Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dsk976

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eladtam a 100/140W-os Videoton hangfalaimat és minden régi "hifi" cuccomat, hogy valami kompakt megoldásra cseréljem. A régi hifinél nekem túl sok volt a mély, ami a beszéd illetve énekhangoknál volt kifejezetten zavaró akár zene hallgatás akár film nézés közben. Van a konyhában egy Xiaomi Smart Network Speakerünk, aminek a hangjával nagyon meg vagyok elégedve, a de a nappaliba már határesetnek érzem. Annál alább semmiképp sem szeretném adni és nem tudom, hogy a lent felsoroltak hozzák-e vajon legalább ezt a szintet? Max. 50e Ft-ig gondolkodom, így jött be a képbe az LG SJ4 (nem tetszik, hogy van hozzá mélyláda, és olvastam, hogy hadilábon áll a magas hangokkal) vagy az olcsóbbak közül a Blitzwolf BW-SDB1 esetleg a Xiaomi soundbar (erről meg azt írják, hogy túltolja a mélyeket). Igazából csak egy set-top-box-hoz lenne kötve analog vagy optikai kábelen, de leggyakrabban a bluetooth kapcsolatot használnánk telóról vagy notebookról (film nézéshez). Viszont ebben a kategóriában egyik se tud aptX-et.

    Aztán most bejött a képbe a GGMM M3, ami itt már lehet, hogy offtopic, de hátha valakinek van vele tapasztalata. Szóval jelenleg ott tartok, hogy veszek egy M3-at olcsóbban, mint az LG SJ4, majd ha beválik, akkor néhány hónap múlva veszek neki egy párt, hogy kihozhassam belőlük a maximumot, és akkor a következő 20 évre el van intézve a nappaliban a hangrendszer. :) Ja, és a GGMM M3 már az aptX-et is támogatja. OK, nincs neki számtalan bemenete, de nem is nagyon akarok mást rákötni, csak a set-top-boxot (ez analog kábelen lenne megoldható) és bluetooth-os hangforrásokat. A két fontos szempont a hangminőség és az ár, más nem számít. Ha meg később nagyon kell, akkor bluetooth+aptX-et egy harmadik eszközzel bármiből lehet csinálni.

    Mi a véleményetek, érdemes a GGMM M3-ra beruházni, vagy maradjak az olcsóbb megoldásoknál?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés