Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) 30z.Samu válasza ripla (#5899) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha belövik 700 dodó környékére az Ally-t, akkor az nem rossz, mert a legdrágább Deck is kb ott van. És akkor már van értelme több pénzt kiadni, mert nem csak plusz tárhelyet meg matt kijelzőt kapsz a pénzedért.

Sic Parvis Magna

(#5902) lumpy95 válasza 30z.Samu (#5901) üzenetére


lumpy95
tag

Legjobb deck, az ingyen deck :DDD Ha a jelenlegi tendencia folytatódik, akkor az ingyenes csgo ládákból egy 64-es SD, hamarosan (1-2 hónap) megy a kosárba

edit: sorry, nem válasznak akartam szánni

[ Szerkesztve ]

(#5903) gyugyo79 válasza 30z.Samu (#5901) üzenetére


gyugyo79
addikt

De most ti ezt a 700-800$/€ komolyan beveszitek egy ilyen ASUS ROG termékre ???? Jó hogy nem olcsóbb lesz már sokak szerint mint a nagyobbik Steam Deck. Miért nem azt terjesztitek, hogy 27% Áfával lesz ennyi mert az Asus arról híres, hogy azt benyeli mivel jobb arc mint a Steam sőtt sokkal jobb hardvert fog eléd rakni ugyan annyiért ....
A 700$ mellé még raksz egy "keveset" és a telefonjukat megkapod ...

[ Szerkesztve ]

(#5904) 30z.Samu válasza gyugyo79 (#5903) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért írtam, hogy "HA", mert én sem látok sok esélyt arra, hogy ez bekövetkezik. Ha saccolni kéne, kb 900-100 dodó körül lesz a gép és még lehet optimista is voltam.

Sic Parvis Magna

(#5905) nincsnév007 válasza kriszpontaz (#5896) üzenetére


nincsnév007
őstag

és akkor ez olyan játékkal is müködik amiben nincsen fsr? ez úgy is müködik hogy külső monitorra van kötve?

[ Szerkesztve ]

(#5906) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#5905) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, megy külső monitorral is.

Sic Parvis Magna

(#5907) Shade45 válasza nincsnév007 (#5905) üzenetére


Shade45
senior tag

Természetesen működik, ha a már említett feltételek teljesülnek, nem kell, hogy a játék maga tartalmazza ezt a funkciót.

(#5908) frankdelgado válasza 30z.Samu (#5904) üzenetére


frankdelgado
őstag

Felesleges agyalni ezen. Majd ha megjelenik, kiderül. A nagykonzolok esetében is erre ment a hoki, hogy melyik produkál több teraflopsot, azt most lesz a seriesx 3 éves és számomra még semmi értékelhetőt nem tett le az asztalra. Nagy duma, hogy az Ally 2szer erősebb lesz, de majd meglátjuk, h windózos játék alatt ez pontosan mit is jelent. Mindazonáltal ez lehet jó, ha valami megnyesett windóz lesz, mert egyébként az a környezet számomra kényelmesebb lenne bizonyos szempontból....

(#5909) 30z.Samu válasza frankdelgado (#5908) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is várom a teszteket, kíváncsi leszek mit fog hozni a gyakorlat. Viszont azt jó látni, hogy a kézikonzol piac kezd mocorogni, alapvetően imádom ezeket a kütyüket. :))

Sic Parvis Magna

(#5910) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Meg vette valaki a Dead Island 2-őt?Fut rendesen a gépen?

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#5911) 30z.Samu válasza Dawide@axele (#5910) üzenetére


30z.Samu
félisten

[link]

Sic Parvis Magna

(#5912) vidaila válasza 30z.Samu (#5911) üzenetére


vidaila
aktív tag

Ebben a játékban direkt azért olyan steril minden mint egy korházban, hogy a vér jobban nézzen ki? Hány éves játék a L4D sorozat? Komolyan jobban néz ki....

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#5913) 30z.Samu válasza vidaila (#5912) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fogalmam sincs, én az elsővel se játszottam, pedig valahol megvan. :D Nagy a backlog, az a baj.

Sic Parvis Magna

(#5914) ripla válasza 30z.Samu (#5911) üzenetére


ripla
őstag

A Dying Light 2 után megfogadtam, hogy soha többé nem veszek zombis játékot. Ahogy nézem, nem is akarják hogy megvegyem. ;]

(#5915) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Ha nativan elindítók egy játékot , és utána állítok be protont akkor miért tűnik el a mentésem ?

(#5916) Shade45 válasza nincsnév007 (#5915) üzenetére


Shade45
senior tag

Tipp: mert másik könyvtár struktúrát hoz létre, amikor legenerálja a proton verzióhoz tartozó kompatibilitási layert.
Ha feltúrod a rejtett rendszer mappákat, akkor a steam könyvtáron belül találni fogsz egy mappát, aminek almappái hosszú számsor elnevezést kapnak, ezen mappák tartalmazzák adott szoftverhez generált layer mappa struktúrát (mintha egy C meghajtót böngésznél Windows alatt, olyan megnevezésekkel fogsz találkozni).
Azt feltételezem, hogy ezeken a mappákon belül helyezi el a mentéseket is a rendszer; tehát ha layert (proton verziót) váltasz, akkor új mappa struktúra jön létre, a korábbit figyelmen kívül hagyva, vagyis új mentés is készülni fog.

Próbáld ki, ha visszaállítod az előző verzióra a programot, akkor megjelenik-e a korábbi mentésed.

Ez csak a saját teóriám a működésről, majd jön egy jártasabb emberke és kijavít, ha tévednék. :D

(#5917) Cucuska2 válasza Shade45 (#5916) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Továbbá: vannak játékok, ahol a Linux verzió mentése nem kompatibilis a Windows verzióval. (Tomb Raider az egyik legrosszabb.)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5918) 30z.Samu válasza ripla (#5914) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elég vegyes a fogadtatás, amit meg is értek, mivel rengeteget kellett rá várni.

Más: Felfedeztem valamit, ami számomra új. Cemu-val tolom a Zelda BoTW-t és próbáltam minél opimálisabbra csiszolni a teljesítményt. Sikerült is 40-50 közötti értéket elérni, gondoltam akkor belövöm a programban a 45fps-t és az úgy tökély. Igen ám, de volt, ahol drop-olt 30 körülre vagy az alá. Nézegettem a teljesítmény beállításokat (három pötyi), bekapcsoltam hogy a GPU fixen 1600-on pörögjön és onnantól kezdve 40-45 között van az fps, de többségben stabil 45. :Y Azt nem értem hogy ha a gép érzi hogy kellene a kakaó, akkor miért nem kapcsol rá magától.

Sic Parvis Magna

(#5919) nincsnév007 válasza Shade45 (#5916) üzenetére


nincsnév007
őstag

lehet :D próbáltam a sims 4-et (ne kövezettek meg :DDD ) elinditottam játék módban jól müködött de mondom megnézem hogy megy protonnal ott jöttek az anomáliák hogy ea app nem indul meg ilyenek. De asztali módban tökéletesen indul akkor mondom kezdek új karierrt minden elmentettem kiléptem és most asztali módból megint nincs ott a mentésem. Mondom de jó akkor hagyom ezt a játékot.

(#5920) Phoen|x válasza 30z.Samu (#5918) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ezek szerint megy frankón deck-en?

Go Gunners!

(#5921) 30z.Samu válasza Phoen|x (#5920) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megy, aha.

Sic Parvis Magna

(#5922) nincsnév007


nincsnév007
őstag

azért néha rám hozza szívbajt a deck, monitorra kötve asztali módban rá nyomok hogy sleep kapcsolnám vissza erre nem kapcsol vissza, és ujrakell inditani :D

(#5923) cami][us válasza nincsnév007 (#5922) üzenetére


cami][us
senior tag

Asztali módban előfordul.

(#5924) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Returnal

Egész játszható már.

Sic Parvis Magna

(#5925) nincsnév007 válasza cami][us (#5923) üzenetére


nincsnév007
őstag

igen abban csinálja. csak ijesztő :D

(#5926) Phoen|x válasza 30z.Samu (#5921) üzenetére


Phoen|x
őstag

Thx!

Go Gunners!

(#5927) lipothp


lipothp
tag

Sziasztok!

Van nekem egy GOG verziós Star Wars Racer-em. Amit szeretnék működésre bírni a Deck-en.
De az istenért nem sikerül :( Nagyon sokat bújtam a netet, már mindenféle verziót beszereztem, de egyszerűen nem indul.
Ezt írja ki: Unabla to open display for 3D.

Tudnátok esetleg segíteni?

Nagyon szeretnék nosztalgiázni ezzel a játékkal. Imádtam annó :)

Köszönöm!

S23 Ultra

(#5928) Shade45 válasza lipothp (#5927) üzenetére


Shade45
senior tag

Ha a legegyszerűbb megoldást szeretnéd, töltsd le az Emudeck-et, és egy PS1 romot a SW Racersből.
Ez garantáltan működni fog.

(#5929) lipothp válasza Shade45 (#5928) üzenetére


lipothp
tag

Ezt elteszem tartalékba (letöltöttem az emudecket amúgy, őszintén szólva nagy energiát még nem fektettem bele, de elég bonyolultnak tűnik a használata)
Jó lenne a PC verziót működésre bírni, mert abban esetleg tudnék mókolni a felbontással.

Köszönöm

S23 Ultra

(#5930) Shade45 válasza lipothp (#5929) üzenetére


Shade45
senior tag

Ha csak a felbontás mókolás miatt maradnál a PC verzió mellett, akkor ne tedd, mert a PSX emulátorban is tudsz felbontást, élsimítást, és egyéb grafikai kutyafülét állítani.

Plusz 1 érv a PSX verzió mellett, hogy alapból adott a kontroller támogatás, így nem kell a PC-s verzió irányítását mókolni steam alatt.

(#5931) gaben88 válasza Shade45 (#5928) üzenetére


gaben88
őstag

PS1-re nem volt SW Racers, csak N64-re! ;-)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5932) Shade45 válasza gaben88 (#5931) üzenetére


Shade45
senior tag

A nemjóját, és valóban! :Y
Kopnak az emlékek ennyi idő után, na... :DDD

Viszont látom, hogy Dreamcast-re is kijött, az pár évvel fiatalabb konzol, talán a grafika is szebb rajta.

Áhhh tudom már miért emlékeztem PSX verzióra, akkoriban a Phantom Menace-t azon toltuk, és mindkét játék 1999-ben jelent meg; a fene sem gondolta, hogy nem azonos platformokra adták ki.

[ Szerkesztve ]

(#5933) lipothp


lipothp
tag

Egyszerűen nem jövök rá mi az istenért nem indul... :D
Videókártyát nem láthatja szerintem, de hogy oldajam meg?
Próbáltam azt is, hogy Protontrick-el átállítottam a windows verziót valami régire talán 98-ra. De úgy sem jó.
Tuti valami DLL-t vagy valamit kellene feltelepíteni, és menne.

Amúgy egy rajongó csinált belőle felújított verziót, egy unreal 4-es motorral, de csak 1 pálya van, igazából ilyen nagyon kezdetleges.
Jó lenne tolni az eredetit :)

Amulátorosat azért nem szeretném, mert az amúgy is gyenge grafikájú PC-s verziónál is sokkal gyengébb :D

Ha esetleg tudnátok segíteni, ötletelni, próbálgatni nagyon örülnék neki :)

Köszönöm!

S23 Ultra

(#5934) 30z.Samu válasza lipothp (#5933) üzenetére


30z.Samu
félisten

Linux alatt Wine-al esetleg?

Sic Parvis Magna

(#5935) Shade45 válasza lipothp (#5933) üzenetére


Shade45
senior tag

Elvileg működnie kellene, ProtonDB sem ír semmi extrát a futtatáshoz:

[link]

Deck-en próbálod telepíteni?
Ha igen, próbáld ki azt, hogy egy Windows-os gépen telepíted fel, majd átmásolod a játék mappáját a Deck-re, és ott mint non-steam game hozzáadod, majd kompatibilitási módot állítasz neki.

(#5936) gaben88 válasza Shade45 (#5932) üzenetére


gaben88
őstag

Jaj, de imadtam a Phantom Menace-t PS-en! :))

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5937) lipothp


lipothp
tag

Kipróbálná valaki?
Én tényleg 1 egész hétvégén szórakoztam vele, de semmi.
Próbáltam több verziót is.
Kíváncsi lennék másnál megy-e.

Köszönöm

S23 Ultra

(#5938) 30z.Samu válasza lipothp (#5937) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én kipróbálnám, de nincs meg a game. :B

Sic Parvis Magna

(#5939) agaron


agaron
tag

Holnap ki tudom próbálni, ha addig senki.

Steam Deck | PC | PS5

(#5940) lipothp válasza agaron (#5939) üzenetére


lipothp
tag

Köszönöm! kíváncsian várom :)

S23 Ultra

(#5941) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy néz ki, hogy még a színkezelést is átalakítják a SteamOS 3.5-ben.

"We are planning on shipping our color management support with gamut mapping, HDR, SDR on HDR, HDR on SDR, and much more in Steam OS 3.5" https://www.phoronix.com/news/AMD-Color-Steam-Deck

A 6.3-as kernellel fogják implementálni a deck kontroller interface-ét kernel szinten. Ha jól értem, eddig külön drivert használtak erre de most már a kernel fogja intézni. https://www.phoronix.com/news/Linux-6.3-Feature-Recap

A 6.3-as kernel két napja jelent meg, ez fasza. Viszont a színkezeléses dolog csak most kezdődött, azt a 6.4-es kernelnél előbb szerintem nem kapjuk meg. Ha arra várnak, akkor még májusban sem kell SteamOS 3.5-re számítani. Ne legyen igazam. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5942) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Mielőtt más berakja: ROG Ally specifikációk.

6 Zen 4-es mag, Radeon 740M. Akkuról továbbra sincsen hír.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5943) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#5942) üzenetére


30z.Samu
félisten

Örülünk, Vincent? ;]

Egyébként tudom ez szubjektív, de nekem a külseje elég olcsó hatást keltő, Steam Deck sokkal jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5944) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#5943) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én nagyon kíváncsi vagyok olyan dolgokra, amik nagyon "fertőzik" a Windowsos világot - alvás problémák (modern standby), Asus driverek szarakodása, frissítések, érintőképernyő használata, touchpad hiánya.

Mert itt néha panaszkodunk kompatibilitás miatt, de legalább a rendszer nem erőltet frissítéseket, online módot van jó UI.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5945) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#5944) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze én is kíváncsi vagyok a gépre, lepjenek meg. Bár amíg tudom mire használni a Deck-et, úgy se cserélem le. Ha már Steam...tuti lesz olyan bátor, aki felpakolja az Ally-ra a SteamOS-t. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5946) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Ezt a steam os asztali verziojat nem lehet egy sima laptopra felrakni? :D

(#5947) CPT.Pirk válasza nincsnév007 (#5946) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De, lehet: https://github.com/HoloISO/holoiso

Youtube-on videókat is találsz a témában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5948) frankdelgado válasza 30z.Samu (#5945) üzenetére


frankdelgado
őstag

Biztos vannak ilyen mazochisták, akik Steam os-t raknak fel majd arra is, de én inkább szabadulnék tőle :). Alapvetően ha a megvett Steames játékokat akarod futtatni, akkor jó a Dekk, ha bármi furmányoskodást akarsz, akkor befonod a szemöldököd. Az Ally-n meg fogsz tudni bármit játszani win11 alatt. A tácspad nélkül is megvagyok vígan. A baj az, hogy sztem nálunk bőven 300k körül lesz, ott meg már veszel notebookot i5-el, meg 3050 dedikált VGa-val, ami azért jobb és az is hordozható. Legalábbis az én felhasználói szokásaimat tekintve jobb. Annyit már kézi konzolért nem adnék ki.

(#5949) 30z.Samu válasza frankdelgado (#5948) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva én a Steam Deck-től sem vártam sokat hardver alapján, aztán csak pislogtam mire képes. Ally-nál is simán megeshet az, hogy úgy sikerült optimalizálni a szoftver-hardver párost, hogy jó teljesítményt fog hozni. Ez még a jövő zenéje.

Sic Parvis Magna

(#5950) gaben88 válasza frankdelgado (#5948) üzenetére


gaben88
őstag

Ha azt nézzük, hogy az 512-es pletykált ára 650 USD, az már is 650 EUR EU-ban, ha nem több, aztán arra még jön a 27% ÁFA és egy pici "apró", akkor már is ott tartunk, hogy 320-330ezer Ft!
Nagyon kíváncsi vagyok milyen módosított W11-et raknak rá! De most úgy érzem nem fogom lecserélni a Deckkem (legyen bármennyi az ára, inkább kivárom a Deck 2-t), amit régebbi AAA játékokra, emulátorokra és indie címekhez használok! Asztali gépem nem fogja leváltani egyik sem.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.