Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Jumbozorz válasza Burt1793 (#36549) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#36552) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Lenne egy kérdésem hozzátok.

A telómon 4.0.3as android van.

Van egy Samsung gyári dokkolóm. Amikor belerakom hogy töltse mindig átvált a képernyő asztali órára nem tudjátok hol lehet ezt kikapcsolni?

(#36553) wander


wander
tag

Sziasztok!
Szerintetek az miért lehet, hogy ha megy a wifim akkor a 2gb alkalmazásmemória betelik magától pár nap alatt? Ha nem kapcsolom be a wifit akkor semmi baja, nem lesz kevesebb a memória 1mb-vel sem.
Eddig minden romnál ez volt.

(#36554) logarithm válasza wander (#36553) üzenetére


logarithm
őstag

Ha minden romnál ez megtörtént, akkor egy alkalmazásod lehet a gond okozója szerintem, de ennél többet én sem tudok mondani nem tapasztaltam ilyet.

(#36547) justaview

Ha jellybean-re frissít az jó (esetleg jobban merül az akku kezdetekben), ICS nem a legjobb (beragad a wifi meg ilyesmi)

Kockázat nincsen jellybean jó rom, nem tudok ismert bugot szóval, mondhatjuk jó.
Hogy mi lesz a különbség, trabantból egy ferrariba átülsz olyan feelingje lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36555) logarithm válasza mijos (#36544) üzenetére


logarithm
őstag

Nem tudom melyik számít királynak, de feltudom sorolni a jelenleg trendinek számítókat ha az segít:
Asnet stock miui stock samsung alapú
Asnet cm based
hivatalos miui rom(ok) itt megtalálható a stock alapú és van cm10.1 stabil alapú is a "ported" nevű.
miui UK (europe) itt is a hivatalos stock alapú, de akár tud több nyelven is.

(#36556) nexusking


nexusking
aktív tag

Az usb aljzat fölött egy helyen elkezdett lepattogzani a kijelző körüli fényes fekete bevonat (nem leejtés miatt) . Ezt az ingyenes szervízfutár cseréli garanciálisan? Vagy nem érdemes kihívnom ilyen miatt?

(#36557) Blizzardking válasza felixo (#36546) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ezt hogy lehet feltenni egy rootolatlan gyári s2-re? Ha lecserélem a kernelt PhilZ-cwm6-ra, onnan fel tudom tenni? Már kérdeztem itt, de nem sok válasz jött :(

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#36558) stefi68 válasza Blizzardking (#36557) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, fel tudod tenni ha már Philz van fent.

Amúgy a 2. post-ban le van írva részletesen:

-Download KitKat CWM Recovery and save zip to internal SDcard
-Download AOSP NeatROM and save zip to internal SDcard
-Download Google Apps and save zip to internal SDcard
-Boot into CWM or PhilZ Recovery (Volume up + Home + Power)
-DO A DATA WIPE / Clean to install a new ROM
-Go to Advance and Select Wipe dalvik cache
-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload
-Select Install zip from SD card
-Flash KitKat CWM Recovery
-Reboot RECOVERY
-Flash NeatROM
-Flash Google Apps (optional)
-Reboot your device

Szerk.: Mondjuk kérdéses, hogy milyen gyári rendszer. Ha JB, akkor semmi gond, ha ICS akkor majd megmondják a többiek...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#36559) justaview válasza logarithm (#36554) üzenetére


justaview
őstag

Hogy mi lesz a különbség, trabantból egy ferrariba átülsz olyan feelingje lesz. :D

Köszönöm. :)

Az, hogy kezdetben merül az akku jobban, azt jelenti, hogy később nem annyira? Ez érdekes jelenség, ha így van.

[ Szerkesztve ]

(#36560) logarithm válasza justaview (#36559) üzenetére


logarithm
őstag

Minden rom cserénél merül először jobban, mivel újra fogja tanulni a rom a merülés és használati szokásokat.
Persze majd frissítés után egy wipe/factory resetet kell csinálni, hogy zökkenő mentes legyen.

(#36561) justaview válasza logarithm (#36560) üzenetére


justaview
őstag

Értem, és nagyon köszönöm. :K

(#36562) logarithm válasza justaview (#36561) üzenetére


logarithm
őstag

Azt tudod, hogy mire akar frissíteni? ha 4.0.3 az nem probléma, de ha nem magyar a telefon és esetleg 4.0.4-re akkor a superbrick bugra felhívom a figyelmed, ha 4.1.2-re akkor semmi gond nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#36563) justaview válasza logarithm (#36562) üzenetére


justaview
őstag

Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy nem magyar a telefon. Itthon vettem Magyarországon, és kártya független. Azt most hirtelen nem tudom megítélni, mire akar frissíteni, csak többször kiírta már, hogy szeretne. Rányomni meg még nem mertem, mert előbb el szeretnék menteni pár dolgot, mielőtt nekiállok.

Még azt sem tudom, hogy érdemes frissíteni; WIFI-n keresztül, PC nélkül, vagy inkább PC-vel.

Ha esetleg 4.0.4-re akarna, mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#36564) logarithm válasza justaview (#36563) üzenetére


logarithm
őstag

[link] beregelsz ide, itt van link 4.1.2 xeh magyar független romra ami 3+1 file-os tehát a legjobb ilyen esetben. Találsz képet, és kis leírást mit kell tenned ez alapján tutira tudod frissíteni és eléggé jó rendszer is, ezt ajánlom mindenkinek.
Odinnal kell telepíteni, fontos, hogy kies ne legyen a PC-n, usb driverek telepítve legyenek, és alaplapi usb-re kell kötni a telefont, tehát semmi usb hosszabbító elosztó stb.

[ Szerkesztve ]

(#36565) justaview válasza logarithm (#36564) üzenetére


justaview
őstag

Köszi szépen. Remélem azért nem lesz rá szükség. :)

(#36566) Blizzardking válasza stefi68 (#36558) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ezer köszönet. Gyári JB, azóta merül mint állat mióta az lett, pont ez a gubanc.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#36567) Kékes525


Kékes525
félisten

Aki még a 4.1.2 -öt használja, egy jó hír: I9100XWMS3

Várható ennek megfelelő új NeatROM Lite.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36568) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!

Nagy rom keresgetőben vagyok még mindig, végül rátaláltam a miui v5-re, igaz az JB és nem KK, de ez nekem nem valami világmegváltó dolog. Találtam hozzá IOS 7 témát, viszont miután importáltam a témát SD kártyáról és alkalmaznám, azt írja, hogy az alkalmazás nem a marketről van, töltsem le onnan. Hiába állítom be a biztonság menüpontban, hogy marketen kívüli dolgokat is engedélyezek, semmi.. Valaki tud segíteni?

(#36569) logarithm válasza Kékes525 (#36567) üzenetére


logarithm
őstag

Szuper :C másik forrás: [link] gyártás idő: 23.12.2013 változás lista: 1497824

(#36568) bajusz15

Theme manager-ben is van ios7 téma vagy 6db ami használható :) (csak keress rá) egyébként nem tudom, mi a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#36570) felixo válasza Kékes525 (#36567) üzenetére


felixo
őstag

:C :C :C

Azt lehet tudni, hogy mi változott benne az MS2-höz képest ?

Redmi Note 9

(#36571) warezxts


warezxts
senior tag

I9100 AOSP NeatROM v2.5 (4.4.2) hoz melyik DorimanX kernel jó? v9x vagy 10x? (mali v2 vagy v3)?

(#36572) logarithm válasza warezxts (#36571) üzenetére


logarithm
őstag

Rom függő, rom topikban kell utána járni, hogy melyik mali van benne. (én nem tudom) Ha nem tudsz utána járni igen egyszerű felteszed a maliv2-es kernelt, ha nem bootol a telefon, akkor maliv3 kell és recoveryből felteszed azt a verziót.

(#36573) felixo


felixo
őstag

Tudom, hogy legtöbben hülyeségnek tartják, de akik használnak Antivirus, illetve Mobile Security programot, azok írják meg lécci, hogy szerintük melyik a legjobb, melyik vált be nekik.

Köszönöm.

Más : NeatRom 5.6-nál csak nálam van az a hiba, hogy az élő háttérképeknél (gyári, ami a NeatRom-al települ fel ) ha rámegyek valamelyikre és a beállítások gombot nyomom meg, akkor leáll az élő háttérkép ?

Redmi Note 9

(#36574) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Cyanogenmod 10.2 alá melyik a legjobb kernel üzemidő szempontból?

(#36575) logarithm válasza Just_Reboot (#36574) üzenetére


logarithm
őstag

Szerintem ez: Kernel_Dorimanx-V9.43v64-[13-52]-[20-01]-JB-SGII-PWR-CORE.zip
sajátjával nem volt olyan jó? (sose használtam vele, azért kérdem)

(#36576) Just_Reboot válasza logarithm (#36575) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Most a saját kernele van fent egyenlőre elég jó bár még csak fél órája használom szerinted lehet jobb ha csinálok egy battery wipeot vagy még várjak vele?

[ Szerkesztve ]

(#36577) logarithm válasza Just_Reboot (#36576) üzenetére


logarithm
őstag

Felesleges a battery wipe :) pár napot várhatsz vele, aztán kiderül, hogy jó-e vagy rossz-e.

Nekem ilyen a mai: [link] egy napja van még csak fent, a rom ugye kis idő kell neki, hogy beálljon, de szerintem ez megfelelő szint. Eléggé sokat játszottam a képen is látható játékkal, ami zabálja a gépet rendesen. (szokásos módon ahogy az tőlem megszokott minden fut a háttérben sose lövök ki semmit, sose állítok le semmit, csak használom mert azért van, azért kell a teló :D)

[ Szerkesztve ]

(#36578) Just_Reboot válasza logarithm (#36577) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Azt vettem észre hogy néhány videó nagyon szaggat pedig gyári alapú rommal simán ment mi lehet a probléma? Miért nincs benne alapból recoverys és downloados újra indítás?

(#36579) painkillerx


painkillerx
tag

XWMS1_NeatROM_SuperLite_v2.5.1 -ben mivel lehet a legjobban DPI-t változtatni hogy ne legyen bootloop?

Ha kézileg akarom, akkor a build.prop-ban mind2 sort át kell írni?

(#36580) logarithm válasza Just_Reboot (#36578) üzenetére


logarithm
őstag

beállítások->telenfonról->build number és elkezded tapicskolni amíg fejlesztő nem leszel, vissza lépsz a fő beállításokba-> fejlesztői beállítások-> advanced (haladó újraindítás?) reboot pipa be és kész.
A videó nem tudom miért akad, rendes avi pl? amit te raksz telóra? mx player-t ajánlom az jó.

Más: elértem a 4óra kijelző időt, még volt egy 20perces csatám a játékban :D képek

(#36581) felixo válasza painkillerx (#36579) üzenetére


felixo
őstag

Ez mikori verzió ?
Ezer éves ?

Redmi Note 9

(#36582) Just_Reboot válasza painkillerx (#36579) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ha kézzel akarod akkor build prop ban lcd density kell átirni a normál 240

(#36583) Just_Reboot válasza logarithm (#36580) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nagyon köszönöm most már ujra tudom indítani recoverybe és downloadba is.

(#36584) Kékes525


Kékes525
félisten

Megjelent a legújabb Dorimanx béta a V65-ös: Dorimanx Test Builds - Kernel for Samsung Galaxy S 2 ( i9100 ) - Cybernetus

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36585) Kékes525


Kékes525
félisten

I9100XWMS3_I9100FOPLS6_FOP.zip

FOP-I9100XWMS3-20140129181736.zip

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36586) noto válasza Kékes525 (#36585) üzenetére


noto
senior tag

Szia!
Ez akkor màr az uj Neat?
Vagy csak erre fognak csinalni?

[ Szerkesztve ]

(#36587) Jumbozorz válasza bajusz15 (#36568) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia,

Január 1-től a MIUI csak a Marketből telepített témákat fogadja el...semmi mást. Az összes fejlesztő, emiatt feltölti a Marketre az általa készített témát, amit eddig csak egy letöltő oldalra tett ki, szóval nagy esélye van, hogy az általad letöltött téma megtalálható a marketen is. Keress rá.

(#36588) Kékes525 válasza noto (#36586) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre fogják csinálni, Sale már elkezdte. Ez a hivatalos spanyol verzió. Ezt is fel lehet tenni és ki lehet próbálni. Biztos, hogy van benne magyar nyelv.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36589) noto válasza Kékes525 (#36588) üzenetére


noto
senior tag

Ez remek hir :R

(#36590) kicsike22


kicsike22
csendes tag

sziasztok! tegnap felraktam ezt a romot: I9100 AOSP NeatROM v2.5 (4.4.2) és olyan problémám van hogy a better battery statsba a a gyári tárcsázó 796 szor ébresztette a telefonomat. ez miért van? ha rányomok a részletekre akkor ezt irja ki: com.android.internal.telephony.dataconnection.DataConnection.DC-1.action_retry 398 szor.
com.android.internal.telephony.datarestart-trysetup.default 393 szor

com.android.internal.telephony.datareconnect.default 5ször

valaki tud segiteni? fontos lenne.

(amugy nagyon pöpec kis rom, eddigi tapasztalataim szerint)

segitségeteket elöre is köszönöm.

(#36591) Mankó


Mankó
veterán

Melyik az a program amivel plusz hangerőt lehet csiholni a telóból? Nem találom a linket.

(#36592) logarithm válasza Mankó (#36591) üzenetére


logarithm
őstag

(#36593) Mankó


Mankó
veterán

Akkor jól emlékeztem, hogy itt olvastam. Olyat nem tudsz ami más telókon is működik nem csak Samsungokon?

(#36594) logarithm válasza Mankó (#36593) üzenetére


logarithm
őstag

Noozxoide EIZO-rewire™ PRO vagy Noozxoide EIZO-rewire™ E
Illetve ViPER4Android FX ezekkel a progikkal nem csak hangerőt lehet, hanem minőségi javítást is akár.

De playstore vagy googlebe beírod sound boost/volume boost/er (esetleg magyarul hangerő növelés android) egy pl: [link] (ilyesmiket nem próbáltam)

Vagy leszedsz olyan zenelejátszó progit, ahol EQ-t lehet állítani és ott felhúzod a master gain-t (preamp-ot) az is növeli a hangerőt. pl:poweramp/jetaudio

[ Szerkesztve ]

(#36595) Mankó válasza logarithm (#36594) üzenetére


Mankó
veterán

Mega :R

Nem zene alatt akarok hangerőt növelni, hanem rendszer alatt, pl. hangosabban szóljon a csengőhang.

[ Szerkesztve ]

(#36596) kicsike22 válasza Mankó (#36595) üzenetére


kicsike22
csendes tag

milyen romod van fennt? mert a neat romokba a hang azon belül a hangerönél van külön olyan hogy rendszerhangok és ott be tudod állitani

(#36597) logarithm válasza Mankó (#36595) üzenetére


logarithm
őstag

Ja az más ezeket találtam: [link] / [link] aztán, hogy melyik jó az kérdéses.

Esetleg itt profibb hozzászólást tudnak adni a témában: > Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik

[ Szerkesztve ]

(#36598) Burt1793


Burt1793
veterán

Ugye kirakjátok ide az új superlite neatromot, ha kijön? :)
Köszi.

(#36599) noto válasza Burt1793 (#36598) üzenetére


noto
senior tag

+1

(#36600) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok!
Friss Galaxy S2 tulaj vagyok. A root-olásban és a ROM-ok telepítésében már van némi tapasztalatom (előző telefonommal: HTC Desire-el) de az S2-esem még szűz! :)
Gyári 4.1.2-es Android fut rajta.

Alapvető kérdésem:
milyen kernel-t és ROM-ot ajánlotok nekem?

igény: nem kell hogy különösebben szebb legyen mint a gyári, tömérdek extrák sem feltétlen szükségesek, de a lényeg, hogy a lehető legsimábban fusson, ne akadjon, lehető legkevesebbet töltögessen. És ha lehet legalább Jelly-nél maradnék, nem szívesen váltanék vissza ICS-re. (ha nem csökken drasztikusan az akkuidő az sem hátrány)

Előre is köszi a segítséget és ha már volt kérdezve ilyen, akkor csak dobjatok egy linket a válaszhoz!
Köszi!!
:R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.