Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Kami11 válasza fsb1000 (#6500) üzenetére


Kami11
őstag

;] :C

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6502) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Ha már választanom kell, melyiket lenne érdemesebb? GA-P67A-UD4-B3, vagy p8p67

(#6503) jeni válasza petrusz82 (#6502) üzenetére


jeni
félisten

az árban szinte egyformák
tudásban szintén,bár az Asus EFI BIOS-s és tudja a beépített Bluetooth szolgáltatás
valamint több sata csati van az Asus-n.
volt akinek gondja akadt a memóriák terén a Giga lapban.

Éppen mielőtt szétszedtem a Giga PH67A-UD3 B2-s lapot cseréltetni egy B3-s lapra,betettem a Corsair Vengeance 1866Mhz 8Gb KiT memóriának az egyik felét és rendesen ment a gép.
Éppen valaki egy Giga lappal szívott egy Corsair Vengeance 1600Mhz rammal amivel az alaplapja nem volt hajlandó elindulni vele.

természetesen amiket leírtam Asus felé billentik a választást,de ne biztos,hogy mégis jobb az.
Igaz még a Asus sem jött ki B3 verzióval.

érdemes az Asrock lapot is figyelembe venni a Extreme 4-t vagy a Extreme 6-t. Azok bizonyos téren még fullosabb deszkák

ha tévedek akkor majd kiigazítják az írásaimat

[ Szerkesztve ]

(#6504) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni SZÉPEN !

[[Giga DS4 b3 F2 bios, i 2600k, 2*4gb corsair veneg.. cl8 1600, 5850 ati, vertex2 ssd...alap órajelen semmi tuning, gép atomstabil..]]

Összeraktuk a gépet minden beállítás alapon, de a linx ojan 33 gflop ot mutat csak, látom vannak itt 117 meg ilyen értékek..oké az húzva vagyon.. de mégis..

Úgy gondolom valami BIOS beállítást kurhattunk el ? vagy valami driver nincs fennt?
(intel inf, vga, lan, nec usb3, ment fel csak) kell még valami ? (van még kérdőjel az eszközkezelőben,de nemtudom mi lehet az, semmi spec hardver nincs benne)

Kérdésem, hogy tudna e valaki támpontot adni bios beállításokhoz, illetve driverekhez...

Nagyon Köszönöm Szépen a Válaszokat !
:R :R

(#6505) arn válasza op9 (#6484) üzenetére


arn
félisten

sok helyen teszteltek, hogy mennyit szamit a ram - pl ht4u.net. a szintetikus teszteken kivul szinte semmit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6506) Peace válasza Balupapa (#6477) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi szépen, és Neked is Kvg! Akkor ez el is dőlt lényegében. Tényleg csak játékra meg filmnézésre használom a gépet, ezért nem ér nekem +23k-t a dolog.

(#6507) petrusz82 válasza jeni (#6503) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszönöm válaszod, én is inkább az asus felé hajlok. Csak már lehetne rendelni.

(#6508) Воланд válasza degec (#6504) üzenetére


Воланд
titán

Win7 sp1?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6509) degec válasza Воланд (#6508) üzenetére


degec
senior tag

igen !!! miért ? :) ha valamit tudnom kellene ..és nem tudom elnézést ! pedig át Túúúúrtam a fórumot... :R

[ Szerkesztve ]

(#6510) Kami11 válasza jeni (#6503) üzenetére


Kami11
őstag

Még annyit tennék hozzá, hogy az Asus nem támogatja az SLI-t. Mármint a sima p8p67-
Ha arra nincs szükséged akkor az is jó választás lehet, bár az Asrock is nagyon jó -mondom ezt 4 nap után- fullosabb mint a másik kettő.
Ráadásul eddig csak Asus lapjaim voltak, miután az Abit kivonult az alaplapok piacáról és P67-es lapnak is azt akartam, de az Asrock-ról olvasott sok jó tapasztalat miatt, választottam ezt a márkát -azon belül pedig az Extreme4et- és nem bántam meg. Igaz tartottam tőle, hogy melléfogok, de nem így történt. Valamint kb. 8-9 ezer Ft.-ot spóroltam!

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6511) Kami11 válasza degec (#6509) üzenetére


Kami11
őstag

Ahhoz hogy nagyobb legyen a GFlops érték kell a win7 SP1-el, valamint ez a Linx verzió ami kihasználja az AVX utasításkészletet.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6512) degec válasza Kami11 (#6511) üzenetére


degec
senior tag

Letöltöm KÖSZÖNÖM Tesztelem !! elnézést ezt nem tudtam ! :R

(#6513) MPowerPH válasza op9 (#6484) üzenetére


MPowerPH
félisten

A ramsebesség nem befolyásolja a Cinebench eredményt. :)

Don't Tread On Me

(#6514) YencYke


YencYke
tag

Tényleg jöhetnének már az Asus lapok. Oda kellett adnom már a régi gépem, úgyhogy most már csak a laptopomon tudok ténykedni, ez meg elég lassú darab.

Az exteme 6-on durva a 10 sata csati, ráadásul ebből 6 sata 3.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#6515) Erdei88 válasza fsb1000 (#6500) üzenetére


Erdei88
veterán

Én is hasonlóképp vélekedtem róla. De úgy látom akkor már nem vagyok egyedül.

(#6516) boogie84 válasza jeni (#6503) üzenetére


boogie84
veterán

Nálad sem mennek a Vengeance ramok a Giga lapban?? :Y
Nincs kérdés. Vengeance lesz, ha nem találok Ripjaws 2×4GB-ot. + hozzá EVO B3 :K

(#6507) petrusz82: Egyetértek :K

(#6514) YencYke: Sztem felesleges a 10 sata csati. Bár kinek milyenek az igényei. Én inkább egy 3 év garisat vennék.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6517) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, kis Cinebench az egyik 24/7-es munkás beállításomon. Jöhetnek a vállalkozó kedvű 2600K tulajok, mivel volt egy kis vita, és most rendezném. ;]

Don't Tread On Me

(#6518) YencYke válasza boogie84 (#6516) üzenetére


YencYke
tag

A 3 év nekem is fontosabb. ;)

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#6519) YencYke válasza MPowerPH (#6517) üzenetére


YencYke
tag

Örülünk a szép eredményednek, de ez az új procik foruma, nem az "öskövületeké". :DD

[ Szerkesztve ]

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#6520) Cybertrone válasza YencYke (#6519) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eredményt... Had lássuk az "Új procik" mit kezdenek az "őskövülettel" ;] ;] ;] Több emberke is mondta hogy gyorsabb a 2600k mint a 980x kíváncsian várom :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6521) degec válasza boogie84 (#6516) üzenetére


degec
senior tag

Nálunk tökéletesen mennek b3 as f2 es bios, giga ds4 be a corsair "vegetás" ramok :) 1600 cl8 2*4gb !

[ Szerkesztve ]

(#6522) Воланд válasza MPowerPH (#6517) üzenetére


Воланд
titán

6 core 12 threads vs 4 core 8 threads.
Szvsz értelmetlen összehasonlítani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6523) Cybertrone válasza Воланд (#6522) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezt annak mond aki azzal példálózott hogy gyorsabb a 2600k :U Vagy akkor felfoghatjuk úgy is a dolgokat hogy az illetőnek hozzáértése egyenlő a 0-val? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6524) YencYke válasza Cybertrone (#6523) üzenetére


YencYke
tag

Nyugodj meg, a nyugdíjazott 240 ezres procid gyorsabb a 70 ezres 2600k-nál.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#6525) Cybertrone válasza YencYke (#6524) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem még nincs ilyenem, csak kíáncsi voltam a dolgokra mert még lehet... ;] Mellesleg nagy nyugdíj kiadni egy ugyan olyan procit pár mhz-el nagyobb órajelen az a fasza :DDD
És itt nem az árról beszélünk, hanem arról hogy egyesek kicsit elmérik az SB erejét, és példálóznak a semmivel!
Ezzel senkit nem szeretnék bántani, maximális Respect a topik közönségének! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6526) fsb1000 válasza boogie84 (#6516) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az extreme6-ban nem az a 10 Sata a nagy szám, hanem tápellátás.
Bármi is legyen az a 16 fázis (szerintem azonos a fatal1ty-vel) biztos tobb mint az e4 vagy akár a giga ud4.

Azt már nem is mondom, hogy a lapon van egy cimke mely szerint inkább az intel vezérlős satákat használd bootnak, ha jót akarsz....
Szóval egy DVD-nek oké lehet az a külön csippes sata.
Az sem tiszta, hogy az a sok USB3 hogy osztozik a pcie16x-ekkel. vagy mi van ha egyszerre másolok miden sata porton.

Hiába pakolnak rá sok mindent a cpu sávszél fix marad.

(#6527) op9 válasza arn (#6505) üzenetére


op9
aktív tag

Köszi a választ!
BMW001-nek is!
Akkor jól tudtam én is. Bloomfield-nél már láttam ilyen teszteket, csak Sandy-nél még nem, és itt azt láttam, hogy mindenki ráfeküdt a LinX GFlops-okra, az AIDA-ra, és egymásnak ajánlgatják a drágább 2133-as memóriákat, és úgy véltem, hogy akkor én nézhetek be valamit rendesen, mert nem értettem a lényegét.
Pedig ezek szerint felesleges pénzkidobás....

szerk: megkerestem arn által javasolt oldalon a cikket, ha valaki meg szeretné nézni, akkor itt van.

[ Szerkesztve ]

How Bad Do You Want It?

(#6528) fsb1000 válasza Cybertrone (#6525) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És itt nem az árról beszélünk, hanem arról hogy egyesek kicsit elmérik az SB erejét, és példálóznak a semmivel!

.... oszt mivel lehet elmérni az SB erejét?

Mondjuk léggel melyik nyom nagyobb superpit?
vagy gflopsot a linxben?
vagy valami cpu benchben?
Azonos frekin? gyári frekin, vagy átlag tuningos frekin? (SB-nél 4,4Ghz)
és akkor mi van....

A legtöbben játékhoz vesszük a gyors procit.
Ott már nem sokat lehet kimérni a 6 mag javára. (mert ugye a HT-t eleve kikapcsoljuk) a működési frekvencia viszi a primet, ha egyáltalán van hozzá elég erős VGA-nk.
Sikamlós téma ez... (is)

---

op9: szubjektív érzet szerint a Windows pattógosabb a gyorsabb rammal.
Az ablakok, a betöltődések, az egész jobban megy. 1333->1866 vagy 1600->2133
A játékokban nem érezni és nem is nagyon kimérhető.

[ Szerkesztve ]

(#6529) Cybertrone válasza fsb1000 (#6528) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez nem vitatopik! :R
Kérlek ha észrevételed van keress privátban megvitatjuk! :R :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6530) Winne válasza degec (#6521) üzenetére


Winne
nagyúr

Nálam meg kapásból szar volt, most is szar, amikor gondolja, akkor elindul tőle a gép és már a satákkal is gond van. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6531) -volkovy- válasza fsb1000 (#6528) üzenetére


-volkovy-
tag

Szimpla nyers erőt marha egyszerű mérni..
World Community Grid kliensben kell nyomni egy benchmarkot, az kiír egy mips/flops értéket, beszorzod a magok számával, és csók. Ez teljesen megbízható és bevált "benchmark", ha úgy tetszik. Noha nem annak szánták.
Amit így kapsz, az a nyers erő. Az, hogy melyik alkalmazás hogy használja ezt ki, és mi nyom többet 6 maggal, mint néggyel, már részletkérdés.

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#6532) op9 válasza fsb1000 (#6528) üzenetére


op9
aktív tag

Rendben, én elfogadom :).
Peace :R

How Bad Do You Want It?

(#6533) degec válasza Winne (#6530) üzenetére


degec
senior tag

JÁJ de nemfinom, ,sajnálom... eddig kopp kopp jó... érdekes mindenesetre... ezeksem a régiekmár ?

(#6534) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Ha jól emlékszem, akkor rögtön az első tesztek úgy mutatták: A 2600 tunning nélkül lenyomja az i7 D950-es procit viszont a felette lévőket nem. Szintetikus tesztekről volt szó. A részemre egy a lényeg: elérhető áron kaptam egy hihetetlenül jó teljesítmény/ár értékű gépet. Az hogy valakinek nem tetszik, hogy a fél millás gépéhez (1 évvel ezelőtt) közel hasonló ennek a teljesítménye azt én magasról letojom! ;] (marha nehéz objektíven beszélgetni olyasmiről amire valaki elfogultan büszke)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6539) Winne válasza degec (#6533) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát nagyon nem. Nekem nem volt még dual biosos lapom, de nem is volt eddig bajom egy biosszal sem...

@(#6536) Cybertrone: no offense, de szerintem te gerjeszted a flame-et. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6546) omikron23 válasza Kami11 (#6488) üzenetére


omikron23
senior tag

Most csak az alaplap miatt nem tuningolok, de terveim közt szerepel, ezért vettem ilyen procit, és hűtőt hozzá, csak még meg szeretném várni a Z68-as Chipsetes alaplapokat, addig nem cserélek B3-ra...Szóval a tuningot is el kell addig felejteni... :( Előtte Noctua-m volt, és sokkal jobb annál. Szóval majd lesz tuning, különben nem vettem volna meg a 2600K-s procit. :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#6547) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, aki eddig segített CPU, MB, RAM ügyben...
A memóriákat sikeresen megvettem, végül Corsair Vengeance lett, 1600-as 2x2GB kit.
Az alaplap az ASRock P67 Pro3 lesz, a proci rendületlenül i5-2500K, remélem már a héten meg tudom rendelni.

Mennyire jók ezek a memóriák, amiket vettem?

BMW001 - "oda VGA kell ,nem proci." Akkor nem tudom, hogy a sok gémerhuszár miért húzza még a 980X-et is az egekbe? Mi értelme van?
Néztem a 2600K-s teszteket is, ott is húzva vannak a processzorok.
Ja, hogy véletlenül se ütközzenek CPU limitbe?
Ha egy 50k-s procit húzni kell azért, hogy ne legyen CPU limit, az már régen rossz.
Ha egy drágábbat, az meg még rosszabb.
Nem tudom, hogy ezt néztétek-e már? [link]
A 980X meg egy csúcs proci az 1366 i7 szériában, így lehet, hogy nem igazán helytálló az, hogy a 2600K leveri.

Szófosás end.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6548) Antarctica


Antarctica
tag

Szerintem ezen fölösleges "vitázni", hiszen egy előző generációs i3, i5, i7 is bőven kielégíti az átlagfelhasználó igényeit is, mind munka, mind játék területén. Jól sikerült processzorok ezek:)

(#6549) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Na beléptem én is a klubba p67A-UD4-B3+2500K.
Hát eddig :Y
Nem gondoltam volna h a Q9650-et igy otthagyja.
Nem gondoltam volna h ilyen proci limitem van.
pl. Assasins Creed Brotherhood városba tömegben Q9650-el volt 40-45fps, most vajsimán siklik 70-90fps közt.
Nagyon üt ez a sandy :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.