Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valakinek megvan a tűzpróba c sg1 könyv? az enyémből 1 lap hiányzik... pont egy érdekes résznél. jelenleg nem tudom, hogy kinél kellene "reklamálni" ezügyben.

(#1852) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Talán SPOILER még egyeseknek.

Atlantis 11. rész érdekes véget ért, erre nem számítottam. Szerintetek a 10. részt túl élték a replikált Weird-ék? Szerintem simán, mert a rendes replikátorok nem foglalkoztak a gyors gyógyulással, csak belelőttek az ezredesbe, aztán elmentek... Most meg feltűnik megint Weird, sőt később még a régi doki is...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1853) Arnold2 válasza CPT.Pirk (#1852) üzenetére


Arnold2
őstag

Szerintem többet csináltak belőle.
Hogy túlélték-e,szerintem nem,bár ennél a sorozatnál nem lehet tudni.

(#1854) diegho


diegho
nagyúr

pár napja megnéztem a 11-es részt, már minden reményem elveszett itt a 4. évadban, hogy csinálnak egy akciódús részt, erre tessék. írjunk nekik petíciót hogy minden 2. rész ilyen legyen, a többi lehet szimplán röhögcsélős is. jah és a vándorlók közül a csaj is többet szerepelhetne :))

(#1855) Arnold2 válasza diegho (#1854) üzenetére


Arnold2
őstag

Hol kell aláírni?!?!
Tökéletesen egyetértek,de sajna ez egy nagyon szép álom.Bár a csajt tényleg szerepeltethetnék töbször!! :D

(#1856) CPT.Pirk válasza diegho (#1854) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy Rémrendes családos idézet: "Én Bill vagyok a kamionsofőr, a táncolna mégegyszera csaj?"

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1857) tomazin


tomazin
veterán

még nem volt olyan rész,amit a szükséges 40 perc helyett 80percig néztem volna....itt az uborkaszezon,nincs semmilyen sorozat,és erre egy ilyen csemege....hát hála a készítőknek :C
éljen atl 4x11! :R

kérdés:a truth of ark az lesz moziban vagy csak dvdn nyomják ki? :U

(#1858) ngabor2 válasza tomazin (#1857) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tegnap a 4x12 jött ki :P

az ark of truth pedig csak dvd-s lesz, csakúgy, mint a 3. film is.

(#1859) diegho


diegho
nagyúr

tegnap reggel megnéztem 12.-et, az is jó lett. érdekesen bonyolódnak a dolgok, jó lesz az évad második fele.

(#1860) Arnold2


Arnold2
őstag

Azt hiszem csak ismételni tudom magam:
Micsoda rész volt, micsoda rész!! :C
Volt itt minden hölgyeim és uraim. S a fordulat a végén..c c c c :C

Egymás után két ilyen ütős rész... :R

(#1861) bdav válasza Arnold2 (#1860) üzenetére


bdav
őstag

milyen csattanó volt a 4x12ben? mert nekem egy se rémlik :) amugy jovot

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1862) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nekem speciel nem tartozott a kiemelkedő részek közé a 12-es.

(#1863) Arnold2 válasza bdav (#1861) üzenetére


Arnold2
őstag

Na jól van.Volt csavar,de nem akkora mint a 11-ben.

SPOILER

(nem menekültek el hanem...)

(#1864) bdav válasza Arnold2 (#1863) üzenetére


bdav
őstag

SPOILER

hát ezt én nem nevezném csavarnak :) az mármár normális hogyha szereznek egy táp hajót akkor annak mennie kell. bár az asgard fényszórók ígyis túl brutálissá tették a Daedalos-t...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1865) Arnold2 válasza bdav (#1864) üzenetére


Arnold2
őstag

Jogos.

(#1866) tomazin válasza ngabor2 (#1858) üzenetére


tomazin
veterán

jóvanna vizsgaidőszak van... :(
hát pedig megnéztem volna moziba :(
de töltöm is a 12t akkor :D (hogy ne csak szmorúság legyen)

(#1867) raczger


raczger
őstag

még nincs 4x13 felirat :O
egyébként szerintem eddig ez a pár rész egész jó színvonalú volt, szerintetek?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1868) CactuS válasza raczger (#1867) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Angol felirat már van, ha az segít ;)

Egyébként ezen az évadon szerintem látszik, hogy még nem igazán tudták eldönteni, hogy később mi lesz a történeti szál, bár...

SPOILER!

..ha jól olvastam, akkor az 5. évadra már beterveztek +1 fajt a jó és a rossz oldalra is. Nem mondom, hogy nem látványosak a részek, de a fő történeti szálat eddig még nem vitték előre jelentősen. A "beam-weapon"okról meg annyit, hogy ez még mindig jobbik megoldás volt. (Életben hagyni a kis szürkéket sokkal több problémát okozott volna). Így rá lehet fogni, hogy nincs elég energia használni, vagy elromlott, nem értik a technológiát, nem pontos a fordítás, meg nem fordították le stb, stb...

Nagykékfőnök: Legalább elvarrtak, pontosabban megmagyaráztak egy aprócska történetet benne;)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1869) raczger válasza CactuS (#1868) üzenetére


raczger
őstag

sajnos az angol tudásom nem oly mértékű még hogy érthető legyen számomra:) megvárom inkább a magyart:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1870) CactuS válasza raczger (#1869) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

[link] Parancsolj, friss ropogós :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1871) Arnold2


Arnold2
őstag

Egész jó kis rész volt.

Ronan: :C ("-What?" "-Nothing.")
McKay: :( (Szerintem nagy hibát követett el)

(#1872) CactuS válasza Arnold2 (#1871) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet, de ha belegondolsz, akkor a végén Átmegyünk vészhelyzetbe, meg Barátok Köztbe (vagy Jóban Rosszban), ha így folytatják. Azt meg azért talán nem kéne :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1873) raczger válasza CactuS (#1870) üzenetére


raczger
őstag

köszönöm, de addigra már aludtam, természetesen magyar felirattal megnézve:D kb 11-kor jött ki, és egyből ráharaptam!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1874) Viktor77 válasza Arnold2 (#1871) üzenetére


Viktor77
titán

Jól van, látom nem csak én röhögtem szét magam annál a résznél. Kb. hatszor néztem meg a jelenetet. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1875) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valaki ért csehül? kiváncsi lennék, hogy Zelenka mit motyogott :D sejtem, de azért kiváncsi lennék rá.

SPOILER

azért érdekes, hogy kb. 3m-ről fejre/nyakra esik, aztán felpattan és molyol... vajon miért nem lábbal előre kúszott le?

[ Szerkesztve ]

(#1876) raczger válasza ngabor2 (#1875) üzenetére


raczger
őstag

SPOILER

jó kérdés... de azt nem értem hogyhogy életben maradt egy ilyen, legalább 10-20 méteres zuhanás után... főleg hogy fejjel érkezett valószínúleg, egy átlagember nyaka kitört volna alapból:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1877) alitak válasza ngabor2 (#1875) üzenetére


alitak
senior tag

Káromkodás, morgás, "jézusmária", meg ilyenek voltak... Legalábbis amit ki tudtam venni belőle :)
Érdekes, hogy az angolján is érezni a cseh akcentust :D

mod: idióták, ezt nem értem. Nee, ezt ne... Mi ilyen büdös? ... (nem értek mindent rendesen)

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1878) bdav válasza alitak (#1877) üzenetére


bdav
őstag

"Érdekes, hogy az angolján is érezni a cseh akcentust "

jah ez tökjo sztem :) mondjuk a csúcs akkoris Beckett doki volt "aye" :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1879) alitak válasza bdav (#1878) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, ez az akcentus nagyon bejön nekem is. Meg mikor bemond 1-2 dolgot csehül. Vannak ott jó dolgok :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1880) ngabor2 válasza raczger (#1876) üzenetére


ngabor2
nagyúr

SP:

annyit nem zuhant, hisz befeszített a csőben kézzel-lábbal és az erősen visszatartotta. de az utolsó pár métert már g gyorsulással tette meg :D

(#1881) CactuS válasza ngabor2 (#1875) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mert az nem olyan látványos :D Egyébként ha már itt tartunk akkor:

SPOILER

Mi a helyzet az űrálló, ámde egy "hokedlivel" kidobható üveggel?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1882) bdav válasza CactuS (#1881) üzenetére


bdav
őstag

SPOILER

nem űrálló az. ha pajzs nélkül próbálkoznának repkedni akkor az elég ciki lenne :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1883) CactuS válasza bdav (#1882) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

SPOILER

Anno repkedte 4x01, meg talán a 4x02ben is, csak a toronyon volt pajzs, a többin nem. Igaz, hogy nem mentek ki űrrha nélkül, de nem is robbantak szét az üvegek az egész városban.

Jó mondjuk ez kukacoskodás a részemről. Szeretem ezt a sorozatot, de annak ellenére, hogy 14(?) éve kezdték, ahhoz képest még mindig van benne jópár baki. Azért figyelhetnének jobban is :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1884) alitak válasza CactuS (#1883) üzenetére


alitak
senior tag

SPOILER

Ha nem volt pajzs az űrben, valamint levegő a város azon részein, akkor mitől robbanna ki?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1885) Khaal


Khaal
őstag

SPOILER

Én úgy érzem kezd elmenni a sorozat olyan irányba ahol már nehezen lehet újat mutatni.
Az SG-1-ben a jaffak úgy lettek bemutatva mint kifinomult harcosok akik születésüktől kezdve erre készültek (a filmben szinte legyőzhetetlenek voltak), ennek ellenére az utolsó évadokra már egy csk osztag is tízesével pusztította őket.
Az Ősök is a kezdeti szuperfejlett tudású lényekhez képest nagyon lealacsonyodtak.
Érdekes, hogy egy űrutazásra is képes városban hokedlivel kitörhető ablakok vannak (holott ez egy mai felhőkarcolón is elég fura lenne szerintem).
Szerintem túlságosan erős lett az emberi faj, transzporter, óriás űrhajók, pajzsok, sugárfegyverek...stb.

(#1886) Viktor77 válasza Khaal (#1885) üzenetére


Viktor77
titán

"Az Ősök is a kezdeti szuperfejlett tudású lényekhez képest nagyon lealacsonyodtak."

Nem ők alacsonyodtak le, McKay túl okos! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1887) CactuS válasza alitak (#1884) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Attól, amiért egy normál üvegpohár eltörik, ha fagyasztott tejet teszel bele :)

SP:

4x01ben egy perc alatt összehúzta a pajzsot, azaz, szinte azonnal leesett a hőmérséklet. (Nem kicsit, nagyon :D) De igazából, mint mondtam, ez már csak piszkálódás. Nem ez volt a legnagyobb "bug" az SGAban eddig.

Khaal

SP:

Azt suttogják, hogy az 5. évadban lesz 2 új faj. (Az 1ik lehetne az pl, amelyik anno feltűnt a Grace című részbe (SG-1 valamelyik része, amikor a nebulába meenekültek)) Bármikor kaphatnak egy olyan pajzsot, amire nem hatnak az asgard sugarak sem, illetve nekik lehet olyan fegyverük, amik lekapják a Tauri hajók pajzsát. És akkor ott vagyunk, hogy van egy Atlantiszunk, és még mindig nincsen 3 ZPMünk :D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1888) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az üvegek törésállóságán izgultok? Az mekkora már, hogy bárhova mennek, mindenhol perfektül beszélnek angolul. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1889) CactuS válasza CPT.Pirk (#1888) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Anno az SG-1 elején még próbálkoztak ilyenekkel, hogy régen elfeledett nyelveket használtak,aztán leszoktak róla. Sokkal egyszerűbb, ha az univerzumben mindenhol angolul beszélnek (Még az Asgardok is :D)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1890) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

SG-1-t Kétszer néztem végig, sztem nagyon jó sorozat :)) .
Az SG:A-t még nem láttam, az milyen? Szerintetek jobb vagy rosszabb, mint az SG-1?

Jaffa jokes???

(#1891) CactuS válasza D347HBR1NG3R (#1890) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Spoiler lesz, amit írok:

Más, az elején (első évadban) teljesen elszigetelt a story, aztán később lesz pár közös rész is, illetve a 4. évadtól ( megszűnt az SG-1) már Carter is az SG-A része. Továbbá más a történetek bemutatása (még az évadok között is van különbség, mivel időközben rendezőt cseréltek, ha jól emlékszem), de szerintem aki az SG-1et szerette, annak az SG-A is tetszeni fog. Egyetlen fontos dolog van: csak angol hanggal szabad nézni, a magyar szinkron az gagyira sikerült.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1892) CPT.Pirk válasza CactuS (#1891) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Újabban minden elrontanak a magyar szinkronnal, SGA, Galaktika, ST Voyager végefelé pár részen át mind tré szinkront kapott, de hogy ne csak scifit említsek, az Eurotripet még szövegileg is átszinkronizálták, ami maxigáz...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1893) CactuS válasza CPT.Pirk (#1892) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jah, nekem az SG-1 szinkronja után az SGAé hatalmas csalódás volt. Igaz, SGA tele van akcentussal beszélő szereplőkkel. Persze, lehet azt mondani, hogy a sci-fi rétegműfaj, és nem éri meg, de egy rossz szinkronnal szerintem csak rontanak a helyzeten:(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1894) D347HBR1NG3R válasza CactuS (#1893) üzenetére


D347HBR1NG3R
tag

Én az Sg-1-t is eredeti hanggal néztem, és ha elkezdem az Atlantist azt is azzal fogom. A sorozatokban jobban szeretem az eredeti hangot, mert egyrész más a feelingje, másrészt hátha ragad is rám vmi angolból. :D Na meg nem beszélve arról, hogy elképzelni is szörnyű pl. az SG-1-t Indeed nélkül. :DDD

[link] :DD

Most nézem, hogy még az idézetem is ideillik. :))

[ Szerkesztve ]

Jaffa jokes???

(#1895) Armahun válasza CPT.Pirk (#1892) üzenetére


Armahun
addikt

Ez azért van, mert nem fizetik meg az igazi szinkronszínészeket! Hanem elkapják szinte az utcáról az embereket.
Az a cél, hogy minnél olcsóbban , gyorsan összeütni valamit.
Ha jól emlékszem tavaly nyár környékén volt napirenden ez a kérdés a Petőfin.
Az ott nyilatkozók elmondása szerint igen rosz a helyzet szinkron terén :(( .

SPOILER

Szerintem a legnagyobb melléfogás az volt, mikor az egyik hajóval álltak a napkitörés útjába, hogy ne pusztitsa el a várost :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1896) CactuS válasza D347HBR1NG3R (#1894) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A magyar megfelelője a valóban hangsúlyozva egész aranyos volt. Nagy részét mondjuk angolul láttam, mivel nem bírtam kivárni a magyar szinkront :D (Talán a 4. évadnál előztem be a szinkront)

Tényleg az eredeti SGből létezik HD kiadás?

Arni: Volt annál rosszabb is. Az legalább látványos volt :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1897) Khaal válasza CactuS (#1887) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem egy kicsit furcsa azért, hogy kb. 10 év alatt az emberi faj összesen egy csillagkapu és néhány kisebb csapat gyalogos katona segítségével lényegében a galaxis egyik vezető hatalma lett, mondjuk persze ez sci-fi.
Kezdetben ugye voltak a goauldok, öröklődő tudással, szuperfejlett technológiával, óriási seregekkel, de mindez semmit se segített az emberi találékonyság ellen. Akkor kitalálták a replikátorokat, de azok se tudtak olyat mutatni amivel sikerült volna fennmaradniuk az emberekkel szemben (na jó itt már kaptunk segítséget az asgardoktól, meg persze ott az Ősök tudása is). Tovább már nem is folytatom, mert néhány csk csapat bármilyen idegen fenyegetést le tud rendezni, legyen az félig felemelkedett lény, óriás bolygópusztító űrhajó, elpusztíthatalan emberformájú replikátor...stb.

Véleményem szerint az SG-1-et a 8. évaddal be kellet volna fejezni ahogy eredetileg tervezték, nekem az Ori már egy kicsit túl sok volt.

SPOILER

Az Atlantis legutóbbi részét is le lehetett volna rendezni pár perc alatt, ha éppen ott lett volna az egyik űrhajó a bolygó körül. A replikátor bolygóról miért nem nyúltak le pár zpm-et, ha már ott jártak? Nem került volna túl sok fáradtságba, lesugároznak pár csapatot aztán kész.

(#1898) CPT.Pirk válasza Khaal (#1897) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sőt, a többi csk csapat csak arra jó, hogy mentsék a CSK1 hátsóját. De ez azért van így, mert ugye a színészeknek gázsi kell. Ha csak 3-4 CSK csapat dolgait forgatják, akkor jelentősen növekszik a forgatás ára... Pedig az lenne az igazi.

SPOILER (Miért éppen spoiler? Lehetne lökhárító is)
ZPM lopás meg annyira nem lett volna egyszerű, emlékeim szerint a lesugárzás nem megy pajzson keresztűl, azt meg csata közben leengedni, főleg h. nem tudták pontossan mi és mikor fog történni a replimasszával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1899) CactuS válasza CPT.Pirk (#1898) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

SP

Na igen, meg azt ne feledjük, hogy eredetileg a ZPMeket fel akarták robbantani, nem pedig elvinni, csak aztán valami közbejött :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1900) ALI_G


ALI_G
veterán

adjatok 4x14-hez feliratot!!!!!!! pls!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.