Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) Winne válasza Landon (#6050) üzenetére


Winne
nagyúr

Amikor a "kis fémkar" lenyomta a procit a helyére. Kicsit oldalasan tolja bele és olyan a hangja, mintha éppen ölnének valami állatot. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6052) omikron23 válasza Landon (#6045) üzenetére


omikron23
senior tag

No para, ha nem vagy teljesen looser, akkor tuti nem fognak elgörbülni azok a lábak... :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6053) Landon válasza omikron23 (#6052) üzenetére


Landon
őstag

Igen én is erre gondoltam, hogy vkinek nagyon bénának kell ahhoz lennie, h elgörbítse a lábakat... :)

A 'loser' az egy 'O'-val irandó, ne haragudj hogy belekötök csak nagyon sokan írják így és már hülyét kapunk tőle. :DDD 'looser'=lazább (pl csavar); 'loser'=vesztes/balek. :D Mégegyszer kérlek ne értsd félre, nem okoskodni vagy kioktatni akarlak. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6054) omikron23 válasza Landon (#6053) üzenetére


omikron23
senior tag

;) akkor legyen loooser...

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6055) fsb1000 válasza Winne (#6018) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Vizes blokkot már raktam fel igy, de a 4-es csavar alá minimum egy müanyag alátét dukál.
Nem kell megtépni és nem fog meghajolni a alp.

(#6056) Winne válasza fsb1000 (#6055) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, erre gondoltam én is. Reggel keresek gyors négy alátétet és szétbombázom az egész házat. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6057) Landon válasza omikron23 (#6054) üzenetére


Landon
őstag

Jójó, így már értem... még egyszer sry. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6058) D1Rect válasza Winne (#6056) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért egy backplate-et mindenképp jó lenne venni.
Mérhető a különbség. ;)

(#6059) jeni válasza D1Rect (#6058) üzenetére


jeni
félisten

A sycthe mugen2 rev.B merevítője lehet ,hogy egy kis módosítással beválna oda az alaplap alá .

(#6060) Kami11 válasza Winne (#6051) üzenetére


Kami11
őstag

Én is mikor lenyomtam a kart, nem kicsit kivert a víz, hogy ez ilyen különös hangokat ad ki, valamint a szükséges erőkifejtés is szokatlanul nagy volt. Igaz utoljára 775-ös cpu-nál szereltem, annál fele ekkora erőkifejtésre volt szükség.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6061) Winne válasza D1Rect (#6058) üzenetére


Winne
nagyúr

Miben mérhető a különbség? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6062) Landon válasza Kami11 (#6060) üzenetére


Landon
őstag

Pfuhh nah akkor engem mennyire fog kiverni majd a víz... :D AMD CPU-knál lenyomni a kart semmi ilyesztőböl nem állt ki. :DDD Semmi hang, kattogás vagy akármi. Furcsa lesz utána. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6063) omikron23


omikron23
senior tag

Winne: Szerintem itt a PH-n könnyen beszerezhetsz 775-ös foglalathoz backplate-et. Elvileg mindegyiken ugyanott vannak a furatok, szóval szerintem mindegy milyen gyártmány. Csavart meg látom úgyis találsz hozzá... :DDD

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6064) Winne válasza omikron23 (#6063) üzenetére


Winne
nagyúr

Az anyák itthon voltak, le lesznek cserélve vmi szépre és újra. :D Körbekérdezek gyorsan, hogy valakinek a közelemben nincs-e véletlenül feleslegben, nem akarom nagyon elhúzi a dolgot. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6065) omikron23 válasza Winne (#6064) üzenetére


omikron23
senior tag

A helyedben én már nagyon kíváncsi lennék rá, én sem húznám sokáig az időt... :))

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6066) Winne válasza omikron23 (#6065) üzenetére


Winne
nagyúr

Kíváncsinak kíváncsi vagyok, de nem akarok kárt se tenni benne, meg nem akarom megint szétszedni, ha megjön a backplate. Megy a mostani lappal is, csak nem tuningolom és gyári hűtés van. Pár nap ide, vagy oda nem számít. :N (mondjuk vicces, hogy itt figyel második napja az orrom előtt a frissen érkezett lap meg a két F12 Pro, de ami késik nem múlik :) )

Na go vízszint, aztán meglátjuk hogy ébredek. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6067) Landon


Landon
őstag

Ne is mondjátok már én is raknám össze a cuccot szívesen de hiába érkezik meg szerdán a vas, jövő7 minden nap vizsgázom, ráadásul csüt 2 vizsgám is lesz. :O Úgyhogy azt hiszem a péntek du lesz az én napom. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6068) D1Rect válasza Winne (#6061) üzenetére


D1Rect
félisten

Fokokban.

A pasztázós videó még 1x:[link]
Középre egy pötty és jól ráhúzni, de majd hátlappal jól ráhúzni.

(#6069) CHIPman válasza jeni (#6059) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vagy CM Hyper 212 hátlap, a lyukakat kicsit kifúrva. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6070) jeni válasza CHIPman (#6069) üzenetére


jeni
félisten

igen az is lehet,csak nem tudom,hogy az kapható-e külön? a Mugenhez vehető és az 1400 Ft

(#6071) haligábor válasza Winne (#6049) üzenetére


haligábor
tag

Winne: köszi szépen!!! :D :R

(#6072) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Kicsit kevésbé tudok kiigazodni ezen az új EFIn. Valaki nem tudna segíteni az Asrock extreme4-es tunningal? Hogyan és mit kell beállítani ahoz, hogy 4,2 GHz-en menjen terhelés alatt? Alapjáraton pedig,ahogy most is, rakja vissza 1500 mhz-re? kb annyin megy ha nincs terhelve. És ehez persze automatán adagolja a feszt.

Köszönöm

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#6073) SipiBcs válasza medvezsolt (#6072) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ha nem szeretnél semmihez sem nyúlni, akkor a 2. menüpontba bemész és ott átállítod a turbo-t defaultról 4,2 GHz-re. ;) Ennyi, kész.... innentől ha szükség van rá, akkor felmegy a proci teljesítménye, ha nincs szükség rá, akkor meg 1.0 V alatti bemenő fesz mellett nem fog járni csak alapon.

Persze ez egy alapbeállítás és ennél jóval komplexebben lehet finomítani. Itt azért kap alkalmasint 1,4V-ot is a proci. Szerintem gyári hűtővel ne operálj vele. 4,2 GHz már picit komolyabb hűtést igényel viszont elérhető alapfesz alatt is, fix 1,24V-al.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6074) fsb1000


fsb1000
nagyúr

ehhh... a Vantage teszt (performance) GPU: 23.000 és CPU= 50.000 pontos lett (kb.)
2500K@4400Mhz és 2xGTX460

A GPU rendben, mert 460SLI-hez más tesztelben is ennyi dukál, de mitől olyan magas a CPU score?
Valamit átt kell állítani rajta? Lehet az egyik kártya fizikázott neki?

--

medvezsolt: Egy szerű: bemész az OC menübe és a szorzót 42-re rakod. Ennyi.

Aztán variálgathatsz a feszekkel is, ha igy stabil.
CPU feszt rakd Offsetre és az offset értéknek adj -feszt (minusz!), azaz a gyárihoz képest csökkentsd.

Sipi már megírta.... Bocs!

[ Szerkesztve ]

(#6075) XaraX válasza fsb1000 (#6074) üzenetére


XaraX
addikt

Kapcsold ki a Nvidia driverben.
Gpu-z, PhisX. tudod ellenőrizni.

(#6076) fsb1000 válasza XaraX (#6075) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.
-----

Újabb nagy FEKETE pont az Asrock ventivezérlésnek.

Már 5.0 GHZ felett járok (Vcore 1,49) a ventivezérlés FULL-ra van állítva.
Igy a max 85 fok magonként, sajnos asszimetrikus, de majd újra pasztázom.

De.. 2 perc Linx után levágja a CPU ventiket alapfordulatra (700rpm) a ház fentit meg fullra felnyomja
Ez nagyon gáz, mert azonnal 90 fok főlé ment cpu. Le is kapcsoltam a linxet.
Most kössem fix 12V-ra ventit?????

Elvileg léggel elérhető 5200MHz-is. Kb. 160-200W-ra lehet számítani Vcore-tól függően.
Legalábbis ezt olvastam külf. fórumokon. Én is ezt céloztam meg, persze nem 24/7-re.

--------------

Egyébként mindenkinek D2 steppinges a procija vagy van aki mlég D1-vel küzd?

(#6077) Winne válasza D1Rect (#6068) üzenetére


Winne
nagyúr

A pasztával meggyőztetek, a középső pöttyöst fogom megejteni. :)

A hátlap viszont szerintem csak merevítő, így ahogy rácsavartam a kép kedvéért és meg sem szorítottam, már így sem mozdul meg a keret a tetején, és a hűtőt meg a felső kerethez szorítom le két csavarral. Nem jól gondolom?

A lokál topicban már betettem, hogy ha van valakinek, akkor sikítson, meg felhívom haveromat mindjárt, neki lehet, hogy lesz felesleges backplate-je. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6078) RI/OS


RI/OS
őstag

Na királyság :D

Ha a scythe ninja 3 hűtőjét átrakom a másik oldalra, és a 2 illetve 4-es slotokba rakom a ramot, akkor befér a vengeance kit is :D

Az 1866-os 8gb-os kitről nincs valakinek valami jó tesztje?
Megy az vajon 2133-on?

[ Szerkesztve ]

(#6079) hyperman25


hyperman25
tag

Hali! A H61-es és a H67-es chipsetek között mi a különbség?

(#6080) Erdei88 válasza D1Rect (#5966) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem vízzel is hangzavar van, köszönhető a két kártyának amin nincs blokk.
Mit csináltál a vizeddel?

Winne: nálam a backplate használata után 2-3 fokot csökket a hőmérséklet. Igaz nekem vizem van, de szerintem léghűtésnél is javulna.

[ Szerkesztve ]

(#6081) Winne válasza Erdei88 (#6080) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is feltenném szívesen, de most gyorsban nem volt senkinek, akit fel bírtam hívni a közelben... :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6082) omikron23 válasza hyperman25 (#6079) üzenetére


omikron23
senior tag

Google... H61 :U
Google... H67 :U

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6083) XaraX válasza fsb1000 (#6076) üzenetére


XaraX
addikt

Ilyet nem tapasztaltam, a venti vezérlésben, kicsit lassan reagál, de nem bolondul meg.
hogy van állítva neked?
Vezérlés auto, level1, 50 fok, nálam így megy.

(#6084) hyperman25 válasza omikron23 (#6082) üzenetére


hyperman25
tag

Köszi, eddig én is eljutottam. :) Egyelőre annyit találtam, hogy a H61-esen nincs SATA-III és kevesebb az usb is rajta. Ezen kívül valami más lényeges?

(#6085) Pist@bácsi válasza hyperman25 (#6084) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

10 db USB 2.0
nincs nativ USB3.0
nincs nativ SATA III
nincs PCI
2 db DDR3 slot
nincs raid support
8 helyett 5 PCIe csatorna

[ Szerkesztve ]

(#6086) hyperman25 válasza Pist@bácsi (#6085) üzenetére


hyperman25
tag

Köszi a választ!

Néztem az MSI H61MU-E35-öst lapját, azon van usb3, gondolom ezt plusz vezérlővel oldották meg. Jár ez bármilyen hátránnyal a natívhoz képest?

Ha csak egy videokártyát akarok a gépbe (5770 vagy 6850), akkor a kevesebb PCIe csatorna miatt nem lesz gond?

(#6087) Pist@bácsi válasza hyperman25 (#6086) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Igen az USB 3.0 külön chip, ettől drágább a lap pedig a cél az olcsóság volt a H61 -nél
Nem lesz gond, tudja x16-ot

Megnéztem pár lapot mindegyiken van PCI, ez meg nekem világos

szerk: hacsak nem ez a megoldás: PEB383 PCI Express to PCI bridge chip which can be sub-port 32-bit PCI devices either 33 or 66MHz.

[ Szerkesztve ]

(#6088) hyperman25 válasza Pist@bácsi (#6087) üzenetére


hyperman25
tag

Ok, köszi!

(#6089) fsb1000 válasza XaraX (#6083) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na..
5100 Mhz 1,48V-on Linx stabil de 90 fok körül mennek a magok
5200 Mhz (1,48V-1,51V) Bootol a win, de a Linxre kiakad

Nem tudom eldönteni, hogy a hőfok miatt tilt le vagy kad ki, vagy más miatt.
A feszt nincs értelme feljebb tolni, mert már igy is 90 foknál járok.
Ventivezérlést átraktam, auto / Level9 / 45 fok. Csak a Full-nál csinálja ezt a leszabályozási hibát.

(#6090) Brekkk válasza hyperman25 (#6086) üzenetére


Brekkk
senior tag

Én úgy tudom egyik Intel chipset sem tartalmaz natív USB 3 vezérlőt. Tehát azon a lapon amit nézel is nagy valószínűséggel egy NEC v ETRON vezérlő lesz, mint szinte az összes lapon.
Semmilyen hátránnyal nem jár a külső USB3 használata.

A 16 PCI-E 2.0 sáv a VGA-hoz meglesz.
SATA3 nincs és RAID sem. 6 helyett csak 4 SATA vezérlő.
De van natív PCI támogatás!!
Ha nem kell 4 SATA portnál több, meg RAID, és tuningolni sem akarsz akkor elég. VGA kimenetet is kapsz. USB3-at is. Ha csak 1 VGA-t akarsz használni akkor tökéletes lesz.

(#6091) Воланд válasza Brekkk (#6090) üzenetére


Воланд
titán

"Én úgy tudom egyik Intel chipset sem tartalmaz natív USB 3 vezérlőt."

Jól tudod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6092) Pist@bácsi válasza Brekkk (#6090) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

A nativ PCI -t hol olvastad?
PCI Express to PCI Bridge chip, ezzel oldják meg az alaplap gyártók. Ezzel előfordulnak kompatibilitási gondok.
Ez nem a H61-ben van, sőt a H67 / P67 -ben sincs.

[ Szerkesztve ]

(#6093) hyperman25 válasza Brekkk (#6090) üzenetére


hyperman25
tag

Ok, akkor majd nézegetem az árakat, hogy mennyi a különbség.

USB3-ra és SATA3-ra nincs szükségem, per pill egy merevlemezem van, amihez majd valamikor egy olcsóbb sata2-es ssd-t társítok és a két memóriafoglalat is elég a 2x4Gb-hoz.

Köszi a válaszokat mindenkinek!

(#6094) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Az Asrock E6-nak van néhány nem túl szimpi tulajdonsága, de mostmár kezdek vele megbékélni..

Köv. cél a 4,5GHZ minél alacsonyabb feszen 24/7-re
Minusz Offsettel próbálkozom, de nagyon nehéz eldönteni milyen VID-eket ad neki terheléskor.. mert változi a VID.
Fix fesznél meg nincs Idle-ben fesz visszavétel.

Ugye azt jól gondolom, hogy az IDLE Vcore-t is csökkenti az offset?
Mert akkor azt is tesztelni kéne, nehogy instabil legyen... de hogy? Firefoxot nyitogassam:

(#6095) Erdei88 válasza fsb1000 (#6094) üzenetére


Erdei88
veterán

A bioszban nem írja ki a VID-et? Mert amikor én bekapcsolom az Offset-et nekem kiírja, és lehet állítani, hogy ahhoz képest több vagy kevesebb feszt adjon. Idle és szépen visszaveszi 1,044V/1600Mhz-re

(#6096) fsb1000 válasza Erdei88 (#6095) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egy értéket ír ki minden lap (lehet a max?), de a VID terhelés függő.

És azt sem tudom, hogy amit kiír az az eredeti VID vagy már az Offsettel csökkentett.
de ez kipróbálható..

Most VID-0,025V és Linx Stabil a 4,5GHz
Érdekes hogy 4,6 GHz-nél nem tudtam csökkenteni mlg 10mV-ot sem, pedig a PLL-t visszavezzem 1,7-re.

(#6097) kusziPS3


kusziPS3
csendes tag

Skacok 2400-at szerintetek érdemes húzni?:S ha igen akkor meddig megy el alapfeszen egy p67 lapban? :U

(#6098) XaraX válasza fsb1000 (#6096) üzenetére


XaraX
addikt

Offset esetén nekem 47x LLC auto, és növelni kellett, nem csökkenteni.
[link]

(#6099) CHIPman válasza kusziPS3 (#6097) üzenetére


CHIPman
nagyúr

3700MHz-et bepróbálhatsz.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6100) fsb1000 válasza XaraX (#6098) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor ügy tünik 4,6GHz körül lehet egy töréspont.

4,5 Ghz Offset -30mv
4,6 Ghz Offset +0mv
4,7 Ghz Offset +20mv

4,7-nél mindegy volt, hogy 47xBCLK100 vagy 45xBCLK104,7

Maradok 4,5 Ghz-nél, ahol a max hőfok (nyilván hűtő függő) 72°C 4,7-nél legalább 10 fokkal több a fesz emelgetés miatt. 4,8-nál további pár fok.

A leadott hő vátozása arányos a feszváltozás négyzetével. Vagyis 20% fesz emelés 44% +hőtermelést eredményez. Ehhez jön még a frekvencia változásból adodó hőmennyiség többlet.

Nálam 4,5 -> 4,8Ghz között 40%-os a leadott hő változása
Szerintem nem érdemes 80 fok fölé menni, ezt tartva léggel be vagyunk korlátozva kb. 4,8 GHZ-re. Még a legnagyobb hűtőkkel is. (biztos vannak kivételek)

A gyári hűtővel nyilván még alacsonyabb eredmény érhető el, sacc/kb 4,4-4,6Ghz között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.