Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) AeSDé Team válasza lipothp (#5630) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Buherálásra még a Barrier-t tudom ajánlani, ami arra jó hogy "át tudod húzni" az egeret az asztali gépedről a Deck-re, mintha második monitorként ott lenne a géped mellett. A vágólapot is megosztja, így például parancsokat is át tudsz másolgatni. Én laptopot szoktam vele vezérelni rendszeresen, WiFi-n keresztül is egész jó élmény. Még nincs meg a deck-em így tapasztalatom nincs vele, de azt olvastam hogy desktop módban működnie kell. Sajnos fájlt másolni nem lehet vele, ezért ki kell egészíteni valami más megoldással.

(#5652) cami][us válasza nincsnév007 (#5650) üzenetére


cami][us
senior tag

Nálam ment.

(#5653) gyugyo79 válasza nincsnév007 (#5650) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem, nálam dokkolva 1080 amúgy is a felbontás és abban is mennek a tartalmak a kiterjesztett asztalon és ellég sokszor szoktam streameket nézni háttér zörgésnek és sose volt vele baj.

(#5654) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Felraktam a Midnight Sunt a Deckre amit a gépemről szedett átt. Nagyon pozitív ez az új funkció. Aztán el is indítottam a játékot, hogy megnézzem, hogy fut a Decken és miután láttam, hogy okés, le akartam törölni a gépről. De nem volt ott az eltávolítás gomb amíg a Decken futott a játék :)
Amúgy a játék azon túl, hogy tök jól fut induláskor mellőzi a 2K launcert is így tényleg 100% vezérlő barát és 1 kattintást is spórol.

(#5655) nincsnév007 válasza gyugyo79 (#5653) üzenetére


nincsnév007
őstag

melyik böngészőt használjátok?

(#5656) nincsnév007 válasza nincsnév007 (#5655) üzenetére


nincsnév007
őstag

megnéztem több böngészőt, opera, edge, chrome jól müködik. Csak a mozzilában van mindenem így akkor maradok annál, meg azért kár hogy a többi böngésző nem tud magyar nyelvet.

(#5657) gyugyo79 válasza nincsnév007 (#5655) üzenetére


gyugyo79
addikt

FF-et ezt használom én is ezer éve ebben vannak szinkronban a könyvjelzőim stb a gépeimen. Chromot csak Game Módban használom a Decken mert az ott jobban irányítható.

[ Szerkesztve ]

(#5658) nincsnév007


nincsnév007
őstag

köszi. A decknek lesz valami baja ha egésznap be van dugva töltőre?

(#5659) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#5658) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem hiszem.

Sic Parvis Magna

(#5660) CPT.Pirk válasza nincsnév007 (#5658) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. Ahogy telefonnak és laptopnak se.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5661) nincsnév007


nincsnév007
őstag

:C

(#5662) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Azért látszik, hogy a REngine leginkább zárt téreknél érzi otthonosan magát. Az egyik fejezetben végig zárt részen vagy és ott majdnem végig vajsima 60fps-sel megy a játék. Közben azért azt néztem, hogy ahhoz képest tényleg elég jól néz ki Deck-en. Nyilván a 720p látszik FSR bekapcsolása mellett is, de ettől eltekintve néha pislogok milyen jól néznek ki mondjuk az árnyékok vagy jól néz ki 1-1 objektum. Pedig nincs maxra húzva a grafika.

Sic Parvis Magna

(#5663) Rocso666


Rocso666
csendes tag

Sziasztok. Lètezik valamilyen "parancs" ami lockolja a játèk fps számát ? Witcher első rèszèvel szeretnèk játszani , de a menüben 1500fps-em van 💀 . A játèk közben meg 90-100 körül van az fps. Nem lenne baj hogy ilyen gyorsan fut , csak így rengeteg energiát fogyaszt a játèk fölöslegesen. Majdnem 20W. A TDP limitet lejjebb vettem , de így az átvezetők akadoznak. A refresh rate beállításokra meg nem reagál a játèk. Gog verzió , Heroic-al telepítve. Proton Experimental futtatva.. :(

(#5664) cami][us válasza Rocso666 (#5663) üzenetére


cami][us
senior tag

Heroicos játékoknál előfordul, hogy ignorálja az fps limitert. Nálam a Hollow knight volt ilyen.

(#5665) nincsnév007


nincsnév007
őstag

És amúgy ti minden alkalomkor kikapcsoljátok vagy alvó módba teszitek a decket?

(#5666) ripla válasza nincsnév007 (#5665) üzenetére


ripla
őstag

Kikapcsolom. Alvó módban naponta merül átlag 10%-ot, és van hogy 1 héten keresztül nincs bekapcsolva, szóval nem szeretném azt, hogy használat előtt 2 óra a töltéssel menjen el.

(#5667) 30z.Samu válasza nincsnév007 (#5665) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kikapcsolom.

Sic Parvis Magna

(#5668) CPT.Pirk válasza nincsnév007 (#5665) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Általában kikapcsolom és ki is húzom, mert ha töltőn van akkor időnként felvillantja a ledet és az este zavaró. Rövidebb időre nyilván használjuk az alvó módot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5669) yodee_ válasza CPT.Pirk (#5668) üzenetére


yodee_
őstag

Szintén kikapcsolom, és pont a led felvillanás miatt szerintem nem áll le a töltés ha bedugva hagyod... Szóval én nem hagyom sosem rajta max amíg feltölt

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#5670) cami][us válasza nincsnév007 (#5665) üzenetére


cami][us
senior tag

Alvó mód és van hogy napokig a töltőn van.

(#5671) CPT.Pirk válasza yodee_ (#5669) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy működik a BMS a deck aksijában, hogy töltőre dugva hagyja 93%-ig merülni az aksit és csak azt elérve tölt rá. Ezt a folyamtot ismételgeti amíg be van dugva. Telefonok is így működnek, meg kb. minden aksiról működő modern dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5672) yodee_ válasza CPT.Pirk (#5671) üzenetére


yodee_
őstag

A normális laptopban van töltési küszöbérték állítási lehetőség és a feltöltött akku esetén azt megkerülve töltőről üzemel a gép.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#5673) CPT.Pirk válasza yodee_ (#5672) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De minek... Az emberek többségének nincs információja az aksik töltési karakterisztikájáról, így nincs mi alapján beállítania, hogy mondjuk 70, 80 vagy 90% fölött ne töltsön rá, de legalább a hasznos kapacitás egy részét elveszti egy alacsonyabb beállítással.

A deck itt annyit csinál, hogy feltöltve az aksit a töltőről üzemel tovább - és ha jól olvastam, akkor x időnként hagyja kicsit merülni a cellát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5674) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#5673) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pont most vettünk párom anyjának telefont és a páromban meg az anyjában még mindig az a hiedelem élt, hogy 12 órán keresztül tölteni kell meg csontra lemeríteni stb. Elmagyaráztam Nekik, hogy ezt már nem kell. Bekapcsolod és használod. "De mi van ha éjszakára ott marad a töltőn?" Semmi, mi lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5675) nincsnév007


nincsnév007
őstag

én 1 hete csak alvóban használom, bár én nálam most ez a pc is :D linuxban még az akkumlátor is nagyon jól bírja.

30z.Samu: És telefonos boltokban mai napig van aki ezt mondja az embereknek.

(#5676) cami][us válasza CPT.Pirk (#5673) üzenetére


cami][us
senior tag

Mintha 90%-ig engedi kisülni újabb töltésig.

[ Szerkesztve ]

(#5677) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Töltès ide vagy oda egy rip verzioju jàtèkdemot màr sikerült felraknom, isoval mèg nem boldogultam, de csak idő kèrdèse. :DDD

(#5678) kisda


kisda
aktív tag

Sziasztok!

Jövőhéten elvileg megérkezik egy 64 gigás verzióju deck, vettem már hozzá egy 512es hynix gen3 ssd-t, win11 és steam os-el kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Hogy érdemesebb használni: Win11et tenni ssd-re, a steam os-t pedig sd-ről bootoltatni, vagy fordítva? Illetve mekkora Microsd kártya szükséges?
Ha a win ssd-re kerülne és onnan lenne steamről inditva játék, döcögősebben mennének mintha steam os-ről lennének futtatva? Ha maradna a steam os ssd-n és a win microsd-ről bootolna, win alatt el tudnám érni a steam os-en keresztül leszedett játékokat?

Köszönöm a válaszokat!

(#5679) ripla válasza kisda (#5678) üzenetére


ripla
őstag

MicroSD-ből minél nagyobbat, 1 tera alatt meg se állj. Egy nagyobb AAA kategóriájú játék simán megesz 70-80 gigát.
Én a Win-t tenném az SD kártyára, minek piszkálni a gépen lévő SteamOS-t? Teljesen jó helyen van az ott, nem kell bántani. Ha esetleg vissza akarod csinálni az egészet, oda-vissza kell telepíteni, másolgatni, megint visszaállítani mindent... minek? Telepítsd MicroSD-re a Win-t, és futtasd onnan.
Viszont ebből kifolyólag Win alatt nem tudod elérni a Steam-re leszedett játékokat, ha a Steam a belső SSD-n van, a Win-t meg MicroSD-ről futtatod, mivel egyszerre nem futhat a kettő, tehát nem is látják egymást, pontosabban a Win egy sima meghajtónak látja majd a gép belső SSD-jét, de amit oda telepítettél, az csak adat, nem tudja értelmezni, alma-körte.
Azt nem tudom hogy döcögősebben futna-e, de az biztos hogy energiaigényesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5680) frankdelgado válasza 30z.Samu (#5674) üzenetére


frankdelgado
őstag

Resi 2 magyar szinkron telepitèsèben kèrnèk segítsèget, eredeti verzio. Azt irtad, h telepitetted pcn ès àtmàsoltad a fàjlokat, de pcre nem endei telepíteni, csak ha fent van a jàtèk....

(#5681) gaben88 válasza kisda (#5678) üzenetére


gaben88
őstag

Nekem a gyári 512-es SSD-n van a SteamOS és a 512-es Samsung Evo Pro Plus microSD-n a W11. De a W11-et alig használom, mert kb mindent meglehet oldani SteamOS alatt is (kivétel pl a GamePass PC-t).

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5682) Dawide@axele válasza frankdelgado (#5680) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Én asztal módban letöltöttem a telepítőt majd betettem a nem steames játékok listájába. Madj a proton verziót átállítottam 1-el régebbire a tulajdonságoknál.Ez után már futott is.

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#5683) kisda válasza ripla (#5679) üzenetére


kisda
aktív tag

Nulláról kell majd kezdenem a rendszer telepitéseket, mivel a 64-es mmc-t cserélem 512 nvme ssd-re, ezért kérdeztem hogy érdemes. Egyenlőre marad akkor ssd-n a steam os, microsd-ről meg kipróbálom win11-et.
Rendszerindítónak használt microsd kártyák nem halnak le nagyon hamar?

(#5684) zoltannagy válasza kisda (#5683) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de alap, hogy SD kártyára nem telepítunk Wint soha sem, mert elég gyorsan kinyírja az SD kártyát. Csak idő kérdése.

(#5685) kisda válasza zoltannagy (#5684) üzenetére


kisda
aktív tag

Sejtettem, viszont sokan igy használják elvileg, ezért kérdeztem.

(#5686) Shade45 válasza kisda (#5685) üzenetére


Shade45
senior tag

Csinálj egy dual boot rendszert a belső ssd-re, sd kártyára meg mehetnek a játékok, így nem lesz annyit írva az SD kártyád.

(#5687) 30z.Samu válasza Dawide@axele (#5682) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is egy megoldás. Természetesen előtte feltelepítettem a játékot és úgy tettem fel a szinkront.
Ha már szinkron, God of War munkálatok jól haladnak, Facebook-ra tettek ki 23 perces mintát. Még nem néztem rá, majd ha hazaértem, de közeleg, lassan illő volna megvenni a játékot. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5688) kisda válasza Shade45 (#5686) üzenetére


kisda
aktív tag

2 részre particionálni az 512-es ssd-t? Milyen arányba érdemes csinálni? Melyik rendszernek hagyni többet, vagy 50-50%? Tervezem hogy veszek egy usb-s nvme tokot és arrol járatni majd ha másnem játékokat.

(#5689) Shade45 válasza kisda (#5688) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezt neked kell eldöntened; én valami 60-40 vagy 70-30 arányt választanék a windows javára, a steam os pedig elérné az SD kártyát plusz háttértárnak.

(#5690) frankdelgado válasza Dawide@axele (#5682) üzenetére


frankdelgado
őstag

Eddig oké nekem is. Az offline 2 gigás verziót szedtem le, proton experimentallal az általad javasolt módon el is indult a telepítés, fel is rakta, azonban a végén megjelenik egy felület, ahol aktíválni kellett a szinkront, ott nem jelenik meg a kapcsoló, ami az útmutatóban írnak.

(#5691) frankdelgado válasza 30z.Samu (#5687) üzenetére


frankdelgado
őstag

Próbáltam volna úgy is, hogy laptopon feltelepítem és a fájlokat áthúzgálom, de csak akkor hajlandó települni, ha fent van a játék.........

(#5692) 30z.Samu válasza frankdelgado (#5691) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát igen, a játékot fel kell tenni, mert a játék mappájába kell bemásolni, ott ír felül fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5693) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy Jsaux PC0106 hátlapot a deckhez. Egyelőre még nem érkezett meg, de kíváncsi voltam, hogy van-e értelme cserélni rajta a gyári padot, szóval írtam a supportnak pár kérdést, gondoltam megosztom veletek is az infókat:
"The thermal conductivity of thermal grease is 2-2.5W/(m K)
The size of thermal grease is 47*55*2mm
The original thermal grease is soft to the touch."
Ezek alapján én kipróbálom majd egy gelid extreme thermal paddal a hátlapot, kíváncsi vagyok mit tud majd a 12 W/(mK) :))

(#5694) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Srácok, kellene egy kis segítség. Szeretném felrakni a No One Lives Forever és NOLF 2 játékokat amik a myabandonware-ről ingyen szedhetők. A probléma az, hogy ezek nem ISO fájlok, hanem CUE; BIN kiterjesztésű, amit pl. Windows-on a Daemon Tools szépen lekezel, de Linux alatt mi a megfelelő program ezek mountolásához, ami nem parancssoros, hanem DT-hez hasonló? Van még egy megoldás ugye az USB DVD, amim van is, és a lemezek is megvannak, de nem szenvednék pluszban vele.

[ Szerkesztve ]

(#5695) Shade45 válasza kriszpontaz (#5694) üzenetére


Shade45
senior tag

Telepítsd windows alatt, majd a játék könyvtárát másold át a Steam Deck-re, non-steam játékként hozzáadod a steamhez, proton kompatibilitást állítasz neki, és voilá készen vagy.

(#5696) kriszpontaz válasza Shade45 (#5695) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Na erre nem is gondoltam, köszi! :)

(#5697) gyugyo79 válasza kisda (#5688) üzenetére


gyugyo79
addikt

Aki ilyen tanácsot ad az valószínűleg nem használja így és sose használta hosszabban. Röviden ha nem akarsz sokat sz@pni (pld. frissítések után a boot rendberakásával stb) akkor SD-rer raksz egy Wint Win2Go és azt ami csak Windowson elérhető használod onnan. Akár egy 3. SD-ről amit csak akkor raksz be ha kell és bootolsz be róla.

[ Szerkesztve ]

(#5698) frankdelgado válasza Shade45 (#5695) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ezek szerint az működhet, hogy egy iso játékot telepítek windows alatt, majd fogom az egészet és elküldöm a Dekkre, majd proton és happy minden? Mert akkor a fene se kínlódik a dekken....

(#5699) Shade45 válasza gyugyo79 (#5697) üzenetére


Shade45
senior tag

SD kártya megóvás miatt kérdezett alternatív megoldást, arról szó nem volt, hogy több SD kártyát akarna cserélgetni, emiatt lett az ajánlva, ami...

#5698 frankdelgado

Az esetek túlnyomó részében, igen!

[ Szerkesztve ]

(#5700) Dawide@axele válasza Shade45 (#5699) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Nekem van egy felesleges 256 GB-os ssd-m usb tokban.Ha jól értem akkor arra is mehetne a win 11 és csak akkor csatlakoztatnám ha szükségem lenne rá?!Van valahol valami egyszerűbb leírás ehhez a manőverhez?Windows vagy Gyári Os alatt futnak jobban a játékok.Gondolom a gyári OS alatt kapnak némi optimalizálást vagy ez csak városi legenda ? :)

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.