Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) BioNiCMaN válasza banuszzs79 (#35342) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi, de ha jobban megnézed, van ott egy aksi is. ;) A többieknek is köszi. :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#35402) ALI_G válasza logarithm (#35383) üzenetére


ALI_G
veterán

Kernelt még nem piszkáltam. Ez milyen előnnyel jár és hogyan/honnan tudom felrakni?

(#35403) Eclips21 válasza ALI_G (#35402) üzenetére


Eclips21
őstag

S3-t csinált a telefonból csak a kijelző méretet nem növeli XD

Lesz értesítés vissza jelző (BLN) és jobb lesz a fogyasztás miközben gyorsul a telefon. Tudod huzni a CPU-t GPU-t vagy feszültséget állítani. A lényeg a BLN és a Sebesség szerintem :)

google-> xda i9100 apolo vagy xda i9100 drimanx

MÁS: Omni 4.4 alatt van csak aza ronda használhatatlan tárcsázó? vagy ez az alap 4.4 es?

[ Szerkesztve ]

(#35404) logarithm válasza ALI_G (#35402) üzenetére


logarithm
őstag

Ha gyári alapon akarod hagyni a kernelt, akkor philz-t rakd fel, az egy gyári kernel, annyit piszkált csak bele, hogy lesz cwm recovery-d meg root-od egyszerre a többi mind gyári, semmi változtatás.

philz kernel topik + letöltés

PhilZ-cwm6-XWMS1-NEE-5.15.9-signed.zip ez mehet fel nyugodtan, külső fizikai sd kártyáról tudod gyári recovery alól feltenni, ha nincsen fizikai külső sd-karid, akkor .tar jelzésűt odinnal felteszed, majd lesz cwm és mehet fel a .zip-es onnan.

Más:
Van már új gyári rom XWMS2 changelist 1484249 [link] :C kemény :) ezért lesz új neatrom is gondolom. philz, már csinált rá kernelt, fentebbi linken lehet látni.

[ Szerkesztve ]

(#35405) logarithm válasza Eclips21 (#35403) üzenetére


logarithm
őstag

Ha az a fehér tárcsázó, akkor az a gyári 4.4-es. Exdialer mindenek felett mindig is mondom/tam :) (olyan témát raksz rá amit szeretnél)

(#35406) Burt1793 válasza logarithm (#35404) üzenetére


Burt1793
veterán

Na ez jó hír, ha lesz belőle rendes neatrom superlight, akkor sanszos, hogy váltok rá, már három hónapja fent van az 1-es verzió.

(#35407) logarithm


logarithm
őstag

SuperNexus 4.0 - I9100 - Build 1

Jah, hogy már van supernexus 4 áhá, mostanság nem néztem a romokat :)

kitkat romot csak cwm v6.0.4.5 alól lehet telepíteni, azért írtam fentebb, hogy vagy cm10.2 romot kell feltenni előtte a recovery cseréhez.
Illetve most megtaláltam a cwm linket is -> CWM Recovery v6.0.4.5 for Galaxy S2 GT-i9100

Wow:
ASNET MIUI V5 (CM Based-4.2)(3.12.20) - Multi-languages

Végre cm a macsek alapja, akkor imádtam a miuit mindig is amikor cm volt az alap :C lehet próbára teszem, sgs-n is imádtam!

[ Szerkesztve ]

(#35408) Burt1793 válasza logarithm (#35407) üzenetére


Burt1793
veterán

A supernexus odacsap?

(#35409) logarithm válasza Burt1793 (#35408) üzenetére


logarithm
őstag

Úgy kell elképzelni, mint amikor egy stock nexus-t a kezedbe veszel.
Nem tudod cserélni a redőny ikonokat (lehet ebben lehet, nem próbáltam ezt a romot) meg ilyesmi, kevesebb a finomság, ezért szeretem a cm-et vagy egyéb romokat mert ott több a beállítási lehetőség, de ezzel a rommal nexus 5 lesz a telódból :)

[ Szerkesztve ]

(#35410) logarithm válasza logarithm (#35407) üzenetére


logarithm
őstag

Megvan, honnan portolják a miui-t, ez a hivatalos -> [link] / romok letöltő oldal és készülék választó || ha valaki nem szereti asnet team munkáját vagy hivatalos friss támogatást akar.

[ Szerkesztve ]

(#35411) tajcsi válasza logarithm (#35410) üzenetére


tajcsi
senior tag

Rohadtul nem működik. Most ugyanazt a hibát kapom, mint az eddigi 4.2.2-es ROMok flashelésekor.
Addig eljutottam, hogy flasheltem egy KitKat compatible CWM.rar fajlt, es igy bar "felment" a 4.2.2 rom, de a telefon allandoan restartolt...na, mondom feltolom a CM10.2 nightly-t, es erre jott ugyanaz a hiba..tenyleg wtf van most...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35412) logarithm válasza tajcsi (#35411) üzenetére


logarithm
őstag

De közben törölsz ugye? gondolok a wipe-okra illetve formatokra. és utána menjen fel egy rom/recovery aztán az amit végül fel akarsz tenni, attól függ mit úgy járj el.

Ha sehogy sem akar menni, akkor odinnal tegyél fel egy 3+1 file-os gyári romot fentebb linkeltem az kipucolja a mocskot, majd kezd előröl.

Más: .zip-nek kell lennie, és most 4.2.2? vagy 4.4.2? csak óvatosan fontold meg olvasd el nem kapkod.

Ha ilyen hibákat dob még egy sd-kártya formázás is lehetőség lehet, lehet ott is van bibi, passz.

[ Szerkesztve ]

(#35413) Shyciii válasza logarithm (#35404) üzenetére


Shyciii
veterán

Hmm. Az XWMS2 changelist fontosabb elemeit jó lenne tudni.

(#35414) logarithm válasza Shyciii (#35413) üzenetére


logarithm
őstag

Igen, azt mi is szeretnénk :K (de soha nem fogjuk) csak annyit látunk nagyobb az összes többinél, ami jót jelenthet. (vagy nem).

(#35415) tajcsi válasza logarithm (#35412) üzenetére


tajcsi
senior tag

Persze. Pont itt van valami trukk, mert mar en sem tudom hogyan, mit milyen sorrendben csinalok, de egy CM 10.2-es nightly es aztan a supernexus 4.0-at /ami ugye mar 4.4.2-es, azt engedi feltenni.
Namost, ha sikerul is feleroszakolnom a supernexus 4-et, utana mas 4.4.2-es romot nem akar feltenni. Latszik szepen, hogy teszi a dolgat, ki is irja, hogy zip installed, majd amikor restartolok, akkor megall a telefon a bootimage-nel.
Azt meg hozzateszem, hogy a CM romot ugy sikerult fetenni, hogy elotte Dorimanx v9.43-as kernelt eroszakoltam ra a telefonra.
De mondom, pl most tortent olyan is, hogy mikor feltoltam a CM romot, aztan sikeresen a Supernexust, es akartam masik 4.4.2-es romot feltenni, nem ment. Sott, meg a dorimanx kernelt se fogadta el.
Hogy most hogy csinaltam, hogy elfogadta, fogalmam sincs, de allandoan, minden alkalommal meg mount storage, mount cache, mount data es aztan format data/cahce/storage is ment...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35416) Gloob


Gloob
addikt

Sziasztok
Egy kis kitérő után (NeatROM) visszatértem a MIUI Romhoz. Feltettem az új Asnet-et. Lenne két kérdésem ezzel kapcsolatban. Hiányzik a BLN. Ehez a 4.2.x alapú ROM-hoz melyik kernel ajánlott, ami tudja a BLN-t? Az Apolo, és a Dori tudja, de melyikből melyik kell ez alá, és melyik az ajánlottabb? Esetleg linkel együtt, hogy ne kelljen keresgetnem. Köszi! A másik kérdés: én használtam egy appot, ami a telefont egy beállított időben kitette rep. módba, és reggel vissza is kapcsolta. No ez most nem működik. Tudom, hogy a 4.2.x felett ezt a google letiltotta, hogy külső program kapcsolgassa ezt az üzemmódot. Nincs erre valami megoldás azóta? No közben ez a kérdés tárgytalan is lett, mivel a ROM-ban van egy lehetőség ennek beállítására.

Samsung Galaxy A52S

(#35417) logarithm válasza Gloob (#35416) üzenetére


logarithm
őstag

Apolo v5.xx [link]
Dorimanx v9.xx [link]

frankon leírják egyébként a kernelek oldalán is. mivel a macsek cm 4.2.2 alapú ezért ahhoz kell igazodni kernel téren is.

[ Szerkesztve ]

(#35418) Gloob válasza logarithm (#35417) üzenetére


Gloob
addikt

Köszi Logarithm. Már csak az a kérdésem, szerinted melyik a jobb, no meg egy link a kernelek oldaláról. Bár az angol nem éppen erősségem, de megpróbálok eligazodni rajt

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#35419) Balazska15


Balazska15
senior tag

Hova tunhetett 12 GB-om?? :Y Valaki esetleg megfejtés? :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35420) logarithm válasza Gloob (#35418) üzenetére


logarithm
őstag

[link]
[link]
apolo-t használd :) szerintem.

(#35419) Balazska15
re-partot-neki-pittel :) 3+1 file-os rommal, fentebb linkelve lett vagy, fórum kereső.

[ Szerkesztve ]

(#35421) kungzi válasza Balazska15 (#35419) üzenetére


kungzi
veterán

rossz pit fájlt használtál? mert van 4GB-s és 16GB-s pit fájl is

(#35422) Balazska15 válasza kungzi (#35421) üzenetére


Balazska15
senior tag

Igy kerult hozzam a tegnapi napon a keszulek :) Amint gepnel leszek beleasom magam a forumba, eddigi Sony es kinai Zte utan nem kicsit mas a romolgatas menete :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35423) logarithm válasza Balazska15 (#35422) üzenetére


logarithm
őstag

hm, az is lehet, hogy nem véletlenül, lett így particionálva :U ami nem jelent sok jót, nggabi tudna erről bővebben beszélni. sufni gsm-be lett véve?

(#35424) Balazska15 válasza logarithm (#35423) üzenetére


Balazska15
senior tag

Ne ijezgess mar :Y Mi okbol lehet igy particionalva? Milyen gondja lehet ami szoftveresen nem javithato? Am nem gsm, rosszabb :DD

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35425) nggabi válasza Balazska15 (#35424) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha pl hibás szektor van a chipben akkor szokták kicsire partícionálni, így nem használod a hibás részt. de lehet sima noobkodás eredménye is...

az usb gondod megoldódott, de flash cserére várlak szeretettel :DDD

hova tűnt daemon hill? ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#35426) Eclips21 válasza logarithm (#35405) üzenetére


Eclips21
őstag

Köszi majd 4.4nél át állok erre, de 4.3 alatt jó a gyári nekem

(#35427) Balazska15 válasza nggabi (#35425) üzenetére


Balazska15
senior tag

És, hogy derítem ki, hogy mi a probléma? :DD Esetleg léteik "Mobil HDD Sentinel" vagy simán visszapartícionálom és nehezen megy neki a másolás? Vagy egyéb? :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#35428) nggabi válasza Balazska15 (#35427) üzenetére


nggabi
nagyúr

hát, nehéz ügy. elmented az efs-t és repartos romot raksz fel. aztán vagy elindul vagy nem :) ha már látja az egész részt utána ezzel lehet tesztelni [link]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#35429) tajcsi válasza tajcsi (#35415) üzenetére


tajcsi
senior tag

:F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35430) logarithm válasza tajcsi (#35429) üzenetére


logarithm
őstag

:F
[link] rakd fel ezt, és kezd előröl az egészet szerintem.
egy repart lehet jó tesz neki.

(#35431) tajcsi válasza logarithm (#35430) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem lattam, sorry. Egyebbkent ezt muszaj Odinnal? Nem vagyok a kabeles flasheles hive.
Ha ez megvan, tovabb mit javosolnal?

edit: ha te be vagy reggelve privatban dobdjad at a linket a ROM-hoz).

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35432) saphancs


saphancs
aktív tag

Melyik a legjobb 4.4es rom? Rombolni akarok :)

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#35433) maggi1886076 válasza saphancs (#35432) üzenetére


maggi1886076
addikt

Dobj fel egy note kernelt, azzal biztos rombolsz ;]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#35434) saphancs válasza maggi1886076 (#35433) üzenetére


saphancs
aktív tag

:D és utána? Tegyem egy tál rizsbe?

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#35435) maggi1886076 válasza saphancs (#35434) üzenetére


maggi1886076
addikt

Igen, de csak sárga tokkal ;]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#35436) saphancs válasza maggi1886076 (#35435) üzenetére


saphancs
aktív tag

Kösz... El is múlt a rombolási vágy... ;)

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#35437) polomaa válasza saphancs (#35436) üzenetére


polomaa
aktív tag

Mai Beanstalk.Bár csak egy-két órája laktam be,de ezidáig hibátlan ART-vel is.

(#35438) bAtt001 válasza maggi1886076 (#35435) üzenetére


bAtt001
addikt

nana sárga tokot hagyjuk ki az egészből :D attól köztudottan jobb lesz a telefon, note kernelről nem ezt hallottam, de megkérdezzük a zsiráfot elmeséli :DDD

(#35439) tajcsi válasza tajcsi (#35431) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ezutan a root permission megmarad, vagy rootolni is ujrakell? :F

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35440) Kékes525


Kékes525
félisten

NeatKAT 4.4.2:

AOSP NeatROM (4.4.2)!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35441) manlions válasza Kékes525 (#35440) üzenetére


manlions
tag

Szia és hogy lehet letölteni?mert nem találok linket

(#35442) Weeman1 válasza manlions (#35441) üzenetére


Weeman1
veterán

Itt megtalálod. :)

Xiaomi 11T Pro

(#35443) Kékes525 válasza manlions (#35441) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem csak a tesztelőknek adja ki a fejlesztő.
Majd ha kész lesz akkor bárki letöltheti. Csak érdekességként tettem fel, hogy ténylegesen elkezdődött a fejlesztés.

Mindenkinek!

A Factory Mod mire való. Többen megkérdezték már itt (rákerestem), de nem válaszolt senki. Meg tudnátok mondani? Fagyasztani szeretném, mert a háttérben fut.
Próba-szerencse módszer lassú és veszélyes lehet...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35444) manlions válasza Kékes525 (#35443) üzenetére


manlions
tag

Köszönöm a válaszod!és a segitséget

(#35445) logarithm válasza Kékes525 (#35440) üzenetére


logarithm
őstag

Gyanúsan így képek alapján csak annyi történt, hogy egy slimkat-et, át írtak build.prop-ban neatslim-re :D, de am hajrá nekik természetesen :)

(#35439) tajcsi
Philz kernelel rootolunk, és lesz cwm is ezáltal, s utána tovább tudsz lépni cwm installokkal.

[ Szerkesztve ]

(#35446) tajcsi válasza logarithm (#35445) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igen, ez megtortent, csak most kijott megint ez a sarga haromszog. :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35447) logarithm válasza tajcsi (#35446) üzenetére


logarithm
őstag

Igen, mert a zip-eset kell recoveryből külső sd-kártyáról feltenni, ha már van cwm-edet mehet belsőről is a zip-es.
Illetve a triangle-away eltünteti a háromszöget.

(#35448) Rem.Nicky


Rem.Nicky
tag

Egyik fórumtárs "reklamálta" a részletes tapasztalatok közzétételének hiányát, ezért gondoltam, írok pár sort az enyémekről.

Vásárlás után az első dolgom volt a rootolás, amit ezzel a módszerrel hajtottam végre, mivel ez semmi mást nem csinál azon kívül, hogy root jogokat ad, minden más marad gyári. Akkor azt gondoltam, nem fogok vele nagyon mókolni, ha alapjáraton is megfelelően működik, de végül mégis cseréltem custom (főzött) ROMra és kernelre. Ezek pedig a NeatROM SuperLite v2.4 és Dorimanx v8.43 páros lettek. Utóbbit, ahogy egy korábbi hozzászólásomban is említettem, csak a BLN funkció miatt tettem fel, egyébként mindent az alapbeállításokon hagytam.

Összegzés erről az összeállításról:
Eleinte nagyon meg voltam elégedve, minden tökéletesen működött. Gyors volt, nem laggolt, az akkuidő pedig szerintem mindenkinél egyéni beállítások függvénye, de nálam a 2000 mAh-ás gyári Samsung nagyobb akkuval, rengeteg WiFi-vel, egyébként pedig folyamatos 3g-vel, sűrű nyomkodás mellett is (Viber állandóan bekapcsolva, más hasonló alkalmazás nem volt, nem Facebook-ozom, játék is max. passziánsz) kibírt egy teljes napot. Aztán lassan kezdtek előjönni lassulások, force close-ok és a végére már annyira gyakori jelenségek lettek, hogy úgy döntöttem, ebből nekem ennyi elég volt. Élt: 1 hónapot.

Most továbbra is az eddigi kernel mellett Cyanogenmod 10.1.3-at használok 1 napja, meglátjuk, milyen sikerrel.

(#35449) tajcsi válasza logarithm (#35447) üzenetére


tajcsi
senior tag

De milyen zippet? Mert mar megvan rootolva van a telefon, csak a haromszoget kell eltuntetni, es ez nem megy pedig mar ptobaltam chainfire triangle away programjat.

Android 4.4.2

baseband:
I9100XXMS2

kernel:
3.0.64-CM root@ns308453.ip-94-23-237.eu #1

Beanstalk ROM

na most akkor hogyan tovabb?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#35450) logarithm válasza tajcsi (#35449) üzenetére


logarithm
őstag

Jól van már tovább léptél, akkor semmi a philz kernel-el kapcsolatban. (azért lett háromszöged, mert a .tar os odinos kernelt raktad fel gondolom philz-ből, és az nem tünteti el, csak ha recovery alól tetted volna fel még anno a philz kernelt)
[link] ennek el kéne tüntetni.
Ha nem teszi, lehet nem működik kitkat-on passz nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.