Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Nimrod


Nimrod
addikt

Bár látom, hogy ennek külön topic van, de fanokat érdekelhet. :)

[link]

(#952) dzsoni válasza RIV (#950) üzenetére


dzsoni
senior tag

a 10. rész után márciusig várni kell

Nem kell. A Sky One okt. 18.-án kezdi el az SG1 10 ill. az SGA 3. évadját szünet nélkül.

(#953) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Nekem ez nagyon tetszik: A következőt mondta a tizedik évad végéről: ''A jelenlegi évadzáró epizódok nagyszerűen fejezik be a tizedik évünket, de semmi esetre sem jelentik az SG-1 végét.''
:DD :DD tök jó, mostmár tudom h miről szól az sg-1 végignéztem az egész sorozatot, nagyon tetszett!!

(#954) RIV válasza dzsoni (#952) üzenetére


RIV
tag

Ha ez igaz akkor is várni kell a 11. résszel januárig, és ez is rengeteg idő.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#955) dzsoni válasza RIV (#954) üzenetére


dzsoni
senior tag

Igen, de mégsem március. Atlantis esetében pedig még januárig sem kell várni mivel a kanadai Movi Central tv csatornán Augusztus 14.-én indult a Csillagkapu Atlantis 3. évadja. Itt sem lesz szünet.

(#956) dzsoni válasza Hujikolp (#953) üzenetére


dzsoni
senior tag

:DD :DD tök jó, mostmár tudom h miről szól az sg-1 végignéztem az egész sorozatot, nagyon tetszett!!

Le sem forgatták még...

(#957) Nimrod válasza dzsoni (#956) üzenetére


Nimrod
addikt

És mi van ha egy időkapun át jött ide fórumozni? :))

(#958) dzsoni válasza Nimrod (#957) üzenetére


dzsoni
senior tag

Akkor ki kell derítenie hogy mikor lesz legközelebb napkitörés, vagy keresnie kell egy közelben lévő fekete lyukat :)

(#959) Arnold2 válasza dzsoni (#958) üzenetére


Arnold2
őstag

De itt meg az a cink,hogy a napkitöréseket nem lehet előre jelezni. Szóval meg kell őt keresni és végignézni a zsebeit. S akkor talán ha megvan a kapu is el tudunk menni a jövőbe!! :Y :Y

(#960) dzsoni válasza Arnold2 (#959) üzenetére


dzsoni
senior tag

Én max egy hetet szeretnék csak :). Ma nem lesz se sg1 se sga, csak jövö héten :(

(#961) ngabor2 válasza dzsoni (#960) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a stargate infinity-hez szép lassan készülgetnek a feliratok, és lacskacskán a részek is fel fognak kerülni egy bizonyos torrentoldalra (nem, nem mondom meg, melyikre). hogy fogok-e a hétvégén segíteni feltölteni, még nem tudom, ha sikerül egy kis ''összejátszás'', akkor lesz seed, ha nem, akkor jövő hét végefele megy fel.

(#962) föccer


föccer
nagyúr

Vasárnap este 24:00-tól kezdődik SG1 első évadjától az egészet.

Igaz ez?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#963) Arnold2 válasza föccer (#962) üzenetére


Arnold2
őstag

Igen, igaz a TV2-ön.

(#964) RIV


RIV
tag

Hali!

Mit tudtok az SG1 10x08ról és az Atlantis 03x08ról? Nem találok hozzá normálois torrentet.
Eddig mindig volt már szombaton, de most semmi. Nem volt a mult 7en vetítés a sci-fi channelen?

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#965) LOTR válasza föccer (#962) üzenetére


LOTR
addikt

nem, nem igaz, mert hétfőn :D

One Ring to rule them all

(#966) LOTR válasza RIV (#964) üzenetére


LOTR
addikt

ez warez, ezt itt nem tárgyaljuk ki
ajánlom: alapelvek

One Ring to rule them all

(#967) RIV válasza LOTR (#966) üzenetére


RIV
tag

Akkor más kérdésem volna.

Mit tudtok az SG1 10x08ról és az Atlantis 03x08ról?
Nem volt a mult 7en vetítés a sci-fi channelen?

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#968) Trak válasza RIV (#967) üzenetére


Trak
addikt

[link]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#969) RIV válasza Trak (#968) üzenetére


RIV
tag

Köszi!

Pedig visszaolvastam, de valahogy elkerülte a figyelmem.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#970) dzsoni


dzsoni
senior tag

Mocskos trévékettő hogy szakadjanak meg. Nem igaz hogy nem fért volna be az a 10 perc amit szépen kivágtak a filmből. Még jó hogy lustaság powwa és nem inditottam el a gépet szinkronhang digizésre... :((

(#971) 5teve


5teve
senior tag

végignéztem 5 nap alatt az első 3 évadot. A család egy kicsit kiakadt tőlem, de nagyon tetszett. De sajnos a többi nincs meg. :O

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#972) opr


opr
veterán

SPOLER!!! aki nem látta még az sg1-10x7-et az ne olvasson tovább, hacsak nem akar megtudni v.mit...



Elég jó volt ez a rész, főleg az előzőek után, már szinte vártam h miikor vetik be a fegyvert dakara-n... Kicsit idegesítő hogy mindíg arrogáns, makacs barmoknak vannak beállítva a jaffa-k(ill. előtte a goa'uldok, de az ok-s volt :DDD), néha bra'tac-on kívül más embernek is lehetne egy kis esze abból a népből. Bár lehet ők is magyarok és mindíg a leghülyébbeket rakják a legmagasabb posztokra ;]
Nah mind1...
Spekulálgatunk, és most, h a dakarai fegyver megsemmisült, 3 lehetőség marad:
a) az ősök megunják a mozizást, és beavatkoznak
b) megtalálják a fegyvert (a merlin-félét) és kinyírják az ori-t, ezzel csak az a gáz, h priest-ek akkor is maradnak, az orici-ról és a rohadt nagy flottáról (ami ugye még jönni fog, ami gáz, mert ezzel a kvéssel is jól rendbe lettek pakolva...)nem is beszélve.
c)beszállnak a buliba az asgard-ok(és rájönnek v.mire, amivel tényleges háború lesz, nem fejvesztett menekülés), nem csak úgy, h egy-gy képviselőjük ott bambul a hajón h kisugározzon egyszer-kétszer ezt-azt...

Van esetleg v.kinek más tippje? Jobb hívján jelenleg ezen agyalunk, eddig ennyi jutott eszünkbe :D



ui.: bocs a hibákért, suliból gépelek és tragédia ez a billentyűzentnek nevezett szenny, amit itt kell ahsználni :(
(beragadó, határozatlan nyomáspontú gombok, stb stb)

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#973) Arnold2 válasza LOTR (#966) üzenetére


Arnold2
őstag

Nem akarok akadékoskodni meg ilyenek,de miért számít wareznak ha letöltesz egy TVből felvett adást?? Az is szerzői jogok megsértésének számít??

opr: 1:sztem az ősők nem fognak segíteni. Nagyon max súgnak egy két dolgot azt csá.
2: El a legvalószínűbb hogy megtalálják a fegyvert azt lesz nemulass.Az egy dolog hogy maradnak hirnökök,de ők az Oritól kapják a kraftot és az a sanda gyanúm hogy a flotta is.
3:Hát nem tudom hogy az Asgardok mit tudnának még virítani.Sztem ha tudtak volna akkor segítettek volna.
4:az én verzióm,hogy az Ori mindenkit leigáz és a CSK 1 vagy 'asszimilálódik' vagy rút halált hal. Nem kell mindig happy end.. :D

(#974) zsiga667 válasza Arnold2 (#973) üzenetére


zsiga667
addikt

''Nem akarok akadékoskodni meg ilyenek,de miért számít wareznak ha letöltesz egy TVből felvett adást?? Az is szerzői jogok megsértésének számít??''
Igen, ugyanaz a kategória mintha egy mozifilmet töltenél le, ami bár itthon jelenleg legális, de mivel torrentről volt szó, ott fel is töltesz, ami meg már illegális.

(#975) Kain


Kain
senior tag

Az Ori lezúzázos témához csatlakoznék.Ezt a Merlin féle fegyver sztem vagy nem lesz elég hatásos,vagy nem a szó szoros értelmében nevezett fegyver lesz.Mert ugye Merlin csalt,ezáltal titokban kellett ténykednie,iyg nem hiszem h egy Dakara-i-hoz hasonló,tömeges pusztitást kiváltó fegyót alkotott volna,több okból is.1 : ha véletlenül rossz kezekbe kerülne,az egész Ős fajt el lehetne törölni egy gombnyomással 2: akkor nem tudta volna elrejteni,mert az Ősök,akik minden lépését figyelik,ill figyeltetik, megatlálták volna.Tegyük fel h a fegyó nem csak az Ori-t,de az Orisi-t és az Házfőnököket is képes megölni,mert hiszen kisebb nagyobb részben de ők is felemelkedettek.Akkor az SG-1 most megy és levadászik mindkit egyesével,ebben és az Ori galaxisban?Nem hinném.Inkább Merlin fegyverétől fognak hozzájutni valami plusz infohoz,ami felfedi az Ori gyenge pontját.Sztem amúgy nem fogjuk megtudni,mivel a 11-es évad valószinűleg nem lesz,és ebben meg nem fogják lezárni,ez csak spekuláció marad.

Zsiga667 : és ha nem igaz szivű torrentes,és csak leechel?;]

[Szerkesztve]

(#976) Hujikolp válasza dzsoni (#958) üzenetére


Hujikolp
őstag

elég hozzá egy ős időutazó gép is :P + a gén amivel elindítjuk a masinát.

([link]):amit eddig leadtak összes részt, arra gondoltam ;)

([link]): Nemfogtok nálam találni semmit, mert telekinetikus vagyok (vagy h hogy irják). :DD :DDD :D :))

[Szerkesztve]

(#977) ngabor2 válasza Kain (#975) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mit is mondott morgana, mielőtt elhúzták az ősök? a fegyver nem...
tehát ebből ki lehet hozni, hogy a fegyver úgy van elrejtve, mint ahogy danny boy és cartrer olvasta a feljegyzést. tehát másik fázisban, vagy mi a szösz. így nem csoda, hogy keresik, de nem találják azon a 2 bolygón.

(#978) Hujikolp válasza ngabor2 (#977) üzenetére


Hujikolp
őstag

mármint másik dimenzióban? Hát az szép lenne.. de ugyis megtalálják, így vagy úgy, de kiváncsi leszek rá ;)

(#979) zsiga667 válasza Kain (#975) üzenetére


zsiga667
addikt

''Zsiga667 : és ha nem igaz szivű torrentes,és csak leechel? ;] ''
Az meg dögöljön meg. :DDD

(#980) Nimrod válasza Hujikolp (#978) üzenetére


Nimrod
addikt

Sliders-t már ne keverjük ide. :DDD

(#981) ngabor2 válasza Hujikolp (#978) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, hanem mint a reetou. vagy mint az ősök.

Nimrod: a slidersnek semmi köze hozzá.

(#982) Kain válasza ngabor2 (#977) üzenetére


Kain
senior tag

Persze,az h ''fázison'' kivül van,az amár a 9x18-ből (asszem) kiderül,mikor Carter és Danny Boy átkerül oda Artur köpenye segitségével,ezt is olvassák Merlin naplójában.Morgana sztem ott valami mást akart közölni.

(#983) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok!
A 10x6-os részben volt egy utalás egy régebbi részre, amelyben JACK láthatatlanná vált valamilyne baleset folytán. Megtudja mondani valaki hogy melyik volt az a rész?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#984) TAKÍÍ válasza Grass (#983) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Ja igen az k_rv@ jó rész (már ha egyre gondolunk)
Na abban a részben találnak egy nagy piramist azt daniel láthatatlan lesz és apja fogja csak egyedül látni:
Na itt konkrétan találkozunk egy Új fajjal akik ilyen óriások, és a malájok istenei voltak asszem és ergiából vannak ha jól emlékszem. És a Goaud ok az ellenségeik. ja és ott hagyják Jack apját köztük
ÉN NAGYON vártam hogy visszatérjen valahol ez a rész, de nem emlékszek egy ilyesmire se
szal ha valaki tudja hol bukkantak fel ezek ''Óriások'' akkor szóljon:

(#985) Kain


Kain
senior tag

Nem volt oylan rész :)
Ez is csak egy poén,arra h h RDA velük van,de közben mégse,mintha megemlitenék,vagy beszélnének vele telefonon...

(#986) Nimrod


Nimrod
addikt

Nem csak itt, hanem már máshol is megfigyeltem, hogy rengeteg érdekes dolog van, amire lehetne később építeni (pl. a két hsz-el előbb említett lények), mégsem teszik, hanem helyette előkaparnak valami teljesen mást. :F

(#987) Arnold2 válasza zsiga667 (#974) üzenetére


Arnold2
őstag

Ó, ezt nem tudtam.Már megérte akkor felkelnem. :) Kösz az infót.

[Szerkesztve]

(#988) Hujikolp válasza Grass (#983) üzenetére


Hujikolp
őstag

az a 200.dik rész volt éppen és ennek alkalmából csináltak egy ''lazább'' részt. Martin tér vissza benne mert szeretne forgatni egy csk mozifilmet és abban a filben visszamondta a főszereplő, ezért Martinnk kikellett találnia valamit, és akkkor adták az ötletet neki h legyen láthatatlan. Valójában sosem volt láthatatlan Jack. Deniel volt a már említett oriásoknál a kristálykoponyánál láthatatlan. és az ő apja maradt ott az oriásokkal és nem Jackson apja.

(#989) bdav válasza Arnold2 (#973) üzenetére


bdav
őstag

ha nagyon elcsépelt dolgokat tesznek bele a végén még Daniel felemelkedik 1x-2x a 10es évadban :D egyébként szvsz ha nem csinálnak 11.et akkor lezárják a történetet a 10es végéig + lesz egy ilyen ''búcsúrész'' is

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#990) Hujikolp


Hujikolp
őstag

észrevettetek már egy pár érdekességet a filmel és a sorozattal kapcsolatban?
pl. amikor a sorozat elején volt még h amikor elmentek az abydoszra, akkor az olyan 10 mp volt amire odautaztak. namármost utána ott cb-ztek a csk csapat és az sgc. tehát a rádió között idő kellene eltelnie mire átér a rádió és amig visszamegy. azaz 20 másodperc telne el egy-egy párbeszédnél. persze ezt nemlehetne a sorozatban megvalósítani mert akkor hosszú lenne nagyon.
Talán erre van még egy magyarázat h miért megy olyan gyorsan az egész. mert a rádió beszélgetés hullám formájában terjed és nem részecske, és mint tudjuk a csillagkapu részecskékre bontja az anyagot és ugy szállíta, majd a másik végém ujra összeáll. a rádió meg hullám és neki nem kell átalakulnia.

a másik érdekes meg az h ugye ha anyagot szállí a csillagkapu akkor atomjaira bomlik szét. namármost ha atomjaira bomlik szét akkor hogyan látod a féregjáratot amikor utazol benne hiszen atomokból álsz. Tudom h ez egy kukacoskodás de azért mégiscsak egy kicsit elgondolkodtató, legalábbis nekem igen.
Ezenkívűl van még egypár érdekes dolog, de azt nemmost irom le mert most nemlenne rá időm.
ha valaki tud még ilyan gondolkodtatókat, akkor azt szívesen elolvasom. :)

(#991) Grass válasza Hujikolp (#988) üzenetére


Grass
aktív tag

Igen, láttama ezt a részt, de azt mondták, hogy lehetne rá utalni, vagy láthatatlan lehetne. Mert hogy ez Jack-el is megtörtént. Ezért gondoltam hogy tényleg volt ilyen rész.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#992) Hujikolp válasza bdav (#989) üzenetére


Hujikolp
őstag

egyenlőre még nemzárták le. az mgm szeretné még folytatni csak a sci.fi csenöl nem rendelte meg a 11. évadot helyette inkább a sga: 4. évadot kérték. :S

de nagyon remélem h lesz még 11. évad, mert szerintem nagyon klassz lett eddig az eész sorozat., nekem nagyon tetszik. ;)

Grass 991: értem, viszont lehet h egy ilyen részt is akartak volna csak kifelejtették, és most meg azthitték h mégis volt, vagy csak m.o-n nem adták le azt a részt bár ezt kizárhatjuk. (arrol tudnánk)

[Szerkesztve]

(#993) Nimrod válasza Hujikolp (#990) üzenetére


Nimrod
addikt

Voyagerben volt egy ilyen rész, amikor felfedezték a szubatomi részeket és mindenki hitetlenkedett, hogy márpedig olyan nincs.

(#994) Arnold2 válasza Hujikolp (#990) üzenetére


Arnold2
őstag

Hogy nem láthatják a féregjáratot olyan mint mikor a Star Warsban nem halhatjuk elvileg hogy az ürben csatáznak,mert ugye ott nem terjed a hang.
Csupán azért van ott mert jól mutat,egy búnusz effekt. Valamiből az effekteseknek is meg kell élniük :)
De remélem ez téged nem zavar hanem inkább tetszik eme fura ''hullámvasút'' :) .

(#995) RIV válasza Grass (#991) üzenetére


RIV
tag

én úgy emléxem volt ilyen rész. Láttam mindegyik részt. De már nem tudnám megmondani melyik volt. De akit nagyon érdekel a csillagkapu.hu-n az epizódismertetőket nézze végig.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#996) dzsoni válasza Kain (#975) üzenetére


dzsoni
senior tag

Tegyük fel h a fegyó nem csak az Ori-t,de az Orisi-t és az Házfőnököket is képes megölni,mert hiszen kisebb nagyobb részben de ők is felemelkedettek

Nem képes. A fegyver elméletileg semlegesíti a felemelkedett lények energia mivoltját egy ugyanolyan erősségü ellentétes energiával. Mivel a priorok meg orisi hús vér emberek ezért rájuk nem lesz hatással, ha megtalálják és használni fogják.

Egy lehetséges befejezés lehetne hogy megtalálják merlin fegyverét, de a sg1 komoly sérüléseket szenved és nem tudják bevetni. Egy másik sg csapatot átküldenek az ori galaxisban, hogy legykják az ellent, és itt vége. Ebből aztán jöhetne a következő spin-off ami játszódhatna az ori galaxisban. 4-5 fő akiknek nincs kapcsolata a földel, szövetségeseket keresnek, antioráj bandát kovácsolnak. Jópár évadot ki lehetne hozni belőle. (Aztán a wraith agyát átqrni, a föld helyett az ori galaxisba küldeni őket lakomázni :)))

(#997) dzsoni válasza opr (#972) üzenetére


dzsoni
senior tag

Mint tudjuk ugyebár (máraki :) ), SPOILER: deniel a 10. évad valahányadik részében prior lesz. Valszeg ennek azért elég komoly hatása lesz az ori-ra, és a követőikre.

(#998) dzsoni válasza ngabor2 (#977) üzenetére


dzsoni
senior tag

A dolog könnyen orvosolható, de akkor jönne még pár másik gond. Amikor deni meg szem nézegették merlin feljegyzéseit másik fázisban, akkor ugye micsel a szodanoknál volt szintén másik fázisban, de a szodan elrejtünkmindenkielőljól cuccával tilk látta micselt. Szal csak annyit kell tenni hogy az álcázóval kell keresni, és vigyázni kell hogy azok a kis aranyos rádióaktív hernyók ne támadják meg őket :).

(#999) dzsoni válasza Hujikolp (#988) üzenetére


dzsoni
senior tag

Deniel volt a már említett oriásoknál a kristálykoponyánál láthatatlan. és az ő apja maradt ott az oriásokkal és nem Jackson apja.

Két hiba:

1. deniel=jackson, szal most hogy is van ez? :) denielé maradt ott, és nem jacksoné? :D
2. nem deniel apja maradt ott hanem a nagyapja (3x21). Az apja meghalt egy NY-i muzeumban (2x04)

Kötözködés off :)

(#1000) dzsoni


dzsoni
senior tag

Hogy mértnem tudtam egy hsz-be beleirni mindent azt nemtom :)

#983 Grass: Sok olyan utalás van a részekben amik régebben történtek, de mégsem csináltak nekik külön részt, és csak mesélnek róla. lásd pl.: 1x03

Sam: Hát tudják, még nem örültem ennyire maguknak.
Jack: Ó, dehogynem.
Jack: Nem emlékszik már a P3X-595-re..
Jack: ahol ivott valamit és teljesen levet...
Sam: Khm, ebbe most ne menjünk bele, jó?
:)

#986 Nimrod: nem is kevés ilyen létezik. Elég komoly kis hadsereget lehetne összeszedni. Kristályalapu élőlények 1x06, Nox 1x07, víz alatt élő ronda lény 1x12 (hová lett omoróka :))), Harlan féle robotteknológia 1x18, börtönbolygós téma. a lények akik a bolygóra küldték őket elég fejlettnek tűntek 2x03, a gömbös élőlény akit egy kihalt bolygórol cipeltek át a földre 2x07, tonane népének istenei 2x13 (T'akaya, Xe'ls), Furlingek 2x15 (nem az ewokos baromság ami a 200. részeben volt :) ), a nanitokkal tanuló nép 3x05, urgó :), kén alapú lények 4x09, és még van jópár hacsak a barátságosakat veszem. De ide lehetne sorolni az asheneket is, csak nem biztos hogy segítenének miután kaptak egy szép fekete lyukat :)

#990 Hujikolp: Rögtön első rész. Mi a fenével nyitották ki apofiszék a kaput a földön tárcsázó nélkül? Miért nem fagynak szét utazás után, holott az első pár részben mindig úgy értek ki a kapuból hogy jégcsapok lógtak róluk. Miért nem egyformák a csillagkapuk méretei (néha ugyanaz a kapu is más méretü :) ). Néha nem tudják eldönteni hogy melyik kapu merre nyílik (lsd dakarai pl.). Hab a tortán: volt egy olyan rész ahol véletlenül tilk tetkója fordítva volt a fején :D, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.