Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) SipiBcs válasza gainwardgs (#6549) üzenetére


SipiBcs
őstag

Bár nem tudom mennyin járatod jelenleg, de ha odatolsz neki 4,2-4,4 GHz-et, akkor egy kis meglepetés vár! ;] :C

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6552) MPowerPH válasza PH-User (#6547) üzenetére


MPowerPH
félisten

Abszolút. n játékok alá nem is húzom a procit, mert fölösleges. Ellenben 3D-s munka, vagy amit elég gyakran csinálok, a konvertálás miatt jól jön a plusz MHz.

Továbbra is azt mondom, hogy erős procit venni játékokra fölösleges. Ha teljes részletességgel játszol, nem éri meg. De ha mindenképpen húzni akarod, 4GHz fölött már nem tapasztalsz mérhető változást. De azt is aláírom, hogy az SB, és főleg a 2500K best buy. Konvertre nem elég, meg semmilyen nemű munkára sem, de csak játszani, és pötyögni költséghatékony. :R

És tényleg jó az SB, ár-értékben nagyon ott van. Én is olyat veszek, igaz csak átmeneti célra, de megúszom 70k-ból a dolgot. Régen volt már ilyen, aláírom.

És még egyszer, a tesztet nem azért dobtam fel, mert háborút akartam a két tábor között. Csak volt pár érdekes kijelentés, és arra akartam válaszolni. :)

SipiBcs:

Köszönöm az elismerő szavakat. :B :R Sajnos az 1155 nem az én világom, de LGA2011 -ig a legkézenfekvőbb, és leggazdaságosabb megoldást jelenti számomra. Nem akarok sok pénzt beleinvesztálni, majd a nagy tesóba, de oda is csak akkor ha rendesen kiforrja magát. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6553) gainwardgs válasza SipiBcs (#6551) üzenetére


gainwardgs
addikt

Neked is 2voltot mutat az aida 64 a cpu fesznél, ez vmi bug??
cpu-z 1.064voltot mutat :F

(#6554) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Jah, egyébként jövő héten én is csatlakozok, igaz csak egy Asrock Pro3-al, és csak egy 2500k-val. :B Megtudtam állni a kísértést, bár részben rá is vagyok kényszerítve.

Don't Tread On Me

(#6555) N_A_S válasza gainwardgs (#6553) üzenetére


N_A_S
veterán

CPU-Z még nem ismeri a B3-as lapokat, AIDA-ból tedd fel a legfrissebb betat

https://tinyurl.com/phnas

(#6556) Erdei88 válasza Cybertrone (#6550) üzenetére


Erdei88
veterán

Teljesítmény és árában is nagyobb a 980X, és itt bolti árakról beszülünk. Be is b@aszna ha 200k+ért nem verné el. Viszont ez és a 970 ami megveri a 2600K-t, más már nem igazán.

(#6557) D1Rect válasza op9 (#6486) üzenetére


D1Rect
félisten

2500K@4.4+1333cl9 cinebench 11.5 = 6,85
2500K@4.4+1866cl10 cinebench 11.5 = 6,96

MOD: hú milyen jó kis reggeli "buliból" maradtam ki.

(#6528) fsb1000: Akkor ugye nem bolondultam meg és csak képzelődök, hogy gyorsabb 1866-on a windows?

[ Szerkesztve ]

(#6558) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Fölösleges offok törölve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6559) rankesz válasza D1Rect (#6557) üzenetére


rankesz
veterán

pedig papíron csak 1.6058394160584 % a különbség a cinebench eredmény alapján (tudom hogy nem az alapján írtad)

(#6560) SipiBcs válasza gainwardgs (#6553) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nem! Nálam tökéletesen mutatja a cpu feszt az érzékelőknél. Jelenleg 1.23V@4,2GHz.

BMW001: Ugyanezt a kombót hajtom. Kíváncsi leszek, hogy mennyire leszel megelégedve vele meló közben.

Ez teljesen jogos felvetés. Bár szuperlatívuszokban beszélhetünk az SB-ről, de csak ár/érték arányban. Összehasonlítani egy abszolút felső kategóriás cpu-val (230e. Ft) szvsz teljesen felesleges!

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6561) N_A_S válasza D1Rect (#6557) üzenetére


N_A_S
veterán

2600K@4.8 HTon + 2133 CL10 Cinebench 11.5 = 9.39

(#6556) Erdei88
az nem 990 akart lenni? :U

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#6562) D1Rect válasza rankesz (#6559) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem hiszek a papírnak.
Azt hiszem el amit látok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6563) abéla


abéla
senior tag

Kérdeztetek páran az MSI P67-es lapokról: GD55 teszt, C45 review, a GD65-ről sok oldal ír(jókat), newegg meg vegyes, de mindegyik esetén érdemes figyelni a hűtőbordák hőmérsékletét, mivel jó páran kissé melegnek tartják és egyébként is, msi-éknél tradicionális az alulméretezett hűtés[link] , legalábbis a középső/alsó szegmensben (újrapasztázás ajánlott?) és a végére egy fontos írás, miszerint a régebbi(B2?) msi lapok elfüstölnek, ha gyári tune-progijának (Control Center II) a power saving beállításoknál a fesz-szabályozó, aktív fázivezérlőt 1-re vagy auto power saving-re állítjuk és ezt követően terheljük a CPU-t (game, HD-film), na volt akinek vitte az alaplap mellett a cpu-t, psu-t is :U . Elvileg mind a programot, mind az alaplap vezérlését megváltoztatták, de mivel erre a bődület hibára kb 2 hete derült fény, nem biztos, hogy a Mo-on forgalomban lévő lapok is a javított változatok, így ha lehet, ne tesztelje senki :) ; szóval a szokásos bölcsesség: green-power-saving marhaságok kikapcs :DDD .

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#6564) Erdei88 válasza N_A_S (#6561) üzenetére


Erdei88
veterán

Igaz, a 980 "nyugdíjba vonult" ,de az is 200 felett volt.

970 olcsóbb, de nem szorzó lock mentes. De 970 is létezik, akkor már 3an vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#6565) N_A_S válasza Erdei88 (#6564) üzenetére


N_A_S
veterán

a 970 helyett gondoltam ;)

szerk.: most látom h van 970 is és az is 6 magos, nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#6566) op9 válasza D1Rect (#6557) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi!

N_A_S-nak is köszi! Este dobok én is egy eredményt 2600K 4.8HT-val 1333MHz-es RAMokkal.

How Bad Do You Want It?

(#6567) Landon válasza N_A_S (#6561) üzenetére


Landon
őstag

Na megy már 4.6 felett? :)
Pff itt a sok doboz meg minden majd kiugrik a szemem és egész nap tanulhatom ezt a tetves unalmas parasztvakítós Marketing-et ill. Quantitative Methods-t... :O :(

Abéla: Én nemtom' msi mi a fuck-ot művel a chipset hűtésével de az tény h azt mindíg elkúrják... nekem is a GD70-en nyáron újra kellett pasztázni mert 82C vlt az északi híd... mx2-vel megtámogatva utána idle volt 43C load meg 53C :DDD Amit ők pasztának neveznek az mi nálunk rózsaszín műanyag... :U De szó szerint. Alíg lehetett levakarni. Fogpiszkálóval kellett a borda alját kapirgálni majd egy órán keresztül -.-' Nem volt egyszerű...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6568) -volkovy- válasza Landon (#6567) üzenetére


-volkovy-
tag

máskor fogpiszkáló helyett körömlakklemosóval csináld. 2 perc alatt bármilyen trutyit leszed

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#6569) warcat


warcat
veterán

A 'buli' előtt volt pár szó a Sata csatikról (meg hogy 10 darab van az extreme 6-on).

Ehhez csak annyit,hogy Marvell chippel szokták megoldani az extrákat,és ezek mindig lassabbak,mint az intelesek.Ezekre mehetnek az adattároló vinyók/dvd stb.
De az SSD-(ke)t/gyorsabb hddket tessék az inteles csatikra rakni ;)

EA: It's in the crate!

(#6570) N_A_S válasza Landon (#6567) üzenetére


N_A_S
veterán

nem. ezt még a b2-be mértem

https://tinyurl.com/phnas

(#6571) N_A_S válasza N_A_S (#6570) üzenetére


N_A_S
veterán

Korábban linkeltem még képeket is Cinebench -ről: [link]

kicsúsztam a szerkesztésből :B

https://tinyurl.com/phnas

(#6572) Landon válasza -volkovy- (#6568) üzenetére


Landon
őstag

Igen most már tudom, hogy Emesét kell használni. :DDD Az nem acetonos.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6573) HUNRONIN válasza N_A_S (#5050) üzenetére


HUNRONIN
tag

Hy N_A_S...látom neked is GTX460 VGA-d van....hogy szaladnak a SB-vel és ezzel a VGA-val a gaméid?

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#6574) abéla válasza Landon (#6567) üzenetére


abéla
senior tag

Azért dúrva milyen egy hitvány anyagot használnak (basszus a különbség 30C° :Y ). Ennél még a Bacsis-lekvár is jobb eredményt ad :DDD
Megkérdezném a nagyérdeműt (miután kellően elbizonytalanodtam msi ügyben):
a giga p67 ud3/ud4 b3 tulajoknak mi a véleménye a lapjukról?
de lehet veszek egy x58Sabertooth / i7-950 kombót, osztjónapot :U

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#6575) Erdei88 válasza abéla (#6574) üzenetére


Erdei88
veterán

Igaz nem B3as de UD4 és meg vagyok vele elégedve, annak ellenér hogy nem high-end lap.

De amúgy igazad van jobban jársz egy közel azonos árban lévő X58as konfiggal, ami minden téren alul marad a 2600K-hoz képest. A ramod is adhatod el vagy egyet kitehetsz az asztalra.

(#6576) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Akció!!!

Intel Core i5-2500K 3300Mhz 6MBL3 Cache 95W skt1155 45 000
Intel Core i7-2600K 3400Mhz 8MBL3 Cache 95W skt1155 67 000

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6577) N_A_S válasza abéla (#6574) üzenetére


N_A_S
veterán

UD3P-B3: szar a bios (4600 fölé nem lehet húzni a procit), a régebbi B2-es lapomnál F6-tól már oké volt, most mintha elölről kezdték volna a szarakodást B3-nál

UD4-B3 -hoz van már F3as is, az lehet jobb.

4600-on viszont teljesen stabil a lap (eddig)

VTT-t, meg a ramokat kicsit túlfeszeli a lap, CPU Vcore olyan 0.03-0.04V körül droppol LLC-vel. Ezen is segíthet egy új BIOS

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#6578) Landon válasza abéla (#6574) üzenetére


Landon
őstag

Én a B3-as UD4-ről nem olvastam sok rosszat. Ill. most úgy a B3-as Giga-k alapból kezdenek stabilizálódni vagy a fene tudja mert fórumokon aki cserélt/vett az egyenlőre meg van elégedve. msi felől nem kell nagyon elbizonytalanodnod max AIDA-ba ha hatalmas hőmérsékleteket mutat akkor max újrapasztázod. De eleve én úgy tudom, hog a P67 nem egy nagy hőkazán úgyhogy szerintem no para! ;) Félre ne érts nem szeretnék dönteni helyetted de ha én most vennék lapot és nem akarnék Fatal1ty-t venni (:DDD) akkor tuti, hogy vmelyik jobbik msi-t venném! ;)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6579) arn válasza op9 (#6527) üzenetére


arn
félisten

en a legolcsobb ddr3-1333at vettem (de abbol 8gt)... aki kicsit hosszabb ideig hasznalja a cuccot, annak tokmind1. ugyis csak addig erdekes, amig a top kozeleben van. ha majd itt lesznek a 6-8 magos sbek, akkor senkit sem erdekel a tovabbiakban.

bulldozeres lapokat is aruljak mar :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6580) D1Rect válasza arn (#6579) üzenetére


D1Rect
félisten

2x4GB F3-12800CL9D-8GBSR2 1600cl9 1.25V 26,5K Ősinél.

[ Szerkesztve ]

(#6581) abéla válasza Erdei88 (#6575) üzenetére


abéla
senior tag

Tudom-tudom, igazad van, de jelenleg a stabilitás fontosabb talán a többi tényezőnél, de nyilván csábít ez a fene jó teljesítmény, viszont gyorsan kellene valami lap a régi helyett, egyébként kivárnám amíg letisztúl az új platform, mivel ezesetben egyértelműen a legjobb választás, persze közben a japó cunami árgerjesztő hatása is ideér :O

Landon : és miért lesz végül Fatal1ty?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#6582) natë válasza Shkiz0 (#6576) üzenetére


natë
nagyúr

Az igen, komoly árak!

(#6583) HUNRONIN válasza D1Rect (#6580) üzenetére


HUNRONIN
tag

Hol-kinél lehet megvenni ezt a RAM-ot????? Ilyen kell nekem is..... :R

“Az élet kellemes.A halál békés.Az átmenet az, ami problémás." — Isaac Asimov

(#6584) abéla válasza natë (#6582) üzenetére


abéla
senior tag

Mekkora már ez az aláírás+nick kombó :DDD :R

hootka!

(#6585) D1Rect válasza HUNRONIN (#6583) üzenetére


D1Rect
félisten

hardverapro=>Ősember ;)

Az enyém hó végére ér ide, majd úgyis írok tapasztalatokat.
1,3V 1866-tal már elégedett lennék. :))

(#6586) arn válasza D1Rect (#6580) üzenetére


arn
félisten

meg sem neztem a mostani ramot, hogy mit tud... :) annyira nem erdekelt a tema. amugy jan vegen 17ert vettem a 8gt. ssdre gyurok inkabb - az drasztikusabb lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6587) gainwardgs válasza abéla (#6574) üzenetére


gainwardgs
addikt

UD4-B3 nagyon meg vagyok vele elégedve :R

[ Szerkesztve ]

(#6588) D1Rect válasza arn (#6586) üzenetére


D1Rect
félisten

Már én is várom az új SSD-ket és a Z68-as lapokat. =)

[ Szerkesztve ]

(#6589) abéla


abéla
senior tag

Nna, újabb kérdés, ha esetleg egy gb-ud4 b3 lenne a beruházás tárgya, vajon a már meglévő ramjaim hogy szaladgálnának benne? Gb adatlapján ezt tesztelték: CMX6GX3M3A1600C9 (ugye ez a 3 modulos változat), de azért megnyugtató lenne, ha valaki a gyakorlatból vett tapasztalataival is megerősítene az (újkeletű :D ) hitemben.
A másik, hogy a hűtőbordák hőmérséklete vészes? A bordák kis műanyag-pöcök rögzítései mennyire néznek ki komolynak a valóságban? (esetleg, ha későbbi pasztázást kellene eszközölni, kibirná a le/felrakást törés, lazulás nélkül?)
MSI-n ugye csavaros (gondolták, ugyis pasztázni kell, ne szívassuk pöckökkel a hülyéit :DDD )

Köszönöm a gb-ud4 tulajok reflexióit. :R

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#6590) Landon válasza abéla (#6581) üzenetére


Landon
őstag

Nem lesz. :) Csak most én azt vennék ha vennék. De UD4-B3 lett. :)

Gainwardgs: Majd ha húzod a CPU-t kérlek oszd meg a véleményed mert nekem is ilyen lapom van csak még nem tudom beszerelni... :R

D1Rect:Miért jó a Z67-es lap? Minden áron OC mellett akarod használni az integrált GPU-t?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6591) jeni válasza boogie84 (#6516) üzenetére


jeni
félisten

tökéletesen ment a Gigabyte GA-PH67A-UD3 B.2 lapban az egy darab Corsair Vengeance 1866Mhz 8GB KIT egyik darabja.

Ma leadtam a hardverkerbe cserére a B.3 revizióra

(#6592) D1Rect válasza Landon (#6590) üzenetére


D1Rect
félisten

Z67 ;] előnyei sztem:
- SSD SSD caching
- VGA cserénél nem kell variálni
- remélhetőleg ott lehet játszani a biciklivel rendesen
- meg egyébként is az a top =)

(#6593) natë válasza abéla (#6584) üzenetére


natë
nagyúr

;]

(#6594) N_A_S válasza abéla (#6589) üzenetére


N_A_S
veterán

Hűvösek a Giga lapok, nem kell szétszerleni. Stabilabban vannak rögzítve a bordák, mint pl a Giga P55-ös szériájánál.

Ramoddal szerintem nem lesz gond.

(#6590) Landon
Z67 :N

Z68 :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#6595) fsb1000 válasza gainwardgs (#6549) üzenetére


fsb1000
nagyúr

nekem is volt egy ilyen döbbenésem, amikor Q9550-ről i7-860-ra váltottam.
Szinte felléllegzett a konfig (VGA) és az OP trendszer meg a játékok repültek.
2500K-nál hasonló élmény....

--

D1Rect : Én is gyorsabnak érzem, meg az Office-t is. Meg jó érzés is hogy maxon megy a RAM.

(#6596) gézu válasza D1Rect (#6580) üzenetére


gézu
őstag

Ezekkel az alacsony feszű ramokkal nem lesz gond? Az Intel a Sandyhez ezt adta ki:
Processor I/O supply voltage for DDR3 RAM min:1.425v - max:1.575v

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#6597) RI/OS válasza abéla (#6589) üzenetére


RI/OS
őstag

nekem a 8gb-os 1600c8-as vengeance kit megy egy ud3p-ben 2133 9-10-9-24-en 1.6V-n. ilyen 10-10-10-30-as időzítésekkel menne sztem ~1.54V körül.

(#6598) gainwardgs válasza fsb1000 (#6595) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ja döbbenet :DDD

(#6599) arn válasza D1Rect (#6588) üzenetére


arn
félisten

ssdbol a sf jo lesz, a tobbi egyelore buko :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6600) N_A_S válasza arn (#6599) üzenetére


N_A_S
veterán

SF mint SandForce? A mostaniaknál pont azokat "szidják"

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.