Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) ent válasza elfelejtette (#2296) üzenetére


ent
őstag

Látom jópofa enermax az energia adó kütyü. Hangja?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2302) zsák válasza Rixman (#2295) üzenetére


zsák
tag

Hi!
Már nem, azért de néztél te ház méretet? :F :B
Mert ha régi a ház, és nem tudod felrakni a 12cm-es ventit hátra, akkor abból azt veszem le, hogy 2db 8cm-es van, vagy semmi. Na, most mind a két esetben az van, hogy nem széles a házad, és lehet, be se fér a Ninja2!!! Méricskélnék a helyedbe. :U
116 x 116 x 152mm / 4.57 x 4.57 x 5.98in (Overall Dimension)
120 x 120 x 25mm / 4.72 x 4.72x 0.98in (Fan Dimension)
Amúgy meg úgyis kell venned házat majd, mert a 95W-os Quad-ot lehet, nem fogja elvinni a gyenge szellőzésű házad. De ha jönnek 65W-os Quad-ok, akkor meg nincs para, ha van keret rá, bár annak se árt már egy jó szellőzés.
Üdv! zsák

Szerk.: Jut eszembe, számolj rá a magasságra, mert ha rá akarod rakni a ventit, akkor ennél az alaplapnál 3 oldalra rakhatod csak:
-alulra, de ott az északi híd hűtője, szóval magasabban lesz a venti
-jobbra, de oda a memóriahűtés miatt nem fog felmenni
-balra, de oda meg az alaplap kivezetései miatt kell majd magasabbra raknod a ventit
NEM úgy, mint a kép-en, hanem feljebb. Felülre meg a tápcsatlakozó miatt nem fér be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2303) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Még Mugen 2 érkezésének hírével nem szolgálhatok, de egy régóta várt dolog jelent meg Scythe otthonában Japánban így várhatólag Európában is kapható lesz, reméljük mihamarabb.

Teljesen Alumínium ház, Német modder tervezésével, Scythe kivitelezéssel és minősséggel, gyárilag rács kivágással, mondhatni Lian Li minőséggel. Mi más lehet ez mint a régóta a scythe termék palettájából hiányzó Scythe házikó:

Scythe Fenris Wolf :R

(#2304) ent válasza [CM]Crusher (#2303) üzenetére


ent
őstag

:Y Elég szellős az eleje. QL, hogy fekete a belseje.

MUGEN2-t a népnek!!! Dojcslandba már 40ojró ért lehet kapni!

;]

Apropó Mugen2, szerintetek Rampage2 chipsethűtése miatt rá fog férni? Mekkora távolság van talp és első lamella között? Gondolom nem változott ez az érték az elődhöz képest! Szerinted ráfér?

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2305) elfelejtette válasza ent (#2301) üzenetére


elfelejtette
veterán

0 (nulla).
Pedig most nem is 450rpm-mel kavar, mint alapesetben, hanem mivel a hársó házventit leszabályoztuk 800rpm-re, emiatt a Pro82+ ventije is felment 824rpm-ig. Így sincs semmi hangja, de mégis több levegőt kap a belseje! :C És a Ninja is jobban kereszthuzatban dolgozik. Az E8200 most alatta 3.2GHz-en ketyeg, hőfoka terhelve 39-42 fok.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2306) #72042496 válasza [CM]Crusher (#2303) üzenetére


#72042496
törölt tag

Francba már ezzel a rohadt céggel! Ez valami piszok jól néz ki! :Y :R

(#2307) [CM]Crusher válasza #72042496 (#2306) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD

Ha tudok majd árat meg mi egymást akkor megírom.

(#2308) #72042496 válasza [CM]Crusher (#2307) üzenetére


#72042496
törölt tag

A hivatalos fórumban azt írják, hogy Q1-ben megjelenik, s 100 Euro körül lesz az ára. További képek Bennytől. :)

A tápokról mi hír? Érkezhetnének már. :)

[ Szerkesztve ]

(#2309) Kommy


Kommy
veterán

Mától énis boldog tulaja vagyok egy Scythe Ninja 2-nek. Nem gondoltam volna, hogy ekkora ez a hűtő :DDD

(#2310) [CM]Crusher válasza #72042496 (#2308) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Itt is egy kis hír a házról és amiről még sokan nem tudnak, hogy a fejlesztésében mi is ötletadók voltunk 1-2 részletnél.

Tápokat februárra ígérték az 1366-os lefogatókkal együtt.

(#2311) elfelejtette válasza Kommy (#2309) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Üdv a klubban! :C :R
Jó döntés volt, nem bánod meg. Várjuk ar eredményeid alapon is idle/load és természetesen tuningolva is, hogy passzívan mit tud.
Amúgy ventivel, vagy anélkül tervezed használni?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2312) Kommy válasza elfelejtette (#2311) üzenetére


Kommy
veterán

Egyenlőre rajta van a venti, de nekem kicsit magasnak tűnnek a hőfokok idle, 46,39,44,44 a magok hőmérsékelte , terhelve intel burn tesztel 10 lépésben kb 63 volt a legmelegebb mag és ez még mind alapon

(#2313) partyphoto


partyphoto
tag

Megérkezett a Ninja 2 hűtőm: E4400 @ 3Ghz Idle- kb. 43 fok - venti nélkül :R terhelve max. 66 fok - venti nélkül (PRIME) :C

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#2314) Kommy


Kommy
veterán

Egyenlőre tuningoltam kicsit alap feszen most 3195MHz-en (426x7,5) fut a proci Intel burn test max stress módban 10 szer futtatva a max hőmérséklet 66°C a legmelegebb magon többi 2-3°C-al alatta. (itt még nem hibázik viszon 427x7,5 en már van 1 hiba)

(#2315) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.Most vettem egy Ninja Choppert,nagyon örülök neki,mert jobb mint vártam.Freezer7pro volt eddig,és idle eddig 30-32 fok volt,most 20-22 fok 1 órája,szobába 22-23 fok.Mondjuk tettem rá azért egy noctua 800-as 12centis ventit aminek semmi h
angja.Aminek örülök még hogy az alaplap hőfoka is csökkent 2-3 fokot.Vinyóm is scythe Quiet Drive,azzal is megvagyok elégedve nagyon,ugyhogy második Scythe cuccom és jók nagyon.Sziasztok.

If a second or you are the first to lose.

(#2316) #72042496 válasza [CM]Crusher (#2310) üzenetére


#72042496
törölt tag

Király! :R

Az már kevésbé, hogy februárig várni kell a tápokra, de hát ez van, nem kerget senki. Megvárom szépen, aztán jó lesz. :)

(#2317) elfelejtette válasza Kommy (#2312) üzenetére


elfelejtette
veterán

Milyen házad van, ill. mennyire hatékony a házban a légáramlás?
partyphoto: Ez neked is szól!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2318) Kommy válasza elfelejtette (#2317) üzenetére


Kommy
veterán

Ilyen házam van : [link] csak amég a régi fajta amiben elől és hátul is a 12cm-es venti helyett 2-2 8 cm-es hely van elől most a kettő helyett alul van 1 amely a vinyókat hűti , hátul meg most 1 sincs, meg ott van a hűtő fölött a táp 12 CM-es ventije igaz messze van mert van vagy 6-7cm közöttük meg van egy a ház tetején ventillátor meg az alján amit saját magam készítettem ez egy 12 cm-es venti

[ Szerkesztve ]

(#2319) elfelejtette válasza Kommy (#2318) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szerintem az lehet a gond, hogy a két venti (a Ninja ventije és fölötte a tápé) nem dolgozik össze rendesen. Azt nem mondom, hogy a Ninja ventijét tedd alulra, szemben a táppal, inkább valahogy a házban felül lévő ventit kellene a Ninja hátuljára tenni. Vagy hátra tenni 2db 8-as ventit.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2320) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

2 új termék Scythe kínálatában:

Scythe Thermal Elixer

Scythe Bay Rafter 3.5

(#2321) Kommy válasza elfelejtette (#2319) üzenetére


Kommy
veterán

Az hiszem, majd jövő hét végén tesztelgetek, meg lehet leveszem a ninjat meg visszarakom lehet túl sok lett alatta a paszta, meg variálgatok a ventillátorokkal, meg elrendezgetem a kábeleket , mert most eléggé megtörik a levegő útját.

(#2322) Kommy válasza Kommy (#2321) üzenetére


Kommy
veterán

Amit adnak a Ninja 2- höz pasztát az egy ilyen hülye kis zacskóben van ami abban volt mind ráraktam, mivel gondoltam , hova rakjam a maradékot lehet ez egy kicsit sok lett? Lehet érdemes lenne levennm és újrapasztázni.

(#2323) #72042496 válasza Kommy (#2322) üzenetére


#72042496
törölt tag

Huhh, annak lehet, hogy még a fele is sok. Annyi kell alá, amennyivel szép vékonyan meg tudod kenni a CPU tetejét.

(#2324) jenei92 válasza #72042496 (#2323) üzenetére


jenei92
senior tag

Én ki se bontottam,nem tűnt valami bizalom gerjesztőnek.. :D

(#2325) partyphoto válasza elfelejtette (#2317) üzenetére


partyphoto
tag

A ház oldala le van bontva, gyk a váz van meg csak.
Minden passzívan megy :)

Scythe Fan, Noctua Fan

(#2326) ent


ent
őstag

Jó reggelt mindenkinek!

Induljon a hét egy kívánsággal:

Bárcsak a hét MUGEN2 hírekkel gazdagodna!!!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2327) #72042496 válasza jenei92 (#2324) üzenetére


#72042496
törölt tag

Általában 35 fok körül látom a 4 GHz-re húzott E8600-at. Egy nagyobb hőtermelésű processzor biztos kiadja a gyengeségeit, de ez jelzi, hogy olyan nagy gáz azért nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#2328) elfelejtette válasza partyphoto (#2325) üzenetére


elfelejtette
veterán

Milyen géped van pontosan? Ház? Alul van a táp? Milyen táp?
Mit jelent az, hogy minden passzív?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2329) westlake


westlake
félisten

nem tudom, hogy itthon mennyire beszerezheto, de sikerult hozzajutnom (amerikabol) egy ultra-120 copper-hez.. valoszinuleg ez csak mokusvakitas, de majd probalok osszehasonlito tesztet csinalni a sima ultra-120-al

Play nice!

(#2330) ent


ent
őstag

Jó a reggel!

MUGEN2 t rendeltem tegnap computermode.hu-n!!! :Y :Y

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2331) [CM]Crusher válasza ent (#2330) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Várhatólag ma délután érkezik meg az országba. :R

(#2332) elfelejtette válasza Kommy (#2322) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Remélem nem így pasztáztál:

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2333) Kommy válasza elfelejtette (#2332) üzenetére


Kommy
veterán

Nem, de azóta már újrapasztáztam de úgy néz ki nem az a volt a gond vagy nem valami jó a paszta amit most használtam egy thermalrigth xp90-eshez volt. most szépen vékonyan bekentem a procit vele, elötte meg gyógyszerész alkohollal letisztogattam mind a hűtőt mind a procit. Most nincs rajta az oldala a gépen és így 58°C a legmelegebb mag, de szreintem fölé mér a proci szenzora realtemp 2,7 el ha a 2.9 el nézem akkor +5°C

(#2334) jenei92 válasza westlake (#2329) üzenetére


jenei92
senior tag

És ennek mi köze a Scythe topikhoz? :F :D

(#2335) westlake válasza jenei92 (#2334) üzenetére


westlake
félisten

hmm... tenyleg.. bocs, de kicsit megzavart, hogy a ninjbol mar van rezem.. sorry.. :B

Play nice!

(#2336) partyphoto válasza elfelejtette (#2328) üzenetére


partyphoto
tag

Adatlapomat frissítettem! Felül van a táp.

Scythe Fan, Noctua Fan

(#2337) re_mod válasza [CM]Crusher (#2331) üzenetére


re_mod
tag

Helló!

Akkor lesz ebből a Ninja 2 dologból valami mostanában vagy nézzek valami mást? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2338) ent válasza re_mod (#2337) üzenetére


ent
őstag

Ezt inkább PÜ-ben vagy telcsin. Gyorsabb is.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2339) [CM]Crusher válasza re_mod (#2337) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ment válasz a mailedre.

(#2340) re_mod


re_mod
tag

A Kama Angel tipus zaj és teljesítmény szempontjából mennyivel gyengébb a Ninja-hoz képest? Egy 6000+-os AMD processzorhoz kellene valami lehetőleg csendes hűtés mert a gyári hőcsöves cooler gyakran 3000-4000 rpm tartományban megy. Elég lenne-e ez hozzá?

(#2341) [CM]Crusher válasza re_mod (#2340) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Elég az is hozzá. Ninja-val annyit nyernél, ha jól szellőzik a házad akkor passzívan tudnád használni.

(#2342) pasa21 válasza [CM]Crusher (#2341) üzenetére


pasa21
csendes tag

Helló Crusher,vásároltam nálatok egy Musashi vga hűtőt és csak annyi gondom volna,hogy a rézlapot(Cooper Spacer) fel kell e használni vagy az nem 8800gt-hez van?köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2343) ent válasza pasa21 (#2342) üzenetére


ent
őstag

Szerintem csörögj rá telcsin.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2344) [CM]Crusher válasza pasa21 (#2342) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Belátásod szerint használhatod fel. Nem létszükség, azok szokták felrakni akiknek az alkatrészek miatt pl magasabb kondiktól nem férne el ha alacsonyan van. Általában ritkán szokott kelleni, szerencsére kis alkatrészeket raknak a karikra. De ha felhasználod a rézlapot, akkor sincs teljesítmény romlás. Nekem is bent van a 8800Gt-n.

(#2345) ent válasza [CM]Crusher (#2344) üzenetére


ent
őstag

Ha már itt tartunk, a rézlep mindkét oldalát be kell kenni cumóval, vagy csak egyiket?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2346) [CM]Crusher válasza ent (#2345) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Persze, mind a 2 felét be kell kenni, ha használod a réz betétet.

(#2347) pasa21 válasza [CM]Crusher (#2346) üzenetére


pasa21
csendes tag

Sziasztok köszönöm válaszotokat,de végül nem raktam bele,de nagyon jó alap ventin is játék alatt a gyári hűtő 73 -fok Musashi 50-fok nagyon király hűtő nem bántam meg,hogy megvettem ajánlom mindenkinek köszi.

(#2348) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Scythe Fan Clips Type A and B

Illetve egy kis érdekesség, hogy a Scythe támogatja hivatalosan a Core temp progit.

Egyenlőre angol amit linkeltem, de hamarosan fent lesz magyarul is. :)

(#2349) h.adam.92


h.adam.92
őstag

hy

ha nekem van egy scythe orochim és ha szerzetk lga 1366-os lefogatót, akkor fel tudom vele tenni?

(#2350) [CM]Crusher válasza h.adam.92 (#2349) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Persze, viszont 1366-os lefogatók februárban lesznek kaphatók Scythe hűtőkhöz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.