Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Vízügy: árvíz, belvíz, aszály, stb.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- bacsis: Gyere el a 10. BRSZK-ra!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- bacsis: Támogassááá', hogy ingyenesek maradhassúúúúnk!!!!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
LOGOUT
Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Daneeka
senior tag
válasz
somasz #10773 üzenetére
A sima csapvíz már koszosnak számít a sörhöz képest, sajna ilyen nyomorultak ezek a sörök, ha látnád ehhez képest mit meg lehet engedni magunknak egy boros pincébe, minden alkalommal csodálkozok, hogy lesz ebből iható cucc. (mondjuk eleinte kénezik aztán pár nap erjedés után meg már olyan alacsony a ph meg magas az alkohol, hogy kibír mindent szinte)
Sok helyen azt olvastam, hogy nem illik megszívni mert már a nyáltól is megbetegedhet. Lehet érdemes előtte vodkával gargalizálni vagy nem tudom.
Ilyen szifont használok:
[auto-syphon mini]PH mérés: ilyen olcsó kínai cuccot, ezek sörhöz elég pontosak viszont minden mérés előtt újra kell kalibrálni őket kalibráló oldattal (deszt víz meg ilyen kalibráló por, olcsón lehet venni ebayen meg egyet adnak a cucchoz is) ami meg szívás, úgyhogy én is csak addig használtam amíg belőttem a vizemet.
[asszem ilyenem van]Csavarás: van akik szerint tannint oldhat ki a malátából a nyomkodás, van aki szerint zsákkal lehetetlen elég nagy nyomást csinálni ehhez. Ha ilyen, földes, kaparós utóíze lesz a sörnek csak akkor aggódj ezen.
Szerk: a maláta héj már forralásba se szabad, hogy kerüljön, mondjuk ha csak ilyen négyzet milliméteres lyukak vagy ilyesmik vannak a zsákon akkor az a poros mocsár redva ami kijön inkább hasznos mint árt.
Én azt szoktam, hogy vödörben máslok, amikor kész a csapon keresztül eresztem bele a főzőedénybe és a csaphoz odateszek egy kisszemű konyhai szűrőt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kingdom Come: Deliverance I-II.
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Anime stílusú akció-szerepjáték lesz a Silver Palace
- Formula-1
- PlayStation 5
- HTPC (házimozi PC) topik
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- 124 - Lenovo Yoga Pro 7 (14IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 (48 hónap garancia!)
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- Apple Macbook Pro 13 2020 - M1 - 8GB/256GB SSD - Touch Bar - 102 Ciklus - 99% Akku - Ezüst - MAGYAR
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy Watch5 Pro,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest