Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) zoltannagy válasza Shade45 (#5050) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Hm, nem rossz ötlet valóban, köszönöm! :R
Ez a GTAV 108 GB-al meg kell mozgatni egy kis adatmennyiséget akkor.
Végül is ugyan úgy az Epic Storebol van, igaz a gépen is játsza volt vele stb.csak nem zavar be semmi.

(#5052) CPT.Pirk válasza zoltannagy (#5051) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyanígy moddoltam meg a Mass Effectet. Az még több GB volt, de megérte. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5053) zoltannagy válasza CPT.Pirk (#5052) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

És mindent át is húztál vele együtt komplettten az exe fájlt is stb?

(#5054) CPT.Pirk válasza zoltannagy (#5053) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a steam játék mappa teljes tartalmát töröltem a decken és felmásoltam külső hdd-ről a Windows alatt moddoltat. Azóta volt 1 frissítése a játéknak, de továbbra is megy a moddolt mappa.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5055) zoltannagy válasza CPT.Pirk (#5054) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Ja értem, azt hittem benne hagytad a fájlokat is stb. csak feülírtad de világos, jobb így lehet.
Köszi, holnap neki is fogok :D

(#5056) zoltannagy válasza zoltannagy (#5055) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Na közben átmásoltam Magyarítva, de ugyan úgy Angol maradt sajnos. Gondolom mivel mod aktivátorral van Magyarítva így "speciálisnak" mondható nem csak sima exe. Magyarítás mivel discordon ezt a választ kaptam.
"Hiába másolom át az egész játékot, ha a Linux nem támogatja a dinpout8.dll és az OpenIV.asi fájlokat".
Akkor egyenlőre leteszek erről a projektről szerintem :O

(#5057) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Azt lehet tudni esetleg, hogy akciók mikor szoktak lenni a Steamen? Vagy csak random napokat/heteket dob be?

(#5058) Lord Gabor válasza zoltannagy (#5057) üzenetére


Lord Gabor
csendes tag

Nagyobb akciókat itt érdemes követni: [link]
Viszont amit érdemes használni még szerintem, az az isthereanydeal weboldal ([link]), több helyről szedi össze, hogy hol mi akciós, tud értesítést küldeni emailben, lehet csak steam kulcsot adó weboldalra feliratkozni, plusz tudja a steam wishlistet szinkronizálni. Elvileg minden oldal megbízható, hivatalos partner oldal amikről dolgozik, nem ilyen szürke, megkérdőjelezhető legalitású oldal.

(#5059) zoltannagy válasza Lord Gabor (#5058) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm :R

(#5060) CPT.Pirk válasza zoltannagy (#5059) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Innen vettem már párszor kulcsokat steamre, gyakran jóval a steames ár alatt: https://www.instant-gaming.com/en/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5061) zoltannagy válasza CPT.Pirk (#5060) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm, megnézem :R

(#5062) zoltannagy válasza Lord Gabor (#5058) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Ez egy nagyon jó oldal, mert ahogy látom, vissza is lehet követni, hogy mennyibe került annó akciósan egy adott játék. Pont ilyen Archivet is kerestem összehasonlítási alapon.
És ahogy látom, még mindig jobb áron van most akciósan az Epicen pl: Az RDR2 mint volt a Steamen :D

(#5063) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nekem a Deck-nél az a fura, hogy felajánlja a 120Hz-et (párom TV-je tudja), be is állítom, de nem megy 60 fölé. Se a Hi-Fi Rush-nál, se a Death's Door-nál. Pedig szerintem más nem az utóbbi esetében ki tudná tolni a gép.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5064) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#5063) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen felbontásban? Ez ugye múlik a Type-C hub vagy dokkoló képességein és a használt hdmi kábel típusán is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5065) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#5064) üzenetére


30z.Samu
félisten

1080p-ben ajánlja fel a 120Hz-t.

Sic Parvis Magna

(#5066) mrviceguy válasza CPT.Pirk (#5064) üzenetére


mrviceguy
tag

A decken lévő USB-C Alt mode 1.4-et hoz, ami azt jelenti, hogy ELMÉLETILEG ha a dokkoló megfelelő (tehát tudja a 1080as 120 Hz-es HDMI 1.3-as szabványt), a kábel megfelelő (ehhez kell egy 8.16 Gbit/s-es HDMI kábel), akkor a deck leadja a jelet. (És ez még semmi ahhoz képest, amikor 4K 120hz-et szeretnél) :D

(#5067) 30z.Samu válasza mrviceguy (#5066) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az viszont simán lehet, hogy a dokkoló nem tudja kitolni a 120Hz-t. Ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5068) mrviceguy válasza 30z.Samu (#5067) üzenetére


mrviceguy
tag

Ez amúgy egy nagyon jó cucc ár-érték arányban, nekem is van egy a szekrényben. Elvileg HDMI 2.0, tehát tudnia kellene.

(#5069) 30z.Samu válasza mrviceguy (#5068) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, 17-ért vettem akciósan, eddig nagyon bevált. Igen, elvileg tudnia kéne, 2.0 kábelt is használok. Mindegy, annyira nem igénylem, csak gondoltam ha már ott van, kipróbálom. :D

Sic Parvis Magna

(#5070) TrollfateeR


TrollfateeR
csendes tag

Valaki használ DualSense kontrollert a Deckhez?
Egy Reddit posztban valami olyasmit olvastam, hogy pár funkció nem működik ami PS-en igen. Például a kontrollerbe épített hangszóró/mikrofon...stb.
Valakinek tapasztalat?

(#5071) Cucuska2 válasza TrollfateeR (#5070) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ugye ezek proprietary protokollokat használnak, amikor a konzolhoz csatlakoznak; Bluetoothon ennyi adat nem megy át. Ahogy az XBOX kontrolleren nem működnek ezek a funkciók BT-n, úgy a PS kontrolleren sem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5072) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#5071) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szomorú, pedig szívesen használtam volna a Kingstone fülesem. :(

Sic Parvis Magna

(#5073) TrollfateeR válasza Cucuska2 (#5071) üzenetére


TrollfateeR
csendes tag

Szóval az csak akkor működik ha kábellel vagy kapcsolódva az eszközökhöz? (Bocsi a hülye kérdés miatt, de eddig csak egér/billentyűzet kombót használtam)

(#5074) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#5072) üzenetére


30z.Samu
félisten

Illetve minimális input lag tényleg BT controller használatánál a Deck-nél. Nem tudom lehet-e javítani ezen (Nekem nem jut eszembe semmi), de max fél másodpercről beszélünk. Szóval annyira nem gáz, de azért fellelhető.

Sic Parvis Magna

(#5075) TrollfateeR válasza 30z.Samu (#5074) üzenetére


TrollfateeR
csendes tag

Azért ez nem hangzik túl jól így, hogy most rendeltem egy DualSense kontrollert. 🫠🫠😂

(#5076) Cucuska2 válasza TrollfateeR (#5075) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A DualSense szerintem egész jó, az XBOX kontroller horribilis számomra BT-n input laggal.

Kábellel azt írja a reddit, hogy tudod hangkártyaként használni, de nekem nincsen, nem tudom, mi az igazság.

Én nemrég vettem ilyet, mert a DualSense-hez Windowson DS4Windows kell, Linuxon nem tudom micsoda, ennek az USB-s vevője pedig működik mindenen. (Elemeset akartam volna, de olyat nem kapni sajnos.)

De miért rendeltél DualSense-et utánaolvasás nélkül? ;)

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5077) 30z.Samu válasza TrollfateeR (#5075) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezt most ne úgy képzeld el, hogy lenyomod a gombot és várni kell a csodát. De ha odafigyelsz rá, azért feltűnik, én nem figyeltem rá játék közben és nem volt gáz. De egy Hi-Fi Rush-nál azért azt a szűk fél mp-t bele kellett kalkulálni a ritmusos nyomkodásnál. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5078) Årpi válasza Cucuska2 (#5076) üzenetére


Årpi
őstag

"Windowson DS4Windows kell" - Azért ez nem teljesen igaz. Simán megy külsős programok nélkül is az új(abb) játékoknál, ráadásul nem csak Steam, hanem pl. EA Play alatt is. Persze előfordulhat, hogy kelhet mókolni, de azokra felesleges is a DualSense.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#5079) Cucuska2 válasza Årpi (#5078) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nyilván, ha támogatja a játék a PS kontrollert/DirectInputot, akkor nem kell, én nem tudtam, hogy ez mára ennyire széleskörűen támogatott lett.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5080) Årpi válasza Cucuska2 (#5079) üzenetére


Årpi
őstag

Én is meglepődtem egyébként, főleg a Steamen kívüli alkalmazások esetében. F1 2022-t kaptam meg EA kliensben és tökéletesen mennek még az adaptív ravaszok is...kellemes meglepetés volt.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#5081) 30z.Samu válasza Årpi (#5080) üzenetére


30z.Samu
félisten

És a haptikus motor mennyire jó Deck-en használva?

Sic Parvis Magna

(#5082) Årpi válasza 30z.Samu (#5081) üzenetére


Årpi
őstag

Kábellel próbáltam ki, csontra ugyanolyan volt, mint PC-n.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#5083) 30z.Samu válasza Årpi (#5082) üzenetére


30z.Samu
félisten

És az olyan, mint PS-en?

Sic Parvis Magna

(#5084) Årpi válasza 30z.Samu (#5083) üzenetére


Årpi
őstag

A támogatott játékoknál igen.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#5085) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Régóta foglalkoztat egy kérdés a steam deckkel kapcsolatban. Nekem baromi fura a touchpad működése. Olyan mintha tehetetlensége lenne, továbbcsúszik mint ameddig húzom, nagyon nehéz használni.
Videókon viszont úgy látom hogy másoknak tök jól megy.
Nektek mi erről a véleményetek? Esetleg van erre különféle beállítás és én rosszat használok?
Neten se nagyon találok erre panaszt, szóval lehet egyéni problem és egyszeruen béna vagyok.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5086) TrollfateeR válasza Lmh (#5085) üzenetére


TrollfateeR
csendes tag

Ez engem is érdekel mert nálam is ez van.
Asztali módban nem zavar de játék közben így használhatatlan.

(#5087) Cucuska2 válasza Lmh (#5085) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Bemész a beállításokba és kikapcsolod rajta ezt a funkciót, ez ilyen egyszerű.

Nem tudom mi a neve (ha tippelnem kéne, wheel van a nevében), de nem sok beállítási lehetőség van, és mindegyikhez van leírás.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5088) Lmh válasza Cucuska2 (#5087) üzenetére


Lmh
őstag

Nem találtam olyat ahol érdemben tudtam volna ezt változtatni, se asztali se game módban.
Be van kapcsolva a ravaszra klikkelés, de ez nem mindenhol működik és játékokban sem mindenhol feltétlen ravaszra bindelném a klikket.
És az egyik legidegesítőbb, amikor valami pici dologra végre ránavigáltam a kurzort és amikor a touchpad lenyomásával akarok rákattintani, akkor elmozdul. Ettől megőrülök, baromira idegesít.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5089) Cucuska2 válasza Lmh (#5088) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ugye a trackball mód az, amitől van tehetetlensége.

Az, hogy lenyomod és kicsit arrébb megy, az teljesen normális. A movement thresholddal meg tudod adni, hogy a finom mozgatásokra ne reagáljon, de szerintem ezt nem érdemes; én inkább a jobb triggert használom balgombként, és a hüvelyujjamat próbálom nyugton tartani.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5090) Lmh válasza Cucuska2 (#5089) üzenetére


Lmh
őstag

És ez a trackball mód hol van?
Amúgy a trigger klikk be van kapcsolva, de asztali módban nekem nem csinálja, nem reagál rá semmit....érdekes.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5091) gyugyo79 válasza Lmh (#5085) üzenetére


gyugyo79
addikt

Másoknál azért jó mert beállítják maguknak úgy, hogy nekik jó legyen. Ha van olyan játék amiben használnád akkor nézd meg, hogy valaki nem e csinált már egy neked is jót (töltsd le a közösségi profilokból) vagy meg kell csinálni magadnak. Ehhez érdemes YT videókat nézni amik elmagyarázzák, a lehetőségeket. mint pld ez.
Már a kontrollerükön is ez a megoldás volt így olyan videót is lehet nézni mert ugyan azon az elven működik.
Amúgy én játékoknál amiben csak lehet kerülöm ezek használatát, 95% csak stratégiai játékokba használom őket.

De a fentiek a Steamben beállított onnan használtakra lesz igaz ahol saját profilja van mindennek.

[ Szerkesztve ]

(#5092) Cucuska2 válasza Lmh (#5090) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Big Picture módban, az asztali konfigurációban állítottad be a trigger klikket?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5093) Lmh válasza Cucuska2 (#5092) üzenetére


Lmh
őstag

Nem. :N

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5094) Cucuska2 válasza Lmh (#5093) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Hanem?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5095) Lmh válasza Cucuska2 (#5094) üzenetére


Lmh
őstag

most nem is találom...
azt se találom amit te írtál. le tudnád írni pontosabban?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5096) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kis fejlemény a 120fps illetve az Xbox controller input kapcsán. Tegnap megcsináltam, hogy a TV-n beállítottam 1080p-re a felbontást és a frissítést 120Hz-re. Na így ment feljebb az fps a Death's Door-ban, igaz átlagban 80 felé nem ment, de az is több, mint a 60 és ezáltal a controller input-ja is sokkal jobb volt, majdhogynem azonnal reagált a gombnyomásra. Érdelesség, hogy ezt megcsináltam a Hi-Fi Rush-nál is, de ott nem volt hajlandó 60 felé menni.

Sic Parvis Magna

(#5097) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Ha szeretném a Mortal Kombatot most megvenném Steamen 10 euróért csak kár, hogy Tekkenes vagyok :)

(#5098) 30z.Samu válasza zoltannagy (#5097) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem mindkettő jó, bár én nagy fan lévén a Dragon Ball FighterZ-el játszottam a legtovább. :B

Sic Parvis Magna

(#5099) cami][us


cami][us
senior tag

Az Alien Isolation natív Linuxon, de mégis proton alatt fut a játék. Ilyen rossz a port, vagy valami más oka van?

(#5100) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Szemezek ezzel a Far Cry® 6-al, mert az epicen 5,997 Ft.
Kérdezni akartam, hogy mégis milyen lehet, de mivel írja, hogy "Play for free from 02/16 to 02/20! Your progression is saved if you decide to buy the game." ezért kipróbálom :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.