Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Bad Pritt válasza gaben88 (#5950) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Még ha igaz is a 650 dolláros ár az sanszosan a Ryzen 5-ös változat lesz, nem a Z1 Extreme, az azért annyira nem top deal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#5952) kovsol válasza gaben88 (#5950) üzenetére


kovsol
titán

Az EU árakat már bruttóban adják meg, az USA meg nettó. Az már rég nem játszik, hogy 1-1 váltják amúgy.
Én pénzt merek rá rakni, hogy drágább lesz.

May the Force be with you!

(#5953) 30z.Samu válasza kovsol (#5952) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én akkor is meglepődnék, ha 330 körül lenne itthon.

Sic Parvis Magna

(#5954) nincsnév007 válasza CPT.Pirk (#5947) üzenetére


nincsnév007
őstag

de durva, sokkal jobban bejön mint a windows :D de lehet csak azért mert amit eddig játszottam az mind fent van steamen :D

(#5955) Gomez86


Gomez86
őstag

íme a "hazai" Ally cikk pár konkrétummal: [link]

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5956) CPT.Pirk válasza nincsnév007 (#5954) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a KDE az egy frankó asztali környezet. :) Egyébként kb. bármelyik KDE-s asztali környezetet használó Linux disztróval is ezt kapod mint a holoISO-val, ha felrakod rájuk a Steamet.
Pl. a Manjaro KDE Steam-el majdnem ugyanazt adja mint a holoISO, csak a SteamDeck specifikus részek nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5957) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

(#5958) sittes79 válasza sirarcheer (#5957) üzenetére


sittes79
addikt

Gondoltam tuvari elsonek kap, van partnerseg vagy csak acerrel?

(#5959) sirarcheer válasza sittes79 (#5958) üzenetére


sirarcheer
senior tag

valószínű, mert a asus rogphone-t is tesztelték. Durva, hogy van benne magyar nyelvű leírás. Kiváncsi vagyok mennyit kell várni a megrendelés után, vagy lesz kezdő készlet azonnal.

PSN: sirarcheer

(#5960) 30z.Samu válasza sirarcheer (#5957) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt hittem, hogy erre a gépre várhatunk még legalább nyárig. :Y Kellemes meglepetés, "élőben" jobban néz ki. Kíváncsi leszek a tesztre, remélem nem kell majd sokat várni.

Sic Parvis Magna

(#5961) Phoen|x válasza sirarcheer (#5959) üzenetére


Phoen|x
őstag

Rgb-s wazze.... :DDD
Micsoda faxság ez az rgb őrület manapság, legalábbis szvsz.

Go Gunners!

(#5962) 30z.Samu válasza Phoen|x (#5961) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én semleges vagyok ilyen téren. Mármint ha van, akkor tök jó, ha nincs, akkor sem vágok eret. Több esetben fel tudja dobni a kütyüket.

Sic Parvis Magna

(#5963) Cucuska2 válasza frankdelgado (#5948) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

De miért nem telepítesz a Deckre Windowst?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5964) sirarcheer válasza Phoen|x (#5961) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Gobdolom kikapcsolható. ;)

PSN: sirarcheer

(#5965) imre687


imre687
tag

Sziasztok, Szeretnék egy steam deck-t mert a munkám miatt keveset vagyok otthol. Egy Xbox Series S meg egy AOC 144hz-s Gamer monitor meg érhet egy steam deck-t? :R

[ Szerkesztve ]

üdv:imre

(#5966) oba válasza imre687 (#5965) üzenetére


oba
addikt

Nézz szét a hardverapro-n, hogy ezek a cuccok milyen árban mennek manapság, ahhoz képest lődd be a sajátodat és hirdesd meg. Nem tudjuk neked megmondani, hogy mennyiért fogod tudni eladni a cuccaidat. A deck árát pedig ismered.

(#5967) mobal válasza Phoen|x (#5961) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem a tapipad hiánya hatalmas negatívum.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5968) sirarcheer válasza mobal (#5967) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én sosem használtam, és mindig véletlenül hozzáérek és idegesít. Ally gomb elrendezése jobban tetszik, meg erősebb hardware, de ha süvít és csak egy óráig bírja max akkor nem opció nálam.

PSN: sirarcheer

(#5969) frankdelgado válasza Cucuska2 (#5963) üzenetére


frankdelgado
őstag

Még nem volt időm vele bajlódni, az a helyzet. SD kártyára telepítéstől óvva intenek, legjobb megoldás egy ilyen [link] lenne egy m.2 ssd-vel, azt arra mehetne a windóz, de ilyet nem találtam sehol a reddites bejegyzésen kívűl...vagy veszek sima külső tokot azt jó szaki módjára pillanatragasztóval hozzáragasztok a szilikon tokhoz, azt jólvanazúgy :).

(#5970) oba válasza frankdelgado (#5969) üzenetére


oba
addikt

Miért nem csinálsz külön partíciót a Windowsnak? Vagy legyél "bátor" és steamOS helyére rakd fel a Windowst. Ha nem tetszik, semeddig sem tart visszarakni rá a gyári rendszert.

(#5971) 30z.Samu válasza oba (#5970) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy mehet külső meghajtóra is WinToGo-val és akkor a belső rendszert nem kell bántani.

Sic Parvis Magna

(#5972) gaben88 válasza frankdelgado (#5969) üzenetére


gaben88
őstag

Samsung EVO Pro Pluson van egy kiherelt Win2Go W11 es nincs vele semmi bajom, lassan fel eve!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5973) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Köszi a tippeket, az a helyzet, h bevásároltam 2-3 ezer ft-os játékokból a g2a-n, úgyhogy most el vagyok látva hónapokig. A gamepass, meg a virágbolti játszás miatt egyszerűbb a win, de most arra nem is nagyon van szükségem. Ki fogom próbálni, van egy ssd-m külső tokban, arra rakok winto go-t, ha lesz időm. aztán meglátjuk.

(#5974) 30z.Samu válasza frankdelgado (#5973) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én pontosan így használom, teljesen jó.

Sic Parvis Magna

(#5975) ripla


ripla
őstag

Május 11-én fogják bejelenteni az árat, és állítólag aznap meg is jelenik. Tippre 250-300k forint között lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5976) eldiablo válasza ripla (#5975) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tippre inkább 450-500K.

(#5977) Lmh


Lmh
őstag

890-990 USD

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5978) ripla válasza eldiablo (#5976) üzenetére


ripla
őstag

Nem lesz annyi. Annyiért senki nem venné meg.

[ Szerkesztve ]

(#5979) 30z.Samu válasza ripla (#5975) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elég szkeptikus vagyok az ár kapcsán.

Sic Parvis Magna

(#5980) ripla válasza 30z.Samu (#5979) üzenetére


ripla
őstag

Ha nagyon pesszimista akarok lenni, akkor azt mondom, hogy 350, de nem nagyon mehetnek feljebb, mert a legnagyobb Deck egy százassal kevesebb, annyit meg nem ér az a plusz amit az Ally ad. Hiába nagyobb teljesítmény meg 120 hz-es kijelző, egy laikus vagy egy átlag user nem ezt nézi hanem az árát. Ha megy a játék a Decken is és kevesebbe kerül 100.000-el, akkor azt fogják venni nem az Ally-t.
A Valve arra jött rá, hogy hiába drága a fejlesztés meg az előállítás, hogyha reális áron adják, akkor hiába veszteséges az elején, idővel visszahozza az árát. A baj az a legtöbb céggel, hogy azonnal vissza akarják kapni a fejlesztési költségeket meg a 2000%-os nyereséget, pedig csak egy kicsit visszább kéne venniük ahogy a Valve csinálja, és ha nem is azonnal, de néhány éven belül nyereséget fog termelni.

[ Szerkesztve ]

(#5981) kovsol válasza ripla (#5980) üzenetére


kovsol
titán

Tegyük fel lesz 9000€. Ha az árfolyam kockázat miatt mondjuk 400Ft/€ vagy fölötte kalkulálják a magyar árat, és a német áfához képest +8% még rájön, akkor már ott toporzékolunk a 400e Ft körüli árszinten. Amúgy meg ne magyar fejjel gondolkozzon, az itteni piac csepp a tengerben. Mit venne meg egy német, francia, japán, amcsi stb?

Erre amúgy nem a valve jött rá, hanem alapvetően generációk óta ez ment a konzol piacon. Playstation és az Xbox is sokszor évekig minuszos volt a hárdverrel, de a szoftver hozta a lóvét. Asusnak nem igazán van más forrása mint a hardver. Valve meg akkor is keres ha az Asus gépeden játszasz steam játékokkal. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5982) 30z.Samu válasza ripla (#5980) üzenetére


30z.Samu
félisten

"A Valve arra jött rá, hogy hiába drága a fejlesztés meg az előállítás, hogyha reális áron adják, akkor hiába veszteséges az elején, idővel visszahozza az árát."

Plusz ugye a Valve-nak nem a konzol a fő bevétel forrása.

Sic Parvis Magna

(#5983) ripla


ripla
őstag

Az biztos, hogy 300-nál többet nem adnék érte, ha felette lesz, akkor nálam kimarad.

(#5984) Redneck válasza 30z.Samu (#5982) üzenetére


Redneck
veterán

Na meg, ha Steam Decket vesz az ember, jó eséllyel a SteamOS lesz a fő platformja, és náluk veszi a játékokat. Kíváncsi lennék, a vásárlók hány százaléka rak rá Wint, és/vagy emulátorozik vele.
Engem érdekel az ilyesmi, de kb. 80-90%-ot adok rá, hogy nem erőltetném, mert használni akarom, nem pöcsölni vele. Hamarabb veszem meg Steamre a címeket, mint hogy egyéb szoftverekben turkáljak.

Kíváncsian várom az Allyt, de valószínű, hogy nem annyiért adják, mint amennyit kifizetnék egy utazós játékgépért.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5985) 30z.Samu válasza Redneck (#5984) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is a Steam a fő, Windows-t csak GamePass esetén indítom el.

Sic Parvis Magna

(#5986) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Szerintem az ally ezzel a fehér színnel RGB-vel buzis kissé. Nem kell. :DDD A teljesítményéről szóló techinkai halandzsa nekem semmit nem mond, majd ha tesztek során ezt forintosítják, majd akkor kiderül, mit tud. A 300 ezer meg a józan ész határain túl van nálam egy kézikonzolért. Annyiból összerakok egy beugró pc-t, amit kisztrímelek telefonra, ha egérmozira vágyok.

(#5987) Redneck válasza 30z.Samu (#5985) üzenetére


Redneck
veterán

2 éve Xboxozok, de a legtöbb játékom Steamen van (plusz egyéb PC-s alkalmazásboltokban.), és mindig imádtam a handheld vonalat. Jó lenne a többi játékot és szolgáltatást is elérni, de nagyon nem akarok pepecselni, nem véletlenül váltottam konzolra. Ettől még nem zárom ki, hogy kipróbálom a dual bootot, de annyira nem akarok erre időt pazarolni. :(

Az Allynál az ár/érték dönt, és az hogy mennyire működik az ASUS gaming UI-ja. Mert jók a tervek, de ha drága, és nehézkes az egész a Win miatt, marad a Deck vonal.

Szerk:
Amúgy a Valve nagyon okosan lovagolta meg a piacot, és így értelmet nyert a SteamOS és a vezérlő kifejlesztése is. Valószínűleg ezzel térül meg a korábbi eszközökbe fektetett pénz. Ügyes.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5988) 30z.Samu válasza Redneck (#5987) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha a UI-t veszem figyelembe, akkor a Deck még mindig szimpatikusabb és ebbe a "trackpad-et" nem vettem számításba. Számomra ennek léte is szimpatikusabb. Plusz amíg élvezhetően lehet tolni Steam Deck-en a játékokat, addig úgy se fogok gondolkodni a cserén.

Sic Parvis Magna

(#5989) Redneck válasza 30z.Samu (#5988) üzenetére


Redneck
veterán

Utálom a tapipadot és az érintőt is, de nagyon jó hogy van ilyen lehetőség. :K
Az UI nagyon tetszik. Az ASUS is próbálkozik vele, kérdés mennyire lesz használható Windows alatt. Egyelőre kicsit szkeptikus vagyok, mert jól ismerem a PC-s vonalat. Mindkettő mini PC, de kicsit alma vs körte esete.

Szerk:
Ha az Ally betalál, azt hiszem hamarabb érkezhet egy Deck Pro vagy Deck 2. Tudom, üzleti szempontból ez még korai lenne, de hamar fordulhat a piac.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5990) 30z.Samu válasza Redneck (#5989) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem is jelenleg a technikai része érdekel, hogy az Asus mit hogy old(ott) meg.

Sic Parvis Magna

(#5991) eldiablo válasza ripla (#5980) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Decket közvetlenül a Valve-tól veheted meg, az Ally-t pedig kiskerből, tehát rá jön a kis és nagyker haszon is, plusz kizártnak tartom, hogy azt a hardvert pont az Asus olcsón adná.
Illetve azt sokan elfelejtik, hogy NETTÓ USD árakat közölnek a gyártók. Erre jön ugye az 1:1 USD-Euro váltás, plusz ÁFA, VÁM, nagy és kisker haszon. Máris nem 300K az árkategória.
DE, ne legyen igazam.

(#5992) 30z.Samu válasza eldiablo (#5991) üzenetére


30z.Samu
félisten

Állítólag Japánban lehet majd kapni kerből is a Steam Deck-et.

Sic Parvis Magna

(#5993) frankdelgado válasza 30z.Samu (#5992) üzenetére


frankdelgado
őstag

Akkor irány Japán, amúgy is szívesen kimennék, így meg már konkrét okom is lesz rá :). Az asus rog telefonjai is fél millát kostálnak. De ezt biztos ideadja olcsón. Másrészt ha kiskeres lesz, azok biztos rápakolnak, hogy lehúzzák a az első napon odatóduló zombik tömegét. :DDD

(#5994) 30z.Samu válasza frankdelgado (#5993) üzenetére


30z.Samu
félisten

Japánba én is elmennék szívesen. :))

Sic Parvis Magna

(#5995) Redneck válasza 30z.Samu (#5994) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem az első a bakancslistán, de ott nem izgatna egyik handheld gép sem, az tuti. :N
Pedig van tőlük első szériás Gameboyom Saitek dokkolóval, és retro Nintendo kvarcjátékok is.

Szerk:
Nekem az utolsó a 3DS volt, azóta max telefonon emulátoroztam, különféle játékvezérlőkkel. Imádom a japán vonalat, de sajnos náluk is sokat esett a minőség színvonala az elmúlt 10 évben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5996) 30z.Samu válasza Redneck (#5995) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem valahogy mindig vonzottak a kézi konzolok. Anno minden vágyam volt egy Gameboy. Volt pár éve 2DS XL-em, imádtam azt a gépet, Switch-et is szeretem, meg persze a Deck-et is. HW korlát ide-oda, azt a szabadságot imádom hogy bárhol le tudok ülni és játszani. :))

Sic Parvis Magna

(#5997) ripla válasza eldiablo (#5991) üzenetére


ripla
őstag

Hát majd meglátjuk, először a tesztek érdekelnek majd engem is természetesen. Aksi időben pl. legalább 2 órát hoznia kellene még egy grafika igényes játékkal is, de inkább 3 körül, a Deck is ezen vérzett el, hogy max. 1 óra és már sikít hogy töltsem.

[ Szerkesztve ]

(#5998) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Nekem fél éve van meg a Deck.Bevallom megmozgat a nagyobb teljesítmény de több pénzt egy kézi konzolért én sem lennék hajlandó kiadni.Ráadásul teljesen jól levagyok ezzel a géppel is.Mondjuk én Win-t még nem telepítettem rá.A STEAMOS teljesen jó mindenre is eddig.

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#5999) eldiablo válasza ripla (#5997) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én még nem nagyon találtam címet, ami 1 óra alatt megette volna normális beállításokkal az akkut. Persze más az ízlésünk, én pl. a fancy efekteket meghagyom PC-re, PS-re.

1080p, 120Hz, tuti nem fog többet tudni mint a Deck.
Az már más kérdés, hogy mennyire kell butítani a grafikát hogy 120 fps-t ki tudjon tolni magából. Mint az olcsó 120Hz-es telefonok, amin még a böngésző is akad néha, de legalább a menü smooth. :DDD
Aztán még az is kérdés, hogy a nem Vulkanban futó a címek mennyire fognak szépen futni.

(#6000) Peat;) válasza ripla (#5997) üzenetére


Peat;)
veterán

Abban nem lesz jobb, mitől lenne, lehetetlent kérsz.
A hűtés állítólag jobb jelentősen, azt viszont ellesehetné a valve a deck2-höz majd, nálam deck legnagyobb hibája, vissza kell vennem fogyasztását hogy kézikonzol legyen az én elvárásaimmal. (Mást ne zavarjon ha én játszok pl ágyban)
Tehát egy teljesítményszintről le kell mondanom és így azért van hogy gyenge a gép.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.