Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) bizi990


bizi990
senior tag

Bő két és fél év után levettem a fóliát a képernyőről és két nap múlva elejtettem, az üveg meg szétrepedt.
Minden működik a telefonon, tehát csak a GG sérült. Javítást hol érdemes csináltatni, egyáltalán megéri?
Kb fél éve lett cserélve garanciában a kijelző, talán érdemes megmenteni.

(#35552) polomaa válasza painkillerx (#35548) üzenetére


polomaa
aktív tag

Jó a saját kernel,nem szükséges lecserélni.Ellenbe a 31-i rom szerintem egy picit el lett kapkodva,van benne bőven hiba.Ha Beanstalk-ot akarsz,akkor a 29.-t ajánlom,teljesen hibátlan,gyors és jól bánik az aksival saját kernelével.

(#35553) beast27 válasza bizi990 (#35551) üzenetére


beast27
senior tag

Keresd nggabi kollégát itt a fórumon

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#35554) bizi990 válasza beast27 (#35553) üzenetére


bizi990
senior tag

Köszi, írtam neki!

(#35555) zoleeno1 válasza bizi990 (#35551) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az "üveget" külön nem fogja tudni cserélni, csak a komplett kijelzőt. Ez már sokszor szóba került itt is, készülj fel rá :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#35556) bizi990 válasza zoleeno1 (#35555) üzenetére


bizi990
senior tag

nggabi nem foglalkozik vele.
Majd keresek még. Most akartam telefont cserélni egyébként is, de másod készüléknek csak jó lenne még.

(#35557) zoleeno1 válasza bizi990 (#35556) üzenetére


zoleeno1
addikt

Esetleg még fagyalllo kollégát keresd meg, Ő is foglalkozik szervizzel. Viszont ő is csak a komplett kijelzőt tudja cserélni, külön az üveget senki sem fogja/tudja :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#35558) bAtt001


bAtt001
addikt

fene a finnyás kezedet ng, már hozzá sem nyúlsz s2höz? ;]

(#35559) nimba1 válasza Kékes525 (#35549) üzenetére


nimba1
aktív tag

Igen nálam 1 napot élt.lefagyott. 1 egyszerû alkalmazás vàlasztásnál újraindult, minden alkalmazás alaphelyzetbe állt. Még a programok is mintha az egész romot újra raktam volna.
Èn nem ajánlom. Bár én nálam az 5.5 se mûködött rendesen az lite verzió volt az 5.6 meg full.
Most a 2.4 superlight van fennt.

(#35560) Weeman1 válasza bizi990 (#35556) üzenetére


Weeman1
veterán

Csak egyben tudják neked cserélni Magyarországon.

Xiaomi 11T Pro

(#35561) csukasi


csukasi
tag

Van valakinek tapasztalata ezekről az ebay-os ismeretlen márkájú Micro Sd kártyákról ? Megbízhatóak lehetnek a kínai Class 10-es 32 GB-os 2 ezer Ft körüli kártyák ? Vett már valaki ilyet ?
Én már rendeltem egy pár dolgot az ebay-ról, vegyesek a tapasztalataim. Van ami bevált, van ami nem.
Ilyet még nem rendeltem. Valaki esetleg?

(#35562) bizi990 válasza Weeman1 (#35560) üzenetére


bizi990
senior tag

gabe96 megcsinálja csak az üveg cseréjével.
Kijelző csere annyi lenne, amennyit már nem is ér. Egyébként is cserélni akartam, másod telónak jó lesz úgy is. Vagy van vkinek tapasztalata ezzel? Képernyő kb fele-harmada pókhálós, de használható így is (pl.: kocsiba navinak, túrára, stb.).

(#35563) Weeman1 válasza bizi990 (#35562) üzenetére


Weeman1
veterán

Az jó,mikor nekem volt ilyen kb 1 éve,
akkor még senki nem csinált ilyet. :)

Xiaomi 11T Pro

(#35564) Kékes525 válasza nimba1 (#35559) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy tetted fel? Full Wipe volt e?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35565) nggabi válasza bAtt001 (#35558) üzenetére


nggabi
nagyúr

de, csak nem üvegezek :P

túrni kell 20ért bontott kijelzőt, viszlát. az átüvegezéssel az a baj h megég az amoled és porosodni fog később. meg randa is.

"szenyor dzsíííí"

(#35566) Mankó


Mankó
veterán

Adott egy telenoros Galaxy S2, hogyan lehet függetleníteni? Ismerősé, nekem gyári független van, így nem nagyon tudok neki ebben segíteni.

(#35567) polomaa válasza Mankó (#35566) üzenetére


polomaa
aktív tag

Google a barátod.

(#35568) nimba1 válasza Kékes525 (#35564) üzenetére


nimba1
aktív tag

Igen természetesen Full Wipe volt.
Először tettem a 2.4-et hiányzott 1-2 dolog belőle. A kamera nem tetszett. Minden működött kb 2 napig volt.
Aztán tettem a vissza a gyárit, majd láttam hogy ott sem jó a kamera, valami zsíros kézzel megfogtam hátul azért volt rossz, de szemmel nem volt látható. Mondom felteszem az 5.5, majd 5.6. a többit már tudod.
Valaki linkelt hibákat az 5.5-ről fekete képernyő stb ami ott fel volt sorolva nálam mind jelentkezett.
Aztán tegnap este vissza tettem a 2.4-et, most már jó a kamera :).
Amit észrevettem hogy a gmail programmal vannak gondjaik. Mind 3 romnál előfordul, hogy az értesítési sávban látom hogy jött gmail levelem rábökök és elég sokszor nem nyitja meg az alkalmazást. És ez az újraindulás is úgy volt, hogy névjegynél kiválasztottam hogy levelet akarok írni, választottam a gmail-t és akkor indult újra.
Eddig a 2.4 az jó. Azért esett arra választás mert valaki írta hogy majd 2 hónapja az van fennt. De nála is volt pár nap után valami hasonló alaphelyzetbe állás.

[ Szerkesztve ]

(#35569) nimba1


nimba1
aktív tag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48084937&postcount=77802

(#35570) Kékes525 válasza nimba1 (#35568) üzenetére


Kékes525
félisten

Visszaállítás hogy történ?

Nekem bekavart a Titanium Backup 6.1.5, mert hibás volt, de főleg én rontottam el, mert a teljes rendszeradatot visszaállítottam.

Másodszor a 6.1.5.1 hibajavításosat használtam, és csak a telefonhoz kapcsolódókat tettem vissza (SMS, üzenetek, napló, telefonkönyv, stb.), a többit manuálisan állítottam vissza (persze ez időbe telt).

Most az 5.6-osat használom, de még nincs tapasztalatom vele. Full Wipe nélkül tettem föl. (Wipe cache és Wipe Dalwik cache, System és Preloaded format).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35571) Kékes525 válasza nimba1 (#35568) üzenetére


Kékes525
félisten

Amúgy szerintem a XWLSZ_NeatROM_SuperLite_v2.1.zip (Based on XWLSZ_NeatROM Lite 5.0.2) a legjobb. Az utolsó LSZ-es.

Az XWMS1 NeatROM v5.4.2 Aromát is sokan dicsérik, tesztekben igen jó teljesítményt nyújtott:

[19 Dec 2013] [KERNEL TESTS] [SAMMY ROMS] Kernel battery tests and benchmark results

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35572) nimba1 válasza Kékes525 (#35570) üzenetére


nimba1
aktív tag

Rendszer beállítást nem állítottam vissza. Áruházból saját alkalmazásokkal egyesével az appokat.
Most a 2.4 eddig még mindig jó.

(#35573) Kékes525 válasza nimba1 (#35572) üzenetére


Kékes525
félisten

Így viszont tényleg problematikus.
Nálam még muzsikál az 5.6-os, az AnTuTu Benchmark stabilitási tesztje viszonylag jó eredményt adott, de az igazi mégis csak a gyakorlat.

Ha elbukik, akkor valószínűleg az utolsó LSZ-t teszem fel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35574) henter


henter
tag

Meg tudná mondani valaki, hogy a NeatROM SuperLite v2.5.1-ben miért nem tudok élő háttérképet beállítani? csak a galériából enged választani. Töltöttem le élő háttérképet, de azt se tudom használni. Hiába választom ki, hogy háttérkép beállítása, semmi nem változik

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#35575) Weeman1 válasza henter (#35574) üzenetére


Weeman1
veterán

Mivel lite,lehet hogy kivették alapból ezt az opciót. :)

Xiaomi 11T Pro

(#35576) henter válasza Weeman1 (#35575) üzenetére


henter
tag

Nagyon úgy tűnik :K
A Kies biztonsági mentését hogy lehet főzött romra visszaállítani? Névjegyzék, képek, videók lennének fontosak elsősorban

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#35577) Oldman2 válasza henter (#35576) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem sehogy.

Miért kellett ezt ennyire elbonyolítanod? A leírtak simán menthetőek Kies nélkül is...

(#35578) henter válasza Oldman2 (#35577) üzenetére


henter
tag

Nincs másik mentésem, csak egy Kies-mentés. Max. visszarakom a gyári romot

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#35579) Burt1793 válasza henter (#35578) üzenetére


Burt1793
veterán

Muszáj lesz. mentsd google-ra, vagy titaniumbackup-pal vagy helium-mal. :)

(#35580) kopi73


kopi73
tag

Sziasztok .
Egy gonddal szenvedek hogy semmi romot nem enged telepíteni a teló,csak az odin amivel tudok telepíteni.
A MIUI és társai romra Installation aborted hibát kapok :)

Mit tanácsoltok?

(#35581) logarithm válasza kopi73 (#35580) üzenetére


logarithm
őstag

Szia, mi alól szeretnéd telepíteni? gyári recovery vagy cwm recovery?

(#35582) kopi73 válasza logarithm (#35581) üzenetére


kopi73
tag

Tettem fel pitel egy 3+1 lss romot ,majd odinnal egy lss PhilZ-cwm6-XWLSS-OXX-5.08.5 kernelt,recovetiben formáztam mindent fel a rom és telepíteném mint már sokszor .És semmi !!!

(#35583) logarithm válasza kopi73 (#35582) üzenetére


logarithm
őstag

Pontosan melyik romot szeretnéd feltenni?

(#35584) kopi73 válasza logarithm (#35583) üzenetére


kopi73
tag

9100XWMS2_NeatROM_v5.6_Aroma.zip,Slim-i9100-4.4.2.beta.2-WEEKLY-2182.zip,S2 LIKE S4 V3.1.zip. És mind nél hiba üzenet.

(#35585) Eclips21 válasza kopi73 (#35584) üzenetére


Eclips21
őstag

Újra indítottad a recovery-t formázás utána? ha igen az a baj.

[ Szerkesztve ]

(#35586) kopi73 válasza Eclips21 (#35585) üzenetére


kopi73
tag

Nem-nem.És ezért vagyok teljesen tanácstalan !!! Nem rég vettem egy 32 gb-s kártyát mert a másik megnyuvadt,a dolog ott kezdődött hogy ha ez a kártya a telóba volt ugyan ezt az üzenetet kaptam,mire rájöttem hogy ha kiveszem akkor tudok romolni,de most nincs benne és így sem megy

(#35587) logarithm válasza kopi73 (#35584) üzenetére


logarithm
őstag

a neatromnak fel kellene mennie, arról a cwm-ről. a slimkatnek nem szabadna felmennie mivel 4.4.2 romok csak és kizárólag cwm v6.0.4.5 és magasabb verzió szám alól repülnek fel a telefonra.
a másik romnak is fel kéne mennie.

Szóval szerintem cserélj egy cwm-et (kernelt) nyugodtan és próbáld meg az alól, amit felszeretnél rakni.

Felmerült ez az sdkártya dolog, remélem fat32-ben van mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#35588) kopi73 válasza logarithm (#35587) üzenetére


kopi73
tag

Már formáztam sokszor,próbáltam másra is de valami biztos van vele mert az sd-re mentett képeknél azt vettem észre hogy sérülnek ,pl:fele hiányzik.
Próbálkozom másik kernellel ,ezzel a kernellel a MIUI sem megy fel.

(#35589) Eclips21 válasza kopi73 (#35588) üzenetére


Eclips21
őstag

Belső memóriából próbáltad feltenni? tegyél fel egy .tar-os kernelt Odinból Dorimanxnek van belőle, azzal jónak kell lennie. Szerintem a V8-at tedd fel mert gondolom gyári romon vagy. Ha nem indulna el a teló ne parázz csak a recovery-t hozd be és tegyél fel egy CM10.2-t onnét menni fog 4.4 is

[ Szerkesztve ]

(#35590) kopi73 válasza Eclips21 (#35589) üzenetére


kopi73
tag

Köszi az ötletet de nem megy :) Másik rom sem ment fel.

(#35591) banuszzs79


banuszzs79
tag

Romolós ramolós kedvemben vagyok kipróbálok kettőt hármat nagy unalmamban most: ki mit ajánl plusz egy kérdés ha felteszem a 4,4 hez szükséges cwm-et akkor utána vissza kell raknom a korábbit ha vissza akarok kérni neatromra vagy azzal is megy ...?

(#35592) logarithm válasza banuszzs79 (#35591) üzenetére


logarithm
őstag

Megy azzal is, vissza lépésnél nincsen probléma.

(#35593) Eclips21 válasza kopi73 (#35590) üzenetére


Eclips21
őstag

Megpróbáltad a .tar-os kernelt? és nem lett jó? mert akkor nem a telóval van a baj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35594) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezt ismeritek? Érdekes: ★ [MOD] ◢ PurePerformances™X ◣ | Zeno Edition | Scary performances on Android

"Here I am back with another mod of the Pure™Series.
After improving the system sound quality and graphics, it is time to improve Android. But be careful! This is not the usual performance engine which adds only script in the / init.d folder,
This time will be improved the android system at 360°! Basically this engine is a collection of concepts of all performance engine of the forum, that none of us will ever be able to install because many would conflict.
My testers were stunned by the power of this engine, but why not try it yourself? Are you ready to receive scary performances, to blow up the AnTuTu score counter?"

" Features ◣

- Android performances improved at 360°
- Radically improved management ram on android (Lags...adios!)
- Script lightweight and revised to be adapted to this engine
- Improves a lot the graphics: of course Pure Graphic™HD, Pure Dithering Plus™ and... AOSPA 3.60 system tweaks
- Scan multimedia time drastically reduced
- Network Improvements, 3G experience even in 2G modality
- All SQlite database optimized
- Enable hardware features turned off by default for a better experience on entry level devices
- Greatly increases the score AnTuTu: Try it to believe it!!
- Reduces the startup time of Android
- A version for stock rom and one for CM, to squeeze any roms!
- Allows you to play ported games without lags
- Cleans the system every 24 hours, thecache every week and the Dalvik every month (cronos easter egg)
- Automatically Zipalign on each boot (sensitive to the user)

Battery

- Drastically decreased the drainage of battery
- Check the activities that consume too much battery stop them with PureWakelocks™
- When the phone is charging reduces system services for faster charging
- The battery is calibrated on every boot
- Disable animation of the system when the battery is nearly exhausted
- Improvements in build.prop as regards the part of consumption

Graphics, Screen, Images

- Enables a non-aggressive dithering to save CPU
- When you lock the device, the engine makes sure that the GPU is turned off
- Enables deep sleepalso in the bugged rom
- Parts of bravia engine
- Of course parts of CrossBreeder (credits to dev)
- Of course parts of Adrenaline Engine (credits to dev)
- Of course PureGraphics HD, even though I already told you
- Of course V6 supercharger
- Generates video entropy (like seeder)

CPU, Governors, I/O Schedulers

- Slightly improves the scaling of the frequencies (for better results you need a good kernel)
- Lightens the load on the CPU switching the workload to GPU rendering
- Enable the swap partition in Android (experimental)

I've said too much, man. Install this engine and discover its power! :P

◢ Compatibility ◣

This engine works on any devices with any rom, but there is a version for CM's rom and one for stock based firmwares. So, CMx.x, Lewa Os, MIUI, etc.
Install the stock version only on your stock firmware of your phone....
if your device don't have gingerbread or ICS officially, install the CM version (This also applies to the AOSP)"

Stock Version

CM Version

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35595) banuszzs79


banuszzs79
tag

Na most kicsit megtorpantam felraktam azt a neat 5.6. akármit hát most nem nagyon értem hogy mi a különbség ez miért aroma egyáltalán tok sima alap az egész...hol itt a testre szabhatóság...na mindegy...tolnák fel egy cm 10.2 jól tudom hogy ez már befejezett nem nightly? kéne ahhoz az a másik cwm amit logarithm emlitett csak nem vágom hogy ezt hogy kell feltenni ez is zip akkor simán install cwmből...? mint egy romot aztán jöhet a rom mondjuk egy kitkat vagy ilyesmi nem akarom ezt az odinos valamit...

(#35596) Eclips21 válasza banuszzs79 (#35595) üzenetére


Eclips21
őstag

Elegge kevered a dogokat. CM10.2-t minden recovery(cwm)bol fel lehet tenni. De a 4.4es android verziot csak CM10.2ben levo recoverybol tudod feltenni. Es a 4.4alatti recverybol mindent fel tudsz tenni ugyan ugy mint a 10.2alol xD

[ Szerkesztve ]

(#35597) banuszzs79 válasza Eclips21 (#35596) üzenetére


banuszzs79
tag

Fúúúúú király akkor ha felteszem a 10,2 akkor után akár felrakhatom a cm11 is utána már sőtt bármelyiket ha jól értem tehát cm 10,2 irány fel és ezzel megoldva a sok kérdésem köszike

(#35598) thomasmorten


thomasmorten
csendes tag

Haliho!
Pár nap használat után levontam a következtetést a CyanFox romról. Hát kicsit bajos nekem használni. Milyen mást tudnátok ajánlani,ami nektek bejött és mindenképp ki kellene próbálnom. A legfőbb elvárásom a kedvező akku használat.
Előre is köszi. :))

(#35599) Kékes525 válasza banuszzs79 (#35595) üzenetére


Kékes525
félisten

".hol itt a testre szabhatóság"

Nagyon is testre szabható a NeatROM Lite 5.6!

Az összes Samsung és a legtöbb Google apk-ák szabadon választhatók a telepítéskor!

Természetesen a Lite és az extra Lite választásnál. Az extra lite a legkisebb. Az első oldalon piros betűvel írja: Choose the Apps you want to Install, és lejjebb a képeknél látható hogy hogyan kell installálni.

Az extra lite-nál biztos, mert az összes aromát ezzel tettem fel és mindegyik nagyon testre szabható.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35600) banuszzs79 válasza Kékes525 (#35599) üzenetére


banuszzs79
tag

Én nem nagyon jöttem rá de mindegy is ment a kukába :D majd legközelebb :D 10.2 van fenn most rádiót már megoldottam olyan kérdésem van hogy ez a mozgás művelet fülhöz emelés stb lefordítás ez megoldható e cm alatt valahogy??? Amúgy lehet hogy én vagyok a hülye de mint ha nekem is gyengébb lenne a képminőség vagy a felbontás vagy nem tudom sokkal élesebb volt neat alatt mint most valami nem okés itten lehet a háttérkép felbontásán variált valamit nem tudom de tuti más...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.