seiko jó, szép, neves gyártó, jó minőség, hazai szervízháttér probléma esetére. Ha betartod az előírásokat és vigyázol rá (ezt úgy értem, hogy nem művelsz vele/benne eszetlen dolgokat. Aki órával a kezén akar aszfaltot fúrni az vegyen egy G-Shockot olcsóért, majd amikor teljesen szétment 1-2-5 év múlva, akkor vegyen helyette egy másikat) nem fog hamar tönkremenni (semmi sem örökéletű, egy 100+ éves mechaniku is a gyűjtemény közé a vitrinbe való, nem a mindennapokra).
Pecás cimborám még sok-sok évvel ezelőtt külföldön bevásárolt egy Citizen Eco-drive órát anno talán a legelső szériából. Mennyít bír? A franc tudja, eddig soha nem hagyta lemerülni. Egyszer cseréltek benne kondnezátort, de akkor sem amiatt vitte szervízbe, hanem tömítéscserére. Az órás szólt neki, hogy most már illene az óra életkora miatt, ő meg rábólintott. A Seiko solar technológiájával még nincs tudtommal ilyen hoszabb távú tapasztalat, de látatlanban merném mondnai, hogy amennyivel jobb a gyártó a Citizennél, annyival jobb ez a szerkezet is...
Nekem most egy Seiko 7A38 quartz szerkezetesem van 1981-ből pontosan (újra, egyszer már volt ilyen órám, csak hülye fejemmel eladtam, kellet ismét :DDD ). Tökéletesen működik rajta minden. Elem nem tudom mikor volt benne cserélve, de ez a szerkezet pl. kb 5 évig húzza (persze ha gyakran használom a chrono funkcuióit az jobban meríti).

Az összes többi órám svájci, mechanikus, neves gyártótól és vintage darabok (a legfiatalabb egy Fortis 1995 környékéről). Viszont mióta először megláttam ezt a Seiko solar chronot, azóta próbálom lebeszélni magam a beszerzéséről (köszi Fagyálló :W :DDD ). Eddig sikerrel kitartottam, de szerintem már nem sokáig... :B

Ez nem egy svájci mechanikus valamely patinás gyártótól, ami a luxumagazinokban szerepel, de egy remek darab.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.